Woda utleniona, utleniacz - 3, 6 czy 9 %towy? Pomoc w wyborze stężenia - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-07, 08:30   #301
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kombinacje: woda utleniona i poziom

powinny wyjść
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 08:37   #302
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Kombinacje: woda utleniona i poziom

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
powinny wyjść
pewnie wyjdzie mi taki "baby blond"
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 13:20   #303
Albertinho7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Istebna koło Wisły ( małysz i te sprawy:) )
Wiadomości: 88
GG do Albertinho7 Send a message via Skype™ to Albertinho7
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

powinien wyjsc ale napewno nie chlodny tylko cieply chcesz chlodny dodaj popielu tym bardziej jak masz taki slomiany czy podobny
Albertinho7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 06:50   #304
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Cytat:
Napisane przez Albertinho7 Pokaż wiadomość
powinien wyjsc ale napewno nie chlodny tylko cieply chcesz chlodny dodaj popielu tym bardziej jak masz taki slomiany czy podobny
naturalny mam beżowo-słomiany, niezbyt ciepły, ale ciężko mi uzyskać chłodny odcień farbą (nie mówię już o rozjasniaczu), nawet popiele i beże wychodza ciepłe, także...
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 09:38   #305
annah83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
jakie wody do farbowania wlosow

hej dziewczyny jestem nowa i jeszcze nie moge sie tu ogarnac mam pytanie zakupilam serie kosm. do rozj. i farbowania ze schwarzkopfa BLONDme farba-sand i developer2% mam juz odrost na ok1.5cm sr. lub ciemny blond a po dlugosci bardzo jasny blond moje pytanie to ilo procentowej wody uzyc na odrost , ilo na reszte wlosow i czy kolory beda sie zlewac w jedna calosc zeby nie bylo 2 roznych kolorow Dzieki sliczne za pomoc a i co myslicie o kolorze sand czy nie bedzie on zolty bo zalezy mi na takim ladnym slomkowym kolorze
annah83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 14:11   #306
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Dziewczyny mam do was pytanie. Otóż zmówiłam farby i oxydant 12% na Allegro i niestety utleniacz w kartonie się lekko rozlał, zakrętka była pęknięta. Trudno mi powiedzieć w jakim momencie paczka uległa uszkodzeniu ale od wysyłki do odbioru paczki minęły 4 dni i mam wątpliwości czy mogę jeszcze użyć wogóle tego utlaniacza, jak myślicie?
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 14:11   #307
Nesta_Bless
Raczkowanie
 
Avatar Nesta_Bless
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 33
Farbowanie

witam pytanie do osób znających się na farbowaniu czy farba joanna professional nr 7 z oxydantem 9% wyjdzie na brazowych włosach http://archiwumallegro.pl/farba_joan...849050357.html
Nesta_Bless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-28, 17:28   #308
Anna3133
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 26
Pytanie o rozjaśniacze dla Ombre Hair

Od kilku dni głowię się nad jedną sprawę. A mianowicie jakiego rozjaśniacza użyć do zrobienia Ombre Hair. Pytanie które chciałam wam zadać to jaki jest najlepszy rozjaśniacz do robienia Ombre? Jeśli to ma jakieś znaczenie to mój kolor włosów jest przybliżony do tej pani na http://www.aavon.pl/595-thickbox/far...-blond-100.jpg . Jedyną różnicą jest to że mój kolor włosów jest ciut ciemniejszy.

A jeszcze jak byście mogły mi podesłać ciekawy filmik jak zrobić Ombre. Szukałam po necie, ale nie mogłam znaleźć takiego jaki ukazuje efekt dla mnie zadowalający( chodzi o przejście koloru).

Edytowane przez Anna3133
Czas edycji: 2012-09-28 o 18:55
Anna3133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 17:20   #309
Anna3133
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 26
Dot.: Pytanie o rozjaśniacze dla Ombre Hair

Pomoże ktoś?
Anna3133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 14:57   #310
3abedfadcbdfed27b6cfc9d053dcdaa94cfcf007_6206f88315511
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 14
Question Brązowa farba z wysoko stężonym oxydantem - pozbycie się czerni?

