Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osów - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2016-11-17, 08:54   #1711
LovinLight
Zadomowienie
 
Avatar LovinLight
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomo¶ci: 1 205
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

noo ¶mierdzi strasznie ja chyba dzisiaj zrobiê pierwsz± próbê to napisze jak by³o ;p
LovinLight jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-04-17, 13:16   #1712
Irmina1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomo¶ci: 1
Talking Sok brzozowy, woda brzozowa jako wcierka

Cze¶æ, wczoraj na blogu kosmetykofanki przeczyta³am o wcieraniu w skórê g³owy soku z brzozy czy która¶ z Was próbowa³a? Wzmacnia w³osy? Dziêki za opinie
Irmina1996 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-04-23, 01:56   #1713
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
GTE --> green tea extract
GSE --> grape seed extract- ekstrakt z pestek winogron
BHT --> konserwant
A gdzie takie cuda kupujesz?

Wys³ane z mojego G3212 przy u¿yciu Tapatalka
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-10-14, 15:50   #1714
maartyn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomo¶ci: 131
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Przepraszam je¶li to pytanie ju¿ by³o: kupi³am kompleks co cery t³ustej i chcia³am go dodaæ do szamponu który ma 200 ml. Zgodnie ze wzorem jaki tu znalaz³am : 20% * 200 ml / 100 wyszlo 40. Teraz pytanie: czy to jest 40 ML?
maartyn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-10-14, 18:57   #1715
zapaa³ka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaa³ka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Ma³opolska
Wiadomo¶ci: 5 805
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez maartyn Poka¿ wiadomo¶æ
Przepraszam je¶li to pytanie ju¿ by³o: kupi³am kompleks co cery t³ustej i chcia³am go dodaæ do szamponu który ma 200 ml. Zgodnie ze wzorem jaki tu znalaz³am : 20% * 200 ml / 100 wyszlo 40. Teraz pytanie: czy to jest 40 ML?
Po pierwsze nie dodaje siê pó³produktów do ca³ego kosmetyku, bo nie ma pewno¶ci czy konserwant w nim zawarty bêdzie w stanie tak samo dobrze i d³ugo konserwowaæ te dodatkowe substancje, szampon mo¿e siê szybko zepsuæ i trzeba bêdzie wyrzuciæ ca³o¶æ do kosza. Mieszamy zawsze ma³e porcje Po drugie wzór podany przez ciebie tyczy siê miar w gramach, a nie mililitrach, bo te nale¿a³oby obliczyæ bior±c pod uwagê gêsto¶æ/ciê¿ar nasypowy (nie wiem czy w/w kompleks jest w p³ynie czy proszku). Jakie stê¿enie chcesz otrzymaæ?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaa³ka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-10-15, 06:50   #1716
maartyn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomo¶ci: 131
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Uhhh czuje siê jak g³upek 😂 jest to kompleks do cery t³ustej z Naturalissa, piszê tam ¿e stê¿enie procentowe które mo¿na dodaæ to 10 - 30 %. Ma postaæ takiego olejku. Ok do szamponu nie. A je¶li chcia³abym dodaæ do do serum do w³osów z Dermedic. Mam odlaæ trochê tego serum i potem to dodaæ? Tylko ile tego i tamtego....
maartyn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-10-15, 10:07   #1717
zapaa³ka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaa³ka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Ma³opolska
Wiadomo¶ci: 5 805
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez maartyn Poka¿ wiadomo¶æ
Uhhh czuje siê jak g³upek �� jest to kompleks do cery t³ustej z Naturalissa, piszê tam ¿e stê¿enie procentowe które mo¿na dodaæ to 10 - 30 %. Ma postaæ takiego olejku. Ok do szamponu nie. A je¶li chcia³abym dodaæ do do serum do w³osów z Dermedic. Mam odlaæ trochê tego serum i potem to dodaæ? Tylko ile tego i tamtego....
Naj³atwiej by³oby zwa¿yæ wszystko na wadze (np. jubilerskiej) i wtedy faktycznie liczysz z podanego przez siebie wy¿ej wzoru, czyli np. na 100 g gotowego produktu o stê¿eniu kompleksu np. 20% potrzebne bêdzie (20%*100g) 20 g kompleksu i 80 g szamponu lub serum.

