złamana kostka boczna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-04, 11:21   #1
karolinka8900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 17

złamana kostka boczna


Witam Was
słuchajcie złamałam sobie kostke boczną i nie wiem ile nosi sie taki gips może ktoś też miał złamana i może mi odpowiedziec na te pytania. Mam juz gips prawie 3 tyg. jutro mam wizyte u ortopedy czy jest możliwość ze zdejma mi gips po 3 tyg. czy po zdjeciu gipsu noga boli czy trzeba chodzic na rehbilitacje ??

Edytowane przez karolinka8900
Czas edycji: 2010-03-04 o 12:25
karolinka8900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 12:34   #2
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: złamana kostka boczna

oczywiście, że trzeba chodzić na rehablitację. każde dłuższe unieruchomienie ciągnie za sobą ograniczenie ruchomości w stawach, osłabienie mięśni, więzadeł itd itd.
będziesz tak długo chodziła na rehablitację aż wróci Ci sprawność stawu taka sama jak masz w zdrowym stawie uczciwa rehalitacja i praca w tym wypadu to podstawa jeśli teraz zaniedbasz - problem będzie się ciągnął w nieskończoność
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 13:05   #3
karolinka8900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 17
Dot.: złamana kostka boczna

dzieki bardzo za odpowiedz jednak dalej męczy mnie jedno ile jeszcez bede musiala ten gips nosić ;(
karolinka8900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 13:39   #4
nebya
Wtajemniczenie
 
Avatar nebya
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 498
Dot.: złamana kostka boczna

Z tego co wiem ( sama mam złamaną nogę teraz) gips może być zdjęty po ok.3-4 tyg, ale to zależy od zrostu. Nieraz niestety trzeba nosić 6 tygodni, co na pewno przyjemne nie jest ale, co zrobić.
I tak jak anoska napisała, rehabilitacja po zdjęciu gipsu to podstawa. Mięśnie szybko zanikają, zwłaszcza mięsień czworogłowy uda- a tak z ciekawości, kazał Ci ortopeda napinać ten mięsień przez podciąganie palców? No i stawy trochę się na pewno zastoją, ale wszystko da się powolutku wypracować

edit.
A w ogóle jaki masz gips? Krótki czy na całej nodze?
__________________


Edytowane przez nebya
Czas edycji: 2010-03-04 o 13:47
nebya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 13:48   #5
karolinka8900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 17
Dot.: złamana kostka boczna

Cytat:
Napisane przez nebya Pokaż wiadomość
Z tego co wiem ( sama mam złamaną nogę teraz) gips może być zdjęty po ok.3-4 tyg, ale to zależy od zrostu. Nieraz niestety trzeba nosić 6 tygodni, co na pewno przyjemne nie jest ale, co zrobić.
I tak jak anoska napisała, rehabilitacja po zdjęciu gipsu to podstawa. Mięśnie szybko zanikają, zwłaszcza mięsień czworogłowy uda- a tak z ciekawości, kazał Ci ortopeda napinać ten mięsień przez podciąganie palców? No i stawy trochę się na pewno zastoją, ale wszystko da się powolutku wypracować

edit.
A w ogóle jaki masz gips? Krótki czy na całej nodze?
nie nie kazał mi napić powiedział tylko ze mam pod zadnym pozorem nie stawać na gips i moge tylko o kulach chodzić a jest to bardzo meczace i mam juz tego bardzo dosyć nawet z domu przez ta noge nie moge wyjsc a jak wyszłam to potem ledwo weszłam na 4 pietro. a Ty możesz stawać na gips??
karolinka8900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 13:58   #6
nebya
Wtajemniczenie
 
Avatar nebya
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 498
Dot.: złamana kostka boczna

