do Smoczka-dieta niełączenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-31, 08:21   #1
crazysexycool
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 35

do Smoczka-dieta niełączenia


od 2 m-cy stosuję diete niełączenia( węglowodanów z białkiem). czuję ze chudnę, mimo ze jestem cały czas najedzona- to pewnie przez warzywa(większa część obiadu i kolacji). oprócz tego niemalże zrezygnowałam z mięsa, tzn. tak wyszło bo im cieplej tym mniej mam na nie ochotę. czy odżywiam się prawidłowo? marzę o likwidacji cellulitu, ale chciałabym też wyrobić w sobie dobre przyzwyczajenia na przyszłość. Aha, czy nie przesazdam z 3 litrami wody dziennie?(ale ja nie mogę bez wody!)
crazysexycool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 08:21   #2
crazysexycool
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 35
do Smoczka-dieta niełączenia

od 2 m-cy stosuję diete niełączenia( węglowodanów z białkiem). czuję ze chudnę, mimo ze jestem cały czas najedzona- to pewnie przez warzywa(większa część obiadu i kolacji). oprócz tego niemalże zrezygnowałam z mięsa, tzn. tak wyszło bo im cieplej tym mniej mam na nie ochotę. czy odżywiam się prawidłowo? marzę o likwidacji cellulitu, ale chciałabym też wyrobić w sobie dobre przyzwyczajenia na przyszłość. Aha, czy nie przesazdam z 3 litrami wody dziennie?(ale ja nie mogę bez wody!)
crazysexycool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 11:57   #3
niedźwiadek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 75
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

Jesli ktoś mi poda fizjologiczne podstawy do niełączenia w 1 posiłku weglowodanów i białka to dam mu nobla [img]icons/icon7.gif[/img]

Dla mnie to jakas totalna bzdura heeheheh
Nie łączy sie w 1 posiłku dwóch źródeł energi -- WEGLOWODANÓW I TŁUSZCZU!

Czytając wiele opracować,diet, i ksiazek z fizjologi nigdy nie spotkałem sie aby był jakikolwiek sens niełączenia protein i cukrów aby fdzieki temu spowodowac ubytek wagi ????????


Podaj skąd taka teoria i co to za dieta ??????
niedźwiadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 11:57   #4
niedźwiadek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 75
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

Jesli ktoś mi poda fizjologiczne podstawy do niełączenia w 1 posiłku weglowodanów i białka to dam mu nobla [img]icons/icon7.gif[/img]

Dla mnie to jakas totalna bzdura heeheheh
Nie łączy sie w 1 posiłku dwóch źródeł energi -- WEGLOWODANÓW I TŁUSZCZU!

Czytając wiele opracować,diet, i ksiazek z fizjologi nigdy nie spotkałem sie aby był jakikolwiek sens niełączenia protein i cukrów aby fdzieki temu spowodowac ubytek wagi ????????


Podaj skąd taka teoria i co to za dieta ??????
niedźwiadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 12:17   #5
crazysexycool
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 35
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

najpier radzę nauczyć się co to są węglowodany a co białka, a potem się wypowiadać...
weglowodany to także makaron, ryż, kasza a białko to mięso, ryby, jajka. i nie mozna ich jesć razem, ale osobno z warzywami. a cukru nie je sie w ogóle a nie na dodatek w jakimś połączeniu.
życze miłej lektury podręcznika do biologii
crazysexycool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 12:17   #6
crazysexycool
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 35
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

najpier radzę nauczyć się co to są węglowodany a co białka, a potem się wypowiadać...
weglowodany to także makaron, ryż, kasza a białko to mięso, ryby, jajka. i nie mozna ich jesć razem, ale osobno z warzywami. a cukru nie je sie w ogóle a nie na dodatek w jakimś połączeniu.
życze miłej lektury podręcznika do biologii
crazysexycool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 12:29   #7
niedźwiadek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 75
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

WOOOOOW

Ok potrafie zrozumieć gdzie jestem niemile widziany.
Już sie nie wypowiadam .......


