Przewlekłe zapalenie przydatków... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-16, 14:57   #1
Enary
Raczkowanie
 
Avatar Enary
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 223

Przewlekłe zapalenie przydatków...


Witam,
Czy któraś z Was miała coś podobnego? Ogólne informacje na ten temat znam, ale nie wiem jaki to może mieć na mnie dalszy wpływ... Biorę antybiotyki a jeśli to nie pomoże to lekarz doradził mi tabletki anty... Których jeszcze nigdy nie brałam... Ja mam dopiero 18 lat... Jak sobie poradziłyście z tym? Czy takie zapalenie powraca?

Z góry dziękuję za odpowiedzi...
__________________

JAŚ 25.06.2014
Enary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 15:34   #2
kleopatrrrra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 128
Dot.: Przewlekłe zapalenie przydatków...

ja to miałam, chorowałam poł roku akurat w sezonie zimowym kiedy łatwo o tą dolegliwosc . w koncu jakos przestało, bo bardzo mnei to bolało... jajniki strasznie kują, no i przepisała mi babka tabletki anty, brałam je 1,5 roku prawie 2 lata, to byly novenette jakos tak sie pisze no i jak je bralam to bylo ok, wszytsko systematyczne i co do dnia wyliczone nic nie bolalo, po odstawienu jest horror , okres mam raz co 30 dni a pozniej co 40 albo co 15 ,,,, tak mnie te tabletki zrobiły burze w organizmie, co do przydatkow, unikaj siedzenia na podłodze, zimnej, z kamieni,na schodach, siadaj na laweczkach nie na ziemi, w zimie nie nos biodrowek tylko dlugie bluzki zeby zakrys jajniki, aaa i od jajnikow poszlo mi na nerki...;/ wiec juz wiem ze na błędach sie czlowiek uczy, pytaj jak cos;] a ogolnie to zyje i mam sie juz dobrze ;]
kleopatrrrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 14:35   #3
Enary
Raczkowanie
 
Avatar Enary
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 223
Dot.: Przewlekłe zapalenie przydatków...

Ja się właśnie boję, że to się nie skończy na antybiotyku... A tabletek antykoncepcyjnych też nie chce jeszcze brać... Od czego się to u Ciebie Kleopatrrrra zaczęło? Bo ja od grudnia przeszłam od podejrzenie torbieli ( szpital) przez zapalenie pochwy, które było niby wyleczone, choć szczerze w to teraz wątpię aż do obecnej sytuacji...
__________________

JAŚ 25.06.2014
Enary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 22:55   #4
kleopatrrrra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 128
Dot.: Przewlekłe zapalenie przydatków...

zaczelo sie od tego ze poszłam do gina z podejrzeniem infekcji, wyleczylam ją ale po tygodniu znowu cos bylo mi nie tak, cos mnie kuło w podbrzuszu (dodtakowo wspomne Ci ze akurat w tym czasie w domu po remoncie miałam polozone kafelki na podłoge i zaczelam chodzic do szkoly w ktorej akurat nie bylo na korytarzu ławke wiec siedzialo sie na murowanej podlodze) u lekarza dowiedzialam sie ze to klucie to zapalenia jajnika, leki, stan podgoraczkowy , po tygodniu bez zmian, antybiotyki i juz jakpos przechodzilo powoli ale przez kolejne 3-4 miesiace npodczas okresu moje jajniki przezywały koszmar ja zreszt tez, mysle ze antybiotyk bedzie dobry bo napewno Cie wyleczy a lekkie leki niekoniecznie a jak to bedzie dlugo trwało to sie wlansie zamienia w przewlekłe zapalanie i powraca co 2miesiace albo i czesciej jak u mnei
kleopatrrrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 14:21   #5
Enary
Raczkowanie
 
Avatar Enary
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 223
Dot.: Przewlekłe zapalenie przydatków...

