podkład i opalanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-06, 13:56   #1
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk

podkład a opalanie


To znowu ja ! Chciałabym się dowiedzieć, czy idąc na plażę mogę połozyć na buzię podkład. Jak wcześniej wspominałam, jestem nieszczęśliwą(!?) posiadaczką plam na ryjku i nie koniecznie chciałabym, aby cały świat je musiał oglądać. Wiem,że muszę się wysoko filtrować itp, ale czasem przyjemnie jest opalić chociaż nóżki. No i nie wiem, czy korektor+podkład+słońće nie wywołają dramatycznie wybuchowej mieszanki ?!
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-09, 10:30   #2
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: podkład a opalanie

dlaczego nie odpowiadacie????
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-09, 10:36   #3
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: podkład a opalanie

Hmm, może nikt nie odpowiedział, bo się nie zna ?? Na moje oko sam krem z wysokim filtrem by wystarczyl albo jakiś bloker, ale ja się tam nie znam [img]icons/icon7.gif[/img]
Może ktoś kompetentniejszy Ci odpowie [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-09, 10:52   #4
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: podkład a opalanie

mi chodzi o to, czy to nie zaszkodzi, czy mogę z podkładem iść na słoneczko ! Jedno wiem, napewno muszę, żeby nie wyglądac jak plamiasta paskuda.
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-09, 11:02   #5
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: podkład a opalanie

a jak duzy filtr zawiera Twoj podkład Kasiu ?

pozdrowionka [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-09, 11:13   #6
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: podkład a opalanie

Używam Vichy, 15 chyba, ale niezależnie od niego smaruję pyszczydło Dermedic 60+. Chodzi mi o to, czy podkład można stosować na plażę, wiesz, czy się sie maże, nie uczula itp.
Przecież muszę to jakoś zatuszować, no nie ?
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-09, 11:29   #7
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: podkład a opalanie

Kasia, ja Ci powiem tak : mam tez plamki na buzi, jak sie zdazy tak ze wypadnie plaza a ja mam podkład to ok, nie robie z tego tragedii - głownie latem uzywam Lorealów , wiec nie mam z nimi jakiejs tragedii na plazy [img]icons/icon7.gif[/img] ..jednak czesto - gdy z premedytacją ide na plaze [img]icons/icon10.gif[/img] nakładam krem z wysokim filtrem ok 30 , plamki maziam korektorem- bo nie cierpie ich widziec [img]icons/icon10.gif[/img] i delikatnie pudrem w kamieniu lub sypkim buzie mazne i juz [img]icons/icon7.gif[/img] robie tak bo w podkładzie jest mi po prostu za gorąco [img]icons/icon7.gif[/img] ale jak mówie, jak miałam podkład na buzi nie uczulał, nie maział sie specjalnie- choc wiadomo troche jednak spłynął [img]icons/icon12.gif[/img]

nie wiem sama czy dobrze robie, ale robie bo tak mi wygodnie [img]icons/icon10.gif[/img]

uciekam do pracy, poczekajmy na odpowiedzi dziewczyn [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-06-09, 11:41   #8
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: podkład a opalanie

dzięki, dzięki !!! A jakiego korektorka używasz???
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-09, 11:48   #9
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: podkład a opalanie

pod podkład Unifiance zielony LRP - boski [img]icons/icon7.gif[/img]bez podkładu Chanel Estopme Lumiere- ma super oceny, dla mnie jest na 3 *, odcien naturalny, numerek 02 [img]icons/icon7.gif[/img]

oba masz w KW, looknij słonko [img]icons/icon7.gif[/img]

zmyyykam [img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-09, 12:00   #10
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: podkład a opalanie

dziękuję za info, ale one chyba są kurcze drogie ?W każdym razie jeszcze raz Ci dziękuję.Cmok
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-09, 13:10   #11
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: podkład a opalanie

Spróbuj SVR 50, jest lekko koloryzowany, dobrze sie wchłania i matuje. Zawiera wyłącznie filtry mineralne. Ja jestem bardzo zadowolona. Poza tym bez przesady. Nikt (prawie) nie ma doskonałej cery. Najwięcej niedoskonałości widzimy my same.
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-09, 13:17   #12
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: podkład a opalanie

dzięki za słowa otuchy, może masz racje, że tylko my to widzimy, ale mi z tym strasznie źle, tym bardziej, że wcześniej miałam naprawdę ładną cerę. I chciałabym mieć taką znowu.
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-09, 19:20   #13
|AsiA|
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 38
GG do |AsiA|
Re: podkład a opalanie

dziewczyny ja tez mam taki problem, ale jakos nie wyobrazam sobie nakladania podkladu na plaze, juz wole chodzic z plamkami i sie troszke poopalic a pozniej mniej je juz widac.

