Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2 - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-27, 08:03   #1051
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez Molca Pokaż wiadomość
No właśnie też sobie tak to tłumaczę, że przede mną kosmetyczka miała już sporo klientek i sporo widziała
A potem będę piękna, gładka i powabna hihihi
Tak sobie też myślałam, bo wcześniej ktoś wspominał tu na forum, że wziął tabletkę przeciwbólową i chyba też tak zrobię, może w małej części ale jednak trochę załagodzi ból
Tak, to ja pisałam o tej tabletce przeciwbólowej, różnica między moim I (z łyknięciem Ketonala Forte) a II (bez tabletki) zabiegiem była kolosalna !
Pisałaś, że wytrzymałaś wąsik -to ważne, bo moja kosmetyczna powiedziała, że panie mające zabiegi na wszystkie partie ciała jako najbardziej bolesną wspominają właśnie wąsik. Tylko że wąsik trwa krótko, znacznie krócej niż bikini
To co pisałaś o przerwach i lodzie jest ważne. Mi bardzo pomagało, że babka robiła przerwy po danej partii/stronie i pryskała mnie chłodzącą pianką Termcool.
Dla mnie okolice krocza nie były tak bardzo krępujące, czułam się jak u ginekologa, ale odbytu już tak. W tym względzie nie mam "wprawy" z lekarzami.

Edytowane przez Annuar
Czas edycji: 2012-11-27 o 08:05
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 08:24   #1052
Molca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 179
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość
Tak, to ja pisałam o tej tabletce przeciwbólowej, różnica między moim I (z łyknięciem Ketonala Forte) a II (bez tabletki) zabiegiem była kolosalna !
Pisałaś, że wytrzymałaś wąsik -to ważne, bo moja kosmetyczna powiedziała, że panie mające zabiegi na wszystkie partie ciała jako najbardziej bolesną wspominają właśnie wąsik. Tylko że wąsik trwa krótko, znacznie krócej niż bikini
To co pisałaś o przerwach i lodzie jest ważne. Mi bardzo pomagało, że babka robiła przerwy po danej partii/stronie i pryskała mnie chłodzącą pianką Termcool.
Dla mnie okolice krocza nie były tak bardzo krępujące, czułam się jak u ginekologa, ale odbytu już tak. W tym względzie nie mam "wprawy" z lekarzami.
Ketonal chyba jest na receptę, więc pewnie nie zdążę się już zaopatrzyć, ale wezmę jakiś panadol czy coś w tym stylu. Może chociaż zadziała na podświadomość jak placebo

Wąsik przeżyłam, jasne że mnie bolało ale to trwało kilka minut. Zagryzłam zęby i zanim się zorientowałam było już po wszystkim. Obszar bikini jest znacznie większy. Ileż to my kobitki musimy się nacierpieć, żeby ładnie wyglądać i dobrze się czuć?!?!

Edytowane przez Molca
Czas edycji: 2012-11-27 o 08:28
Molca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 08:58   #1053
hania_k
Raczkowanie
 
Avatar hania_k
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 83
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez brokenheart16 Pokaż wiadomość
lista rekomendowanych gabinetów ? Na jakiej stronce można to sprawdzić ?
http://www.coherent.com.pl/rekomendo...nety,s-60.html

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość
Tak, to ja pisałam o tej tabletce przeciwbólowej, różnica między moim I (z łyknięciem Ketonala Forte) a II (bez tabletki) zabiegiem była kolosalna !
Pisałaś, że wytrzymałaś wąsik -to ważne, bo moja kosmetyczna powiedziała, że panie mające zabiegi na wszystkie partie ciała jako najbardziej bolesną wspominają właśnie wąsik. Tylko że wąsik trwa krótko, znacznie krócej niż bikini
To co pisałaś o przerwach i lodzie jest ważne. Mi bardzo pomagało, że babka robiła przerwy po danej partii/stronie i pryskała mnie chłodzącą pianką Termcool.
Dla mnie okolice krocza nie były tak bardzo krępujące, czułam się jak u ginekologa, ale odbytu już tak. W tym względzie nie mam "wprawy" z lekarzami.
To Ketonal można? Bałam się brać żeby nie dostać uczulenia na światło, ale jak ty brałaś i nie piszesz o żadnym efekcie ubocznym to chyba można brać?
hania_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 12:52   #1054
ollka27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 449
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez hania_k Pokaż wiadomość
W Warszawie, jak jesteś zainteresowana napisz mi na priv-a ???
O to daleko, bo ja jestem z Krakowa więc nie opłaca mi się jechać ale dzięki