Je¿eli nie posiadasz wagi mo¿esz odmierzyæ wszystko w mililitrach np. za pomoc± kuchennych ³y¿eczek miarowych lub strzykawki. Ciê¿ar/gêsto¶æ kompleksu wg strony Naturalissa wynosi 1,05 g/ml, czyli dla naszych 20 g bêdzie to 19 ml (20 g : 1,05). Ciê¿ko stwierdziæ ile bêdzie wynosiæ dla serum, ale je¶li jest wodniste to mo¿esz przyj±æ ze 1 g=1 ml. Czyli na 100 g gotowej wcierki bêdziesz potrzebowa³a zmieszaæ 19 ml kompleksu i 80 ml serum.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaa³ka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2018-10-15, 16:45   #1718
maartyn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomo¶ci: 131
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Bardzo dziêkujê za pomoc! Waga jubilerska ju¿ zamówiona ! A teraz dla pewno¶ci czy dobrze zrozumia³am : je¶li chce otrzymaæ 50 ml wcierki to daje (zgodnie ze wzorami) 40 ml serum ( jest naprawdê jak woda) i 9 ml kompleksu?
maartyn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-10-15, 17:46   #1719
zapaa³ka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaa³ka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Ma³opolska
Wiadomo¶ci: 5 805
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Dok³adnie tak. Powodzenia
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaa³ka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-12-13, 16:14   #1720
maartyn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomo¶ci: 131
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Co my¶licie o nalewce miêtowej ( kroplach ¿o³±dkowych ) na porost w³osów? I jeszcze jedno pytanko: Co znaczy ¿e mam dodaæ do olejku bazowego 3% olejku ? W sensie jak to siê liczy ?
maartyn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-12-15, 13:10   #1721
zapaa³ka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaa³ka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Ma³opolska
Wiadomo¶ci: 5 805
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez maartyn Poka¿ wiadomo¶æ
Co my¶licie o nalewce miêtowej ( kroplach ¿o³±dkowych ) na porost w³osów? I jeszcze jedno pytanko: Co znaczy ¿e mam dodaæ do olejku bazowego 3% olejku ? W sensie jak to siê liczy ?
To znaczy dok³adnie tyle, ¿e musisz obliczyæ ile to bêdzie 3% z ca³ej mikstury. Je¿eli danego olejku (ca³ej mikstury) ma byæ np. 100 g (100%) to do 97 g (97%) oleju bazowego wlewasz 3 g (3%) swojego olejku.



Oferta wcierek na porost w³osów jest tak du¿a, ¿e nie chcia³oby mi siê bawiæ z kroplami ¿o³±dkowymi. Po pierwsze, ciê¿ko jest znale¼æ te z dobrym sk³adem, które nadadz± siê do stosowania na skórê g³owy, dodatkowo trzeba je odpowiednio rozcieñczaæ, bo stê¿enie sk³adników i alkoholu jest za du¿e, ¿eby mo¿na by³o bezpiecznie stosowaæ prosto z opakowania.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaa³ka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-30, 10:03   #1722
maartyn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomo¶ci: 131
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Dziêkujê za odpowied¼ 😉 przeczyta³am ostatnio ¿e w badaniach wysz³o ¿e 3% olejku z miêty pieprzowej dodanego do 30 ml oleju z jojoby dzia³a lepiej od minoxidilu 2%. Chcia³abym to sprawdziæ na sobiê. Tylko przeszkod± jest jak widaæ moja wiedza na temat robienia mikstur 😅😀
maartyn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-01-03, 08:47   #1723
zapaa³ka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaa³ka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Ma³opolska
Wiadomo¶ci: 5 805
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez maartyn Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za odpowied¼ 😉 przeczyta³am ostatnio ¿e w badaniach wysz³o ¿e 3% olejku z miêty pieprzowej dodanego do 30 ml oleju z jojoby dzia³a lepiej od minoxidilu 2%. Chcia³abym to sprawdziæ na sobiê. Tylko przeszkod± jest jak widaæ moja wiedza na temat robienia mikstur 😅😀
Potrzebujesz wagi jubilerskiej/kieszonkowej, ¿eby odwa¿yæ tak ma³e ilo¶ci sk³adników, albo trzeba bêdzie znale¼æ gêsto¶æ oleju jojoba i olejku eterycznego, przeliczyæ wszystko na mililitry i odmierzyæ np. strzykawk±.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaa³ka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-01-17, 17:16   #1724
Karolaszy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Sorki, ¿e przezwê Wam w±tek o miksturach i proporcjach. Dla mnie jest to jeszcze czarna magia
Chcia³abym podpytaæ Was o jakie¶ sposoby na wypadanie i ogólnie z³± kondycjê w³osów. Tylko od razu chcia³abym zaznaczyæ, ¿e chodzi mi o jak najbardziej naturalne sposoby. Wystrzegam siê jakiejkolwiek chemii S³ysza³am o wielu ró¿nych maskach ale nie wiem, która z nich sprawdzi³aby siê na moim typie w³osów tj. wysoko-porowate, falowane, d³ugie, wysuszone/ sianowate na koñcach. A mo¿e w³a¶nie powinnam do swojej diety dodaæ jaki¶ super produkt /owoc/ warzywo, który/e wp³ywie zbawiennie na w³osy? HELP
Karolaszy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-01-24, 21:13   #1725
monala1605
Raczkowanie
 
Avatar monala1605
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 49
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Nie mam cierpliwo¶ci i czasu niestety ¿eby przej¶æ przez ca³y w±tek. Po ci±¿y, jak zawsze zaczê³y wypadaæ mi w³osy. Chcia³abym jako¶ pobudziæ wzrost nowych. Co mi polecacie?
monala1605 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-01-24 22:13:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:38.