Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-02, 16:42   #2191
berethalia
Raczkowanie
 
Avatar berethalia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 484
GG do berethalia
Dot.: Podkład & Puder

kiedyś wiele razy udzielałam się w tym wątku.
duzo przetestowałam dzięki Wam i wiele mi rzeczy jakoś pomogło.
Ale w styczniu zdecydowałam sie na tretinex (inna forma tzn. tańsza izoteku) i wczoraj połknęłam ostatnią tabletkę z 11 ostatniego również opakowania. i coś Wam powiem wygrałam walkę z trądzikiem.;-)
zostały mi blizny i przebarwienia. derma mi powiedziała że jednak trzeba odczekac trochę i coś się z nimi zrobi. nie wiem co mi poradzi trochę się boję o koszta bo i tak mnóstwo kasy i cierpliwości poszło na retinoidy.
wazne jest ze buźka jest gładka i nie używam już tyle kosmetyków co kiedyś. no i psychika zaliczyła wzlot;-D
trzymam za Was kciuki;-*
__________________
Chcę kupić ci kwiaty,
Zawstydza mnie tylko to, że jesteś chłopcem.
Ale jeżeli nie jesteś dziewczynką,
To nikt nie kupuje ci kwiatów.
berethalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 17:33   #2192
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Podkład & Puder

Cytat:
Napisane przez berethalia Pokaż wiadomość
kiedyś wiele razy udzielałam się w tym wątku.
duzo przetestowałam dzięki Wam i wiele mi rzeczy jakoś pomogło.
Ale w styczniu zdecydowałam sie na tretinex (inna forma tzn. tańsza izoteku) i wczoraj połknęłam ostatnią tabletkę z 11 ostatniego również opakowania. i coś Wam powiem wygrałam walkę z trądzikiem.;-)
zostały mi blizny i przebarwienia. derma mi powiedziała że jednak trzeba odczekac trochę i coś się z nimi zrobi. nie wiem co mi poradzi trochę się boję o koszta bo i tak mnóstwo kasy i cierpliwości poszło na retinoidy.
wazne jest ze buźka jest gładka i nie używam już tyle kosmetyków co kiedyś. no i psychika zaliczyła wzlot;-D
trzymam za Was kciuki;-*
Też uważam, że aby pożegnać trądzik RAZ NA ZAWSZE trzeba zacząć stosować retinoidy, niestety Sama już dużo przerobiłam: maści, kremy,płyny, antybiotyki itp. i nie pomogły Tzn raz było po czyms lepiej raz gorzej, nie mniej po odstawieniu wszystko wracało. Teraz cera jest w jako takim stanie, a to dlatego, że ograniczyłam liczbe kosmetyków do pilęgancji i stosuję tylko bardzo łagodne np. dla dzieci, naturalny krem (JOPPA cosmetics). Ale mojego brata 16 lat namawiam na Izotek (czy coś podobnego, tanszego ) bo widze ze juz ma sporo przebarwien i twarz całą usianą pryszczami więc lepiej dzialac wczesniej, bo my dziewcyzny jeszcze mozemy przebarwienia makijazem zakryc, a on już nie

Napisz ile brałaś czasu i w jakim stanie była wczesniej Twoja cera. Ile kosztowało Cie miesięczne leczenie? Miałaś jakies skutki uboczne?

A tak w ogole to gratuluje wygranej walki
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 18:07   #2193
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Podkład & Puder

Cytat:
Napisane przez berethalia Pokaż wiadomość
kiedyś wiele razy udzielałam się w tym wątku.
duzo przetestowałam dzięki Wam i wiele mi rzeczy jakoś pomogło.
Ale w styczniu zdecydowałam sie na tretinex (inna forma tzn. tańsza izoteku) i wczoraj połknęłam ostatnią tabletkę z 11 ostatniego również opakowania. i coś Wam powiem wygrałam walkę z trądzikiem.;-)
zostały mi blizny i przebarwienia. derma mi powiedziała że jednak trzeba odczekac trochę i coś się z nimi zrobi. nie wiem co mi poradzi trochę się boję o koszta bo i tak mnóstwo kasy i cierpliwości poszło na retinoidy.
wazne jest ze buźka jest gładka i nie używam już tyle kosmetyków co kiedyś. no i psychika zaliczyła wzlot;-D
trzymam za Was kciuki;-*
Gratuluję
I zazdroszczę po cichutku i bardzo pozytywnie

