Yasminelle . - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-01, 22:52   #1
XxMaRtUsiA2911xX
Raczkowanie
 
Avatar XxMaRtUsiA2911xX
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 71
Exclamation

Yasminelle .


Dzisiaj pierwszy raz byłam u ginekologa .. Poszłam tam, ponieważ miałam nieregularny okres, teraz się uregulował, choć i tak nie jest tak jak było .. Ale mniejsza o to .. Lekarka proponowała mi różne metody regulacji (jakieś ziołowe tabletki), a potem środki antykoncepcyjne tańsze a potem droższe YASMINELLE, które rzekomo nie powoduje tycia .. (w ulotce jednak jest o tym mowa) Bardzo boję się też powiększenia biustu, ponieważ chciałam właśnie, by był on mniejszy. Lekarka zapisała mi 2 opakowania tego preparatu, gdyż mam udać się na kolejną wizytę w lipcu.. Czy zastosowanie tego przez 2 miesiące ureguluje mój okres ? Czy po zakończeniu brania efekty pozostaną ? (chodzi mi o czas trwania cykli)
XxMaRtUsiA2911xX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 23:10   #2
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Yasminelle .

o nieregularnosci pisano juz tutaj nie raz (zasiegnij bo glowe ci utna)

1) czy lekarz zalecil badania hormonalne?
2) uwazam ze branie 2 op to bezsens. i tabletki anty to tabletki anty a nie lek na cale zlo. moze lekarka zapisala tak malo opakowan ze wzgledu na dopasowanie ich do twojego organizmu? nie wiem co ci konkretnie mowila
3) skutki uboczne to jest indywidualna sprawa

z ciekawosci czekalam na wypowiedz lekarza w tv w tej sprawie i niby on wspominal ze tabsy moga pomagac i ze mozna sprobowac
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 23:14   #3
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Yasminelle .

2 opakowania zapewne na próbę.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 23:37   #4
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Yasminelle .

Tak ureguluje okres.
Ale nie nie jest powiedziane że nie przytyjesz. Przytyć można po każdych po tych za 4 zł i po tych za 40 zł.
Ja brałam Yasminelle - okazały się dla mnie niedobre i biorę najtańsze, refundowane teraz i póki co żyje nie przytyłam
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 08:44   #5
Kida86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Yasminelle .

Ja brałam Yasminelle przez prawie pół roku, niestety one nie trzymyały mojego cyklu.. Gin zmieniła mi je na "mocniejsze" - Yasmin - i teraz jest OK a co do przytycia, to ja nawet straciłam koło 3kg, i waga od ponad roku cały czas sie utrzymuje

Edytowane przez Kida86
Czas edycji: 2010-06-02 o 08:46
Kida86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 10:29   #6
MisiaAl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: Yasminelle .

Cytat:
Napisane przez XxMaRtUsiA2911xX Pokaż wiadomość
Dzisiaj pierwszy raz byłam u ginekologa .. Poszłam tam, ponieważ miałam nieregularny okres, teraz się uregulował, choć i tak nie jest tak jak było .. Ale mniejsza o to .. Lekarka proponowała mi różne metody regulacji (jakieś ziołowe tabletki), a potem środki antykoncepcyjne tańsze a potem droższe YASMINELLE, które rzekomo nie powoduje tycia .. (w ulotce jednak jest o tym mowa) Bardzo boję się też powiększenia biustu, ponieważ chciałam właśnie, by był on mniejszy. Lekarka zapisała mi 2 opakowania tego preparatu, gdyż mam udać się na kolejną wizytę w lipcu.. Czy zastosowanie tego przez 2 miesiące ureguluje mój okres ? Czy po zakończeniu brania efekty pozostaną ? (chodzi mi o czas trwania cykli)
Cześć
Także używam Yasminelle. Od niedawna. Pół roku. Ginekolożka zaleciła mi te tabletki kilka miesięcy po porodzie. Miały zmniejszyć krwawienia i uregulować cykl. Jest dużo lepiej. Nie zauważyłam tycia. Nie mam też większego apetytu. Czuję się bardzo dobrze, choć czasem bywam może bardziej senna. Ale nie wiem czy to jest wpływ tych tabletek.
pozdrawiam
Aldona
MisiaAl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 21:58   #7
margot123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Yasminelle .

Witam. Biorę yasminelle od roku. Przy pierwszej wizycie tez dostałam 2 op. Pomyślałam,że chyba gość przesadził,bo po jednym będę wiedziała,czy mam jakieś skutki uboczne Teraz już wiem,że trzeba brać,regularnie oczywsta-przez pół roku. Mówię na bazie własnego doświadczenia. W trakcie pierwszego opakowania miałam koszmarne kurcze łydek,uczucie cięzkich nóg jak po całym dniu na obcasach i byłam święcie przekonana,że to brak magnezu,bo stres itp. Więc faszerowałam się magnezem Już wiem,że niepotrzebnie. Ponadto spuchł mi biust,co mego faceta tylko ucieszyło,bo rozmiar się powiększył Ale bufet był bolesny,nie powiem
Po drugim opakowaniu stwierdziłam,ze mam w nosie takie tabletki,nie chcę mieć takich dolegliwości,po czym zapisałam się na następną wizytę,by prosić o zmianę tabletek,wszystko oczywiście motodą prób i błędów. I tuż przed wizytą, nawet nie wiem kiedy,dolegliwości minęły jak ręką odjął! Generalnie nie miałam nigdy obfitych miesiączek,a ból tylko w drugim dniu,ale dzięki tabletkom termin okresu można przewidzieć co do dnia,a nawet godziny Cykle uregulowane,skąpe,zero bólu jajników czy innych typowych przypadłości. Wahań nastrojów nie obserwuję,nie puchnę tzn.organizm nie zatrzymuje wody,nie tyję.
Każda z nas ma inny organizm i ta sama tabletka zadziała inaczej,lae trzeba kilku miesięcy obserwacji,notatek-to wcale nie jest głupie-by stwierdzic,czy rzeczywiście dana metoda nam pasuje. No chyba,ze dolegliwości naprawde nie dają nam żyć,wtedy faktycznie nie ma się co męczyć,trzeba zmienić specyfik.
Z kolei znajoma przez pół roku na tabsach (na pewno nie po yasminelle)przytyła 15 kg i buja się teraz gabinetach kosmetycznych,masażystach ,bo schudnąć nie może. W zasadzie nie wiadomo czy tylko tabsy sa tego powodem,na razie jest w trakcie różnych badań,ale ja póki co chwalę sobie yasminelle. Różne perypetie w ciągu roku miałam,bo np.zapomniałam wziąć (choć nigdy nie więcej niż jedną w blistrze),albo nie wzięłam dodatkowej,gdy miałam biegunkę lub wymioty,ale wypróbowałam tę metodę w różnych sytuacjach życiowych generalnie chwalę ją sobie Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć,ze branie tabketeczek wiąże się z bezwzględną systematycznością,tu nie ma przypadkowości.
Pozdrawiam i nie załamujcie się chwilowym dyskomfortem na początku.
margot123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:06.