Dziś ostatni dzień leczenia a nie widzę znacznej poprawy... Został więc gin po raz kolejny... Czy mogę dostać u niego coś poza antykoncepcją? Wolalabym już chyba tydzień w szpitalu spędzić...
__________________

JAŚ 25.06.2014
Enary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 14:49   #6
kleopatrrrra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 128
Dot.: Przewlekłe zapalenie przydatków...

ja jestem w tym wteranką wiec pytaj jak masz watpliwosci, nie ma znacznej poprawy wiec co? bolą Cie jajniki? czy masz stan pogoraczkowy czy jakies upławy? w tym wypaku mi pomogły tabletki antykoncepcyjne poniewaz one tak jakby hamuja prace i wydolnosc jajnikow , w tabletkach masz hormony a nie sa one wytwarzane przez twoj organim wiec jest to w przypadku choroby odciążenie dla jajnikow(problemy zaczynaja sie jak wyleczysz jajniki a stosujesz dlaje tabletki , niektore dziewczyny biora je nawet 10 lat a pozniej dziwia sie ze nie moga miec dzieci... ) wiec jesli antybiotyk ci nie pomogł to kiepsko ale ja tak samo miałam i wtedy zaczelam brac te tabletki i pomoglo , nie bolało i wogole tylko pozniej trzeba je odstawic w odpowiednim momencie ja odstawiłam jakskonnczylam 18 lat moja ginekolog tez mi radziła szpital ale nie poszłam bo sie bałam,,,

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

ja jestem w tym wteranką wiec pytaj jak masz watpliwosci, nie ma znacznej poprawy wiec co? bolą Cie jajniki? czy masz stan pogoraczkowy czy jakies upławy? w tym wypaku mi pomogły tabletki antykoncepcyjne poniewaz one tak jakby hamuja prace i wydolnosc jajnikow , w tabletkach masz hormony a nie sa one wytwarzane przez twoj organim wiec jest to w przypadku choroby odciążenie dla jajnikow(problemy zaczynaja sie jak wyleczysz jajniki a stosujesz dlaje tabletki , niektore dziewczyny biora je nawet 10 lat a pozniej dziwia sie ze nie moga miec dzieci... ) wiec jesli antybiotyk ci nie pomogł to kiepsko ale ja tak samo miałam i wtedy zaczelam brac te tabletki i pomoglo , nie bolało i wogole tylko pozniej trzeba je odstawic w odpowiednim momencie ja odstawiłam jakskonnczylam 18 lat moja ginekolog tez mi radziła szpital ale nie poszłam bo sie bałam,,,
kleopatrrrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 13:14   #7
Enary
Raczkowanie
 
Avatar Enary
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 223
Dot.: Przewlekłe zapalenie przydatków...

Po dzisiejszej wizycie się okazało że nie mam tego zapalenia... Skierował mnie do chirurga na jakieś badania... I znów nic nie wiem...
__________________

JAŚ 25.06.2014
Enary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-21, 23:25   #8
kleopatrrrra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 128
Dot.: Przewlekłe zapalenie przydatków...

to dobrze ze nie ma zapalenia! ;] powinnas pojsc jeszcze na usg jajnikkow i macicy zeby wykluczyc mozliwe torbiele lub narosle po zapaleniu. ale do cirugra tez moze byc, tez bedzie cie badał pod katem jakiejs narosli

---------- Dopisano o 23:25 ---------- Poprzedni post napisano o 23:21 ----------

to dobrze ze nie ma zapalenia! ;] powinnas pojsc jeszcze na usg jajnikkow i macicy zeby wykluczyc mozliwe torbiele lub narosle po zapaleniu. ale do cirugra tez moze byc, tez bedzie cie badał pod katem jakiejs narosli wszytsko to samo co ja masz, tylko bez sensu wydawane pieniadze....zamiast jednej jasnej diagnozy
kleopatrrrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 12:32   #9
Enary
Raczkowanie
 
Avatar Enary
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 223
Dot.: Przewlekłe zapalenie przydatków...

Dokładnie. Usg już miałam u ginekologa i w tym temacie wszystko jest ok. Chirurg nic nie wykrył... I znów gin... Mówił, że może mnie skieruje do szpitala żeby tam wreszcie dowiedzieć się co mi jest... Już teraz widzę, że droga do diagnozy będzie bardzo długa...
__________________

JAŚ 25.06.2014
Enary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:47.