piasek w nerkach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-13, 10:54   #1
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek

piasek w nerkach


słyszałam że są produkty które należy unikać przy piasku w nerkach bo wyzwalają bóle
ktos wie o co chodzi?
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 13:15   #2
cerberus
Raczkowanie
 
Avatar cerberus
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Olkusz
Wiadomości: 305
GG do cerberus Send a message via Skype™ to cerberus
Dot.: piasek w nerkach

Lekarz nie mówił mi o niczym takim. Jedynie zalecał ograniczenie zawartości soli w potrawach, picie dużo wody, i jeszcze że sporadyczne piwo pomaga oczyścić nerki z racji swojej moczopędności.

Ale to raczej zalecenia ogólne / profilaktyczne, nie jak już piasek czy wręcz kamień się zalęgnie.
__________________
Osobowość -> 4w5
Bazgrołki -> deviantArt
Muzyka -> last.fm
cerberus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 18:28   #3
enex
Zakorzenienie
 
Avatar enex
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 11 419
Dot.: piasek w nerkach

Bóle powoduje przesuwanie/zaklinowanie piasku/kamienia - te ruchy drogami moczowymi to właśnie owa kolka nerkowa. Jeśli już ograniczać to napewno produkty, które przyczyniają się do dalszego powstawania kamieni i to produkty w zależności od typu kamieni u danego człowieka, bo z punktu widzenia chemicznego nie są wszystkie takie same, z gruntu wiele z nich jednak ma w swoim składzie wapń, czyli lepiej nie nadużywać suplementów czy mlecznych. Dużo pić, nie dać szansy infekcji.
enex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 14:44   #4
Astridd
Rozeznanie
 
Avatar Astridd
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 593
Dot.: piasek w nerkach

Aby wspomóc usuwanie piasku i zapobiegać powstawaniu kamieni nerkowych należy pić dużo wody i ruszać się! Każdy urolog, który słyszy, że siedzę godzinami przy komputerze (taka praca) załamuje ręce. Nie da się tego uniknąć, ale każda forma ruchu może być tu zbawienna. Ja jednak rezygnuję z basenu, bo basen sprzyja infekcjom. Niestety, my kobiety mamy fatalną budowę - krótką cewkę moczową i "złe rozmieszczenie otworków"
Astridd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 21:59   #5
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: piasek w nerkach

ja jestem instruktorka fitness wiec codziennie sie ruszma
pije duzo herbatek i kamieni dostlam masakra jakas
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 07:37   #6
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: piasek w nerkach

Cytat:
Napisane przez izmonek Pokaż wiadomość
ja jestem instruktorka fitness wiec codziennie sie ruszma
pije duzo herbatek i kamieni dostlam masakra jakas
witam. tu szczesliwa posiadaczka kamicy nerkowej ;P niedawno urodzilam zdrowy piekny 6mm kamyczek
a co do Twojego pytania, bolom sprzyja brak nawodnienia (normalny czlowiek powinien pic 2l wody dziennie, z kamica okolo 4-5l w Twoim -wiem, ze to duzo, ale trzeba to wyplukac), a takze co ciekawe czekolada w kazdej postaci (batony, platki, tabliczki), kakao (nawet te najlepszej jakosci), rowniez czarna herbata (nalezy jej unikac, powoduje zbijanie sie piasku i tworzenie sie kamyczkow -przed tym, jak dowiedzialam sie, ze choruje na kamice potrafilam pic do 12 kubkow dziennie czarnej herbaty), rabarbar, buraki (uniaj wogole szczawianow, poki nie wiesz jakiego rodzaju masz piasek).

zrob sobie badanie na parathormon(prywatnie ok 35 zł w laboratorium, z krwi -urolodzy wogole nie zlecaja tego badania), jesli mialabys nadczynnosc tarczyc, dieta Ci nie pomoze ani codzienne cwiczenie, poniewaz kamienie beda sie robic samoistnie -mowie to z doswiadczenia mojej mamy, ktora choruje juz na kamice nerkowa 20 pare lat. gdybys miala za duzo parathormonu zglos sie do enokrynologa przy okazju mozesz zrobic za jednym zamachem w laboratorium TSH, FT4 -skontrolujesz prace hormonalna tarczycy, a koszt kazdego z tego badania to kolo 15 zł.

