Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-04, 18:09   #3301
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
No to masz przewagę, bo ja zawsze miałam wątpliwości przy liczeniu terminów
Ale zauważyłam że na BU mają tą samą zasadę:
http://www.biochemiaurody.com/news.html
"Zamówienia opłacone:
- w poniedziałek - będą zrealizowane i wysłane najpóźniej w następny poniedziałek (czyli 5 dnia roboczego po otrzymaniu zapłaty)" itp.
więc może nie mają za co przepraszać?

W każdym razie zobaczysz, że na paczkę warto czekać i pewnie nie raz jeszcze zamówisz
Taaa własnie czytałam że BU tez kogoś uczylo liczyć
Jak tylko indygo i henna mnie nie uczuli to będe zamawiać z mazideł wręcz co miesiąc czy 2 poczytałam te anglojęzyczną strone o hennie i przebieram nóżkami aby wypróbować, wiem ze to wysokiej jakości naturalne produkty ale i tak się boje że cos nie wypali...
jmw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-04, 21:35   #3302
dociekliwy wredniak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 35
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

JMW, nie ma strachu. Zamówiłam hennę i indygo z Mazideł i ufarbowałam swoją Rodzicielkę, co to już więcej siwków ma na głowie niż nie-siwków - i wszystko pięknie złapało, i to za pierwszym razem kolor boski, i nie uświadczyłam zupełnie tego spływania indygo, którym mnie z różnych stron straszono.

Co prawda nie mam porównania do innych "henn" i "indygów", ale jestem tak zadowolona, że nie planuję zmiany dostawcy.. przynajmniej na razie
dociekliwy wredniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-05, 15:25   #3303
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dostałam paczkę z mazideł poczta nadrobiła tempo, więc już mi przeszło wkurzanie sie na mazidła Zaraz sobie zacznę kręcić...

Edit:
Właśnie sobie ukręciłam serum do włosków z d-pantenolem i jedwabiem i antyoksydacyjne serum do tważy z ekstraktem z pestek winogron... Jeszcze sie nimi nie smarowałam (wypróbuję po kąpieli), ale już wiem, że muszę szybko poszukać jakąś łyżeczkę do nabierania proszków Strasznie ciężko jest je nasypać do strzykawki tak prosto z pudełka, a w domu nie mam nic co by sie nadawało...
Jutro czegoś poszukam... może znajdę lody z takimi małymi, plastikowymi łyżeczkami
I paski zupełnie nie zdały egzaminu. Nic na nich nie widać. A mam 2 rodzaje: te z mazideł, które próbowałam porównac na kompie i takie z allegro z skalą. Jak zobaczyłąm, że moje mazidła mają inną wartość niż powinny, to spr wartość moich płynnych półproduktów i ich wartości też inaczej mi odczytywało W każdym przypadku za kwaśne, więc dałam sobie spokój z regulowaniem kwaśności
Nadają sie chyba tylko do spr, czy roztwór jest dla nas zbyt niebezpieczny, tzn za bardzo kwaśny, albo zbyt zasadowy

A wy sprawdzacie PH swoich mazideł? A sprawdzałyście ph swoich półproduktów, by spr czy dobrze je odczytujecie?
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.

Edytowane przez kasia083
Czas edycji: 2009-03-05 o 19:49
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-05, 20:55   #3304
Justeczkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16
Mazidła..

Chce zamówić z mazideł kwas. Ale to będzie moje pierwsze zamówienie z mazideł. No i nie wiem gdzie mam znaleźć nr zamówienia. Może ktoś mi pomóc?
Justeczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-05, 21:06   #3305
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Mazidła..

Cytat:
Napisane przez Justeczkaaa Pokaż wiadomość
Chce zamówić z mazideł kwas. Ale to będzie moje pierwsze zamówienie z mazideł. No i nie wiem gdzie mam znaleźć nr zamówienia. Może ktoś mi pomóc?
Numer zamówienia dostaniesz w mailu potwierdzającym.

