Wyrolować problem, czyli dermaroller - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-15, 08:45   #1111
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez lusia54 Pokaż wiadomość
Dobra, nie mogę wklejać linków to chociaż skopiuję skład serum z pytaniem do kogoś, kto się bardziej zna, czy mogę je bezpiecznie stosować pod derma roller?



faza wodna:
  • woda demineralizowana jakości farmaceutycznej – 8 g
  • żel hialuronowy 1% – 6 g
  • SAP - Witamina C – 2 g
  • D-pantenol – 1 g
  • kompozycja witaminowa All-in-on – 0,5 g
  • kwas mlekowy – 0,13 g

faza olejowa:
  • olej lnianki siewnej – 3 ml
  • SLP emulgator – 0,4 g

dodatki:
  • konserwant FEOG
Pod rolkę nie powinno się używać kosmetyków z konserwantami. Poza tym forma wit. C zawarta w tym serum jest o wiele mniej skuteczna niż kwas L-askorbinowy. Najprościej chyba wykonywać jednorazowe porcje z wit. C pudrową, lub zrobić olejek z wit. C olejową, nie trzeba go konserwować, gdyż nie zawiera wody.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 18:01   #1112
maddie87
Rozeznanie
 
Avatar maddie87
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 569
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Próbowała któraś z was stosować Voluplus na blizny?
maddie87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 18:00   #1113
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Dziewczyny, czy ktoś może mi podrzucić przepis na serum z komórkami macierzystymi? na mazidlach jest, ale strasznie skomplikowany, nie umiem robić tych 2-fazowych :/
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 18:22   #1114
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy ktoś może mi podrzucić przepis na serum z komórkami macierzystymi? na mazidlach jest, ale strasznie skomplikowany, nie umiem robić tych 2-fazowych :/
Najprostsze z możliwych:

5% RKM - 0,25 ml
woda do iniekcji (ampułka) - 5 ml


Jak chcesz do tego inne składniki, to napisz jakie.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-01-17 o 18:24
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 19:11   #1115
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Najprostsze z możliwych:

5% RKM - 0,25 ml
woda do iniekcji (ampułka) - 5 ml


Jak chcesz do tego inne składniki, to napisz jakie.
Dziekuje Lorri
Chcialabym jakos polaczyc naturalisowy prze pis peptydowy ktory podalam pare postow wstecz z rkm i olejem. Bez oleju sie nie obejdzie, bo uschne
Jesli masz jeszcze jakies propozycje na kuracje przeciwzmarszczkowa dla 31-latki, oczywiscie pod rolke, to bede bardzo zobowiazana.
Od dwoch lat stosuje olej+ q10+a+e+c+alfaliponowy+ha i dkora sie przyzwyczaila, przestalam widziec efekty.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 19:41   #1116
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Jaki rozmiar polecacie do stosowania na ciało 1mm czy może 1,5mm??
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 13:12   #1117
akaidoku
Raczkowanie
 
Avatar akaidoku
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 109
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Dziewczyny mogłybyście mi coś polecić na zmarszczki na szyi? Zaczęłam czytać temat od początku, ale chyba szybko się nie przekopię przez 38 stron
Jakie firmy powinnam brać pod uwagę? W jakich sklepach kupowałyście?
I o co chodzi z tymi oznaczeniami: MT, ZGTS? Muszę znaleźć jakiś dobry dermaroller dla mojej mamy, a jestem całkiem zielona w temacie

Edytowane przez akaidoku
Czas edycji: 2014-01-22 o 13:14
akaidoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-04, 15:03   #1118
Dragonera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cześć Dziewczyny, jak Koleżanka wyżej będę bardzo wdzięczna za pomoc. Chciałabym kupić rolkę na rozstępy- uda i pośladki. Rozstępy są stare, ale niezbyt głębokie na szczęście. Jako ostatnia próba poradzenia sobie samemu z problemem w domu. Jeśli to nie pomoże, zdecyduję się na zabieg laserowy. Myślę nad DNS Revo plus. Nie wiem czy te światła działają w jakikolwiek sposób. W zestawie z rolką 2,0 oraz 0,5 (spróbuję też na twarz).
-Czy te rolki są chociaż odrobinę lepszej jakości?
-Czy jest sens kupować rolkę wibracyjną/ ze światłem fotonowym?
-Czy do masażu mogę używać naturalnych olejków, przeznaczonych do terapi rozstępów?

