Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-15, 19:24   #601
Growin Chillies
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 12
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - prawie się nie opalam; gdy tylko pojawia się słońce cera nabiera takiego złotawoziemistego odcienia; nigdy nie opalam się na brązowo czy czerwono; bardzo rzadko występują jasnoróżowe zabarwienia w pierwszych dniach z mocnym słońcem


2. Kolor oczu - zielone z piwną obwódką przy źrenicy, raczej ciemne; wybitnie białe białko i ciemna linia oddzielająca od niego tęczówkę; brwi i rzęsy wyraziste, ciemnobrązowe, prawie czarne


3. Piegi - nie mam


4. Cera - bardzo jasna karnacja, prawie porcelanowa; delikatne różowe zabarwienie policzków; w lecie nieco ziemista; rumieńce różowe


5. Naturalny kolor włosów - średni brąz, popielaty.


6. Kolor ust- ani jasny ani ciemny; raczej różowy
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze: biały, kremowy, wanilia, pudrowy róż, chłodny czerwony. Źle: żółty, pomarańcz

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? Pasuje i czysta biel, i kremowy. Czarny nie pasuje, zastępuję go szarością lub granatowym


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Raczej nie, pomijając chłodne czerwienie.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? - raczej tak, szczególnie róże i błękity złamane szarością


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Raczej chłodne, ciepłe wyglądają na mnie sztucznie. Kolory mało nasycone. Biżuteria raczej srebrna ale w złotym też nie jest źle.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? - Lepiej w skromniejszych wzorach i łagodnej kolorystyce.
Growin Chillies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 19:46   #602
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Growin Chillies:
Z pasujących kolorów wychodziłoby ci lato, ale moim zdaniem warto się zastanowić czy jednak nie zima. I tak powinnaś wykonać przymiarkę, żeby ustalić konkretny podtyp. Poczytaj o podtypach lata (i ew. zimy) i zastanów się, czy któraś paleta albo opis wydają się do ciebie pasować.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 21:48   #603
KillYourLover
Przyczajenie
 
Avatar KillYourLover
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 21
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się szybko, po kilku godzinach leżenia na słońcu moja skóra robi się czerwona, następnego dnia jest już złotawo-brązowa


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Moje oczy są zielono-niebieskie, z cieńką ciemniejszą obwódką, przy mocnym ciemnym makijażu (czarne cienie) oczy są dziko zielone Tak mi mówią naturalnie brwi mam ledwo widoczne w kolorze jasny orzech laskowy, rzęsy szarawe

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Nie mam piegów

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Jasny, chłodny, nie wpada w róż. Rumienię się rzadko, na czerwono

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Ciemniejszy, mysi blond, lekko popielaty

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Średnio nasycona czerwień


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuję się w kolorach jasnych, w pastelach

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Czysta biel mi pasuje, ubrana cała na czarno czuję się 'trupio'

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Srednio jaskrawe kolory mi pasują

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

Bardziej nasycone odcienie, w szarosciach jestem taka "niewyrazna"

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

Ciepłe i zimne, bardziej pasuje mi złoto

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

zdecydowanie wolę mniej drastyczne zestawienie kolorów
KillYourLover jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 00:37   #604
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

KillYourLover:
Powinnaś zacząć od przymiarki.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-17, 01:17   #605
kasior92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cześć Ciekawa jestem co mi wyjdzie.
1.Jak się opalasz- szybko na kolor złotawo brązowawy,
2.Kolor oczu - piwne bez plamek , oprawa oczu dość ciemna ale nie bardzo ciemna,
3.Brak piegów,
4.Cera- odcień oliwkowy ,rumienie się na różowo
5.Kolor włosów-średni brąz ze złotawo-brązowawym odcieniem
6.Kolor ust- blady róż
7.Dobrze się czuje w czerni bieli i czerwieni bo podkreślają moją urodę nie lubie różu zieleni żólci bo źle wyglądam w jaskrawych kolorach
8.I w bieli i w czerni mi dobrze ale lepiej w czerni
9.źle wyglądam w jaskrawych kolorach lepiej w stonowanych
10.Nie pasują mi szarości
11.Lubie obydwa (ciepłe i zimne) .Nie lubie szarości
12.Nie lubie kontrastów. Jedynie biel i czerń
Prosze o pomoc <3
kasior92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-17, 08:20   #606
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Któraś musi wyglądać lepiej... testujemy też bez makijażu, w dobrym oświetleniu i porównujemy efekty różnych kolorów - można zrobić zdjęcia i później obejrzeć.

Ja też wyglądam dobrze w szminkach wielu typów, nawet zgaszone jeśli są ciemne wyglądają całkiem znośnie, dopiero w porównaniu z "moimi" kolorami widać różnicę między ok a doskonale.
tak, wiem dzięki.
Tak tylko wypisałam te pomadki zgodnie z tym, co wyczytałam na polecanych tu zagranicznych blogach kolorystycznych.


Wiesz może (czy ktokolwiek wie???) która z MACowych pomadek pasuje jasnej wiośnie????
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-17, 13:52   #607
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kasior92 Pokaż wiadomość
Cześć Ciekawa jestem co mi wyjdzie.
1.Jak się opalasz- szybko na kolor złotawo brązowawy,
2.Kolor oczu - piwne bez plamek , oprawa oczu dość ciemna ale nie bardzo ciemna,
3.Brak piegów,
4.Cera- odcień oliwkowy ,rumienie się na różowo
5.Kolor włosów-średni brąz ze złotawo-brązowawym odcieniem
6.Kolor ust- blady róż
7.Dobrze się czuje w czerni bieli i czerwieni bo podkreślają moją urodę nie lubie różu zieleni żólci bo źle wyglądam w jaskrawych kolorach
8.I w bieli i w czerni mi dobrze ale lepiej w czerni
9.źle wyglądam w jaskrawych kolorach lepiej w stonowanych
10.Nie pasują mi szarości
11.Lubie obydwa (ciepłe i zimne) .Nie lubie szarości
12.Nie lubie kontrastów. Jedynie biel i czerń
Prosze o pomoc <3
Zdecydowanie przyda się przymiarka
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-17, 18:01   #608
hrabinadesroutoutou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 148
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej! Pomożecie?

