AZS - Atopowe zapalenie skóry - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-09-12, 16:26   #61
Agnieszej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Biały jeleń nie jest dobrym kosmetykiem, bardzo wysusza. Przechodziłam AZS [reakcja na remont w domu], męczyłam się okropnie, czerwone placki na całej buzi, świąd okropny. Pomogły mi kosmetyki tj: Cetaphil emulsja do mycia jak i krem. Bardzo dobre, łagodne. Do tego niezastąpiony przy Atopii "protopic". Jest to dość droga maść, nierefundowana, ale warto ją kupić. Już po 2 dniach stosowania wszelkie czerwone plamy wyblakły, te małe całkiem znikły. Ale i tak najważniejsze, aby się nie drapać. Skręcało mnie, ale nie drapałam, bo to błędne koło. Im więcej się atopik drapie, tym bardziej pogłębia problem.
Agnieszej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-30, 19:53   #62
LauraTygrysek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Ja także odradzam białego jelenia. Jeśli już naturalne mydło to polecam francuskie mydło marsylskie, ale to zapobiegawczo, a nie w czasie trwania azsu. Już gdzieś na wizażu pisałam, że wcale nie trzeba się wykosztowywać na specjalne kosmetyki, cetaphil jest świetny, ale drogi, za to warto taniego białego jelenia zastapić tanimi kosmetykami z polskiej firmy, która nazywa się Floslek. Popytajcie dziewczyny w aptece, bo kosmetyki są sprawdzone, skuteczne i przede wszystkim tanie, a do AZS jest cała seria z emoleum do kąpieli, balsamem i kremami z mocznikiem. Serio strzał w 10.
LauraTygrysek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 08:45   #63
jarusia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 24
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Biały jeleń jest ok, jak się nie ma problemów. Ale jak się ma AZS to trzeba coś bardziej delikatnego. Bardzo pomocne są kąpiele w krochmalu, a jak ktoś nie lubi domowych sposobów fajne jest i naprawdę łagodzi podrażnienia i wysuszenie skóry Emo-oleum Flosleka do kąpieli. Ja mam delikatne AZS sezonowo, głównie zimą.
jarusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 20:48   #64
AneCia93
Przyczajenie
 
Avatar AneCia93
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Mój synek już teraz 2 letni miał przed swoim roczkiem. a teraz ja mam. U niego stosowałam cetapil ok 35zł- dobry lecz drogi, ja stosuję elo bazę emulsję do ciała ok 16zł. i również uważam, że jest dobry. Oczywiście na samo miejsce ze świądem musi dermatolog przypisać coś ze sterydem. Ciężko się pozbyć tej nieprzyjemnej choroby. ja miałam ją prawie 2 lata...
AneCia93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-29, 11:48   #65
Natulia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