Pozdrawiam ciepło,
Monika
Dragonera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 13:54   #1119
atya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 31
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cześć dziewczynki, nie wiem czy ktoś w tym wątku jeszcze pisze, ale jeśli tak, czy mogłaby mi któraś doradzić, czy żel hialuronowo - peptydowy z BU ze względu na zawarte w nim konserwanty nadaje się pod rolkę?

skład:

Water, Hydrolyzed Silk; Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil; Butylene Glycol; Glyceryl Stearate; PEG-60 Hydrogenated Castor Oil,Tetradecyl Aminobutyroylvalylaminobu tyric Urea Trifluoroacetate, Palmitoyl Tripeptide-5, Palmitoyl Dipeptide-5 Diaminobutyroyl Hydroxythreonine (potrójne peptydy - 2%), Hydrolyzed Hyaluronic Acid ULMW (1%), Glycerin; Hydrolyzed Rice Bran Protein; Glycine Soja Protein; Superoxide Dismutase; Sodium Dextran Sulfate, Hyaluronic Acid HMW, Hyaluronic Acid LMW + konserwanty: Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin
atya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 09:26   #1120
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez atya Pokaż wiadomość
Cześć dziewczynki, nie wiem czy ktoś w tym wątku jeszcze pisze, ale jeśli tak, czy mogłaby mi któraś doradzić, czy żel hialuronowo - peptydowy z BU ze względu na zawarte w nim konserwanty nadaje się pod rolkę?

skład:

Water, Hydrolyzed Silk; Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil; Butylene Glycol; Glyceryl Stearate; PEG-60 Hydrogenated Castor Oil,Tetradecyl Aminobutyroylvalylaminobu tyric Urea Trifluoroacetate, Palmitoyl Tripeptide-5, Palmitoyl Dipeptide-5 Diaminobutyroyl Hydroxythreonine (potrójne peptydy - 2%), Hydrolyzed Hyaluronic Acid ULMW (1%), Glycerin; Hydrolyzed Rice Bran Protein; Glycine Soja Protein; Superoxide Dismutase; Sodium Dextran Sulfate, Hyaluronic Acid HMW, Hyaluronic Acid LMW + konserwanty: Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin
Byłabym wdzięczna za odpowiedź na to pytanie, bo niby googlałam i wyszło, że te konserwanty pojawiają się w kosmetykach dedykowanych pod rolkę, ale to nijak nie świadczy o tym, że nie są szkodliwe...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 16:50   #1121
monaliza666
Raczkowanie
 
Avatar monaliza666
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 144
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Strasznie szkoda, że ten wątek powoli umiera, a szkoda, bo dopiero zaczęłam się rolować i chciałam wymienić się moimi spostrzeżeniami.
Rolowałam się już 4 x - raz na tydzień i chyba nie widzę jakiś rezultatów oprócz tego iż po 3-4 dniach skóra się łuszczy. Używam medic8 c-tetra który naprawdę dużo kosztował, a jakoś nie wiadomo jakich efektów też nie ma. Straciłam tylko 180zł

Czy ktoś wie po jakim czasie efekty powinny być ??
__________________
;]

Edytowane przez monaliza666
Czas edycji: 2014-02-10 o 16:52
monaliza666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-10, 21:50   #1122
Angela1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Hej Mam nadzieje że ktoś jednak jeszcze zagląda do tego wątka, bo potrzebuje od was pomocy Od jakiegoś czasu zastanawiam sie nad zakupem tego urządzenia ale nie wiem czy nie ma żadnych przeciwskazań u cery naczynkowej. Jak ktoś coś wie, to pisać będę wdzięczna za odpowiedz
Angela1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 22:18   #1123
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Byłabym wdzięczna za odpowiedź na to pytanie, bo niby googlałam i wyszło, że te konserwanty pojawiają się w kosmetykach dedykowanych pod rolkę, ale to nijak nie świadczy o tym, że nie są szkodliwe...
Podnoszę, też proszę o odp.
BU to jednak mój ulubiony sklep

