Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-17, 21:20   #1891
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Dziękuję za tak obszerną relację Trochę mnie załamałaś, zwłaszcza informacjami o uwydatnionych bliznach i tym, że zaskórniki dalej są widoczne, dla mnie to właśnie jedyny problem, którego chcę się pozbyć. No ale miejmy nadzieję, że będzie dobrze. Rozumiem, że teraz bierzesz po 20 mg/dobę? Ile zostało Ci jeszcze miesięcy kuracji?

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------



Przestań, napisałam wyraźnie: "za dużo" oraz "przedawkowanie"
No ja teraz biorę na parę dni 20 mg ogólnie moja derma kazała samej sobie manipulowac dawką w zalezności od skutków ubocznych. Ja zmniejszyłam dawkę ponwieważ mam rozwalone ust po wizyciu u ortodonty w tamtym tygodniu a dzisiaj byłam też u dentysty i znowu usta w katastroficznym stanie więc jem sobie te 20 mg teraz aby się szybciej zagoiły bo za tydzień kolejna wizyta u dentysty. Myślę, ze tak za 2 dni wrócę do 20/40/20 mg Moje leczenie będzie trwało chyba do okolic listopada. Narazie mam przyjęte 2600 mg a mam zjeść 6000 mg. No nie łam się może ja lada moment będę miała poprawę z tymi zaskórnikami dziwacznymi. Poza tym każdy inaczej reaguje na lek... głowa do góry. A te blizny to też nie każdy ma, Bardziej bym się smuciłą tym nadmiernym owłosieniem co dopada co drugą z tego co widze ;/
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 22:33   #1892
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Kala_88 Pokaż wiadomość
Dzięki za rady...nie biorę żadnych suplementów poza spiruliną, ale nabiał jem, mleko piję do kawy ale piję sporo kawy...
Może to głupie pytanie... ale skoro nie jesz nabiału, to co - same warzywa, owoce, chleb? Ja chyba jestem jakoś przyzwyczajona do nabiału, uwielbia kefir, jogurty etc
I jeśli miałabym zdecydować się na kolejną kurację aknenorminem to byłaby trzecia, we wrześniu 2012 skończyłam drugą... wcześniej pierwsza to był 2006-2007 rok, więc kilka lat spokoju, a teraz kilka miesięcy...
To nie jest tak, że w ogóle nie jem nabiału, bo jak napisałam czasem pijam kawę z mlekiem, robię sosy na śmietanie no i oczywiście dużo jaj. Oprócz tego dużo mięcha, ryb, warzyw. Ale chyba chodzi tu głównie o takie mocno przetwarzane nabiały jak jogurty i serki właśnie. Sprobuj ograniczyć, może zauważysz zmianę
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 23:51   #1893
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Kala_88, daj znać od razu jak tylko zauważysz poprawę z tymi zaskórnikami

Co do nabiału: mleko sfermentowane (kefir, jogurt, maślanka) podobno nie wpływa szkodliwie, przynajmniej ja pochłaniam ogromne ilości ww. i nic. Natomiast w czystej postaci bądź białego sera już niestety wywołuje reakcję.

Na marginesie: z moją skórą jest coraz gorzej Już nie tylko podskórne bolące zmiany ale również kaszka na całej buzi
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 17:22   #1894
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

a ja na całej literze T mam pseudopryszcze pod skórą.... jak mnie to już w☠☠☠☠ia... taka kaszka różnej wielkości w sumie tylko ramkę twarzy mam ładną czyli wszystko wokół bliżej uszów itd....

