Zorac raz jeszcze - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-09, 18:11   #1681
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398
Dot.: Zorac raz jeszcze

Dziewczyny mam pytanie do was, smarowanie smarowaniem ale właśnie ile tego żelu używacie jednorazowo?
1 . względnie dużo go nakładacie aż macie całą buzie pokrytą przez całą noc wyczuwalną warstwą żelu?
2. czy może wsmarowujecie odrobinę, tylko tyle aby pokryć twarz i po chwili nie macie praktycznie nic na buzi?
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 08:04   #1682
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Zorac raz jeszcze

Ja używam go dość hojnie nie żałuje sobie hi hi. Tubka zoracu 0,1 starczała mi przy stosowaniu- 3noce zorakowania i dwie przerwy na miesiąc. Jak teraz używam tego słabszego w połączniu z artedermem to wystarcza mi na niecały miesiąc bo nakładam go jeszcze trochę więcej z racji tego że ma słabsze stęzenie. Myślałam zeby go czymś podkręcić ale jak używam na zmianę z atre to się łuszczę ponownie i chyba zostanę przy tej kombinacji
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 12:13   #1683
majron
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Dot.: Zorac raz jeszcze

hmmm krem stosuję w noce bez zoracu ... gdy nakładam zorac.. to jnuz nic wiecej.. stosuje 2 dni zoracu 1 dzien kremu... jak z zalecen dermatologa... troche sie łuszcze ale tylko w okolicy ust.. a na policzkach i na nosie.. w cale.. praktycznie..
majron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 17:19   #1684
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez majron Pokaż wiadomość
hmmm krem stosuję w noce bez zoracu ... gdy nakładam zorac.. to jnuz nic wiecej.. stosuje 2 dni zoracu 1 dzien kremu... jak z zalecen dermatologa... troche sie łuszcze ale tylko w okolicy ust.. a na policzkach i na nosie.. w cale.. praktycznie..
Niektórzy twierdzą że mimo braku łuszczenia retinoid działa. U mnie się to nie sprawdziło, bo brak łuszczenia = wągry i zaskórniki które nie chciały wyleźć.
Ja stosuje zorac 0,05 z atredermem 0,05 bo po słabszym zoracu też minimalnie się łuszczyłam a ja lubię porządne obdzieranko bo wtedy widać super efekty na buzi PO differinie też się nie łuszczyłam i wągry siedziały. Dla niektórych zorac 0,05 jest po prostu zbyt słaby i potrzeba czeogś mocniejszego. Może w końcu do aptek wróci mocniejsze stęzenie zoracu wtedy byś mógł poprosić swojego derma żeby zapisał Ci ten mocniejszy. A póki co może spróbuj zwiększyć częstotliwość nakładania zoracu- np 3 noce zorac i jedna przerwy, albo poproś o coś mocniejszego po czym się będziesz łuszczył.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 22:19   #1685
majron
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Dot.: Zorac raz jeszcze

hmmmm ok dzięki za radę ... i tak muszę wybrac sie do dermatologa jeszcze bo konczę juz zorac.. i musze dostac recepte,.... pozdrawiam
majron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 14:14   #1686
Mottyls
Przyczajenie
 
Avatar Mottyls
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 23
GG do Mottyls
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez Smallwitch Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie do was, smarowanie smarowaniem ale właśnie ile tego żelu używacie jednorazowo?
1 . względnie dużo go nakładacie aż macie całą buzie pokrytą przez całą noc wyczuwalną warstwą żelu?
2. czy może wsmarowujecie odrobinę, tylko tyle aby pokryć twarz i po chwili nie macie praktycznie nic na buzi?
W regułach stosowania retinoidów na biochemi urody jest napisane żeby nakładać bardzo cieniutką warstwe. Ja właśnie nakładam jak najmniej i i tak się sporo łuszcze. Tylko że stosuje zorac stosunkowo krótko, więc moja skóra jest jeszcze bardzo wrażliwa na działanie tego leku
Mottyls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 07:04   #1687
majron
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Dot.: Zorac raz jeszcze

a czy zorac 0,05 dostanę bez recepty w aptece?
majron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-18, 23:16   #1688
ViolettV
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 73
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez majron Pokaż wiadomość
a czy zorac 0,05 dostanę bez recepty w aptece?
Też się zastanawiam nad tym bo sprawdziłam już działanie retinoidów i nie mam ochoty płacic nie wiem ile za wizyte u dermatologa do przepisania mi leku który znam - czy ktoś mógłby pomóc? Z wyboru nie posiadam ubezpieczenia bo znam nasza służbe zdrowia wiec chetnie kupie lek za pełna sumę bez niepotrzebnej wizyty u kolejnego konowała.
ViolettV jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 10:53   #1689
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Zorac raz jeszcze

