Kawiarnie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-16, 00:14   #1
cherry09
Przyczajenie
 
Avatar cherry09
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola/Łódź
Wiadomości: 17

Kawiarnie


Witam Was Kobietki Jestem nowa na forum Mam dla Was takie hasło: kawiarnie/herbaciarnie... co myślicie.. co chciałybyście "zastać" w takim miejscu... Może możecie polecić jakieś fajne w Waszym mieście... Napiszcie co właśnie w TYCH kawiarniach/herbaciarniach was urzekło?
Czekam na odpowiedzi : )
cherry09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 10:10   #2
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Kawiarnie

Cytat:
Napisane przez cherry09 Pokaż wiadomość
Witam Was Kobietki Jestem nowa na forum Mam dla Was takie hasło: kawiarnie/herbaciarnie... co myślicie.. co chciałybyście "zastać" w takim miejscu... Może możecie polecić jakieś fajne w Waszym mieście... Napiszcie co właśnie w TYCH kawiarniach/herbaciarniach was urzekło?
Czekam na odpowiedzi : )
jakiś artykuł piszesz czy co?
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 10:39   #3
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Kawiarnie

Cytat:
Napisane przez kitkulka Pokaż wiadomość
jakiś artykuł piszesz czy co?
albo przyszła właścicielka kawiarni/herbaciarni
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 12:42   #4
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Kawiarnie

Cytat:
Napisane przez madie Pokaż wiadomość
albo przyszła właścicielka kawiarni/herbaciarni
no albo i tak

nie ma co, Wizaż źródłem inspiracji
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 12:50   #5
agata_slomka
Wtajemniczenie
 
Avatar agata_slomka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 259
Dot.: Kawiarnie

Cytat:
Napisane przez cherry09 Pokaż wiadomość
Witam Was Kobietki Jestem nowa na forum Mam dla Was takie hasło: kawiarnie/herbaciarnie... co myślicie.. co chciałybyście "zastać" w takim miejscu... Może możecie polecić jakieś fajne w Waszym mieście... Napiszcie co właśnie w TYCH kawiarniach/herbaciarniach was urzekło?
Czekam na odpowiedzi : )
to może ja napiszę
-lubię kiedy w kawiarniach są wygodne siedzenia, a najlepiej kanapy i fotele, tylko nie zbyt głębokie, żeby się dało się gnać do stolika
-fajnie, kiedy są takie miejsca, gdzie można się trochę schować...wiadomo, czasem się idzie na jakąś randkę i wtedy miło jak ludzie nie gapią się na Ciebie (kojarzycie Chatę Rybaka w Gdyni?)
-ja np nie przepadam za hałasem, a źródłem takiego hałasu sa niewątpliwie małe dzieci albo zwyczajne buraki tych drugich niestety nie da się wyeliminować, ale jeśli chodzi o dzieci, to fajnie jeśli byłby kącik, gdzie te dzieci mogą się zająć czymś a nie szaleć przy stoliku rodziców
-i baaardzo zwracam uwagę na to jaką kawę podają. Musi być dobrze sparzona, a dobrych ziaren a mleczko dobrze spienione o kremowej konsystencji
__________________
Kiedy są dni niespokojne, marzy się o spokojnym, kiedy spokojny przychodzi, czuje się nieswojo, dopiero drugi, trzeci dzień spokojny przynosi przyzwyczajenie, które sprawia, że walory dni spokojnych nie wydają się więcej uciążliwe.

S. Mrożek
agata_slomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 12:51   #6
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kawiarnie

Nie rozumiem Waszych zlosliwosci... Nie macie nic do napisania w temacie - to po coz zabijac ciekawy watek?

W herbaciarni, ktorej nie zapomne i w ktorej bardzo dobrze sie czulam staly piekne, drewniane regaly z ksiazkami; Klienci bardzo chetnie siegali po ksiazki.