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:14 ----------

wracając do tematu, trądziku spowodowanego przyczyną pokarmową to jest taka opcja... koleżanka miała helikobacter pyroli... i miała mega gule itp itd i zrobiła badanie krwi na obecność tej bakteri... miała wynik ogromny i lekami wytępili tą bakterię buzia czyściutka często zdarza się, że jest to przyczyna trądziku.
Ja osobiście łapiąc się wsyztskiego przed izo zbadałam się pod tym kątem też i mi wyszło, że wynik niewyrazny ale raczej nie mam jej. Dla zainteresowanych moge znalezc wynik i objaśnić o co kaman
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 20:00   #1895
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

2 razy przechodziłam kuracje przeciwko helicobacter pylori,teraz nie robiłam testu czy mam,ponoć połowa ludzkości posiada tą bakterie,ale większości się ona nie uaktywnia(?) nie wiem czy to najlepsze słowo :P
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 20:05   #1896
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Na marginesie: z moją skórą jest coraz gorzej Już nie tylko podskórne bolące zmiany ale również kaszka na całej buzi
Dzień 30.
Na twarzy tragedia. Wyskoczyło mi kilka jakichś ogromnych czyraków, które częściowo popękały i wygląda to tragicznie, zwłaszcza na wysuszonej skórze. Wstyd mi do pracy chodzić. Ślady zostaną takie, że szoook.

Jutro idę do dermy, ciekawe co powie na to.

Cytat:
Napisane przez palinkaaa13 Pokaż wiadomość
Ja osobiście łapiąc się wsyztskiego przed izo zbadałam się pod tym kątem też i mi wyszło, że wynik niewyrazny ale raczej nie mam jej. Dla zainteresowanych moge znalezc wynik i objaśnić o co kaman
Też wyszedł mi kiedyś taki wynik.
Zastanawiam się teraz czy znowu nie zrobić i jeszcze wymazu na gronkowca, bo naprawdę na twarzy tragedię mam.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 23:18   #1897
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Rany Boskie... Olka, daj znać co Ci dermatolog powiedział, teraz to mnie wystraszyłaś poważnie
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-19, 18:00   #1898
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Dzień 30.
Na twarzy tragedia. Wyskoczyło mi kilka jakichś ogromnych czyraków, które częściowo popękały i wygląda to tragicznie, zwłaszcza na wysuszonej skórze. Wstyd mi do pracy chodzić. Ślady zostaną takie, że szoook.

Jutro idę do dermy, ciekawe co powie na to.



Też wyszedł mi kiedyś taki wynik.
Zastanawiam się teraz czy znowu nie zrobić i jeszcze wymazu na gronkowca, bo naprawdę na twarzy tragedię mam.
rób kochan rób tylko nie wiem co to da na chwilę obecną bo jak jesz izo to odpadają antybiotyki prawda ;/ jedynie będziesz wiedzieć... dlatego ja robiłam to badanie w listopadzie a w marcu izo poszłooooo w styczniu też walczyła tetrą ale ostatecznie padło na izo.
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-19, 22:30   #1899
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Jeszcze ten upał... Podkład mineralny i filtr dosłownie gotują mi się na twarzy.

U dermy byłam. Opieprzyła mnie (ona tak ma, że wali prosto z mostu) i powiedziała, że przecież mówiła, że może tak być, że mnie wysypie na początku. Bo skóra się złuszcza, robi się cieńsza, odblokowują się pory i wyłazi to co było głęboko, ale niby ma szybko zniknąć i śladów nie będzie. I że jeśli chcę, to mogę zrobić badania, ale jej zdaniem to izotretinoina jest przyczyną. W każdym razie zmniejszyła mi dawkę z 30 mg na 20, ponoć ma to zmniejszyć takie wysypy. I przepisała normaklin na większe zmiany (ponoć lekki żel na klindamycynie). Chyba zrobię te dodatkowe badania, ale akurat teraz wszystkie zmiany już mi się stopniowo podsuszają, więc mam nadzieję, że najgorsze za mną. Kurczę, nie mogę sobie pozwolić w pracy na tak tragiczny wygląd.
Czyli dzień 31. Dawka 20mg.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2013-06-19 o 22:31
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-20, 00:25   #1900
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Pocieszyłaś mnie nieco! Pory się odblokowują, wszystko wychodzi na wierzch Dobrze to brzmi