nalezy pamietac, ze zazwyczaj Ci, ktorzy maja dializy nerek, maja za duzo parathormonu a co za tym idzie, nastepuje zwapnienie tego organu.
oczywiscie, nie strasze Cie, ale lepiej chuchać na zimne i kontrolowac zarowno nerki jak i tarczyce

co do wyplukiwania kamieni i piaskow, zaopatrz sie w aptece w debelizynę, mozesz tez zdobyc sok z jarzebiny (jest 2 razy bardziej moczopedny jak piwo- do rozpuszczenia w wodzie -taki sok mozna kupic zazwyczaj w opactwach np. benedyktyni), oczywiscie tez zurawina pod kazda postacia: owoce, tabletki, soki.
nalezy pamietac, ze jesli sie zachce siusiu, musisz natychmiast pedzic do lazienki! nie mozesz przetrzymywac! grozi to zatrzymaniem moczu w nerce i zakazeniem toksynami calego organizmu, wiec nawet jeslibys prowadzila zajecia i zachcialo by Ci sie isc do toalety dla swojego bezpieczenstwa zrob przerwe 5 minutową.
co jak co, ale ludzie, bez nerek nie mogli by funkcjonować. nie chce Cię straszyć, ale ja gdy, nie chcialo mi się dbać o mój układ moczowy mówiłam sobie jedno: "człowiek jest jedynym zwierzeciem, który przezywa kamicę nerkową... wielokrotnie'. moze brutalne, ale prawdziwe


pozdrawiam,
Ankalime -dumna mama 6mm kamyka

p.s. gdybys miala jakies pytania, z checia Ci opowiem, jeslibym sie nie udzielala w watku napisz do mnie PMa
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 13:13   #7
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: piasek w nerkach

oj super ze jestes! dzikuje z apodpowiedzi
ja nie jestem w stanie nie pojsc do toalety jak mi sie zachce
ostatnio duzo pije i nie moge siusiac nie czuje potrzeby kompletnie a dawniej mialam czetso potrzebe
tez pilam duzo czarnej herabty ale od pół roku pije tylko zielona i woocową mogę?

mam fosforanowe możesz coś o nich więcej powiedzieć?
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-16, 13:36   #8
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: piasek w nerkach

Cytat:
Napisane przez izmonek Pokaż wiadomość
oj super ze jestes! dzikuje z apodpowiedzi
ja nie jestem w stanie nie pojsc do toalety jak mi sie zachce
ostatnio duzo pije i nie moge siusiac nie czuje potrzeby kompletnie a dawniej mialam czetso potrzebe
tez pilam duzo czarnej herabty ale od pół roku pije tylko zielona i woocową mogę?

mam fosforanowe możesz coś o nich więcej powiedzieć?
jesli wiesz, ze masz kamyczki fosforanowe, tzn, ze zakwaszenie Twojego moczu jest bardzo małe Musisz ograniczyć wapń (zarowno w diecie jak i w wodzie -wybieraj wody niskozmineralizowane, ja pilam wode niegazowane Zywiec Zdroj ) i podnieśc zakwaszenie moczu, np. do wody wlewac sobie sok z wycisnietej cytryny, jesc/pic/polykac zurawine. Także możesz spokojnie jeśc i to w duzych ilosciach: borowki, ryby, mieso, rodzynki, makarony i kasze. Ogolnie chodzi o zakwaszanie moczu, nie mozesz dopuscic do zapalenia drog moczowych -nie ukrywam, bedziesz bardziej cierpiec niz czlowiek ze 'zwyklym' zapaleniem. jesli bedziesz niedlugo u urologa, popros go o jakis medykament -np furagine (gdyby juz doszlo do zapalenia drog moczowych, mozesz sie nia poratowac), badz jakis antybiotyk -przy zapaleniu, przy Twojej kamicy jest bardzo prawdopodobna goraczka i takie "grypowe" objawy...