ATP mam od urodzenia. Zawsze plamy pojawiały mi się w zgięciach łokci i pod kolanami. Stosowałam wtedy rozmaite maści ze sterydami, ale oczywiście skóra się do nich przyzwyczaiła. Teraz od kilku lat problem ATP dotyczy u mnie twarzy (czoło, skronie, policzki). Długo się z nim zmagałam, ale w końcu znalazłam rozwiązanie idealne i najprostsze. Zrezygnowałam z jakichkolwiek maści i specjalistycznych kosmetyków, które rujnowały moją kieszeń. Po prostu codziennie oczyszczam twarz OLIWĄ Z OLIWEK + OLEJKIEM RYCYNOWYM. "Przepis": Mieszam w dłoni trochę oliwy (nawilża i odżywia) z olejkiem rycynowym (oczyszcza) w proporcji 4/1) i rozprowadzam na całej twarzy i delikatnie masuję. Następnie przykładam do twarzy na kilka sekund ręcznik zamoczony w gorącej wodzie (robimy taki rodzaj parówki) i delikatnie ścieram nadmiar olejków z twarzy. Krok ostatni to zamoczenie znów ręcznika w wodzie, tym razem zimnej i przyłożenie na chwilkę do twarzy (zamykamy pory, hartujemy cerę, pozbywamy się rankiem opuchlizny z oczu ). W moim przypadku po takim zabiegu skóra jest tak nawilżona, że nie muszę już używać żadnych kremów. Zalety: metoda naturalna! i tania! Świetnie sprawdza się jako metoda demakijażu. Osobiście nigdy nie miałam bardziej odżywionej skóry niż teraz, a naprawdę było już z nią nieciekawie. PS. Zamiast oliwy z oliwek sprawdza się także olejek kokosowy, ale jak dla mnie oliwa jest łagodniejsza, a poza tym stosuję ją w kuchni, więc zawsze jest pod ręką . Jeśli sama metoda nie wystarcza, to polecam stosować po jej wykonaniu krem/lotion Cetaphil DA Ultra. Gorąco polecam!
Natulia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-29, 16:00   #66
JanJankowski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Ważne w leczeniu atopowego zapalenia skóry jest odpowiednie dbanie o nawilżanie skóry. Ectoskin p7 jest to preparat który w innowacyjny sposób pielęgnuje podrażnioną skórę przez co zmniejsza uczucie świądu i szczypania. jest w 100% naturalny przez co może być stosowany nawet u najmłodszych dzieci.
JanJankowski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 15:59   #67
repsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Ja mam azs od 6 lat z naglymi zaostrzeniami na jesień i zimę. Testowalam juz naprawdę wszystko. Biały jeleń mi nie służy, masci ze sterydami nie chcę, bo niszcza bardzo skórę, oliwa z oliwek mi służy bardzo dobrze, co kilka dni smaruje nia cale ciało, protopik jest rewelacyjny i strallergium w tabletkach do ssania tez jest rewelacyjne. Przede wszystkim skóra nie swędzi co jest moją zmorą bo potrafie się drapac az do krwi. Odstawiłam za poleceniem dermatologa leki p/histaminowe i tylko biorę strallergium. Oczywiscie nieustannie emolienty jak atopin lub emolium. Staram się chodzic tylko w bawelnianych ciuchach.
repsa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-14, 22:00   #68
tweety1970
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 10
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

a czy jest możliwe AZS bez świądu? U córki często pojawiają się zmiany na rękach, palce puchną, skóra się łuszczy, pęka, zmiany zaostrzają się błyskawicznie ale rzadko kiedy ją to swędzi. Smarujemy to maścią na bazie riwanolu, taka robiona na zamówienie i ładnie się goi ale czasem zanim zdążymy zareagować to dziecko nie jest w stanie wyprostować palców Gra w siatkówkę i przez to szczególnie jej to przeszkadza, bo rano jest ok a popołudniu nie jest w stanie iść na trening
tweety1970 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-23, 14:52   #69
wesolutkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Od drugiego roku życia cierpię na AZS. Po przeczytaniu tego artykułu jestem trochę zbulwersowana. Okej, problem jest, ataki świądu są denerwujące, czasem stresujące, gdy np jestem wśród dużej grupy ludzi i nie wypada tak po prostu się drapac. Ale bez przesady.
Porzucic hobby, czy nie zdobyć wykształcenia? Choroba jest przeszkodą, ale da się z nia żyć..
wesolutkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-07, 17:47   #70
PoePoePoe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Witam,

mój problem zaczął się od pojawiającej się na dłoniach wysypce. Po jakimś czasie również na twarzy, ostatnio stiwerdzono u mnie alergię na dość popularne alergeny w kosmetykach. Nie mam stwierdzonego przez specjalistę atopowego zapalenia skóry, ale jak na razie objawy się zgadzają z wszelkimi opisami. Począwszy od świądu, często pieczenia, łuszczącej się skóry i efektu ściągnięcia. Cały czas kupuję jakieś nowe dermospecyfiki, ale nawet te dla atopików się nie sprawdzają, bo niektóre mają podobno nawilżać i natłuszczać (cały czas mam na myśli skórę twarzy, pod nosem, okolice ust i policzków), a u mnie wygląda to tak, że skóra wpija dosłownie krem i nadal jest sucha. Kiepsko to wygląda. Moja praca polega na spotkaniach z ludźmi i nie mogę się po prostu nie malować, a jak się maluję, to wygląda to strasznie tragicznie.
PoePoePoe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 10:38   #71
ostryx16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Hej
Znalazłam opis fototerapii stosowanej przy atopowym zapaleniu skóry:
http://www.atopowe-zapalenieskory.pl
ostryx16 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-13, 16:37   #72
Eni1989
Przyczajenie
 
