Praca w Avivie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-04, 09:30   #1
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983

Praca w Avivie


Dostałam zaproszenie z Avivy. Poszłam. Dostałam jakieś ankiety do wypełnienia... Zaproszono mnie na kolejną rozmowę i niby mam predyspozycje do takiej pracy. Pani, która mnie "odpytywała", nęciła wielotysięcznymi zarobkami już od progu. 2500 zł przez rok co miesiąc, w 1 miesiącu dodatkowo 2000 zł na tzw. rozruch, a do tego prowizje od sprzedaży... I w tym cały problem. Jakby każdemu, kto zgłosi się do pracy (lub dostanie zaproszenie. Zarejestrowałam się na paru portalach dla szukających pracy. Jestem technologiem chemicznym. A tu taka niespodzianka i znienacka Aviva się odezwała) dawali taką kasę na dzień dobry i uczciwie, to chyba długo nie pociagnęlaby. Przynajmniej tak mi podpowiada mój prosty umysł. Poczytałam na necie opinie pracowników (byłych też) i wyczytałam coś o wekslach in blanco, kredytowaniu działalności gospodarczej. Jak dla mnie, wygląda to tak, iż mają mnie w garści, muszę wyrobić te 2500 zł/miesiąc, by dostać jakąś kasę (próg wynosi właśnie 2500 zł. Czyli albo to, albo nic. Tak?) i jeszcze będe musiała cos płacić, jeśli nie zarobie tyle, ile miałam. Plus comiesięczne odprowadzanie składek do ZUSU (chyba 600 zł) nawet, jeśli nie szłoby mi to. Chcę zarabiać, a nie zaciągać kredyty na rozruch i popadać w długi. Macie jakieś doświadczenia z tą firmą? Słyszałyscie coś o pracy w niej?

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Aaa... Chciałam dopisać, ze jakieś szkolenie kosztuje 200 zł, do tego wyjazd na egzamin do Wawy... Dla osoby, która jak na razie jest na zerze, trochę ciężko byłoby wykładać wpierw kasę. A może źle to wszystko rozumiem?
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 12:53   #2
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: Praca w Avivie

Tak działają wszystkie/bądź prawie wszystkie firmy ubezpieczeniowe. Sama się z tym spotkałam, po prostu musisz założyć własną działalność gospodarczą i płacić ZUS z własnej kieszeni. Zorientuj się dokładnie, ale na 99% jest tak jak myślisz.
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:18.