dalej co do diety: srednio mozesz jesc owoce i warzywa... w kazdym badz razie nie wskazane jest odzywianie sie tylko nimi, jesli polykasz skrzyp na wlosy i paznokcie to moze Ci takze pomoc na kamice ach i unikaj wedlin oraz pieczywa, szczegolnie tego bialego, podczas ich produkcji dodawane sa tam fosorany

oczywiscie to tylko zarys, nie musisz sie dzien w dzien tego trzymac chodzi tu oczywiscie o nieprzesadzanie i nie jedzenie produktow 'zakazanych' dzien w dzien, raz od wielkiego dzwonu mozna sobie chapnac smaczna wedlinke -czemu nie

pozdrawiam cieplutko
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 14:35   #9
Astridd
Rozeznanie
 
Avatar Astridd
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 593
Dot.: piasek w nerkach

Ankalime, z tym parathormonem masz święta rację. Lekarze wogóle nie zlacają tego badania. Ja się dowiedziałam o nim z tv A to przecież badanie przy kamicy podstawowe.
Astridd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 15:27   #10
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: piasek w nerkach

Cytat:
Napisane przez Astridd Pokaż wiadomość
Ankalime, z tym parathormonem masz święta rację. Lekarze wogóle nie zlacają tego badania. Ja się dowiedziałam o nim z tv A to przecież badanie przy kamicy podstawowe.

przekonalam sie o tym, moze nie na wlasnej skorze ale na skorze mojej mamy. przez nieprawidlowa prace tarczycy robily sie jej kamienie i wogole jej gospodarka hormonalna wirowala gdy trafila do endokrynologa na reszte badan, dowiedziala sie, ze ma guzki i ze lepiej sie tarczycy pozbyc. miala operacje podczas ktorej zauwazono guzki na grasicy, wiec ja wycieli.
dzis mama czuje sie juz dobrze, kamienie sie jej nie robia, ale jest jedno ALE. by jej organizm prawidlowo funkcjonowal musi brac wapn (calperos 500 i 1000), inaczej moze dostac drgawek i wyladowac w szpitalu... a to sie moze w efekcie zakonczyc.... nie powiem, bo wole tego nawet nie wymawiac lecz gdy bierze wapn jest duze prawdopodobieństwo nawrotu kamicy.... kolko sie zamyka....

nie chce oczywiscie nikogo straszyc, ale kazdemu kogo spotykam i sie dowiaduje ze ma kamice nerkowa, trabie, zeby wydal troche kasy na te badania (w sumie okolo 50-60 zł za caly pakiet badan 'tarczycowych'). lepiej dowiedziec sie wczesniej o tym, niz cierpiec pozniej, nie tylko z powodu choroby ale i z powodu sznita pomiedzy obojczykami. mimo tego, ze moja mama jest ladna 46 letnia zadbana kobieta, z przyczyn estetycznych nigdy juz nie zalozy ubrania z dekoltem, poniewaz sie wstydzi.

ja tam nigdy nie walcze, z lekarzami o skierowanie na badania, ktore nie przekraczaja 100 zł. wole wydac te pieniadze niz skuczec i prosic learza na kazdej wizycie o skierowanie, ktore po roku czasu wypisze mi z laska, bo go 'zanudzam'.


naprawde nikomu nie zycze tego rodzaju przejsc
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 20:28   #11
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: piasek w nerkach

masakra jak z kolei mam jeść dużo owoców i warzyw bo mam anemie z kolei dużo ćwicze i musze mieć wszystko witaminki masakra
mi to zawze sie coś przypałęta
powinnam chyba nic nie jeść
depresji można dostać od tego


czy od problemów z nerkami można mieć wydęty brzuszek?
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-17, 08:41   #12
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: piasek w nerkach