Ps.W podreczniku do biologi chyba pisze że weglowodany to cukry heeheh ale to tak BTW juz mnie tu nie ma ...
niedźwiadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-03-31, 12:29   #8
niedźwiadek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 75
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

WOOOOOW

Ok potrafie zrozumieć gdzie jestem niemile widziany.
Już sie nie wypowiadam .......


Ps.W podreczniku do biologi chyba pisze że weglowodany to cukry heeheh ale to tak BTW juz mnie tu nie ma ...
niedźwiadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 12:39   #9
crazysexycool
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 35
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

haha
widzisz, człowiek sie całe zycie uczy
crazysexycool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 12:39   #10
crazysexycool
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 35
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

haha
widzisz, człowiek sie całe zycie uczy
crazysexycool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 12:39   #11
crazysexycool
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 35
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

JEST NAPISANE
crazysexycool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-03-31, 12:39   #12
crazysexycool
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 35
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

JEST NAPISANE
crazysexycool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 12:44   #13
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

crazysexycool napisał(a):
> czy odżywiam się prawidłowo? Aha, czy nie przesazdam z 3 litrami wody dziennie?

To ja może spytam dla informacji innych osób odpowiadających - jaką odpowiedź na te pytania chcesz usłyszeć?
Może taka informacja pomoże - niedźwiadkowi się widać nie udalo trafić

pozdrawiam
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 12:44   #14
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

crazysexycool napisał(a):
> czy odżywiam się prawidłowo? Aha, czy nie przesazdam z 3 litrami wody dziennie?

To ja może spytam dla informacji innych osób odpowiadających - jaką odpowiedź na te pytania chcesz usłyszeć?
Może taka informacja pomoże - niedźwiadkowi się widać nie udalo trafić

pozdrawiam
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 13:04   #15
crazysexycool
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 35
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

oczywiscie, oczekuje ODPOWIEDZI na pytanie o konsekwencje zdrowotne tej diety, a nie wypowiedzi o jej istnieniu czy nie. dlatego pytanie skierowałam do Smoczka konkretnie
crazysexycool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 13:04   #16
crazysexycool
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 35
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

oczywiscie, oczekuje ODPOWIEDZI na pytanie o konsekwencje zdrowotne tej diety, a nie wypowiedzi o jej istnieniu czy nie. dlatego pytanie skierowałam do Smoczka konkretnie
crazysexycool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 13:16   #17
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

Nio cóż- muszę przyznac Niedźwiadkowi rację [img]icons/icon7.gif[/img] (a tak nawiasem mówiąc drobne sprostowanie-> Niedźwiadek nie zrobił żadnej pomyłki pisząc o węglowodanach i białkach. Cukry to inne określenie na węglowodany. Cukry<=>węglowodany i tak samo mówi się o cukrach prostych(węgle proste) i złożonych(wielocukry=węgl owodany złożone)-więc tu Niedźwiadek żadnej pomyłki merytorycznej nie popełnił, bo to łebski gość i wiedzę ma taką, że czapki z głów proszę [img]icons/icon10.gif[/img] ). Co do samej diety niełączenia, to faktycznie nie ma żadnych racjonalnych podstaw wynikających z ludzkiej fizjologii, które zabraniałyby łączenia węgli i białka. Faktem jest natomiast to, że, jak mówi Niedźwiadek, nie powinniśmy łączyć węgli(szczególnie prostych ) z tłuszczem, bo to zestaw szczególnie sprzyjający tyciu.
Na Twoje pytanie nie odpowiem konkretnie, bo to czy dieta Ci służy możesz ocenić tylko Ty sama. Natomiast jeśli nie urazi Cię parę słów krytyki, to powiem, że unikając łączenia białka z węglowodanami zubożasz swój jadłospis i pozbawiasz się wielu przyjemności, których tak naprawdę wcale nie musisz unikać [img]icons/icon7.gif[/img] To tylko IMHO [img]icons/icon12.gif[/img] I proszę na mnie nie krzyczeć, bo jak patrze jak zmaltretowano Niedźwiadka, to zaczynam się bać [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 13:16   #18
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

