Okropny brzuch :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-17, 11:42   #1
e_Aga_
Raczkowanie
 
Avatar e_Aga_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 65
Exclamation

Okropny brzuch :(


Witam,
Mam wielki problem..
Mam 16 lat wzrost 170 cm i waga prawie 53 kg Niby BMI wskazuje na prawidłowo, ale mój brzuch jest okropny, wszysktko się chyba w nim odkłada eehhh mój los.

Jak poprawić stan mojego brzucha bardzo sie go wstydzę
Proszę o sensowne porady,
Moze jakieś diety ?>?
e_Aga_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 13:54   #2
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Okropny brzuch :(

Najsensowniejsza porada to ruch. Nie zaczynaj od diet, tylko od ruchu w połączeniu z racjonalnym odżywianiem (to nie to samo co odchudzanie). Chodź na szybkie, sportowe spacery, pływaj, wykonuj ćwiczenia na brzuch itd.
__________________
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 13:44   #3
moni19ss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: Okropny brzuch :(

Na brzuch polecam hula hop! Ja po tygodniu kręcenia zauważyłam mniejsze "boczki"
moni19ss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 08:00   #4
aneta852
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: Okropny brzuch :(

Na brzuch są odpowiednie ćwiczenia takie jak 6 weidera lub abs.
__________________
Dieta kapuściana - jadłospis, zasady diety.
aneta852 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 13:46   #5
zielona_zabcia
Rozeznanie
 
Avatar zielona_zabcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 778
Dot.: Okropny brzuch :(

ja jestem dość doświadczona w sprawie brzucha
Po ciąży przybyło mi trochę, więc postanowiłam nie czekać aż się nagromadzi więcej i potem płakać tylko od razu się za siebie za-brać.
Polecam basen, na zmianę z bieganiem, a wieczorami kręcić hula hop , a potem użyć serum z eveline to czerwone jest g-e-n-i-a-l-n-e!
po dwóch tygodniach pierwszy większy efekt murowany a co do diety, masz wagę idealną, z mojej strony zamienić tylko słodycze na sezonowe owoce, a do kolacji dołożyć warzywa zamiast jeden kromki chleba.
No i nie podjadać....

powodzenia
__________________
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. "
św. Augustyn


zaręczona 30.03.2012
mama maleńkiego Miłoszka 17.07.2012
niedługo żona
niedługo matura
wygrałam swoje życie !
zielona_zabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 19:24   #6
Ankhi
Rozeznanie
 
Avatar Ankhi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 503
Dot.: Okropny brzuch :(

Cytat:
Napisane przez zielona_zabcia Pokaż wiadomość
ja jestem dość doświadczona w sprawie brzucha
Po ciąży przybyło mi trochę, więc postanowiłam nie czekać aż się nagromadzi więcej i potem płakać tylko od razu się za siebie za-brać.
Polecam basen, na zmianę z bieganiem, a wieczorami kręcić hula hop , a potem użyć serum z eveline to czerwone jest g-e-n-i-a-l-n-e!
po dwóch tygodniach pierwszy większy efekt murowany a co do diety, masz wagę idealną, z mojej strony zamienić tylko słodycze na sezonowe owoce, a do kolacji dołożyć warzywa zamiast jeden kromki chleba.
No i nie podjadać....

powodzenia
Nie ma wagi idealnej, tylko niedowagę i to sporą. Widać dziewczyna ma figurę typu jabłko. Hula hop, ćwiczenia mogą pomóc, ale tłuszcz nie zniknie. A owoce i warzywa, choć bardzo zdrowe powodują wzdęcia, a więc raczej nie pomogą na płaski brzuch.
Może odstawienie zbóż polepszy sprawę. Ja odkąd ograniczam nie czuję się ciężko i nie mam zaparć. Brzuch to również mój problem, spowodowany nie nadmiarem tłuszczu, ale właśnie wzdęciami. Wystarczy trochę owsianki na śniadanie i cały dzień z balonowatym brzuchem gwarantowany. Do tego zaparcia przez 2 dni.
__________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi!
Ankhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 20:41   #7
zielona_zabcia
Rozeznanie
 
Avatar zielona_zabcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 778
Dot.: Okropny brzuch :(