Cytat:
Napisane przez karolinka8900 Pokaż wiadomość
nie nie kazał mi napić powiedział tylko ze mam pod zadnym pozorem nie stawać na gips i moge tylko o kulach chodzić a jest to bardzo meczace i mam juz tego bardzo dosyć nawet z domu przez ta noge nie moge wyjsc a jak wyszłam to potem ledwo weszłam na 4 pietro. a Ty możesz stawać na gips??
Doskonale Cię rozumiem, ja jestem uziemiona od listopada już I też tylko w domu siedzę, ewentualnie jadę do lekarza samochodem, więc już jest odmiana ( oczywiście ktoś mnie wozi). I tak ostatnio pozwoliłam sobie na spacery po dworzu, bo nareszcie śnieg stopniał- wcześniej kule mi się ślizgały strasznie.
Ja nie mam gipsu, tzn. miałam ale bardzo krótko, dosłownie parę dni w szpitalu kiedy czekałam na operację ( mnie trzeba było składać nogę operacyjnie), później nosiłam ortezę- fajna rzecz, bo lekka Przed drugą operacją znowu gips na krótko no i po znowu orteza. Także ja nie męczyłam się długo z gipsem, ale wystarczyło mi parę dni i już go znienawidziłam ( ja miałam na całej nodze).
Wiesz, skoro lekarz mówi, żeby nie stawać na gips to lepiej go słuchać. Mnie też kazali odciążać chorą nogę, ale jednocześnie kazali na leżąco napinać mięśnie uda ( dokładnie ten czworogłowy), bo po pierwsze łapały mnie skurcze, a po drugie takie napinanie wymusza pracę mięśni. Ale to wtedy kiedy lekarz karze, absolutnie się mną nie sugeruj, ja spytałam tylko z ciekawości.
__________________


Edytowane przez nebya
Czas edycji: 2010-03-04 o 14:02
nebya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 16:40   #7
karolinka8900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 17
Dot.: złamana kostka boczna

o matko to rzeczywiście masz udreke wspołczuje Ci no coż u mnie okaże sie jutro ile jescze musze gips tzrymac ja mam tylko do kolana ale i tak mam juz go dosyć
karolinka8900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-04, 18:21   #8
nebya
Wtajemniczenie
 
Avatar nebya
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 498
Dot.: złamana kostka boczna

Cytat:
Napisane przez karolinka8900 Pokaż wiadomość
o matko to rzeczywiście masz udreke wspołczuje Ci no coż u mnie okaże sie jutro ile jescze musze gips tzrymac ja mam tylko do kolana ale i tak mam juz go dosyć
Wierzę Gips to naprawdę nic fajnego. Jak miałam ten długi ( do pachwiny) to nie mogłam się w ogóle w łóżku ułożyć, żeby zasnąć- był bez stopy i krawędź uciskała mi kostkę przez co drętwiały mi palce, myślałam, że szału dostanę
Nie zaprzeczę, dobrze to nazwałaś- udręka. Głupi wypadek po prostu. Ale najgorsze już za mną. To dobrze, że nie musiałaś w szpitalu leżeć, jednak w domu to zupełnie inne leczenie.
Będzie dobrze Nie zaniedbuj rehabilitacji to szybko staniesz na nogi. Ja zaczynam prawdziwą rehabilitację w poniedziałek i też mam nadzieję, że da efekty w miarę szybko- chociaż wiadomo na olbrzymie tempo się nie nastawiam, w końcu od listopada minęło już trochę czasu.
__________________

nebya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 19:11   #9
karolinka8900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 17
Dot.: złamana kostka boczna

Cytat:
Napisane przez nebya Pokaż wiadomość
Wierzę Gips to naprawdę nic fajnego. Jak miałam ten długi ( do pachwiny) to nie mogłam się w ogóle w łóżku ułożyć, żeby zasnąć- był bez stopy i krawędź uciskała mi kostkę przez co drętwiały mi palce, myślałam, że szału dostanę
Nie zaprzeczę, dobrze to nazwałaś- udręka. Głupi wypadek po prostu. Ale najgorsze już za mną. To dobrze, że nie musiałaś w szpitalu leżeć, jednak w domu to zupełnie inne leczenie.
Będzie dobrze Nie zaniedbuj rehabilitacji to szybko staniesz na nogi. Ja zaczynam prawdziwą rehabilitację w poniedziałek i też mam nadzieję, że da efekty w miarę szybko- chociaż wiadomo na olbrzymie tempo się nie nastawiam, w końcu od listopada minęło już trochę czasu.
to życzę szybiego powrotu do zdrówka ja mam nadzieje ze może jeszcze tydzień ponosze gips i mi go zdejmą bo wybieram sie na targi kosmetyczne a z gipsem to raczej nie pojade hehe mam jescze 2 tyg do targów jak myślisz dojde do siebie jak by mi za tydzień ściagneli gips. bo strasznie sie napaliłam na te targi a tu taki nieszczęsliwy wypadek i to do tego w walentynki . A Ty jak się tak urządziłaś??
karolinka8900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 10:29   #10
blondi1041
Rozeznanie
 