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Też uważam, że aby pożegnać trądzik RAZ NA ZAWSZE trzeba zacząć stosować retinoidy, niestety Sama już dużo przerobiłam: maści, kremy,płyny, antybiotyki itp. i nie pomogły Tzn raz było po czyms lepiej raz gorzej, nie mniej po odstawieniu wszystko wracało. Teraz cera jest w jako takim stanie, a to dlatego, że ograniczyłam liczbe kosmetyków do pilęgancji i stosuję tylko bardzo łagodne np. dla dzieci, naturalny krem (JOPPA cosmetics). Ale mojego brata 16 lat namawiam na Izotek (czy coś podobnego, tanszego ) bo widze ze juz ma sporo przebarwien i twarz całą usianą pryszczami więc lepiej dzialac wczesniej, bo my dziewcyzny jeszcze mozemy przebarwienia makijazem zakryc, a on już nie

Napisz ile brałaś czasu i w jakim stanie była wczesniej Twoja cera. Ile kosztowało Cie miesięczne leczenie? Miałaś jakies skutki uboczne?

A tak w ogole to gratuluje wygranej walki
Też tak uważam Retinoidy zewnętrzne jeszcze jakoś mi pomagają, ale większego kalibru już chyba nie ma jeśli chodzi o leki zewnętrzne.

W ogóle przeczytałam dzisiaj, że trądzikowi może towarzyszyc np ból stawów I że wtedy to bardzo ostra odmiana. Mnie niedawno strasznie stawy bolały i podejrzewam, że to miało związek, bo przestały po antybiotyku
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 20:21   #2194
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Podkład & Puder

Cytat:
Napisane przez berethalia Pokaż wiadomość
i coś Wam powiem wygrałam walkę z trądzikiem.;-)
zostały mi blizny i przebarwienia. derma mi powiedziała że jednak trzeba odczekac trochę i coś się z nimi zrobi. nie wiem co mi poradzi trochę się boję o koszta bo i tak mnóstwo kasy i cierpliwości poszło na retinoidy.
najbardziej cieszy to, że psychicznie możesz już odetchnąć
Ja też po walce, ale u mnie to wreszcie wiek zadziałał ile można brać tej całej chemii, antybiotyków i wydawać kasy na kamuflaż teraz przed nami kolejne starcie, wymazanie pobojowiska z twarzy (przebarwienia już wywaliłam kwasami no i jeszcze dziurki i rozszerzone pory z którymi gorzej ) Tobie życzę powodzenia i na tym polu. Dziel się wrażeniami i doświadczeniami
laisla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 07:04   #2195
berethalia
Raczkowanie
 
Avatar berethalia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 484
GG do berethalia
Dot.: Podkład & Puder

Dziękuję;-)
brałam od 28 stycznia do 1 września. razem 11 opakowań po 83 zł (dwa razy tretinex musiałam zmienić na izotek ale tez tanio 89zł). plus koszta zmiany kosmetyków (teraz mam wszystko Ziaji, którą ubóstwiam) i pomadki, no i alantan plus który uważam za obowiązkowy w tej terapii. Ale co najważniejsze nie płaciłam ani za wizyty ani za badania. bo trafiłam na przychodnie dermatologiczna zaraz koło mojego akademika gdzie i krew pobierają.
moja derma jest wspaniała bo i zapisała mi tretinex (jest tańszy) i powiedziała gdzie go najtaniej kupie w Waw. dla zainteresowanych: w Clifie (tam ostatnio tez dostała krem z filtrem 25 Iwostin) i na ulicy Chlodnej (tu też jest tani izotek) i grzybowej.