Serdecznie witam wszystkie Wizażanki!

Mam straszną prośbę o pomoc i rozwianie moich wątpliwości w temacie farbowania włosów, a konkretnie chodzi mi o łączenie farby z odpowiednim oxydantem.

Mam zamiar zakupić farbę LeCher Geneza odcień 2N ciemny brunatny lub 4BC czekoladowy brąz. Do farby należy dobrać odpowiedni oxydant w jakim stężeniu powinien on być - 6%?

Dodam, że moim naturalnym kolorem jest dość ciemny brąz. Ale mój obecny kolor włosów to czarny, czy jeśli połączę któryś z tych brązowych kolorów z oxydantem o wyższym stężeniu to jest szansa, że włosy z czarnych nabiorą brązowego koloru? Czy jedyną opcją jest wcześniejsza dekoloryzacja? Stosowała już któraś z Was popularny dekoloryzator Renne Blanche?

Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź w tym temacie i nie ukrywam, że chciałabym żeby obyło się bez dekoloryzacji, w końcu nie potrzebuję zejść z czerni do blondu, tylko mojego naturalnego brązu.
3abedfadcbdfed27b6cfc9d053dcdaa94cfcf007_6206f88315511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 20:33   #311
Salosanka
Przyczajenie
 
Avatar Salosanka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Dot.: Farbowanie

Ja nie polecam tych farb które sa w sklepach a szczególnie blondów bo one bardzo ale to bardzo niszcza włosy !!!!
Wydaj wiecej np. perfect mousse schwarzkopf pianka koloryzujaca
jest bez amoniaku . Albo isc po prostu do fryzjera aby to zrobiła profesjonalista zabysmy potem nie płakały ze dlaczego mam such osłabione i rozdwajające sie włosy bo jezeli ktos farbuje włosy to niech to robi z głową a nie szuka potem pomocy.
Takze szukaj farb bez amoniaku i raczej ciemniejszych odcieni bo nie niszcza one tak włosów jak jasne blondy .
Salosanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-04, 21:16   #312
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farbowanie

Cytat:
Napisane przez Anna3133 Pokaż wiadomość
Pomoże ktoś?
We wszystkich rozjaśnaiczach jest w zasadzie to samo, więc jedyne co to warto zainwestować w jakiś profesjonalny a nie sklepowy szit
[1=3abedfadcbdfed27b6cfc9d 053dcdaa94cfcf007_6206f88 315511;36889587]Serdecznie witam wszystkie Wizażanki!

Mam straszną prośbę o pomoc i rozwianie moich wątpliwości w temacie farbowania włosów, a konkretnie chodzi mi o łączenie farby z odpowiednim oxydantem.

Mam zamiar zakupić farbę LeCher Geneza odcień 2N ciemny brunatny lub 4BC czekoladowy brąz. Do farby należy dobrać odpowiedni oxydant w jakim stężeniu powinien on być - 6%?

Dodam, że moim naturalnym kolorem jest dość ciemny brąz. Ale mój obecny kolor włosów to czarny, czy jeśli połączę któryś z tych brązowych kolorów z oxydantem o wyższym stężeniu to jest szansa, że włosy z czarnych nabiorą brązowego koloru? Czy jedyną opcją jest wcześniejsza dekoloryzacja? Stosowała już któraś z Was popularny dekoloryzator Renne Blanche?

Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź w tym temacie i nie ukrywam, że chciałabym żeby obyło się bez dekoloryzacji, w końcu nie potrzebuję zejść z czerni do blondu, tylko mojego naturalnego brązu.[/QUOTE]
Jeśli masz teraz czarny to najpierw będziesz musiała lekko rozjaśnić/zdekoloryzować włosy
Aczkolwiek poziom 4 to już jest taki w zasadzie prawie -czarny, nie wiem czy sobie zdajesz sobie z tego sprawę Ja bym do farby dała 3% a do rozjaśniacza tak z 6%
Cytat:
Napisane przez Salosanka Pokaż wiadomość
Ja nie polecam tych farb które sa w sklepach a szczególnie blondów bo one bardzo ale to bardzo niszcza włosy !!!!
Wydaj wiecej np. perfect mousse schwarzkopf pianka koloryzujaca
jest bez amoniaku .
a tej to niby nie ma "w sklepach"?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2012-10-04 o 21:17
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 15:36   #313
Matitka87
Raczkowanie
 
Avatar Matitka87
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 421
Rozjaśniacz!Pomocy!!!