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Cytat:
Napisane przez hania_k Pokaż wiadomość
http://www.coherent.com.pl/rekomendo...nety,s-60.html

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------



To Ketonal można? Bałam się brać żeby nie dostać uczulenia na światło, ale jak ty brałaś i nie piszesz o żadnym efekcie ubocznym to chyba można brać?
z tego co ja wiem to absolutnie NIE WOLNO ZAŻYWAĆ KETONAL, ja kiedyś zażyłam bo mnie bolała głowa i pani mi nie wykonała zabiegu
ollka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 13:33   #1055
Molca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 179
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez ollka27 Pokaż wiadomość
O to daleko, bo ja jestem z Krakowa więc nie opłaca mi się jechać ale dzięki

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------



z tego co ja wiem to absolutnie NIE WOLNO ZAŻYWAĆ KETONAL, ja kiedyś zażyłam bo mnie bolała głowa i pani mi nie wykonała zabiegu
Hmm, zgłupiałam teraz! Żeby rozwiać moje wątpliwości zadzwoniłam przed chwilą do gabinetu, gdzie jestem umówiona na depilację i pani powiedziała mi, że wzięcie tabletki przeciwbólowej nie wpłynie negatywnie na zabieg, ale odradziła mi cokolwiek zażywać, ponieważ zapewniła mnie, że nie jest sadystką i zrobi wszystko, żeby złagodzić ból do minimum: przerwy podczas zabiegu, użycie zamrażacza itp.
Molca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 17:51   #1056
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Ja mam trochę głupie pytanie, no ale koleżanka mi coś w głowie namieszała. Jeżeli cena za zabieg jest podana 100 zł to to jest cena za cały zabieg czyt. kilka powtórzeń, tak? Bo znajoma upiera się, ze to za jeden raz, no ale wtedy za pachy by wyszło np. 600 zł przy 6 powtórzeniach.
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 20:42   #1057
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Ja mam trochę głupie pytanie, no ale koleżanka mi coś w głowie namieszała. Jeżeli cena za zabieg jest podana 100 zł to to jest cena za cały zabieg czyt. kilka powtórzeń, tak? Bo znajoma upiera się, ze to za jeden raz, no ale wtedy za pachy by wyszło np. 600 zł przy 6 powtórzeniach.
Znajoma ma rację. Przy czym 100 zł za pachy to IMO bardzo tanio (zwłaszcza przy cenach, które ja znam), a te łącznie 600 zł rozbije się na cały rok, bo co ponad 2 miesiące robi się kolejne zabiegi, zatem wychodzi z niecałe 50 zł na miesiąc, jak rata za aparat fotograficzny, a ile pożytku z tego finalnie.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-27, 21:11   #1058
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Osz kurde To mnie zaskoczyłaś Myślałam, że te sesje są częściej, a nie co 2 miesiące. No to w sumie jak tak wychodzi wtedy po 50 zł miesięcznie i jakby tak na to patrzeć to nie dużo, ale jak patrzę na cenę 600 zł za pachy no to trochę szkoda.. To już wolę bikini zrobić, generalnie ogarnąć ceny w salonach i co tam używają.
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 21:16   #1059
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Osz kurde To mnie zaskoczyłaś Myślałam, że te sesje są częściej, a nie co 2 miesiące. No to w sumie jak tak wychodzi wtedy po 50 zł miesięcznie i jakby tak na to patrzeć to nie dużo, ale jak patrzę na cenę 600 zł za pachy no to trochę szkoda.. To już wolę bikini zrobić, generalnie ogarnąć ceny w salonach i co tam używają.
Pachy mają stosunkowo krótkie odstępy, bo ponoć już co 8 tygodni można robić zabiegi; na inne części ciała nawet i 12 tygodni warto poczekać z przerwą. 600 zł jednorazowo to wiadomo, mało nie jest, zwłaszcza dla młodej osoby, ale naprawdę warto.
Co do bikini - tylko miej na względzie, że ceny są wyższe niż za pachy.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 21:29   #1060
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Wiem, wiem że droższe, ale to chyba wolałabym dołożyć żeby nie mieć bobra bo pachy się szybko goli i bez podrażnień. A poza tym w nuvello depilacja bikini też kosztuje 100 zł.
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 23:05   #1061
monika.c25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 56
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

