Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-11-30, 23:37   #841
magda120792
Rozeznanie
 
Avatar magda120792
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południowo-wschodnie krańce
Wiadomości: 578
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[QUOTE=Wampierz;43869942]magda120792:

Jeśli faktycznie jesteś ciepłym typem urody to rzeczywiście czysta biel nie będzie pasowały, głęboka czerń na ogół też nie. Może być trudno dobrać właściwy odcień niebieskiego, ale z pomarańczowym i zielonym po winno iść trochę lepiej.

Witam ponownie Niestety,co do przymiarki jestem ograniczona,bo mieszkam teraz w akademikua moja garderoba jest monotematyczna -czarny,beżowy,szary Ale mam trochę szminek i dobrze wyglądam w szmince essence z prawej strony,a tej jasnej wyglądam tak jakbym była chora(zdjęcie 1 ).Dalej szminka z 2 zdjęcia,wygladam w niej dobrze,twarz nabiera koloru(jak z 1)i mam jeszcze też fuksję,ale chyba jest to zimny odcień (zdjęcie 3) No i jeżeli chodzi o czerwień to nałożyłam znaną rimmelowską pomadkę 170 alarm i jest bardzo średnio (zdjęcie 4). Co do kolorów jeszcze to szukam,szukam... i tak w cytrynowym ale lekko zgaszonym żółtym jest dobrze,zgaszony jasny róż też,kawa z mlekiem,dodatkowo ciemnoniebieski intesywny.W miętowym,ale jasnym wyglądam też ładnie.Niaładnie mi w granatowym,takim zielonożółtym,w białym jakoś niewyraźnie.szary-zdecydowanie lepiej mi w jasnym niż w ciemnym.w ukochanym czarnym-nijak.Tyle kolorów znalazłam.Dodatkowo kiedyś miałam swój wątek na metamorfozach,gdzie pytałam jaki kolor wybrać(dodałam ok.15zdjęc w różnych kolorach)Niestety zdania były podzielone-niektóre dziewczyny uznały,że to ciepły rudy wygląda bardzo dobrze,a niektóre,że czarny jest najlepszy)Dlatego zagubiłam się w tym wszystkim.Wydaje mi się,że jestem clear spring,ale czy na pewno ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg essence.jpg (76,8 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kate moss shade 20.jpg (85,1 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg golden rose3.jpg (13,9 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 170-Alarm.jpg (15,4 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wiosna.jpg (60,3 KB, 9 załadowań)
__________________
zapuszczamy włosy od nowa . . .

"Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma"
Marilyn Monroe




magda120792 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 00:08   #842
potfurr
Raczkowanie
 
Avatar potfurr
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 34
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cześć dziewczyny!
Ostatnio głowę zaczęła mi zaprzątać analiza kolorystyczna. Po dłuuugich, dłuugich poszukiwaniach odpowiedzi jaką porą roku jestem, doszłam do wniosku, że pewnie intensywną zimą. Mam ciemne oczy, włosy mysie, ale gdzieś tam udało mi się przeczytać, że mysie też można zaliczyć do tej grupy. Lekko żółtawa, ale ziemista cera pasuje. Generalnie sporo rzeczy pasuje, ale! Stwierdziłam, że nie do końca wiem, czy jestem na pewno typem chłodnym.
Stoję przed lustrem z białą tkaniną i tkaniną ecru i nie jestem w stanie stwierdzić, w którym mi lepiej. Opinie znajomych też są podzielone i postanowiłam zasięgnąć porady.

1. Jak się opalasz - nie opalam się, ale raczej na karmelkowo


2. Kolor oczu - ciemny, ciemny brąz


3. Piegi - brak


4. Cera - jasna, trochę ziemista, żółtawa (raczej na rękach, brzuchu itd...)


5. Naturalny kolor włosów - mysi


6. Kolor ust - nie umiem określić, coś jak bardzo brudny ciemny róż

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Czarny. Noszę prawie wyłącznie czarne ubrania.


8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czysta czerń bardzo, w bieli nie czuję się też źle, ale nie jestem pewna czy to wygląda ok


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Pasują, chyba.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Nie wiem. Beż się ze mną zlewa, za to w szarym i graficie wyglądam ok


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Tego też nie wiem, możliwe, że oba


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - Nie sprawdzałam, generalnie noszę czarny + mocny akcent np turkus, bordo...

Zdjęcia przy swietle dziennym, oba w makijazu, na jednym z nich wydaje mi się, że jestem ciepła, na drugim zimna...
http://imageshack.com/a/img191/8577/6zmq.jpg
http://imageshack.com/a/img31/5733/06p1.jpg

I zdjęcie z moim naturalnym kolorem włosów, niestety sztuczne światło.
http://imageshack.com/a/img585/8629/j00m.jpg

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź : )
__________________
Serdecznie zapraszam na mojego bloga: http://potworek.blogspot.com/

Edytowane przez potfurr
Czas edycji: 2013-12-01 o 00:14
potfurr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 01:21   #843
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[QUOTE=magda120792;4396329 5]
Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
magda120792:

Jeśli faktycznie jesteś ciepłym typem urody to rzeczywiście czysta biel nie będzie pasowały, głęboka czerń na ogół też nie. Może być trudno dobrać właściwy odcień niebieskiego, ale z pomarańczowym i zielonym po winno iść trochę lepiej.