PS. Nie zakładaj, proszę, nowych wątków, jeśli są już takie, w których możesz zadać swoje pytanie.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-06, 00:05   #3306
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Justeczkaaa Pokaż wiadomość
Chce zamówić z mazideł kwas. Ale to będzie moje pierwsze zamówienie z mazideł. No i nie wiem gdzie mam znaleźć nr zamówienia. Może ktoś mi pomóc?
zanim zdecydujesz sie na jakikolwiek kwas, to poczytaj sobie ten wątek
Tu jest wszystko
Tylko nie ograniczaj sie do kilku stron, bo na początku jest tu opisany 1 kwas, a nieco dalej wszystkie pozostałe...
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-06, 13:21   #3307
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
A wy sprawdzacie PH swoich mazideł? A sprawdzałyście ph swoich półproduktów, by spr czy dobrze je odczytujecie?
Ja na początku sprawdzałam, ale zawsze wychodziło dobre. Dałam sobie spokój, bo kwasy działają, widzę to po tym, że jak na 2 dni zaprzestanę używania toniku, to coś mi wyskakuje. Byłam odcięta od netu i przepisów, więc nie mogłam nic ukręcić - ściągnęłam je na dysk i dziś będę próbować.
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-06, 14:04   #3308
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A ja mam jakąś dziwna tendencję do kręcenia wszystkiego bez przepisów, na razie zyje i nie wygladam gorzej Na następne mazidlowe zamówienie pójdą pewnie jakieś oleje bo czuje niedosyt. Poza tym pewnie hydrolacik aloesowy bo się skończył no i migdałek. A potem co wpadnie w oko przy przeglądaniu Tak myślę, że jakiś emulgator bo biobaza to za mało jak na moją wyobraźnie
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-06, 14:53   #3309
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

dokładnie tak jak ja wszystko robię "na łoko"
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-06, 17:39   #3310
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?


Dotarły mazidełka

Wszystko takie ładne (ładne buteleczki, etykietki, a nie plastiki jak z BU), starannie spakowane, dobrze zabezpieczone. Dostałam 6 próbek na 7 o które prosiłam (bez hydrolatu bławatkowego) i mimo że olej z orzecha włoskiego (w próbce) ma date do 04.09 to jestem zadowolona.

Złość mi przeszła jak ręką odjął

Wrzucam zdjęcie

(szklana buteleczka z pipetką była zamówiona "pusta" - już przelałam do niej olej z owoców leśnych z BU)

Do "ukręcenia" mam tylko olejek do mycia twarzy - Cromollient, ekstrakt z rozmarynu i wyrane do tego oleje - z komosy i amarantusa. No i butelka z dozownikiem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2855.jpg (75,7 KB, 89 załadowań)
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2009-03-06 o 17:40
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-06, 19:09   #3311
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

o, ja też przy następnym zamówieniu kupię sobie łyżeczki Teraz strasznie mi ciężko było to wszystko odmierzać... i połowa trafiałą do strzykawek, a połowa na stół

A juz sie smarowałąm moimi produktami bardzo mi sie podoba serum z ekstraktem z pestek winogron robione na hydrolacie różanym - poprostu boski zapach i skóra taka fajna sie po nim zrobiła, nawilżona i taka jędrniejsza... tylko na początku trochę sie klei, ale potem przechodzi
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-06, 19:59   #3312
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