Nie splywa wam podklad na plazy, na sloncu...??
Nie robia sie plamy od podkladu ??
Chyba wogole nie mozna dotykac wtedy twarzy ??

jak to jest...

mozna sie poopalac z podkladem na twarzy ??

Ja wole czysta cere miec jak wychodze na slonce
|AsiA| jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-09, 19:26   #14
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: podkład a opalanie

zacytuje moja odpowiedź na mail od Kasi:
"Podczas intensywnego opalania, a zwłaszcza wyjścia na plażę odradzam stosowanie podkładu, po pierwsze nie będzie to wyglądać dobrze, na pełnym słońcu podkład będzie ci spływał z twarzy, poza tym podczas opalania musisz ponawiać nakładanie kremu, tak więc podkład będzie ci tylko przeszkadzał, poza tym im mniej kosmetyków nałożysz podczas opalania tym lepiej. Chodzi o to, że często podkłady są perfumowane, nigdy nie mamy pewności czy przy pełnym słońcu nie dojdzie do reakcji składników podkładu pod wpływem promieniowania UV i w rezultacie nowych przebarwień lub podrażnień. Jeśli już bardzo chcesz skorygować twarz to zastosuj miejscowo korektor a jeszcze lepiej krem tonujący z filtrami. A najważniejsze nie przejmuj się tak bardzo, a spróbuj zrelaksować, mało kto ma idealną cerę, a w końcu pobyt na plazy to ma być przyjemność, pamiętaj, że teraz najwazniejsze jest ograniczenie kontaktu ze słońcem, a jeśli już chcesz się opalać to maksymalna ochrona słoneczna, jeśli będziesz ostrożna nie pojawią się nowe przebarwienia, a starsze lekko rozjaśnią.

A tak na przyszłość radziłabym ci przy skłonnościach do przebarwień zwracać uwagę nie tylko na wysokość faktora, ale także na jakość filtrów, przede wszystkim miej pewność, że krem chroni także skutecznie przed UVA. Dermedic niestety nie chroni w pełni przed UVA, a to ono jest główną przyczyną przebarwień."
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-10, 07:29   #15
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: podkład a opalanie

Bardzo dziękuję za informację. Który w takim razie z kremów jest naprawdę skuteczny ? ( a wogóle to dziwne, że filtr 60 nie jest w pełni skuteczny, to świństwo, że w aptece go polecają !!! )
Buziaki
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-10, 10:33   #16
|AsiA|
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 38
GG do |AsiA|
Re: podkład a opalanie

a po co ?? i dlaczego takie duze 60 filtry chcecie??
Bo ja nie wiem, na co to...
Ja mam jasna karnacje ale nie mam takich wysokich filtrow
|AsiA| jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-10, 14:10   #17
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: podkład a opalanie

po to, że niskie filtry nie zapewniają takiej ochrony, jaką powinny ! I po to , żeby nie mieć kolejnych zmarszczek, przebarwień i innych draństw. Też byłam Twojego zdania jeszcze w zeszłym roku i teraz mam... !
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-10, 15:27   #18
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: podkład a opalanie

Kasiu, to jest tak, że każda ochrona słoneczna jest lepsza niż żadna i na pewno stosując krem Dermedic już sobie pomagasz, ale jak w każdej dziedzinie jedne kremy z filtrami chronią lepiej, w pełnym paśmie UV, inne nie, dlatego wysokość faktora SPF, który określa tylko stopień ochrony przed UVB to nie jedyne kryterium.
Polecam ci poczytać moje teksty w dziale Słońce i opalanie oraz newsy i ostatnie wypowiedzi, podaję kilka linków do newsów i wątków na forum:

Seria preparatów ochronnych z filtrami UV LIERAC SOLAIRE
http://www.wizaz.pl/news/index.php?itemid=204