nuvello? a gdzie to?

no+vello? siec salonow? oni nie maja lasera LIGHT SHEER tylko pseudo IPL. jesli nie chcesz chodzic po 10 razy na zabieg ze skutkiem zerowym po roku gora dwoch to lepiej zrezygnuj!
__________________
NIECH ŻYJE JĘZYK POLSKI: POZDRAWIAM WSZYSTKIE WŁAŚCICIELKI ORYGINALNYCH PERFUM. SAMA JESTEM POSIADACZKĄ KILKUNASTU BUTELEK PERFUM, NA OGÓŁ SĄ TO WODY TOALETOWE I PERFUMOWANE, POTOCZNIE ZWANE PERFUMAMI. NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ KIEDY ZNÓW KUPIĘ NOWE PERFUMY --> NIE PERFUM, NIE PERFUMĘ, TYLKO PERFUMY!

Edytowane przez monika.c25
Czas edycji: 2012-11-27 o 23:11
monika.c25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-28, 07:16   #1062
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez ollka27 Pokaż wiadomość
z tego co ja wiem to absolutnie NIE WOLNO ZAŻYWAĆ KETONAL, ja kiedyś zażyłam bo mnie bolała głowa i pani mi nie wykonała zabiegu
Nigdy nie spotkałam się z informacją, aby zażywanie, nawet silnych, tabletek przeciwbólowych było przeciwwskazaniem do zabiegu.
Ja łykam Ketonal głównie z tego względu, że niestety mam problemy z łykaniem większym tabletek
Nie czytałam też, aby Ketonal był lekiem fotouczulającym. Na pewno są nimi leki hormonalne, a nie wierzę, że kobiety idące na depilację odstawiają antykoncepcję hormonalną. Ja akurat robię tylko depilację bikini, na pewno nie zrobię innych części ciała, również z obawy o fotouczulenie (a nie mam zamiaru np. przechodzić lata w spodniach).
Jeśli ktoś ma inne informacje nt Ketonalu (od lekarza) to proszę o relacje

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Wiem, wiem że droższe, ale to chyba wolałabym dołożyć żeby nie mieć bobra bo pachy się szybko goli i bez podrażnień. A poza tym w nuvello depilacja bikini też kosztuje 100 zł.
Nie idź do Nuvello (Nomasvello). Nie korzystaj z IPL. To depilacja bardziej podobna (w skuteczności) do depilacji woskiem niż laserem. Będziesz zadowolona tylko w trakcie zabiegów i góra 2-3 miesiące "po". Potem wszystko będzie odrastać, tak samo gęste i grube. Efekt: wydasz większe pieniądze niż na wosk, a efekt taki sam. Tylko bolesność mniejsza.
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 08:57   #1063
hania_k
Raczkowanie
 
