Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-06, 11:50   #2041
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez pannamima Pokaż wiadomość
Czytałam kilka stron wątku wstecz, ale nazw filtrów które używacie nie znalazłam. Polecicie coś? Prawie wyleczyłam podskórny trądzik i szukam filtru fotostabilnego, niezapychającego najlepiej matującego :P
Czy któraś używa Vichy Capital Solieil, który jest na kwc zachwalany?
Mnie zapchał i wiele osób które go uzywały także Więc ja osobiście nie polecam.
Mi ostatnio cera się troszkę pogorszyła, chyba dlatego,że nieco zmodyfikowałam pielęgnację+kupa stresu+brak czasu. Niestety dorobiłam się sporej ilości zaskórników. Chyba wrócę do starej pielęgnacji
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 12:44   #2042
pannamima
Zakorzenienie
 
Avatar pannamima
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 8 331
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Pijana truskawkami Pokaż wiadomość
Hej, może podzielisz się tym jak udało Ci się pozbyć tego trądziku? niestety co do filtra to nie pomogę, wszystkie powyżej SPF 30 mnie zapychają.
Tak naprawdę to nie miałam jakiejś specjalnej recepty. Po prostu kosmetyki ograniczyłam do minimum, te co mam to raczej bez parabenów. Pierwsza zasada to nie wyciskać!
Rano tonizuję, myję żelem. wieczorem nakładam olejek arganowy. Raz w tygodniu peeling lub maseczka z glinką. Nie gwarantuję, ze u wszystkich tak będzie, ale moje czoło w ciągu pół roku naprawdę się poprawiło. Teraz mam takie pojedyńcze grudki, które zamierzam wytępić na ostro Atrederm lub Davercinem. Kurację zacznę raczej po wakacjach. W wakacje staram się nie malować i używam wody termalnej Avene. A teraz szukam filtra, żeby nie utrwalać przebarwień.
A jakich filtrów używacie?

Claire91 to mnie załamałaś, bo to pierwsza taka opinia, którą spotkałam .
pannamima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 12:50   #2043
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez pannamima Pokaż wiadomość
Czytałam kilka stron wątku wstecz, ale nazw filtrów które używacie nie znalazłam. Polecicie coś? Prawie wyleczyłam podskórny trądzik i szukam filtru fotostabilnego, niezapychającego najlepiej matującego :P
Czy któraś używa Vichy Capital Solieil, który jest na kwc zachwalany?
u mnie ten filtr w ciągu paru godzin zrobił armagedon na twarzy najlepiej zaopatrzyć się w próbkę przed kupieniem całego opakowania.

jak na razie jedyny filtr, który mi nie robi krzywdy (poza ewentualnym podrażnianiem i wzmaganiem pocenia się twarzy) to Aknicare, niestety filtr SPF 30 tylko.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2013-07-06 o 12:51
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 12:53   #2044
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja używam Uriage spf 50 do cery tłustej i mieszanej, podobną konsystecję posiada Bioderma, ktora jest w wersji białej i tonujacej (czyli w sam raz na lato) https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...#review-791637

Dopasowanie filtru to bardzo indywidualna sprawa i trzeba się naprawdę nagimnastykować by trafić na taki, by odpowiadał naszej skórze
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 12:54   #2045
pannamima
Zakorzenienie
 
Avatar pannamima
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 8 331
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
u mnie ten filtr w ciągu paru godzin zrobił armagedon na twarzy najlepiej zaopatrzyć się w próbkę przed kupieniem całego opakowania.

jak na razie jedyny filtr, który mi nie robi krzywdy (poza ewentualnym podrażnianiem i wzmaganiem pocenia się twarzy) to Aknicare, niestety filtr SPF 30 tylko.
Kurde, następna mnie załamuje
W końcu zrezygnuję z tego filtra, bo cholera mnie strzela
pannamima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 14:04   #2046
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

No dla mnie filtr uriage to masakra. Wydałam prawie 70 dych i tak mnie zapchal. Krosty mam w górnej części policzków też a tam nigdy nie miałam pryszczy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 14:31   #2047
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
No dla mnie filtr uriage to masakra. Wydałam prawie 70 dych i tak mnie zapchal. Krosty mam w górnej części policzków też a tam nigdy nie miałam pryszczy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nowa wersja Hyseac? No to albo jestes na cos nadwrazliwa na jakis skladnik w filtrach albo nie wiem - mnie jeszcze nigdy nie zapchał łącznie z Biodermą, konsystencja jest niespotykanie lekka i rozciera się jak slikonowa baza.. I to jest dowód na to, ze należy ciągle szukać
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-06, 16:27   #2048
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIOR

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Nowa wersja Hyseac? No to albo jestes na cos nadwrazliwa na jakis skladnik w filtrach albo nie wiem - mnie jeszcze nigdy nie zapchał łącznie z Biodermą, konsystencja jest niespotykanie lekka i rozciera się jak slikonowa baza.. I to jest dowód na to, ze należy ciągle szukać
Tak, nowa wersja. Kupiłam w tym roku. Rozprowadzanie ok chociaż zapach mnie drażni. Kupiłam bo wyjeżdżamy do Chorwacji i zaczęłam używać wcześniej żeby zobaczyć czy nie zapycha.