Avatar blondi1041
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stąd..ale juz niedługo..
Wiadomości: 678
Dot.: złamana kostka boczna

hej, podlacze sie do tematu dwa tyg to strasznie malo, jesli dopiero bedziesz miec zdjety gips, to zobaczysz ze nawet stanac na noge nie bedziesz mogla, ja tez jestem po zlamaniu (kosci udowej) i tj. kolezanka tu mialam operacje 29 grudnia, bez gipsu bylam, tylko od razu misalam nauke chodzenia przy kulach, w poniedzialek ide na kontrole i dopiero wtedy zapisze sie na rehabilitacje, juz minely ponad 2 m iesiace, a ja wciaz nie moge stanac na tej nodze, boli i miesnie jakies takie slabe sa :/
pozdrawiam
blondi1041 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 11:05   #11
nebya
Wtajemniczenie
 
Avatar nebya
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 498
Dot.: złamana kostka boczna

Cytat:
Napisane przez karolinka8900 Pokaż wiadomość
to życzę szybiego powrotu do zdrówka ja mam nadzieje ze może jeszcze tydzień ponosze gips i mi go zdejmą bo wybieram sie na targi kosmetyczne a z gipsem to raczej nie pojade hehe mam jescze 2 tyg do targów jak myślisz dojde do siebie jak by mi za tydzień ściagneli gips. bo strasznie sie napaliłam na te targi a tu taki nieszczęsliwy wypadek i to do tego w walentynki . A Ty jak się tak urządziłaś??
Dziękuję, ja Tobie również życzę powrotu do zdrowia
Nie chcę Cię martwić, ale mnie się wydaje, że to trochę za mało czasu Wiadomo to zależy od indywidualnego stanu, jak sama pisałaś nie mogłaś obciążać nogi, a to niestety powoduje osłabienie mięśni. Ciężko cokolwiek napisać, najlepiej pogadać z lekarzem no i samemu podjąć decyzję- w końcu to Ty będziesz najlepiej czuła czy dasz radę czy nie, chodzi tylko o to, żeby sobie gorszej biedy nie narobić.
A ja miałam wypadek pociągowy, czy też kolejowy- tak to można nazwać Złamałam nogę wychodząc z pociągu ( prawdopodobnie zbyt duże obciążenie, wracałam z akademika z górą prania).
Cytat:
Napisane przez blondi1041 Pokaż wiadomość
hej, podlacze sie do tematu dwa tyg to strasznie malo, jesli dopiero bedziesz miec zdjety gips, to zobaczysz ze nawet stanac na noge nie bedziesz mogla, ja tez jestem po zlamaniu (kosci udowej) i tj. kolezanka tu mialam operacje 29 grudnia, bez gipsu bylam, tylko od razu misalam nauke chodzenia przy kulach, w poniedzialek ide na kontrole i dopiero wtedy zapisze sie na rehabilitacje, juz minely ponad 2 m iesiace, a ja wciaz nie moge stanac na tej nodze, boli i miesnie jakies takie slabe sa :/
pozdrawiam
O, ja też po złamaniu udowej- w którym miejscu złamałaś? Widzisz, Ciebie boli, a mnie nic a nic. Mięśnie też są słabe, ale już i tak je trochę wzmocniłam ( dostałam zestaw ćwiczeń do robienia w domu jak wychodziłam ze szpitala). Ja nie czuję bólu, tylko opór przy zginaniu kolana, ale taki, jakby mi miało zaraz coś pęknąć- no i niestety zgięcie mam słabe, ale od poniedziałku będę nad nim pracować z rehabilitantem
__________________

nebya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-05, 18:13   #12
blondi1041
Rozeznanie
 
