Jestem w ciąży, moje pierwsze objawy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-05-25, 07:16   #91
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Czy to naprawdę ciąża????????

Czasem krwawienie pojawia się nawet do 3 mc ciąży, z reguły mniej obfite. Najlepiej będzie, jeśli zrobisz test ciążowy

Z drugiej strony mdłości nie muszą być objawem ciąży.
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-25, 19:02   #92
intakta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 68
Smile Dot.: Czy to naprawdę ciąża????????

Mój lekarz powiedział mi że to się zdarza ale naprawde bardzo rzadko i jeżeli kobita jest pewna że jest w ciąży a ma plamienia to do lekarza won(ja tak miałam myslałam ze to okres a okazało się ze to zagrożenie ciąży ale jest juz ok)
intakta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-25, 19:09   #93
23jag23
Raczkowanie
 
Avatar 23jag23
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 69
Dot.: Czy to naprawdę ciąża????????

Moja koleżanka zaszła była w ciązy tydzień temu i poroniła w pierwszym miesiącu. Ja z tego wszystkiego przeraziłam się że też mogę być w ciąży (miałam wszystkie objawy - mdłości, bolące piersi, męczliwość większą niż zwykleitp. i do tego bóle brzucha u dołu) i przez to że miałam okres to myślałam że z DZIDZIĄ może być coś nietak.

Zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatyny. Jestem spokojna.
23jag23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-25, 19:20   #94
intakta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 68
Smile Dot.: Czy to naprawdę ciąża????????

moja kumpela tez myslała ze jest w ciąży i maiała takie objawy jak ty a zwłaszcza mdłości brak okresu przez 2 tygodniei 9śmiałam się ze razem bedziemy nianczyc dzieci)ale poszła do lekarza i nic mama jeszcze nie zostanie.Sama widzisz pozory czasem mylą
intakta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-12, 16:31   #95
AgaMisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3
Dot.: Testy ciązowe

Też chciala bym sie dowiedzieć czy testy na mocz są skuteczne, bo jutro musze sobie taki koniecznie wykonać... cholernie boje sie wyniku, bo jesli bedzie pozytywny, to runie mi cały świat i bedę sie musiała sie uciec do drastyczniejszych środków by pozbyć się ciąży. Po jakim czasie od stasunku testy wykazują ciąze???
A i jeszcze czy ktoś może mnie uswiadomić czy istnieją jakieś tabletki wczesnoporonne, ktore stosuje sie do 8 tyg. ciąży? Bo slyszałam, że takie podobno istnieją i kosztują ok. 100zł.
AgaMisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-12, 16:58   #96
AgaMisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3
Dot.: Testy ciązowe

aa i jeszcze jedno mam pytanie, mam nadzieje ze jest ktoś bardziej uświadomiony ode mnie ile mniej więcej kosztuje usunięcie ciąży???
AgaMisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-12, 17:26   #97
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Testy ciązowe

Zamiast robic jakies testy nonsensownena mocz idz do pierwszego lepszego laboratorium i zrób sobie badanie krwi na obecność hormonu HCG. kosztuje to tyle , co test, nie wymaga skierowania i masz 99,9 % pewności.
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-14, 16:23   #98
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Testy ciązowe

czyli ludzka gonadotropina kosmowkowa, ktora tez jest w moczu, testy, ktore mozemy nabyc w aptekach tez wykrywaja hcg :P
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-14, 16:30   #99
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Testy ciązowe

Tak kotku tylko, ze w moczu jest go o wiele, wiele mniej i dlatego zdarzają się te cudowne wpadki , kiedy to test negatywny w jednym togodniu , okazuje sie testem pozytywnym, jesli wykona się go tydzień pózniej I dlatego to badanie robi się na krew, nie na mocz - bo daje od razu pewnośc bliską 100 procentom. Podobnie jak badanie poziomu alkoholu - badanie oddechu zawsze wykazuje mniejsze stęzenie alkoholu niz badanie krwi.
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-14, 16:31   #100
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Testy ciązowe

z tym sie zgodze
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-14, 16:39   #101
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Testy ciązowe

No To się nie kłóćmy, bo nie ma powodu, po co sobie dzień psuć
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-14, 19:09   #102
stell1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 238
GG do stell1985
Dot.: Testy ciązowe

testy na mocz daja 70% pewnosci tak mi sie przynajmniej wydaje.
AgaMisia w Polsce takie tabletki chyba sa nielegalne a co do aborcji to u mnie w miescie z tego co wiem od 1600 w góre...
stell1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-14, 23:46   #103
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Testy ciązowe

Cytat:
Napisane przez AgaMisia
aa i jeszcze jedno mam pytanie, mam nadzieje ze jest ktoś bardziej uświadomiony ode mnie ile mniej więcej kosztuje usunięcie ciąży???
Nie znam tematu zbyt dokładnie, ale był tu taki wątek "bardzo niechciana ciaża", wyszukajcie go sobie. Pomijając moralizatorskie posty były tam chyba rzeczy o które pytacie - ceny zabiegu, pigułki itp.

Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-15, 13:36   #104
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Pierwsze objawy

dziewczyny napiszcie cos jakie miałyscie pierwsze objawy ciąży bo juz zaczynam świrowac pomału (a wizyte u lekarza mam dopiero w przyszłym tyg.)
Na ile wiarygodne są płytkowe testy ciążowe? Niby pisze na nim ze 99 % ale nie wiem czy moge w to wierzyc...
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-15, 14:49   #105
intakta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 68
Dot.: Pierwsze objawy

Moje objawy były typowe:wymioty,reakcja na zapachy(nie mogłam ich znieść) , przez tydzień co jakiś czas brał mnie bardzo silny skurcz brzucha,byłam troszkę osłabiona no i piersi bolały.A jeżeli chodzi o testy to nigdy z nich nie korzystałam więc trudno mi coś na ich temat powiedzieć
intakta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-15, 14:55   #106
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Pierwsze objawy

Intakta a kiedy miałas te skurcze? Tzn. w którym tygodniu mniej-wiecej? Bo mnie sie wczoraj zaczeły i zaczynam sie denerwowac. Dodam ze test wyszedł pozytywny, jestem senna i zmęczona, bola piersi i zaczeły wypadac mi włosy ... ale najbardziej mnie martwia te skurcze własnie
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-15, 16:17   #107
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Pierwsze objawy

Moje pierwsze objawy to wlasnie bolace piersi i wypadanie wlosow - garsciami
Jeśli test wyszedł pozytywny to jest duże prawdopodobieństwio, że ma rację. Ale nie ma to jak lekarz
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-15, 20:50   #108
Tweety (Ivi)
Raczkowanie
 
Avatar Tweety (Ivi)
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 107
Wink Dot.: Pierwsze objawy

Hej!

Jako że jestem osobą bardzo wrażliwą na każdą najmniejszą nawet zmianę hormonalną, to już kilka dni po owulacji (jak mogę przypuszczać także już po zapłodnieniu) zaczęłam odczuwać zmianę smaków, lekką zgagę, której nigdy w życiu nie miałam, oraz skurcze brzucha - podobne jak miesiączkowe. Tydzień przed spodziewanym okresem doszły lekkie mdłości i zmęczenie. Brzuch cały czas bardzo mnie bolał. Byłam prawie pewna, że się nam nie udało i zaraz dostanę okres. Jednak on nie przychodził i w dniu kiedy powinien być zrobiłam test. Wyszedł pozytywny. Poszłam do lekarki tydzień później z wynikami bHCG i widać było pęcherzyk ciążowy. To był przełom 4/5 tygodnia Brzuch przestał mnie boleć dopiero po półtora tygodnia zażywania Duphastonu.
Oczywiście rozkręciły się wszystkie objawy - mdłości na całego, wymioty, nadwrażliwość na zapachy, okropne zmęczenie, bolesność i powiększanie piersi.

Myślę, że jeśli test wyszedł Ci pozytywnie, to raczej byłabym pewna, że to ciąża. Myli się bardziej w tę drugą stronę, kiedy jeszcze nie ma na tyle gonadotropiny kosmówkowej, żeby mógł ją wykryć, a ciąża już się tam w środeczku zaczyna wykluwać

Życzę powodzenia
__________________
"I taut I taw a puddy-tat"
Tweety (Ivi) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-15, 20:54   #109
Tweety (Ivi)
Raczkowanie
 
Avatar Tweety (Ivi)
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 107
Exclamation Dot.: Pierwsze objawy

Aha, jeszcze jedno. Skurcze były u mnie spowodowane powiększonym jajnikiem i torbielkami, które się w nim utworzyły. Nic groźnego. Pękły samoistnie. Zdarza się tak czasem w jajniku, z którego była owulacja podczas której doszło do zapłodnienia. Ból promieniuje na cały brzuch, stąd uczucie, że to skurcze. Pewnie u Ciebie też tak jest. Pomaga leżenie i unikanie dźwigania ciężkich rzeczy. Możesz też wziąć Nospę Forte - to były zalecenia mojej ginekolog I nie martw się, bo to szkodzi maluchowi

Pozdrawiam
__________________
"I taut I taw a puddy-tat"
Tweety (Ivi) jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-15, 22:15   #110
dph
Rozeznanie
 
