Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-01, 17:24   #4051
LeeMinHo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 44
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny, piłyście może kiedyś wierzbownicę na trądzik?
Pomogła?
LeeMinHo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 19:15   #4052
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LeeMinHo Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, piłyście może kiedyś wierzbownicę na trądzik?
Pomogła?
Ja chyba piłam, ale nie pamiętam dokładnie. Nie piłam zbyt długo bo coś tam mi się po niej działo, nie pamiętam co i nie pomogło.
Ja odstawiam hormony bo mi nie służą totalnie. 17 listopada mam dermatologa i zamierzam zacząć znowu leczenie zewnętrzne, żeby zahamować te zaskórniki chociaż. Czy ewentualnie możecie polecić coś do cer wrażliwych z naczynkami, ale co załagodzi tradzik? Używałam Qcery z kwasem pirogronowym i azalinowym ale nic nie dało.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-08, 09:13   #4053
Kitari
Raczkowanie
 
Avatar Kitari
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 68
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja mam nieco dziwne pytanie... Wyskakuje mi bardzo wiele ropnych pryszczy, takich z białymi czubkami. Ponieważ wszyscy trąbią, że nie można wyciskać wyprysków, staram się tego nie robić... Mam jednak wrażenie, że nie da rady pozbyć się tej ropy ze środka inaczej niż poprzez nakłucie igiełką i wyduszenie :O Próbowałam już wszystkiego...przykładała m czosnek, cebulę, aspirynę, miejscowe kremy wysuszające, a "biała kropka" nie schodzi :/ Jedyne co zauważyłam to podrażniona skóra wokół wyprysku (wysuszona, zaczerwieniona). Czy rzeczywiście takie zmiany można jedynie wycisnąć, albo (o zgrozo) poczekać aż same pękną w nieoczekiwanym momencie?
Kitari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-08, 09:38   #4054
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

A mi pod skórą głęboko siedzi pare różnej wielkości hmm pryszcze? Są daleko, ale jak dotkne palcem je czuje.Jednej już nie czuje a była z 2 miechy :/ Nie ma ujścia do niej, ani nic nie widać.Dziwne to.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-08, 23:00   #4055
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kitari Pokaż wiadomość
Ja mam nieco dziwne pytanie... Wyskakuje mi bardzo wiele ropnych pryszczy, takich z białymi czubkami. Ponieważ wszyscy trąbią, że nie można wyciskać wyprysków, staram się tego nie robić... Mam jednak wrażenie, że nie da rady pozbyć się tej ropy ze środka inaczej niż poprzez nakłucie igiełką i wyduszenie :O Próbowałam już wszystkiego...przykładała m czosnek, cebulę, aspirynę, miejscowe kremy wysuszające, a "biała kropka" nie schodzi :/ Jedyne co zauważyłam to podrażniona skóra wokół wyprysku (wysuszona, zaczerwieniona). Czy rzeczywiście takie zmiany można jedynie wycisnąć, albo (o zgrozo) poczekać aż same pękną w nieoczekiwanym momencie?
Mam ten sam problem. Przyznaję, że kiedyś wyciskałam, ale teraz od tego robią mi się blizny i przebarwienia... Zwykle takie paskudztwa zostawiam i pękają przy myciu twarzy albo tak jakby usychają i robi się żółta kuleczka czegoś na kształt ropy, która sama odpada. Mimo to problem z przebarwieniami nadal jest po tym i nie wiem już, co robić.

Pisane z kapryśnego Samsunga.
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-09, 02:18   #4056
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Mnie najbardziej zastanawia co robić z takimi zmianami,które nie mają ujścia,nie można ich manualnie usunąć,maści nie działają na nie,nie schodzą samoistnie, tylko siedzą sobie takie grudki pod skórą.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-09, 09:10   #4057
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Zaczelam od wczoraj przemywanie szałwia i rumiankiem bo moja skora gna do stanu wojennego. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-09, 09:37   #4058
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Mnie najbardziej zastanawia co robić z takimi zmianami,które nie mają ujścia,nie można ich manualnie usunąć,maści nie działają na nie,nie schodzą samoistnie, tylko siedzą sobie takie grudki pod skórą.
Też to mnie zastanawia
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-09, 19:35   #4059
Kitari
Raczkowanie
 