No tak nakładanie do strzykawek najłatwiejsze nie jest, ale ja mam teraz sposób:
Jakiś czas temu w wyniku niesprzyjających okoliczności utraciłam miarki bezpowrotnie. Od tego czasu do strzykawek ładuje sypkie produkty końcówką widelczyka plastikowego. Jest idealny - podłużny, ma zaglębienie i idzie szybciej niż tą najmniejszą łyżeczką z mazideł.
Dobry patent zanim będziesz składać nowe zamówienie. A jakoś wolę strzykawki bo takie mierzenie wydaje mi się dokładniejsze niż z nasypowego, przecież nie ściśniety może się róznie układać.
A tak najbardziej to czekam kiedy stwierdzę, że muszę mieć wagę, a ten moment już chyba nie długo.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 01:05   #3313
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja kupiłam tylko najmniejszą łyżeczkę, w domu znalazłam pojemniczek z podziałkami do 10 ml i on mi pomaga najbardziej. Przydałaby się waga... Szczególnie, że nie miałam pojęcia jak odmierzyć 0,02 ml, zresztą nawet jakbym wiedziała, to bym sypnęła więcej, bo to musi być strasznie mało, a mam skłonność do przedobrzania
Ale byłam zaskoczona konsystencją oleju kokosowego. Niby wiedziałam, że nie jest płynny, ale nie sądziłam, że będzie aż tak twardy. Aplikację przełożyłam, więc na jutro
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 01:38   #3314
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez ratta Pokaż wiadomość
Ja kupiłam tylko najmniejszą łyżeczkę, w domu znalazłam pojemniczek z podziałkami do 10 ml i on mi pomaga najbardziej. Przydałaby się waga... Szczególnie, że nie miałam pojęcia jak odmierzyć 0,02 ml, zresztą nawet jakbym wiedziała, to bym sypnęła więcej, bo to musi być strasznie mało, a mam skłonność do przedobrzania
Ale byłam zaskoczona konsystencją oleju kokosowego. Niby wiedziałam, że nie jest płynny, ale nie sądziłam, że będzie aż tak twardy. Aplikację przełożyłam, więc na jutro
Przestrzegam przed korzystaniem z kieliszków aptecznych, dokładność podziałki to loteria, albo jest dokładnie, albo nie jest, 10 ml może się zgadzać, a mniejsze pojemności mogą już być oznaczone nieprecyzyjnie. Lepiej odmierzać czymś pewniejszym, np. cylindrem. Bardzo małe ilości (drugie miejsce po przecinku) dość trudno odmierzyć nawet wagą - trzeba stosować pewne triki. No chyba że ma się porządną wagę laboratoryjną (marzenie....).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 13:49   #3315
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

alkaxy, dobry patent z tymi widelczykami zaraz poszukam, bo gdzieś miałam takie (albo dałam siostrze, to jej zabiorę )
A co do mierzenia strzykawkami, to ja przed ich użyciem poodcinałam dziubki, bo podziałka zaczyna sie przed nimi i teraz jest dokładniej
Wcześniej bawiłam się w przelewanie z mniejszej strzykawki do większej i było widac różnicę, ale teraz jest chyba ok...
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 17:48   #3316
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez dociekliwy wredniak Pokaż wiadomość
JMW, nie ma strachu. Zamówiłam hennę i indygo z Mazideł i ufarbowałam swoją Rodzicielkę, co to już więcej siwków ma na głowie niż nie-siwków - i wszystko pięknie złapało, i to za pierwszym razem kolor boski, i nie uświadczyłam zupełnie tego spływania indygo, którym mnie z różnych stron straszono.

Co prawda nie mam porównania do innych "henn" i "indygów", ale jestem tak zadowolona, że nie planuję zmiany dostawcy.. przynajmniej na razie
A mogę Cię w takim razie dopytać o proporcję i efekt osiągnięty? bo ja planuje 4:2:1 (indygo:henna:amla) i liczę na ciemny brąz neutralny, ale chętnie posłucham sugestii

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość

Dotarły mazidełka
moja paczuszka tez przyszła w piątek wieczorem więc priorytet był nalezyty na razie leżakuje u mamy, ale jutro ją dopadnę
jmw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 18:47   #3317
Justeczkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Hej. Dziewczyny powiedzcie mi gdzie jest nr zamówienia, bo chciałabym zamówić sobie coś z mazideł, ale własnie tego nr zamówienia potrzebuje, a jakos nie wiem gdzie on jest. Ktoś mi pomorze? Bo to będzie moje pierwsze zamówienie z mazideł i nie chce żeby nie doszło.
Justeczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 18:50   #3318
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Justeczkaaa Pokaż wiadomość
Hej. Dziewczyny powiedzcie mi gdzie jest nr zamówienia, bo chciałabym zamówić sobie coś z mazideł, ale własnie tego nr zamówienia potrzebuje, a jakos nie wiem gdzie on jest. Ktoś mi pomorze? Bo to będzie moje pierwsze zamówienie z mazideł i nie chce żeby nie doszło.
Dziewczyny już Ci chyba wcześniej odpowiadały, ale powtórzę - nr zamówienia otrzymujesz mailem po zrobieniu zamówienia na stronie Mazideł.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 18:52   #3319
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Justeczkaaa Pokaż wiadomość
Hej. Dziewczyny powiedzcie mi gdzie jest nr zamówienia, bo chciałabym zamówić sobie coś z mazideł, ale własnie tego nr zamówienia potrzebuje, a jakos nie wiem gdzie on jest. Ktoś mi pomorze? Bo to będzie moje pierwsze zamówienie z mazideł i nie chce żeby nie doszło.
Na twoje pytanie odpowiedziała już Niezamienna... kilka postów wyżej
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-07, 19:37   #3320
Agol03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dobry wieczór!

