Laserowa korekta wady wzroku - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna Podnoszenie jakości życia zdrowych ludzi metodami pozachirurgicznymi - pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-04-06, 09:10   #2101
gosia_9508
Wtajemniczenie

Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez chocolatte25 Pokaż wiadomość
Zdaniem dr w ogóle nie będę używać okularów. Trzeba się chyba pogodzić z tym, że do 0 w obu oczach nie da rady zejść
Więc ja bym bym się pogodzila i nie zastanawiała

Jakby nie było, próbowałaś wielokrotnie się zakwalifikować, czyli widać bardzo Ci zależy a myślę, że stres jest naturalny, w końcu chodzi o ważny narząd, o wzrok

Dopóki będziesz robił to, co robiłeś do tej pory,
będziesz uzyskiwał takie same efekty jak do tej pory.
Jeżeli nie podobają Ci się dotychczasowe efekty,
to musisz zmienić swoje dotychczasowe postępowanie.
Zig Ziglar

Edytowane przez gosia_9508
Czas edycji: 2018-04-06 o 09:17
gosia_9508 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-07, 09:49   #2102
Michaszesq
Przyczajenie

Wada do -/+0,5 to nie jest wada Przy +/-1 da się jeszcze funkcjonować bez okularów. Pozdrawiam
Michaszesq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-07, 12:14   #2103
Norine
Zakorzenienie

Cytat:
Zdaniem dr w ogóle nie będę używać okularów. Trzeba się chyba pogodzić z tym, że do 0 w obu oczach nie da rady zejść
Dlaczego lekarz uważa, że nie będziesz używać okularów? Ty sama aż tak bardzo nie chcesz, że stwierdza, że na to -1 można machnąć ręką?

Głupie pytanie - przepraszam. Soczewki po operacji dożywotnio odpadają?
Stary 2018-04-09, 18:31   #2104
chocolatte25
Raczkowanie

Widzenie obuoczne ma być na tyle dobre, że nie będę potrzebowała na co dzień okularów. A soczewki mogą odpaść że względu na suchość oka
chocolatte25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-11, 09:31   #2105
krzynu
Raczkowanie

Jedna dioptria to zadna roznica; nie ma nad czym myslec.
Powodzenia!
krzynu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 09:54   #2106
chocolatte25
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez krzynu Pokaż wiadomość
Jedna dioptria to zadna roznica; nie ma nad czym myslec.
Powodzenia!
Dziękuję

Jak radziliście sobie z myciem twarzy i włosów po zabiegu? W dniu zabiegu można użyć rano chociaż kremu do twarzy (o makijażu wiem, że nie)?
Stary 2018-04-12, 11:08   #2107
a_an
Raczkowanie

Ja użyłam rano przed zabiegiem krem do twarzy. Twarz normalnie myłam, unikałam okolicy oczu. Z włosami troche był problem po zabiegu. Chyba żadnego przeciwwskazania nie ma, ale ja sama z dwa dni się bałam umyć ich, żeby nic się do oczu nie dostało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a_an jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 14:25   #2108
gosia_9508
Wtajemniczenie

Ja myłam włosy na drugi dzień po zabiegu tylko po prostu odchylilam głowę do tyłu pod prysznicem, by piana nie naszła do oczu. Twarz myłam normalnie, tylko oczy przecieralam mokrym wacikiem zamiast mydła czy płynu.
Myślę, że najważniejsze to unikac tymi preparatami okolic oczu, by nic się nie dostalo. W przygotowaniu do zabiegu miałam napisane, by w dniu zabiegu nic nie nakładać na twarz - zadnych kremów, makijażu, maści, to tylko 1 dzien, więc ja się zastosowalam. Zresztą i tak przy zabiegu obmywają twarz preparatem by odkazić miejsce zabiegu, więc i tak zmyja

Zig Ziglar

Edytowane przez gosia_9508
Czas edycji: 2018-04-12 o 14:27
Stary 2018-04-14, 11:33   #2109
krzynu
Raczkowanie