Avatar hania_k
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 83
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość
Nigdy nie spotkałam się z informacją, aby zażywanie, nawet silnych, tabletek przeciwbólowych było przeciwwskazaniem do zabiegu.
Ja łykam Ketonal głównie z tego względu, że niestety mam problemy z łykaniem większym tabletek
Nie czytałam też, aby Ketonal był lekiem fotouczulającym. Na pewno są nimi leki hormonalne, a nie wierzę, że kobiety idące na depilację odstawiają antykoncepcję hormonalną. Ja akurat robię tylko depilację bikini, na pewno nie zrobię innych części ciała, również z obawy o fotouczulenie (a nie mam zamiaru np. przechodzić lata w spodniach).
Jeśli ktoś ma inne informacje nt Ketonalu (od lekarza) to proszę o relacje


KETONAL (ketoprofenum) - sprawdziłam ulotkę leku przeciwbulowego Refastin (zawiera ketoprofenum 100g) - w działaniach niepożądanych jest taki zapis:
"Zaburzenia skóry: nadwrażliwość na światło... i inne"

Bez konsultacji z lekarzem lepiej tego leku nie brać bo może to się dla was źle skończyć .

Zabiegi aż tak mnie nie bolą aby ryzykować swoje zdrowie.
hania_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 10:49   #1064
misia3006
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Australia
Wiadomości: 70
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Dziewczyny wiem ze już o tym było ale hmmmm ostatnio miałam depilacje bikini i Pani powiedziała ze przerwa miedzy jednym a następnym zabiegiem powinna być 5tyg pytałam czy nie powinno być wiecej ale Pani stwierdziła ze to jest najlepszy termin więc się zastanawiam co zrobić?
misia3006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 11:34   #1065
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Wiem, wiem że droższe, ale to chyba wolałabym dołożyć żeby nie mieć bobra bo pachy się szybko goli i bez podrażnień. A poza tym w nuvello depilacja bikini też kosztuje 100 zł.
Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość
Nie idź do Nuvello (Nomasvello). Nie korzystaj z IPL. To depilacja bardziej podobna (w skuteczności) do depilacji woskiem niż laserem. Będziesz zadowolona tylko w trakcie zabiegów i góra 2-3 miesiące "po". Potem wszystko będzie odrastać, tak samo gęste i grube. Efekt: wydasz większe pieniądze niż na wosk, a efekt taki sam. Tylko bolesność mniejsza.
No i się sprawa z niskimi cenami wyjaśniła^^. Natalko, Annuar dobrze prawi, na IPL nie idź.

Cytat:
Napisane przez misia3006 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wiem ze już o tym było ale hmmmm ostatnio miałam depilacje bikini i Pani powiedziała ze przerwa miedzy jednym a następnym zabiegiem powinna być 5tyg pytałam czy nie powinno być wiecej ale Pani stwierdziła ze to jest najlepszy termin więc się zastanawiam co zrobić?
Nie zgodziłabym się.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 16:41   #1066
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość

Nie idź do Nuvello (Nomasvello). Nie korzystaj z IPL. To depilacja bardziej podobna (w skuteczności) do depilacji woskiem niż laserem. Będziesz zadowolona tylko w trakcie zabiegów i góra 2-3 miesiące "po". Potem wszystko będzie odrastać, tak samo gęste i grube. Efekt: wydasz większe pieniądze niż na wosk, a efekt taki sam. Tylko bolesność mniejsza.
Serio? To w sumie teraz rozumiem dlaczego z każdym z kim rozmawiam o depilacji laserowej mówi, że włosy i tak będę odrastały. Skoro one używają czegoś co działa jak wosk.. Czyli lepiej poczekać i uzbierać więcej kasy na lepszy laser i wtedy zrobić.
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 21:30   #1067
EmCa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 393
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez _malayka Pokaż wiadomość
Nie, nie, drugi zabieg mam dopiero w drugiej połowie grudnia, bo ja tylko na łydki. Też rosną mi bardzo mało - to bardzo komfortowe

Myślę, że jak będę zadowolona z efektów na łydkach, to też skuszę się na pełne bikini i pachy.