1. Jak się opalam - ciężko. Jestem wiecznie czerwona a zjaranie na czekoladkę przekracza moje możliwości. Pamiętam, jak opalałam się na studniówkę - dziewczyny poszły trzy razy na pięć minut i wyglądały tak samo jak ja, która przez trzy miesiące smażyła się nawet po piętnaście Jak już się uda, to opalenizna jest bardzo delikatna, może nawet lekko żółtawo - szara.


2. Kolor oczu - Jasne, szaro - niebiesko - zielone. Tak, to dziwne, ale ich koor zależy od tego, jak się ubiorę. Bardziej postawiłabym na szary. Delikatne, ciemniejsze obwódki wokół tęczówki. Trzeba się dobrze przyjrzeć. Troszkę jaśniejszych plamek.


3. Piegi - mam prawie cały rok. Brązowo - szare, w ilości dość znacznej na nosie i policzkach. Kiedy dobrze się pomaluję to właściwie ich nie widać, ale obecne zawsze. Latem istny wysyp, widać z kilometra.


4. Cera - ciężko powiedzieć, jaki ma odcień. Zazwyczaj jestem po prostu... zmęczona i szara. Skóra jest różowawa, raczej blada, trochę popękanych naczynek (zwłaszcza w okolicy oczu). Łatwo robią się brązowawe blizny, po najmniejszym wyprysku, nawet, jeśli go nie ruszam. Rumienię się na różowo.


5. Naturalny kolor włosów - ciemną blondynką jestem, lekko wpadającą w szatyn. Latem bardzo łatwo robią mi się złotawe refleksy, można zauważyć dość sporą dawkę popielu.


6. Kolor ust raczej różowe. Z wyraźnym konturem, jednak lekko zlewają się z twarzą.


7. Wyglądam okropnie w żółciach - jakichkolwiek - ostre pomarańcze odpadają. Ewentualnie jakaś rudość. Dobrze czuje się w czerni, beżach, ostrej zieleni i prawie wszystkich odcieniach niebieskiego, poza błękitem. Ogólnie - pastele nie do końca są dla mnie. Fiolety odpadają. Lubię granat i camel, szarości różnej maści, ale musztardowy zdecydowanie nie jest dla mnie. Dobrze mi w turkusie. Ale i tak patrząc oględnie, moja garderoba jest mało kolorowa, kolory raczej stonowane.

8. Biel i czerń w każdej postaci, z brązów - ciemne, najlepiej czekolady.


9. W bardzo jaskrawych kolorach ogólnie nie jest mi dobrze. Wyjątkiem tutaj są turkusy, zielenie (te takie najbardziej z możliwych!) i czysta biel.

10. Zgaszone - tak, ale raczej w tonacji bardziej brązowej. W pudrowym różu wyglądam fatalnie - jak parówka. Za to w beżu całkiem nieźle.


11. Na mojej skórze lepiej wygląda srebro, ale wychodzę z założenia, że do złota trzeba dorosnąć. Co do ciepłoty kolorów - nie ma reguły, aczkolwiek większość rzeczy jest w chłodniejszych tonacjach..


12. Lepiej mi w monochromie zdecydowanie Ale może po prostu tak lubię? Nie lubię kontrastowych wzorów. Ogólnie nie lubię wzorów.
hrabinadesroutoutou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-17, 18:53   #609
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

hrabinadesroutoutou:

Wydaje mi się, że mogłoby to być chłodne lub jasne lato. Przymiarka na pewno pomogłaby ustalić konkretny typ i zweryfikować niektóre sprawy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-18, 17:23   #610
Layane
Raczkowanie
 
Avatar Layane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 63
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz – ciężko, nie łapię opalenizny albo wcale, albo spiekam się na raczka, który zdąży zupełnie zejść zanim nabierze mniej czerwonego koloru.

2. Kolor oczu – moje oczy zostały niedawno określony przez znajomą jako „gołębi błękit” XD. Ogólnie są szaro-niebieski, a dookoła źrenicy jest taka żółtawa obwódka. Brwi właściwie czarne, rzęsy czarne ale jasne u nasady.


3. Piegi – jakieś pojedyncze, ledwo widoczne, ciężko więc stwierdzić jaki to odcień.

4. Cera - porcelanowo-różowa, rumieńce częste i różowe, (cera naczynkowa)


5. Naturalny kolor włosów – ciemny blond, bardziej srebrzysto-neutralny, niż złocisty.

6. Kolor ust – dość ciemny, różowawy, troszkę jakby malinowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Beznadziejnie czuję się w pomarańczach, ceglastych czerwieniach, złocie i dużej ilości odcieni zieleni. Za to lubię niebieskości, fiolety, całkiem dobrze wyglądam w różach, w czerni.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Raczej średnio wyglądam w czystej bieli i nieźle w czerni.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Z reguły noszę kolory, które są w tym względzie w miarę neutralne, niezbyt jaskrawe, za to lubię pastele i niektóre czyste kolory (głównie niebieski).

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Zgaszone ale nie przesadnie. Szaro-fioletowy, szaro-niebieski.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Głównie chłodne, źle czuję się w ciepłych odcieniach. Dobrze w srebrze, źle w złocie.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo – nigdy nie przepadałam za dużymi kontrastowymi wzorami, więc nie jestem chyba w stanie odpowiedzieć na to pytanie… lubię urocze kwiatki. Ale w białych groszkach na czarnym tle wyglądam dobrze.