Cytat:
Dziękuję

Jak radziliście sobie z myciem twarzy i włosów po zabiegu? W dniu zabiegu można użyć rano chociaż kremu do twarzy (o makijażu wiem, że nie)?
wydaje mi sie, ze lepiej jakbys sie powstrzymala z tym kremem przez kilka dni, chyba az tak bardzo suchej twarzy nie masz
Stary 2018-04-23, 10:23   #2110
chocolatte25
Raczkowanie

Mija juz 10 dzien po korekcji. Troche sie niepokoje, ze ostrosc z bliska jest slaba, to normalne? Z daleka widze dobrze, a np piszac to mam rozmazane albo podwojne litery...
Stary 2018-04-26, 22:03   #2111
Mewa001
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
napewno to ogromna wygoda zycia ale jak masz po tym nosic soczewk ito chyba nie warto....

ja poszlam bo juz oko przestalo tolerowac soczewki,
mialam -7 prawie oraz -11 (-9 oraz -2 astygmatyzm) i w mavicie powiedzieli ze tylko SMILE i przewidzieli ze 100% pewnoscia ze bede miec 0 i -2

tak jest ale w tym gdzie mam -2 mam caly czas niedowidzenie (przed operacja i po tez mam) wiec jakby nie uzywam tego oka.

ale mam rozszczepianie swiatla noca i operacje mialam w maju 2016 ale nie zaluje.
hej, możesz coś więcej napisać o swoim rozszczepieniu światła nocą? Czy widzisz takie białe aureolki naokoło źródeł światła czy może coś innego?
Mnie światło rozszczepia się na poszczególne kolory wiec widzę kolorową tęczę i to w takich jakby krótkich czterech odcinkach naokoło źródła światła...strasznie to dziwne i nawet optometrystka mi powiedziała, że pierwszy raz słyszy o czymś takim... Lekarz natomiast uspokoił mnie, że to minie tylko trzeba czasu..
U Ciebie widzę już dwa lata po zabiegu i nadal masz takie same rozszczepienie jak zaraz po zabiegu? Czy coś się zmieniło?
Mewa001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-27, 08:33   #2112
white.apple
Raczkowanie

Jestem umówiona za dwa tygodnie w poznańskiej Optegrze na kwalifikację i kilka dni później na Lentivu, jeśli kwalifikację przejdę pomyślnie. Mam wadę ok. -3, małe cylindry. Nienawidzę okularów, a soczewki, które nosiłam od ok. 15 lat powoli stają się coraz mniej wygodne.
Mam Hashimoto, utrzymywaną w ryzach niedoczynność tarczycy, reszta raczej w normie. Na infolinii powiedzieli, że to nie są czynniki bezwzględnie dyskwalifikujące, ale każdy przypadek trzeba potraktować pojedynczo i przebadać. Ma ktoś z Was doświadczenie z laserową korekcją przy Hashi?

Edytowane przez white.apple
Czas edycji: 2018-04-27 o 08:35
white.apple jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-28, 21:31   #2113
kreolkaa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez white.apple Pokaż wiadomość
Jestem umówiona za dwa tygodnie w poznańskiej Optegrze na kwalifikację i kilka dni później na Lentivu, jeśli kwalifikację przejdę pomyślnie. Mam wadę ok. -3, małe cylindry. Nienawidzę okularów, a soczewki, które nosiłam od ok. 15 lat powoli stają się coraz mniej wygodne.
Mam Hashimoto, utrzymywaną w ryzach niedoczynność tarczycy, reszta raczej w normie. Na infolinii powiedzieli, że to nie są czynniki bezwzględnie dyskwalifikujące, ale każdy przypadek trzeba potraktować pojedynczo i przebadać. Ma ktoś z Was doświadczenie z laserową korekcją przy Hashi?
Ciekawa jestem czy Cię zakwalifikują, bo sama mam podobną sytuację zdrowotną. Od niedawna rozważam korektę.
Na anglojęzycznych stronach znajdziesz więcej o korekcie przy hashimoto. Na polskich nie ma zbyt wiele, sporo klinik nie wykonuje zabiegu u osób z hashi
kreolkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-30, 12:40   #2114
mononoke
Raczkowanie