Cytat:
Napisane przez monaliza666 Pokaż wiadomość
Rolowałam się już 4 x - raz na tydzień i chyba nie widzę jakiś rezultatów oprócz tego iż po 3-4 dniach skóra się łuszczy. Używam medic8 c-tetra który naprawdę dużo kosztował, a jakoś nie wiadomo jakich efektów też nie ma. Straciłam tylko 180zł

Czy ktoś wie po jakim czasie efekty powinny być ??
A masz na czym widzieć te rezultaty?
A dwa: Chyba bardziej liczy się to co stosujesz pod i po rolce, a nie sama rolka...

A co myślicie o masce algowej zaraz po? Gdzieś sie na to natknęlam, a ponieważ kocham spirulinę w każdej postaci, może i na tym polu dobrze by się spisała?
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 09:48   #1124
atya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 31
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cóż, szkoda,ze nikt nie chce odpowiedzieć. Napisałam do BU z prośbą o poradę, jakich preparatów mogę użyć pod rolkę, napisali mi,że: " Jeśli chodzi o typowy derma-roller do zastosowania domowego polecamy
następujące produkty.

1. Przed rozpoczęciem zabiegu może Pani spryskać twarz wybranym
hydrolatem, wszystkie oferowane przez nas hydrolaty zawierają
ekologiczny system konserwujący i są odpowiednie.

2. Następnie może Pani wykonać zabieg rolowania zgodnie z zaleceniami.

3. Po zabiegu, gdy kanaliki są jeszcze otwarte może Pani zastosować sera
olejkowe, które nie zawierają konserwantów np. Serum-olejek z wit
C10%, Serum-olejek GRANAT EKO lub Serum-olejek RENEW z retinolem.
Może też Pani wybrać Serum oliwkowe RENEW z retinolem i kwasem
hialuronowym ultra, które zawiera ekologiczny system konserwujący.

4. Odradzamy stosowania pod roller produktów z kwasami AHA, BHA lub
kwasem askorbinowym, ze względu na możliwość dużego podrażnienia oraz
fakt, że te produkty dobrze wnikają w skórę i nie potrzeba stosować
rollera, by produkty te mogły skutecznie zadziałać.

5. Odpowiednie do zastosowania po zabiegu są również żele hialuronowe.
Polecamy zwłaszcza zestawy na żele, które zawierają dwa typy kwasu
hialuronowego, w tym kwas o niskiej masie cząsteczkowej: Podwójny żel
hialuronowy 2%, Żel hialuronowo-peptydowy lub Kwiatowy żel
hialuronowy, te rodzaje żelów mają najsilniejsze działanie
przeciwzmarszczkowe i regenerujące."

Do BU napisałam gdzieś miesiąc temu, dopiero potem zauważyłam w kwasie hialuronowym te konserwanty.Ale jeśli polecają ten preparat pod rolkę, to chyba nie jest szkodliwy?

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

Cytat:
Napisane przez monaliza666 Pokaż wiadomość
Strasznie szkoda, że ten wątek powoli umiera, a szkoda, bo dopiero zaczęłam się rolować i chciałam wymienić się moimi spostrzeżeniami.
Rolowałam się już 4 x - raz na tydzień i chyba nie widzę jakiś rezultatów oprócz tego iż po 3-4 dniach skóra się łuszczy. Używam medic8 c-tetra który naprawdę dużo kosztował, a jakoś nie wiadomo jakich efektów też nie ma. Straciłam tylko 180zł

Czy ktoś wie po jakim czasie efekty powinny być ??
monaliza666 też zrobiłam zakupy na medik8, kupiłam tam nawet rolkę. Rolowalam się dopiero 3 razy i mam podobne jak ty odczucia. Myślę jednak,że na efekt trzeba poczekać, chyba nic nie działa juz od 3 - 4 razu; nie uważam też ,ze wydane tam pieniądze są wyrzucone w błoto, ale ja akurat szukam tańszych preparatów, bo ceny na mediku mają obłędne. Rozmawiałam z panią z medika przez tel., mówiła,żeby rolować się raz w tygodniu przez dwa miesiące, potem 2 miesiące przerwy.No a " potem" to już raczej będzie lato, więc przerwa do jesieni. Efektu oczekuję więc dopiero gdzieś po pierwszej serii zabiegów czyli niestety , za 2 miesiące
atya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 19:01   #1125
monaliza666
Raczkowanie
 
Avatar monaliza666
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 144
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Podnoszę, też proszę o odp.
BU to jednak mój ulubiony sklep


A masz na czym widzieć te rezultaty?
A dwa: Chyba bardziej liczy się to co stosujesz pod i po rolce, a nie sama rolka...