Witam wszystkie blondynki
mam bardzo wazne pytanie dla osób które stosowaly rozjasniacz. Zaczne od początku. Moje włosy są na poziomie 5, chce miec na poziomie 11. Żadna farba rozjasniającą z woda 12% niestety nie dawała mi odpowiedniego koloru. Korzystam najchętniej z Alfaparf 11.11 odcień. Poradziłam się fryzjerki i kazała mi zrobić podkład z rozjasniacza na wodzie 9%, a potem tę alfaparf równiez na 9%. I tu moje pytanie. Kupiłam rozjasniacz Schwarzkopf Blonde 6-8 tonów. W pudełku jest tubka chyba farby 50 ml, aktywator 50 ml i proszek rozjasniajacy 20 g. Po co ta tubka farby skoro i tak bede nakłdac potem swoja farbkę. Włosy rozjasnia sie samym proszkiem i woda, prawda? Moge uzyć tylko z opakowania proszek i wodę i nałozyc na włosy? A na drugi dzień swoja farbkę alfaparf? prosze o odpowiedź
Matitka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 01:37   #314
ferrrara
Przyczajenie
 
Avatar ferrrara
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: poznań, czasami z różnych stron świata
Wiadomości: 7
UTLENIACZ CZARNE WLOSY FARBA Wella KOLESTON PERFECT

Przeszukałam forum, poczytalam, ale nadal nie wiem co postanowic.

Otoz mam problem z utleniaczem.

Jestem naturalna ciemna (bardzo ciemna) brunetka o jasnej cerze. Genialna decyzja okazalo sie dla mnie przefarbowanie na naturalny zlocisty blond. Głównie farbowałam sie u fryzjerki, ale od półtora roku mieszkam za granica. I tam farbowanie jest koszmarnie drogie, wiec zaczely mi to robic kolezanki w domu. Jestem starsznie zadowlona i chcialam tez zaoszczedzic w Polsce, skoro wiem, ze moze sie udac i efekt jest bardzo dobry.

Mój problem: znalazlam w internecie identyczna farbe, ktora stosowalam we wloszech - Wella KOLESTON PERFECT 12/0. Problem mam z utleniaczem. Otoz we wloszech chyba maja jakas zupelnie inna numeracje utleniaczy, bo daje sobie reke odciąć, że na moim utleniaczu bylo napisane 30%. Mieszalam cala tubke farby 60ml w stounku 1:3, czyli z 180ml utleniacza, trzymalam 35min, nastepnie wmasowywałam farbe w reszte wlosow (bo na wlasna reke staralam sie farbowac tylko odrost, a raz na 3 miesiace chodzic do fryzjera), trzymalam jeszcze 3min i hops, plukanie i wszystko pieknie, kolor odrostu taki sam jak reszty wlosow, radosc i duzo pieniedzy w kieszeni.

W Polsce utleniacze wystepuja w wersjach 3, 6, 9 oraz 12% najmocniejszy. Musi to byc zupelnie inny sposob opisywania utleniacza, bo gdybym naprawde uzyla "polskiego" 30% to pewnie wypaliłoby mi wlosy razem ze skora. Z tego tytulu nie mam zupelnie pojecia:

1) ilu procentowego utleniacza uzyc (wlosy bardzo ciemne)
2) w jakim stosunku wymieszac go z farba Wella KOLESTON PERFECT
3) jak długo trzymać na głowie

Czy ktos moze farbowal sie we wloszech i zna sie na tamtejszych utleniaczach i potrafi je porownac z polskimi? A moze ktos farbowal ciemne wlosy farba, o ktorej wspomnialam i zna odpowiedzi na moje pytania?