Wróciłam do babydreama ale jego już nie produkują podobno.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 16:38   #2049
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż.

Ja miałam uriage w zeszłym roku i strasznie mnie zapchał. Nie wiem jak nowa wersja, ale po przeżyciach z tamtym raczej nie sprawdzę.
W zeszłym roku niezła była soraya, ale chyba ją zmienili na gorszą. Do ciała ujdzie, szczególnie, że jest dość tania.
Po wypróbowaniu różnych próbek kupiłam tą matującą emulsję z vichy, ale tylko 30. Matuje faktycznie, nawet w upale nic mi nie spływa. I nie pogarsza stanu mojej skóry.
50-tek sprawdzałam wiele, ale zawsze są albo bardzo bielące albo się po nich świecę albo zapychają. W końcu stwierdziłam, że nie naświetlam znowu tak bardzo twarzy i 30 musi wystarczyć.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 16:41   #2050
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Nie miałaśwrazenia, ze soraya jest niestabilna? Po nałożeniu minerałów miałam wrażenie, ze w ogóle nie chroni i wracałam z lekko opaloną buzią co przy filtrach aptecznych mi się nigdy nie zdarzało..
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 16:42   #2051
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż.

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Ja miałam uriage w zeszłym roku i strasznie mnie zapchał. Nie wiem jak nowa wersja, ale po przeżyciach z tamtym raczej nie sprawdzę.
W zeszłym roku niezła była soraya, ale chyba ją zmienili na gorszą. Do ciała ujdzie, szczególnie, że jest dość tania.
Po wypróbowaniu różnych próbek kupiłam tą matującą emulsję z vichy, ale tylko 30. Matuje faktycznie, nawet w upale nic mi nie spływa. I nie pogarsza stanu mojej skóry.
50-tek sprawdzałam wiele, ale zawsze są albo bardzo bielące albo się po nich świecę albo zapychają. W końcu stwierdziłam, że nie naświetlam znowu tak bardzo twarzy i 30 musi wystarczyć.
Jak skończę moja dwa matujące filtry, to też przetestuję ten z vichy, ale 30. Mam nadzieję że także nic nie będzie mi spływać przy nim, bo 50 każda się świeci tak czy inaczej.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-06, 16:45   #2052
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Z sorayą nie, ale nie stosowałam jej z minerałami, więc może z nimi się gryzie?
Wiem o czym mówisz, tak miałam z Lirene, nakładam filtr, a pomimo to łapała mnie opalenizna.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 16:48   #2053
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Z sorayą nie, ale nie stosowałam jej z minerałami, więc może z nimi się gryzie?
Wiem o czym mówisz, tak miałam z Lirene, nakładam filtr, a pomimo to łapała mnie opalenizna.
Właśnie coś mi się wydaje, że niestety minerały kolidowały z tym filtrem - bo przy używaniu na szyję i dekolt ochrona rzeczywiście była, ale niestety nie taka jak przy filtrach aptecznych...
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 18:44   #2054
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez pannamima Pokaż wiadomość
Czytałam kilka stron wątku wstecz, ale nazw filtrów które używacie nie znalazłam. Polecicie coś? Prawie wyleczyłam podskórny trądzik i szukam filtru fotostabilnego, niezapychającego najlepiej matującego :P
Czy któraś używa Vichy Capital Solieil, który jest na kwc zachwalany?
Ja używałam próbki i byłam zachwycona Teraz przymierzam się do zakupu całego opakowania- zobaczymy jak sprawdzi się dłuższy czas Swietnie chronił, drobne plamki, zaczerwienienia itd poznikały Szybko się wchłaniał, nie przetłuszczając skóry. Zostawiał warstwę, ale nie znam takiego, który by tego nie robił Miałam 50 do cery mieszanej.

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Z sorayą nie, ale nie stosowałam jej z minerałami, więc może z nimi się gryzie?
Wiem o czym mówisz, tak miałam z Lirene, nakładam filtr, a pomimo to łapała mnie opalenizna.
lirene emulsja mineralna?