A co myślicie o masce algowej zaraz po? Gdzieś sie na to natknęlam, a ponieważ kocham spirulinę w każdej postaci, może i na tym polu dobrze by się spisała?
Akurat uwierz mi, że mam na czym widzieć rezultaty.

No właśnie niby liczy się, to co stosuje się pod rolkę i dlatego napisałam, że używam c-tetra. Przeczytałam kilka wątków i wszędzie był ten preparat zachwalany więc się na niego skusiłam. Niestety wszędzie wątki na temat rolki samoistnie umierają. zastanawiam się gdzie są dziewczyny, które ten produkt stosowały. Czy podzielą się opinią, bo przecież powinny być już po kilku seriach.
Jak dla mnie za C-tetra naprawdę jest kasa wywalona w błoto.
Będę się jeszcze rolować 2 x później 6 tyg. przerwy, ale mocno się zastanowię czy warto będzie powtórzyć kolejne 6 zabiegów.
__________________
;]
monaliza666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 18:22   #1126
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

ja znowu chce zaczac rollowanie czola i pod oczami, szyje i dlonie!!!
policzki i brode bardzo bym chiala rollowac ale dorobilam sie jakis czas temu tradziku (stres,hormony itp) i nie rolluje a szkoda bo policzki zaczely mi opadac, szok stres mnie pochlania ze moja skora sie starzeje a ja poki co nie moge nic zrobic

ja stosuje serum odmladzajace z kwasami, zel hialuronowy, vit. c i peptydy nie mam zamiaru sie jakos ograniczac z produktami bo chce odzywic skore i zrobic jej terapie szokowa w zeszlym roku mialam robiona mezo iglowa i to dopiero byl hard core dla skore wiec rolka jest jak najbardziej pozadana a pozwoli zaoszczedzic pieniadze
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 07:36   #1127
monaliza666
Raczkowanie
 
Avatar monaliza666
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 144
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

fuxia, a te serum, to gdzie kupujesz możesz coś przybliżyć, podaj dokładna nazwę, to sobie poczytam.
__________________
;]
monaliza666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 18:37   #1128
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez monaliza666 Pokaż wiadomość
Akurat uwierz mi, że mam na czym widzieć rezultaty.

No właśnie niby liczy się, to co stosuje się pod rolkę i dlatego napisałam, że używam c-tetra. Przeczytałam kilka wątków i wszędzie był ten preparat zachwalany więc się na niego skusiłam. Niestety wszędzie wątki na temat rolki samoistnie umierają. zastanawiam się gdzie są dziewczyny, które ten produkt stosowały. Czy podzielą się opinią, bo przecież powinny być już po kilku seriach.
Jak dla mnie za C-tetra naprawdę jest kasa wywalona w błoto.
Będę się jeszcze rolować 2 x później 6 tyg. przerwy, ale mocno się zastanowię czy warto będzie powtórzyć kolejne 6 zabiegów.
C tetra to nic innego jak olejowa witamina C, którą możesz kupić za 15-30 zł w sklepikach z surowcami. W tetra C jest tylko 3% witamiminy C olejowej, zwykły olej jojoba, trochę witaminy E i pochodne silikonów.
Takie serum możesz zrobić sobie za 1/4 ceny i dodać trzy razy więcej witaminyi C

Witamina C olejowa jest dobrym składnikiem pod rolkę - zwiększa produkcję kolagenu i jest bardzo dobrym antyoksydantem, ale nie spodziewałabym się po niej cudów. Żeby efekty były bardziej widoczne najlepiej łączyć ją z retinolem lub witaminą A, witaminą, E, koenzymem Q10 itp.