Bardzo przepraszam, jesli jednak gdzies na forum jest watek, ktory odpowiada na moje pytania. I za to, ze moj wątek jest taki chaotyczny. Jestem koszmarnie zmęczona po świętach, bo u mnie to zawsze ostra harówa i nie mam siły napisać tego ładniej, a farbowania potrzebuję na gwałt, bo ile można chodzić w czapce. Dlatego będę naprawdę przeogromnie wdzięczna, jeśli któraś z was da radę mi pomóc.
ferrrara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 10:08   #315
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: UTLENIACZ CZARNE WLOSY FARBA Wella KOLESTON PERFECT

Cytat:
Napisane przez ferrrara Pokaż wiadomość
Mieszalam cala tubke farby 60ml w stounku 1:3, czyli z 180ml utleniacza, trzymalam 35min, nastepnie wmasowywałam farbe w reszte wlosow (bo na wlasna reke staralam sie farbowac tylko odrost, a raz na 3 miesiace chodzic do fryzjera), trzymalam jeszcze 3min i hops, plukanie i wszystko pieknie, kolor odrostu taki sam jak reszty wlosow, radosc i duzo pieniedzy w kieszeni.

W Polsce utleniacze wystepuja w wersjach 3, 6, 9 oraz 12% najmocniejszy. Musi to byc zupelnie inny sposob opisywania utleniacza, bo gdybym naprawde uzyla "polskiego" 30% to pewnie wypaliłoby mi wlosy razem ze skora. Z tego tytulu nie mam zupelnie pojecia:

1) ilu procentowego utleniacza uzyc (wlosy bardzo ciemne)
2) w jakim stosunku wymieszac go z farba Wella KOLESTON PERFECT
3) jak długo trzymać na głowie

Czy ktos moze farbowal sie we wloszech i zna sie na tamtejszych utleniaczach i potrafi je porownac z polskimi? A moze ktos farbowal ciemne wlosy farba, o ktorej wspomnialam i zna odpowiedzi na moje pytania?

Bardzo przepraszam, jesli jednak gdzies na forum jest watek, ktory odpowiada na moje pytania. I za to, ze moj wątek jest taki chaotyczny. Jestem koszmarnie zmęczona po świętach, bo u mnie to zawsze ostra harówa i nie mam siły napisać tego ładniej, a farbowania potrzebuję na gwałt, bo ile można chodzić w czapce. Dlatego będę naprawdę przeogromnie wdzięczna, jeśli któraś z was da radę mi pomóc.
A ja Ci powiem że wszystkie utleniacze mają takie same oznaczenia tylko czasem jest napisane vol. a czasem % a wygląda to tak:
10 vol = 3%
20 vol = 6%
30 vol = 9%
40 vol = 12%

więc we Wloszech używałaś oksydantu 9%
Natomiast co do mieszanki to jeśli masz już jakąś sprawdzoną to ja bym się jej trzymała choć z tego co kojarzę to takie farby raczej w stosunki 1:2 się miesza (1 część farby na 2 części utleniacza), więc radziłabym przed użyciem przeczytać również to co będzie napisane w ulotce
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 10:08   #316
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

30 vol oznacza wodę 9 % Myślę, że całkowicie ci wystarczy, biorąc pod uwagę, że masz ciemne włosy, a chcesz miodowe. Rozumiem, że farbować będziesz tylko odrost?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 10:20   #317
ferrrara
Przyczajenie
 
Avatar ferrrara
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: poznań, czasami z różnych stron świata
Wiadomości: 7
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Strasznie wam dziękuję!! To moje "dam rękę odciąć, że 30%" mądrym nie było :P Oczywiście musi chodzić o utleniacz 9%. Lecę do sklepu fryzjerskiego i kupuję sprzęt, wieczorem powinnam farbować, to jeszcze dam znać jak to u mnie wyszło. I oczywiście zgodnie z Waszą radą, przeczytam ulotkę, bo w tej sprawie nie ma żartów Dziękuję strasznie
ferrrara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 13:11   #318
ingePunk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6
JAKI UTLENIACZ do hiszpańskich farb Postquam?