Avatar Eni1989
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Żyję z AZS od kiedy pamiętam, przeszłam istne piekło szukając przyczyny, szukając odpowiedniego lekarza, sposobu życia z tą chorobą. Leżałam w szpitalu, zalewano mnie hydrokortyzonem, czytaj - sterydem. Nic nie pomagało. 1,5 roku temu znalazłam lekarza dermatologa, który kazał unikać alergenów i kupić w aptece emolienty i ich używać. Dał też maść na mocne ataki AZSu i to wszystko. Wyleczyłam się w ciągu miesiąca przez leżenie w wodzie z olejkiem z apteki, smarowanie ciała balsamem wypłukanym z jakichkolwiek parabenów, teraz leczę blizny po tamtych atakach. Jest coraz lepiej. Używam wszelkiego rodzaju kosmetyków i nie szkodzą mi one. Jestem mojemu lekarzowi dozgonnie wdzięczna
__________________
Każdy z nas jest nałogiem - kwestia tylko rozpoznania i pogodzenia się z tym co nas uzależniło
Eni1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 13:52   #73
Apatia_87
Przyczajenie
 
Avatar Apatia_87
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 10
Exclamation Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Protopic 0,1% - tylko i wyłącznie

Moje AZS "aktywuje się" na twarzy każdego roku późną jesienią a zanika wczesną wiosną. Pojęcia nie mam, dlaczego akurat tak, ale jestem wdzięczna losowi, że nie jest gorzej(choć nie chwalmy dnia...).

W każdym razie Protopic 0,1%, dostępny w aptekach wyłącznie na receptę to jedyny skuteczny preparat, dzięki któremu mogę odczuć tymczasową ulgę(za co szczere podziękowania należą się mojej dermatolog).

Kurację polecam przeprowadzać w weekendy za dnia, ponieważ maść nie wchłania się, tylko pozostaje na skórze i działa od zewnątrz, więc ryzykujemy paradowanie z taką "maską" na twarzy lub wytarcie jej w poduszkę. Po 2-3 dniach objawy ustępują, ale "zabieg" trzeba ponawiać, jeśli nie chcemy zaczynać wszystkiego od początku.

Jeszcze jedno ALE - nałożenie maści powoduje trudne to wytrzymania uczucie swędzenia Ale jeśli jakoś przetrwamy pierwszy dzień kuracji, drugiego dnia ten efekt ustąpi.
Apatia_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-07, 14:11   #74
kosmato
Przyczajenie
 
Avatar kosmato
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 12
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

A jak oceniacie ogólnodostępne kosmetyki do skóry atopowej? Są jakieś skuteczne czy tylko apteka zostaje?
__________________
Piękna Kobieta podoba się oczom, dobra Kobieta - sercu. Pierwsza jest klejnotem, druga - skarbem.
Napoleon Bonaparte
kosmato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-13, 13:49   #75
Apatia_87
Przyczajenie
 
Avatar Apatia_87
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 10
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Cytat:
Napisane przez kosmato Pokaż wiadomość
A jak oceniacie ogólnodostępne kosmetyki do skóry atopowej? Są jakieś skuteczne czy tylko apteka zostaje?
Wypróbuj :
1) AA Oceanic Help Cera Atopowa - bezzapachowy krem półtłusty lub
2) jak wyżej - krem nawilżający 0%.