Zorac jest teoretycznie na recepte- niezależnie od stężenia, a w praktyce niekoniecznie. Warto pochodzić i popytać w aptekach, powiedzieć że zna się ten lek stosowało się go już. Najprędzej w jakiś małych osiedlowych aptekach czasem uda się go dostać bez recepty.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 15:54   #1690
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez ViolettV Pokaż wiadomość
Też się zastanawiam nad tym bo sprawdziłam już działanie retinoidów i nie mam ochoty płacic nie wiem ile za wizyte u dermatologa do przepisania mi leku który znam - czy ktoś mógłby pomóc? Z wyboru nie posiadam ubezpieczenia bo znam nasza służbe zdrowia wiec chetnie kupie lek za pełna sumę bez niepotrzebnej wizyty u kolejnego konowała.
Ale nie ma obowiązku recepty od dermatologa, ja mam receptę od lekarza 1 kontaktu
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 08:00   #1691
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Zorac raz jeszcze

Mi to nawet dentysta czasem wypisuje. Nie ma znaczenia od jakiego lekarza jest recepta.

Odstawiłam miesiąc temu antykoncepcje (załuje że w ogóle ja wziełam bo przez nią dostałam trądziku:/ ). Cały czas używam zoracu na zmianę z atredermem i mam nadzieję że przy ten pielęgnacji cera znow nie zcznie się psuć, bo już jest tak dobrze...
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-24, 08:31   #1692
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez awa704 Pokaż wiadomość
czy wiecie , gdzie można dostać zorac 0,1 żel? Obdzwoniłam wiele aptek i niestety od jakiegoś czasu zoracu nie ma w hurtowniach a tym samym i w aptekach. Załamka
Dowiedziałam się wczoraj od mojej dermatolog, ze zorac 0,1 został wycofany i w Polsce go już nie będzie. Stwierdzili ze u nam mało się tego sprzedaje i się nie opłaca... no nawet tego komentować nie będę. Za to jest dostępny w Niemczech.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 16:59   #1693
zora
Raczkowanie
 
Avatar zora
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 91
Dot.: Zorac raz jeszcze

A nie wiesz czy w Niemczech też jest na receptę?
zora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 17:49   #1694
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez zora Pokaż wiadomość
A nie wiesz czy w Niemczech też jest na receptę?
Zorac wszędzie jest na receptę. Znalazłam w necie taką aptekę goldpharma i tam można zamówić sobie zorac w opakowaniu 60gram Nie wysyła się im recepty bo oni już sobie w cenę wliczają receptę wypisywaną przez ich lekarza, ale można płacić tylko kartą kredytową. Ja osobiście nie kupowałam w tej aptece (nie posiadam karty kredytowej), więc nie wiem na ile jest wiarygodna. Może niech wypowie się ktoś kto kupował przez goldpharm.

Swoją drogą chamsko zrobili z tym zorakiem, tym bardziej że nie ma odpowiednika.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 08:43   #1695
antoslaw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 56
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez _cherry_ Pokaż wiadomość
Dowiedziałam się wczoraj od mojej dermatolog, ze zorac 0,1 został wycofany i w Polsce go już nie będzie. Stwierdzili ze u nam mało się tego sprzedaje i się nie opłaca... no nawet tego komentować nie będę. Za to jest dostępny w Niemczech.
Raczej to nie jest prawda, bo od dzis na stronie apteki dbam o zdrowie Zorac 0,1% mozna bez problemu zakupic.
antoslaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 23:49   #1696
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez antoslaw Pokaż wiadomość
Raczej to nie jest prawda, bo od dzis na stronie apteki dbam o zdrowie Zorac 0,1% mozna bez problemu zakupic.
To super wiadomość, mam nadzieje że u mnie w aptekach też da się go zamówić. Jutro pędzę do aptek

Odebrałam właśnie dziś zorac 0,1% z mojej osiedlowej apteki. Przepraszam za wrowadzenie w błąd, widocznie moja dermatolog miała złe info dotyczące wycofania silniejszego zoracu.