Avatar blondi1041
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stąd..ale juz niedługo..
Wiadomości: 678
Dot.: złamana kostka boczna

ja mam "podkretażowe zlamanie kosci udowej" ;/ czyli bardzo wysoko zaraz przy stawie i jeszcze z przesunieciem, czyli nie za ciekawie, ja w sumie nie cwiczylam tej nogi, tylko tyle co w szpitalu przez tydzien i p.rehabilitantka mowila ze moge chodzic na tyle ile mam sil i cwiczyc wlasnie miesnie, praktycznie moge z ta noga juz wszystko robic, zginac, klekać itp. chociaz na poczatku tez mialam taki opór tak jak ty i nie zginalam , wiadomo z kazdym dniem coraz bardziej ta noga byla sprawniejsza teraz tylko jak probuje stawac na ta moge bez kuli (a nie powinnam) to boli jeszcze , ale tak podczas chodzenia przy kuli lub siedzeniu tez nic nie boli juz, w poniedzialek ide na kontrole i dowiem sie jak sie zrosla kosc,
p.s. podobno kosc udowa potzrebuje ok. 2 miesiecy na zrosniecie sie
p.s.2 mialas jakies druty czy gwozdzie wkladane w kosc? ja mam gwozdz gamma, podobno dosc dlugi w kosci (bede piszczec na lotnisku )
blondi1041 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 18:42   #13
nebya
Wtajemniczenie
 
Avatar nebya
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 498
Dot.: złamana kostka boczna

Cytat:
Napisane przez blondi1041 Pokaż wiadomość
ja mam "podkretażowe zlamanie kosci udowej" ;/ czyli bardzo wysoko zaraz przy stawie i jeszcze z przesunieciem, czyli nie za ciekawie, ja w sumie nie cwiczylam tej nogi, tylko tyle co w szpitalu przez tydzien i p.rehabilitantka mowila ze moge chodzic na tyle ile mam sil i cwiczyc wlasnie miesnie, praktycznie moge z ta noga juz wszystko robic, zginac, klekać itp. chociaz na poczatku tez mialam taki opór tak jak ty i nie zginalam , wiadomo z kazdym dniem coraz bardziej ta noga byla sprawniejsza teraz tylko jak probuje stawac na ta moge bez kuli (a nie powinnam) to boli jeszcze , ale tak podczas chodzenia przy kuli lub siedzeniu tez nic nie boli juz, w poniedzialek ide na kontrole i dowiem sie jak sie zrosla kosc,
p.s. podobno kosc udowa potzrebuje ok. 2 miesiecy na zrosniecie sie
p.s.2 mialas jakies druty czy gwozdzie wkladane w kosc? ja mam gwozdz gamma, podobno dosc dlugi w kosci (bede piszczec na lotnisku )
Uh, to widzę, że Ty też masz nie za ciekawie- ogólnie złamania w stawach są okropne. Ja mam złamany kłykieć boczny właśnie w kości udowej, czyli niestety w kolanie Jak ja Ci zazdroszczę, że możesz zginać ( o klękaniu nie wspomnę nawet), ja właśnie zginam tylko do 60 stopni ( moje max. i tak jest już lepiej- po operacjach miałam ledwie 30). Mi powiedział lekarz, że ok. pół roku z kulami mam chodzić, wiadomo, że coś tam już próbuję normalnie stawać niby wszystko jest ok, nie boli itd. ale noga jak kłoda dosłownie. Ja miałam druty (Kirschnera dokładnie) W listopadzie złożyli mi nogę, a w styczniu kiedy okazało się, że już się wszystko ładnie zrosło, wyjęli te druty. Pierwsza była operacja na otwartym kolanie, druga na szczęście to artroskopia, więc mniej inwazyjnie. U mnie te druty trzeba było szybko wyjąć bo mogły się urwać, dlatego też musiałam ograniczyć chodzenie do minimum. Z tym piszczeniem na lotnisku to nieźle Mam nadzieję, że po rehabilitacji szybko dojdę do pełnej sprawności, już się nie mogę doczekać żeby np. do sklepu iść Wkurzają mnie te okropne blizny, ale trudno się mówi, fajnie że moja noga zaczyna przypominać normalną nogę, bo od listopada kolano było jej najgrubszą częścią- możecie sobie wyobrazić jakiej było wielkości skoro było nawet od uda grubsze ( i to dużo). No i wyglądało jakby w nie bomba walnęła, okropnie zszyte i całe sine, ale tak jak pisałam, nie jest już tak źle.
A tak z ciekawości, do pełnego zgięcia w kolanie doszłaś po jakim czasie? Bo ja się zastanawiam co może mi tak je blokować, może te resztki opuchlizny? Zrostów podobno nie mam ( zostały usunięte podczas operacji), więc już sama nie wiem
__________________

nebya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 20:17   #14
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: złamana kostka boczna