Tak w ogóle, to za te partie też płacisz tylko 50%?
Nawet 60%, bo wygenerowałam kod na facebooku

A co do tych odstepów... ja miałam pachy 6 tygodni. A teraz już 4. Według forum to błąd w sztuce, ale zdecydowałam się zaufać pani, która to robi. Bikini miałam 6 i widziałam sama, że te co odrosły przed samym zabiegiem były juz normalne i ich czas nastał. A niby za krótko.
Za to nogi widze, że jeszcze nie ich czas.
EmCa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 21:47   #1068
Katarynka270
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Vantaa
Wiadomości: 8
Exclamation Rozstępy

Hej mam 15 lat, wiem że to nie dużo ale mam straszne rozstępy. Dziś kupiłam krem Pomarańczowa skórka intensywne serum Antycellulit i przeciw rozstępom. Nawet za 1 razem ubyło mi troche cellulitu ale mam problem bo pojawiły mi sie straszne rozstępy na brzuchu i nogach <których wcześniej nie miałam>. Nie wiem co mam robić. Może poprostu nałożyłam za dużo tego kremu, ale myślicie żeby miał on aż takie skutki uboczne ?Pomóżcie co mam robić ?
Katarynka270 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 10:01   #1069
hania_k
Raczkowanie
 
Avatar hania_k
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 83
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez misia3006 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wiem ze już o tym było ale hmmmm ostatnio miałam depilacje bikini i Pani powiedziała ze przerwa miedzy jednym a następnym zabiegiem powinna być 5tyg pytałam czy nie powinno być wiecej ale Pani stwierdziła ze to jest najlepszy termin więc się zastanawiam co zrobić?
Mi Pani powiedziała że zależy jaka część ciała np. nogi co 8-10 tyg a np bikini, pachy czy twarz to co 4-6 tyg. - włosy na różnych częściach ciała inaczej rosną, co wg. mnie jest logiczne. Najgorzej jest ponoć chodzić nieregularnie. Ja chodzę tak jak mi zaleca Pani i nie narzekam - efekty są widoczne - a to jest chyba najważniejsze .

Jak rozmawiałam w trakcie zabiegu to Pani mi powiedziała że są różne szkoły jeżeli chodzi o odstępy między zabiegami, a ona trzyma się wytycznych producent i że wtedy przy systematycznym chodzeniu osiągamy optymalny efekt.
A jeżeli ktoś chce robić wszystkie części ciała co 4 tygodnie lub częściej to zwyczajnie chce nas naciągnąć na kaskę .
hania_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-29, 10:20   #1070
ollka27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 449
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez Molca Pokaż wiadomość
Hmm, zgłupiałam teraz! Żeby rozwiać moje wątpliwości zadzwoniłam przed chwilą do gabinetu, gdzie jestem umówiona na depilację i pani powiedziała mi, że wzięcie tabletki przeciwbólowej nie wpłynie negatywnie na zabieg, ale odradziła mi cokolwiek zażywać, ponieważ zapewniła mnie, że nie jest sadystką i zrobi wszystko, żeby złagodzić ból do minimum: przerwy podczas zabiegu, użycie zamrażacza itp.

Bo wiecie.... Panie które pracujące w gabinetach kosmetycznych mają różną wiedzę na temat anatomii człowieka, jego bezpieczeństwa, przeciwskazań do zabiegu.... Ketonal to jeden z leków fotouczulających i oczywiście nie ma reguły ale komuś może zaszkodzić. Kwestia podejścia do sprawy, mi jak Pani kosmetolog powiedziała nie zażywamy ziół i nie zrobimy zabiegu bo zażyłam ketolnal, to się z nią zgodziłam i tyle a wy róbcie co chcecie oby nikomu nic się nie stało.
Oto cytat odnoście przeciwskazań do zabiegu depilacją laserową:

min: zażywanie leków i ziół fotouczulających i fototoksycznych (48 godzin przed zabiegiem) np.: aspiryna, beta - karoten, produkty steroidowe, ibuprom,ketonal, herbatki wyszczuplające, dziurawiec, skrzyp polny, pietruszka, nagietek, rumianek"......
ollka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 11:54   #1071
Kasia_Julia
Przyczajenie
 