Witam ponownie Niestety,co do przymiarki jestem ograniczona,bo mieszkam teraz w akademikua moja garderoba jest monotematyczna -czarny,beżowy,szary Ale mam trochę szminek i dobrze wyglądam w szmince essence z prawej strony,a tej jasnej wyglądam tak jakbym była chora(zdjęcie 1 ).Dalej szminka z 2 zdjęcia,wygladam w niej dobrze,twarz nabiera koloru(jak z 1)i mam jeszcze też fuksję,ale chyba jest to zimny odcień (zdjęcie 3) No i jeżeli chodzi o czerwień to nałożyłam znaną rimmelowską pomadkę 170 alarm i jest bardzo średnio (zdjęcie 4). Co do kolorów jeszcze to szukam,szukam... i tak w cytrynowym ale lekko zgaszonym żółtym jest dobrze,zgaszony jasny róż też,kawa z mlekiem,dodatkowo ciemnoniebieski intesywny.W miętowym,ale jasnym wyglądam też ładnie.Niaładnie mi w granatowym,takim zielonożółtym,w białym jakoś niewyraźnie.szary-zdecydowanie lepiej mi w jasnym niż w ciemnym.w ukochanym czarnym-nijak.Tyle kolorów znalazłam.Dodatkowo kiedyś miałam swój wątek na metamorfozach,gdzie pytałam jaki kolor wybrać(dodałam ok.15zdjęc w różnych kolorach)Niestety zdania były podzielone-niektóre dziewczyny uznały,że to ciepły rudy wygląda bardzo dobrze,a niektóre,że czarny jest najlepszy)Dlatego zagubiłam się w tym wszystkim.Wydaje mi się,że jestem clear spring,ale czy na pewno ?
Przymierzaj dalej Pamiętaj, że najlepiej przymierzyć kilka odcieni jednego koloru.

Jaki kolor szminki określiłabyś jako najlepszy?

---------- Dopisano o 01:21 ---------- Poprzedni post napisano o 01:11 ----------

Cytat:
Napisane przez potfurr Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Ostatnio głowę zaczęła mi zaprzątać analiza kolorystyczna. Po dłuuugich, dłuugich poszukiwaniach odpowiedzi jaką porą roku jestem, doszłam do wniosku, że pewnie intensywną zimą. Mam ciemne oczy, włosy mysie, ale gdzieś tam udało mi się przeczytać, że mysie też można zaliczyć do tej grupy. Lekko żółtawa, ale ziemista cera pasuje. Generalnie sporo rzeczy pasuje, ale! Stwierdziłam, że nie do końca wiem, czy jestem na pewno typem chłodnym.
Stoję przed lustrem z białą tkaniną i tkaniną ecru i nie jestem w stanie stwierdzić, w którym mi lepiej. Opinie znajomych też są podzielone i postanowiłam zasięgnąć porady.

1. Jak się opalasz - nie opalam się, ale raczej na karmelkowo


2. Kolor oczu - ciemny, ciemny brąz


3. Piegi - brak


4. Cera - jasna, trochę ziemista, żółtawa (raczej na rękach, brzuchu itd...)


5. Naturalny kolor włosów - mysi


6. Kolor ust - nie umiem określić, coś jak bardzo brudny ciemny róż

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Czarny. Noszę prawie wyłącznie czarne ubrania.


8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czysta czerń bardzo, w bieli nie czuję się też źle, ale nie jestem pewna czy to wygląda ok


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Pasują, chyba.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Nie wiem. Beż się ze mną zlewa, za to w szarym i graficie wyglądam ok


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Tego też nie wiem, możliwe, że oba


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - Nie sprawdzałam, generalnie noszę czarny + mocny akcent np turkus, bordo...

Zdjęcia przy swietle dziennym, oba w makijazu, na jednym z nich wydaje mi się, że jestem ciepła, na drugim zimna...
http://imageshack.com/a/img191/8577/6zmq.jpg
http://imageshack.com/a/img31/5733/06p1.jpg

I zdjęcie z moim naturalnym kolorem włosów, niestety sztuczne światło.
http://imageshack.com/a/img585/8629/j00m.jpg

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź : )
Przymierzałaś jakieś inne kolory? Jeśli i czerń, i biel jest twarzowa, to zaiste wychodziłby jakiś podtyp zimy.

Na pierwszym zdjęciu nie wyglądasz ciepło, masz tylko pomarańczową szminkę, która imho ci nie pasuje. BTW szalik też wydaje się zbyt zgaszony. Drugie zdjęcie super, ale tego typu oświetlenie nieco przekłamuje. Jednak makijaż w kolorach zimy wygląda super. Trzecie zdjęcie ma bardziej neutralną tonację.

Faktycznie dużo wskazuje na zimę. Zobacz na ile chłodne i na ile jaskrawe powinny być najlepsze kolory. Na razie zostaw ecru i biel, jeśli oba wyglądają ok, a spróbuj może z super głęboką czernią i osłabioną, spłowiałą czernią. Ewentualnie, gdyby cieplejsze kolory okazały się lepsze niż chłodne to mogłaby być intensywna wiosna.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 01:24   #844
magda120792
Rozeznanie
 
Avatar magda120792
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południowo-wschodnie krańce
Wiadomości: 578
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[QUOTE=Wampierz;43963791][QUOTE=magda120792;4396329 5]
Przymierzaj dalej Pamiętaj, że najlepiej przymierzyć kilka odcieni jednego koloru.

Jaki kolor szminki określiłabyś jako najlepszy?

---------- Dopisano o 01:21 ---------- Poprzedni post napisano o 01:11 ----------


Będę przymierzać dalej :P A jeżeli chodzi o szminkę to zdecydowanie ta z essence w kolorze smooth berry,ta ciemniejsza Nie miałam pomalowanych oczu,a wyglądałam dobrze A to dziwne
__________________
zapuszczamy włosy od nowa . . .

"Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma"
Marilyn Monroe




magda120792 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 01:55   #845
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[QUOTE=magda120792;4396383 3][QUOTE=Wampierz;43963791]
Cytat:
Napisane przez magda120792 Pokaż wiadomość
Przymierzaj dalej Pamiętaj, że najlepiej przymierzyć kilka odcieni jednego koloru.

Jaki kolor szminki określiłabyś jako najlepszy?