Avatar Kitari
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 68
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Mnie najbardziej zastanawia co robić z takimi zmianami,które nie mają ujścia,nie można ich manualnie usunąć,maści nie działają na nie,nie schodzą samoistnie, tylko siedzą sobie takie grudki pod skórą.
Nienawidzę tych białych podskórnych kropek (to masz na myśli?). To podobno prosaki... Niestety wiele z nimi zrobić nie można. Tylko złuszczać i czekać aż wyjdą na wierzch. Problem w tym, że jak już wyjdą to albo same pękają, albo trzeba je wydusić, bo robią się z nich białe, wystające czubki :/ Nie mówiąc już o tym, że kiedy już wyjdą (same lub po wyciśnięciu) to ranki długo się goją (przynajmniej u mnie). Kiedy ja mam takie rany to zawsze leci mi z nich osocze, którego niczym nie mogę "zatamować". Oczywiście nie ma mowy o tym, by nałożyć na nie jakikolwiek makijaż (nawet antybakteryjny podkład lub korektor), bo potem wszystko jeszcze bardziej się "babrze", znów podchodzi ropą...masakra.
Dziwi mnie to, bo moje koleżanki normalnie na rany po wypryskach nakładają makijaż i nic im się nie dzieje.

Osobiście od lat szukam czegoś co będzie w stanie zlikwidować tą białą ropę, nie wysuszyć, nie wywalić na wierzch tak żeby pryszcz sam wręcz pękał tylko USUNĄĆ. Jeśli któraś z Was znalazła jakiś specyfik, który na to zaradzi, będę wdzięczna za wskazówki. Od ponad 10ciu lat staję na głowie żeby pokonać to świństwo i nic.
Kitari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-09, 20:12   #4060
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kitari Pokaż wiadomość
Nienawidzę tych białych podskórnych kropek (to masz na myśli?). To podobno prosaki... Niestety wiele z nimi zrobić nie można. Tylko złuszczać i czekać aż wyjdą na wierzch. Problem w tym, że jak już wyjdą to albo same pękają, albo trzeba je wydusić, bo robią się z nich białe, wystające czubki :/ Nie mówiąc już o tym, że kiedy już wyjdą (same lub po wyciśnięciu) to ranki długo się goją (przynajmniej u mnie). Kiedy ja mam takie rany to zawsze leci mi z nich osocze, którego niczym nie mogę "zatamować". Oczywiście nie ma mowy o tym, by nałożyć na nie jakikolwiek makijaż (nawet antybakteryjny podkład lub korektor), bo potem wszystko jeszcze bardziej się "babrze", znów podchodzi ropą...masakra.
Dziwi mnie to, bo moje koleżanki normalnie na rany po wypryskach nakładają makijaż i nic im się nie dzieje.

Osobiście od lat szukam czegoś co będzie w stanie zlikwidować tą białą ropę, nie wysuszyć, nie wywalić na wierzch tak żeby pryszcz sam wręcz pękał tylko USUNĄĆ. Jeśli któraś z Was znalazła jakiś specyfik, który na to zaradzi, będę wdzięczna za wskazówki. Od ponad 10ciu lat staję na głowie żeby pokonać to świństwo i nic.
O kurde a Ty wiesz, że ja takie coś mam w miejscach intymnych?
A jak uda mi się wydusić(wiadomo gimnastyka)to leje się z tego krew i leje....
Źle się z tym czuje bo wiadomo jak to jest z takim czymś się rozebrać przy TŻ
Na twarzy nie mam czegoś takiego, ale mam takie grudki siedzące bardzo głęboko i czuje je jak dotknę twarzy i znikają po miesiącu może....
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-09, 20:34   #4061
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Orientujecie się jak podejść do stosowania La Roche Posay Effaclar duo +?

Mam zamiar nakładać go na noc i zobacze jeszcze czy bede go musiala wspomagać dodatkowym nawilżeniem. Pytanie czy uzywac na dzien kremu z filtrem skoro używam do makijażu kremu CC SPF 10.
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-09, 21:13   #4062
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kirenne Pokaż wiadomość
Orientujecie się jak podejść do stosowania La Roche Posay Effaclar duo +?