Witam. Zamierzam kupić dwie hiszpańskie farby Postquam w kolorach Srebrny i Perłowy [więc bardzo jasne odcienie] i zmieszać je ze sobą. Mój kolor włosów to bardzo jasny lekko platynowy blond a naturalne włosy odrost to brązowy, średni blond[i nigdy nie udało mi się zafarbować odrostu samą farbą bez rozjaśniacza :/].
Zastanawiam się jakiego powinnam użyć do tych farb utleniacza czy 20 30 czy 40 volumes?
Z góry dziękuję za odpowiedzi. Na aukcji najtańszej mają z 20 volumes chyba, ale wydaje mi się że to za mało.
ingePunk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 14:07   #319
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: JAKI UTLENIACZ do hiszpańskich farb Postquam?

Cytat:
Napisane przez ingePunk Pokaż wiadomość
Witam. Zamierzam kupić dwie hiszpańskie farby Postquam w kolorach Srebrny i Perłowy [więc bardzo jasne odcienie] i zmieszać je ze sobą. Mój kolor włosów to bardzo jasny lekko platynowy blond a naturalne włosy odrost to brązowy, średni blond[i nigdy nie udało mi się zafarbować odrostu samą farbą bez rozjaśniacza :/].
Zastanawiam się jakiego powinnam użyć do tych farb utleniacza czy 20 30 czy 40 volumes?
Z góry dziękuję za odpowiedzi. Na aukcji najtańszej mają z 20 volumes chyba, ale wydaje mi się że to za mało.
ja używałam farb postquam ale w odcieniach czerwieni..oxydant w zasadzie im mocniejszy tym mocniejszy kolor wyjdzie.. ja bym nie ryzykowała i wzięła
6%
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-15, 15:56   #320
ingePunk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6
Dot.: JAKI UTLENIACZ do hiszpańskich farb Postquam?

Dzięki za odpowiedź. Ja myślałam nad tym by odrosty zrobić 12% a resztę 6% ale sama nie wiem czy ma sens bo mogą mi odrosty i tak nie wyjść w dodatku mogą być dwa różne kolory...

SugarBabyLove co sądzisz o tych farbach? Niszczą itp?
ingePunk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 20:22   #321
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: JAKI UTLENIACZ do hiszpańskich farb Postquam?

Cytat:
Napisane przez ingePunk Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź. Ja myślałam nad tym by odrosty zrobić 12% a resztę 6% ale sama nie wiem czy ma sens bo mogą mi odrosty i tak nie wyjść w dodatku mogą być dwa różne kolory...

SugarBabyLove co sądzisz o tych farbach? Niszczą itp?
12 się używa jak się ma bardzo zdrowe włosy, bo normalnym włosom zrobi siano.. a poza tym 9 i 12 sie do samego rozjasniania daje.. a farby blond nie wiem jak wychodza z jakim oxy.. ale i tak bym nie dała więcej niż 6 lub 9 mozesz zmieszac 9 i 6 to wyjdzie coś pomiędzy, ale radzę nie dawać 12!!
Farba jak farva.. każda niszczy.. a na pewno wysusza także radzę maskę dać po farbowaniu.
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 21:04   #322
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: JAKI UTLENIACZ do hiszpańskich farb Postquam?