---------- Dopisano o 01:21 ---------- Poprzedni post napisano o 01:11 ----------


Będę przymierzać dalej :P A jeżeli chodzi o szminkę to zdecydowanie ta z essence w kolorze smooth berry,ta ciemniejsza Nie miałam pomalowanych oczu,a wyglądałam dobrze A to dziwne
Szminka, która działa lepiej niż makijaż oczu, to standard u niektórych typów - m.in. intensywnych zim oraz wiosen. Ja teraz praktycznie używam na co dzień tylko tuszu do rzęs i szminki. Właśnie po uszminkowaniu ust oczy robią się super podkreślone

Kurcze, gdzieś w domu mam chyba tę smooth berry, jak znajdę, przebadam - już nie pamietam jaki to dokładnie był kolor, czy zimowy czy wiosenny.

Update:
Nie mam pewności co do smooth berry, ale raczej coś dla typu intensywnego. Jak dla mnie raczej w stronę intensywnej wiosny, ale głowy bym nie dała. I tak byś musiała porównać z jakąś szminką lepszą dla intensywnej zimy, bo na int. zimie ta szminka też wygląda dobrze, tylko minimalnie obco ("efekt neonu").
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2013-12-01 o 02:07
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 02:22   #846
magda120792
Rozeznanie
 
Avatar magda120792
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południowo-wschodnie krańce
Wiadomości: 578
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A znasz może jakiś odcień szminki odpowiedni dla intensywnej zimy?Chętnie zobaczę jak będzie na mnie wyglądać Szukam też idealnej czerwieni dla mnie,ale jeszcze się nie spotkałam z taką :P
__________________
zapuszczamy włosy od nowa . . .

"Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma"
Marilyn Monroe




magda120792 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 10:34   #847
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[QUOTE=Wampierz;43963791]
Cytat:
Napisane przez magda120792 Pokaż wiadomość


Na pierwszym zdjęciu nie wyglądasz ciepło, masz tylko pomarańczową szminkę, która imho ci nie pasuje. BTW szalik też wydaje się zbyt zgaszony. Drugie zdjęcie super, ale tego typu oświetlenie nieco przekłamuje. Jednak makijaż w kolorach zimy wygląda super. Trzecie zdjęcie ma bardziej neutralną tonację.

Faktycznie dużo wskazuje na zimę. Zobacz na ile chłodne i na ile jaskrawe powinny być najlepsze kolory. Na razie zostaw ecru i biel, jeśli oba wyglądają ok, a spróbuj może z super głęboką czernią i osłabioną, spłowiałą czernią. Ewentualnie, gdyby cieplejsze kolory okazały się lepsze niż chłodne to mogłaby być intensywna wiosna.
Moim zdaniem też zima, bo ta pomarańczowa szminka się totalnie gryzie. No i pasuje Ci ta czarna kurtka. Oczy też nie są ciepłe.
__________________
I love Vintage!
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-01, 14:32   #848
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Czyli chcecie powiedzieć, że gdyby jednak była Czystą Wiosną, to MUSI jej pasować pomarańczowa szminka? Ale Czysta Wiosna nie jest ciepła, tylko ciepława
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 16:33   #849
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez magda120792 Pokaż wiadomość
A znasz może jakiś odcień szminki odpowiedni dla intensywnej zimy?Chętnie zobaczę jak będzie na mnie wyglądać Szukam też idealnej czerwieni dla mnie,ale jeszcze się nie spotkałam z taką :P
Może pomadka Sephora odcień Hot Tango? Kupiłam w poszukiwaniu idealnej czerwieni dla siebie - jestem chłodną zimą, ale ten kolor okazał się dla mnie zbyt jaskrawy i mógłby być chłodniejszy oraz trochę ciemniejszy. Myślę, że dla intensywnej zimy i ewentualnie intensywnej wiosny powinien być dobry
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 18:10   #850
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez magda120792 Pokaż wiadomość
A znasz może jakiś odcień szminki odpowiedni dla intensywnej zimy?Chętnie zobaczę jak będzie na mnie wyglądać Szukam też idealnej czerwieni dla mnie,ale jeszcze się nie spotkałam z taką :P
Hm, Maybelline Super Stay 10 h tint gloss w kolorze cośtam ruby - chyba endless ruby.
Idealna czerwona szminka dla intensywnej zimy to raczej coś w stronę karminu - czysta, nasycona, chłodniejsza, ale nie skrajnie chłodna. Mogą być dobre odcienie intensywnego różu, ale też - nie za ciepłe, nie za chłodne.

W necie można też znaleźć takie rady:
Dior Addict 865
MAC Ruby Woo

Tu jest cały wpis w blogu:
http://www.londonmakeupgirl.com/2013...lipsticks.html

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Czyli chcecie powiedzieć, że gdyby jednak była Czystą Wiosną, to MUSI jej pasować pomarańczowa szminka? Ale Czysta Wiosna nie jest ciepła, tylko ciepława
Ha, i zależy jaki odcień... W końcu dla chłodnych typów też są odpowiednie odcienie pomarańczowego. Komentując zdjęcie, chodziło mi o to, że jej skóra wcale nie wygląda ciepło na zdjęciu - szminka jest ciepła, skóra nie.

To mi przypomina jak lata temu się natknęłam na boski róż do policzków Heleny Rubinstein, bardzo mi pasował, oczywiście nie było mnie stać na niego. Już nigdy nie znalazłam niczego w takim odcieniu Był wściekle pomarańczowy, ale nie ciepły, na twarzy wyglądał bardzo naturalnie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2013-12-01 o 18:17
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-01, 22:15   #851
magda120792
Rozeznanie
 
Avatar magda120792
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południowo-wschodnie krańce
Wiadomości: 578
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dzięki wielkie Będę próbować i dam znać jak poszło ..
__________________
zapuszczamy włosy od nowa . . .

"Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma"
Marilyn Monroe




magda120792 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-02, 14:10   #852
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jeśli ktoś zastanawia się co do szminek dla ciepłej jesieni (True Autumn) to mam szminkę polecaną na 12 blueprints - Revlon Abstract Orange - i jest faktycznie idealna.
Jest to rudo-czerwonawo-miedziany odcień, lekko metaliczny, nie za jasny, można wpisać w Google.
__________________
I love Vintage!
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-02, 15:26   #853
neeta_
Przyczajenie
 
Avatar neeta_
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 23
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
(...) Naprawdę warto spojrzeć na siebie świeżym okiem, inaczej, wyniki są na ogół zaskakujące. Ja kiedyś myślałam, że jest mi dobrze w prawie wszystkich kolorach z wyjątkiem najbardziej zgniłych ciepłych a zgaszone chłodne wręcz lubiłam. Ale potem odkryłam, że wydawało mi się, bo jednak po porównaniu i starannym przyjrzeniu się widać, że tylko kolory czystej zimy dają świetny efekt, inne są co najwyżej dobre, a moje tak lubiane zgaszone chłodne nadają mi niezdrowy wygląd.

Dobrze jest zrozumieć swój typ kolorystyczny, to pozwala również zaakceptować pewne cechy, które możemy uważać za wady. (...)

Czasem też problemem jest brak akceptacji dla naturalnego wyglądu, bo za ideał uważamy inny podtyp kolorystyczny. Często jest to właśnie unikanie niektórych kolorów "bo wyglądam blado jak trup". Jeśli masz jasną karnacje to wyglądasz "blado", byle nie była to niezdrowa bladość. (...)
Prawda. Wahając się między latem a jesienią i zasięgnąwszy tutaj rady [w załączniku moje zdjęcie dla przypomnienia] postanowiłam poddać się profesjonalnej analizie. Co prawda warunki techniczne nie były idealne, ale po [dość długiej] chwili zaczęłam dostrzegać różnice w efekcie, jaki dają kolejne chusty. System pracy tej kolorystki jest taki, że klientka sama ocenia, w którym z kilku proponowanych odcieni danego koloru najlepiej wygląda [oczywiście z jej pomocą w razie wątpliwości] i ostatecznie dobieranych jest kilkanaście odcieni, w których klientce najlepiej, i nie określa się jednoznacznie pory roku ani nie daje gotowego, masowego wzornika. Powiedziała tylko, że głównie w mojej palecie są kolory wiosny, i że "dźwigam" parę jesiennych. Największym odkryciem dla mnie był fakt, iż najlepiej wyglądam w... rozbielonym morelowym! Nie wiem, czy sprytnie mnie zmanipulowała, ale naprawdę wydawało mi się, że w tej - zaskakującej dla mnie - palecie wyglądam najlepiej z tego, co mi pokazała. Czerń odpada, biel - tylko śmietanowa. Dostałam też kilka porad kosmetycznych - np. jak tuszować zaczerwienienia żółtym korektorem, że rozjaśnienie włosów [wyszedł taki złotawo-miodowy balejaż, używam Reflex Blondu Joanny] było dobrym pomysłem. Potwierdziła to moja fryzjerka. Z dobraniem szminki nadal jest mi jednak bardzo trudno.

Chcę powiedzieć, że niebieskie twardówki i blada w stosunku do reszty ciała cera [do tego naczynkowa], skutek anemii, no i powoli siwiejące gdzieniegdzie na srebrno włosy bardzo zaburzyły mi pierwotną ocenę mojego typu. Okazuje się, że wybierałam kolory, które w moim mniemaniu ujednolicają moją cerę - przybrudzone, poszarzałe, głównie chłodne. Tymczasem one po prostu "gasiły" rumieniec, a analiza pokazała wyraźnie, że mnie wręcz rozmywają. Myślę, że jest w tym też trochę psychologii - były świetnym kamuflażem, cała stawałam się szara.

Dla zainteresowanych: załączam zrobione przez kolorystkę zdjęcie chust, choć kolory nie są idealnie oddane. Zawsze to jednak istotny punkt odniesienia. Teraz próbuję porównać moje "nowe" kolory z paletami którejś z wiosen. Wychodzi mi, że chyba "true spring".

Puenta: sprawdzać, testować, odłożyć na bok emocje, porównywać...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg twarz bez makijazu2.jpg (33,3 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mojapaleta.jpg (7,7 KB, 27 załadowań)

Edytowane przez neeta_
Czas edycji: 2013-12-02 o 15:28
neeta_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 09:11   #854
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

neeta - super, też uważam, że najlepiej jak ktoś postronny to oceni. Ja kiedyś myślałam, że jest mi ładnie w palecie zimy (!) a okazało się, że powinnam nosić jesienne kolory.
__________________
I love Vintage!
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 12:46   #855
Filozofka888
Zadomowienie
 
Avatar Filozofka888
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 665
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zupełnie nie wiem jaki mam typ urody chyba mieszany hmmm
Filozofka888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 17:20   #856
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