Cytat:
Napisane przez izmonek Pokaż wiadomość
masakra jak z kolei mam jeść dużo owoców i warzyw bo mam anemie z kolei dużo ćwicze i musze mieć wszystko witaminki masakra
mi to zawze sie coś przypałęta
powinnam chyba nic nie jeść
depresji można dostać od tego


czy od problemów z nerkami można mieć wydęty brzuszek?
tak. ja tak mialam gdy doskwieral mi bol. skurcze miesni, powoduja skurcze innych, czyli bol albo wzdecia. jest to bardzo mozliwe, nawet podczas kolek nerkowych, wiadomo, ze to ona, gdy jest slabo, bola plecy na dole, podbrzusze i brzuch jest twardy/wydety i chce sie wymiotowac.

przed moja pierwsza kolka, pamietam to bylo na wiosne tego roku, pare dni przed 'ekscesami' bolowymi, mialam brzuch bardzo wydety i stracilam wtedy apetyt.

z reszta uklad moczowy jest najwazniejszym ukladem, gdy cos w nim nie halo, moze sie pozmieniac bardzo wiele w organizmie.
ja na przyklad, podczas rodzenia kamolka, mialam zatrzymanie moczu w moczowodzie - co jest akurat naturalne, kamyk przytkal mi go- ale z kolei doprowadzilo to do tego, ze toksyny nie byly usuwane z organizmu, tak jak usuwane byc powinny... w efekcie, mialam oblesny kolor skory i zaczely mi sie lamac pankocie... okropienstwo.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 22:40   #13
sharlott
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12
Dot.: piasek w nerkach

Witam wszystkich, od dwóch dni cierpie z powodu kamienia o wielkosci 4 mm podobno to niewielki rozmiar, ale ból jest koszmarny. Tak jak wspominałyscie pije sok z żurawiny, bardzo dużo wody, dodatkowo przy atakach bólu zażywam gorących kąpieli plus nospa i proszki przeciwbolowe. Chcialam zapytac ile dni moge byc jeszcze w tym stanie? ile mniej wiecej moze minac czasu zanim urodze kamień?
(ccoprawda na usg wyszlo ze kamien juz jest w koncowce moczowodu,ale boli niezmiennie tak samo, nie czuje zeby sie przesunął czy cos.)
sharlott jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 07:29   #14
Delli
Zakorzenienie
 
Avatar Delli
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 4 401
Dot.: piasek w nerkach

Cytat:
Napisane przez sharlott Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, od dwóch dni cierpie z powodu kamienia o wielkosci 4 mm podobno to niewielki rozmiar, ale ból jest koszmarny. Tak jak wspominałyscie pije sok z żurawiny, bardzo dużo wody, dodatkowo przy atakach bólu zażywam gorących kąpieli plus nospa i proszki przeciwbolowe. Chcialam zapytac ile dni moge byc jeszcze w tym stanie? ile mniej wiecej moze minac czasu zanim urodze kamień?
(ccoprawda na usg wyszlo ze kamien juz jest w koncowce moczowodu,ale boli niezmiennie tak samo, nie czuje zeby sie przesunął czy cos.)
W zeszłym roku przechodziłam przez to samo. Wstać z łóżka z bólu nie umiałam. Ogólnie przez pierwsze dni najbardziej bolało, tak po 6,7 dniach było już ok. Pamiętaj żeby dużo pić! U mnie m.in. przez odwodnienie kamyczki się porobiły.
Delli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 22:31   #15
Ewunia009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: piasek w nerkach