Może dzięki pomocy dowiem się czy tkwię w błędnej ocenie czy w dobrej.
Layane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-18, 17:58   #611
hrabinadesroutoutou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 148
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
hrabinadesroutoutou:

Wydaje mi się, że mogłoby to być chłodne lub jasne lato. Przymiarka na pewno pomogłaby ustalić konkretny typ i zweryfikować niektóre sprawy.
Poczytałam trochę, poszperałam...

Patrząc na palety kolorów - zdecydowanie, jeżeli chodzi o ubiór, pasuje mi jasne lato. Dobrze czuję się w różnego rodzaju malinowych odcieniach, ładnie też podkreślają moją skórę Większość mojej szafy, z rzeczy ulubionych, jest właśnie w kolorach jasnego lata.
Jeżeli chodzi o makijaż i włosy - cholera, wyglądają dokładnie, jak u chłodnego lata! Najlepiej wyglądam w makijażu neutralnym, ewentualnie w przygaszonych fioletach, szarościach.... Robiąc smoky - eye muszę uderzać raczej w antracyt, w czystej czerni wyglądam źle.
Na moim oku też bardzo dobrze wygląda turkus, wręcz zniewalająco.


Zastanawiam się teraz nad zmianą koloru włosów - naturalny mam prawie dokładnie taki, jak Allison Williams - i po prostu - nie mam pojęcia, na jaki się zdecydować. Myślałam o ombre w kolorach różowego beżu, tylko nie wiem, czy będzie to dobre.
Boję się farbować włosy - miałam na głowie chyba wszystkie kolory świata, od czarnego, przez rudy, do platyny, nawet gdzieś kiedyś fiolet się zaplątał i po czterech latach wróciłam do naturalnego. Są długie, do połowy pleców, ale zwyczajnie mi się znudziły i wyglądam szaro. Chcę coś zmienić!
Jak myślicie, w którą stronę w kolorze włosów powinnam pójść?
hrabinadesroutoutou jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-18, 21:17   #612
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez hrabinadesroutoutou Pokaż wiadomość
Poczytałam trochę, poszperałam...

Patrząc na palety kolorów - zdecydowanie, jeżeli chodzi o ubiór, pasuje mi jasne lato. Dobrze czuję się w różnego rodzaju malinowych odcieniach, ładnie też podkreślają moją skórę Większość mojej szafy, z rzeczy ulubionych, jest właśnie w kolorach jasnego lata.
Jeżeli chodzi o makijaż i włosy - cholera, wyglądają dokładnie, jak u chłodnego lata! Najlepiej wyglądam w makijażu neutralnym, ewentualnie w przygaszonych fioletach, szarościach.... Robiąc smoky - eye muszę uderzać raczej w antracyt, w czystej czerni wyglądam źle.
Na moim oku też bardzo dobrze wygląda turkus, wręcz zniewalająco.


Zastanawiam się teraz nad zmianą koloru włosów - naturalny mam prawie dokładnie taki, jak Allison Williams - i po prostu - nie mam pojęcia, na jaki się zdecydować. Myślałam o ombre w kolorach różowego beżu, tylko nie wiem, czy będzie to dobre.
Boję się farbować włosy - miałam na głowie chyba wszystkie kolory świata, od czarnego, przez rudy, do platyny, nawet gdzieś kiedyś fiolet się zaplątał i po czterech latach wróciłam do naturalnego. Są długie, do połowy pleców, ale zwyczajnie mi się znudziły i wyglądam szaro. Chcę coś zmienić!
Jak myślicie, w którą stronę w kolorze włosów powinnam pójść?
No to cieszę się, że znalazłaś swój typ.

Kolory włosów powinny być raczej chłodne i raczej jaśniejsze - dość trudno dobrać ciemny odcień, bo nie powinien zbyt kontrastować ze skórą. Zwykle typy jasne dobrze wyglądają we włosach rozjaśnionych. Ombre jest o tyle bezpieczniejsze, że jeśli bardziej ryzykowny kolor nałożysz na końce, to będzie dalej od twarzy, więc ryzyko znacznie mniejsze.

O ile ten beżyk będzie raczej chłodny niż ciepły to powinien być ok.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 01:15   #613
kasior92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Zdecydowanie przyda się przymiarka
Jestem chyba zimą
kasior92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-20, 12:23   #614
redeyes
Zakorzenienie
 
Avatar redeyes
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 309
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jak się opalasz - szybko, odcień opalenizny jest złotawy, oliwkowy

Kolor oczu - brązowe, obwódka jest ciemniejsza zaś środek jaśniejszy brązowo-złotawy,
oprawa oczu ciemna

Piegi - nie posiadam

Cera - jasna, oliwkowa


Naturalny kolor włosów - średni, chłodny brąz

Kolor ust - średni róż


W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
dobrze - czerwony, biały, niebieski i czarny
źle - zielony, pomarańcz, szary

Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
czysta biel i czysta czerń, ale ciemny brąz i kremowy również

Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
ekstremalnie, ale i takie nieco bardziej stonowane

Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
niezbyt pasują, nie mam takich kolorów w mojej szafie

Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
jedne i drugie, ciepłe czerwienie z domieszką pomarańczu, ale chłodne niebieskości, typowo turkusowe czy chabrowe; bardziej złoto niż srebro


Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
nie czuję się dobrze w takich zestawieniach
redeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-20, 15:43   #615
bielucha
Przyczajenie
 
