Krzywa płytka paznokcia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-13, 13:56   #1
Agnieszka8911
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 9

Krzywa płytka paznokcia




Witam
Przeszukałam całe forum ale nie znalazłam podobnego problemu.
Jeżeli coś mi umknęło bardzo proszę o przekierowanie.

Przechodząc do rzeczy moje paznokcie są dziwnie pofalowane (?) , pofałdowane (?) mam tak na kilku paznokciach. Przesyłam rysunek poglądowy bo nie wiem jak to wytłumaczyć. góny obrazek to tak jak powinna wyglądać płytka a dolny to tak jak jest u mnie.

link do obrazka : http://wstaw.org/w/2eqK/

Czy da się coś z tym zrobić? W dzieciństwie obgryzałam paznokcie, może do 3kl podstawówki. Aktualnie mam płytkę paznokcia wyżelowaną dlatego nie mogę przesłać zdjęcia. Chciała bym wkrótce ściągnąć żel i mieć naturalnie. Niestety im moje paznokcie są dłuższe tym gorzej wyglądają mimo iz próbuje je wypiłować nadać kształt nic to nie daje. Czy coś polecacie? miałyście taki problem?
Agnieszka8911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 18:35   #2
ewelinaszefowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 7
Dot.: Krzywa płytka paznokcia

Cytat:
Napisane przez Agnieszka8911 Pokaż wiadomość


Witam
Przeszukałam całe forum ale nie znalazłam podobnego problemu.
Jeżeli coś mi umknęło bardzo proszę o przekierowanie.

Przechodząc do rzeczy moje paznokcie są dziwnie pofalowane (?) , pofałdowane (?) mam tak na kilku paznokciach. Przesyłam rysunek poglądowy bo nie wiem jak to wytłumaczyć. góny obrazek to tak jak powinna wyglądać płytka a dolny to tak jak jest u mnie.

link do obrazka : http://wstaw.org/w/2eqK/

Czy da się coś z tym zrobić? W dzieciństwie obgryzałam paznokcie, może do 3kl podstawówki. Aktualnie mam płytkę paznokcia wyżelowaną dlatego nie mogę przesłać zdjęcia. Chciała bym wkrótce ściągnąć żel i mieć naturalnie. Niestety im moje paznokcie są dłuższe tym gorzej wyglądają mimo iz próbuje je wypiłować nadać kształt nic to nie daje. Czy coś polecacie? miałyście taki problem?
Miałam kiedyś przejściowo mocno pofalowane paznokcie kciuków po założeniu tipsów. Przy odsuwaniu skórek prawdopodobnie za mocno miałam uciskane okolice paznokciowego obłączka (moim zdaniem została podrażniona macierz). Powstały grube gruzdy wzdłuż paznokcia, na szczęście u mnie zniknęły po odrośnięciu. Być może u Ciebie Agnieszka 8911 jest to skutek znęcania się poprzez obgryzanie.
ewelinaszefowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 17:20   #3
julka559
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 45
Dot.: Krzywa płytka paznokcia

Mam ten sam problem. Z tym, że ja paznokci nie obgryzam dopiero od 3 lat, do 15 roku życia cały czas je obgryzałam.
Teraz mam bardzo długie paznokcie, sporo osób pyta nawet czy to moje naturalne czy sztuczne
i to, że jeden z nich jest krzywy bardzo mi się nie podoba
julka559 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 21:15   #4
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Krzywa płytka paznokcia

Cytat:
Napisane przez Agnieszka8911 Pokaż wiadomość


Witam
Przeszukałam całe forum ale nie znalazłam podobnego problemu.
Jeżeli coś mi umknęło bardzo proszę o przekierowanie.