Jeżeli chodzi o stan wcześniej. przede wszytskim zacznę od tego że ludzie mają gorzej. Miałam przetłuszczającą się cerę. Trądzik rózny od zaskórniaków po ropniaki, dużo tez takich czerwonych miałam. Głównie na policzku. Czoło w miarę czyste.
teraz twarz gładka jak pupcia niemowlaka. skóra jednak sucha wrażliwa. no i przebarwienia czerwone. ale to mi tak nie przeszkadza;-)
__________________
Chcę kupić ci kwiaty,
Zawstydza mnie tylko to, że jesteś chłopcem.
Ale jeżeli nie jesteś dziewczynką,
To nikt nie kupuje ci kwiatów.
berethalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 11:53   #2196
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

a skutki uboczne przy stosowaniu tych leków nie męczyły Cię?
xox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 14:15   #2197
berethalia
Raczkowanie
 
Avatar berethalia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 484
GG do berethalia
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

jak się zaczęły wakacje to tak. bo musiałam zrezygnować z soczewek i opalania. ale jakie byly wakacje kazdy wie. i tak się trochę opaliłam. no i usta suche i schodząca z nich skóra. bez pomadki nigdzie nie mogę się ruszyć. ale wiesz co, do wszystkiego można się było przyzwyczaić i w sumie nauczyłam się regularności i wpadłam też w dobrą rutynę dbania o siebie.
teraz sądzę że retinoidy nie tylko mi pomogły z tradzikiem ale tez mnie trochę przeszkoliły i wyczuliły wogóle na dbanie o siebie.
__________________
Chcę kupić ci kwiaty,
Zawstydza mnie tylko to, że jesteś chłopcem.
Ale jeżeli nie jesteś dziewczynką,
To nikt nie kupuje ci kwiatów.
berethalia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-05, 15:35   #2198
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

dzięki za odp. zastanawiam się nad retinoidami, ale boję się, że mogę sobie dodatkowo wątrobę zepsuć, bo i tak muszę codziennie przyjmować leki na chorobę przewlekłą i sama już nie wiem co robić, a z trądzikiem męczę się już dobre 10 lat
xox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 16:37   #2199
berethalia
Raczkowanie
 
Avatar berethalia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 484
GG do berethalia
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

ja miałam badanay cholesterol, Ast, Alt i triglicerydy. wszystko mam w normie. nawet cholesterol nie podrósł za dużo. wogóle wyniki mi się za bardzo nie zmieniły.
mi się wydaję tak, że najpierw to powinnaś się zapytać lekarza czy możesz. i może nawet nie dermatologa tylko tego co prowadzi Twoją chorobę wątroby.
wątroba ogólnie detoksykuje organizm. więc i antybiotyki i inne ustrojstwa na nią działają.
__________________
Chcę kupić ci kwiaty,
Zawstydza mnie tylko to, że jesteś chłopcem.
Ale jeżeli nie jesteś dziewczynką,
To nikt nie kupuje ci kwiatów.
berethalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-06, 14:48   #2200
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

dziękuję, zrobię tak jak piszesz
xox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-07, 14:33   #2201
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez angelp Pokaż wiadomość
Próbowałyście czegoś takiego ja Azelac ? Jest bardzo fajny, złuszcza skórę i hamuje rozwój tyronynazy dzięki czemu skóra wygląda na bardzo odświeżoną. Zmiejsza wydzielanie łoju w przypadku olbrzymiego trądziku. Musze przyznać że efekty są ciekawe zwłaszcza przy dniach kiedy zbliża się menstruacja, ja wtedy mam zazwyczaj jakiś wysyp jednego czy dwóch olbrzymów ....
Jeden czy dwa olbrzymy to wysyp? Tak to ja mam ciągle, a przed okresem jest jeszcze gorzej Nie stosowałam Azelacu, bo już nie wierzę w te specyfiki stosowane zewnętrznie, zwykle mnie zapychają (bo znajdźcie mi preparat (maść, krem...) ktory nie zawiera propylene glycol, butylene glycol, oleje mieneralne czy gliceryny ).
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-08, 19:49   #2202
camelek81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 37
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Z peelingów stosowałam ponad dziesięć lat temu peelingi z kwasów owocowych wykonywane w gabinecie kosmetycznym. Pani dermatolog skierowała mnie na sesję dziesięciu wizyt. Najpierw używałam kremu i żelu myjącego z mniejszą dawką kwasów. Musze przyznać, że efekt już po pierwszym zabiegu u kosmetyczki był fantastycznych. Skóra jakby się rozświetliła, a blizny spłyciły. Po trzeciej wizycie środki, coraz bardziej zaczęły mnie podrażniać. Po siódmym prawie powrócił mi trądzik;/ więc już z reszty wizyt nie skorzystałam. Jeśli miałabym komuś polecić bardziej dogłębny peeling, to ten z kwasów owocowych jest naprawdę świetny, ale poprzestańcie na dwóch wizytach + kosmetyki do domowego stosowania o słabszym działaniu złuszczającym. No i niestety całość tej przyjemności jest dość kosztowna. Z pewnością to nie jest rozwiązanie w czasie leczenia trądziku, tylko już po zwalczeniu choroby. Ja dwa razy borykałam się z trądzikiem. Pierwszy jako nastolatka wyleczyłam antybiotykiem, tetracyklinę stosowałam ponad półroku, późniejszy nawrót po 10 latach retinoidami. Szkoda tylko, że dopiero od niedawna na polskim rynku są retinoidy, oszczędziłyby mi mnóstwo straconego czasu i pieniędzy. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
__________________
Mój blog
camelek81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-09, 22:15   #2203
takajedna18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 99
Dot.: Podkład & Puder