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-07-06 o 18:43
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 10:21   #2055
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, a czego używacie do nawilżania ciała?
Ja mam problem z suchością skóry ciała, szczególnie dłoni.
No ale ilekroć używam balsamów, kremów do rąk pogarsza mi się buzia, bo niechcący zawsze coś tam przeniosę, dotknę buzię nieświadomie nawet...
Odstawiłam wszelkie balsamy, zostałam z lotionem Babydream i oliwką Hipp.
A co wy stosujecie?
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 11:15   #2056
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Latem na ciało Oliwka Hipp (sprawdza się najlepiej), w dłonie wcieram olej makadamia zmieszany z serum z mocznikiem, kwasem hialuronowym i czynnikiem NMF
Zimą stawiam na natłuszczenie - kokos, działa podobnie jak parafina (ale tylko raz na tydzień) a codziennie masełko shea+olej ze słodkich migdałów.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 13:16   #2057
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
(...)
lirene emulsja mineralna?
Nie, ta "zwykła". Czemu pytasz? Mineralna też be?
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 13:32   #2058
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Nie, ta "zwykła". Czemu pytasz? Mineralna też be?
Nie Myslałam, że chodzi Ci o w/w, bo chciałabym ją potestować.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 14:43   #2059
szizii
Raczkowanie
 
Avatar szizii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 176
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Podpinam się pod wątek Sama ostatnio mam straszne problemy z cerą i ogólnie moim zdaniem wygląda ona makabrycznie Dlatego stwierdziłam że czas o nią porządnie zadbać. Co sądzicie o takim planie? Doradzicie coś?

Codzienne mycie twarzy żelem do mycia Lirene nawilżającym, na wieczór przemycie sokiem z aloesu, potem krem La Roche Posay. Na dzień krem nawilżający, na przykład Nivea Soft, chociaż tutaj mam zastrzeżenia, bo przy używaniu La Roche Posay latem przydałby się jakiś krem z filtrem...
Raz na jakiś czas maseczka z mleka i drożdży i parówka z bratka.
Dodatkowo zaczęłam pić aloes, codziennie 3 razy, 5 łyżek soku na 5 łyżek wody.
Ogólnie moją zmorą są spore, czerwone pryszcze, które dość często mi teraz wyskakują i ślady po nich.
Co sądzicie o takiej pielęgnacji?
szizii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-07, 15:53   #2060
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez szizii Pokaż wiadomość
Podpinam się pod wątek Sama ostatnio mam straszne problemy z cerą i ogólnie moim zdaniem wygląda ona makabrycznie Dlatego stwierdziłam że czas o nią porządnie zadbać. Co sądzicie o takim planie? Doradzicie coś?

Codzienne mycie twarzy żelem do mycia Lirene nawilżającym, na wieczór przemycie sokiem z aloesu, potem krem La Roche Posay. Na dzień krem nawilżający, na przykład Nivea Soft, chociaż tutaj mam zastrzeżenia, bo przy używaniu La Roche Posay latem przydałby się jakiś krem z filtrem...
Raz na jakiś czas maseczka z mleka i drożdży i parówka z bratka.
Dodatkowo zaczęłam pić aloes, codziennie 3 razy, 5 łyżek soku na 5 łyżek wody.
Ogólnie moją zmorą są spore, czerwone pryszcze, które dość często mi teraz wyskakują i ślady po nich.
Co sądzicie o takiej pielęgnacji?
Effaclar jest dobry, sama go używałam i ładnie hamował wyskakiwanie pryszczy. Bardzo dobrze że dbasz o skórę od środka.
Odstaw na kilka dni może ten krem z nivea, i zobacz czy to on nie jest sprawcą niespodzianek. Mnie osobiście nie zapycha, ale może u Ciebie tak. Na noc możesz spróbować twarz oczyszczać mocniejszym żelem. Jeśli nie pomoże Ci effaclar, dobrze by było iść do dermatologa.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 18:24   #2061
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

jeśli masz problemy z czerwonymi pryszczami, to na twoim miejscu odpuściłabym sobie parówki - ciepło nie tylko rozszerza pory, ale też naczynia krwionośne. Z własnego doświadczenia wiem, że pryszczy ze stanem zapalnych lepiej nie podgrzewać, u mnie puchną po samym ciepłym prysznicu, nawet jeśli nie moczę twarzy.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 18:31   #2062
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Nie, ta "zwykła". Czemu pytasz? Mineralna też be?
Lirenka mineralna to bardzo fajny filtr, w dodatku fotostabilny

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Ten Nivea soft jest nieźle napakowany alkoholem (wyczuwam woń) w dodatku potwornie zapycha. Podbijam,ze parówki to zły.pomysł, wykwity robią się bardziej nabrzmiałe. Mycie żelem przestawilabym na noc + sok z aloesu,a samo przecieranie aloesem rano - skóra musi być bardzo dobrze oczyszczona .