Wasza wierna czytelniczka, pewnej grupie forumowiczek znana jako "tojka" z pewnego naturalkowego forum, targana wątpliwościami dotyczącymi pewnych formulacji, została zmuszona do ujawnienia się
Mam do Was kilka pytań, bo zaraz zabieram się do kręcenia, butelki, buteleczki i butelusie wypucowane już czekają, a ja się zastanawiam, czy do toniku migdałowego zamiast wody destylowanej mogę dodać hydrolat z róży damasceńskiej (BU) i czy kwas hialuronowy może być wzbogacony o alantoinę i B5 (BU)

http://mazidla.com/index.php?option=...d=109&Itemid=2

I właściwie podobne pytanie odnośnie serum z Q10 czy też mogę tu dać kwas HA z alantoiną i B5
http://mazidla.com/index.php?option=...d=271&Itemid=2

A tak w ogóle i w szczególe już niedługo będzie 2 lata jak się z Biochemią bratam Kręcę, ale prościutkie mazidła i zazwyczaj "na łoko", kwaszę się, zoracuję (ale bardzo nieregularnie niestety, bo pracuję "face to face" ), filtruję (Klorane - moja miłość )
Moim ostatnim odkryciem jest hydrolat z kocanki, zapach mi zupełnie nie przeszkadza, po recenzjach biochemiczek spodziewałam się czegoś zdecydowanie gorszego, a u takie miłe zaskoczenie Natomiast zupełnym niewypałem zapachowym jest róża damascena Confused chyba miała podobne odczucia, faktycznie zapachu miodowego brak, a smrodek a i owszem - obecny. Ale to już się zrobił OT, więc kończę i co złego to nie ja
Agol03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 21:04   #3321
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Tojko kochana, odpowiedź na obytrzy Twoje pytania brzmi tak .
Miłego kręcenia i niech Ci się mazidła dobrze udadzą
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 21:13   #3322
Agol03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

niezamienna bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Nic jeszcze nie ukręciłam, bo bałam się coś sknocić, ale teraz już lecę
Pozdrawiam ........... zimowo - u mnie od popołudnia znowu sypie
Agol03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 21:44   #3323
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
dokładnie tak jak ja wszystko robię "na łoko"
Nie no, ja "na łoko" tak do końca nie robie, bo jak to się u mnie mówi to "na łoko to lekarz babie krople przepisał"
Mam ruską, szalkową wage jubileryjną (cudo, 2 miejsca po przecinku dla cierpliwych, grawitacja nie kłamie ) cylinder (50ml bodaj), pipetkę (5ml), niemal zabytkową, szklaną strzykawkę insulinówkę (2ml), zestaw zleweczek i moździeż- żadna grudka mu nie straszna Patrze na przedziały stężeń w formulacjach, biorę kalkulator, szast-prast, rozkładam laboratorium i się bawię, czysta frajda . W efekcie zawsze coś tam wychodzi, a jak jest nie do końca jak w założeniu to można wsmarować w nogi :P Na razie mam więcej niewypałów i średniowypałół ale szybko się uczę hehe.

A wracając do sedna tematu to ostatnio intensywnie testuję naturalny balsam copaiba z mazideł. Relacja za kilka dni, ale jeśli chodzi o aromaterapie to działa na mnie narkotyzująco
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 00:03   #3324
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