Cytat:
Napisane przez MeeG_90 Pokaż wiadomość
Witam
Zastanawiam się jaki podkład i puder kupić do cery trądzikowej, tak aby jednocześnie krył niedoskonałości cery a nie zatykał porów ?

ja polecam puder mineralny JADWIGA (na allegro)
__________________
chillout .
takajedna18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-11, 12:45   #2204
scarletswalks
Raczkowanie
 
Avatar scarletswalks
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 319
Dot.: Podkład & Puder

Dziewczyny, a jakich kremów używacie i jakie polecacie pod makijaż?
Przepraszam, jeśli to pytanie już padło, ale ten wątek ma tyle stron, że można się pogubić!
scarletswalks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-11, 12:50   #2205
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Podkład & Puder

Cytat:
Napisane przez scarletswalks Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jakich kremów używacie i jakie polecacie pod makijaż?
Przepraszam, jeśli to pytanie już padło, ale ten wątek ma tyle stron, że można się pogubić!
humektan
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-11, 17:13   #2206
berethalia
Raczkowanie
 
Avatar berethalia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 484
GG do berethalia
Dot.: Podkład & Puder

ziaja opuncja lekka formuła
__________________
Chcę kupić ci kwiaty,
Zawstydza mnie tylko to, że jesteś chłopcem.
Ale jeżeli nie jesteś dziewczynką,
To nikt nie kupuje ci kwiatów.
berethalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-11, 18:55   #2207
milena91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Dot.: Podkład & Puder

Witam, ilość stron tego wątku jest spora więc z góry przepraszam za powtórzenie wynikające z mojego niedoczytania...chciałaby m prosić o radę te wizażanki, które miały do czynienia z kosmetykami marek Bioderma (Sebium), Iwostin (Purritin), La Roche...czy macie takie generalne porównanie dotyczące tych kosmetyków, chodzi mi o ich działanie (które są efektywne, a na które nie ma co liczyć)...interesuje mnie to, ponieważ np. próbki z Biodermy bardzo mi pomogły, ale słyszałam też, że pozostałe marki również są ok, więc się zastanawiam w co warto bardziej zainwestować (nie mam takich funduszy by spróbować wszystkiego ;P) no chyba że znacie (zostały Wam polecone np przez dermatologa) inne skuteczne marki... aaa i jeszcze jedno: jakieś preparaty na blizny potrądzikowe (skutki wyciskania tych okropności,które strasznie przeszkadzały i nic nie dało się z nimi zrobić), mam nazieję, że ktoś mi pomoże, proszę
milena91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-11, 19:00   #2208
93paulina
Rozeznanie
 
Avatar 93paulina
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 504
GG do 93paulina
Dot.: Podkład & Puder