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 18:53   #2063
pannamima
Zakorzenienie
 
Avatar pannamima
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 8 331
Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Lirenka mineralna to bardzo fajny filtr, w dodatku fotostabilny

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Ten Nivea soft jest nieźle napakowany alkoholem (wyczuwam woń) w dodatku potwornie zapycha. Podbijam,ze parówki to zły.pomysł, wykwity robią się bardziej nabrzmiałe. Mycie żelem przestawilabym na noc + sok z aloesu,a samo przecieranie aloesem rano - skóra musi być bardzo dobrze oczyszczona .

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja np nie wyczuwam żadnej woni alkoholu i mnie nie zapycha, tak więc, ile cer tyle opinii
pannamima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 19:00   #2064
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

Cytat:
Napisane przez pannamima Pokaż wiadomość
Ja np nie wyczuwam żadnej woni alkoholu i mnie nie zapycha, tak więc, ile cer tyle opinii
Racja mnie nawet ten zwykły nivea nie zapycha. Różnie to bywa
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 10:17   #2065
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Racja mnie nawet ten zwykły nivea nie zapycha. Różnie to bywa
No to zazdroszczę, mi niestety nivea robi pobojowisko z twarzy
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 10:24   #2066
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
No to zazdroszczę, mi niestety nivea robi pobojowisko z twarzy
Eh no widzisz mnie za to ostatnio zapchał krem z kolastyny, już 5 dzień się męczę żeby zlikwidować ślady po tym
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 10:33   #2067
szizii
Raczkowanie
 
Avatar szizii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 176
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Effaclar jest dobry, sama go używałam i ładnie hamował wyskakiwanie pryszczy. Bardzo dobrze że dbasz o skórę od środka.
Odstaw na kilka dni może ten krem z nivea, i zobacz czy to on nie jest sprawcą niespodzianek. Mnie osobiście nie zapycha, ale może u Ciebie tak. Na noc możesz spróbować twarz oczyszczać mocniejszym żelem. Jeśli nie pomoże Ci effaclar, dobrze by było iść do dermatologa.
Wydaje mi się, że wina leży raczej po stronie pudru z Dermacolu. Napaliłam się na niego zobaczywszy jaki efekt dał u mojej koleżanki ale mam wrażenie że robi tynk z twarzy i zamiast leczyć zmiany (bo podobno miał trochę "podsuszać" pryszcze) powoduje kolejne, dlatego odstawiłam. Używam Nivei natomiast już bardzo długo i tutaj wydaje mi się, że jest ok ale sprawdzę
Sok z aloesu KOMPLETNIE mi nie smakuje ale da się to jakoś przeżyć, słyszałam o nim jednak dużo dobrych opinii, więc może stan cery się poprawi. Natomiast boję się trochę smarować twarzy sokiem, nie wiem, czy mnie nie uczula, próbowałam już, za pierwszym razem nic się nie działo, za drugim twarz była potwornie czerwona i piekła, do rana to zeszło, ale czy to możliwe, że aloes mnie uczulił? o.O
Przyznam, że wizyta u dermatologa nie jest mi zbytnio na rękę, gdyż po prostu będąc u niego ostatni raz, wydałam mnóstwo pieniędzy a trądzik i tak powrócił, a podejrzewam że teraz ze względu na to że niedługo idę na studia do innego miasta prawdopodobnie, nie będę sobie mogła pozwolić na wydawanie jakiś większych sum A może raz na jakiś czas robić zabieg mikrodermabrazji, byłby to dobry pomysł?
To w takim razie jutro biegnę po La Roche Posay, tylko on ma w składzie kwasy, więc pewnie potrzebny byłby też jakiś krem z filtrem?
Skoro tak doradzacie, to parówki sobie odpuszczam, natomiast poszukam jeszcze jakiegoś porządnego kremu nawilżającego, poprzeglądam jeszcze kwc i najwyżej pomęczę Was jeszcze pytaniami