Nio cóż- muszę przyznac Niedźwiadkowi rację [img]icons/icon7.gif[/img] (a tak nawiasem mówiąc drobne sprostowanie-> Niedźwiadek nie zrobił żadnej pomyłki pisząc o węglowodanach i białkach. Cukry to inne określenie na węglowodany. Cukry<=>węglowodany i tak samo mówi się o cukrach prostych(węgle proste) i złożonych(wielocukry=węgl owodany złożone)-więc tu Niedźwiadek żadnej pomyłki merytorycznej nie popełnił, bo to łebski gość i wiedzę ma taką, że czapki z głów proszę [img]icons/icon10.gif[/img] ). Co do samej diety niełączenia, to faktycznie nie ma żadnych racjonalnych podstaw wynikających z ludzkiej fizjologii, które zabraniałyby łączenia węgli i białka. Faktem jest natomiast to, że, jak mówi Niedźwiadek, nie powinniśmy łączyć węgli(szczególnie prostych ) z tłuszczem, bo to zestaw szczególnie sprzyjający tyciu.
Na Twoje pytanie nie odpowiem konkretnie, bo to czy dieta Ci służy możesz ocenić tylko Ty sama. Natomiast jeśli nie urazi Cię parę słów krytyki, to powiem, że unikając łączenia białka z węglowodanami zubożasz swój jadłospis i pozbawiasz się wielu przyjemności, których tak naprawdę wcale nie musisz unikać [img]icons/icon7.gif[/img] To tylko IMHO [img]icons/icon12.gif[/img] I proszę na mnie nie krzyczeć, bo jak patrze jak zmaltretowano Niedźwiadka, to zaczynam się bać [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 13:20   #19
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

Jesli chodzi o, jak mówisz, konsekwencje zdrowotne, to nic złego Ci sie nie stanie-to pewne. Natomiast efekty możesz ocenić tylko Ty sama.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-03-31, 13:20   #20
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

Jesli chodzi o, jak mówisz, konsekwencje zdrowotne, to nic złego Ci sie nie stanie-to pewne. Natomiast efekty możesz ocenić tylko Ty sama.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 14:58   #21
viva_asia
Przyczajenie
 
Avatar viva_asia
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 11
Re:do crazysexycool-dieta niełączenia

"PISZE", "JEST NAPISANE" -ok. pól roku temu zatwierdzono obie formy jako poprawne

crazysexycool napisał(a):
> JEST NAPISANE
viva_asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 14:58   #22
viva_asia
Przyczajenie
 
Avatar viva_asia
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 11
Re:do crazysexycool-dieta niełączenia

"PISZE", "JEST NAPISANE" -ok. pól roku temu zatwierdzono obie formy jako poprawne

crazysexycool napisał(a):
> JEST NAPISANE
viva_asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 20:04   #23
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

Crazysexycool,
makaron w 100g ma 10,18g białka (10,8%)
kasza, np jęczmienna ma w 100g 6,9g białka (6,9%)
ryż w 100g ma 6,7g białka (6,7%)
To niby jak masz nie łączyć? Białko wydłubujesz czy jak?

Proponuję najpierw samej poczytać podręczniki, żeby dowiedzieć się co to proteiny i cukry, a następnie radzić to specjaliście od fitnessu w osobie Niedźwiadka.

A jeśli swoje pytania kierujesz wyłącznie do Smoczka, a nikt inny ma nie odpowiadać, to bądź łaskawa nie zamieszczać ich na forum, ale wysyłać jako korespondencję prywatną.

Pozdrawiam
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 20:04   #24
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

Crazysexycool,
makaron w 100g ma 10,18g białka (10,8%)
kasza, np jęczmienna ma w 100g 6,9g białka (6,9%)
ryż w 100g ma 6,7g białka (6,7%)
To niby jak masz nie łączyć? Białko wydłubujesz czy jak?