Edytowane przez _cherry_
Czas edycji: 2011-03-25 o 14:59
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 22:47   #1697
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Exclamation Dot.: Zorac raz jeszcze

witam
jestem nowa na tym forum

Po dokladnej lekturze watku zakupilam retin a 0,5 (bez cyrkow w aptece się nie obyło)
Nalożyłam go dotad dwa razy w odstępie 4 dni. Czytalam, że to duże stężenie na poczatek a mi nic się nie dzieje
Żadnej wylinki, podrażnienia. (niby fajnie, ale brak odczucia, że działa)
Mało tego w tygodniu nakładam jeszcze glyco a.

Myślicie, że powinnam zwiększyć częstotliwość?
Podobno podrażnienia wychodzą czasem dopiero 4-go dnia.

Nie wiem co robić.


Wydaje mi sie, że przeczytałam dokładnie wszystkie posty, ale wielu rzeczy nie pamiętam.
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 13:36   #1698
barabara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 10
GG do barabara
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
witam
jestem nowa na tym forum

Po dokladnej lekturze watku zakupilam retin a 0,5 (bez cyrkow w aptece się nie obyło)
Nalożyłam go dotad dwa razy w odstępie 4 dni. Czytalam, że to duże stężenie na poczatek a mi nic się nie dzieje
Żadnej wylinki, podrażnienia. (niby fajnie, ale brak odczucia, że działa)
Mało tego w tygodniu nakładam jeszcze glyco a.

Myślicie, że powinnam zwiększyć częstotliwość?
Podobno podrażnienia wychodzą czasem dopiero 4-go dnia.

Nie wiem co robić.


Wydaje mi sie, że przeczytałam dokładnie wszystkie posty, ale wielu rzeczy nie pamiętam.

ja mam za sobą kurację Zorac 0,05 i powiem ci że też nie miałam żadnych podrażnień ani wylinki a buzia zaleczyła się super ja przez 2 pierwsze tygodnie nakładałam co 3 dzień tak kazała mi dermatolog a po tem co 2 dzień a po upływie 1,5-2 miesięcy 3 dni pod rząd jeden dzień przerwy i znowu 3 dni pod rząd a w między czasie nawilżacze i metronidazol teraz stosuję tak 1-2 razy na tydzień dla podtrzymania efektu ale czaje się jeszcze na Zorac 0,1 jak gdzieś będzie dostępny co by powalczyc jeszcze z przebarwieniami i zmarszczkami

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

na początek nie przesadzaj sprawdź reakcję skóry na Zorac a dla zwiększenia efektu możesz zakupić sobie kwas hialuronowy naprawdę daje rade i nakładać na buzie godzinę po Zorac i z kremików nawilżających polecam Humektan rewelacja nie zapycha i daje rade z nawilżeniem nakładałam tak z 2 razy dziennie no i filtry obowiązkowo !!!!

Edytowane przez barabara
Czas edycji: 2011-04-02 o 13:39
barabara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 14:35   #1699
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Zorac raz jeszcze

Wielkie dzięki za odpowiedz

Właśnie tak zrobie. Co trzeci dzień plus kwas hialuronowy.
No i ten humektan wygląda obiecująco na kwc

A może zamiast zoracu kup sobie atrederm. Jest na alkoholu i podobnież mocniejszy. Można go rozcieńczać itd
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-02, 21:51   #1700
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Zorac raz jeszcze

A ja bym robiła tak: dwie noce pod rząd retin/ czy zorac i dwie przerwy i wtedy zobaczyć reakcje skóry. Retin jest słabszy od zoracu bo nie ma podłoża żelowego. A jak po retinie nie będziesz zadowolona to zawsze możesz się przesiąść na zorac.

Mój system pielęgnacj wygląda następująco: 3 noce zorac 0,1, dwie przerwy i peeling po tych dwóch dniach. W dzień obowiązkowo filtr- teraz się przesiadłam na biodermę zobaczymy jak mi posłuży;

Zorac 0,1 już się pojawił w aptekach- sama się już nim pacykuje. I dla mnie to najlepszy wśród retinoidów. Atrederm też całkiem całkiem ale zorac jednak- my number 1 Stosuje go już ok 7 msc czasem dołanczając atrederm i jestem zadowolona z efektów.