Przechodząc do rzeczy moje paznokcie są dziwnie pofalowane (?) , pofałdowane (?) mam tak na kilku paznokciach. Przesyłam rysunek poglądowy bo nie wiem jak to wytłumaczyć. góny obrazek to tak jak powinna wyglądać płytka a dolny to tak jak jest u mnie.

link do obrazka : http://wstaw.org/w/2eqK/

Czy da się coś z tym zrobić? W dzieciństwie obgryzałam paznokcie, może do 3kl podstawówki. Aktualnie mam płytkę paznokcia wyżelowaną dlatego nie mogę przesłać zdjęcia. Chciała bym wkrótce ściągnąć żel i mieć naturalnie. Niestety im moje paznokcie są dłuższe tym gorzej wyglądają mimo iz próbuje je wypiłować nadać kształt nic to nie daje. Czy coś polecacie? miałyście taki problem?
Niestety, zdjęcie się nie otwiera, a chciałam porównać te fałdy z moimi. Mam podobny problem, ale tylko z paznokciem na kciuku. Nigdy nie miałam tipsów, choć obgryzałam paznokcie, a z tego co gdzieś kiedyś czytałam może to też być objaw jakiejś choroby.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 08:53   #5
Agnieszka8911
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 9
Dot.: Krzywa płytka paznokcia

może to faktycznie przez obgryzanie tylko zastanawiam się jak temu zapobiec bądź zniwelować. Paznokcie odrastają ale zawsze są krzywe.
Niestety jeżeli chce trochę zapuścić to zaczynają się wywijać a moja płytka paznokcia jest dość mała i takie krótkie wyglądają nieestetycznie więc już nie wiem jak je nosić:/
Agnieszka8911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 14:08   #6
Kinia67
Raczkowanie
 
Avatar Kinia67
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 184
Dot.: Krzywa płytka paznokcia

Być może masz miękkie paznokcie i dlatego tak się dzieje.. Spróbuj używać utwardzaczy i preparatów, które wzmocnią paznokcie... Poza tym dobrym sposobem może okazać się też bezbarwny lakier... takie mam pomysly
Kinia67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 08:14   #7
Agnieszka8911
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 9
Dot.: Krzywa płytka paznokcia

Ściągnęłam żel. Paznokcie jak papier łamią się rozdwaja/roztrajają itd :/
Odżywiam, wcieram olejki i czekam aż odrosną może coś się zmieni ale wydaje mi się że taka po prostu budowa moich paznokci.
Agnieszka8911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-21, 21:10   #8
madeline31
Przyczajenie
 
Avatar madeline31
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Dot.: Krzywa płytka paznokcia

Cytat:
Napisane przez Agnieszka8911 Pokaż wiadomość
Ściągnęłam żel. Paznokcie jak papier łamią się rozdwaja/roztrajają itd :/
Odżywiam, wcieram olejki i czekam aż odrosną może coś się zmieni ale wydaje mi się że taka po prostu budowa moich paznokci.
Miałam dokładnie to samo i dodatkowo pojawiały się '' ubytki '' na płytce paznokcia. Zaczęłam używać odżywki z JOKO '' bomba witaminowa '' i problem zniknął Nie wiem czy w Twoim przypadku to pomoże, ale warto spróbować.
madeline31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 14:27   #9
Agnieszka8911
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 9
Dot.: Krzywa płytka paznokcia

Cytat:
Napisane przez dryda Pokaż wiadomość
Niestety, zdjęcie się nie otwiera, a chciałam porównać te fałdy z moimi. Mam podobny problem, ale tylko z paznokciem na kciuku. Nigdy nie miałam tipsów, choć obgryzałam paznokcie, a z tego co gdzieś kiedyś czytałam może to też być objaw jakiejś choroby.

wizaz.pl/forum/showthread.php?t=682439
tutaj jest wątek w której są zdjęcia paznokci jakiegoś chłopaka i właśnie moje zawijają sie w podobny sposób :/ dlatego nigdy ich nie zapuszczam na taką długość!! krótkie tylko wchodzą w grę niestety

Edytowane przez Agnieszka8911
Czas edycji: 2013-11-25 o 14:31
Agnieszka8911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:39.