Szkoda, że nie możesz wziąć wolnego.. Teraz jak z mniejszy się dawka to pewnie proces oczyszczania też się zwolni i będzie trwał dłużej... Ciekawe swoją drogą czy lepiej brać dawki mniejsze ale dłużej i zmniejszyć skutki uboczne do minimum czy odwrotnie, zaatakować porządnie i mieć pewność, że zadziała (bo u mnie dawka 30mg/dobę prócz lekkiego wysypu, który zresztą już się też zatrzymał nie daje żadnych innych oznak, ani wysuszonych ust ani nic innego, więc pewnie muszę ją pewnie zwiększyć). Wizyta za osiem dni, wytrzymam
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-20, 12:12   #1901
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny, ja doskonale pamiętam stan swojej twarzy przez pierwsze 2-3 miesiące. Tra-ge-dia
Wszystko się zaostrzyło, łuszczyło, bomby wielkie, grudy jedna na drugiej. Ryczałam po nocach na myśl, co zobaczę następnego ranka. A pracowalam w restauracji, gdzie musiałam mieć związane wlosy. Makijaż to mogłam sobie równie dobrze na dupie zrobić, efekty byłby taki sam. Cała twarz mnie bolała
A potem nagle z dnia na dzień zaczęło robić się coraz lepiej, wulkany już się nie pojawiały, a dziś niektórzy nie wierzą, że miałam takie problemy z cerą. Każdemu to pomoże, potrzeba tylko trochę cierpliwości. A prawda jest taka, ze czas na izo bardzo szybko leci i zanim sie obejrzycie będziecie mialy ładne buźki
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-20, 12:19   #1902
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

sokinky dziewczynko kochana

Dzięki Ci za te słowa
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-20, 12:26   #1903
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja mam dziś mega czerwone policzki, umyłam rano twarz normalnie jak zawsze patrze i burak na twarzy nałożyłam filtr jak zawsze i policzki zaczęły mnie szczypac ;/
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-20, 12:44   #1904
Kala_88
Rozeznanie
 
Avatar Kala_88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 637
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Kala_88, daj znać od razu jak tylko zauważysz poprawę z tymi zaskórnikami

Co do nabiału: mleko sfermentowane (kefir, jogurt, maślanka) podobno nie wpływa szkodliwie, przynajmniej ja pochłaniam ogromne ilości ww. i nic. Natomiast w czystej postaci bądź białego sera już niestety wywołuje reakcję.

Na marginesie: z moją skórą jest coraz gorzej Już nie tylko podskórne bolące zmiany ale również kaszka na całej buzi
Zrobiłam ten test na nietolerancję pokarmową Food Detective, poczytałam, że jest skuteczny i wiarygodny... I okazało się, że mam bardzo silną nietolerancję jajek (których jem mnóstwo i lubię), mniejszą na mleko krowie, gluten, pszenicę i orzechy ziemne. Chyba pora znacznie zmienić sposób odżywiania plus taki, że może ogólnie poprawi to stan zdrowia.
__________________
www.pustamiska.pl - tylko kliknięcie i pomagasz
Kala_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-20, 13:40   #1905
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
sokinky dziewczynko kochana

Dzięki Ci za te słowa
Gdy ja zaczynałam kurację takie wiadomości mówiące, że wszystko będzie ok brzmiały dla mnie jak blablabla, bo mi było źle i tylko to się liczyło :P Ale teraz to doceniam. To naprawdę działa, tylko nie u każdego efekt widać już po 2 tygodniach.

Co do zaczerwienienia buzi to pojawia się najmocniej po umyciu twarzy. Najfajniejszą cerę mam zaraz po przebudzeniu, przebarwień prawie nie widać i skóra jest bardzo gładka
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-20, 22:33   #1906
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Teraz jak z mniejszy się dawka to pewnie proces oczyszczania też się zwolni i będzie trwał dłużej... Ciekawe swoją drogą czy lepiej brać dawki mniejsze ale dłużej i zmniejszyć skutki uboczne do minimum czy odwrotnie, zaatakować porządnie i mieć pewność, że zadziała
Też jestem ciekawa. Mam nadzieję, że mimo wszystko będzie dobrze.

