jakie filtry do Tunezji? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-20, 09:14   #1
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310

jakie filtry do Tunezji?


Dziewczyny!30 czerwca lecę na tydzień (dłużej Krsyia nie wytrzyma bez rodziców) do Tunezji i chcę się pięknie opalić - na czekoladkę. Nie chodzę do solarium, pogada u nas różna, a samoopalacze mnie denerwują (śmierdza, plamia, zmywaja się, itp.). ale z tego co czytałam na innych moich wątkach tam jest inny kąt padania promieni słonecznych i łatwo można przesadzić ze słoncem. Mam ciemnobrązowe włosy (teraz farbowane na blond), zielono-niebieskie oczy (paradokslanie w jaśniutkiej oprawie blondynki), skóra łatwo się opala na ciemno, w pierwszej chwili po przedawkowaniu słońca jest czerwona.
Czy dziewczyny o podobnym typie skóry, które były mniej więcej w tamtej szerokości geograficznej i opalały się mogłyby mi powiedzieć czego używały? Chodzi mi o konkeretne produkty - wysokość filtra, producent, co do twarzy , co do ciała,itp. Jadę tylko na tydzień i boję się, że używając jakiś filtrów 30 nie opalę się wrócę blada!!!!
pozdrawiam serdecznie!
p.s.: jestem chora na zapalenie krtani i tylko myśl o tym wyjeżdzie trzyma mnie przy życiu w tej chwili Jak ja kocham słońce, morze, piasek ,ciemną skórę, itp. oj, dostanie mi się od fanek blokerów.... Buziaki dla wszystkich (albo tylko uściski bo jeszcze was pozarażam)
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 14:23   #2
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: jakie filtry do Tunezji?

Mysle, ze powinnas wziac i tak wysokie filtry - troche i tak sie opalisz, polecalabym raczej na subtelny herbatnik niz czekolade z kakao 90%
Na wlosy obowiazkowy kapelusz (radze zakupic tam, beda piekniejsze niz w Polsce) albo chustka a la Grace Kelly (o, tam to na pewno beda sliczne!) oraz duze sloneczne okulary, ktorych szkla chronia przed UV (zapytaj optyka, nie kupuj takich ze starganu. Czasem mozna wymienic w zakladzie optycznym same szkla w oprawkach, ktore juz mamy).
Zacznij od wysokiego filtra (koniecznie z podanym uva! co najmniej ppd 28), nie wystawiaj sie na slonce w godzinach okolo 10 - 14 ( i tak maja sjeste ) na wakacjach w Maroku bylam na plazy w godzinach 8-10 rano, bo potem sie nie dalo wytrzymac na sloncu ale to byl lipiec pamietaj ze slonce opala tez troche w cieniu, zwlaszcza w Afryce.
Po trzech dniach zmien obie filtr na mniejszy (opalilam sie nawet z 30spf ). Radze tez zabrac wode Avene, swietnie lagodzi rozpalona sloncem buzie.
Uwazaj jak kupujesz owoce na targu - trzeba przed jedzeniem polac wrzatkiem, obierac ze skory (robilam tak nawet w restauracjach!) i uwazac na wielblady, bo pluja
Fantastyczne wakacje, pomysl sobie tylko, ze wszystkie dziewuszki beda swiecic lydkami w kolorze gotowanej ryby, podczas gdy Ty wrocisz zrelaksowana, wypoczeta i leciutko ! zbrazowiona.
A! Carrie z Sexu w Wielkim Miescie do okularow i chustki dokladala dodatkowo biala parasolke - bardzo stylowe
Pozdrawiam i udanego wypoczynku!!!!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 14:43   #3
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: jakie filtry do Tunezji?

mama nawet taką parasolkę w kolonialnym stylu kupioną rpzez moją mame w Brukseli,ale to już zbyt wiekli hardcore dla mnie. Sylwia, jaką masz skórę? Ja mam złotawy herbatnik praktycznie całym rokiem, dlatego boję sie tych wysokich filtrów. chyba wezmę dwa zestawy kremów - niskie i wysokie..
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 14:52   #4
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: jakie filtry do Tunezji?