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
oczywiście, że trzeba chodzić na rehablitację. każde dłuższe unieruchomienie ciągnie za sobą ograniczenie ruchomości w stawach, osłabienie mięśni, więzadeł itd itd.
będziesz tak długo chodziła na rehablitację aż wróci Ci sprawność stawu taka sama jak masz w zdrowym stawie uczciwa rehalitacja i praca w tym wypadu to podstawa jeśli teraz zaniedbasz - problem będzie się ciągnął w nieskończoność
Przepraszam, że się wcinam w temat, ale mam pytanie odnośnie pogrubionego tekstu.

Wiele lat temu miałam złamaną rękę w nadgarstku i założony gips na miesiąc. Pamiętam, że potem miałam jeszcze 2 razy zakładany gips, były to jakieś pęknięcia. Za każdym razem na 3 tygodnie.
Nigdy nie miałam rehabilitacji. A do dzisiaj odczuwam bóle w nadgarstku, czuję, że ręka jest słabsza, szybciej się męczy, nie mogę dźwigać.
Myślicie, że jest to skutkiem braku rehabilitacji?
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 20:50   #15
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: złamana kostka boczna

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Przepraszam, że się wcinam w temat, ale mam pytanie odnośnie pogrubionego tekstu.

Wiele lat temu miałam złamaną rękę w nadgarstku i założony gips na miesiąc. Pamiętam, że potem miałam jeszcze 2 razy zakładany gips, były to jakieś pęknięcia. Za każdym razem na 3 tygodnie.
Nigdy nie miałam rehabilitacji. A do dzisiaj odczuwam bóle w nadgarstku, czuję, że ręka jest słabsza, szybciej się męczy, nie mogę dźwigać.
Myślicie, że jest to skutkiem braku rehabilitacji?
dokładnie co miałaś złamane? którą kostkę? (z czystej ciekawości)
masz taką samą ruchomość w nadgarstku co w zdrowej ręce? Zrób zgięcie dłoniowe i grzbietowe w nadgarstku [ustaw rękę równolegle do podłoża. dłoń skierowana jest w dół, grzbiet dłoni w sufit. staraj się zgiąć rękę tak jakby zobaczyć paznokcie, żeby kierować je na siebie - to jest zgięcie grzbietowe. teraz wykonaj zgięcie dłoniowe - dłoń skierowana jest na sufit, grzbiet ręki na podłożę i wykonaj ruch zgięcia, żeby spojrzeć na opuszki palców. mam nadzieję, że zrozumiałaś o co mi chodzi). Nom i przywiedzenie dołokciowe i dopromieniowe [ręka równolegle do podłoża i spróbuj ją przywieźć do siebie i odwieźć]. Czy ruchy w obu nadgarstkach są takie same? Czy ruchy w palcach są takie same? Występują jakieś ograniczenia? Ból? Opisz wszystko, jakoś postaram się pomóc.

Z reguły po każdym gipsie powinna być rehablitacja. Krótko mówiąc - szpital czy klinika, w której się leczyłaś trochę poszła na łatwiznę... Ile czasu minęło od zdjęcia ostatniego gipsu?
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 07:54   #16
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: złamana kostka boczna

anoska, dziękuję za zainteresowanie.
Wszystko zgięcia wykonałam. I przy zgięciu dłoniowym oraz grzbietowym ręka prawa (czyli tu, gdzie były urazy) 'wygina' się trochę słabiej, niż lewa. Odczuwam też lekki ból, gdy chcę 'wygiąć' bardziej. Ruchy
palców i nadgarstków (jak np. kręcę dookoła) są raczej takie same, trudno zauważyć jakąś różnicę.

