Co to może być? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-04, 02:34   #1
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea

Co to może być?


Byłam u Dermatologów i niczego się nie dowiedziałam.
Dali mi jakieś kremy i tradycyjnie Amertil i Zyrtec
I ok. po maści z sterydami było super, potem znowu to samo, potem dostałam jakiś krem robiony z recepty i było cudownie, do puki go stosowałam.... teraz jest koszmarnie!

Jest naprawdę tragicznie! A najgorzej że muszę jakoś wyglądać żeby dostać pracę. Nie jestem ubezpieczona, co jeszcze bardziej pogarsza w tym momencie sprawę. Jestem przerażona, w dodatku zmieniłam zameldowanie i tam gdzie mogłam się zapisać w urzędzie pracy (miało by się wtedy to ubezpieczenie) to nie bo teraz gdzieś w indziej muszę to zrobić, a nie mam nawet na bilet żeby tam dojechać. No nie ważne to, sporo problemów.
Chodzi mi o to, że ja nie wiem co to dokładnie jest na mojej twarzy. Kiedyś pojawiło się na ramionach i na szyi i tyle, po jakimś czasie, około roku na twarzy. Na ramionach mi to nie przeszkadzało, ale twarz mnie swędzi niemiłosiernie! Ogólnie rany są czerwone, suche, a co jakiś czas pojawiają się łuski skóry. Nie sądzę że to łuszczyca, bo pojawiają mi się z zdwojoną siłą po jedzeniu czy tam piciu, lub po jakiś czynniku. Nigdy nie byłam chora ale od 4 lat mam to coś i mam już tego dość. A jakoś nie zapowiada się by znikło:/

Nie chcę by mnie po raz kolejny jakiś konował dermatolog zbył kremikiem i tabletkami które codziennie przepisuje. Musze mniej więcej wiedzieć na co mam tych matołów naciskać i jakich żądać badań.

Wklejam zdjęcia.
http://blackwampirria.w.interii.pl/oo1.jpg
http://blackwampirria.w.interii.pl/oo2.jpg
Buzia była posmarowana kremem.

Wiem ohydnie wyglądam :/

Już nie mam siły na to!
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 08:02   #2
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Co to może być?

Posterydowe zapalenie skóry, bez dermatologa się nie obejdzie. Zajrzyj na wątek o PZS, a na przyszłość nie stosuj sterydów na skórę twarzy, tak jak mówi ulotka. Jeśli dostaniesz Elidel albo protopic + emolient, zejdzie Ci to w dwa, trzy dni bez śladu. Nie smaruj już żadnymi sterydami.
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 11:38   #3
kinderkowa18
Raczkowanie
 
Avatar kinderkowa18
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Grecja
Wiadomości: 75
Dot.: Co to może być?

wcale tak zle nie wygladasz moze masz uczulenie pokarmowe. Ja wlasnie mam skierowanie od dermatologa i wygladam gorzej I tak samo narazie nic mi nie pomaga...okropnosc....moz e na poczatek uzywaj jakiegos podkladu jak sie wstydzisz, mi dermatolog przepisal avene compact z filtrem 50 powiedzial ze mi nie zaszkodzi . Moze pomysl o wizycie w gabinetach Medycyny Estetycznej, tam moga Ci zobic badanie skory itp. Problem polega na tym ze to chyba kosztuje a ile nie wiem...Zycze powodzenia...a pomysl moze o jakims kremie nawilzajacym jak Cie to swedzi nie mmyl z tlustym , a dodatkowo zanim wyjdziesz jakis kremik z filtrem UV i UVB tak ja bynajmiej musze uzywac...Nie moge Ci doradzic lekow bo dermatologiem nie jestem dalam tylko skazoweczki
kinderkowa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 13:52   #4
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Co to może być?

chcę napisać że pomogła mi maść propolisowa!
jako że nie jestem uczulona na miód to tym lepiej dla mnie ^_^

szczerze polecam w razie jakiś problemów takich jak mój!

a dermatologa dalej dobrego nie znalazłam :/

Jakby kto miał namiar na normalnego dermatologa (nie obchodzi mnie trądzik) który wie co robi.
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:41.