neeta, mam dokladnie taki sam kolor piegow cery tez, ale nieco jasniejszy. Nawet brwi! I jestem Czysta Wiosna
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-03, 19:44   #857
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Pokaż wiadomość
neeta - super, też uważam, że najlepiej jak ktoś postronny to oceni. Ja kiedyś myślałam, że jest mi ładnie w palecie zimy (!) a okazało się, że powinnam nosić jesienne kolory.
Oj tak, obiektywna ocena z zewnątrz jest bezcenna... Ja też przez wiele lat myślałam że jestem zimą, aż do analizy podczas której wyszła jesień Niby byłam blisko bo ciemna jesień i ciemna zima to siostrzane typy ale zmiana garderoby dała bardzo pozytywny efekt.
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-04, 00:11   #858
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez neeta_ Pokaż wiadomość
Prawda. Wahając się między latem a jesienią i zasięgnąwszy tutaj rady [w załączniku moje zdjęcie dla przypomnienia] postanowiłam poddać się profesjonalnej analizie. Co prawda warunki techniczne nie były idealne, ale po [dość długiej] chwili zaczęłam dostrzegać różnice w efekcie, jaki dają kolejne chusty. System pracy tej kolorystki jest taki, że klientka sama ocenia, w którym z kilku proponowanych odcieni danego koloru najlepiej wygląda [oczywiście z jej pomocą w razie wątpliwości] i ostatecznie dobieranych jest kilkanaście odcieni, w których klientce najlepiej, i nie określa się jednoznacznie pory roku ani nie daje gotowego, masowego wzornika. Powiedziała tylko, że głównie w mojej palecie są kolory wiosny, i że "dźwigam" parę jesiennych. Największym odkryciem dla mnie był fakt, iż najlepiej wyglądam w... rozbielonym morelowym! Nie wiem, czy sprytnie mnie zmanipulowała, ale naprawdę wydawało mi się, że w tej - zaskakującej dla mnie - palecie wyglądam najlepiej z tego, co mi pokazała. Czerń odpada, biel - tylko śmietanowa. Dostałam też kilka porad kosmetycznych - np. jak tuszować zaczerwienienia żółtym korektorem, że rozjaśnienie włosów [wyszedł taki złotawo-miodowy balejaż, używam Reflex Blondu Joanny] było dobrym pomysłem. Potwierdziła to moja fryzjerka. Z dobraniem szminki nadal jest mi jednak bardzo trudno.

Chcę powiedzieć, że niebieskie twardówki i blada w stosunku do reszty ciała cera [do tego naczynkowa], skutek anemii, no i powoli siwiejące gdzieniegdzie na srebrno włosy bardzo zaburzyły mi pierwotną ocenę mojego typu. Okazuje się, że wybierałam kolory, które w moim mniemaniu ujednolicają moją cerę - przybrudzone, poszarzałe, głównie chłodne. Tymczasem one po prostu "gasiły" rumieniec, a analiza pokazała wyraźnie, że mnie wręcz rozmywają. Myślę, że jest w tym też trochę psychologii - były świetnym kamuflażem, cała stawałam się szara.

Dla zainteresowanych: załączam zrobione przez kolorystkę zdjęcie chust, choć kolory nie są idealnie oddane. Zawsze to jednak istotny punkt odniesienia. Teraz próbuję porównać moje "nowe" kolory z paletami którejś z wiosen. Wychodzi mi, że chyba "true spring".

Puenta: sprawdzać, testować, odłożyć na bok emocje, porównywać...
Super. Kolorystki używają różnych systemów, grunt żeby sprawdzały i klientka kończyła z dobrą paletą i cennymi radami.

Faktycznie kolory wiosny, ale jeśli jesteś ciekawa konkretnego podtypu systemu Sci/Art, to radziłabym wziąc wszystkie podtypy wiosny pod uwagę. Może spróbuj szminek polecanych dla różnych typów wiosny.

---------- Dopisano o 00:11 ---------- Poprzedni post napisano o 00:08 ----------