Mam zamiar nakładać go na noc i zobacze jeszcze czy bede go musiala wspomagać dodatkowym nawilżeniem. Pytanie czy uzywac na dzien kremu z filtrem skoro używam do makijażu kremu CC SPF 10.
Używać, SPF 10 to tyle, co nic
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 01:33   #4063
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kitari Pokaż wiadomość
Nienawidzę tych białych podskórnych kropek (to masz na myśli?). To podobno prosaki... Niestety wiele z nimi zrobić nie można. Tylko złuszczać i czekać aż wyjdą na wierzch. Problem w tym, że jak już wyjdą to albo same pękają, albo trzeba je wydusić, bo robią się z nich białe, wystające czubki :/ Nie mówiąc już o tym, że kiedy już wyjdą (same lub po wyciśnięciu) to ranki długo się goją (przynajmniej u mnie). Kiedy ja mam takie rany to zawsze leci mi z nich osocze, którego niczym nie mogę "zatamować". Oczywiście nie ma mowy o tym, by nałożyć na nie jakikolwiek makijaż (nawet antybakteryjny podkład lub korektor), bo potem wszystko jeszcze bardziej się "babrze", znów podchodzi ropą...masakra.
Dziwi mnie to, bo moje koleżanki normalnie na rany po wypryskach nakładają makijaż i nic im się nie dzieje.

Osobiście od lat szukam czegoś co będzie w stanie zlikwidować tą białą ropę, nie wysuszyć, nie wywalić na wierzch tak żeby pryszcz sam wręcz pękał tylko USUNĄĆ. Jeśli któraś z Was znalazła jakiś specyfik, który na to zaradzi, będę wdzięczna za wskazówki. Od ponad 10ciu lat staję na głowie żeby pokonać to świństwo i nic.
Nie o tym mówię
To co opisałaś to prosaki,dokładnie.
U mnie jak się zdarzy taki gość to najczęściej po prostu po jakimś czasie sam odpada (?) a jak śpieszy mi się go usunąć to przez jakiś czas punktowo w to miejsce spirytus salicylowy na waciku,potem pasta lassara (też z salicylem)i na noc zostawiam,rano ścieram i po jakimś czasie ma on szybszą samoistną ewakuację

Ja mówiłam o takich podskórnych zmianach,w których gromadzi się masa łojowa jak w normalnym zaskórniku zamkniętym albo ropnym pryszczu,nie mając żadnego ujścia,nic.
I co z tym robić?
Kiedyś dermatolog przebił mi to igłą w gabinecie,kilka dni próbowałam oczyścić to manualnie,aż w końcu się udało,niestety bardzo głęboko czasem siedzą takie zmiany.Zastanawia mnie czy tylko nakłucie pomaga?
Po tamtym nie ma już śladu (odpukać),choć niestety rana była na początku duża.
Niestety zrobiło mi się coś takiego w innym miejscu i głowię się jak się tego pozbyć.

---------- Dopisano o 02:32 ---------- Poprzedni post napisano o 02:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
O kurde a Ty wiesz, że ja takie coś mam w miejscach intymnych?
A jak uda mi się wydusić(wiadomo gimnastyka)to leje się z tego krew i leje....
Źle się z tym czuje bo wiadomo jak to jest z takim czymś się rozebrać przy TŻ
Na twarzy nie mam czegoś takiego, ale mam takie grudki siedzące bardzo głęboko i czuje je jak dotknę twarzy i znikają po miesiącu może....
Na miejscach intymnych to mogą nie być prosaki,ale raczej zapalenie mieszków włosowych,lub mięczak zakaźny.
Z tego co mówisz jednak bardziej przypomina to zapalenie mieszków włosowych,poczytaj o tym

---------- Dopisano o 02:33 ---------- Poprzedni post napisano o 02:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Kirenne Pokaż wiadomość
Orientujecie się jak podejść do stosowania La Roche Posay Effaclar duo +?

Mam zamiar nakładać go na noc i zobacze jeszcze czy bede go musiala wspomagać dodatkowym nawilżeniem. Pytanie czy uzywac na dzien kremu z filtrem skoro używam do makijażu kremu CC SPF 10.
Stosuje od dwóch tygodni,ale nie łuszczę się.
Skóra po prostu robi się jaśniejsza.
(Niestety też jest w trochę gorszej kondycji,bo to co się kumulowało,wychodzi na zewnątrz,ale ogólnie robi się gładsza,jestem dobrej myśli)
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka



Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2014-11-10 o 01:51
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 06:24   #4064
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Używać, SPF 10 to tyle, co nic
A jeżeli nałożę krem SPF 30 albo i 50 a potem krem koloryzujący z SPF 10 to czy to nie wyjdzie na jedno, że zniweluje ten wyższy filtr?