Seria słoneczna SVR – UVB firmy Laboratoria SVR
http://www.wizaz.pl/news/index.php?itemid=144

Nowy krem ochronny z filtrami UV 100B firmy Laboratoria SVR
http://www.wizaz.pl/news/index.php?itemid=143

Mela-D La Roche-Posay oraz informacje na temat przebarwień i sposobu odpowiedniej aplikacji kremów z filtrami.
http://www.wizaz.pl/news/index.php?itemid=146
Wypowiedź na forum
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ttern=tinosorb

Forum fragment dotyczący ochrony słonecznej
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ttern=tinosorb


Seria słoneczna Helioderm firmy CASTALIA
http://www.wizaz.pl/news/index.php?itemid=206
Johnson’s Suncare baby- krem i mleczko SPF 40
http://www.wizaz.pl/news/index.php?itemid=209

Forum medycyna estetyczna
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ttern=tinosorb
Przykłady lekkich kremów z filtrami
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ertise%20spray
Wysoki faktor a tani krem
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ast=1055101827
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-11, 12:53   #19
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: podkład a opalanie

Bardzo dziękuję za rady! I mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie Basiu . W jednym z artykułów przeczytałam, że na przebarwienia najskuteczniejszym lekarstwem są kremy z filtrem. Nie wiem, jak mam to rozumieć, czy jest taka możliwość, że gdy będę skutecznie chroniła buzię, to one sobie znikną??? Czy tylko chodzi o to, że nie pojawią się nowe?
Buziaczek !
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-11, 14:08   #20
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: podkład a opalanie

Ja nie wyobrażam sobie pójścia na plażę w podkładzie (choć raczej rzadko się opalam) przyczyniam się do zdania poprzedniczek, tylko korektor lub/i krem koloryzujący - ja od kilku lat uzywam SVR 50 jest delkiatnie zabarwiony, ma miłą konsystencję i lekko kryje no i dobrze chroni przed słońcem, nie podrażnia. Teraz jest taki w wersji z filtrem 100 ale nie używałam to nie wiem. Faktycznie myślę że la roche unifiance to świetny produkt jako korektor (bo jako podkładu na całą twarz to bym go nie nałożyła).
Co to tych plamek - sam krem z filtrem raczej ich nie zlikwiduje (chyba że ma jakies specjalne składniki) ale zapobiegnie nowym i sprawi że te które już są się nie zwiększą albo nie ściemnieją... to się może zdarzyć jak się nie chroni buzi przed słońcem
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-11, 15:10   #21
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: podkład a opalanie

Kasiu, jeszcze raz kremy z filtrami są niezbędne przy leczeniu przebarwień, bez nich kuracja będzie mniej skuteczna, może grozić pojawieniem się nowych przebarwień, a po jej zakończeniu bez dalszej ochrony słonecznej grozi powrót przebarwień. Poczytaj jedną z ostatnich wypowiedzi doktora na fotum Medycyna Estet. opisał on przypadek swej pacjentki, tak to jest wystarczy 10-15 minut na słońcu bez ochrony a już grożą nam efekty w postaci przebarwień oraz kumulują się efekty późniejszego fotostarzenia się skóry. Trzeba pamiętać jeszcze jedno nie wszystkie przebarwienia zawsze pojawiają się natychmiast, ale czasem po latach i mogą być konsekwencją dawnych przypadków braku ochrony i nadmiaru słońca, tak więc nie ma się co dziwić, że czasem po latach kiedy już zaczęliśmy zwracać uwagę na ochronę i stosować kremy z filtrami codzienie, pojawi się jakaś plamka. Jednak ochrona ma sens, dzięki niej chronimy się przed nowymi oraz możemy rozjaśnić już te istniejące. W jakim stopniu rozjaśnić to już zalezy od radzaju i głębokości przebarwienia, o czym już pisałam winnym wątku
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ast=1055233076
Przykładowo piegi bardzo dobrze rozjasniają się dzięki troskliwej ochronie filtrami o wysokim stopniu protekcji UVA.
W twoim przypadku kuracja przeciw przebarwieniom powinna polegać na połączeniu ochrony UV z preparatami wybielającymi.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-11, 17:13   #22
Isia.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 65
Re: podkład a opalanie - do Agentki :)