Roluję się już bardzo długo, ale zawsze robię dwa rodzaje serum - jedno na bazie kwasu hialuronowego z peptydami, glukozaminą i innymi składnikami, drugie z oleków z witaminami C, A, Q10, liponowym itd. Pierwsze nakładam przed rolowaniem, drugie po i z efektów jestem bardzo zadowolona


Cytat:
Napisane przez Angela1995
Hej Mam nadzieje że ktoś jednak jeszcze zagląda do tego wątka, bo potrzebuje od was pomocy Od jakiegoś czasu zastanawiam sie nad zakupem tego urządzenia ale nie wiem czy nie ma żadnych przeciwskazań u cery naczynkowej. Jak ktoś coś wie, to pisać będę wdzięczna za odpowiedz

Rolkę można stosować przy cerze naczynkowej, warto jednak do serum dodać składniki, które uszczelniają naczynka i zmniejszają podrażnienia. Przy regularnych zabiegach, skóra pogrubia się i naczynka są już mniej widoczne.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 23:04   #1129
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Roluję się już bardzo długo, ale zawsze robię dwa rodzaje serum - jedno na bazie kwasu hialuronowego z peptydami, glukozaminą i innymi składnikami, drugie z oleków z witaminami C, A, Q10, liponowym itd. Pierwsze nakładam przed rolowaniem, drugie po i z efektów jestem bardzo zadowolona
Serum robisz sama tuż przed nałożeniem, że tak napiszę "świeże"? Czy wcześniej już masz ukręcone?
Możesz napisać jakiej rolki używasz i jak długo Ci służy?

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

Ja również przymierzam się do zakupu rolki, ale jest duży wybór i jeszcze nie zdecydowałam. Zastanawiam się nad rolką genosys z naturalisa, medik8 oraz M.T roller ze sklepu Taovital. Podobno większa liczba igieł w rolce powoduje iż nie wykorzystują one maksymalnej swojej długości podczas zabiegu?
Planuję zakupić serum z argireliną z kwasem hialuronowym, które niedawno odkryłam na blogu i mieszać je z serum granat bądź z serum z wit. C z BU, które goszczą u mnie już od dawna - to po rolce a przed myślałam o serum z retinolem, również z BU. Jak myślicie?
durka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-27, 07:32   #1130
monaliza666
Raczkowanie
 
Avatar monaliza666
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 144
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
C tetra to nic innego jak olejowa witamina C, którą możesz kupić za 15-30 zł w sklepikach z surowcami. W tetra C jest tylko 3% witamiminy C olejowej, zwykły olej jojoba, trochę witaminy E i pochodne silikonów.
Takie serum możesz zrobić sobie za 1/4 ceny i dodać trzy razy więcej witaminyi C

Witamina C olejowa jest dobrym składnikiem pod rolkę - zwiększa produkcję kolagenu i jest bardzo dobrym antyoksydantem, ale nie spodziewałabym się po niej cudów. Żeby efekty były bardziej widoczne najlepiej łączyć ją z retinolem lub witaminą A, witaminą, E, koenzymem Q10 itp.


Roluję się już bardzo długo, ale zawsze robię dwa rodzaje serum - jedno na bazie kwasu hialuronowego z peptydami, glukozaminą i innymi składnikami, drugie z oleków z witaminami C, A, Q10, liponowym itd. Pierwsze nakładam przed rolowaniem, drugie po i z efektów jestem bardzo zadowolona





Rolkę można stosować przy cerze naczynkowej, warto jednak do serum dodać składniki, które uszczelniają naczynka i zmniejszają podrażnienia. Przy regularnych zabiegach, skóra pogrubia się i naczynka są już mniej widoczne.
Kochana super, że w końcu ktoś odpowiedział
Czy mogłabyś mi podać linka do sklepu gdzie ty zaopatrujesz się w składniki. Może też bym sobie sama zrobiła miksturkę

Tak myślałam, że tak chwalona jest ta C-tetra, że aż wydaje się, to nie możliwe. Tym bardziej, że coraz więcej jest firm, które można wynająć i one w necie wszędzie, gdzie się da zostawiają pozytywne opinie. Jest, to straszne jak łatwo można nas oszukać.
__________________
;]
monaliza666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 08:29   #1131
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Podobno większa liczba igieł w rolce powoduje iż nie wykorzystują one maksymalnej swojej długości podczas zabiegu?
Ja nigdzie o tym nie czytałam, ale takie właśnie są moje odczucia na podstawie stosowania - zbyt gęste igiełki niemalże się nie wbijają, a tylko szurają po powierzchni skóry, rzadsze - mam wrażenie, że każda igła wchodzi w skórę. To trochę na zasadzie że setki igieł jedna przy drugiej tworzą powierzchnię. Wolę te z mniejszą ilością igieł.