Avatar bielucha
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jestem zielona w tych sprawach, nigdy nie dbałam o wygląd, a mam nadzieję, że ta analiza i Wasza pomoc mi trochę pomoże się ogarnąć z oceniem koloru np. cery tez moge miec problem, dlatego z góry przepraszam

1. Jak się opalasz - nie mam z tym problemu, opalam się na początku na czerwono, potem mam ciepły, brązowy kolor


2. Kolor oczu
- ciemne, brązowe, z ciemną obwódką, na jednym wyraźna, ciemniejsza plamka, rzęsy ciemne, ale nie czarne, dosyć długie, ale rzadkie, brwi naturalnie są grube i zrośnięte ze sobą, trochę ciemniejsze od kolory włosów


3. Piegi - trochę, jasnobrązowych na nosie


4. Cera - chyba taki ciemny brzoskwiniowy, rumienię się na ciemnoróżowo

5. Naturalny kolor włosów - jasny brąz ze złotymi przebłyskami


6. Kolor ust różowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
najbardziej lubię czarny, ciemnobrązowy, ciemnoszary, bordowy, w sumie biały też, ale rzadko go noszę bo jest niepraktyczny. najgorzej mi chyba w jaskrawych kolorach

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń chyba jednak lepiej mi ciemnych kolorach (ciemnybrąz, ciemnoszary)


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? nie, poza czystym czarnym

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
wydaje mi się że w ciemnym brązie i szarym jest mi dobrze

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? chyba raczej ciepłe, gdybym miala do wybory bizuterię srebrną i złotą wybrałabym złotą.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- chyba lepiej mi w jednolitych kolorach
__________________
"Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego" Łk 1, 37
bielucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 11:26   #616
Kamate
Przyczajenie
 
Avatar Kamate
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam! Bardzo proszę o pomoc. Chciałabym coś zmienić w swoim życiu. Oczywiście na lepsze I uznałam, że oprócz zmian w postrzeganiu świata przyda się mała zmiana w garderobie. Do tego potrzebuję Waszej rady Oto, co mogę o sobie powiedzieć:
1. Opalam się średnio szybko, od razu na brązowo. Oczywiście, jeśli przesadzę ze słońcem to staję się czerwono-brązowa, ale od dawna nie opalałam się celowo.
2. Oczy ciemne, piwne, z szaro-zieloną obwódką i chyba z lekkimi zielono-żółtymi odblaskami, ale widać je tylko w odpowiednim świetle. Oprawa ciemna, ale nie zbyt zdecydowana i rzucająca się w oczy.
3. Piegi nieliczne szaro-brązowe na nosie i kilka brązowych pieprzyków na twarzy.
4. Co do cery to mam spory problem z określeniem, jaka jest. Wydaje mi się, że brzoskwiniowo-złota. Nie rumienię się, a kiedy jestem blada to tak naprawdę jestem żółta
5. Włosy brązowe ze złotymi refleksami i kilkoma jaśniejszymi pasmami.
6. Usta jasnoróżowe.
7. Dobrze czuję się w kolorach naturalnych, raczej pasuje mi beżowy melanż, szarości i ciemna zieleń. Nie widzę siebie w neonowych barwach.
8. Czysta czerń na pewno nie jest dla mnie, lepsza jest taka zgaszona lub troszkę sprana. Co do bieli to na pewno nie ta podbita niebieskim. Kremowy może sprawić, że moja cera będzie wydawała się żółta.
9. Na pewno nie pasują mi neonowe barwy, a co do intensywnych to rzadko w nich chodzę. Wydaje mi się, że tragicznie nie wyglądam w „w miarę” intensywnych zieleniach i odcieniach niebieskiego. Żółty raczej nie jest dla mnie, a czerwony może być zgaszony.
10. Myślę, że pasują mi właśnie kolory złamane szarością, takie jak szarozielony lub szaroniebieski.
11. Pasują mi chyba ciepłe i delikatnie zimne. Mama uważa, że bardziej pasuje mi srebro.
12. Nie pasują mi kontrastowe zestawienia kolorów. Duże wzory są chyba lepsze niż te drobniutkie. Czuję się dobrze w monochromatycznych ubraniach.
Dodałam też zdjęcia, może coś pomogą
Liczę na Waszą pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_5234.jpg (72,9 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5236.jpg (88,9 KB, 19 załadowań)
Kamate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 12:47   #617
Slajeriphi
Przyczajenie
 
Avatar Slajeriphi
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja również mam pytanie. Z opisu: http://swiatmodnych.pl/poznaj-swoje-kolory/ wynika, że jestem wiosną. Tymczasem najbardziej lubię kolory należące do jesieni. Co robić? Czy to są takie sztywne reguły, które należy przestrzegać? Jak jest wg was?
__________________
Mieszkania Mokotów - mieszkania i apartamenty w Warszawie
Slajeriphi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 16:06   #618
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Slajeriphi Pokaż wiadomość
Ja również mam pytanie. Z opisu: http://swiatmodnych.pl/poznaj-swoje-kolory/ wynika, że jestem wiosną. Tymczasem najbardziej lubię kolory należące do jesieni. Co robić? Czy to są takie sztywne reguły, które należy przestrzegać? Jak jest wg was?
A czytałaś pierwszy post? A resztę wpisów Wampierza? chyba nie
Opis NIC nie znaczy, poczytaj blog Wampierza, każdy typ może mieć każdy kolor oczu, włosów itp. Liczą się kolory, które pasują (nie które lubisz). Ja np. nie mam bardzo wyrazistej urody, ale nie przytłaczają mnie jaskrawe czyste kolory (byle nie za ciemne i nie za chłodne), więc określiłam się jako Czysta Wiosna
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-21, 20:48   #619
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

redeyes:
Polecam przymiarkę.