Edytowane przez szizii
Czas edycji: 2013-07-08 o 10:52
szizii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 11:08   #2068
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez szizii Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że wina leży raczej po stronie pudru z Dermacolu. Napaliłam się na niego zobaczywszy jaki efekt dał u mojej koleżanki ale mam wrażenie że robi tynk z twarzy i zamiast leczyć zmiany (bo podobno miał trochę "podsuszać" pryszcze) powoduje kolejne, dlatego odstawiłam. Używam Nivei natomiast już bardzo długo i tutaj wydaje mi się, że jest ok ale sprawdzę
Sok z aloesu KOMPLETNIE mi nie smakuje ale da się to jakoś przeżyć, słyszałam o nim jednak dużo dobrych opinii, więc może stan cery się poprawi. Natomiast boję się trochę smarować twarzy sokiem, nie wiem, czy mnie nie uczula, próbowałam już, za pierwszym razem nic się nie działo, za drugim twarz była potwornie czerwona i piekła, do rana to zeszło, ale czy to możliwe, że aloes mnie uczulił? o.O
Przyznam, że wizyta u dermatologa nie jest mi zbytnio na rękę, gdyż po prostu będąc u niego ostatni raz, wydałam mnóstwo pieniędzy a trądzik i tak powrócił, a podejrzewam że teraz ze względu na to że niedługo idę na studia do innego miasta prawdopodobnie, nie będę sobie mogła pozwolić na wydawanie jakiś większych sum A może raz na jakiś czas robić zabieg mikrodermabrazji, byłby to dobry pomysł?
To w takim razie jutro biegnę po La Roche Posay, tylko on ma w składzie kwasy, więc pewnie potrzebny byłby też jakiś krem z filtrem?
Skoro tak doradzacie, to parówki sobie odpuszczam, natomiast poszukam jeszcze jakiegoś porządnego kremu nawilżającego, poprzeglądam jeszcze kwc i najwyżej pomęczę Was jeszcze pytaniami
Effaclar nie jest aż tak uczulający na słońce jak inne. W porównaniu leków przepisywanych przez derma to pikuś. Jeśli masz jasną cerę to i tak radziłabym Ci kupić krem z ochroną 50, dlatego że wtedy stan cery się poprawia. Ja stosując krem z SPF 50 widzę różnicę, mniej pojawia się wyprysków, cera wygląda o wiele lepiej.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 11:17   #2069
szizii
Raczkowanie
 
Avatar szizii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 176
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Effaclar nie jest aż tak uczulający na słońce jak inne. W porównaniu leków przepisywanych przez derma to pikuś. Jeśli masz jasną cerę to i tak radziłabym Ci kupić krem z ochroną 50, dlatego że wtedy stan cery się poprawia. Ja stosując krem z SPF 50 widzę różnicę, mniej pojawia się wyprysków, cera wygląda o wiele lepiej.
A jakiego kremu używasz? Fakt, mam jasną, nawet bardzo jasną karnację. U mnie problem polega jednak na tym, że nie ufam filtrom, bo nie jestem obeznana w tym temacie, po prostu boję się, że będą mnie zapychać i to pogorszy stan cery... Tym bardziej, że na każdego ten sam kosmetyk może działać inaczej. Chciałam znaleźć coś w przystępnej cenie ale po prostu nie mogę się przemóc
Apropo, tego kremu Nivea Soft. Przejrzałam skład i Alkohol Denat. chyba raczej nie pomaga w dobrym nawilżaniu twarzy, nie?
Myślę jeszcze nad tym i tym kremem na dzień, tak żeby też nie przesuszyć cery, bo choć sok z aloesu idealnie w moim przypadku nawilża, to tak jak już wspomniałam, chyba mnie trochę uczula.
szizii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 13:10   #2070
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez szizii Pokaż wiadomość
A jakiego kremu używasz? Fakt, mam jasną, nawet bardzo jasną karnację. U mnie problem polega jednak na tym, że nie ufam filtrom, bo nie jestem obeznana w tym temacie, po prostu boję się, że będą mnie zapychać i to pogorszy stan cery... Tym bardziej, że na każdego ten sam kosmetyk może działać inaczej. Chciałam znaleźć coś w przystępnej cenie ale po prostu nie mogę się przemóc
Apropo, tego kremu Nivea Soft. Przejrzałam skład i Alkohol Denat. chyba raczej nie pomaga w dobrym nawilżaniu twarzy, nie?
Myślę jeszcze nad tym i tym kremem na dzień, tak żeby też nie przesuszyć cery, bo choć sok z aloesu idealnie w moim przypadku nawilża, to tak jak już wspomniałam, chyba mnie trochę uczula.
Ten z Ziaji powinien być bardzo dobry jest chwalony, sama mam jego próbki ale póki co zużywam to co mam.
Ja mam krem matujący z filtrem 50 z Ziaji. Póki co sprawdza się
No i jest tani.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:22.