Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-15, 16:40   #91
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Nati_kk trudno mi to opisać, ale mam wrażenie ze to po prostu za często.
Nic konkrenie złego sie nie dzieje, może potrzebuje w tym czasie lepszego nawilżenia.
RozumiemJuż się wystraszyłam, że coś naprawdę złego, bo sama go chcę sobie ukręcić
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 08:19   #92
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Jestem po nocy z olejem z nasion jabłka i też w działaniu jest świetny Super nawilża i wygładza, twarz jest minimalnie rozjaśniona, nie zapchał mnie, pachnie świetnie : niech Wam będzie, że to słodki marcepan z dodatkiem jabłka (czuć lekko kwaśno, ale bardzo delikatnie). Sprawię chyba sobie butelkę przy następnym zamówieniu.

edit: ach, no i i hydrolat z róży damasceńskiej, pięknie pachnie
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2010-02-16 o 08:28
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 08:28   #93
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ja jestem bardzo zadowolona z oleju tamanu. Jedyne co mi przeszkadza to zapach ale jestem w stanie to przebolec, niestety gdy nocuje u mnie Tż muszę sobie odpuścic tamanu... ale wtedy używam monoi i też jest dobrze (choc nie aż tak)
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 15:59   #94
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

dziewczyny możecie mi poradzic bo kupiłam sobie
KERATYNE HYDROLIZOWANĄ ale jak wlaściwie jej uzywać??
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA





patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 16:02   #95
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez patrycja350 Pokaż wiadomość
dziewczyny możecie mi poradzic bo kupiłam sobie
KERATYNE HYDROLIZOWANĄ ale jak wlaściwie jej uzywać??

ja dodaję po pare kropelek do szamponów, odżywek, masek, a do tego po myciu psikadło z 5% keratyny na wodę mineralną- to tak prymitywnie, a bardziej ambitne to "włosy w płynie" z keratyną, jedwabiem i innymi cudami, może dziewczyny pomogą, a na pewno była mowa o tym
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 16:53   #96
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ja keratynę także dodaję do szamponów, masek, odżywek : )
I zrobiłam sobie z nią wcierkę i spray. Spray był taki: woda demineralizowana, keratyna (4%), trochę kwasu mlekowego, d-pantenolu.

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Ja keratynę także dodaję do szamponów, masek, odżywek : )
I zrobiłam sobie z nią wcierkę i spray. Spray był taki: woda demineralizowana, keratyna (4%), trochę kwasu mlekowego, d-pantenolu.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 17:36   #97
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Zrobiłam dzisiaj remanent produktów mazidłowych w tabelce łącznie z tym gdzie się znajdują czy lodówka czy karton w pawlaczu i z datą ważności. Wyszło mi 45 produktów mój mąż się załamał ale co tam. Czekam teraz na zamówione z mazideł Voluplus (będę testować pod oczy i na zapadnięte policzki oraz kompleks silikonowy jako bazę pod minerały, no i frakcję też zamówiłam Musiałam zamówić, bo siostra do mnie zadzwoniła, że skończył jej się tonik z kwasem glikolowym, który jej zrobiłam i zaczyna mieć gorszą skórę, więc nie mogłam odmówić
Czy ktoś już może się podzielić efektami Voluplus pod oczy i w jaki sposób był stosowany??
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-19, 20:58   #98
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 179
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Zrobiłam dzisiaj remanent produktów mazidłowych w tabelce łącznie z tym gdzie się znajdują czy lodówka czy karton w pawlaczu i z datą ważności. Wyszło mi 45 produktów mój mąż się załamał ale co tam. Czekam teraz na zamówione z mazideł Voluplus (będę testować pod oczy i na zapadnięte policzki oraz kompleks silikonowy jako bazę pod minerały, no i frakcję też zamówiłam Musiałam zamówić, bo siostra do mnie zadzwoniła, że skończył jej się tonik z kwasem glikolowym, który jej zrobiłam i zaczyna mieć gorszą skórę, więc nie mogłam odmówić
Czy ktoś już może się podzielić efektami Voluplus pod oczy i w jaki sposób był stosowany??
Też miałam ambitny plan zrobić listę, żeby ogarnąć w końcu co tak naprawdę mam ale na planach na razie się kończy :P