Trudno w tej chwili nawet powiedzieć czy jesteś typem chłodnym, czy ciepłym. Jeśli faktycznie biały i czarny to twoje twarzowe kolory, to wychodziłaby zima, problem w tym, ze jest naprawdę duża różnica między kolorami twarzowymi, czyli najlepszymi, a kolorami które "ujdą".

Natomiast osoby, którym pasują czyste, raczej intensywne kolory i nie widzą mocnej preferencji ani w kierunku ciepłych, ani zimnych, ładnie im w czerni a niedobrze w zgaszonych, mdłych kolorach to na ogół typy intensywne - wiosna lub zima. Typy intensywne mają to do siebie, że często nie tak znowu łatwo zauważyć nietwarzowe kolory, bo nie przytłamszają one twarzy, zły wpływ jest bardziej subtelny - nadaje raczej brzydki kolor skórze i podkreśla niedoskonałości.

Przy czym od razu mówię, że powinnaś kolory poprzymierzać, żeby wyszło czy faktycznie jesteś typem intensywnym, czy powinnaś szukać w jakimś innym rejonie.

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

bielucha:

Zapowiada się na to, że możesz być jakąś jesienią lub zgaszonym latem. Polecałabym przymiarkę kolorów w domu i obejrzenie palet podtypów.

Aha, i przypominam gdzie są opisy:
jak wykonać przymiarkę i palety wszystkich typów
kolory i ich wartości
Sory, że tak linkuję do siebie, ale dlatego założyłam bloga, że trudno tutaj tak wszystko po raz któryś pisać na każdej stronie.

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Kamate:

Na zdjęciu wyglądasz raczej ciepło, jednak czasem zdjęcia są mylące.

Tak naprawdę, żeby dowiedzieć się jakie kolory pasują, trzeba poprzymierzać różne, bez makijażu, starannie obserwując efekt. Wyżej dałam link i polecam każdemu zrobić taką autoanalizę - nie przejmujcie się, jeśli na początku trudno wyłapać różnice, trzeba niejako przestawić wzrok.

I pamietajcie, że nie chodzi o kolory, czy zestawy w których się "dobrze czujecie" albo które wam się podobają. Mnóstwo osób chodzi w klasycznych kolorach jak czerń, biel, antracyt, ciemnogranatowy mimo że wcale nie każdemu pasują. Podobnie część osób unika jaskrawych kolorów a część z kolei mdłych lub "smutnych" bo im się zwyczajnie nie podobają, źle kojarzą itd. Ale w trakcie przymiarki dajemy szansę na uczciwy proces wszystkim kolorom, jakie nam wpadną w łapy. Chodzi o to, żeby zaobserwować pewną prawidłowość, określić swój typ. Po określeniu swojego typu zostaje do dyspozycji i tak ogromny wybór kolorów, po prostu wiemy już jakie mają spełniać parametry. Spójrzcie na pokazywane u mnie na blogu palety - w każdej są jakieś mniej więcej białe, mniej więcej czarne, jakiś róż, jakiś niebieski, jakaś czerwień, jakieś neutralne i spokojne beżyki i szarości... więc nie ma strachu. Nawet jeśli odkryjecie, że jesteście intensywną zimą i możecie nosić fluorescencyjny żółty zestawiony z głęboką czernią - przecież nie musicie. Zostaje mnóstwo innych kolorów.

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Slajeriphi Pokaż wiadomość
Ja również mam pytanie. Z opisu: http://swiatmodnych.pl/poznaj-swoje-kolory/ wynika, że jestem wiosną. Tymczasem najbardziej lubię kolory należące do jesieni. Co robić? Czy to są takie sztywne reguły, które należy przestrzegać? Jak jest wg was?
Według mnie taki podział można o kant d... rozbić, jest dość oczywiste, ze nie działa - nie każda osoba o porcelanowej karnacji jest latem itd.

Osobiście jestem zwolenniczką systemu Sci/Art czyli podziału przede wszystkim po pasujących kolorach i do tego dzielącego każdą porę roku na trzy podtypy. Z tego, co widzę, sprawdza się naprawdę dobrze i bardzo ułatwia zakupy.

Co robić? Porównaj jaki wygląd nadają ci różne kolory noszone przy twarzy - tylko w mocnym świetle o neutralnym kolorze (np. dziennym) i bez makijażu. Jeśli wyjdzie, że najlepiej wyglądasz w jesiennych, to znaczy, że jesteś jesienią, proste. Bo podział na pory roku odzwierciedla pewne zakresy barw pasujących, harmonizujących a nie kombinację koloru oczu i włosów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 15:09   #620
blantafocus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 8
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ mój typ kolorystyczny jest dla mnie od zawsze wielką zagadką. Czasami wręcz mam wrażenie, że nic mi nie pasuje... A oto moje odpowiedzi:

1. Jak się opalasz – Opalam się łatwo, szybko, po kilku godzinach robię się brązowa, przy czym brąz ma odcień zdecydowanie ciepły, z mocnym żółtym pigmentem.

2. Kolor oczu – Oczy niebieskie, ale nie „czysto niebieskie”, niejednolite. W środku tęczówki bursztynowe/żółte, o ciemnogranatowych obwódkach. Białko o czystym, białym zabarwieniu. Oprawa oczu czarna.

3. Piegi – nieznaczna ilość pod oczami, w kolorze ciepłym, jasnobrązowym.

4. Cera – skóra ma odcień ciepły, o żółtym zabarwieniu. Rumieniec w kolorze różowym, duże skłonności natomiast do występowania czerwonych plam na szyi i dekolcie. Duża ilość pieprzyków.

5. Naturalny kolor włosów – naturalnie włosy na poziomie jasnego brązu, o odcieniu raczej chłodnym, ale nie bardzo popielatym.