Cytat:
Napisane przez milena91 Pokaż wiadomość
Witam, ilość stron tego wątku jest spora więc z góry przepraszam za powtórzenie wynikające z mojego niedoczytania...chciałaby m prosić o radę te wizażanki, które miały do czynienia z kosmetykami marek Bioderma (Sebium), Iwostin (Purritin), La Roche...czy macie takie generalne porównanie dotyczące tych kosmetyków, chodzi mi o ich działanie (które są efektywne, a na które nie ma co liczyć)...interesuje mnie to, ponieważ np. próbki z Biodermy bardzo mi pomogły, ale słyszałam też, że pozostałe marki również są ok, więc się zastanawiam w co warto bardziej zainwestować (nie mam takich funduszy by spróbować wszystkiego ;P) no chyba że znacie (zostały Wam polecone np przez dermatologa) inne skuteczne marki... aaa i jeszcze jedno: jakieś preparaty na blizny potrądzikowe (skutki wyciskania tych okropności,które strasznie przeszkadzały i nic nie dało się z nimi zrobić), mam nazieję, że ktoś mi pomoże, proszę
Ja miałam do czynienia z kremem na noc Iwostin Purritin. I niestety nie są to dobre wspomnienia. Wystarczyło, że trzy razy się wysmarowałam i zaraz miałam nagłe pogorszenie, jakieś dziwne bolące pryszcze, jakby 'wyciągnięte' od środka. Jakoś nie było mi to na rękę bo z owymi pryszczami krem nie robił kompletnie NIC. Tylko je wywalał na wierzch. Podczas stosowania tego kremu moja cera była tragiczna. I szybko z niego zrezygnowałam, może to błąd, ale nie chcę go ponownie używać. Zraziłam się strasznie.
Chociaż nie twierdze, że u Ciebie musi być tak samo. Aczkolwiek u mnie kompletnie się nie sprawdził. Niestety.
__________________
Jak łatwo obudzić w człowieku pragnienie, a jak trudno je potem zaspokoić...
93paulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-11, 21:39   #2209
scarletswalks
Raczkowanie
 
Avatar scarletswalks
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 319
Dot.: Podkład & Puder

@milena91

Ja używałam każdego z tych kremów i niestety, żaden mi nie pomógł. W moim przypadku były to pieniądze w błoto :-(
scarletswalks jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-12, 00:28   #2210
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Podkład & Puder

milena91, ja ze skutkami, czyli przebarwieniami i bliznami walczę za pomoca kwasów owocowych. Skutecznie. Jest tutaj na wizażu odzielny o tym wątek,gdzie możesz poczytać o doświadczeniach dziewczyn z samodzielnym kwaszeniem. Ja zaczynałam zabiegi u dermatologa za dużą kasę, teraz robię je samodzielnie w domu za grosze. Polecam w każdym razie,świetnie wyrównują koloryt, efekty widać niemal natychmiast.
Powodzenia oczywiście życzę
laisla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 18:43   #2211
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Podkład & Puder

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Też uważam, że aby pożegnać trądzik RAZ NA ZAWSZE trzeba zacząć stosować retinoidy, niestety Sama już dużo przerobiłam: maści, kremy,płyny, antybiotyki itp. i nie pomogły Tzn raz było po czyms lepiej raz gorzej, nie mniej po odstawieniu wszystko wracało. Teraz cera jest w jako takim stanie, a to dlatego, że ograniczyłam liczbe kosmetyków do pilęgancji i stosuję tylko bardzo łagodne np. dla dzieci, naturalny krem (JOPPA cosmetics). Ale mojego brata 16 lat namawiam na Izotek (czy coś podobnego, tanszego ) bo widze ze juz ma sporo przebarwien i twarz całą usianą pryszczami więc lepiej dzialac wczesniej, bo my dziewcyzny jeszcze mozemy przebarwienia makijazem zakryc, a on już nie

Napisz ile brałaś czasu i w jakim stanie była wczesniej Twoja cera. Ile kosztowało Cie miesięczne leczenie? Miałaś jakies skutki uboczne?

A tak w ogole to gratuluje wygranej walki
To źle się wydaje. To tylko ostatni silny lek na trądzik, który wszedł. przeszlam dwukrotnie połroczną kurację na retinoidach i owszem stan buzi się poprawił, ale o wyleczeniu mówić nie można. Po dłuższej przerwie nawroty. Na szczęście bez jakiś mega stanów zapalnych, ale jednak. A inna rzecz jaką przyniosły mi retinoidy to osłabiony system odpornościowy, nadwrażliwy układ pokarmowy i anemię. komu służy to gratuluję i zazdroszczę...

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

Cytat:
Napisane przez 93paulina Pokaż wiadomość
Ja miałam do czynienia z kremem na noc Iwostin Purritin. I niestety nie są to dobre wspomnienia. Wystarczyło, że trzy razy się wysmarowałam i zaraz miałam nagłe pogorszenie, jakieś dziwne bolące pryszcze, jakby 'wyciągnięte' od środka. Jakoś nie było mi to na rękę bo z owymi pryszczami krem nie robił kompletnie NIC. Tylko je wywalał na wierzch. Podczas stosowania tego kremu moja cera była tragiczna. I szybko z niego zrezygnowałam, może to błąd, ale nie chcę go ponownie używać. Zraziłam się strasznie.
Chociaż nie twierdze, że u Ciebie musi być tak samo. Aczkolwiek u mnie kompletnie się nie sprawdził. Niestety.
Dla mnie Iwostiny nic nie zmieniają- nie są ani dobre, ani złe, po prostu za słabe.