Cytat:
Napisane przez Ankhi Pokaż wiadomość
Nie ma wagi idealnej, tylko niedowagę i to sporą. Widać dziewczyna ma figurę typu jabłko. Hula hop, ćwiczenia mogą pomóc, ale tłuszcz nie zniknie. A owoce i warzywa, choć bardzo zdrowe powodują wzdęcia, a więc raczej nie pomogą na płaski brzuch.
Może odstawienie zbóż polepszy sprawę. Ja odkąd ograniczam nie czuję się ciężko i nie mam zaparć. Brzuch to również mój problem, spowodowany nie nadmiarem tłuszczu, ale właśnie wzdęciami. Wystarczy trochę owsianki na śniadanie i cały dzień z balonowatym brzuchem gwarantowany. Do tego zaparcia przez 2 dni.

proszę Cię, mam 172 i z wagą niecałe 54kg (schudłam z 72kg) zaszłam w ciążę i urodziłam syna, a z niedowagą raczej to by nie było możliwe.

Ja daję rady tylko z autopsji, nie wszystkim one muszą pasować. Mówię co mi pomogło.

autorko wątku. ja by schudnąć postawiłam na ruch, codziennie 1-1,5h bieganie lub basen ew.rower+30 min rozciąganie, a wieczorem h-h.
I mam efekty. nie jem słodyczy i chleba na kolacje chyba że mam trening przed kolacją, to wtedy owszem. Gdy mam chcice na słodycze jem pasek czekolady albo owoce i wszytsko jest dobrze
Możesz popatrzyć na moje jedzenie i ruch z r na wątku nasze codziennie jadłospisy na których chudnę 1 - 2kg na tydzień.

pozdrawiam
__________________
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. "
św. Augustyn


zaręczona 30.03.2012
mama maleńkiego Miłoszka 17.07.2012
niedługo żona
niedługo matura
wygrałam swoje życie !
zielona_zabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-20, 21:17   #8
Ankhi
Rozeznanie
 
Avatar Ankhi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 503
Dot.: Okropny brzuch :(

Cytat:
Napisane przez zielona_zabcia Pokaż wiadomość
proszę Cię, mam 172 i z wagą niecałe 54kg (schudłam z 72kg) zaszłam w ciążę i urodziłam syna, a z niedowagą raczej to by nie było możliwe.

Ja daję rady tylko z autopsji, nie wszystkim one muszą pasować. Mówię co mi pomogło.

autorko wątku. ja by schudnąć postawiłam na ruch, codziennie 1-1,5h bieganie lub basen ew.rower+30 min rozciąganie, a wieczorem h-h.
I mam efekty. nie jem słodyczy i chleba na kolacje chyba że mam trening przed kolacją, to wtedy owszem. Gdy mam chcice na słodycze jem pasek czekolady albo owoce i wszytsko jest dobrze
Możesz popatrzyć na moje jedzenie i ruch z r na wątku nasze codziennie jadłospisy na których chudnę 1 - 2kg na tydzień.

pozdrawiam
Kobiety z niedowagą też rodzą dzieci. Tylko po co autorka ma chudnąć, jeśli już ma niedowagę? Poza tym, jeśli tłuszcz gromadzi się u niej w większości na brzuchu, to taki ma typ figury i schudnięcie nie załatwi sprawy. Chyba, żeby się totalnie zagłodziła.
Absolutnie Cię nie krytykuję, chcesz pomóc i to jest ok, ale w przypadku autorki Twoje rady nie znajdują zastosowania, bo jest chudzinką. Ale ruch jest jak najbardziej wskazany z innych względów niż chudnięcie.
__________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi!
Ankhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 13:26   #9
Stysiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 84
Dot.: Okropny brzuch :(

Cytat:
Napisane przez Ankhi Pokaż wiadomość
Kobiety z niedowagą też rodzą dzieci. Tylko po co autorka ma chudnąć, jeśli już ma niedowagę? Poza tym, jeśli tłuszcz gromadzi się u niej w większości na brzuchu, to taki ma typ figury i schudnięcie nie załatwi sprawy. Chyba, żeby się totalnie zagłodziła.
Absolutnie Cię nie krytykuję, chcesz pomóc i to jest ok, ale w przypadku autorki Twoje rady nie znajdują zastosowania, bo jest chudzinką. Ale ruch jest jak najbardziej wskazany z innych względów niż chudnięcie.