6. Kolor ust – jasny czysty róż, bez żadnych ciepłych domieszek.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze czuję się w czerni, karminowej czerwieni, bordo, zieleni butelkowej jak i khaki, beżu (ale niezbyt żółtym), jasnych i ciemnych szarościach, granacie, zimnych różach i fioletach i zimnych brązach. Źle wyglądam w ciepłych brązach, żółciach, ciepłym różu i fiolecie, intensywnej zieleni, wszelkich „żarówiastych” kolorach, oraz barwach „przybrudzonych”, oraz bardzo źle w strażackiej i pomarańczowej czerwieni.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Wydaje mi się, że czysta biel i czerń mi pasują. Tak jak i ciemny szary i grafit. W ciepłych brązach i ecru, moja skóra wygląda na szarą.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Z jaskrawych kolorów pasuje mi chyba tylko indygo.

a10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Pasuje mi niebieski, zielony i zimny brąz z domieszką szarości, oraz grafit.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Raczej kolory zimne, jednak nie jest to regułą. Dobrze wyglądam też w odcieniach brzoskwiniowych, beżowych i w łososiowym. Jeśli chodzi o biżuterię to i w srebrnej i w złotej wyglądam równie dobrze.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
– Nie wyglądam dobrze w zestawieniach kontrastowych, oraz dużych wzorach. Szczerze mówiąc we wzorzystych ubraniach w ogóle nie wyglądam dobrze (chyba, że są to zestawienia bardzo monochromatyczne). Dobrze wyglądam w zestawieniach z jednej gamy kolorystycznej.

Edytowane przez blantafocus
Czas edycji: 2013-08-22 o 17:56
blantafocus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 18:25   #621
Olciiak_
Przyczajenie
 
Avatar Olciiak_
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 11
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kasienka.b Pokaż wiadomość
Kontynuacja części 1.

Szukasz swojego typu urody? W tym wątku na pewno Wizażanki Ci pomogą, o ile odpowiesz na poniższe pytania

1. Jak się opalasz -
opalam się szybko i od razu na złotawo-brązowo

2. Kolor oczu -
oczy mam ciemne brązowe, tęczówki mają nieco ciemniejszą obwódkę. brwi mam również ciemne brązowe, rzęsy tak samo.

3. Piegi -
nie mam piegów ani na twarzy, ani nigdzie indziej

4. Cera -
wydaje mi się, że raczej taki podchodzący pod oliwkowy. mam dość ciemną karnację


5. Naturalny kolor włosów -
kiedy się urodziłam podobno byłam najczarniejsza ze wszystkich jeżeli chodzi o kolor włosów, natomiast z roku na rok coraz bardziej jaśniały i ostatnim razem kiedy widziałam je przed farbowaniem miały kolor ciemnego blondu

6. Kolor ust
wydaje mi się, że taki średni brzoskwiniowy, ciężko określić

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
dobrze czuję się w koralowym i czerwonym, wydaje mi się że takie miętowe kolory mi nie pasują

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
mam wrażenie, że chyba pasuje, jednak częściej wybieram np. kremowe ciuchy

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
mam jedną jaskrawą różową tunikę z granatowymi elementami i wygląda całkiem fajnie

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

mam wrażenie, że mi nie pasują

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Nie wiem jakie kolory mi pasują... wydaje mi się, że ciepłe.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo -
czasami zestawiam czerń i biel, jednak inne kontrasty niekoniecznie
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź osób zorientowanych, ja się na tym kompletnie nie znam...
Czy ktoś przy okazji mógłby mi podpowiedzieć jaki kolor szminki i cieni do powiek pasuje do mojego typu urody?

Z góry dziękuję
Olciiak_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 22:43   #622
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

blantafocus:

Po pierwsze warto wiedzieć, że żółtawe zabarwienie cery niekoniecznie oznacza karnację ciepłą. W wielu miejscach błędnie podaje się, że żółty odcień = ciepła karnacja a różowy - chłodna. Tymczasem tak samo jak każdy kolor ma wersję chłodniejszą i cieplejszą, tak samo jest z karnacją. Można mieć żółtawą karnację chłodną (oliwkową, czasami przyjmującą miejscami lekko zielonkawy kolo) albo ciepłą (złocistą).

Co to białka oka to warto się przyjrzeć czy ma niebieskawe czy raczej kremowe zabarwienie.

Z opisu pasujących kolorów wychodziłoby, że jesteś typem chłodnym. Radziłabym, żebyś zrobiła sobie domową przymiarkę kolorów i zaobserwowała jakie kolory są najbardziej twarzowe, a jakie najmniej. Jeśli faktycznie pasuje ci śnieżna biel i głęboka czerń oraz raczej czyste kolory to wychodziłaby zima, jeśli lepsza złamana biel (lekko szarawa) i antracyt albo taka lekko spłowiała czerń i kolory mniej lub bardziej złamane szarością, to wychodziłoby lato. Obejrzyj palety lata i zimy albo poczytaj opisy z mojego bloga, może to ci podsunie jakiś pomysł.

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

Olciiak:

Może przydałaby ci się przymiarka kolorów dla upewnienia się które to konkretnie kolory są najlepsze, a które najgorsze. Jeśli bardziej twarzowe są ciepłe kolory, to oznacza typ ciepły, czyli wiosnę albo jesień. Wiosna to kolory ciepłe i raczej czyste, a jesień to kolory ciepłe i złamane mniej lub bardziej brązem. Warto też ustalić jak bardzo ciepłych kolorów potrzebujemy - czy tych najcieplejszych a wszystkie zimne to zło, czy może bardziej zbliżonych do neutralności a tolerancja chłodnych odcieni jest nieco większa.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-23, 06:18   #623
blantafocus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 8
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
blantafocus:

Po pierwsze warto wiedzieć, że żółtawe zabarwienie cery niekoniecznie oznacza karnację ciepłą. W wielu miejscach błędnie podaje się, że żółty odcień = ciepła karnacja a różowy - chłodna. Tymczasem tak samo jak każdy kolor ma wersję chłodniejszą i cieplejszą, tak samo jest z karnacją. Można mieć żółtawą karnację chłodną (oliwkową, czasami przyjmującą miejscami lekko zielonkawy kolo) albo ciepłą (złocistą).