Hej słuchajce ma pytanie czy ktos wie cokolwiek na temat piasku w nerkach lub kamieni cokolwiek błagam wszytskie informacje
Ewunia009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 20:09   #16
wiewiorasek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 53
Dot.: piasek w nerkach

witam ja mam taki problem iz byłam w szpitalu przez 7 dni bo oczywiscie nasza słuzba zdrowia nie wiedziała co mi jest po urografii okazało sie ze mam piasek ale to ejst w tym najlepsze ze bylam osłabiona , miałam goraczke i przerażliwy bol lewej nerki. tydzien przed szpitalem juz mnie bolała az płakałam z bolu i nie było wyjscia jak jechac na pogotowie trzy dni przed wyjsciem nerka przestała mnie bolec i myslałam ze bedzie dobrze dostałam jakies antybiotyki i jak przyjechałam do domu gdy zaczełam sie ruszac posprzatałam pokoj itp nerkla znow zaczeła mnei bolec ale nie czuje zadnego pieczenie czy dyskomfortu zwiazanego ze musze do toalety tylko bol zaczyna sie jak wyjde z łazienki nie moge chodzic bo jak sie ruszam jest coraz gorzej;/ czy to mozliwe zeby mnie tylko nerka bolała po pojsciu za potrzebą? i tak juz idzie 3 tydzien jak boli. czy musi dopiero zejsc ten piasek zeby przeestałą bolec?
wiewiorasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 16:07   #17
skalpel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1
GG do skalpel Send a message via Skype™ to skalpel
Dot.: piasek w nerkach

witam, miałem taki sam problem jak ty ...Zaczęło się 4dni temu a objawy identyczne ..a w szczególności ból po załatwieniu potrzeby fizjologicznej.Oprócz antybiotyku pod nazwą "cipronex"500.który biorę cały czas, przy niesamowitych bólach brałem "ketonal forte"...okazało się że ból po załatwieniu potrzeby jest spowodowany tym że kamień jest w końcówce przewodu moczowego i niedługo wypadnie i teraz musisz tylko jak najwięcej pić wody , ja piłem nawet 5 litrów aby rozpuścić fosforany i substancje chemiczne powodujące powstawanie kamieni...To pomaga i oczywiście cierpliwie czekaj na efekt...pozdrawiam
skalpel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 16:38   #18
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: piasek w nerkach

Podbijam wątek...

Jak zdiagnozować, ze ma się piasek w nerkach? Bo zaczynam to podejrzewać... Mam urywane oddawanie moczu, boli mnie w dole brzucha, raz miałam ból jakby w nerce, wzdęty brzuch... Na razie piję sok z żurawiny, ale nie wiem co więcej i w jakim kierunku isć, żeby zdiagnozować. usg? jakieś badania?
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 20:28   #19
significant
Rozeznanie
 
Avatar significant
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Vice City.
Wiadomości: 500
Dot.: piasek w nerkach

Ja się dzisiaj dowiedziałam, że mam piasek w nerkach (+zapalenie nerki) więc trochę nakreślę sytuację.
Od niedzieli bolał mnie brzuch po prawej stronie (trochę wyżej od pępka), wzięłam tabletkę przeciwbólową ale nie po mogło. Od poniedziałku doszła jeszcze gorączka i tak aż do dzisiaj. Z każdym dniem ból brzucha był coraz gorszy i temperatura rosła aż do 39,7.
Na początku podejrzewałam, że to może wyrostek, ale wtedy z bólu nie mogłabym zgiąć nóg- co u mnie się nie zgadzało.
Nie mogłam dostać się do żadnego lekarza rodzinnego, a już naprawdę nie mogłam wytrzymać z bólu, więc mama zabrała mnie do szpitala.
Lekarz zbadał mnie, pouciskał i powiedział, że to raczej nerka.
Dostałam pół kroplówki z leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.
Potem miałam zrobione badanie krwi i zabrano mnie na usg. Tam lekarka powiedziała, że mam właśnie piasek w nerce.
Po diagnozie dostałam drugie pół kroplówki i badanie moczu.
Wyszło z tego zapalenie nerki i przepisano mi antybiotyk i tabletki przeciwbólowe.
Tylko podobno z samego piasku nie byłoby gorączki. Ja mam dodatkowo zapalenie, więc pewnie dlatego.
A i nie miałam żadnych objawów typu urywany mocz itp. Zaczęło się ni z tego ni z owego od bólu brzucha.
Pozdrawiam.
significant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-10, 21:50   #20
wiktaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1
GG do wiktaga
Dot.: piasek w nerkach

Witam Kamieniarzy

Już jestem po 3 kolkach i mam pewne doświadczenia...