Nie bez znaczenia jest to, w jakim miescie i w jakim miejscu bedzie taka herbaciarnia/ kawiarnia; Ja cenie wszystkie te, ktore przyciagaja do siebie atmosfera ciepla, w ktorej pelno ciekawych bibelotow, staroci... Wszystkie mega nowoczesne miejsca - chlod, szklo, kamien, metal - nie dzialaja na mnie dobrze.

http://www.herbaciarnia-ganders.pl/photo_album.html
http://www.thegardengatetearoom.com/
http://www.beethamtearoom.co.uk/tearoom.html
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2010-11-16 o 12:57
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 19:46   #7
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Kawiarnie

Kawiarnie... mój ulubiony temat, jeśli chodzi o marnowanie kasy&jedzenie. Generalnie połowę wolnego czasu, jeśli mam czas gdzieś wyjść, spędzam w kawiarniach. Dzielę je sobie na:
1) Degustacyjne. Zdecydowanie ulubiona CoffeHeaven, mają świetne kawy (różniaste), ponadto ogrom słodkości i darmowe wifi. Uwielbiam, jeśli mam ochotę coś wypić, zjeść, odpocząć przed/po podróży.
2) Do wyjścia. Najbardziej lubię takie niszowe klimaty. Zdecydowanie polecam Chatkę Puchatka ( ) przy ul. Świętokrzyskiej w Wawie. Kawiarnia & Przytułek dla wszystkich w ścisłym centrum miasta, jednak tak kapitalnie schowany, że aaaaaaaaach Idealne miejsce na randkę. Ciekawy klimat, super wygodne siedzenia, zawsze się coś dzieje (ktoś ciekawy jest). W każdym razie miejsce z klimatem.
3) Takie, do których nie wchodzę. Są to pseudo-kawiarnie produkujące kawę. Latte podają w szklankach, które parzą mi dłonie. Mają brudno (to wina personelu, ale cóż). Nieciekawa klientela (z wrzeszczącymi dziećmi, lamentującymi koleżankami i rżącymi psiapsiółami).
To tyle. Nie wiem, w jakim celu Ci to potrzebne, ale jeśli chcesz rozkręcić interes- świetny pomysł.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-16, 22:42   #8
cherry09
Przyczajenie
 
Avatar cherry09
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola/Łódź
Wiadomości: 17
Dot.: Kawiarnie

dziękuję za liczne wypowiedzi, temat nadal jak najbardziej aktualny : ) Zbieram wszelkie info, ponieważ w Łodzi powstała NOWA kawiarnio herbaciarnia i wraz z właścicielką chcielibyśmy uprzyjemnić gościom spędzony w niej czas, kawiarnia jest skierowana do Was do wszystkich ludzi, chcemy stworzyć dla Was miejsce ciekawe, nowe, jednak z pewnym klimatem własnym, stąd też plany atrakcji okresowych : )
cherry09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 10:36   #9
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Kawiarnie

W łodzi? A dasz namiary? Może bym zajrzała...lubię kawiarnie

Moje sugestie?
Hm...lubię, gdy jest podawanych dużo rodzajów kaw; nie tylko kawa parzona, rozpuszczalna ale z różnymi dodatkami typu syropy, alkohol, bita śmietana, lody itp (wbrew pozorom nie zawsze tak jest).
Oprócz tego fajnie, gdy do kawy można jakieś ciasteczko zamówić...
Lubię, gdy kawiarnia ma fajny wystrój...siedzenia, stoliki...A w tle leci miła muzyka, ale nie bardzo głośno...
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 15:44   #10
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Kawiarnie

Cytat:
Napisane przez cherry09 Pokaż wiadomość
dziękuję za liczne wypowiedzi, temat nadal jak najbardziej aktualny : ) Zbieram wszelkie info, ponieważ w Łodzi powstała NOWA kawiarnio herbaciarnia i wraz z właścicielką chcielibyśmy uprzyjemnić gościom spędzony w niej czas, kawiarnia jest skierowana do Was do wszystkich ludzi, chcemy stworzyć dla Was miejsce ciekawe, nowe, jednak z pewnym klimatem własnym, stąd też plany atrakcji okresowych : )
Oczywiście najlepiej połączyć moje typy 1 i 2. Ale tak na poważnie, co jeszcze lubię w kawiarniach:
1. karty stałego klienta- możecie stworzyć jakieś karty i nabijać na nie pieczątki, za 10 pieczątek 1 kawa gratis
2. jakość i podanie... kawa musi być smaczna, tzn. taka, żebyście były w stanie ją same wypić i żeby nie kojarzyła się z kawą automatową. Co do podania- w moim mieście w jednej kawiarni podają latte na ciepło w szklance bez uszu ze słomką... Jak ja mam to pić? Aż wystygnie?
3. Koniecznie w kawiarni musicie mieć dostęp do świeżej prasy, niektórzy wpadają na kawę, a przy samej kawie mogą się nudzić.
To tyle. I rzeczywiście podziel się nazwą, wpadnę w sobotę (jak znajdę czas).
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 16:30   #11
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 615
Dot.: Kawiarnie