Co to białka oka to warto się przyjrzeć czy ma niebieskawe czy raczej kremowe zabarwienie.

Z opisu pasujących kolorów wychodziłoby, że jesteś typem chłodnym. Radziłabym, żebyś zrobiła sobie domową przymiarkę kolorów i zaobserwowała jakie kolory są najbardziej twarzowe, a jakie najmniej. Jeśli faktycznie pasuje ci śnieżna biel i głęboka czerń oraz raczej czyste kolory to wychodziłaby zima, jeśli lepsza złamana biel (lekko szarawa) i antracyt albo taka lekko spłowiała czerń i kolory mniej lub bardziej złamane szarością, to wychodziłoby lato. Obejrzyj palety lata i zimy albo poczytaj opisy z mojego bloga, może to ci podsunie jakiś pomysł.[COLOR="Silver"]
Bardzo dziękuję. Po przewertowaniu bloga, wydaje mi się, że to ciemna zima .

Edytowane przez blantafocus
Czas edycji: 2013-08-23 o 06:36
blantafocus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-23, 14:25   #624
andzelika_j
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - ciężko, odcień opalenizny jest brzoskwiniowy
2. Kolor oczu jest ciemno-szary, tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, z plamkami o kolorze brudnej żółci i pomaranczy. Oprawa oczu jest jasna.
3. Piegi - mam ich parę na stałe, są raczej złotawe.
4. Cera - jasna, porcelanowa, rumienię się różowo
5. Naturalny kolor włosów - średni blond, zimą był ciemny, latem robiły mi się pasemka blond i rude.
6. Kolor ust- ciemny różowy
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - dobrze się czuję w żywych kolorach, kolory pudrowe podobają mi się, ale bez mocnego makijażu wyglądam w nich źle. Dobrze czuję się też w ciemnych kolorach(granatowy, fioletowy), nieźle wyglądam też w jasnym wytartym dżinsie.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? sądzę,że tak
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?- jaskrawy ekstremalnie pasuje mi niebieski przełamany z błekitem, czy jeszcze jakiś, to nie wiem. a tak w miare jaskrawy kolor jaki mi pasuje to cytrnowy, ale w bardzo jasnym wydaniu.
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? - tego typu koloru raczej mi nie pasują.
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?- uważam że i ciepłe i zimne mi pasują, tak jak np. pasuje mi biel przełamana błekitem, tak samo pasuje mi też pomarańcz o raczej ceglastej barwie czy winna czerwień, choć czysta też dobrze ze mną wygląda. Złoto mi nie pasuje raczej, z resztą nie wiem, nie podoba mi się, wole srebro i inne błyskotki.
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? - uważam że raczej raczej drobniejsze wzory na jednym materialea na drugim jednolita barwa.
andzelika_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-23, 16:36   #625
Jeanne93
Przyczajenie
 
Avatar Jeanne93
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam, to może i ja się czegoś dowiem o sobie

1. Jak się opalasz - szybko, mam ciepły odcień opalenizny, wpierw taki brzoskwiniowy brązowy

2. Kolor oczu - piwne, jednolite ale nie mocno ciemne, w słońcu są złotawe tęczówki mają mocną, grubą czarną obwódkę, mam wyrazistą oprawę oka, czarne rzęsy i prawie czarne brwi?


3. Piegi -brak


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Cera ma ciepławy ciemno brzoskwiniowy odcień. Rumienię się na czerwono


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Ciemny blond ze złotymi refleksami. Naprawdę mocno złotymi.


6. Kolor ust- jasny a wręcz bladawy, wpadający lekko w taki przydymiony róż


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze?
Prawdę mówiąc chyba we wszystkich czuję się całkiem dobrze, nie zauważyłam, żeby było mi naprawdę gorzej w jakimś szczególnym kolorze, ale może to dlatego, że nigdy nie zwracałam na takie rzeczy uwagi :P

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Może to dziwne, ale chyba wszystkie mi pasują. Często noszę się na biało i kremowo oraz czarno. Nie lubię ciemnego szarego.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Lubię mocne czerwienie, róże, ostatnio modne neonowe kolory. Jak już mówiłam, szczerze mówiąc nie wiem, co mi nie pasuje. Ale chyba lepiej mi w zdecydowanych kolorach.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. Raczej ze wszystkich możliwych kolorów, w takich szarawych czuję się najgorzej.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Wszystkie mi pasują, uwielbiam srebro i złoto.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?-
Najbardziej lubię się jednak w monochromatycznych ciuchach, albo w prostych wzorach typu czarne grochy na białej sukience itp. Mam wrażenie, że w pstrokatych rzeczach wyglądam trochę...nazbyt wyzywająco.
Jeanne93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-23, 22:08   #626
Olciiak_
Przyczajenie
 
Avatar Olciiak_
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 11
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Olciiak:

Może przydałaby ci się przymiarka kolorów dla upewnienia się które to konkretnie kolory są najlepsze, a które najgorsze. Jeśli bardziej twarzowe są ciepłe kolory, to oznacza typ ciepły, czyli wiosnę albo jesień. Wiosna to kolory ciepłe i raczej czyste, a jesień to kolory ciepłe i złamane mniej lub bardziej brązem. Warto też ustalić jak bardzo ciepłych kolorów potrzebujemy - czy tych najcieplejszych a wszystkie zimne to zło, czy może bardziej zbliżonych do neutralności a tolerancja chłodnych odcieni jest nieco większa.
Dziękuje za odpowiedź
Olciiak_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-23, 23:54   #627
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

andzelika_j:
Radzę wykonać przymiarkę kolorów w domu, inaczej po prostu nie da się nic stwierdzić, można tylko zgadywać. A po co poruszać się po omacku, zamiast po prostu sprawdzić na własne oczy?
Skłonność do raczej chłodnych i raczej czystych kolorów wskazywałaby na zimę, ale najpierw trzeba zrobić przymiarkę, bo nawyki mogą mylić.