Jeżeli po spożyciu leków przeciwbólowych ból kolki nie mija proponuję pojechać do przychodni i tam przyjmują z bólem bez kolejki, lub do szpitala. Lekarz zleci zaaplikowanie kroplówki z odpowiednimi lekami. Ból mija i jest OK Po godzinie wracacie do domu bez bólu. Nie obawiajcie się . Tam wiedzą co znaczy kolka nerkowa....

Druga metoda którą warto sprawdzić ... jak pojawi się ból ..... wziąć dużą mineralną i pobiegać po schodach ... pić i biegać. U mnie jak pojawiło się pierwsze zmęczenie ból zniknął całkowicie. Na urologii schody są wykorzystane do celów leczniczych...

Pozdrawiam
Darek
(Cierpiący mąż Agi )
wiktaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 09:59   #21
justynka333
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka333
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 680
GG do justynka333
Dot.: piasek w nerkach

Cytat:
Napisane przez wiktaga Pokaż wiadomość
Witam Kamieniarzy



Druga metoda którą warto sprawdzić ... jak pojawi się ból ..... wziąć dużą mineralną i pobiegać po schodach ... pić i biegać. U mnie jak pojawiło się pierwsze zmęczenie ból zniknął całkowicie. Na urologii schody są wykorzystane do celów leczniczych...

Pozdrawiam
Darek
(Cierpiący mąż Agi )
Darku metoda ze schodami jest super Też biegałam tylko z piwem i w domu. Znam ten ból od zawsze mam problemy z nekami
__________________
15.09.2013 Poznaliśmy się.
24.09.2014 Zaręczyny.
18.04.2015 Ślub
06.06.2015 II kreski
06.02.2016 Jakub Andrzej syn Justyny i Michała
14.12.2016 II kreski
16.08.2017 Barbara Maria córka Justyny i Michała
justynka333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 20:59   #22
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: piasek w nerkach

Od jakiegoś miesiąca bolą mnie nerki, choć właściwie to nawet dłużej, tylko wcześniej nie wiedziałam, że to nerki - myślałam, że to ból kręgosłupa. W każdym razie miesiąc temu byłam u lekarza z wynikami badań moczu (liczne bakterie), stwierdzono infekcję układu moczowego. Dostałam antybiotyk - najpierw był Cipronex - nie pomógł. Później był Xorimax - również nie pomógł. Ból był jedynie łagodzony na jakiś czas, jednak po skończeniu antybiotyku wracał. Ostatnio na własną rękę brałam Furaginę - również nie pomogła. Wspomagająco Fitolizyna.

Dodatkowo od paru dni mam silny ból pod żebrami po lewej stronie. Nie wiem czy wiązać to z nerkami, czy z kaszlem (miałam długotrwały kaszel, który zaowocował bólem mięśni międzyżebrowych, a zaraz potem pojawił się właśnie ten ból, nieco inny jakby niż te mięśniowe, choć boli też przy kaszlu, przy poruszaniu się, a nawet czkaniu). Boli także przy uciskaniu.

Czy na podstawie tego opisu można podejrzewać piasek, albo kamienie?
Wiem, że nie jesteście lekarzami, ale pytam właśnie dlatego, że chcę na własną rękę wykonać badanie USG. Z racji godzin w jakich pracuję nie mam możliwości na wizytę państwową, a prywatne wizyty kosztują sporo, dlatego nie chciałabym wyrzucić pieniędzy w błoto, jeśli miałoby się to okazać niemożliwym.