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Stosuje od dwóch tygodni,ale nie łuszczę się.
Skóra po prostu robi się jaśniejsza.
(Niestety też jest w trochę gorszej kondycji,bo to co się kumulowało,wychodzi na zewnątrz,ale ogólnie robi się gładsza,jestem dobrej myśli)
Jestem przygotowana na pogorszenie stanu, tylko pytanie jak z tymi filtrami- jak wyżej to co napisałam Ingran.
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 07:58   #4065
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Nie o tym mówię
To co opisałaś to prosaki,dokładnie.
U mnie jak się zdarzy taki gość to najczęściej po prostu po jakimś czasie sam odpada (?) a jak śpieszy mi się go usunąć to przez jakiś czas punktowo w to miejsce spirytus salicylowy na waciku,potem pasta lassara (też z salicylem)i na noc zostawiam,rano ścieram i po jakimś czasie ma on szybszą samoistną ewakuację

Ja mówiłam o takich podskórnych zmianach,w których gromadzi się masa łojowa jak w normalnym zaskórniku zamkniętym albo ropnym pryszczu,nie mając żadnego ujścia,nic.
I co z tym robić?
Kiedyś dermatolog przebił mi to igłą w gabinecie,kilka dni próbowałam oczyścić to manualnie,aż w końcu się udało,niestety bardzo głęboko czasem siedzą takie zmiany.Zastanawia mnie czy tylko nakłucie pomaga?
Po tamtym nie ma już śladu (odpukać),choć niestety rana była na początku duża.
Niestety zrobiło mi się coś takiego w innym miejscu i głowię się jak się tego pozbyć.

---------- Dopisano o 02:32 ---------- Poprzedni post napisano o 02:21 ----------


Na miejscach intymnych to mogą nie być prosaki,ale raczej zapalenie mieszków włosowych,lub mięczak zakaźny.
Z tego co mówisz jednak bardziej przypomina to zapalenie mieszków włosowych,poczytaj o tym

---------- Dopisano o 02:33 ---------- Poprzedni post napisano o 02:32 ----------


Stosuje od dwóch tygodni,ale nie łuszczę się.
Skóra po prostu robi się jaśniejsza.
(Niestety też jest w trochę gorszej kondycji,bo to co się kumulowało,wychodzi na zewnątrz,ale ogólnie robi się gładsza,jestem dobrej myśli)
Poczytam
Tylko raz pamiętam, że miałam na "bikini głębszym" taką grudke i wydusiłam i coś białego wyszło, ale było bez krwi.
Teraz z kolei są białe grudki, ale potem leje się krew jak je wydusze ;/
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-10, 10:52   #4066
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kirenne Pokaż wiadomość
A jeżeli nałożę krem SPF 30 albo i 50 a potem krem koloryzujący z SPF 10 to czy to nie wyjdzie na jedno, że zniweluje ten wyższy filtr?
musisz wybrać stabilny filtr i poczekać jakieś 20min, aż się wchłonie, zanim nałożysz cc.

Wysłano z Mrocznego Końca Świata
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 09:47   #4067
zitejszyn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 8
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny.. Kiedys gdzies przeczytalam ze biotyk Moze pomoc na tradzik. Biore od tygodnia I nie wyskoczylo mi nic. Na noc zaczelam uzywac bio oil zamiast kremu. Do tego zwiekszylam dawke witaminy c. Moze warto sprobowac?
zitejszyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-11, 09:51   #4068
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zitejszyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny.. Kiedys gdzies przeczytalam ze biotyk Moze pomoc na tradzik. Biore od tygodnia I nie wyskoczylo mi nic. Na noc zaczelam uzywac bio oil zamiast kremu. Do tego zwiekszylam dawke witaminy c. Moze warto sprobowac?
Bio oil Cie nie zapycha Kochana? Bo mam próbka ale boje sie jej wypróbowac bo odnosze wrażenie ze moglabym pogorszyć swoja sytuacje.
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-12, 12:23   #4069
danana
Zadomowienie
 