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:47 ----------

Jeanne93:
Czarne grochy na białym to kontrastowy wzór, chyba że groszki są bardzo drobne i optycznie się zlewają.

Zresztą, jak pisałam, tu nie chodzi o czucie się ani gust w ubraniu tylko o to, które kolory blisko twarzy nadają ładny, zdrowy wygląd, a które nadają wygląd niezdrowy i zmęczony. To najłatwiej stwierdzić robiąc przymiarkę, bo nie każdy miał okazję dobrze zaobserwować, że niektóre kolory są tragiczne a inne wyjątkowo twarzowe, zwykle mamy grupy "raczej tak" i "raczej nie", jeśli w ogóle.

Jeśli zgaszone kolory są najmniej twarzowe to zapewne jakaś czysta pora roku - zima lub wiosna. Jeśli faktycznie masz taką ciepłą karnację i włosy to wychodziłaby wiosna. Pasujące kolory zarówno ciepłe, jaki chłodne wskazywałyby, że to jednak nie jest ciepła wiosna. Pasujące intensywne i mocne kolory oraz zespół "chyba wszystko mi pasuje" wskazywałyby na intensywną wiosnę. Ale pewności miec nie mogę, dlatego powinnaś wykonać przymiarkę i poczytać o podtypach.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-24, 20:33   #628
r8d4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - raczej wolno najpierw delikatnie czerwona. Odcień opalenizny mam raczej taki brudny. i nie jest bardzo ciemny.


2. Kolor oczu
- mam zielone oczy z złotymi obwódkami , rzęsy i brwi brązowe


3. Piegi -mam piegi szarawo brązowawe

4. Cera - w zimę kiedy się nie opalam mam raczej bardzo jasną cerę, w lato pod wpływem słońca ma taki brudnawy przykurzony odcień bardzo mocno się rumienie na intensywny różowy kolor


5. Naturalny kolor włosów - brązowe mysie włosy ( farbuje się na rudo)


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) raczej ciepły jednak wpadający w róż

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? dobrze czuje się w dość intensywnych odcieniach niebieskiego pomarańczowego czerwonego i zielonego. źle się czuje w nijakich barwach takich szaroburych bardzo źle wyglądam w i pastelowych mdłych kolorach. Na pewno nie w zimnych barwach szczególnie w makijażu

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? ciężko mi powiedzieć raczej źle się czuje tylko w tych kolorach bez dodatku jakiejś innej barwy


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
?tak, nie wiem w sumie ekstremalnie chyba


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
raczej nie chyba że mają odcień ciepły


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? raczej barwy ciepłe ale nie mam. jeżeli chodzi o złoto i srebro to nie mam pojęcia wydaje mi się że jedno i drugie


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- raczej nosze mocne kolory i zestawiam je ze sobą bardzo lubię rożnego rodzaju wzory paski kwiatki kropki
r8d4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-25, 16:47   #629
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

r8d4:

Jeśli faktycznie najbardziej pasują ci barwy ciepłe i czyste, to wskazywałoby na wiosnę. Jeśli najlepsze kolory to te mniej lub bardziej zgaszone, przełamane brązem, to by była jesień.

Twoje odpowiedzi wskazują bardziej na wiosnę, radziłabym potwierdzić przypuszczenia przymiarką. Powinna również pomóc odkryć jakim podtypem jesteś. Zero tolerancji dla chłodnych kolorów wskazywałoby na ciepłą wiosnę, kolory bardziej neutralne, raczej czyste ale raczej delikatniejsze odcienie na jasną wiosnę, a kolory bardzo czyste i jaskrawe + dobra tolerancja czerni i dużych kontrastów na intensywną wiosnę.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-25, 20:11   #630
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

[/COLOR]Jeanne93:
Czarne grochy na białym to kontrastowy wzór, chyba że groszki są bardzo drobne i optycznie się zlewają.

Zresztą, jak pisałam, tu nie chodzi o czucie się ani gust w ubraniu tylko o to, które kolory blisko twarzy nadają ładny, zdrowy wygląd, a które nadają wygląd niezdrowy i zmęczony. To najłatwiej stwierdzić robiąc przymiarkę, bo nie każdy miał okazję dobrze zaobserwować, że niektóre kolory są tragiczne a inne wyjątkowo twarzowe, zwykle mamy grupy "raczej tak" i "raczej nie", jeśli w ogóle.

Jeśli zgaszone kolory są najmniej twarzowe to zapewne jakaś czysta pora roku - zima lub wiosna. Jeśli faktycznie masz taką ciepłą karnację i włosy to wychodziłaby wiosna. Pasujące kolory zarówno ciepłe, jaki chłodne wskazywałyby, że to jednak nie jest ciepła wiosna. Pasujące intensywne i mocne kolory oraz zespół "chyba wszystko mi pasuje" wskazywałyby na intensywną wiosnę. Ale pewności miec nie mogę, dlatego powinnaś wykonać przymiarkę i poczytać o podtypach.
Od razu pomyslalam o Intensywnej Wiosnie
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:24.