Avatar Kasia_Julia
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 25
GG do Kasia_Julia
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Hej dziewczyny

Jestem już zdecydowana na depilację laserową, teraz szukam gabinetu z dobrą opinią i atrakcyjną ceną, koniecznie na Śląsku. Stąd moje pytanie:

Czy któraś z Was depilowała się w:
Ordon Beauty Center w Chorzowie,
Centrum Kosmetyczno - Dermatologiczne DER-MED w Katowicach,
MedicaEST w Gliwicach
lub w DeLux w Sosnowcu?

Ginekolog polecał mi jeszcze Medest w Katowicach, ale tam ceny powalają :/ Gdyby ktoś jednak mógł mi coś powiedzieć o którymś z tych miejsc to będę dozgonnie wdzięczna

Jestem najbardziej skłonna skorzystać z DeLux w Sosnowcu, wiem że taki salon jest w Bielsku-Białej i go polecacie, ale tam mi trochę daleko :/
__________________
Kasia_Julia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 20:42   #1072
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Ceny z jednego z poznańskich salonów:
Cytat:
Depilacja laserowa IPL

Wąsik 200zł
Broda 300zł
Policzki 400zł
Szyja 400zł
Dekolt 300-500zł
Klatka piesiowa 500zł
Brzuch 500zł
Plecy do lopatek 500 całe 700zł
Pośladki 500zł
Bikini 350
Bikini brazylijskie 500zł
Linia pępka 350zł
Uda 500zł
Łydki 500zł
Kolana 200zł
Palce u nóg 150zł
Ręce 400 do łokci całe 600
Widzicie to? o_O
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 21:53   #1073
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez monika.c25 Pokaż wiadomość
moc jest bardzo wazna. ja na dzien dobry uslyszalam, ze moca ponizej 30 niewarto robic, bo nie usunie sie trwale wloskow. powinno sie sukcesywnie zwiekszac moc, kiedy skora juz sie przyzwyczai i wlosow coraz mniej i zostaja juz z czasem tylko te oporne, wiec zwiekszenie mocy jest nezbedne. o 10-15J tak srednio z zabiegu na zabieg. ja zaczelam od 35 i doszlam przy 4 zabiegu do...70! na bikini...

dodam ze pod pachami rosna mi doslownie 3 wlosy, na bikini moze z 5. lydki jestem przed 3 zabiegiem ale wlosy sa moooocno przerzedzone albo na odwrot rosna gdzieniegdzie, wrecz musze sie przygladac zeby dostrzec wloski, no i pod dlonia je troche czuc.



no wlasnie dziewczyny. tez za pierwszym razem dalam sie nabrac na tansza oferte: pani zaserwowala mi moc 25J, umowila na kolejny zabieg po 4 tygodniach (cytuje: "trzeba zrobic jak najwiecej zabiegow przed wakacjami"-byl koniec lutego), zabieg na pachy, nogi i bikini trwal ze wszystkimi przygotowaniami gora 30 minut, mialam poparzona skore i polowe opuszczonego miejsca na bikini, bo mnie bolalo. wiecej tam nie poszlam! nie mam zamiaru chodzic zamiast na 4-5 zabiegow to na 9-10, bo dalam sie zlapac na tansza oferte. robcie depilacje tam, gdzie widzicie, ze robia to dobrze a nie gdzie najtaniej czy fajna promocja, bo ostatecznie ani nie bedziecie zadowolone ani kasy nie zaoszczedzicie.
czytajcie forum, pytajcie, obserwujcie. nie dawajcie sie nabijac na kase!
ja mam isc tam na pachy za tydzien. i nie daje sie nabijac w kase, bo gabinet sam w sobie jest porzadny. ale przed zzabiegiem z babka na pewno pogadam o efektach/mocy/wykonaniu zabiegu. Jesli nie dojdziemy do porozumienia to zrezygnuje i pojde konczyc pachy gdzie indziej. Chocby tam, gdzie robie bikini.