Jestem blada na zolto i najpierw sie robie czerwona a potem brazowieje. Wlosy ciemny szatyn, piegow nie mam ale sklonnosc do przebarwien tak.
Filtr Ci NIGDY nie zaszkodzi a slonce moze.
Ja po ubieglorocznych zeglarskich wakacjach w Skandynawii i Rosji (nie wiem, czy pamietasz moja droga, lato zeszlego roku - czyli zimno i leje mimo filtra spf 30 mialam fajnie opalona buzie. Przybylo mi tez niestety przebarwien, bo idiotka, kupilam filtr Lancastera (niby ochrona UVA gwarantowana przez oxybenzone) ale jak sie okazalo filtr nie byl wystarczajaco stabilny. I mam teraz przebarwienia, co prawda ostatnio w stadium zaniku,dzieki rygorystycznemu stosowaniu filtrow LRP.
Pamietaj o reaplikacji filtra, nawet co godzine na plazy, niektore splywaja z potem (np. Vichy)! Po co sobie zepsuc wakacje koniecznoscia okladow z jogurtu na spieczone nozki czy ramionka ?
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 15:28   #5
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: jakie filtry do Tunezji?

no nie wszystkie ja nie bedę smigać z bialo-siną łydką


Beliczku nie popadaj w histerie ja biorę filtry jak największe i nie boje sie nie opalic . Weź co najmniej 20 !! Tak bezpieczniej a i na stare lata będziesz mi dziekować
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 17:59   #6
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: jakie filtry do Tunezji?

Nie to, zebym chciala przejac prym w beliczkowym dziekowaniu ale radze zaczac od 50 a potem zejsc do 20-30.
Blada ja tez nie bede, bo mam fajny samoopalacz do buzi Clarinsa a do nog Garniera i nowego daxa Jak wrocisz z tych wojazy, to kup sobie jakis fajniutki bronzer, jest takie cos w nowej kolekcji Sephory, 42 zl, oby nie byl za pomaranczowy albo ich stary are jary Disque Soleil. Jest wspanialy i mam go juz dwa lata.
P.S. Nie na temat - jak sie robi taka turlajaca glowke????
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 18:25   #7
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Talking Dot.: jakie filtry do Tunezji?

włóż między dwukropek : slowo roll





Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-20, 18:40   #8
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: jakie filtry do Tunezji?

Dzieki Nutko, zaraz sobie poturlam

A machajacego ludka??? Dopiero niedawo zaczelam zagladac na forum regularnie i nie znam jeszcze tych wszystkich rozwiazan!
Tymczasem macham slownie ! Mach mach!

Edytowane przez Sylwiasta
Czas edycji: 2005-05-20 o 18:45
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 21:29   #9
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: jakie filtry do Tunezji?

co to za nowy clarinsa? czy ty ten w postaci toniku? Filtr 50 to będzie dla męża: on się nawet w polskim słoneczku spieka na raka. Jakich producentów filtrow polecacie? LRP? A Ty, Nutko jakie zabierasz (chodzi mi o producenta)?
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 22:10   #10
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: jakie filtry do Tunezji?

Nowy Clarins to Liquid Bronze/ Eau Lactee Autobronzante. Bardzo mi sie spodobal ale chce jeszcze chwile poczekac zebu mu postawic 5 *
LRP zdecydowanie u mnie gora, lubie tez Bioderme, Garniera do ciala.
Ja mam zawsze straszne problemy z namowieniem mojego zeglarza na jakikolwiek filtr, a ma duzo piegow (nie ma znamion) i jekoli ze chce sie OPALIC!!! Na szczescie mlodo wyglada
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 06:52   #11
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Thumbs up Dot.: jakie filtry do Tunezji?

Beliczku dzisiaj ide na łowy tzn. pokupować kremy, saszetki z szamponami ,sandały Zaraz poczytam KW co dziewczyny polecają ..moze Dax Cosmetics ??

PS. Sylwiasta wejdź na listę emotikonek np. w zaawansowanych opcjach ...tam sa wszystkie cudeńka jakie potrzebujesz i turlajace główki i machające łapki i co tylko chcesz
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-21, 09:02   #12
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: jakie filtry do Tunezji?

