duzo za duzo cholestrolu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-15, 02:12   #1
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385

duzo za duzo cholestrolu


dziewczyny pomozcie, czego oprocz jajek nie mozna jesc jesli ma sie za duzo cholestrolu? A co jesc, zeby go obnizyc? co pic, czego nie pic.. Moja wiedza ogranicza sie do jajek tzn zoltek i tyle. Prosze podpowiedzcie co robic?

no i drugie pytanko, w jakich produktach znajduje sie potas (pomidory i w czym jeszcze) i jak najlpiej jesc te produkty aby potas sie przyswajal?
dzieki za wszelkie informacje
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 02:59   #2
nova79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: USA, MI
Wiadomości: 62
Dot.: duzo za duzo cholestrolu

Z tego co wiem, to na obnizenie cholesterolu dobre sa platki owsiane. A potas to banany, jablka, z reszta chyba wiekszosc owocow i warzyw.

nova79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 15:24   #3
renata_1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 103
Dot.: duzo za duzo cholestrolu

cholesterol można szybko obniżyc wprowadzając do diety tłuszcze jedno i wielonienasycone w dużych ilościac, ale kiedy stosunek HDL: LDL jest mniejszy niż 2 to nie istnieje potrzeba obnizania cholesterolu całkowitego, a na jajka wszyscy psioczą a prawda jest taka że żółtka zawieraja cholesterolu sporo, ale człowiek i tak całego tego cholesterolu nie przyswoi... dużo cholesterolu... to ja proponuję ograniczyć tłuszcze widoczne takie jak masło i uważać żeby było więcej dobrych tłuszczy
renata_1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 17:29   #4
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: duzo za duzo cholestrolu

wlasnie to jest dziwne, bo z tluszczy to ja jem oliwe z oliwek, no i tluszcze ktore sa w piersiach kurczaka i rybach.
Nie jem masel, margaryn, b. ale to bardzo zadko jem inny rodzaj miesa niz piers z kurczaka. Ale moze to ten tluszcz w slodyczach? ktorych ostatnio jem zaaaa duzo? Mam tez bardzo duzo dobrego cholesterolu bo 92 mg/dl ale tego zlego mam za duzo bo az 152 mg/dl czyli lacznie 257 z czego powyzej 200mg/dl to juz poza norma. I teraz zastanawiam sie co by tu zrobic aby to zmnienic?

Edytowane przez nineczka
Czas edycji: 2006-09-15 o 17:29 Powód: blad
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 14:27   #5
renata_1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 103
Dot.: duzo za duzo cholestrolu

ja miałam ostatnie wyniki cholesterolu 96,2 mg/dl HDL i 105 mg/dl LDL. Dodam że stosuję diete optymalna. poradzilam się na forum optymalnym i powiedzieli mi że mam ograniczyc masło i śmietane, wprowadzic zamiast masła smalec i słonine, ograniczyć tłuszcz i jeszcze zmniejszyć węglowodany. A od słodyczy to faktycznie mozna miec podwyższony, ale ważne również oprócz cholesterolu są trójglicerydy. Ja ich mam 118 mg/dl i tez pracuję nad ich zmniejszeniem. A ty możesz chociaż pocieszyć się tym że masz wysoki poziom HDL, stanowui on ponad 20 % ogólnego cholesterolu. Natomiast trójglicerydy najlepiej mieć ponizej 60 mg/dl , choc norma jest do 165 mg/dl
renata_1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 17:15   #6
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: duzo za duzo cholestrolu

u mnie trojglicerydy wyszly 63 mg/dl.. ale ja w ogole nie wiem o co chodzi z tymi trojglicerydami. Wiem tylko, ze jest zly i dobry cholesterol
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:51.