A mnie chyba ta frakcja zapycha, już dwa razy robiłam podejście do niej :/ I jakoś mi się nie chce znowu jej próbować.. i stoi.
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 22:01   #99
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Kathja Pokaż wiadomość
Też miałam ambitny plan zrobić listę, żeby ogarnąć w końcu co tak naprawdę mam ale na planach na razie się kończy :P

A mnie chyba ta frakcja zapycha, już dwa razy robiłam podejście do niej :/ I jakoś mi się nie chce znowu jej próbować.. i stoi.
Ja wolałam zrobić, gdyż niektóre daty kończą się np. w maju tego roku, a nie chcę nic zmarnować.

Dziewczyny zrobiłam ten krem http://mazidla.com/index.php?option=...d=174&Itemid=2 na podstawie biobazy i wyszła mi taka brzydka papka rozwarstwiona co zrobiłam nie tak wolę już gotową bazę kremową
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 09:13   #100
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 179
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Ja wolałam zrobić, gdyż niektóre daty kończą się np. w maju tego roku, a nie chcę nic zmarnować.

Dziewczyny zrobiłam ten krem http://mazidla.com/index.php?option=...d=174&Itemid=2 na podstawie biobazy i wyszła mi taka brzydka papka rozwarstwiona co zrobiłam nie tak wolę już gotową bazę kremową
Przekonałaś mnie. Muszę się zebrać i to zrobić w końcu.

Nie strasz, ja chcę wziąć biobazę już rozpisałam sobie cudowną recepturę na kremik
Obie fazy miały taką samą temp? Tylko o tym chyba ktoś pisał na forum.
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 09:41   #101
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Kathja Pokaż wiadomość
Przekonałaś mnie. Muszę się zebrać i to zrobić w końcu.

Nie strasz, ja chcę wziąć biobazę już rozpisałam sobie cudowną recepturę na kremik
Obie fazy miały taką samą temp? Tylko o tym chyba ktoś pisał na forum.
Sądzę, że tak, bowiem były w tej samej łaźni parowej chociaż termometra nie miałam. Ja chyba jednak mam dwie lewe do kręcenia - do tej pory dodawałam cudowne składniki do gotowych kremów, teraz chyba zakupię gotową bazę z zsk. Za to świetnie wychodzą mi toniki bo tam nie ma co popsuć.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-20, 09:50   #102
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 179
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Sądzę, że tak, bowiem były w tej samej łaźni parowej chociaż termometra nie miałam. Ja chyba jednak mam dwie lewe do kręcenia - do tej pory dodawałam cudowne składniki do gotowych kremów, teraz chyba zakupię gotową bazę z zsk. Za to świetnie wychodzą mi toniki bo tam nie ma co popsuć.
Może poczekamy aż w kwestii biobazy wypowie ktoś kto ma większe pojęcie co mogło pójść nie tak

Uwierz da się popsuć tonik 3 razy robiłam na podstawie mazidlanej receptury na tonik z salicylem za każdym razem kwas się wytrącił poddałam się
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 10:00   #103
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Kathja Pokaż wiadomość
Może poczekamy aż w kwestii biobazy wypowie ktoś kto ma większe pojęcie co mogło pójść nie tak

Uwierz da się popsuć tonik 3 razy robiłam na podstawie mazidlanej receptury na tonik z salicylem za każdym razem kwas się wytrącił poddałam się
To mnie pocieszyłaś Ja jednak chyba i tak zainwestuję w gotową bazę kremową, a moją biobazę oddam na wymiankę - jak mam tracić składniki które czasem tanie nie są to wolę nie ryzykować. Toniki mi się jakoś udają nawet te z kwasami - z glikolowym i l-mlekowym.

Nie wiem co nie tak zrobiłam z tą biobazą - nawet mikserek miałam, a i tak się nie udało.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 10:20   #104
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 179
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
To mnie pocieszyłaś Ja jednak chyba i tak zainwestuję w gotową bazę kremową, a moją biobazę oddam na wymiankę - jak mam tracić składniki które czasem tanie nie są to wolę nie ryzykować. Toniki mi się jakoś udają nawet te z kwasami - z glikolowym i l-mlekowym.