Olu [img]images/icons/icon7.gif[/img] A czy ten korektor (LRP) nadaje sie pod oczy ?
Isia. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-11, 18:07   #23
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: podkład a opalanie - do Agentki :)

Isiuniu [img]images/icons/icon7.gif[/img] dobry wieczór i dobranoc [img]images/icons/icon10.gif[/img] nadgodziny tłuke i juz nie jarze [img]images/icons/icon12.gif[/img] spadam do domku, a powiem ci kochanie, ze ten LRP to sie nadaje na syfki, pod oczy mają tez w sumie fajny Unifianceale zółty [img]images/icons/icon7.gif[/img]Choc ja osobiscie sie zakochałam w Revlonie pod oczyska Skinlights, który dzieki magusi [img]images/icons/icon29.gif[/img] testowałam [img]images/icons/icon7.gif[/img] bossski [img]images/icons/icon7.gif[/img] fajny i tanszy w kredce tez jest Sephory Crayon [img]images/icons/icon7.gif[/img] obcykana jestem, w korektorkach bo ostatnio mis panda mi na imie [img]images/icons/icon10.gif[/img] kochanie, popatrz na te korektorki w KW [img]images/icons/icon7.gif[/img] YSL Touch Eclat mi skóre wysuszył pod oczkami, ale dziewczyny tez go chwalą , no i Szefowa [img]images/icons/icon7.gif[/img]


jejjj..spadam na chate, pomieszkac tam troche a nie w pracy- buziula [img]images/icons/icon7.gif[/img]

:hello: jakby co to pytaj kochanie [img]images/icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-11, 18:13   #24
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: podkład a opalanie - do Agentki :)

Agenciaro!!!!!! [img]images/icons/icon29.gif[/img] co Ty kochana tak tyrasz,w taki upał..jazda do domciu Ti kolacyjke pod nos podstawić,przytulić i... [img]images/icons/icon24.gif[/img]
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 16:25   #25
terenia_n
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7
podkład i opalanie

Mam małe pytanko: czy mogę opalać się z podkładem na twarzy, czy nie jest to szkodliwe dla cery? (Podkład którego używam ma SPF 15). Z góry dziękuję za pomoc.
terenia_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 16:42   #26
Thalia2006
Raczkowanie
 
Avatar Thalia2006
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 234
Dot.: podkład i opalanie

Ja nigdy nie opalam twarzy z podkładem:P najlepiej zmyć wszystko z twarzy,nałożyć kremik z filtrem i opalać buźkę.
__________________
Zbieram myśli rozsypane...
Thalia2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 19:38   #27
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: podkład i opalanie

Ten filtr w podkładzie nie daje praktycznie żadnej ochrony przed promieniowaniem, zajrzyj na biochemię, możesz się tam wiele na ten temat dowiedzieć .
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 07:36   #28
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: podkład i opalanie

hm podklad i slonce bezsens totalny moim zdaniem
najlepiej latem wogule podkladu nie uzywac
przynajmniej nie splynie ale heeh opalac sie w podkladzie dziwne dla mnie
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 08:07   #29
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: podkład i opalanie

Tereniu, tak jak już Dreamgirl napisała - filtr zawarty w podkładzie nie ochroni Cię przed UV (aby uzyskać taki stopień ochrony musiałabyś nałożyć przynajmniej 1,8ml podkładu na samą twarz, a to, jak łatwo się domyślić, da ekeft grubej tapety). Jeśli chcesz rzeczywiście ochronić twarz przed słońcem, to zapraszam na biochemię - wątki poświęcone konkretnym filtrom, tańszym i droższym. Jeśli chcesz wiedzieć tylko, że podkład w czasie opalania Ci nie zaszkodzi - nie powinien, ale wątpię czy długo się utrzyma
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 08:14   #30
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: podkład i opalanie

izmonku, niektórzy za nic nie wyjdą bez podkładu na ulice, plażę, więc akurat rozumiem pytanie tereni_n, dobrym pomysłem może być filtr tonujący, np.svr50 z filtrami mineralnymi kryje lepiej niż niejeden podkład Z pewnością są też inne, piszę akurat o svr, bo wypróbowałam.
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.