Proponuję najpierw samej poczytać podręczniki, żeby dowiedzieć się co to proteiny i cukry, a następnie radzić to specjaliście od fitnessu w osobie Niedźwiadka.

A jeśli swoje pytania kierujesz wyłącznie do Smoczka, a nikt inny ma nie odpowiadać, to bądź łaskawa nie zamieszczać ich na forum, ale wysyłać jako korespondencję prywatną.

Pozdrawiam
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 20:10   #25
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

Buniu [img]icons/1cmok.gif[/img]
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 20:10   #26
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

Buniu [img]icons/1cmok.gif[/img]
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 20:19   #27
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

Od pewnego czasu staram się nie łączyć węglowodanów z białkami. Z mojej strony nie jest to ścisłe przestrzeganie diety rozdzielnej.
Po prostu na obiad jem rybkę bądź drób z warzywami, albo (rzadziej) makaron lub ryż z warzywami. W jednym posiłku nie łączę mięsa z makaronem, ryżem, kaszą, ziemniakami (tych ostatnich nie jem prawie wcale). Taki obiad trawi się dużo lepiej niż [img]icons/icon7.gif[/img] Sprawdzone [img]icons/icon10.gif[/img]
Natomiast na śniadanie jem musli. I jest to jak najbardziej łączenie tych dwóch grup produktów [img]icons/icon7.gif[/img] Uwielbiam musli [img]icons/icon29.gif[/img]

Dodam, że według zasad tej diety chodzi o rozdzielenie produktów o PRZEWAŻAJĄCEJ zawartości białka od tych o PRZEWAŻAJĄCEJ zawartości węglowodanów. Nie da się tego przecież całkiem rozdzielić [img]icons/icon7.gif[/img]
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 20:19   #28
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

Od pewnego czasu staram się nie łączyć węglowodanów z białkami. Z mojej strony nie jest to ścisłe przestrzeganie diety rozdzielnej.
Po prostu na obiad jem rybkę bądź drób z warzywami, albo (rzadziej) makaron lub ryż z warzywami. W jednym posiłku nie łączę mięsa z makaronem, ryżem, kaszą, ziemniakami (tych ostatnich nie jem prawie wcale). Taki obiad trawi się dużo lepiej niż [img]icons/icon7.gif[/img] Sprawdzone [img]icons/icon10.gif[/img]
Natomiast na śniadanie jem musli. I jest to jak najbardziej łączenie tych dwóch grup produktów [img]icons/icon7.gif[/img] Uwielbiam musli [img]icons/icon29.gif[/img]

Dodam, że według zasad tej diety chodzi o rozdzielenie produktów o PRZEWAŻAJĄCEJ zawartości białka od tych o PRZEWAŻAJĄCEJ zawartości węglowodanów. Nie da się tego przecież całkiem rozdzielić [img]icons/icon7.gif[/img]
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 20:20   #29
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

BabciaWeatherwax napisał(a):
> A jeśli swoje pytania kierujesz wyłącznie do Smoczka, a nikt inny ma nie odpowiadać, to bądź łaskawa nie zamieszczać ich na forum, ale wysyłać jako korespondencję prywatną.

Dodam że to samo dotyczyłoby zadawania pytań na które oczekujesz jednej "tej właściwej" odpowiedzi - tzn takiej którą ty uważasz za prawdziwą, bez możliwości zaprezentowania innego punktu widzenia - mój poprzedni post w tym wątku był pytaniem retorycznym.
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-31, 20:20   #30
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: do Smoczka-dieta niełączenia

BabciaWeatherwax napisał(a):
> A jeśli swoje pytania kierujesz wyłącznie do Smoczka, a nikt inny ma nie odpowiadać, to bądź łaskawa nie zamieszczać ich na forum, ale wysyłać jako korespondencję prywatną.

Dodam że to samo dotyczyłoby zadawania pytań na które oczekujesz jednej "tej właściwej" odpowiedzi - tzn takiej którą ty uważasz za prawdziwą, bez możliwości zaprezentowania innego punktu widzenia - mój poprzedni post w tym wątku był pytaniem retorycznym.
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:52.