Co do efektów to ja u siebie je widzę póki co na twarzy i miejscach, gdzie chce się pozbyć przebarwień, ale ja stosuję różne długości igieł i różne specyfiki, rolkuje regularnie...

Jeszcze jedyne, co do czego mam wątpliwości to rozstępy, ale za krótko rolkuję, aby widzieć efekty. BTW, co do rozstępów, to ja stosuje rolkę 2mm. Na instrukcji, którą dostałam kiedyś do którejś rolki jest napisane, że 2mm to używać co 5 tygodni. Ale czy to ma zastosowanie do reszty ciała czy do twarzy?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 16:26   #1132
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Serum robisz sama tuż przed nałożeniem, że tak napiszę "świeże"? Czy wcześniej już masz ukręcone?
Możesz napisać jakiej rolki używasz i jak długo Ci służy?
Serum z kwasem, peptydami itp. mieszam na ręku, albo w pojemniczku, przed samym rolowaniem, żebym nie musiała wrzucać dodatkowych konserwantów, ale mieszankę olejków mam zrobioną wcześniej, tylko dodaję witaminy C i A.

Obecnie używam DTS-a z wymiennymi głowicami bo zamiennie roluję się igłami 0,25, 0,5 i 1,0 więc więc DTS jest wygodniejszy i bardziej ekonomiczny . Krótkie igły wystarczają na baardzo długo, 0,5mm zmieniam co 15 zabiegów.
1,0 mm też powinno się zmieniać co 10-12 zabiegów, ale ja stosuję je bardzo rzadko więc wystarczą na 2-2,5 roku

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Ja również przymierzam się do zakupu rolki, ale jest duży wybór i jeszcze nie zdecydowałam. Zastanawiam się nad rolką genosys z naturalisa, medik8 oraz M.T roller ze sklepu Taovital. Podobno większa liczba igieł w rolce powoduje iż nie wykorzystują one maksymalnej swojej długości podczas zabiegu?
Planuję zakupić serum z argireliną z kwasem hialuronowym, które niedawno odkryłam na blogu i mieszać je z serum granat bądź z serum z wit. C z BU, które goszczą u mnie już od dawna - to po rolce a przed myślałam o serum z retinolem, również z BU. Jak myślicie?

Używałam różnych rolek zarówno zwykłych chińskich jak i droższych, ale powróciłam do DTS-a.
Igły w DTS-ach są bardzo cienkie i w moją skórę na pewno się wbijają bo krew się dosyć mocno sączy nawet w czasie zabiegu igłami 0,5 nie wspominając o 1,0 .
Przy chińskich rolkach tak nie krwawiłam więc może to jest bardziej kwestia grubości a nie ilości igieł? Chociaż w DTS-ach jest 450 igieł a nie 540 tak jak w chińskich, więc może faktycznie coś jest na rzeczy


Cytat:
Napisane przez monaliza666
Kochana super, że w końcu ktoś odpowiedział
Czy mogłabyś mi podać linka do sklepu gdzie ty zaopatrujesz się w składniki. Może też bym sobie sama zrobiła miksturkę
Większość składników kupuję w Naturalisie - tam jest najtańsza witamina C w formie olejowej, konzym, peptydy i inne cuda. Pod rolkę fajne są też komórki macierzyste, które możesz kupić w Mazidłach.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 19:34   #1133
atya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 31
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

...a ja przeczyłam na BU, że po rolce należy stosować maseczkę wyciszająca a nie oleje, bo one zatykają wytworzone w skórze otwory...i znowu już nic nie wiem...