Avatar danana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 295
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja dokładnie rok temu przezywałam pierwszy w życiu wysyp trądzikowy...głownie na policzku takie krosty duże,jakoś mega tragicznie nie było bo widuje dużo gorsze przypadki no ale jakos fajnie to nie wyglądało i byłam w szoku bo nigdy nie miałam takiego problemu .Troche zwlekałam ale w końcu poszłam do dermatologa,no i przepisała mi:physiogel-krem,tonik i żel,acnederm.dużo jogurtów naturalnych i wit.a + e...
co ciekawe acnederm kazała mi stosować na całą twarz,ja stosowałam tylko na policzki i brode(tak było w ulotce ze te miejsca gdzie jest problem)wiadomo nic by sie nie stało gdybym stosowała na całą ale wolałam tak...
no i kolejna sprawa kazała mi łykać 3 tabletki witaminy a+e rano na czczo(!) ja brałam dwie i w ciągu dnia nie na czczo...wydało mi sie to za duzo troche ale jak myslicie??może chodziło ze przy tradziku jest niedobór tych witamin?ale z drugiej strony czytałam że wit.A przyjmowana w nadmiarze może szkodzić.
No i kupiłam to wszystko oprocz toniku i z czasem jakos to ustapiło,głownie chyba dzieki stosowaniu łagodnego żelu (physiogel) i acne-dermu,ja czułam że to jest chwilowe i w koncu bede mieć spokoj,no i mam juz mi nic nie wyskakuje do tej pory,tfu tfu tfu chociaz podobno jesienno zimowe miesiące sa najgorsze dla trądziku.
Problem teraz mam taki ze na tym policzku zostały mi ślady
miałam robione kwasy na wiosne i cos tam pomogło ale jednak są,robie czesto peelingi i maseczki,z glinki zielonej sa bardzo fajne
no i pomyślałam ze jakis krem z kwasem by mi sie przydał bo te pory mam takie rozszerzone
a używałyscie pharmaceris z 5% kwasem migdalowym?słyszałam ze super ale jest 10% i juz sie nie umywa do tego 5%
wlasnie teraz sie zastanawiam czy acne derm zaczac czy tego kremu moze spróbowac

i teraz tak:wieczorem myje twarz łagodną emulsja z bielendy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ia-twarzy.html

jest naprawde łągodny bo dla cery naczynkowej,ładnie myje ale nie ściąga twarzy!kosztuje koło 12zł,i to taka moja alternatywa dla droższych żeli z apteki tylk otrudno go dostac u mnie jest tylko w kauflandzie.Przemywam nastepnie twarz wodą różaną i smaruje cetaphilem a rano krem ziaja +25 albo z jakimś filtrem(w lato)rano myje twarz albo tylko przecieram płynem micelarnym.No i taka pielęgnacja mi służy tak sie rozpisałam ale może cos wam pomoże
danana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-12, 20:01   #4070
zitejszyn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 8
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Bio oil nie zapycha. Obiecuje ci ze obudzisz sie z nawilzona buzia
zitejszyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-12, 21:40   #4071
Kitari
Raczkowanie
 
Avatar Kitari
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 68
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Mam jeszcze pytanie dotyczące depilacji wąsika- jakie stosujecie metody? U mnie wyrywanie pęsetą odpada- natychmiast mam po tym mnóstwo stanów zapalnych, to samo wosk (u kosmetyczki, własnoręcznie w plastrach etc), wszystkie kremy do depilacji też odpadają... Zawsze załącza mi się po tego typu zabiegach zapalenie mieszków włosowych i mam nad ustami wysyp ropnych pryszczy :/
Kitari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 02:29   #4072
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny co zrobic mam LA ROCHE POSAY EFFACLAR Duo + ,fakt bardzoo wygladza oczyszcza skore ,ale widze ,ze po kazdym jego stosowaniu (stosuje tylko na noc) ,moja skora po zmyciu rankiem, jest taka bardzo zszarzala,nie ma ladnego kolorytu,jakby ten krem zdzieral warstwe i sprawial ,ze skora wyglada szarawo. Moze cos doradzicie ? a moze dodac do tego krem + olejek z rokitnika-wymieszac i tak smarowac twarz na noc ?
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-13, 08:43   #4073
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kitari Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie dotyczące depilacji wąsika- jakie stosujecie metody? U mnie wyrywanie pęsetą odpada- natychmiast mam po tym mnóstwo stanów zapalnych, to samo wosk (u kosmetyczki, własnoręcznie w plastrach etc), wszystkie kremy do depilacji też odpadają... Zawsze załącza mi się po tego typu zabiegach zapalenie mieszków włosowych i mam nad ustami wysyp ropnych pryszczy :/
Moze za dlugo trzymasz krem? Ja mialam okropny wysyp po wosku i krem to złoty środek ale trzymany 6/7 minut a nie 10 jak zaleca producent.
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-14, 20:52   #4074
lui_p
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 67
Duac, Skinoren i Acnatac oraz jak to wszystko połączyć?!