I jeszcze jedno pytanie: jaki lekarz w tym wypadku? Nefrolog czy urolog? Ma to jakieś znaczenie?
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 19:03   #23
problem_nerki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Dot.: piasek w nerkach

Cześć
Mam problem
Od 2 lub 3 miesięcy mam problem z nerkami (piasek na nerkach)
to strasznie boli ;/ leki nie pomagają.. brałam zaszczyki też nie pomagało. Lekarz powiedział że to piasek na nerkach i zapisał jaką pastę i kilka tabletek. Wiecie ile to może trwać ? Jakie wy macie sposoby na pozbycie się tego pisaku ?
problem_nerki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 07:51   #24
krystyna61
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Dot.: piasek w nerkach

Polecam rezonator biofotonowy, na problemy z nerkami i nie tylko, mi bardzo pomógł przy bólach kręgosłupa jak już same leki nie dawały rady.
krystyna61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 01:16   #25
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: piasek w nerkach

Posty w watku są troche przestarzałe , ale na niektore pytania nie było odpowiedzi, częśc informacji jest tez blędna.

Po pierwsze dieta w kamicy nerkowej zależna będzie od p[rzyczyny powstawania kamieni i rodzaju kamieni i kryształków obecnych w moczu. Z pożywienia należy wykluczyć pokarmy obfitujące w substancje tworzące złogi w drogach moczowych oraz należy:

ograniczyć spożycie soli kuchennej oraz wszystkich przetworów z dodatkiem soli , fast-foodów
(kiszonki, konserwy)
ograniczyć spożycie koncentratów spożywczych i przypraw do zup i potraw z glutaminianem
sodu i wszelkich sztucznych polepszczy smaku (zupy w proszku, rosoły w kostce, sosy w proszku)
ograniczyć przyprawy ostre i pikantne
należy przyjmować takie ilości płynów, aby ilość oddawanego moczu wynosiła ok. 2 litrów na dobę
należy tez pic przed snem, ponieważ rozcieńczają mocz w godzinach nocnych.

Tutaj jest ciekawy link , podaje diety w zalezności od rodzaju kamicy


Po drugie co, do wypowiedzi Ankalime co do PTH czyli parathormonu, on nie ma nic wspólnego z tarczycą ! Pomieszałas zupełnie tarczycę z przytarczycami. To są inne gruczoły , chociaz mają podobną nazwę.
PTH jest produkowany przez przytarczyce mogą one byc położone w okolicy tarczycy lub nawet w śródpiersiu , jest ich od 1-5 . Nadczynnośc przytarczyc powoduje wzrost produkcji PTH , jego nadmiar ma niszczący wpływ na nerki.
Wyrózniamy trzy rodzaje nadczynności przytarczyc:
pierwotną - jej powodem są zazwyczaj guzki przytrczyc
wtórną - jej przyczyną tak najogólniej - jest najczęściej obnizony poziom wapnia i/lub zwiększone stęzenie fosforu w surowicy , ewentualnie deficyt lub znaczny niedobór wit. D ,
powodem może byc też brak receptora wapniowego lub blokada w jego funkcjonowaniu
trzeciorzędową - związana jest ze stosowaniem pewnych leków

Warto zrobic badania: PTH, wapń całkowity i zjonizowany, fosfor, kreatyninę w surowicy krwi
oraz badanie ogólne moczu i z dobowej zbiórki ( w tym poziom jonów wodorowych- ph )
USG nerek - ale ono nie zawsze wykazuje kamienie a piasek to już bardzo rzadko , dwukrotne USG nie wykazało mi piasku chociaż po kuracji mineralną ( sredniozmineralizowna , niegazowana) i pokrzywa ( dwie szklanki dziennie) sikałam z piaskiem

Cytat:
Napisane przez gaga87 Pokaż wiadomość
Dodatkowo od paru dni mam silny ból pod żebrami po lewej stronie. Nie wiem czy wiązać to z nerkami, czy z kaszlem (miałam długotrwały kaszel, który zaowocował bólem mięśni międzyżebrowych, a zaraz potem pojawił się właśnie ten ból, nieco inny jakby niż te mięśniowe, choć boli też przy kaszlu, przy poruszaniu się, a nawet czkaniu). Boli także przy uciskaniu.