Nutko, to podziel się wiadomościami o tym co kupiłaś. Ja postanowiłam, że wezmę 3 rodziaje filtrów - najmocniejszy dla męża i dla mnie na początek, średni dla mnie na "normalne " opalanie i jakąs tam 10 SPF na konieć, żeby się podpiec . Poza tym to chcę sobie kupić te malutkie buteleczki z Sephory i do nich sobie poprzelewać tonik, balsam do ciała,mleczko do zmyweania, itp.? ATy Nutko jakie mazidełka bierzesz?
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 11:30   #13
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: jakie filtry do Tunezji?

Na tydzien to dobry pomysl, zawsze tak robie do podrozy! Wez sobie jeszcze chusteczki do demakijazu zamiast mleczka i toniku!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 11:57   #14
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: jakie filtry do Tunezji?

Dzięki Sylawia za pomysł - wezmę sobie suche chusteczki Olay w liczbie tylu dni na ile jadę! a macie moze jakies ciekawe pomysły na ułatwienie pakowania, uniknięcie wszelkichprzykrości podróżnych. Przyznam zsczerze, że od urodzenie dziecka nigdzie daleko nie byłam(oza wyjazdem do rodzinki w Bawarii)
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 13:20   #15
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: jakie filtry do Tunezji?

Kochany beliczku wejdź na Plotkowe tam zalozylam wątek o moim pakowaniu do 15 kg...dziewczyny fajne porady mi daly

Kupilam do opalania D.Cosmetics 40 i balsam po opalaniu,saszetki szamponów+odzywki,taki malutki dezodorant Reksony wieklkości pół pudelka do zapalek , kapelusik... , husteczki do demakijazu, sandały...szukam kremu z filtrem do buzi...

Edytowane przez Nutka
Czas edycji: 2005-05-21 o 13:27
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 17:51   #16
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: jakie filtry do Tunezji?

Jesli lece, to staram sie zabrac to co najwazniejsze w bagazu podrecznym, paszport, kasa, karty, okulary, plyn do soczewek, zapasowe majciochy i skarpetki, cos do czytania i demakijazu, krem z filtrem. Na wszelki wypadek, gdyby bagaz nie pokazal sie na konwejorze
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 17:54   #17
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: jakie filtry do Tunezji?

ja w podręcznym jeszcze biorę krem nawilżający do samolot wysusza skórę maksymalnie...
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 18:16   #18
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: jakie filtry do Tunezji?

Wez wez i codziennie po tym opalanku laduj grubo na buzie i szyje!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-22, 12:28   #19
aragosta
Rozeznanie
 
Avatar aragosta
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 863
Dot.: jakie filtry do Tunezji?

Ja na wakacje przelewam szampon, mleczko i co tylko można do pudełeczek po filmach fot. Nie czuję potrzeby zagracania swojego bagażu różnymi butelkami. Od wielu lat tak robię i jestem zadowolona, co prawda brakuje tych pięknych opakowań, ale co tam..... wakacyjne wrażenia rekompensują resztę.
aragosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-22, 15:00   #20
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: jakie filtry do Tunezji?

Moj chlopiec tak robi jak jedzie do Afryki, nawet z pasta do zebow - zawsze ma nieprzyjemnosci na lotnisku, bo wszyscy mysla, ze cos szmugluje i nie wierza, ze to np. mydlo w plynie.
Wersja bardziej kobieca moga byc male opakowanka oferowane przez Sephore.
Kremow z filtrem raczej bym nie przelewala, tym bardziej, ze nie powinny byc ekonomiczne w uzytkowaniu
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 08:35   #21
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: jakie filtry do Tunezji?

hej, ja lece pod koniec wrzesnia, mam cienniejsza kanacje, niebieskie oczy i ciemne wlosy, chcialabym sie opalic ale nie poparzyc! jaki filtr polecacie?
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 16:32   #22
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: jakie filtry do Tunezji?

up
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 20:05   #23
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: jakie filtry do Tunezji?

Polecam zapoznac sie z watkiem redakcyjnym gdzie jest wiele pomocnych linkow
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193351

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:16.