Nawilżanie nawilżaniem ale pamiętajcie też o filtrach.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 21:47   #1701
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Zorac raz jeszcze

kurcze tylko ja jeszcze kwasy stosuje i triacneal
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 11:45   #1702
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
kurcze tylko ja jeszcze kwasy stosuje i triacneal
To może zrezygnuj z czegoś? bo jak każdego po trochu zaczniesz używać to efekt może być żaden. A z retinoidami to jest tak że lepiej jest zwiększyć częstotliwość ich stosowania np z 1 do 2-3 razy w tyg niż stosować je raz w tyg a do tego dwa inne środki. Za dużo kombinujesz, zdecyduj się na jedną konkretną pielęgnację a potem jak już koniecznie chcesz to dołącz np to glyco.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 14:18   #1703
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez _cherry_ Pokaż wiadomość
To może zrezygnuj z czegoś? bo jak każdego po trochu zaczniesz używać to efekt może być żaden. A z retinoidami to jest tak że lepiej jest zwiększyć częstotliwość ich stosowania np z 1 do 2-3 razy w tyg niż stosować je raz w tyg a do tego dwa inne środki. Za dużo kombinujesz, zdecyduj się na jedną konkretną pielęgnację a potem jak już koniecznie chcesz to dołącz np to glyco.

Racja. Za bardzo mixuje
Priorytet retinoidy, dorażnie glyco a

Najgorsze są filtry (nienawidze ich)
A w ogóle to jak stosujecie filtr?

Najpierw serum, krem i na to filtr, podkład? (ja sobie nie wyobrażam, na samą myśl pory mi się zapychają)

Czy od razu na "gołą" twarz mogę filtr nalozyc?
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 15:38   #1704
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Zorac raz jeszcze

Przez zime stosowałam emulsję avene, nie zapychała, nie podrażniała wrażliwej buzi po zoracu, bielenie było minimalne.
Teraz zaczęłam używać biodermy photoderm ar- kremu tonującego do c.naczyńkowej spf 50+/ UVA 33. Używam jej od 5 dni, zapychania nie zauważyłam jak narazie, fajnie nawilża cerę, nie podrażnia i ma delikatny beżowy kolor, po rozprowadzeniu niewidoczny i dzięki niemu nie bieli nic a nic. Ja mam eskrtemalnie tłustą cerę, i ani bioderma ani avenka nie powodowały u mnie większego tłuszczu.
Oba polecam przy retinoidach bo nie podrażniają i nie szczypią przy nakładaniu.

Możesz nałożyć filtr na gołą że tak powiem skórę, ale z podkładem uważaj po jeśli filtr ma parsol to po nałożeniu na niego podkładu może się zmniejszyć jego ochrona p/słoneczna. Jeśli chcesz użuwać podkładu to używaj filtrów fotostabilnych (avenka nie jest forostabilna, bioderma chyba jest).

Ja nakłądam filtr na gołą skórę, podkładu ani pudru nie używam, czasami miejscowo korektor.

Nie wolałaś zoracu 0,5 zamiast retinu? Bo z tego co się orientuję to retin jest w formie kremu a nie żelu jak zorac a przy cerach skłonnych do zapychania to korzystniej jest stosować specyfiki w żelu niż w kremie.

Edytowane przez _cherry_
Czas edycji: 2011-04-08 o 15:48
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 17:13   #1705
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez _cherry_ Pokaż wiadomość
Przez zime stosowałam emulsję avene, nie zapychała, nie podrażniała wrażliwej buzi po zoracu, bielenie było minimalne.
Teraz zaczęłam używać biodermy photoderm ar- kremu tonującego do c.naczyńkowej spf 50+/ UVA 33. Używam jej od 5 dni, zapychania nie zauważyłam jak narazie, fajnie nawilża cerę, nie podrażnia i ma delikatny beżowy kolor, po rozprowadzeniu niewidoczny i dzięki niemu nie bieli nic a nic. Ja mam eskrtemalnie tłustą cerę, i ani bioderma ani avenka nie powodowały u mnie większego tłuszczu.
Oba polecam przy retinoidach bo nie podrażniają i nie szczypią przy nakładaniu.