W Kauflandzie widziałam je ostatnio za plus-minus 12 zł każdy. Zawsze, kiedy atakuje moje AZS mam któryś pod ręką i stosuję zamiast tego, co zazwyczaj w duecie z tonikiem z tej samej serii. Nie pogarszają sprawy i przynoszą ulgę.
Apatia_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-29, 09:10   #76
koralik124
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 643
GG do koralik124
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Wesolutka zgadzam się z Toba w stu procentach choruje na atopowe zapalenie skory od 4 miesiąca życia, nie pamiętam dnia bez swędzenia, po sterydach znacznie przytyłam ale nie oszukujmy się jest masa o wiele gorszych chorób AZS to jest schorzenie uciążliwe, ludzie czasami na to dziwnie reagują, ale porzucać pasje tylko dla tego ze sie choruje. Ja nie mam z tym problemu skończyłam studia rozwijam swoją pasję

Spotkałam ostatnio taką jedną osobę która stwierdzila że wolałaby nie mieć ręki niż chorować na AZS... Brak słów...


Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
koralik124 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-13, 11:00   #77
KRZYSZTOFJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 5
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Tak. Słaba warstwa (wręcz uszkodzona) wodno lipidowa skóry. Dlaczego? Przez co? Wypływamy na skutki. Smarujemy powierzchniowo, natłuszczamy i nic spektakularnego się nie wydarza. A co z przyczyną? W razie pytań piszcie, dzwońcie 600050995
KRZYSZTOFJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 11:35   #78
Ania384
Raczkowanie
 
Avatar Ania384
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 141
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Dziewczyny, moja siostra zapisała się na konsultację do przychodni Synexus w sprawie badania klinicznego dla osób z AZS. Myślę, że osoby mające z tym problem powinny się zastanowić nad tą możliwością

Edytowane przez Ania384
Czas edycji: 2014-10-24 o 11:39
Ania384 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 10:55   #79
marta_porr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Smile Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Ja już mam dosyc tej choroby, moj lekarz polecił mi badanie i zapisalam sie do niego https://www.bliscyzdrowiu.pl/badania...o-do-ciezkiego

To chyba ostatnia szana na poprawe zdrowia, jestem pełna nadzieji! dam znać jakie efekty. Trzymacjcie się!
marta_porr jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-16, 10:56   #80
Aparatka427
Przyczajenie
 
Avatar Aparatka427
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 25
Unhappy Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

W przypadku atopowego zapalenia skóry duże znaczenie ma także jakość wody płynącej w naszych kranach. Twarda woda niszczy warstwę lipidową naskórka co nasila objawy. Woda miękka sprawia, że skóra staje się aksamitna i nawilżona. A wszystko wyczytałam tutaj: http://www.zmiekczacze.com/twarda-woda/
Aparatka427 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 11:53   #81
Orchidea7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 42
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

Coraz więcej osób choruje na AZS ale w ogóle na różnego rodzaju problemy skórne.
Pewnie to wpływ coraz większej ilości chemii w naszym jedzeniu..
Chciałam wrzucić informację o jest akcji społecznej - http://www.dzieliszsiedzi elimysie.pl Wrzucając swoje selfie z produktem La Roche-Posay, za kazde 1000 selfie ufundowana będzie 3 tygodniowa kuracja termalna we Francji dla dziecka borykającego się z tym problemem.
Jeśli ktoś ma ochotę pomóc.
Orchidea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-27, 10:01   #82
emilia33
Raczkowanie
 
Avatar emilia33
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 37
Dot.: AZS - Atopowe zapalenie skóry

wielu moich znajomych ma przeróżne problemy skórne czy alergie. niektórzy z nich stosują serię atoperal i sobie chwalą. docelowo przeznaczona jest do cery atopowej, wrażliwej i alergicznej. ja używam żelu pod prysznic. jest okej. potem smaruję ciało olejem z kokosa, najlepszy naturalny kosmetyk na przesuszenia, polecam
emilia33 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-27 11:01:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:11.