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
Oj tak, obiektywna ocena z zewnątrz jest bezcenna... Ja też przez wiele lat myślałam że jestem zimą, aż do analizy podczas której wyszła jesień Niby byłam blisko bo ciemna jesień i ciemna zima to siostrzane typy ale zmiana garderoby dała bardzo pozytywny efekt.
To chyba indywidualna kwestia, zależy zarówno od postrzegania kolorów jak i czynników psychologicznych. Podczas gdy niektóre kobiety bardzo się zafiksują na swoim wyobrażeniu siebie, inne są bardzo elastyczne. Na pewno dobra wizażystka jest bezcenna.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-10, 22:03   #859
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej, może jakaś pomoc w analizie mojego typu urody?
Wyglądam mniej więcej tak : https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/...97463390_n.jpg z tym, że na zdjęciu mam makijaż, farbowane włosy i czarne soczewki powiększające, więc w sumie naturalnością nie powaliłam
1. Opalanie - automatycznie spalam sobie nos na czerwono, reszta prawie wcale się nie opala (jak będę parę godzin leżeć to się przyróżowię, potem sie to zmieni w brudny beż, ogółem powoli i mało intesywnie sie moja skóra opala).
2. Kolor oczu - ciemno brązowe z jeszcze ciemniejszą obwódką (ciężko to zauważyć )
3. Piegi - prawie brak, nieliczne ciemnobrązowe
4. Mam raczej ciepły odcień skóry na rękach, ale nie oliwkowy, nogi są bardziej blado-różowe, ale dalej nie bardzo ,,chłodne". Rumienię się raczej na ciemny róż.
5. Mam naturalnie brązowe włosy, jestem szatynką, bez żadnych ,,odcieni", zwykłe, nudne, nie za ciemne, brązowe, jednostajne włosy. Nie wiem co mogłabym tu dodać.
6. Kolor ust widać chyba na zdjęciu, jakbym miała wybierać powiedziałabym że koralowy.
7. Ładnie mi w czerwieni, ale takiej ciepłej np. w bordo, także w kremowej bieli (ale nie za dużo), w czarnym w sumie też nie ma tragedii, całkiem ładnie, ale mnie lekko ,,przytłacza".
8. Czysta biel średnio, lepiej kremowa, czysta czerń okay, ale ciemny brąz odpada (wyglądam strasznie nudno).
9.Uwielbiam intesywne, jaskrawe kolory ale chyba średnio mi pasują.
10. Całkiem okay, ale nie mogą być mocno szarawe (znowu - nudny wygląd).
11. Raczej ciepłe.
12. Jak wzory to duże (małe kwiatki - nie, wielkie kwiaty - tak), pstre tak, ale biało-czarne małe wzorki (np. krata) mi nie pasują.
Większość odpowiedzi jest subiektywna... Ale no, czekam na Wasze opinie
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-10, 22:25   #860
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Hej, może jakaś pomoc w analizie mojego typu urody?
Wyglądam mniej więcej tak : https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/...97463390_n.jpg z tym, że na zdjęciu mam makijaż, farbowane włosy i czarne soczewki powiększające, więc w sumie naturalnością nie powaliłam
1. Opalanie - automatycznie spalam sobie nos na czerwono, reszta prawie wcale się nie opala (jak będę parę godzin leżeć to się przyróżowię, potem sie to zmieni w brudny beż, ogółem powoli i mało intesywnie sie moja skóra opala).
2. Kolor oczu - ciemno brązowe z jeszcze ciemniejszą obwódką (ciężko to zauważyć )
3. Piegi - prawie brak, nieliczne ciemnobrązowe
4. Mam raczej ciepły odcień skóry na rękach, ale nie oliwkowy, nogi są bardziej blado-różowe, ale dalej nie bardzo ,,chłodne". Rumienię się raczej na ciemny róż.
5. Mam naturalnie brązowe włosy, jestem szatynką, bez żadnych ,,odcieni", zwykłe, nudne, nie za ciemne, brązowe, jednostajne włosy. Nie wiem co mogłabym tu dodać.
6. Kolor ust widać chyba na zdjęciu, jakbym miała wybierać powiedziałabym że koralowy.
7. Ładnie mi w czerwieni, ale takiej ciepłej np. w bordo, także w kremowej bieli (ale nie za dużo), w czarnym w sumie też nie ma tragedii, całkiem ładnie, ale mnie lekko ,,przytłacza".
8. Czysta biel średnio, lepiej kremowa, czysta czerń okay, ale ciemny brąz odpada (wyglądam strasznie nudno).
9.Uwielbiam intesywne, jaskrawe kolory ale chyba średnio mi pasują.
10. Całkiem okay, ale nie mogą być mocno szarawe (znowu - nudny wygląd).
11. Raczej ciepłe.
12. Jak wzory to duże (małe kwiatki - nie, wielkie kwiaty - tak), pstre tak, ale biało-czarne małe wzorki (np. krata) mi nie pasują.
Większość odpowiedzi jest subiektywna... Ale no, czekam na Wasze opinie
Z jednego zdjęcia to trudno ocenić, ale skoro ciepły typ urody, to możesz być wiosną lub jesienią. Sprawdź czy kolory czyste i jednocześnie ciepłe są ok, czy lepsze są przełamane brązem, takie "zgniłe" lub "palone". Sprawdź jak z makijażem, czy szminki raczej mniej kontrastowe, wpadające w beż lub brąz, czy może bardziej czyste, kontrastowe kolory, koralowy, ciepły róż, pomidorowa czerwień.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 10:26   #861
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Już tu kiedyś byłam, ale zacznę od początku.

1. Jak się opalasz
ciężko, najpierw na czerwono, potem stopniowo odcień dochodzi do złotego (nigdy nie jest brązowy)

2. Kolor oczu
Tęczówka kolorowa: blisko źrenicy pierścień w kolorze rudo-brązowym, dalej kolor zielono-szary, wokół tęczówki wyraźna ciemna szaro-zielonkawa obwódka.
Oprawa oczu: rzęsy dość ciemne, brwi niby też, ale jakieś niewyraźne.

3. Piegi
Mam kilka (latem więcej), kolor raczej ciepły

4. Cera
To jest najtrudniejsze... Na pewno jest jasna, moim zdaniem ma zabarwienie pomarańczowe. Rumienię się chyba rzadko.

5. Naturalny kolor włosów
Średni brąz, w słońcu rudawe refleksy, ale nie są jakoś wyraźnie widoczne.

6. Kolor ust
Usta są u mnie najwyraźniejsze w całej twarzy Koloru wyraźnie różowego, ale róż taki minimalnie cieplejszy. Kolor bardzo nasycony.
Nie jestem w stanie niestety dobrać sobie szminki - czerwone wyglądają wyzywająco i "wychodzą" z twarzy, różowe są zbyt zimne, a wszelkie cieliste i brązy rozmywają się. Najlepszy byłby chyba jakiś niezbyt jaskrawy koral?

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Hm, mój pogląd na ten temat się zmienia co jakiś czas. Ale chyba dobrze mi w wielu zieleniach, zwłaszcza takich żywszych, liliowym, różu (ale nie pudrowym), turkusie, wielu odcieniach niebieskiego, czerwieniach. Bardzo mi dobrze też w miękkiej bieli (ale nie czystej) i takich kamiennych beżach.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Zdecydowanie nie pasuje mi czysta biel i czerń, tylko miękka biel, ciemny szary jest OK.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
Ekstremalnie nie, ale dość żywe mogą być (byle nie za ciemne).

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Chyba jednak lepiej mi w żywszych kolorach, chociaż lekko zgaszone mogą być.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Ani bardzo zimne, ani bardzo ciepłe. Kolory zimne muszą mieć domieszkę ciepłego (np. cieplejszy róż, czy zielonkawy niebieski), a kolory zdecydowanie ciepłe bardzo się kłócą z moim kolorem ust.
Chyba i złoto, i srebro mi pasuje.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo?
Trochę kontrastu może być, ale nie bardzo drastycznie.
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 11:54   #862
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Kolory cieple i zimne, raczej czyste (nie jaskrawe), raczej jasne (nie za ciemne), biel i czern odpada - dla mnie brzmi jak Jasna Wiosna, ale te brazowe wlosy...
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 12:05   #863
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Kolory cieple i zimne, raczej czyste (nie jaskrawe), raczej jasne (nie za ciemne), biel i czern odpada - dla mnie brzmi jak Jasna Wiosna, ale te brazowe wlosy...
Też uważam, że jasna wiosna jest bardzo prawdopodobna, a dlaczego masz wątpliwości? Z powodu szminek? Imho szukaj korali, ciepłego czystego różu, z mocniejszych kolorów możesz poszukać formuł przejrzystych, nawet bardzo, np. balsamów koloryzujących. Dla wiosen lepsze są też szminki o połysku szklistym niż skrzące albo matowe.