Avatar dph
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 987
Dot.: Pierwsze objawy

Ja oprócz tego że spóźniał mi się okres nie miałam żadnych konkretnych objawów. Oczywiście bolały mnie piersi - ale tłumaczyłam to sobie niby zbliżającym się okresem i byłam bardzo senna i zmęczona - potrafiłam przespać całe letnie popołudnie co nigdy wcześniej mi się nie zdarzało - to sobie tłumaczyłam przepracowaniem Poza tym żadnych mdłości, nadwrażliwości na zapachy, bólów brzucha - nic. I tak przez całą ciąże bezproblemowo czego i Tobie życzę A co do testów - wiadomo są omylne(nawet człowiek się myli) ale zdarza się to rzadko i tak jak ktoś tu już wspomniał mylą się zazwyczaj w drugą stronę. Pozdrawiam
dph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-16, 11:40   #111
foczka74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1
Dot.: Pierwsze objawy

kasiulka,mam nadzieję te skurcze to nic poważnego,choc w moim przypadku oznaczały 3 tygodnie leżenia, ponieważ lekarz zdiagnozował je jako zagrożenie poronieniem. Skurcze wystąpiły w 5 tyg.i też dostawałam duphaston-pomogło i teraz jest wszystko ok.
foczka74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-17, 23:58   #112
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Question Dot.: Pierwsze objawy

Hej dziewczyny! Chcialam sie zapytac czy skurcze ktore odczuwalyscie/odczuwacie sa w okolicach jajnikow? Czy wyzej, powiedzmy w okolicac jelit (Np grubego ). Bo wyczytalam na pewnej stronie ( http://www.mediweb.pl/womens/wyswietl_vad.php?id=645 ), ze wczesnym objawem ciazy sa wlasnie te skurcze, jednak moga byc mylone ze skurczami jelit.. tylko ktorych?! (wiem ze to brzmi banalnie, ale mnie troche ciekawi,bo zaczelam takie odczuwac :/) Jelita cienkiego czy nizej? Bo ja mam takie na wysokosci zoladka, odrobinke nizej i nie wiem czy mam juz panikowac czy nie
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-18, 09:16   #113
intakta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 68
Dot.: Pierwsze objawy

te skurcze były na samym początku jakoś w 7-8 tygodniu i trwały jakieś 2 tygodnie-byłam przekonana że to od stresów bo byłam przed egzaminami.Czasami jak mnie złapał taki skurcz to zwijałam sie z bólu i raz nawet jakąś tabletke wziełam(ale nie przypuszczałam ciąży).



Jeżeli zrobiłaś sobie test to tak czy siak proponuje lekarza bo z tymi testami i objawami to różnie bywa wtedy bedziesz pewna na 100%.
intakta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-18, 11:34   #114
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie
 
Avatar Dark_Kicia_Miau!
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 212
Question Dot.: Pierwsze objawy

Aaaaaa... Bo wiesz, mysmy sie wczoraj niechccay nie zabezpieczyli i od wczoraj mam momentami takie malusienkie skurcze w okolicach zoladka wiec chyba to nie to
__________________
Always chasing dreams
Dark_Kicia_Miau! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 10:15   #115
spiegana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3
jestem w ciąży?objawy...

Witam!
Mam pytanie zwłaszcza do mam i kobiet będących w ciąży...Zapisałam się do lekarza ale przyjmie mnie dopiero za 2 tyg. a ja zastanawiam się czy jestem w ciąży .Czytałam dużo w internecie i jedyne objawy to brak okresu, w sumie zawsze miałam nieregularny, a teraz nie mam już tydzień.Zadnych wymiotów ,mdłości ,bóli piersi ,objawów zmęczenia lub senności nie mam.Zastanawiam się nad ciemniejszą obwódką wokół sutka ,czy ona jest bardzo ciemna ?Tak jak się przyglądam gdy wstanę rano to wydaje mi się ,że obwódka jest ale czy taką miałam zawsze to nie mam pojęcia .Jest troszeńkę ciemniejsza i tutaj mogłabym się doszukać 2 objawu.Pomóżcie proszę !
A jeszcze jedno do ciąży mogło dojść od razu po okresie czyli był by to już 5tydzień ?
PS.Skorzystałam z wyszukiwarki ale nie znalazłam tam nic mnie ciekawiącego.