Ja generalnie przed kuracją miałam taka cerę, że momentami prawie czystą (bez stanów zapalnych, tylko niestety mam sporo blizn) i nagle wysypywało mnie przeokropnie. Więc w sumie powinnam być przyzwyczajona, ale zawsze te wysypy mnie jednak przerażają. Jak zaczynałam izo, to było całkiem nieźle z twarzą i chyba łudziłam się, że taki okresowy wysyp już nie nastąpi.

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość
Wszystko się zaostrzyło, łuszczyło, bomby wielkie, grudy jedna na drugiej. Ryczałam po nocach na myśl, co zobaczę następnego ranka. A pracowalam w restauracji, gdzie musiałam mieć związane wlosy. Makijaż to mogłam sobie równie dobrze na dupie zrobić, efekty byłby taki sam. Cała twarz mnie bolała
No nie powiem, bardzo obrazowe porównanie. Makijaż rzeczywiście niewiele daje, a może nawet pogarsza sprawę przez obecne upały i miejscowe łuszczenie twarzy.

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość
A potem nagle z dnia na dzień zaczęło robić się coraz lepiej, wulkany już się nie pojawiały, a dziś niektórzy nie wierzą, że miałam takie problemy z cerą. Każdemu to pomoże, potrzeba tylko trochę cierpliwości. A prawda jest taka, ze czas na izo bardzo szybko leci i zanim sie obejrzycie będziecie mialy ładne buźki
Pewniem naiwna, bo stara już jestem i mój trądzik ma skomplikowane podłoże, więc powodzenie kuracji nie jest pewne, ale bardzo podniosła mnie na duchu twoja wypowiedź. Dziękuję.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-20, 22:44   #1907
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Kala_88 Pokaż wiadomość
Zrobiłam ten test na nietolerancję pokarmową Food Detective, poczytałam, że jest skuteczny i wiarygodny... I okazało się, że mam bardzo silną nietolerancję jajek (których jem mnóstwo i lubię), mniejszą na mleko krowie, gluten, pszenicę i orzechy ziemne. Chyba pora znacznie zmienić sposób odżywiania plus taki, że może ogólnie poprawi to stan zdrowia.
Widzisz! Przynajmniej wiesz, czego próbować. A właściwie czego nie próbować Powodzenia!
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 08:26   #1908
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość
Co do zaczerwienienia buzi to pojawia się najmocniej po umyciu twarzy. Najfajniejszą cerę mam zaraz po przebudzeniu, przebarwień prawie nie widać i skóra jest bardzo gładka
oo!dokładnie tak!
dziś wstałam z łuszczącym się czołem
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 09:40   #1909
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

wielka szkoda, ze izotek ma tak wiele skutków ubocznych i że tak oberwałam dzięki niemu... ale spełnia swoje zadanie, jestem 8 miesięcy po kuracji, pryszczy zero, przebarwienia też super zbledły. Także trzymajcie się dziewczyny i walczcie
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-21, 19:56   #1910
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A moje włosy zrobiły się tragiczne
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 20:21   #1911
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja właśnie nie wiem... czy to wina izo,nie chcę go obwiniać bezpodstawnie,ale mimo że wcześniej używając tych samych szamponów i odżywek jakoś to wyglądało,to teraz puch,siano... ewidentnie przesuszone i takie sztywne(na szczęście nie rozdwajają mi się ani nie wypadają jakoś bardzo)
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 20:25   #1912
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
ja właśnie nie wiem... czy to wina izo,nie chcę go obwiniać bezpodstawnie,ale mimo że wcześniej używając tych samych szamponów i odżywek jakoś to wyglądało,to teraz puch,siano... ewidentnie przesuszone i takie sztywne(na szczęście nie rozdwajają mi się ani nie wypadają jakoś bardzo)
oczywiście że od izo. Ja zawsze miałam zdrowe i ładne włosy na 100 % a izo mi je kompletnie zniszczył, zaczęły się rozdwajać, łamać i zrobiły się cienkie. Nie wspomnę już o przerzedzeniu.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 20:54   #1913
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dochodzi do tego, że zastanawiam się czy nie ściąć krótko Suche, sianowate, splątane, puszą się, łamią...no tragedia. Co prawda nie miałam ostatnio za bardzo czasu ani chęci żeby o nie zadbać, ale żadne wlosy nie powinny się tak zachowywać nawet bez super pielęgnacji. Ehh, jak nie ryj to włosy. Jak żyć?
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 21:08   #1914
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