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

...sorki, na Laboratorium Urody.
atya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 00:10   #1134
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Używałam różnych rolek zarówno zwykłych chińskich jak i droższych, ale powróciłam do DTS-a.
Igły w DTS-ach są bardzo cienkie i w moją skórę na pewno się wbijają bo krew się dosyć mocno sączy nawet w czasie zabiegu igłami 0,5 nie wspominając o 1,0 .
Przy chińskich rolkach tak nie krwawiłam więc może to jest bardziej kwestia grubości a nie ilości igieł? Chociaż w DTS-ach jest 450 igieł a nie 540 tak jak w chińskich, więc może faktycznie coś jest na rzeczy
Jeżeli chodzi o igły na blogu spotkałam się z taką opinią:
"W stosunku do ilości igieł ( 192 a 540). Coraz częściej spotykam się z opiniami, że większa ich liczba powoduje iż nie wykorzystują one maksymalnej swojej długości podczas zabiegu. Ostatnio nawet widziałam gdzieś recenzentka na you tube o tym mówiła i pokazywała do kamerki. "

---------- Dopisano o 00:01 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:59 ----------

Cytat:
Napisane przez atya Pokaż wiadomość
...a ja przeczyłam na BU, że po rolce należy stosować maseczkę wyciszająca a nie oleje, bo one zatykają wytworzone w skórze otwory...i znowu już nic nie wiem...

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

...sorki, na Laboratorium Urody.
Niektóre dziewczyny używają maski ze spiruliny podobno koi i wycisza skórę po zabiegu, ale nie można dopuścić do jej wyschnięcia.

---------- Dopisano o 00:10 ---------- Poprzedni post napisano o 00:01 ----------

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Serum z kwasem, peptydami itp. mieszam na ręku, albo w pojemniczku, przed samym rolowaniem, żebym nie musiała wrzucać dodatkowych konserwantów, ale mieszankę olejków mam zrobioną wcześniej, tylko dodaję witaminy C i A.
Ja rozleniwiłam się trochę i nie chce mi się liczyć ile kropel mam dodać aby nie przedobrzyć % stężenia danej substancji. Dlatego wolę już odmierzone, przygotowane do zmieszania półprodukty jak np. w BU.
durka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 14:12   #1135
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Właśnie odkryłam gotowe zestawy na Mazidłach! Dawno tam nie zaglądałam. Wyglądają lepiej niż zestawy z BU po względem składu. Retinol i witamina C w jednym i wszystkie inne dedykowane pod rolkę. Myślę, że się skuszę na żel i eliksir młodości, tylko ta cena ale czego nie robi się dla skóry!
durka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 15:11   #1136
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez atya
...a ja przeczyłam na BU, że po rolce należy stosować maseczkę wyciszająca a nie oleje, bo one zatykają wytworzone w skórze otwory...i znowu już nic nie wiem...

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

...sorki, na Laboratorium Urody.
Ale przecież te otworki zamykają się same już po 10-20 minutach od nakłucia, dlatego sera najlepiej nakładać przed samym rolowaniem albo jak najszybciej po zrolowaniu niewielkiej partii skóry np czoła czy jednej strony twarzy - tak mówią dermatolodzy i kosmetyczki. K
Przecież nie chodzi nam o to, żebyśmy przez cały dzień chodziły z podziurawioną skórę przez którą dostawałby się do środka cały zestaw bakterii, zanieczyszczeń itd. Mamy dostarczyć skórze do co potrzebne a potem jak najszybciej pozamykać kanaliki
Jeśli przed rolowaniem nałożysz serum albo ampułkę na bazie składników rozpuszczających się w wodzie, a po rolowaniu olejek z witaminami to tylko dostarczysz skórze więcej składników, które może wchłonąć.
Environ np. zaleca pod rolkę głównie kosmetyki olejowe z wysokimi dawkami witaminy A lub retinolu - gdyby to co napisałaś było prawdą, to ich terapia byłaby zupełnie bez sensu, a przecież to Environ rozpoczął erę rolowania i maja super efekty.
Niektóre firmy zalecają nałożenie maski algowej po zabiegu np. Environ, ale przy najkrótszych igłach czyli 0,2 mm.
Wiem, że w wielu gabinetach nakładają specjalne kremy łagodzące albo maski kremowe lub żelowe specjalnie przygotowane do tego rodzaju zabiegów, które są skutecznie zabezpieczone przez różnymi niepotrzebnymi mikrobami