Jeśli chodzi o ból, to występuje on czasem. Kiedyś pracowałam i musiałam przez kilka dni dźwigać, wtedy miałam problemy z tym nadgarstkiem - bolał mnie, musiałam nosić bandaż elastyczny, choć to i tak mało pomagało. A lewa ręka była zupełnie ok. Niestety byłam za granicą, więc nie mogłam skonsultować się z lekarzem, ale naprawdę odczuwałam, że coś jest nie tak.
Czasami odczuwam też takie bóle jakby reumatyczne, bez powodu.

Rękę miałam złamaną jakieś... 12 - 14 lat temu, byłam wtedy dzieckiem. W związku z tym dokładnie nie pamiętam, która to kość dokładnie była złamana - patrząc na schemat kości w nadgarstku była to prawdopodobnie kość łódeczkowata lub czworoboczna większa.

Po tym złamaniu miałam duże problemy z tą ręką, nie pamiętam już dokładnie urazów, ale były to dwa kolejne (chyba)pęknięcia, ciągle jakieś wybite, nadwyrężone, pęknięte palce. Straszną traumę miałam, byłam dzieckiem, bałam się, że znowu zaraz coś mi się stanie. Więc potem już unikałam wszelkich aktywności, które wymagałyby i narażały ten nieszczęsny nadgarstek .

Niestety, rehabilitacji nigdy mi nie zaproponowano, a rodzice też jakoś o nią nie zabiegali.
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 08:29   #17
blondi1041
Rozeznanie
 
Avatar blondi1041
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stąd..ale juz niedługo..
Wiadomości: 678
Dot.: złamana kostka boczna

Cytat:
Napisane przez nebya Pokaż wiadomość
A tak z ciekawości, do pełnego zgięcia w kolanie doszłaś po jakim czasie? Bo ja się zastanawiam co może mi tak je blokować, może te resztki opuchlizny? Zrostów podobno nie mam ( zostały usunięte podczas operacji), więc już sama nie wiem
wiesz operacja na kolanie to jednak zupelnie inna sprawa niz moja kosc udowa, ja od niedawna dopiero zginam zupelnie noge, mialam wypadek 29.12.09, szczescie ze od razu tego dnia mialam operacje, tydzien w szpitalu i tak po ok.6-8tyg ruszam normalnie ta noga, coraz wiecej sily mam zeby np.ja podniesc, tylko ze stawaniem mam problemy, u ciebie to zupelnie inna bajka lekarz ci kazal chodzic 6mies przy kulach (mi 2 mies.- do kontroli), i mialas wyciagane druty, czyli dwie operacje, ja tylko jedna i gwóźdz juz zostanie na stale u mnie, jako wzmocnienie kosci,
noge mialam spuchnieta przez ok, miesiac zawsze po calym dniu kiedy chodzilam, teraz jest "ok" tylko nie podoba mi sie blizna co prawda jest wysoko i nie widac jak bede miec spodenki np. w lato, ale juz w bikini niestety tak
NiEBiE - to prawda ze rehabilitacja jest konieczna przy kazdym unieruchomieniu, nie wiem czy po tylu latach jest jeszcze szansa zebys odzyskala w pelni wladze w tym nadgarstku p.s. znajoma ostatnio narzeka na bole w kolanach , miala je operowane, jedno kilka lat temu, a drugie ok. 1.5 roku temu i wlasnie zalatwia sobie rehabilitacje, bo mowi ze coraz bardziej ja bola te kolana, pomimi ze wczesniej miala juz zaraz po operacjach i wszystko bylo ok, dopiero po czasie sie okazuje ze jednak cos jest nie tak
blondi1041 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 09:17   #18
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: złamana kostka boczna

NiEBiE - niedługo odpiszę Tobie na pw, postaram się wymyślić jakiś sensowny zestaw ćwiczeń. pozdrawiam
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 13:46   #19
karolinka8900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 17
Dot.: złamana kostka boczna

a ja sluchajcie poszłamw piatek na kontrole a tu lekarz mowi ze trzeba operowac wiec jestem po operacji mam śruby w kostce i w piszczelu wiec niespodzinke mi zrobili ;( napewno teraz predko nie worce do zdrowia
karolinka8900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-09, 14:08   #20
nebya
Wtajemniczenie
 
Avatar nebya
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 498
Dot.: złamana kostka boczna