mi nadal nie wróciło przetłuszczanie, muszę co 3 dni je olejować i używać maski, odżywki żeby "jakoś" wyglądały. ciekawe czy jeszcze kiedykolwiek będą w takiej kondycji jak kiedyś a nawet o tym nie pomyślałam, ze mi się zniszczą przez tą suszę. Raczej nie chciałabym poświęcić włosów za cerę, bo nie miałam aż takiej tragedii na buźce choć ładnie też to nie wyglądało (zresztą już nie pamiętam jak to było i co to trądzik ). Gdybym włosy nie wypadały to raczej bym nie żałowała tej kuracji, bo z dwojga złego wolałabym jednak mieć je trochę zniszczone niż taką brzydką cerę. Ale straciłam baaaardzo dużo włosów, nadal wypadają (choć ostatnio jakby mniej, mam nadzieję ze już będzie tylko lepiej...)
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 21:09   #1915
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Łykajcie biotynę, zainwestujcie w maskę wax i módlcie się.
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 21:19   #1916
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja do niedawna miałam ogromny problem z długotrwałym wypadaniem włosów, na szczęście udało mi się to opanować i... zdecydowałam się na izo. Zobaczymy jak to będzie. W każdym razie od 1 tabletki łykam silicę (nie ma wit. A) i liczę, że może nie będzie źle.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-21, 22:00   #1917
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

no a moje włosy w dniu 94 są suchuśkie ale myje co 3, 4 dni bo w te upały to porażka.... czuję brud wszędzie na sobie... a mój makijaż to następna porazka.. jak zawsze potrafiłam się zaszpachlować i przetrwało to do wieczora tak teraz dziwne rzeczy się dzieją... spływa, bombelkuje, ehhhh

a te włosy na buzi dobijają mnie.... mam załamkę z tego powodu....

buzia czwarty dzień na codziennej 40 mg dawce pogorszyła się ;/
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-22, 08:30   #1918
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

paulinka to podobnie zaczęłyśmy kuracje u mnie 100 któryś dzień (przestałam liczyć-znaczy mam gdzieś tam zaznaczone kiedy był 100 to mogłabym sprawdzić :P)
i to jak znoszę te upały to jakaś tragedia... nigdy nie miała problemów z nadmiernym poceniem,ani przetłuszczaniem twarzy też... a teraz to nie dość,że nie miałam czym oddychać,to z filtra (sprawdzonego i nie tłuszczącego twarzy) spływało wszystko! postanowiłam,że zrezygnuje w te dni z makijażu... i też się zastanawiam czy to,że tak źle znoszę upały to wina Izo
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-22, 10:06   #1919
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

krolowa zurawin: ja miałam taki czas jakoś półtora miesiąca temu, że pociłam się jak nie wiem co..... normalnie szok to był.... niestety w ulotce też pisze, ze to jeden ze sutków uboczynych tego leku a teraz przy tym upale to leje się ze mnie ciurkiem ....
zaczynam podejrzewać, że większość skutków uboczych mnie się dostani
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-22, 10:18   #1920
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

104 dzień,sprawdziłam... aż dorwałam ulotkę i nic tam o tym poceniu się nie znalazłam.
Ile z was bierze tabletki anty mimo,że w sumie tego nie potrzebuje? w ulotce też jest to wyraźnie napisane ( ostatnio dowiedziała się o tym moja mama i zrobiła wielką awanturę,że wątrobę sobie rozwalam i że nie jest mi to potrzebne.. mama jest ginekologiem xD)
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.