Drogie specjalistki potrzebuje pomocy.
Od lat zmagam się z łagodną odmiana trądziku (a dobijam do 30tki).
Nie mam wielu zmian ani ognisk zapalnych, od czasu do czasu wyskoczy mi jakiś podskórny demon (taki, który nigdy nie wychodzi na światło dzienne ale tworzy gule na tydzien lub dwa) albo jakiś ropny wyprysk jednak nawet w najgorszych dniach są to 2-3 niespodzianki jednocześnie.

Problem w tym, że mam bardzo dużo zaskórników otwartych i zamkniętych, moja skóra mimo dokładnego oczyszczania i pielęgnacji jest grudkowata, gruba, pory są bardzo rozszerzone (to nie moja fanaberia, zauważa to niestety wiele osób) i zanieczyszczone, mam dużo przebarwień. Dermatolodzy przepisywali mi wiele różnych specyfików, z czego najbardziej pomogło mi Epiduo, które używałam dwa lata temu.

Niestety jakiś czas temu przestałam dobrze reagować na ten lek i moja dermatolog przepisała mi ok 2 miesiace temu Duac i Skinoren, których miałam używać jednocześnie. Duac dość mocno mnie podrażnił i po tygodniu go odstawiłam, Skinorenu używałam dość regularnie ale efekty mnie nie zachwyciły. Po wizycie kontrolnej dostałam recepte na nowy lek - Acnatac (żel klindamycyna + tretynoina) 10 mg + 0,25 mg. Pani doktor powiedziała, że mogę go sparować z poprzednimi lekami.
No i tutaj moje pytanie - JAK? Czy to bedzie miało ręce i nogi?? Mam prawie całe opakowanie Duac'a i pól Skinorenu, a teraz jeszcze nowy żel. W każdym z leków jest inna substancja aktywna, czy połączenie się sprawdzi?

Proszę doradzcie mi, bo już mam mętlik w głowie, nie chciałabym zafundować sobie masakry na twarzy a z drugiej strony zależy mi na najwiekszej skuteczności.
lui_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-14, 23:32   #4075
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Dziewczyny co zrobic mam LA ROCHE POSAY EFFACLAR Duo + ,fakt bardzoo wygladza oczyszcza skore ,ale widze ,ze po kazdym jego stosowaniu (stosuje tylko na noc) ,moja skora po zmyciu rankiem, jest taka bardzo zszarzala,nie ma ladnego kolorytu,jakby ten krem zdzieral warstwe i sprawial ,ze skora wyglada szarawo. Moze cos doradzicie ? a moze dodac do tego krem + olejek z rokitnika-wymieszac i tak smarowac twarz na noc ?
Fakt po zmyciu kremu rano nie ma super kolorytu,ale effaclar duo jest do zadan specjalnych,robi to co ma robic i nie wymagajmy cudów.
Potraktuj to jako kurację aby pozbyc sie tego czego chcesz,a po odstawieniu takich dermokosmetykow/masci itd przy "normalnej" pielęgnacji,smarowanie nawilżaczami itd koloryt skóry wraca do formy i sam pozbywa sie tej szarości.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-15, 19:25   #4076
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Cytrynusia Pokaż wiadomość
Bio oil Cie nie zapycha Kochana? Bo mam próbka ale boje sie jej wypróbowac bo odnosze wrażenie ze moglabym pogorszyć swoja sytuacje.
Mnie zapychał bio oil. Na początku stosowania wydawał się cudowny niestety z czasem było coraz gorzej.

Możliwe, że po mleku mam wysyp? Ostatnio kilka razy dziennie jem mleko z płatkami i zauważyłam pogorszenie, natomiast jak zrobiłam dwa dni przerwy bez mleka to od razu była poprawa.