Cytat:
Napisane przez karolinka8900 Pokaż wiadomość
a ja sluchajcie poszłamw piatek na kontrole a tu lekarz mowi ze trzeba operowac wiec jestem po operacji mam śruby w kostce i w piszczelu wiec niespodzinke mi zrobili ;( napewno teraz predko nie worce do zdrowia
Współczuję. Mnie też tak wzięli " z bomby", też miała być tylko kontrola. Najgorsza jest sama operacja i pare dni po niej, później będzie już coraz lepiej. Trzymaj się
__________________

nebya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 08:27   #21
karolinka8900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 17
Dot.: złamana kostka boczna

Cytat:
Napisane przez nebya Pokaż wiadomość
Współczuję. Mnie też tak wzięli " z bomby", też miała być tylko kontrola. Najgorsza jest sama operacja i pare dni po niej, później będzie już coraz lepiej. Trzymaj się
no dzieki bardzo sie bałam tej operacji ale az tak zle nie było jak myślałam a do szpitala niesty bede musiala wrocic gdzies za 2lata zeby te sruby wyjeli i znowu sie meczyć ;( mam nadzieje ze teraz bedzie juz wszystko dobrze
karolinka8900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 14:28   #22
blondi1041
Rozeznanie
 
Avatar blondi1041
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stąd..ale juz niedługo..
Wiadomości: 678
Dot.: złamana kostka boczna

ojej, wspolczuje ci bardzo !! najgorzej jak wlasnie myslisz ze juz bedzie z gorki, a tu jeszcze taka niespodzianka niemila cie spotkala, chociaz mysle, ze to moze lepiej, w koncu lekarze wiedza co robia, tylko nie za ciekawie ze beda ci sruby wyciagac ! mi gwóźdz juz zostaje w kosci na pewno, moj tata tez ma sruby jak ty (niedawno mial wypadek) a w piszczeli ma plytki, z tego xco wiem to tez juz mu zostana na zawsze , a ja zapisalam sie na rehabilitacje od 29 marca bede chodzic, mam laser, cwiczenia ruchowe, i cw. w polu magnetycznym, najlepsze jest to, ze lekarz stwierdzil ze nie potzrba mi rehebilitacji, bo dobrze ruszam ta noga a ja sie go spytalam czy to nie jest tak, ze zawsze sie rehabilitacje zleca po operacji itp. to w koncu stwierdzil, ze jak pani chce to zapisze ... koles 27 lat w moim wieku, sam chyba nie wiedzial co on tam robi
blondi1041 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 12:25   #23
karolinka8900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 17
Dot.: złamana kostka boczna

o matko to dobry lekarz nie ma co ja tez mam jakas płytke AO chyba i jakas srube napewno. ja juz sie nie moge doczekac az stane na dwie nogi i mam nadzieje ze utykac nie bede na ta noge
karolinka8900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 14:36   #24
g__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8
Dot.: złamana kostka boczna

Ja złamałam kostkę boczną 7 tygodni temu.Całe szczęście nie było przemieszczenia, więc obyło się bez operacji. Po 5 tygodniach zdjęto mi gips. Kość nie była w pełni zrośnięta, ale lekarz powiedział, że kość zrasta się od 4 miesięcy do pół roku. Dostałam zakaz pełnego obciążania nogi przez 3 tygodnie do nastepnej wizyty u ortopedy. Przez pierwszy tydzień nie stawałam na niej tylko ćwiczyłam staw skokowy. Teraz zaczęłam obciążać, oczywiście staram się nie forsować nogi. Na razie utykam i mam problem z normalnym schodzeniem po schodach, ale mam nadzieję, że to tylko chwilowy stan i w krotce odzyskam pełną sprawność.
g__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 14:22   #25
karolinka8900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 17
Dot.: złamana kostka boczna

a czy noga nie bolała Cię po zdjęciu gipsu?? a moze Ci puchnie ??? czy dostałas skierowanie na rechabilitacje czy w swoim zakresie cwiczysz nogę ?? jestem ciekawa jak to bedzie u mnie w gispie mam juz noge ok 6 tyg albo 5 juz nawet nie pamietam a w gipsie jescze bede do 13 kwietnia i to nie wiadomo czy mi sciagna gips jestem bardzo ciekawa kiedy bede normlanie stanac na ta noge bo juz mam dosyć kul
karolinka8900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 10:09   #26
g__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8
Dot.: złamana kostka boczna