Cytat:
Napisane przez misia3006 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wiem ze już o tym było ale hmmmm ostatnio miałam depilacje bikini i Pani powiedziała ze przerwa miedzy jednym a następnym zabiegiem powinna być 5tyg pytałam czy nie powinno być wiecej ale Pani stwierdziła ze to jest najlepszy termin więc się zastanawiam co zrobić?
nie idź.
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 22:32   #1074
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
No i się sprawa z niskimi cenami wyjaśniła^^. Natalko, Annuar dobrze prawi, na IPL nie idź.

IPL IPLowi nierówny. wiadomo, że nie można się spodziewać po kilku zabiegach za 99zł każdy jakichś trwałych efektów... chyba jednak coś w tej cenie jest nie tak, nie zastanawia to nikogo? ja chodzę na epilację I2PL Ellipse (IPL drugiej generacji) i płacę parę razy więcej. na razie efekty są dla mnie zdumiewające, ale o trwałości będę mogła uczciwie powiedzieć za 1-2 lata.
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 22:42   #1075
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

[1=30766aa7dce2531e8b37b15 ae86c8847ef0755ae_5f137ef 245055;37890262]IPL IPLowi nierówny. wiadomo, że nie można się spodziewać po kilku zabiegach za 99zł każdy jakichś trwałych efektów... chyba jednak coś w tej cenie jest nie tak, nie zastanawia to nikogo? ja chodzę na epilację I2PL Ellipse (IPL drugiej generacji) i płacę parę razy więcej. na razie efekty są dla mnie zdumiewające, ale o trwałości będę mogła uczciwie powiedzieć za 1-2 lata.[/QUOTE]
Wytłuszczone - ceny są może takie jak te, które wyżej wklejałam?
No, trochę to dziwne, bo te wklejone przeze mnie ceny są równe regularnym cenom za depilację laserową, ale mimo wszystko nie przekonuje mnie to, że IPL będzie tak samo skuteczny jak laser. Gdyby tak miało być, przestałby być IPL- em, a stałby się laserem.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 10:25   #1076
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez hania_k Pokaż wiadomość
[/COLOR]
KETONAL (ketoprofenum) - sprawdziłam ulotkę leku przeciwbulowego Refastin (zawiera ketoprofenum 100g) - w działaniach niepożądanych jest taki zapis:
"Zaburzenia skóry: nadwrażliwość na światło... i inne"
Bez konsultacji z lekarzem lepiej tego leku nie brać bo może to się dla was źle skończyć .
Zabiegi aż tak mnie nie bolą aby ryzykować swoje zdrowie.
Akurat wmojej ulotce Ketonala i w ulotkach zamieszczonych w Internecie nie ma w działaniach niepożądanych "nadwrażliwości na światło". Moim zdaniem nadwrażliwość na światło nie pojawi się po 1 tabletce, tylko przy dłuższym stosowaniu (?) Ale gdybym trafiła na kosmetyczkę, która mi odradza zabieg to uznałabym ją za wiarygodnego fachowca. Mam świadomość, że wiedza nt przeciwwskazań do zabiegu kosmetyczek jest często niepełna albo... odrzucana, bo wtedy stracą klientki.

Akurat dla mnie dużo większym zagrożeniem jest antykoncepcja hormonalna, ale nie zrezygnowałam z niej ze względu na depilację. I nie sądzę, aby inne kobiety rezygnowały (?)