Cytat:
Napisane przez cherry09 Pokaż wiadomość
Witam Was Kobietki Jestem nowa na forum Mam dla Was takie hasło: kawiarnie/herbaciarnie... co myślicie.. co chciałybyście "zastać" w takim miejscu... Może możecie polecić jakieś fajne w Waszym mieście... Napiszcie co właśnie w TYCH kawiarniach/herbaciarniach was urzekło?
Czekam na odpowiedzi : )
idealna kawiarnia powinna mieć swój klimat. tak jak jedna z dziewczyn napisała, powinno byc przytulnie. może mieć jakiś okreslony motyw, tzn. urządzona w stylu lat 20 i fajnie by było gdyby był duży wybór przeróżnych herbat. a w głośnikach jakaś przyjemna muzyka puszczana z płyt , a nie z radio.
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-17, 17:53   #12
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Kawiarnie

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Latte podają w szklankach, które parzą mi dłonie.
A w czym chciałabyś dostawać latte?
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 18:25   #13
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Kawiarnie

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
A w czym chciałabyś dostawać latte?
W normalnej szklance do latte z UCHEM bądź taką, w jakiej podają z ŁYŻKĄ. Nikt normalny nie jest w stanie w ten sposób wypić kawy. Chyba, że ja jestem nienormalna i nieobyta.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 19:49   #14
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Kawiarnie

Fajny wątek
Ja lubię gdy:
- światło w kawiarni nie jest razace, ale przygaszone
- stoliki sa oddzielone w takich odleglosciach, ze nie slyszy sie o czym mowia inni
- pyszna kawka (NIE JAKAS KWASNA, BEZ SMAKU!)
- miła muzyczka
- usmiechnieta obsluga
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 15:46   #15
cherry09
Przyczajenie
 
Avatar cherry09
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola/Łódź
Wiadomości: 17
Dot.: Kawiarnie

reklama

Edytowane przez emememsik
Czas edycji: 2010-11-18 o 19:10
cherry09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 19:03   #16
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Kawiarnie

Cytat:
Napisane przez cherry09 Pokaż wiadomość
reklama
Gratuluję i jak tylko znajdę chwilę- chętnie wpadnę

Edytowane przez emememsik
Czas edycji: 2010-11-18 o 19:11
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 18:33   #17
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Kawiarnie

Nie lubię nowoczesnych kawiarni. Wolę drewno, przyciemnione światło, klimat, obrazy na ścianach. Kawa lepiej mi wtedy smakuje. Chciałabym, żeby kawiarnie nie powielały pomysłów, tzn żeby w jednej grało się jazz, w innej muzykę poważną (raz jeden w życiu jadłam przy "Czterech porach roku" Vivaldiego, nie miałam ochoty wychodzić z Dessy, bo tam to wydarzenie miało miejsce), jeszcze inna była w stylu tureckim albo japońskim. Coś co przyciągnie. Podobno w Łodzi istnieje kawiarnia gdzie postawione są maszyny do szycia i można sobie coś zacerować/przyszyć/odpruć No i wypić kawę. Jest takowa?
Jest w Rz-wie super knajpa - Graciarnia (w rynku). To jest w piwnicy i każda wnęka stylizowana jest inaczej. Mamy pokój erotyczny (artystyczne czarno - białe zdjęcia na ścianach), komiksowy (tapeta w Tytusem, Romkiem i Atomkiem), wagon pociągowy i pokój z konfesjonałem i trumną. Studenci uwielbiają to miejsce.

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2010-11-21 o 18:34
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 23:27   #18
fergieunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 697
GG do fergieunia
Dot.: Kawiarnie

Świetny wątek! nie tylko żeby pomóc Tobie ale również porozmawiać o takowych miejscach, polecić, wypowiedzieć swoje zdanie.