Cytat:
Napisane przez ingePunk Pokaż wiadomość
Witam. Zamierzam kupić dwie hiszpańskie farby Postquam w kolorach Srebrny i Perłowy [więc bardzo jasne odcienie] i zmieszać je ze sobą. Mój kolor włosów to bardzo jasny lekko platynowy blond a naturalne włosy odrost to brązowy, średni blond[i nigdy nie udało mi się zafarbować odrostu samą farbą bez rozjaśniacza :/].
Zastanawiam się jakiego powinnam użyć do tych farb utleniacza czy 20 30 czy 40 volumes?
Z góry dziękuję za odpowiedzi. Na aukcji najtańszej mają z 20 volumes chyba, ale wydaje mi się że to za mało.
9proc tylko na odroscie, a na reszcie nawet 3 proc (na zasadzie przeciagniecia farby na jakies kilka minut przed koncem farbowania, powiedzmy 10), bo nie ma sensu meczyc juz jasnych wlosow. 6 proc moze jedynie 'zmiodzic' ciemny odrost. Ja mam poziom ciemnego mysiego blondu 6 - i na odrost biore 9 proc i tez od razu platyny nie mam.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 09:58   #323
ingePunk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Właśnie dlatego że 12% utleniacz robi siano, myślałam żeby zrobić nim TYLKO odrosty a resztę 6%. Ale oczywiście nie wiem jak postąpić, bo obawiam się że lepiej byłoby odrost rozjaśnić [mam rozjaśniacz elgona który "nie robi żółci", oczywiści MI robi] i na ten rozjaśniony odrost położyć farbę z utleniaczem 6%.


I nie wiem czy wybrać pierwszą czy drugą opcję... Bo obawiam się że farba na odroście nawet z 12% nie wyjdzie, a co wtedy zrobię z utleniaczem 12%? Nie będę mogła zużyć go do farbowania po przecież włosów po całości nie zrobię takim wyżeraczem... I tak mam suche... A rozcieńczać tego raczej nie można...

Eh
ingePunk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 11:14   #324
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Cytat:
Napisane przez ingePunk Pokaż wiadomość
Właśnie dlatego że 12% utleniacz robi siano, myślałam żeby zrobić nim TYLKO odrosty a resztę 6%. Ale oczywiście nie wiem jak postąpić, bo obawiam się że lepiej byłoby odrost rozjaśnić [mam rozjaśniacz elgona który "nie robi żółci", oczywiści MI robi] i na ten rozjaśniony odrost położyć farbę z utleniaczem 6%.


I nie wiem czy wybrać pierwszą czy drugą opcję... Bo obawiam się że farba na odroście nawet z 12% nie wyjdzie, a co wtedy zrobię z utleniaczem 12%? Nie będę mogła zużyć go do farbowania po przecież włosów po całości nie zrobię takim wyżeraczem... I tak mam suche... A rozcieńczać tego raczej nie można...

Eh
Nie lam sie
Zrob test pasemkowy. Ja robie kilka pasemek roznymi wersjami mieszanki. Pasemka wybieram z tej strony, na ktora przerzucam wlosy 'przedzialkowe' - ze sie wyraze- nie tak bardzo blisko skroni (bo tam wlosy sa jasniejsze i ciensze), ale tak w pol drogi od srodka

Nie pamietam, czy wspominalas o kupionej farbie. Jesli nie kupilas, kup sobie farbe rozjasniajaca - z 12 proc wyjdzie odrost ladnie. Na jasna reszte juz wczesniej farbowana mozesz rzucic 3 proc.

Z woda utleniona nie ma problemu, bo mozesz ja mieszac z kranowka w proporci:
3 czesci utleniacza - czesc kranowki - 9 proc
2 czesci utleniacza -2 czesci kranowki - 6 proc
1 czesc utleniacza - 3 czesci kranowki - 3 proc.
Jedyne co moze wkurzac to fakt, ze po rozcienczeniu plyn jest rzadszy niz oryginal, ale ma to tez swoje zalety przy bardzo gestych farbach, jak np. Koleston. Ja lubie nakladac konsystencje lekko kremowa, nie taka twarda jak margaryna z lodowki

Z rozjasniaczem bym sie na razie wstrzymala.Sprobuj farb rozjasniajacych i 12 proc na odroscie, a na reszcie - dla swietego spokoju 6 proc. Jak to nie bedzie na 100 proc to, czego oczekujesz, w nastepnym miesiacu (by dac szanse sie wlosom zregenerowac) polozysz rozjasniacz (ale lepiej kupic taki lagodny profesjonalny, co mozna klasc przy skorze glowy bez obaw).
Kolejna sprawa, ze jak juz wlosy sa jasniutkie i zolte, to nie kladziesz na to farby na mocnej wodzie. Wystarczy wtedy farbowanie pastelowe na wodzie 3 proc w kolorze irysowym (popielato-fioletowy, np 10.16 lub 12.16 Wella Koleston). Im wiecej utleniaczy, tym wieksze wyzolcenie czesto.