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o igły na blogu spotkałam się z taką opinią:

"W stosunku do ilości igieł ( 192 a 540). Coraz częściej spotykam się z opiniami, że większa ich liczba powoduje iż nie wykorzystują one maksymalnej swojej długości podczas zabiegu. Ostatnio nawet widziałam gdzieś recenzentka na you tube o tym mówiła i pokazywała do kamerki. "

Nie wiem, może coś w tym jest Ale mówił o tym jakiś lekarz czy taka zwykła użytkowniczka?
Czytałam już tyle sprzecznych informacji o rolowaniu, kosmetykach rolkach - prawie każdy pisze coś innego. Na blogach wymądrzają się osoby, które nie bardzo mają pojęcie o temacie, w sklepikach sprzedawcy, chwalą swoje produkty jako najlepsze- zgłupieć można
Póki co trzymam się DTS-a, już go sprawdziłam, igły bez problemu sie wbijają, efekty są widoczne gołym okiem - nie potrzebuję mikroskopu , rolka jest bezpieczna bo jest medyczna - na razie mi to wystarcza

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Ja rozleniwiłam się trochę i nie chce mi się liczyć ile kropel mam dodać aby nie przedobrzyć % stężenia danej substancji. Dlatego wolę już odmierzone, przygotowane do zmieszania półprodukty jak np. w BU.

Pewnie to jest wygodne, ale ja najlepsze efekty widzę po serach, które robię sama bo dodaję peptydy, glukazaminę, pantenol, genisteinę i wiele innych składników, których nie ma w gotowych serach Czasami korzystam też z ampułek, ale wtedy też staram się dodać 1-2 fajne składniki.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 17:52   #1137
atya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 31
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

geraldine2030 dzieki za info, sama używam olejowej wit C i retinolu, więc trochę przeraziło mnie to co przeczytałam. Ale moje sera używam zaraz po rolowaniu. Mam rolkę 0,5 z medik8, po rolowaniu płuczę ją w cieplej wodzie i dezynfekuję płynem, tak jak firma proponuje. Jeśli będę rolować z olejami to czym i jak ją potem domyć?Boję się uszkodzić igły, rolka kosztowała majątek
atya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 14:03   #1138
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez atya Pokaż wiadomość
geraldine2030 dzieki za info, sama używam olejowej wit C i retinolu, więc trochę przeraziło mnie to co przeczytałam. Ale moje sera używam zaraz po rolowaniu. Mam rolkę 0,5 z medik8, po rolowaniu płuczę ją w cieplej wodzie i dezynfekuję płynem, tak jak firma proponuje. Jeśli będę rolować z olejami to czym i jak ją potem domyć?Boję się uszkodzić igły, rolka kosztowała majątek

Przed rolką nakłada sie ampułki i sera wodne, czyli sera na bazie kwasu hialuronowego lub wody do iniekcji.
Wszystkie kosmetyki olejowe nakładamy po rolowaniu - gdybyś nałożyła je przed, to igły mogłyby się ślizgać zamiast wbijać a co najważniejsze nie dałabyś rady odpowiednio naciągnąć skóry między palcami. Nie wiem czy udałoby się domyć rolkę po takim oleju
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 23:01   #1139
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Niektóre firmy zalecają nałożenie maski algowej po zabiegu np. Environ, ale przy najkrótszych igłach czyli 0,2 mm.
O, dzięki Garaldine

Co do mycia rolki - ja najpierw zawsze opłukuje w wodzie z delikatnym mydłem, a potem dezynfekuję spirytem.
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 20:30   #1140
mollynw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Mam rolke ta zwykłą pomarańczową z allegro.
Jest ok i polecam dla poczatkujących.
jak sie sprawdzi można zakupic sobie lepszą.
Choc niestety mnie osobiscie to rollowanie troszkę boli.
Musze rollowac twarz w piatek wieczorem bo na drugi dzień jestem cała czerwona i moja twarz jest jakby "nabrzmiała" ale w poniedziałek jest juz ok
mollynw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-15 14:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:50.