Polecam za to dermokosmetyki Avene. Dla mojej skóry trądzikowej są najbardziej neutralne i działają z nią cuda. bardzo przyjemne w obsłudze, trochu drogawe dlatego sama szukałam tańszych odpowiedników. Niestety, nie znalazłam takich
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 09:27   #2212
SummerGlow
Rozeznanie
 
Avatar SummerGlow
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: 7th Heaven
Wiadomości: 693
Dot.: Podkład & Puder

To prawda - retinoidy sa ostatecznoscia, jesli mowimy o kims kto zmaiga sie z tradzikiem od dluzszego czasu i jest do tego +18. Bralam AKNENORMIN - 12 opakowan w dawce 40 mg. Skutki uboczne byly dosc bolesne, dodam ze studiuje na awf wiec bole miesni odczulam chyba potrojnie Pomijajac te wszystkie dolegliwosci i wstret do brania tabletek juz przy koncu, udalo sie. Wszystko sie zagoilo, obecnie koncze zabiegi TCA. Od ostatniej tabletki minal prawie rok wiec mam nadzieje, ze caly ten horror juz nei wroci
__________________
"Niektórzy uważają, że piłka nożna jest kwestią życia i śmierci. Jestem rozczarowany takim podejściem. Zapewniam, że jest czymś znacznie, znacznie ważniejszym." B.Shankly
Blue heart forever - CFC
Zapuszczam wloski
o9.11.2013 --> CP
13.01.2014 --- 44,5 cm
SummerGlow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 16:50   #2213
sundae93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 18
Moja terapia na trądzik

Witam:0 mam nadzieję, że trafiłam do odpowiedniego działu z tym tematem.
Chciałabym, abyście pomogły mi w udoskonaleniu mojej "kuracji" tzn. ustalić czy nie za bardzo męczę skóry, ewentualnie odradzić czegoś lub zaproponować coś innego.Mam mieszaną cere ze skłonnością do niedoskonałości.Obecnie meczą mnie spore zaskórniki niż zwykle pryszcze

Codziennie:
4 tabletki bratku, ewentualnie herbatka z bratka

Raz w tygodniu:
Żel-pelling Nivea Visage Young "clean depper"- nie zamierzam kupować go ponownie, proszę o radę w wyborze jakiegoś delikatnego i niedrogiego pellingu

Rano:

Tonik bezalkoholowy Nivea Visage Young "stay clear"- to już chyba 6 butelka, bardzo cenię sobie jego działania, nie wysusza i dobrze oczyszcza

Krem nawilżająco-matujący na dzień Nivea Visage- dopiero go testuje, ale na razie nie zauważyłam żadnego wielkiego wysypu, raptem jeden zaskórnik(może być efektem brania bratku) nie matuje(na tym szczególnie mi nie zależało) ale dobrze nawilża, stosuje go pod makijaż, jest lekki, nie roluje się i nie waży pod podkładem

Wieczorem:

Mydło siarkowe Barwa-świetnie zmywa makijaż, potem koniecznie tonik i krem (te same, których używam rano z tym, że kremu nakładam odrobinkę więcej)

Czekam ok godziny, aż krem dobrze wchłonie się i nakładam:

pasta cynkowa-aby wysuszyć
lub
acne-derm-aby rozjaśnić ślady

Czasem kiedy siedzę cały dzień w domu to przecieram twarz tonikiem i nakładam pastę cynkową lub acne-derm, potem na noc już ich nie używam

Czekam na Wasze rady i z góry dziękuję
sundae93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 17:50   #2214
Lalotta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 8
Dot.: Moja terapia na trądzik