Ja mam 165 cm wzrostu, waże 48 kg i też mam okropny brzuch.. Lekarz twierdzi, że jeśli chodzi o moją wage tj niedowaga, ale powiedziała też, że tego wgl po mnie nie widać! Więc co jeśli ona ma ten sam problem co ja? Waga wskazuje niedowage, a wyglądamy całkiem normalnie i przeszkadza nam swój odstający brzuszek? Zostają ćwiczenia! Nie zniechęcaj dziewczyny..
Stysiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 19:21   #10
e_Aga_
Raczkowanie
 
Avatar e_Aga_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 65
Exclamation Co jeść a co nie ?? Brzuch z tłuszczykiem :(

Hej

Mam do Was małą prośbę, naszperałam się trochę, ale myślę że mi tutaj bardziej pomożecie. Sprawa jest taka że potrzebuje aby napisałyście, co powinnam jeść a czego unikać gdy ma się brzuch z tłuszczykiem. Myśle ze wiecie o co chodzi. Fajnie by było jakby były to sprawdzone porady. Nie obrażę sie gdy podacie też pełne potrawy i jak je przyrządzić, bo same ćwiczenia nie wystarcz a, potrzeba też zdrowego jedzenia i o to Was proszę
e_Aga_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 21:19   #11
Ankhi
Rozeznanie
 
Avatar Ankhi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 503
Dot.: Okropny brzuch :(

Cytat:
Napisane przez Stysiaa Pokaż wiadomość
Ja mam 165 cm wzrostu, waże 48 kg i też mam okropny brzuch.. Lekarz twierdzi, że jeśli chodzi o moją wage tj niedowaga, ale powiedziała też, że tego wgl po mnie nie widać! Więc co jeśli ona ma ten sam problem co ja? Waga wskazuje niedowage, a wyglądamy całkiem normalnie i przeszkadza nam swój odstający brzuszek? Zostają ćwiczenia! Nie zniechęcaj dziewczyny..
Nikogo nie zniechęcam! Napisałam do autorki na PW i dałam jej szczegółowe rady. Chodzi o to, że jeśli ma taki, a nie inny typ figury, to tłuszcz szczególnie gromadzi się właśnie w tym miejscu i schudnięcie nie pomoże, a tylko zaszkodzi zdrowiu.
Poza tym autorka nie chce mieć widocznych mięśni na brzuchu, chce mieć płaski. Ja chciałabym mieć długie nogi, ale mam takie jakie mam i robię tyle ile mogę, żeby je jakoś optycznie wydłużyć, ale one nigdy nie będą dłuższe. Choć to przykre, to z niektórymi rzeczami trzeba się po prostu pogodzić. Oczywiście jeśli na czymś nam zależy, to musimy się starać, ale no widzisz autorka nawet nie chce ćwiczyć.
Ja miałam kiedyś niedowagę i też wyglądałam zupełnie normalnie. Zaczęłam ćwiczyć i w 1,5 roku przybyło mi 6 kg, chociaż tłuszczu wyraźnie ubyło. Mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, więc może stąd wasza niedowaga? Może macie niewyćwiczone mięśnie?
__________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi!
Ankhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 21:21   #12
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Co jeść a co nie ?? Brzuch z tłuszczykiem :(

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=388357


zdrowa zbilansowana dieta
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 09:25   #13
e_Aga_
Raczkowanie
 
Avatar e_Aga_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 65
Exclamation Dot.: Okropny brzuch :(

Cytat:
Napisane przez Ankhi Pokaż wiadomość
Nikogo nie zniechęcam! Napisałam do autorki na PW i dałam jej szczegółowe rady. Chodzi o to, że jeśli ma taki, a nie inny typ figury, to tłuszcz szczególnie gromadzi się właśnie w tym miejscu i schudnięcie nie pomoże, a tylko zaszkodzi zdrowiu.
Poza tym autorka nie chce mieć widocznych mięśni na brzuchu, chce mieć płaski. Ja chciałabym mieć długie nogi, ale mam takie jakie mam i robię tyle ile mogę, żeby je jakoś optycznie wydłużyć, ale one nigdy nie będą dłuższe. Choć to przykre, to z niektórymi rzeczami trzeba się po prostu pogodzić. Oczywiście jeśli na czymś nam zależy, to musimy się starać, ale no widzisz autorka nawet nie chce ćwiczyć.
Ja miałam kiedyś niedowagę i też wyglądałam zupełnie normalnie. Zaczęłam ćwiczyć i w 1,5 roku przybyło mi 6 kg, chociaż tłuszczu wyraźnie ubyło. Mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, więc może stąd wasza niedowaga? Może macie niewyćwiczone mięśnie?
Dlaczego myslisz że nie chce ćwiczyć,np: na wf nie mogę z poważnej kontuzji kolana, a tak to ja bardzo chcę ćwiczyć i zdrowo się odżywiać
Nie wiem dlaczego odniosłaś takie wrażenie, jest mi przykro...
Jeżeli już to czasem jak każdej brak trochę woli i samozaparcia, ale na pierwszym miejscu do kupna jest < twister i hula hop > Trzymajcie kciuki
e_Aga_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 11:05   #14
Stysiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 84
Dot.: Okropny brzuch :(