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

Cytat:
Napisane przez misia3006 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wiem ze już o tym było ale hmmmm ostatnio miałam depilacje bikini i Pani powiedziała ze przerwa miedzy jednym a następnym zabiegiem powinna być 5tyg pytałam czy nie powinno być wiecej ale Pani stwierdziła ze to jest najlepszy termin więc się zastanawiam co zrobić?
U mnie też babka wstępnie wyznaczyła termin po 4 tyg (z zaznaczeniem "w zależności czy włoski urosną"), radziłam się na tym forum i wszyscy pisali, że odstęp to minimum 8 tygodni, że krótki odstęp to albo małe oszustwo kosmetyczki albo niewiedza i będzie to skutkowało koniecznością wykonania większej ilości zabiegów, a lepiej (i taniej) rzadziej a mniej.
Ostatecznie zabieg robiłam, po 10 tyg. i uważam że to było dobre. Do 8 tygodnia włoski w ogóle nie rosły, potem tłumem ruszyły i to był dobry czas na zabieg

---------- Dopisano o 11:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Serio? To w sumie teraz rozumiem dlaczego z każdym z kim rozmawiam o depilacji laserowej mówi, że włosy i tak będę odrastały. Skoro one używają czegoś co działa jak wosk.. Czyli lepiej poczekać i uzbierać więcej kasy na lepszy laser i wtedy zrobić.
Kwestia finansów to był dla mnie największy problem, bo dla mnie koszt 300-400 zł za 1 zabieg (a potrzeba min. 4) to spory wydatek ale i tak uznałam, że ten IPL wyjdzie mnie w praktyce zdecydowanie drożej i - jak to się mówi: "na tanie buty mnie nie stać", więc odczekałam i uzbierałam.

Edytowane przez Annuar
Czas edycji: 2012-11-30 o 10:30
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 12:07   #1077
TrzyBobry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 24
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Przeczytałam niemalże cały wątek i dzisiaj zapisałam się na laser

Przygodę postanowiłam zacząć od bikini, bo na nim najbardziej mi zależy. Jak już będę po zacznę dodawać swoją relację
TrzyBobry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 13:56   #1078
ollka27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 449
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez TrzyBobry Pokaż wiadomość
Przeczytałam niemalże cały wątek i dzisiaj zapisałam się na laser

Przygodę postanowiłam zacząć od bikini, bo na nim najbardziej mi zależy. Jak już będę po zacznę dodawać swoją relację
czekamy
ollka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 21:04   #1079
zlooosnica89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 281
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Dziewczyny, czy któraś z Was korzystała albo słyszała coś o laserze diodowym MEDIO STAR NEX? znalazłam taką ofertę na gruperze:
http://gruper.pl/x.php/1,31200/Rzesz...-diodowym.html
ale jakoś mnie nie przekonuje opis tego lasera. Na stronce salonu znalazłam coś takiego:
"Salon posiada pierwszy na Podkarpaciu i jedyny na świecie medyczny laser diodowy wykorzystujący technologię fali kombinowanej, tj. podwójnie niszczy włos dzięki działaniu na melaninę oraz hemoglobinę. Wiązka światła jest pochłaniana przez melaninę oraz jednoczeście hemoglobinę znajdującą się w siateczce naczyń krwionośnych otaczających brodawkę włosa. Wiązka światła dociera bezpośrednio do brodawki włosa – zniszczenie naczyń ją otaczających powoduje zniszczenie brodawki włosa. Daje to podwójny efekt usuwania włosów."
Jak widzę, że laser jest dobry i na usuwanie włosków, i na zamykanie naczynek (co jest również w ofercie salonu), to od razu zapala się czerwona lampka.
Co o tym myślicie? To taki drugi IPL czy warto spróbować?
zlooosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 13:14   #1080
Gobo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 58
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - cz.2

Cytat:
Napisane przez zlooosnica89 Pokaż wiadomość
Jak widzę, że laser jest dobry i na usuwanie włosków, i na zamykanie naczynek (co jest również w ofercie salonu), to od razu zapala się czerwona lampka.

Każdym laserem diodowym można usuwać naczynka, jednak absorbcja tej fali w hemoglobinie jest tak słaba, że i efekty są mizerne (są do tego lepsze lasery).

Z opisem tego lasera w ofercie to trochę tak jakby firma sprzedająca samochody napisała:
"Nasz model może przewozić pięć osób oraz dzięki zastosowaniu technologii kombinowanej również towar... w miejscu zwanym bagażnikiem."
Gobo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-20 16:07:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.