Zamiast leczenia na wlasną rękę polecam pójść do dermatologa. Ja byłam taka "mądra" kilka lat i próbowalam leczyc sie sama, a efekty to podziurkowana twarz i ciągle nowe pryszcze. Wszystkie te reklamowane kosmetyki na trądzik to niestety tylko po to żeby wydać dużo pieniędzy i łudzić się że to pomoże. Ja obecnie stosuje żel Epiduo na noc i krem firmy SVR Lysalpha Active na dzień. Kuracje dopiero zaczęlam więc o efektach nie mogę mowić, ale dobrze radze - oddaj się w ręce specjalisty. Trądzik to choroba skory, więc potrzeba czegoś więcej niż zwykły krem kupiony w drogerii.
Lalotta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 18:00   #2215
MadziaK117
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7
Dot.: Moja terapia na trądzik

Generalnie popieram w 100% Lalotte, idź do dermatologa, źle dobrane "leczenie", które prowadzisz sama na sobie może spowodować większe problemy. Nie używałam mydła siarkowego, ale jeśli Cię wysusza, to radzę przemyśleć, nawet mimo późniejszego nawilżania może Ci zaszkodzić na dłuższą metę. Ja własnie przez przesuszenie skóry dorobiłam się miliona zaskórników zamkniętych.
MadziaK117 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 18:34   #2216
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Moja terapia na trądzik

polecam wątki zbiorcze o trądziku i wizytę u dermatologa
Nivea Visage Young to nie jest lek na trądzik, może tylko zaszkodzić
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 19:04   #2217
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Moja terapia na trądzik

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
polecam wątki zbiorcze o trądziku i wizytę u dermatologa
Nivea Visage Young to nie jest lek na trądzik, może tylko zaszkodzić
Zgadzam się.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-15, 23:29   #2218
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Moja terapia na trądzik

Cytat:
Napisane przez Lalotta Pokaż wiadomość
Zamiast leczenia na wlasną rękę polecam pójść do dermatologa. Ja byłam taka "mądra" kilka lat i próbowalam leczyc sie sama, a efekty to podziurkowana twarz i ciągle nowe pryszcze. Wszystkie te reklamowane kosmetyki na trądzik to niestety tylko po to żeby wydać dużo pieniędzy i łudzić się że to pomoże. Ja obecnie stosuje żel Epiduo na noc i krem firmy SVR Lysalpha Active na dzień. Kuracje dopiero zaczęlam więc o efektach nie mogę mowić, ale dobrze radze - oddaj się w ręce specjalisty. Trądzik to choroba skory, więc potrzeba czegoś więcej niż zwykły krem kupiony w drogerii.
Tylko o specjalistę nienaciągacza cholernie trudno..to co Ty obecnie, ja wszystko stosowałam właśnie pod okiem niby świetnego specjalisty parę lat temu. Został mi pusty portfel i pobojowisko na twarzy więc nie dziwię się, że są osoby, które po wielu nieudanych próbach leczenia u specjalisty eksperymentują same..szukają skutecznego i tańszego wyjścia..
laisla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 09:46   #2219
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Zgadzam się w 100%. Wizaż obecnie jest taką skarbnicą wiedzy, że szkoda by było z niej nie skorzystać. Nie widzę nic złego w tym, żeby samej szukać informacji i odpowiedniej pielęgnacji. Ja byłam nieraz u dermatologa i prawdę mówiąc nie nazwałbym ich nawet lekarzami tylko nieudacznikami. Nie mam na myśli wszystkich dermatologów, ale część, która twierdzi, że trądzik sam przejdzie, że trzeba na słoneczku posiedzieć albo zapisuje leki i nie wspomina o ochronie przeciwsłonecznej. Po takich doświadczeniach nie dziw, że ktoś wreszcie sam chce zająć się swoją pielęgnacją. Oczywiście mam na myśli rozsądne podejście do eksperymentów. Są też osoby, u których trądzik przybrał postać poważną i wtedy trzeba szukać jakiegoś dobrego dermatologa, ale po drodze można poczytać o pielęgnacji skóry trądzikowej, o zaprzestaniu używania ostrych środków (bez alkoholu) itd.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 10:33   #2220
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Znacie jakieś sposoby na szybkie pozbycie się pryszcza (właściwie bolącej guli)?

W sobote idę na wesele a wczoraj zauwazylam na policzku czerwona bolącą gulę i probowalam ja wycisnąć W efekcie tylko pogorszyłam sprawę Może znacie jakieś sposoby na zniwelowanie zaczerwienienia i stanu zapalnego?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:46.