BTW wydaje mi się że można znaleźć ostatnio więcej produktów do ust w kolorze intensywnego (nie jasnego) ciepławego różu, jako że modne są ostatnio "neonowe" kolory i część produktów skłania się bardziej ku palecie intensywnej zimy, a część intensywnej wiosny. Jeśli formuła nie jest bardzo kryjąca, to na twoim naturalnym kolorze ust powinna wypaść bardziej "twoja".
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 15:24   #864
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Też uważam, że jasna wiosna jest bardzo prawdopodobna, a dlaczego masz wątpliwości? Z powodu szminek? Imho szukaj korali, ciepłego czystego różu, z mocniejszych kolorów możesz poszukać formuł przejrzystych, nawet bardzo, np. balsamów koloryzujących. Dla wiosen lepsze są też szminki o połysku szklistym niż skrzące albo matowe.

BTW wydaje mi się że można znaleźć ostatnio więcej produktów do ust w kolorze intensywnego (nie jasnego) ciepławego różu, jako że modne są ostatnio "neonowe" kolory i część produktów skłania się bardziej ku palecie intensywnej zimy, a część intensywnej wiosny. Jeśli formuła nie jest bardzo kryjąca, to na twoim naturalnym kolorze ust powinna wypaść bardziej "twoja".
Z opisu i pasujących kolorów - Jasna Wiosna
Korale jak najbardziej! Ślicznie wyglądają u Wiosen.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 19:33   #865
Magdallen
Zakorzenienie
 
Avatar Magdallen
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 223
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To i ja dołączę, bo ostatnio mnie bardzo ciekawi, jaki mam typ, a kompletnie sama nie jestem w stanie tego określić.

1. Jak się opalasz - od razu opalam się na taki brzoskwiniowy odcień, nie spiekam się, ale też choćbym leżała na plaży całe lato, nie udaje mi się uzyskać ciemnej opalenizny, opalenizna utrzymuje się u mnie bardzo długo


2. Kolor oczu - wokół źrenicy brązowa obwódka, oczy zielone, ciemna, szara obwódka; brwi i rzęsy czarne, bardzo wyraźne


3. Piegi - nie występują


4. Cera - strasznie ciężko mi to ocenić, taka beżowa, czasem zaróżowiona, niby nie wydaje się ciemna, a jednak kupuję często najciemniejsze pudry, bo po jaśniejszych wyglądam, jakbym się mąką posypała. Rumienię się na różowo.


5. Naturalny kolor włosów - bardzo ciemny brąz. Pod światło dają taki troszkę złoty refleks.


6. Kolor ust - jasny różowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Najlepiej czuję się w szarościach i przydymionych różach. Poza tym uważam, że pasują mi też jaśniejsze, zgaszone odcienie niebieskiego, fioletowego, żółtego, łososiowego. Fatalnie wyglądam w czystym pomarańczowym, intensywnej zieleni i w brązach.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Raczej nie. Chyba lepiej mi w szarościach i beżach.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Raczej nie. Ewentualnie takie umiarkowanie jaskrawe. (ale może wynika to z tego, że nie lubię się rzucać w oczy?)


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Wydaje mi się, że bardzo mi pasują pod warunkiem, że nie są bardzo ciemne.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Bardziej pasują mi zimne. Chociaż latem, przy opaleniźnie ciepłe też są ok. Co do szminek, to zdecydowanie lepiej wyglądam z różową, malinową, niż z taką czerwonawo-pomarańczową.
Lepiej pasuje mi srebro, ale złoto też chyba ujdzie.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - najlepiej mi w monochromatycznych zestawieniach. Pstrokate wzory całkowicie mnie przytłaczają.

Edytowane przez Magdallen
Czas edycji: 2013-12-11 o 19:55
Magdallen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-11, 22:50   #866
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Magdallen:

W chłodnych, zgaszonych kolorach najlepiej wyglądają lata.
Dla pewności zrób przymiarkę kolorów - tutaj jest opis.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-12, 09:33   #867
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Też uważam, że jasna wiosna jest bardzo prawdopodobna, a dlaczego masz wątpliwości? Z powodu szminek? Imho szukaj korali, ciepłego czystego różu, z mocniejszych kolorów możesz poszukać formuł przejrzystych, nawet bardzo, np. balsamów koloryzujących. Dla wiosen lepsze są też szminki o połysku szklistym niż skrzące albo matowe.

BTW wydaje mi się że można znaleźć ostatnio więcej produktów do ust w kolorze intensywnego (nie jasnego) ciepławego różu, jako że modne są ostatnio "neonowe" kolory i część produktów skłania się bardziej ku palecie intensywnej zimy, a część intensywnej wiosny. Jeśli formuła nie jest bardzo kryjąca, to na twoim naturalnym kolorze ust powinna wypaść bardziej "twoja".
Wątpliwości mam, bo z wyglądu wcale nie jestem "jasna" (poza cerą), nawet w dzieciństwie nie byłam blondynką.
A co do pomadek, to neony też odpadają... Ale w takim razie będę szukać w czymś niekryjącym i w okolicy koralu.
Jak wygląda taki "ciepły czysty róż"? Możesz coś podlinkować?
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-12, 17:08   #868
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez joa_b Pokaż wiadomość
Wątpliwości mam, bo z wyglądu wcale nie jestem "jasna" (poza cerą), nawet w dzieciństwie nie byłam blondynką.
A co do pomadek, to neony też odpadają... Ale w takim razie będę szukać w czymś niekryjącym i w okolicy koralu.
Jak wygląda taki "ciepły czysty róż"? Możesz coś podlinkować?
Moja siostra też nie jest "jasna" (ruda, złote piegi itp), a jest Jasnym typem
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-12, 20:58   #869
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

cześć dziewczyny chciałam się sama jakoś określić, ale zupełnie mi nie idzie mogę prosić o pomoc?