Czy na podstawie tego opisu można podejrzewać piasek, albo kamienie?
Wiem, że nie jesteście lekarzami, ale pytam właśnie dlatego, że chcę na własną rękę wykonać badanie USG. Z racji godzin w jakich pracuję nie mam możliwości na wizytę państwową, a prywatne wizyty kosztują sporo, dlatego nie chciałabym wyrzucić pieniędzy w błoto, jeśli miałoby się to okazać niemożliwym.

I jeszcze jedno pytanie: jaki lekarz w tym wypadku? Nefrolog czy urolog? Ma to jakieś znaczenie?
Ten bol może byc od nerek, ale również od śledziony .
urolog- układ moczowy
nefrolog - nerki
Co do badan napisałam u gory.

Cytat:
Napisane przez wiktaga Pokaż wiadomość
Witam Kamieniarzy

Druga metoda którą warto sprawdzić ... jak pojawi się ból ..... wziąć dużą mineralną i pobiegać po schodach ... pić i biegać. U mnie jak pojawiło się pierwsze zmęczenie ból zniknął całkowicie. Na urologii schody są wykorzystane do celów leczniczych...

Pozdrawiam
Darek
(Cierpiący mąż Agi )
, polecam dodatkowo pokrzywę , ze 2 szklanki

---------- Dopisano o 02:16 ---------- Poprzedni post napisano o 02:06 ----------

Cytat:
Napisane przez problem_nerki Pokaż wiadomość
Cześć
Mam problem
Od 2 lub 3 miesięcy mam problem z nerkami (piasek na nerkach)
to strasznie boli ;/ leki nie pomagają.. brałam zaszczyki też nie pomagało. Lekarz powiedział że to piasek na nerkach i zapisał jaką pastę i kilka tabletek. Wiecie ile to może trwać ? Jakie wy macie sposoby na pozbycie się tego pisaku ?
Nawet całe zycie.
Najlepiej spróbowac zdiagnozowac przyczynę czyli chorobę podstawową , lub chorobę nerek ,
także rodzaj kamieni i w odniesieniu do nich ewentualne znaczne błędy dietetyczne
__________________
WYMIANA Pearl mancera

Edytowane przez ROZ-ter-KA
Czas edycji: 2012-11-11 o 01:31
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 17:45   #26
janka muzykantka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Daleko
Wiadomości: 8
Question Dot.: piasek w nerkach

Witam. Pozwolę sobie "podpiąć" się pod wątek. Trochę stary ale może ktoś zajrzy. ROZ-ter-KA , mam pytanie do Ciebie: jak długo trwał ból zanim wydaliłaś/wysiusiałaś ten piasek? Bo ja już tydzień albo dłużej się męczę i nic. A jak boli... oj... A nie jest to mój pierwszy epizod takiego bólu. Po różnych innych przypuszczeniach (jajnik , wyrostek , kręgosłup) pozostała kolka nerkowa. Tylko że w usg nie wychodzi...Leukocyty w porzo, a w moczu krwinki (co prawda "tylko" 10 w p.w. ale są). jak siusiałaś to było widać ten piasek? I jak, przez sitko? Jakiego "toto" może być koloru? I jakiej wielkości, że na usg nie widać, a tak męczy? Proszę, zajrzyj i odpowiedz. Kamieniarze, pozdrawiam i łączę się z wami w bólu.
janka muzykantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 14:48   #27
karinka876
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 73
Dot.: piasek w nerkach

A znacie może jakiegoś dobrego urologa? Jestem z okolic Łodzi? Możecie mi kogoś polecić?
karinka876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 08:00   #28
kamila_konarek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 61
Dot.: piasek w nerkach

W sumie nie jestem specjalistką jeśli chodzi o lekarzy, staram się zbyt często, ich nie odwiedzać, ale moja ciocia ma problemy z nerkami, więc jak zobaczyłam Twoje pytanie to stwierdziłam, że dopytam. Ona chodzi tu: http://www.gabineturologicznylodz.com.pl/ podaję link, bo tak będzie Ci łatwiej znaleźć. Ona twierdzi, że to bardzo dobry lekarz.
kamila_konarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:11.