Możesz nałożyć filtr na gołą że tak powiem skórę, ale z podkładem uważaj po jeśli filtr ma parsol to po nałożeniu na niego podkładu może się zmniejszyć jego ochrona p/słoneczna. Jeśli chcesz użuwać podkładu to używaj filtrów fotostabilnych (avenka nie jest forostabilna, bioderma chyba jest).

Ja nakłądam filtr na gołą skórę, podkładu ani pudru nie używam, czasami miejscowo korektor.

Nie wolałaś zoracu 0,5 zamiast retinu? Bo z tego co się orientuję to retin jest w formie kremu a nie żelu jak zorac a przy cerach skłonnych do zapychania to korzystniej jest stosować specyfiki w żelu niż w kremie.
Dzięki za odpowiedzi

Wolałam zorac albo atrederm, ale ledwo co w aptece wybłagałam to (innych nie bylo) poza tym kobiety straszne problemy robiła. próbowała mi wcisnąć jakieś secyfiki. 1000 razy musiałam zapewn
iać, że nie jestem ani nie zamierzam w najbliższym czasie zajść w ciąże

Muszę spróbować tej emulsji avene. Wiele osób ją chwaliło

A Ty jak długo stosujesz retinoidy?
Widzisz jakies rezultaty?
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 10:15   #1706
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Zorac raz jeszcze

Retinoidy stosuję już jakieś 6-7 miesięcy i jestem bardzo zadowolona. Stosuję główne zroac 0,1 a w okresie jego chwilowego braku w aptekach stosowałam słabszy zorak razem a atredermem (też bardzo przyzwoity retinoid).
Efekty:
- brak zakórnikow
- koloryt cery bardzo się poprawił, nie jest już ziemista
- nie wychodzą mi podsórne głębokie gule po bokach twarzy
- skóra jest miła w dotyku, nie ma nierówności
- poprawiła się jędrność
- pory się trochę zmniejszyły

Odstawiłam dwa miesiące temu tabletki anty i jeśli po upływie kilku miesięcy trądzik potabletkowy mi nie wróci to chyba obłoże zoraca wzłotą ramkę i powieszę nad łóżkiem hi hi.

Jedyną małą niedogodnością jest stosowanie filtrów, ale grunt to dobry znaleźć. A ja że mam cerę tłustą to po zmatowieniu jakąs chusteczką musze się dosmarować tym filtrem żeby była pełna ochrona- i to ta moja mała niedogodność

Może spróbuj wysępić receptę na retinoidy u rodzinnego lekarza albo dentysty, czy z jakim tam masz styczność...o ginekologa np? Ja mimo wszystko bym Ci polecała zorac (dla mnie the best) po retinie, na początek ten słabszy żeby zobaczyć jak reagujesz a potem dopiero zatanawiać się nad mocniejszym.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 17:06   #1707
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Zorac raz jeszcze

Zorac rzeczywiscie maja wycofac z aptek.
Wczoraj siostra wykupila 2 sztuki 0.5%. Mocniejszych nie mieli.
A ta apteka goldpharm faktycznie ma zorac po ponad 200zl 60g.
Kupowal ktos u nich?
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 17:23   #1708
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Zorac raz jeszcze

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
Zorac rzeczywiscie maja wycofac z aptek.
Wczoraj siostra wykupila 2 sztuki 0.5%. Mocniejszych nie mieli.
A ta apteka goldpharm faktycznie ma zorac po ponad 200zl 60g.
Kupowal ktos u nich?
No ja właśnie wprowadziłam wszystkich w błąd bo jakiś miesiąc temu wznowili produkcje tego mocniejszego, wiem bo sama kupowałam jakiś miesiąc temu. Przepraszam ale zasugerowałam się tym co mi derma powiedziała. Ja kupiłam w małej osiedlowej aptece, ale w dozie też jest.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 20:10   #1709
awa704
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 63
Dot.: Zorac raz jeszcze

Dziś zakupiłam (po kilku miesiącach) Zorac 0,1. Jest już u nas dostępny...w nowym opakowaniu ale tak samo skuteczny. Nareszcie!!!
awa704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 15:05   #1710
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Zorac raz jeszcze

No co Wy mowicie?
Siostrze 2 dni temu powiedzieli w aptece, ze wycofuja Zorac.
To jednak jest?
A jej sprzedano 2 tubki tego slabszego, bo juz go w zadnej hurtowni nie ma.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-20 09:57:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:46.