A do pielegnacji musisz sobie kupic fioletowa maske, fioletowy szampon i fioletowa plukanke - i uzywac tego przemiennie przynajmniej co drugie mycie, a gdy zolc mocno atakuje to i po kazdym zwyklym szamponie, drugie mycie robisz fioletowym ale juz tylko dla koloru i trzymasz minute dwie. Potem maska lub plukanka. Wlosy mozna schlodzic pielegnacja lub tonerem lub farbowaniem pastelowym Malo komu wychodz idealnie zimne jasne blondy po pierwszym farbowaniu czy rozjasnianiu.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 13:38   #325
ingePunk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6
Dot.: Rozjaśniacz - 3, 6 czy 9 %towy?

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Nie lam sie
Nie pamietam, czy wspominalas o kupionej farbie. Jesli nie kupilas, kup sobie farbe rozjasniajaca - z 12 proc wyjdzie odrost ladnie. Na jasna reszte juz wczesniej farbowana mozesz rzucic 3 proc.
Postanowiłam kupić farby firmy POSTQUAM, dwie: SREBRNY i PERŁOWY i zmieszać je po połowie, jestem ciekawa co wyjdzie. Tutaj masz je: http://allegro.pl/hiszpanskie-farby-...916775637.html

Niestety nie ma żadnych informacji by to były rozjaśniające odcienie


Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Z woda utleniona nie ma problemu, bo mozesz ja mieszac z kranowka w proporci:
3 czesci utleniacza - czesc kranowki - 9 proc
2 czesci utleniacza -2 czesci kranowki - 6 proc
1 czesc utleniacza - 3 czesci kranowki - 3 proc.
Rozumiem że w takich proporcjach rozcieńcza się utleniacz o stężeniu 12%, tak?
I czy jesteś pewna na stówkę że każdy utleniacz do każdej farby można tak rozcieńczyć i nie spierdzieli to farby?



Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Z rozjasniaczem bym sie na razie wstrzymala.Sprobuj farb rozjasniajacych i 12 proc na odroscie, a na reszcie - dla swietego spokoju 6 proc. Jak to nie bedzie na 100 proc to, czego oczekujesz, w nastepnym miesiacu (by dac szanse sie wlosom zregenerowac) polozysz rozjasniacz (ale lepiej kupic taki lagodny profesjonalny, co mozna klasc przy skorze glowy bez obaw).
Kolejna sprawa, ze jak juz wlosy sa jasniutkie i zolte, to nie kladziesz na to farby na mocnej wodzie. Wystarczy wtedy farbowanie pastelowe na wodzie 3 proc w kolorze irysowym (popielato-fioletowy, np 10.16 lub 12.16 Wella Koleston). Im wiecej utleniaczy, tym wieksze wyzolcenie czesto.
Więc lepiej 3% czy 6%?
Mam profesjonalny z Elgona [który nieby nie robi żółci, ale mi nawet anty żółte robią żółć :/ nie wiem dlaczego]. Tyle że te farby jak wspominałam chyba nie są rozjaśniające, ale chyba na odroście z 12% utleniaczem powinny zadziałać? U mnie nigdy nic nie działa na odrost :/

A co do koloru irysowego, ja zawsze marzyłam o włosach białych prawie że jak śnieg, wiem że można to osiągnąć ale mi się nie udaje więc dałam sobie spokój i chciałam spróbować z jakimś ciekawym oryginalnym odcieniem bardzo jasnym ale np biało beżowym perłowym bo mam teraz okropne włosy gdzie niegdzie żółtawe[pozostałości czarnych pasemek] a w innych miejscach platynowe.


Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
A do pielegnacji musisz sobie kupic fioletowa maske, fioletowy szampon i fioletowa plukanke - i uzywac tego przemiennie przynajmniej co drugie mycie, a gdy zolc mocno atakuje to i po kazdym zwyklym szamponie, drugie mycie robisz fioletowym ale juz tylko dla koloru i trzymasz minute dwie. Potem maska lub plukanka. Wlosy mozna schlodzic pielegnacja lub tonerem lub farbowaniem pastelowym Malo komu wychodz idealnie zimne jasne blondy po pierwszym farbowaniu czy rozjasnianiu.
Mam najróżniejsze wynalazki maski itp ale najlepsze są silnie regenerujące z henną. Mam też olejki np kokosowy mam tego już za dużo więc nic nie będę dokupowywać. Zawsze na żółć mieszałam fioletową/srebrną płukankę z jakimś balsamem i efekt jest jak drogiego tonera. Jednak nie chcę już używać tego bo po prostu chcę włosy tak pofarbować by nie było żółci.

No i na koniec jeszcze jedno pytanie: czy blondy tez się wypłukują? Włosy chciałam zrobić dopiero za miesiąc na wyjazd, jednak tak mnie korci zrobić już teraz... Jednak jeśli kolor ma się wypłukać to nie ma sensu... A ja 2-3 razy w tygodniu używam różnych olejków mask itp na włosy. A to powoduje na pewno wypłukiwanie. Ale chyba blond się nie wypłucze?

GUACAMOLE zadałam wiele pytań jeśli mi na nie odpowiesz to będę bardzo wdzięczna
ingePunk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 20:14   #326
ilonkastok
Raczkowanie
 
Avatar ilonkastok
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 251
Rozjaśniacz elgon +woda 6% a czarne włosy

Witam. Pytanie kieruję do osób, które znają ten rozjaśniacz, gdyż głównie mi chodzi o fakt, iż na ich stronie pisze że proszek rozj. jest na tyle silny i w celu rozjaśnienia ok. 6-7tonów w zupełności wystarczy 6%owy oxydant. W droeryjnych stosuje się przeważnie od 9w górę i stąd moje wątpliwości że szósteczka sobie nie poradzi. Jeśli wiecie coś na ten temat to piszcie .
ilonkastok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 22:33   #327
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Rozjaśniacz elgon +woda 6% a czarne włosy

Sama chętnie się dowiem- też chcę zejść z brązu - przechodzę na blond, ale ciężka droga to bedzie...
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 08:22   #328
ilonkastok
Raczkowanie
 
Avatar ilonkastok
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 251
Dot.: Rozjaśniacz elgon +woda 6% a czarne włosy

Ja mam zamiar zejść do w miarę średniego brązu, nawet rudy będzie oki bo wtedy zafarbuję na brązik. Słyszałam że w tych rozjaśniaczach dużo zależy od proszka - więcej niż od samej wody i można dłużej trzymać na włosach wtedy efekt będzie lepszy a włosy się tyle nie zniszczą co przy użyciu drogeryjnego środka w którym wody zaczynają się od 9%. Może ktoś się na tym bardziej zna....proszę o opinie
ilonkastok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 11:31   #329
kochanowska
Zakorzenienie
 
Avatar kochanowska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 13 872
Dot.: Rozjaśniacz elgon +woda 6% a czarne włosy

Oo widzę wątek dla mnie mam włosy farbowane na czarno, a chcę zrobić ombre. Zakupiłam rozjasniacz w proszku z Joanny i mam wodę właśnie 6%. Czy woda da radę?
__________________
,,Jeśli Twoja wada to rozmiar to sama się krzywdzisz...''
Dietku

kochanowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 10:02   #330
ilonkastok
Raczkowanie
 
Avatar ilonkastok
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 251
Czy rozjaśniacz Elgon + woda 6% rozjaśni czarne włosy?

Witam. Na stronie Elgonu producent obiecuje zejscie aż do 7 tonów z każdego rodzaju włosów przy użyciu wody 6%. Czy to prawda , że środek rozjaśniający pomimo wody o dość niskim stężeniu jest w stanie rozjaśnić czarne farbowane włosy?
ilonkastok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-02 11:01:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:07.