Nie wiem co nie tak zrobiłam z tą biobazą - nawet mikserek miałam, a i tak się nie udało.
Ja i tak zamówię biobazę, będę robić szalone 10ml na początek Dam znać co mi wyjdzie, ale to za jakiś czas jak złoże w końcu zamówienie

Mi nie idzie tylko z tej jednej receptury, reszta którą do tej pory robiłam jest ok
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 10:43   #105
vesenka
Zakorzenienie
 
Avatar vesenka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 885
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ja się zakochałam w oleju śliwkowym
Kilka kropel oleju, kapka żelu hialuronowego i kropelka nmf, mieszam i zapach jakbym smarowała sobie paszczę marcepanem. A rano buzia śliczna, miękka, kolor jednolity

Z gotowych baz kremowych nie polecam tej z Ecospa. Nie dość,że niewiele da się do niej domieszać (ok.5% dodatkowych składników) to jeszcze krem upiornie się wałkuje na twarzy

Przy następnym zamówieniu kupię biobazę z mazideł i zobaczymy co wyjdzie
__________________


vesenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 17:09   #106
Makobratek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 521
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny proszę o porównanie zapachów hydrolatów :
* z róży damasceńskiej
* z róży stulistnej.

Chciałabym sobie kupić mój pierwszy w życiu hydrolat i padło właśnie na różany (cera mieszana, wrażliwa, naczynkowa). Tylko nie wiem który? Zależy mi na delikatnym i świeżym zapachu róży. A może jakiś inny może mi polecić?
Makobratek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 19:07   #107
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 179
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Przejrzyj ostatnich parę postów była mowa o damasceńskiej, ja osobiście nie zbliżę się już nigdy do niej i dziękuję Pani Lidii że pozytywnie rozpatruje prośby o próbki, bo cuchnie ta róża.. przeokropnie. Nie wiem co bym zrobiła z całą butelką tego smrodu. Ale co nos to opinia :P Jedna wyżej chyba była na plus.

Stulistną mam w zapasie ale jeszcze nie otwierałam, także się nie wypowiem.
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 23:24   #108
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Róża stulistna.. przepraszam za drastyczny opis , ale dostałam po niej gul nawet w..nosie (na brzeżku).. makabra, podrażniona, boląca twarz, nigdy więcej. Dodam że z żadnym innym specyfikiem, czy to hydrolaty, czy szaleństwo w postaci czystego mlekowego na czoło nie miałam takich sensacji jak po róży właśnie. Zapach nie jest świeży, jest ciężki i a'la babcine komódki i perfumy.

Jak chcesz to daj znać na pw, mam do oddania tą stulistną, z 80 ml- albo ktokolwiek inny jeśli chce

Edytowane przez kasiaen1
Czas edycji: 2010-02-20 o 23:41
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 10:05   #109
Makobratek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 521
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
hydrolat z róży damasceńskiej- po raz pierwszy i cóż zapach jak dla mnie trochę za mocny,duszący,przypomina mi nieco zgniliznę,albo sfermentowany kompot
Cytat:
Napisane przez Kathja Pokaż wiadomość
Przejrzyj ostatnich parę postów była mowa o damasceńskiej, ja osobiście nie zbliżę się już nigdy do niej i dziękuję Pani Lidii że pozytywnie rozpatruje prośby o próbki, bo cuchnie ta róża.. przeokropnie. Nie wiem co bym zrobiła z całą butelką tego smrodu.
Cytat:
Napisane przez kasiaen1 Pokaż wiadomość
Róża stulistna.. przepraszam za drastyczny opis , ale dostałam po niej gul nawet w..nosie (na brzeżku).. makabra, podrażniona, boląca twarz, nigdy więcej. Dodam że z żadnym innym specyfikiem, czy to hydrolaty, czy szaleństwo w postaci czystego mlekowego na czoło nie miałam takich sensacji jak po róży właśnie. Zapach nie jest świeży, jest ciężki i a'la babcine komódki i perfumy
Dziękuję ślicznie za wszystkie opinie Daruję sobie zakup tych różanych przyduszaczy. Bo szukam różyczki, ale zwiewnej i delikatnej. Ale to nic może inny hydrolat przypadnie mi do gustu
Makobratek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-21, 16:04   #110
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 179
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ja od siebie zapachowo polecam oczar i bławatek - ten drugi ma baaardzo delikatny ale przyjemny zapach, absolutnie nie damasceńska, rumianek rzymski - równie straszny, geranium i mięta jak dla mnie, nie specjalnie, zbyt intensywne, ale da się przeżyć, aloes jest w porządku.
Tak widzi to mój nos, a pozostałych jeszcze nie próbowałam