odkrylam ostatnio nowe zastosowanie olejkow z mazidel materialowy woreczek napelniam trocinami dla gryzoni i wlewam kilka kropelek olejku cedrowego i pomaranczowego, wieszam w szafie, zapach boski i zaden mol nie pozyje dlugo
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 00:13   #3325
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Szukam jakiegoś patentu na mocznik. Dotąd grzecznie rozpuszczałam w wodzie i wacikiem. A teraz chciałabym w odrobienie wody i do jakiegoś oleju albo kremu dodawać. Ile tak mniej więcej można by dodawać żeby nie było źle?
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 00:32   #3326
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Zrobilam sobie dzis maseczke z bialej glinki i ekstraktow z truskawki i granatu. Po jej zmyciu mialam twarz w kolorze buraka i taka w dodatku jakby rozpalona. Czy ktoras z was tez tak na te owocowe ekstrakty reaguje Bo przeciez to chyba raczej nie glinka
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 09:26   #3327
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ja mam ukręcony kremik z m.in. 5% mocznika. W mazidłach pisze, że stężenie powinno w formułach znajdować się w przedziale 5-15% ale imho 15% to za dużo do codziennego stosowania, za to okazjonalnie na jakąś suchą piętę to bym i 30% dała . Możesz rozpuścić w odrobinie wody i dodać to do oleju z odpowiednim emulgatorem. Krem jak ta lala. Ja bym tam pewnie jeszcze czegoś dosypała ale ja to ja i lubię przesadzać hehe.
Myślę, że ekstrakty mogą uczulać, to takie bogactwo składników, że żaden poważny alergik się nie uchowa.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 10:39   #3328
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Kochane właśnie chciałam złożyć moje pierwsze zamówienie w mazidłach
na pewno biorę hydrolat oczarowy
zastanawiam się nad kwasem hialuronowym 1% roztwór... tylko czy ja dobrze rozumiem... on spełnia rolę nawilżacza, i może być stosowany bez filtrów?
oraz nad jedwabiem w proszku, chciałam go stosować solo na twarz dla wygładzenia przed nałożeniem podkładu mineralnego - nie pobiela?
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 11:13   #3329
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Kochane właśnie chciałam złożyć moje pierwsze zamówienie w mazidłach
na pewno biorę hydrolat oczarowy
zastanawiam się nad kwasem hialuronowym 1% roztwór... tylko czy ja dobrze rozumiem... on spełnia rolę nawilżacza, i może być stosowany bez filtrów?
oraz nad jedwabiem w proszku, chciałam go stosować solo na twarz dla wygładzenia przed nałożeniem podkładu mineralnego - nie pobiela?
....
kwas hialuronowy jest nawilżaczem ,ale stosujemy go w mieszankach z innymi produktami takimi jak kremy,sera,oleje,balsamy ,maseczki itp...stosowany sam działa wysuszająco na skórę ,oraz zastyga w taką sciągającą skórę błonkę,nieprzyjemne uczucie.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 11:37   #3330
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Zrobilam sobie dzis maseczke z bialej glinki i ekstraktow z truskawki i granatu. Po jej zmyciu mialam twarz w kolorze buraka i taka w dodatku jakby rozpalona. Czy ktoras z was tez tak na te owocowe ekstrakty reaguje Bo przeciez to chyba raczej nie glinka
Co do kolorku, to może truskawka poprostu ci pomalowała buzię Ja od niedawna stosuję serum z ekstraktem z pestek winogron, który tez jest bardzo ciemny i już po pierwszym razie moja buzia wyglądała na opaloną A truskawka lubi uczulać... Wiem coś o tym, chociaz nie kładłam jej na twarz... ale wystarczy, że zjem jej troszeczkę, a momentalnie jestem czerwona... dużo osób tak ma... Pomaga na to coś na poparzenia, czyli d-pantenol lub alantoina, jak masz, to sie tym wysmaruj

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Kochane właśnie chciałam złożyć moje pierwsze zamówienie w mazidłach
na pewno biorę hydrolat oczarowy
zastanawiam się nad kwasem hialuronowym 1% roztwór... tylko czy ja dobrze rozumiem... on spełnia rolę nawilżacza, i może być stosowany bez filtrów?
oraz nad jedwabiem w proszku, chciałam go stosować solo na twarz dla wygładzenia przed nałożeniem podkładu mineralnego - nie pobiela?
To nie zapomnij o olejach Ja zapomniałam i teraz mi bardzo ich brakuje... Przy następnym zamówieniu będę brała kwas hialuronowy, ale bedę go mieszać z jakimś olejem, np różanym lub z wiesiołka... Wygodne to, bo jednego i drugiego nie trzeba odmierzać, proporcje nie sa tu tak ważne, tylko wymieszać na dłoni i na buzię...
Co do wygładania, to czytałam, że dziewczyny polecają mieszankę: jedwab+dry flo
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:10.