Cytat:
Napisane przez karolinka8900 Pokaż wiadomość
a czy noga nie bolała Cię po zdjęciu gipsu?? a moze Ci puchnie ??? czy dostałas skierowanie na rechabilitacje czy w swoim zakresie cwiczysz nogę ?? jestem ciekawa jak to bedzie u mnie w gispie mam juz noge ok 6 tyg albo 5 juz nawet nie pamietam a w gipsie jescze bede do 13 kwietnia i to nie wiadomo czy mi sciagna gips jestem bardzo ciekawa kiedy bede normlanie stanac na ta noge bo juz mam dosyć kul
Po zdjęciu łydka była grubości mojej ręki. Noga nie bolała, ale puchła. W sumie do tej pory kostka jest spuchnięta lekko pomimo tego, że to już prawie 3 tygodnie od zdjęcia gipsu. Nie dostałam rehabilitacji. Sama ćwiczę, ale myślę, że jak będę w piątek na kontroli to poproszę o skierowanie bo mam problem ze schodzeniem normalnym ze schodów i nie jestem w stanie kucnąć, a chciałabym mieć sprawną nogę. Ja po zdjęciu gipsu przez tydzień nie stawałam na nodze a teraz chodzę bez kul po domu, lekko utykam ale myślę, że to kwestia tego, że ta prawa noga ma słabsze mięśnie. A Tobie życzę wytrwałości
g__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 10:59   #27
BESTYJA 76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2
Dot.: złamana kostka boczna

CZEŚĆ mam złamana kostke boczną prawą , mam azałożony gips, najpierw mialem opuchnieta noge ale juz przeszło. ale teraz jak chce gdzieś pójśc , chocby do kibelka to wiadome że mam noge na dół i wtedy strasznie boli. czy to jest normalne że tak mnie boli? , jak leże i trzymam noge na łóżku to jest ok, proszę o odpowiedz, bo troche mnie to martwi
BESTYJA 76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 11:24   #28
bluemm1989
Zakorzenienie
 
Avatar bluemm1989
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: złamana kostka boczna

hej,
powiedz może ile minęło od złamania? ja pamiętam, że prawie przez miesiąc noga mnie bolała. jak leżała do góry a ja się np trochę poruszyłam - bolało. gdy ją brałam w dół czułam takie jakby parcie tego gipsu na nogę (). jednak ból nie był jakiś straszny. na wizycie kontrolnej lekarz stwierdził że jeśli palce bardzo nie sinieją gdy noga idzie w dół i ból jest niewielki to wszystko ok. ale sprawdził mi też czy gips nie jest zbyt ciasno założony. także z mojego punktu widzenia lepiej sprawdzić wszystko u lekarza. bo może masz za ciasno założony.
jeśli masz jakieś pytania to pisz śmiało bo mi 6tyg temu zdjęli gips właśnie po złamaniu kostki bocznej
__________________
What goes around comes around
bluemm1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 11:36   #29
BESTYJA 76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2
Dot.: złamana kostka boczna

dzięki za info, zlamanie miałem tydzień temu , i jak daje noge w dół to ja zaś czuje jakby mi kość cisnęła na gips , ale można to pewnie różnie odczuwać , gipsu raczej niemam za ciasnego, bo najpierw miałem pół gips, a po 5 dniach dołożono mi do tego caly gips. martwi mnie właśnie ten ból , że cos jest nie tak dlatego chciałbym wiedziec jak jest w innych przypadkach.
BESTYJA 76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 11:48   #30
bluemm1989
Zakorzenienie
 
Avatar bluemm1989
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: złamana kostka boczna

jeśli ból jest niewielki to raczej naturalna kolej rzeczy. mnie też bolało jak brałam nogę w dół (właśnie u lekarza powiedziałam że nawet jak idę tylko do toalety to mnie zaczyna boleć - czyli sytuacja tak jak u Ciebie). jednak mimo wszystko lepiej skonsultuj to ze swoim lekarzem bo nigdy nic nie wiadomo i może jednak coś tam masz za ciasno.
__________________
What goes around comes around
bluemm1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-12 11:32:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.