Cytat:
Napisane przez Makobratek Pokaż wiadomość
Dziękuję ślicznie za wszystkie opinie Daruję sobie zakup tych różanych przyduszaczy. Bo szukam różyczki, ale zwiewnej i delikatnej. Ale to nic może inny hydrolat przypadnie mi do gustu
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 21:21   #111
eiko
Raczkowanie
 
Avatar eiko
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 104
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ja niedawno zamówiłam swoje pierwsze hydrolaty i były to: róża stulistna i damasceńska oraz oczar.
Dla mnie róża stulistna pachnie taką chemiczną różą, ciężką i nieprzyjemną... A spodziewałam się zapachu takiej świeżej, jak zerwanej z krzaka Zrobiłam na jej bardzie serum z ceramidami i wyszedł mi śmierdziuszek ;P (dla was ceramidy też mają zapach czegoś spalonego?)
Damasceńska znowu pachnie mi miodem... I też jest to ciężki zapach...
Oczar za to jest bardzo przyjemny Pachnie jak świeże, delikatne kwiatki, bardzo fajnie
eiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 22:44   #112
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Ja wolałam zrobić, gdyż niektóre daty kończą się np. w maju tego roku, a nie chcę nic zmarnować.

Dziewczyny zrobiłam ten krem http://mazidla.com/index.php?option=...d=174&Itemid=2 na podstawie biobazy i wyszła mi taka brzydka papka rozwarstwiona co zrobiłam nie tak wolę już gotową bazę kremową
Mi się rozwarstwił balsam zrobiony na biobazie w wypadku A. Gdy fazy nie miały tej samej temp.
B. Gdy dałam za mało biobazy. Ona ma to do siebie, że trzeba dokładnie dawać tyle ile w przepisie. Jakieś zmiany na własne ryzyko
Jest jeszcze taki patent, ale ostrzegam, że próbowałam tylko na zimno przy produkcji kremu na szybko: Do małej zlewki wlewam hydrolat i dodaję do niego różne dobre rzeczy np zel HA, algi itp do tego wlewam olej, a na koniec dorzucam trochę frakcji i mieszam. Wychodzi piękny jednolity budyń. Można spróbować dodać do fazy olejowej z biobazą frakcji zamiast części oleju
Sądzę, że wtedy fazy ładniej się połączą
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 22:47   #113
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Mi się rozwarstwił balsam zrobiony na biobazie w wypadku A. Gdy fazy nie miały tej samej temp.
B. Gdy dałam za mało biobazy. Ona ma to do siebie, że trzeba dokładnie dawać tyle ile w przepisie. Jakieś zmiany na własne ryzyko
Jest jeszcze taki patent, ale ostrzegam, że próbowałam tylko na zimno przy produkcji kremu na szybko: Do małej zlewki wlewam hydrolat i dodaję do niego różne dobre rzeczy np zel HA, algi itp do tego wlewam olej, a na koniec dorzucam trochę frakcji i mieszam. Wychodzi piękny jednolity budyń. Można spróbować dodać do fazy olejowej z biobazą frakcji zamiast części oleju
Sądzę, że wtedy fazy ładniej się połączą
Dziękuję bardzo za odpowiedź ale pojawiło się pytanie - czy mając obydwie fazy w tej samej łaźni parowej mogą mieć one różne temperatury pewnie tak bowiem mają różną gęstość, więc się pewnie inaczej podgrzewają. Biobazy dałam zgodnie z przepisem o ile oczywiście można ją dokładnie odmierzyć
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 18:09   #114
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Doszło dziś moje zamówienie z mazideł troche jestem rozczarowana brakiem próbek o które prosiłam a zamówienie było powyzej 100 zł.Rozczarowalo mnie tez opakowanie frakcji sojowej 100g takie jak dla malej ilosci tylko dlugie i niewiem jak bede wybrzebywac to co bedzie na dnie :/

jESTEM BARDZO CIEKAWA BALSAMU COPAIBA I ECLIPTA

Czy moge eclipta uzywac z woda destylowana i np.kilkoma kroplami kreatyny?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 16:57   #115
Tweet
Raczkowanie
 