Edytowane przez spiegana
Czas edycji: 2005-08-01 o 10:16 Powód: dopisek
spiegana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 10:24   #116
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Chyba najlepiej zrobić sobie test ciążowy, szybko i tanio, wiesz mówi się, że odrazu po okresie to nie jest okres płodny więc teoretycznie nie powinnaś zajść w ciążę ,ale moja koleżanka zaszła zaraz po okresie więc tego nie neguję.A odnośnie objawów, nie jest powiedziane, że będziesz je miała odrazu, to sprawa indywidualna, jedna kobieta ma je odrazu, inna znowu b.późno.Ja pomaszerowałabym do apteki po test
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 10:38   #117
mcdulka
Zadomowienie
 
Avatar mcdulka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rz
Wiadomości: 1 721
GG do mcdulka
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

a ilu dniowe masz przewaznie cykle? obwodke kazdy ma troszeczke ciemniejsza. pamietam,ze jak moja mama byla w ciazy (calkiem niedawno to dobrze pamietam) miala ciemnobrazowe sutki, takie napuchniete i w gogole cale piersi jak nadmuchane (do 3 miesiaca urosly o 3 rozmiary). a bola Cie piersi? w ciazy piersi ponoc bola inaczej- jest taki piekaco-palacy bol. najlepiej zrob test z krwi hcg, a na poczatek taki zwykly, sikany- po takim czasie od zaplodnienia bedzie pewny.
a tak w ogole to te upaly tez wplywaja na okres, moze gdzies wyjezdzalas, pilas alkohol, palilas cos itd. wszystko moglo sie odbic na okresie, nie wpominajac o stresie spowodowanym 'ciaza'.
i nie skupiaj sie na objawach 80% kobiet juz kilka dni po zaplodnieniu wie,ze jest w ciazy.
aha, zmierz sobie jeszcze tempke w buzi
__________________
25. 06. 2011-" "to love and to cherish 'till the death will do us a part"

happiness is on the way.
mcdulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 10:57   #118
spiegana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Ewunia2 chyba najlepiej będzie zrobić test w sumie skoro to nie były dni płodne to nie wiem co to może być .
Mój cykl trwa tak ok.28-33 dni różnie bywa bo mam strasznie nieregularny okres ,jeszcze rok temu zdarzało się ,że nie miałam nawet 2miesiące .Piersi mnie nie bolą wcale ,nigdzie nie wyjeżdzałam od ok.miesiąca nie miałam alkoholu w ustach ,nie pale.Możliwe ,że te upały na mnie tak wpływają a co do temp. to raczej jest normalna .
Co do tego stresu "ciążowego" to może i racja bo siedzę już ponad tydzień i czekam na okres a tu nic to wariować zaczynam .
Aż mnie tą obwódką pocieszyłaś.Bo człowiek się naczyta o objawach i później sie dopatruje wszystkiego i znajdzie chociaż tego nie ma .
spiegana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 11:30   #119
Alivea
igraszkizdiablem
 
Avatar Alivea
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 31
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

Cytat:
Napisane przez spiegana
Witam!
Mam pytanie zwłaszcza do mam i kobiet będących w ciąży...Zapisałam się do lekarza ale przyjmie mnie dopiero za 2 tyg. a ja zastanawiam się czy jestem w ciąży .Czytałam dużo w internecie i jedyne objawy to brak okresu, w sumie zawsze miałam nieregularny, a teraz nie mam już tydzień.Zadnych wymiotów ,mdłości ,bóli piersi ,objawów zmęczenia lub senności nie mam.Zastanawiam się nad ciemniejszą obwódką wokół sutka ,czy ona jest bardzo ciemna ?Tak jak się przyglądam gdy wstanę rano to wydaje mi się ,że obwódka jest ale czy taką miałam zawsze to nie mam pojęcia .Jest troszeńkę ciemniejsza i tutaj mogłabym się doszukać 2 objawu.Pomóżcie proszę !
A jeszcze jedno do ciąży mogło dojść od razu po okresie czyli był by to już 5tydzień ?
PS.Skorzystałam z wyszukiwarki ale nie znalazłam tam nic mnie ciekawiącego.
Tak jak radzą Ci dziewczyny-najlepiej zrów test,dostępny w aptece,hipermarketach za8-15 zł najtańczy i dowiesz się szybko...z resztą to się czuje

PS. A jak to jest w końcu z uprawianiem seksu podczas miesiączki,można zajść w ciąże czy nie?Zdania wśród znajomych,lekarzy są podzielone,a Wy co o tym myślicie?
Alivea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 11:45   #120
mcdulka
Zadomowienie
 
Avatar mcdulka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rz
Wiadomości: 1 721
GG do mcdulka
Dot.: jestem w ciąży?objawy...

mozna- ja jestem chodzacym dowodem
__________________
25. 06. 2011-" "to love and to cherish 'till the death will do us a part"

happiness is on the way.
mcdulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:23.