czy kontynuować trening masowy czy nie?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-13, 08:01   #1
Matinaszek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10

czy kontynuować trening masowy czy nie??


Witam !!!

Chciałbym schudnąć z okolic nóg,posladkówi brzucham.Jestem na cyklu masowym.Wyliczyełm że moje zapotrzebowanie dzienne na kalorie to 2700kcl,z kolejnych wyliczeń wynika zę na rzężbe,spalenie,musze spozywać 2000kcl.Czy dobrym rozwiązaniem bylo by kontynuowanie trenigu na masę i rozpoczęcie w mojej 2000kcl diecie spożywania odpowiedniej ilości białka(na moja wage trzeba go 154 g dziennie),czy wtedy zapobieglbym spalaniu mięśni na treniungu,czy moje mięsnie zachowałby sie a nawet mogły urosnąc??,ponieważ czytałem że osoby które się rzeźbią spozywaja duze ilości białka ,mało tłuszczy i węgli oraz kontynuują trening masowy dzięki czemu ich mięśnie nie spalaja siea rosną bo przecież głównym budulcem mięśni jest białko,i ich organizm nie przybiera na tłuszczu zbyt silnie.
Matinaszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 08:54   #2
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: czy kontynuować trening masowy czy nie??

trening masowy połączony z dieta redukcyjną powoduje, ze chronimy nasz mięsnie( ale spadki LBM i tak będą) oraz palimy tluszczu, ale nie powoduje przyrostu mięsni, bo mięsnie do wzrostu potrzebuja nadmairu kalorii

starsznie Ci sie wszystko miesza
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 20:02   #3
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: czy kontynuować trening masowy czy nie??

Cytat:
Napisane przez Matinaszek Pokaż wiadomość
Wyliczyełm że moje zapotrzebowanie dzienne na kalorie to 2700kcl,z kolejnych wyliczeń wynika zę na rzężbe,spalenie,musze spozywać 2000kcl.
Ja bym tyle nie cięła - raczej maksymalnie do 350-400 kcal mniej (w stosunku do zapotrzebowania dziennego), bo mięśnie bardzo polecą przy takiej dużej różnicy, no i dla przemiany materii to też ryzykowne. A jak to wyliczyłeś właściwie?
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 21:53   #4
Matinaszek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10
Dot.: czy kontynuować trening masowy czy nie??

wyliczyłem zapotrzebowanie dzięki przelicznikowi zamieszonemu na tej stronie http://www.dietetyk-online.pl/dietetyk.php?pg=zap&
Matinaszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 22:51   #5
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: czy kontynuować trening masowy czy nie??

Cytat:
Napisane przez Matinaszek Pokaż wiadomość
wyliczyłem zapotrzebowanie dzięki przelicznikowi zamieszonemu na tej stronie http://www.dietetyk-online.pl/dietetyk.php?pg=zap&
Dziwny jest ten kalkulator. Zgodnie z nim powinnam na utrzymaniu jeść 1200 kcal a osobiście korzystam z innego wzoru i tam już wychodzi normalna wartość, ponad 1800.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 20:01   #6
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: czy kontynuować trening masowy czy nie??

Cytat:
Napisane przez Matinaszek Pokaż wiadomość
wyliczyłem zapotrzebowanie dzięki przelicznikowi zamieszonemu na tej stronie http://www.dietetyk-online.pl/dietetyk.php?pg=zap&
OK, ale ja pytałam, jak wyliczyłeś różnicę, tj. skąd Ci się urodziło te 2000 kcal, skoro zapotrzebowanie masz 2700?
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-15, 09:25   #7
Matinaszek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10
Dot.: czy kontynuować trening masowy czy nie??

w sumie to na moja mase 2000 kcl to za mało,musze jeść dzieś ok 2300-2400kcl,ja chcem schudnąć więc muszę ograniczyc spozywanie kcl,a w tym kalkulatorze który podałem jest opcja,gdzie można wyliczać zapotrzebowanie na mase,na redukcje i utrzymanie wagi, i tam wziełem opcje na redukcje.
Matinaszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:04.