1. Jak się opalasz - łatwo, ale unikam słońca. Odcień opalenizny jest ciepły szaro-beżowy.


2. Kolor oczu - dośc ciemne, brązowe ale taki chłodniejszy kolor, mam czarną obwódkę ale nie ma żadnych plamek. Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-raczej zdecydowana.


3. Piegi brak.


4. Cera - trudno mi samej określić, jest jasna, najlepiej pasuje mi podkład Dior porcelain, rumienię się na różowo.


5. Naturalny kolor włosów - podobno jasnybrąz ze złotawo-oliwkowym pobłyskiem.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? lubię czerwień i granat, dobrze wyglądam w śnieżnej bieli, czerń przy twarzy powoduje że wyglądam jak trup, ale wystarczy coś błyszczącego i jasnego na szyję i już jest dobrze. Lubię też róże i odcienie bakłażanowe, burgundowe.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? czysta biel jest super, zdecydowanie preferuję szarości i grafity, brązów nie lubię a czerń jw.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? jesli jaskrawym jest czerwień i chaber to tak również neonowy róż i mięta, za to cytrynowy, czy żółty jest kiepski


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Dobrze pasuje mi pudrowy róż, ale w szaro-niebieskim czy szaro-zielonym się nie widzę.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Dobrze pasuje mi złoto i srebro.
Wygląda, że wolę chłodne kolory. Ale tą czerwień to ja uwielbiam też.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo ? Często noszę czarno-białe i biało-granatowe pasy, albo białą koszulę z czarnym kołnierzykiem. Noszę czerwony kardigan do czarnej koszulki i też jest ok. Pstrych wzorów unikam, bo nie lubię.
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-12, 23:14   #870
xpaulinqa123x
Raczkowanie
 
Avatar xpaulinqa123x
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 184
GG do xpaulinqa123x
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cześć dziewczyny... potrzebuje pomocy. Poddaję sie już. Codziennie próbuje określić swój typ urody, lub chociaż czy jestem typem zimnym czy ciepłym, i to bez skutecznie... Po prostu nie potrafię tego zrobić, a chciałabym zmienić kolor włosów i ni w 5 ,ni w 10 nie mam pojęcia na co się zdecydować, podobnie z makijażem na co dzień.

Mam niebieskie oczy, mają delikatną prawie czarną obwódkę. Mój naturalny kolor był we wczesnym dzieciństwie dość jasnym blondem. Potem ściemniał i stał sie bardziej mysi. Bardzo dobrze mi w czerwieni, i w intensywnych kolorach typu jaskrawy fiolet, róż itd. Podobno w czerni,szarości też mi nieźle. Na twarzy nie posiadam piegów, a na ciele znajdzie się kilka. Wydaje mi się ,że są w odcieniu brązowym lecz nie jestem do końca pewna. Kiedy patrzę na żyły to jedne są niebieskie a jedne zielonkawe.... Wrzucę zdjęcia z dzieciństwa, kiedy jestem opalona, i w makijażu w ciepłym odcieniu przy żółtym świetle i w naturalnym ,dziennym świetle w chłodniejszym makijażu.Bardzo Was prosze o pomoc...

1. Jak się opalasz - ciężko mi dokładnie powiedzieć w jakim odcieniu... początkowo delikatnie na czerwono potem brązowieje.


2. Kolor oczu - niebieskie chyba o zdecydowanym kolorze, wokół pojawia się czarna obwódka, w lewym oku mam delikatne brązowo-żółte plamki


3. Piegi brak.


4. Cera - trudno mi samej określić, jest raczej jasna, mam troche popękane naczynka wokół nosa i policzków.


5. Naturalny kolor włosów - we wczesnym dzieciństwie blond, potem zciemniał i zrobił się bardziej mysi. Wrzucę fotki


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - ciężko mi powiedzieć... wydaję mi się że jeżeli chodzi o makijaż to pasują mi brązy, beże.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? najlepiej intensywna czerwień, czerń też jest ok. Wyraziste kolory.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? czerń jw. , dobrze się czuje też w szarościach, co do bieli to chyba raczej przybrudzona biel, a najlepiej w intensywnym niebieskawym odcieniu bieli chyba mi do twarzy.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? sądze że pasują mi baaardzo jaskrawe kolory, neonów w zasadzie nie próbowałam nosić przy twarzy, ale intensywne czerwienie, róże, fiolety spisują się najlepiej


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? ciężko mi powiedzieć... raczej czuje się w nich przeciętnie, lepiej już chyba w czerni ew. szarości

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
I tutaj mam ogromny problem, chyba bardziej pasuje mi srebro... ale złoto czasami też założe. Nie mam pojęcia czy lepiej mi w srebrnym czy w złocie...


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo ? Myślę że tak.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1faad0c1de.jpg (22,4 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 89c1a7aa6d.jpg (32,0 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 456705b26c.jpg (11,4 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 306494_238402082862191_6371372_n.jpg (21,6 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1044151_548704501831946_570380740_n.jpg (43,1 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1170879_569052513130478_1317390207_n.jpg (21,7 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12918_450325108336553_862754460_n.jpg (24,0 KB, 12 załadowań)
xpaulinqa123x jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:23.