Do kawiarnii zaczęłam chodzić niedawno ( może dlatego, że zaczynam dopiero żyć a związane jest to z moim młodym wiekiem) Urzekają mnie miejsca intymne ( z ładnym wystrojem) gdzie spokojnie mogę spędzić czas i nie jestem obserowana przez innych. Miejsce na uboczu. Wystrój pasuje mi każdy, byle miał swój niepotwarzalny klimat ( fajnie gdy nawiązuje do pewnej epoki czy ma charakterystyczne akcenty ozdobne) Miło mi się popija kawę przy dzwiękach jazzu. Prasa w miarę aktualna również miło widziana. No i karta stałęgo klienta - to na prawdę zachąca by zajrzeć w dane miejsce jeszcze raz. Miła nienachalna kompetentna obsługa. Karta menu przejrzysta z cennikiem ( mile widziane zdjęcia) Oraz jakieś gadżety typu firmowa filiżanka z logo firmy na sprzedaż.
Jeżeli lokal utrzymany jest w ciemnych barwach chętnie zobaczyłabym bezzapachowy podgrzewacz bądź mały bukiet kwiatów.
Książkami również bym nie pogardziła ( i fajnie by było przeczytać jakieś " starocie" a nie to co aktualnie modne) To sprawi, ze klient zapragnie zostać dłuzej i być może skusi się na dokładkę pysznego ciasta
__________________
Kto powiedział, że muszę być taka jak inni? Indywidualność jest piękna.

Oszczędzam na PERFUMY!!
fergieunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 19:46   #19
cherry09
Przyczajenie
 
Avatar cherry09
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola/Łódź
Wiadomości: 17
Dot.: Kawiarnie

Tak to prawda że jest kawiarnia z maszynami do szycia w Łodzi, jednak nie miałam jeszcze okazji tam być. Namiary mogę podać jedynie na priv ; ) Dostałam już ostrzeżenie przez własną bezmyślność, ponieważ jestem trochę podniecona tym co robię i nieopatrznie zrobiłam tu reklamę... Przepraszam, już nie będę : )
cherry09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-23, 20:18   #20
agueda
Raczkowanie
 
Avatar agueda
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 319
Dot.: Kawiarnie

Ja tam bym polemizowała czy w Coffee Heaven mają taką ŚWIETNĄ kawę. Dla mnie to ot zwykła kwaśnia mieszanka arabici z robustą(bo taniej) podana w papierze. Taki kawowy fast food i każdy znający się choć trochę na kawie ominie tamtejsze espresso szerokim łukiem . A z kawiarni w Warszawie polecam Filtry.
agueda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 20:52   #21
_mi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3
Dot.: Kawiarnie

Fajna knajpka powinna mieć swój własny, niepowtarzalny klimat stworzony np. przez charakterystyczny wystrój. (Ale stylizowanie na jakaś konkretną epokę wydaje mi się dość oblatane, lepiej nawiązać do czegoś innego - jak np cafe Manekin w krakowie - stylizowany na pracownię krawiecką.) Do tego obsługa taka pasująca do charakteru miejsca - mam na myśli strój i zachowanie, a nie taka nastawiona na machinalną obsługę klienta.
Dobrze by było też jakby było serwowane coś charakterystycznego (i oczywiście nieziemsko dobrego), takiego do dostania tylko w tej knajpce.

Mnie podobają się miejsca gdzie mogę spokojnie usiąść, porozmawiać, oprzec się na jakichś poduchach a najlepiej schować w jakiejś wnęce tak żebym była tylko ja i ten ktoś z kim przyszlam
Aha, tak jak i poprzedniczki, mnie też nie rajcuje przebywanie w jakichs takich nowoczesnych lokalach o jasnym wystroju i z wielką przestrzenią.

W Krakowie fajne są też Tribeca i Prowincja ale jest duzo więcej miłych przytulnych miejsc.
_mi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 11:44   #22
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Kawiarnie

cherry byłam w kawiarni (Twojej?)
Klimat bardzo fajny, przytulnie jest Muzyka pasująca do lokalu Szkoda tylko, że praktycznie byłam tam sama z koleżanką... Ale może w porę nie trafiłam
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 13:59   #23
dzbanek do kawy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 502
Dot.: Kawiarnie

Ooo jaki fajny wątek Uwielbiam takie kawiarniane klimaty.
Lubię takie kawiarnie, które są jedyne w swoim rodzaju (u mnie w mieście wszystkie są mniej więcej jednakowe) i można się schować (ile jest takich sytuacji kiedy wchodzi ktoś niepożądany).
Zwracam też uwagę na jakość kaw i sposób jej podania (dużo razy mi się zdarzyło, że filiżanka albo spodek były brudne!). Mleko powinno być idealnie spienione i lubię kiedy barista robi jakieś wzorki (latteart).
Kocham takie miejsca gdzie jest dostęp do świeżej prasy albo książek.
ja osobiście nie lubię nowoczesnych kawiarni i unikam ich jak ognia. Wolę tradycyjne klimaty.
dzbanek do kawy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:05.