Avatar Tweet
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 305
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Doszło dziś moje zamówienie z mazideł troche jestem rozczarowana brakiem próbek o które prosiłam a zamówienie było powyzej 100 zł.Rozczarowalo mnie tez opakowanie frakcji sojowej 100g takie jak dla malej ilosci tylko dlugie i niewiem jak bede wybrzebywac to co bedzie na dnie :/

jESTEM BARDZO CIEKAWA BALSAMU COPAIBA I ECLIPTA

Czy moge eclipta uzywac z woda destylowana i np.kilkoma kroplami kreatyny?
to dziwne, ja ostatnio dostałam wszystkie 3 o które prosiłam
Tweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 19:41   #116
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
to dziwne, ja ostatnio dostałam wszystkie 3 o które prosiłam
Tez bylam zaskoczona nie miło niestety.

Dziewczyny jestem jeszcze bardzo zielona w mazidelkach dlatego czy dodanie telocapilu do balsamu np. BD to zły pomysl?

Czy moge ulepszyc gotowy krem np.humektan ?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 21:13   #117
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Tez bylam zaskoczona nie miło niestety.

Dziewczyny jestem jeszcze bardzo zielona w mazidelkach dlatego czy dodanie telocapilu do balsamu np. BD to zły pomysl?

Czy moge ulepszyc gotowy krem np.humektan ?
Dobry pomysł - ja dodaję telocapil do balsamu do ciała. Smarowanie ciała humektanem to by trochę drogo wychodziło... bo on ostatnio ponad 17 zł kosztuje, ale jak chcesz to przeciwskazań chyba nie ma.

Ja w mazidłach dostałam próbkę tego co chciałam + jedną inną Za to na zrób sobie krem nie dostałam nawet darmowej glinki (dodawanej do zamówień za ponad 50 zł) no trudno.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 22:43   #118
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Dobry pomysł - ja dodaję telocapil do balsamu do ciała. Smarowanie ciała humektanem to by trochę drogo wychodziło... bo on ostatnio ponad 17 zł kosztuje, ale jak chcesz to przeciwskazań chyba nie ma.

Ja w mazidłach dostałam próbkę tego co chciałam + jedną inną Za to na zrób sobie krem nie dostałam nawet darmowej glinki (dodawanej do zamówień za ponad 50 zł) no trudno.
Czyli moge dodac do opakowania BD telocapilu ? czy za kazfdym razem porcje ? Jakie efekty u Ciebie daje?

Mialam na mysli czy moge ulepszyc krem do twarzy np.humektan po czaje sie na jego kupno np.dodac kilka kropel olejku eterycznego ?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 22:48   #119
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Czyli moge dodac do opakowania BD telocapilu ? czy za kazfdym razem porcje ? Jakie efekty u Ciebie daje?

Mialam na mysli czy moge ulepszyc krem do twarzy np.humektan po czaje sie na jego kupno np.dodac kilka kropel olejku eterycznego ?
Telecapil stosuję na nogi - efekty są zadowalające - włoski po depilacji depilatorem odrastają wolniej i są słabsze. Jeśli masz gotowy kosmetyk, który na pewno zawiera konserwant to możesz dać do całej porcji w proporcjach podanych na stronie najlepiej (tam chyba było 2% o ile dobrze pamiętam). Olejki też chyba możesz dodać o ile Ci się to nie rozwarstwi nie jestem ekspertem w sprawach mieszania poczekaj jeszcze może na inne opinie.
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 10:11   #120
Galadriella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 38
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Mialam na mysli czy moge ulepszyc krem do twarzy np.humektan po czaje sie na jego kupno np.dodac kilka kropel olejku eterycznego ?
Dodanie olejku eterycznego ulepszy go niemal tylko zapachowo...
Jeszcze zależy jakiego olejku, ale one w większości nie mają specjalnych właściwości pielęgnacyjnych. Dodatkowo trzeba sprawdzić, czy nadaje się do stosowania na skórę, istnieją eteryczne tylko np. do kominków zapachowych.
Galadriella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 22:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:41.