Mam bardzo dużo zaskórników, czy pozbędę się ich peelingiem enzymatycznym/ peeling kawitacyjny u kosmetyczki/ oczyszczanie czy może kwasy?

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-16, 01:17   #4077
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Mnie zapychał bio oil. Na początku stosowania wydawał się cudowny niestety z czasem było coraz gorzej.

Możliwe, że po mleku mam wysyp? Ostatnio kilka razy dziennie jem mleko z płatkami i zauważyłam pogorszenie, natomiast jak zrobiłam dwa dni przerwy bez mleka to od razu była poprawa.

Mam bardzo dużo zaskórników, czy pozbędę się ich peelingiem enzymatycznym/ peeling kawitacyjny u kosmetyczki/ oczyszczanie czy może kwasy?

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
Tak: ) ja po mleku rowniez od razu jestem wysypana.
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-16, 18:40   #4078
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Duac, Skinoren i Acnatac oraz jak to wszystko połączyć?!

Cytat:
Napisane przez lui_p Pokaż wiadomość
Drogie specjalistki potrzebuje pomocy.
Od lat zmagam się z łagodną odmiana trądziku (a dobijam do 30tki).
Nie mam wielu zmian ani ognisk zapalnych, od czasu do czasu wyskoczy mi jakiś podskórny demon (taki, który nigdy nie wychodzi na światło dzienne ale tworzy gule na tydzien lub dwa) albo jakiś ropny wyprysk jednak nawet w najgorszych dniach są to 2-3 niespodzianki jednocześnie.

Problem w tym, że mam bardzo dużo zaskórników otwartych i zamkniętych, moja skóra mimo dokładnego oczyszczania i pielęgnacji jest grudkowata, gruba, pory są bardzo rozszerzone (to nie moja fanaberia, zauważa to niestety wiele osób) i zanieczyszczone, mam dużo przebarwień. Dermatolodzy przepisywali mi wiele różnych specyfików, z czego najbardziej pomogło mi Epiduo, które używałam dwa lata temu.

Niestety jakiś czas temu przestałam dobrze reagować na ten lek i moja dermatolog przepisała mi ok 2 miesiace temu Duac i Skinoren, których miałam używać jednocześnie. Duac dość mocno mnie podrażnił i po tygodniu go odstawiłam, Skinorenu używałam dość regularnie ale efekty mnie nie zachwyciły. Po wizycie kontrolnej dostałam recepte na nowy lek - Acnatac (żel klindamycyna + tretynoina) 10 mg + 0,25 mg. Pani doktor powiedziała, że mogę go sparować z poprzednimi lekami.
No i tutaj moje pytanie - JAK? Czy to bedzie miało ręce i nogi?? Mam prawie całe opakowanie Duac'a i pól Skinorenu, a teraz jeszcze nowy żel. W każdym z leków jest inna substancja aktywna, czy połączenie się sprawdzi?

Proszę doradzcie mi, bo już mam mętlik w głowie, nie chciałabym zafundować sobie masakry na twarzy a z drugiej strony zależy mi na najwiekszej skuteczności.

a e swojej strony polecam tretynoine sama ja uzywam w acnedermie, i przez złuszczanie skóry przebarwienia znikają.

stosowałabym go co trzy dni, a w dwóch dniach przerwy nawilżanie, niezapychającymi cię kremami.


potem po tej kuracji zrobiłabym ze 3 miesiace przerwy i ewentualnie zaczeła stosowac skinoern, który moze ci pomóc na przebarwienia ze wzgledu na kwas azelainowy.

Duac bym odstawiła.
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 17:36   #4079
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja dzisiaj byłam u dermatologa i dostałam Differnin dwa dni pod rzad, potem raz Qcerę i dodatkowo doustnie Spironol. Ciekawa jestem jak to będzie tym razem. Ktoś z Was to stosował?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-17, 17:54   #4080
AnnoDomini1991
Zadomowienie
 
Avatar AnnoDomini1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 152
Dot.: Duac, Skinoren i Acnatac oraz jak to wszystko połączyć?!

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a e swojej strony polecam tretynoine sama ja uzywam w acnedermie, i przez złuszczanie skóry przebarwienia znikają.
chodziło Ci chyba o atrederm, substancją czynną w acnedermie jest kwas azelainowy, a nie tretynoina
AnnoDomini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:45.