Cytat:
Napisane przez e_Aga_ Pokaż wiadomość
Dlaczego myslisz że nie chce ćwiczyć,np: na wf nie mogę z poważnej kontuzji kolana, a tak to ja bardzo chcę ćwiczyć i zdrowo się odżywiać
Nie wiem dlaczego odniosłaś takie wrażenie, jest mi przykro...
Jeżeli już to czasem jak każdej brak trochę woli i samozaparcia, ale na pierwszym miejscu do kupna jest < twister i hula hop > Trzymajcie kciuki
spróbuj z brzuszkami, albo a6w (ja po całej serii miałam znacznie zmniejszone boczki i brzuch, a mięśni wgl nie było widać! w sumie dziwne by było jakby mięśnie sie tak szybko 'hodowały' - wszyscy by byli piękni i umięśnieni! )
Stysiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 11:41   #15
Ankhi
Rozeznanie
 
Avatar Ankhi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 503
Dot.: Okropny brzuch :(

Cytat:
Napisane przez e_Aga_ Pokaż wiadomość
Dlaczego myslisz że nie chce ćwiczyć,np: na wf nie mogę z poważnej kontuzji kolana, a tak to ja bardzo chcę ćwiczyć i zdrowo się odżywiać
Nie wiem dlaczego odniosłaś takie wrażenie, jest mi przykro...
Jeżeli już to czasem jak każdej brak trochę woli i samozaparcia, ale na pierwszym miejscu do kupna jest < twister i hula hop > Trzymajcie kciuki
Ależ w żadnych wypadku nie chciałam ci sprawiać przykrości (nie przesadzajmy). A kciuki trzymamy. Puszczaj sobie do tych ćwiczeń fajną muzykę, żeby się rozerwać, a nie umęczyć, to na pewno z wolą i samozaparciem będzie lepiej.
__________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi!
Ankhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 11:46   #16
Ankhi
Rozeznanie
 
Avatar Ankhi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 503
Dot.: Co jeść a co nie ?? Brzuch z tłuszczykiem :(

Napisałam ci na PW dwa dni temu. Co tu jeszcze można więcej wymyśleć?
Ja mogę jeszcze oprócz diety i ćwiczeń doradzić "uparte" prostowanie się i lekkie wciąganie brzucha. Jak sylwetka jest napięta, to dużo ładniej wygląda.
A poza tym- nie wierzę w ten twój straszny brzuch i spory tłuszczyk na brzuchu- przy tak niskiej wadze...jak nie chcesz, to nie dodawaj fotek, ale wtedy pewnie zamiast rad starano by ci się wyperswadować takie myślenie.
__________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi!
Ankhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 15:22   #17
ultrafiolka
Raczkowanie
 
Avatar ultrafiolka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 50
Dot.: Okropny brzuch :(

1. ruszaj sie koniecznie najlepiej wykonyj cwiczenia areobowe tak zawne
2. jedz mniejsze porcje a czesciej
3. jedz najpzniej na trzy godziuny przed snem
ultrafiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 10:15   #18
Stysiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 84
Dot.: Co jeść a co nie ?? Brzuch z tłuszczykiem :(

Cytat:
Napisane przez Ankhi Pokaż wiadomość
Ja mogę jeszcze oprócz diety i ćwiczeń doradzić "uparte" prostowanie się i lekkie wciąganie brzucha. Jak sylwetka jest napięta, to dużo ładniej wygląda. .
to zdecydowanie polecam! potrafi optycznie na prawde ładnie wyszczuplić sylwetke! A jeśli masz problem z garbieniem, możesz chodzić z jakiś kijkiem na plecach (oczywiście po domu )
Stysiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 09:13   #19
natalor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 349
Dot.: Okropny brzuch :(

Ja też mam problem z brzuchem .W talii 70cm a na wysokości pępka 83 cm.Ale wiem,że to wina mojego lenistwa .Wiecie może czy napinanie brzucha na leżąco coś pomaga? Niestety na razie nie mam zapału do ćwiczeń.
natalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:26.