Cytat:
Mija juz 10 dzien po korekcji. Troche sie niepokoje, ze ostrosc z bliska jest slaba, to normalne? Z daleka widze dobrze, a np piszac to mam rozmazane albo podwojne litery...
Jeszcze wszystko się unormuje, tylko musi minąć z miesiąc co najmniej. Miałam taki sam problem przy pracy przy komputerze, ale w końcu oczy się przyzwyczaiły. Cierpliwości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mononoke jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-07, 16:10   #2115
chocolatte25
Raczkowanie

Dziś miałam kontrole i oczywiście zapomniałam zapytać- ike czekałyscie z makijazem oczu. Wyzbaczone 2 tyg czy wiecej? Po 18 dniach pomalowalam rzesy, ale nie wiem jak z pelnym makijazem oka...
Stary 2018-05-07, 18:41   #2116
gosia_9508
Wtajemniczenie

Cytat:
Dziś miałam kontrole i oczywiście zapomniałam zapytać- ike czekałyscie z makijazem oczu. Wyzbaczone 2 tyg czy wiecej? Po 18 dniach pomalowalam rzesy, ale nie wiem jak z pelnym makijazem oka...
Ja pomalowałam po 16 dniach około - cień, jakaś kreska na powiece, tusz. Było to jednorazowe, bo czułam, że jak mi się makijaż obsypywał, opadał, to wpadały mi te drobinki do oka i robiło się czerwone i zrezygnowałam z tego, bo nie czułam się z tym komfortowo.

Zig Ziglar
Stary 2018-05-12, 17:55   #2117
Friese
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
tak. ja mam niedoczynnosc i hashi.
nikt mnie nawet nie zapytał o to, a operacje metoda SMILE miałam w maju 2016 i wszystko jest super do dzis.

mialam wade -6 i -11 oraz cylindry w tym -2 oraz niedowidzenie 40%.

wszystko jest super.
Stary 2018-05-14, 21:11   #2118
white.apple
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kreolkaa Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem czy Cię zakwalifikują, bo sama mam podobną sytuację zdrowotną. Od niedawna rozważam korektę.
W czwartek miałam zabieg

Cytat:
nikt mnie nawet nie zapytał o to, a operacje metoda SMILE miałam w maju 2016 i wszystko jest super do dzis.

wszystko jest super.
Dziękuję za odpowiedź.

Jestem już po zabiegu. Podałam zgodnie z prawdą brane hormony tarczycowe, a Hashi i niedoczynność podałam jako choroby. Zostałam zapytana o to, od ilu lat choruję, jaki mam poziom hormonów, pokazałam ostatnie wyniki i zakwalifikowano mnie mimo tego.

Na razie jestem bardzo zadowolona, już w dzień zabiegu (Lentivu) nie miałam praktycznie żadnych dolegliwości, żadnego bólu. Przez pierwsze kilka godzin miałam lekką mgłę, ale sam obraz dosyć wyraźny, po zdjęciu soczewek opatrunkowych kolejnego dnia na kontroli było jeszcze lepiej Jedynym minusem, który do tej pory zauważam jest lekki efekt halo, który jednak z każdym dniem zdaje się zanikać. Czuję się na tyle dobrze, że od piątku wieczorem prowadzę samochód (po kontroli i zgodzie od lekarza), a dzisiaj pierwszy raz pomalowałam rzęsy

Jakby ktoś miał jakieś pytania, chętnie odpowiem.
Stary 2018-05-15, 10:56   #2119
krzynu
Raczkowanie

Cytat:
W czwartek miałam zabieg

jaka mialas wade wzroku?
Stary 2018-05-15, 12:39   #2120
white.apple
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez krzynu Pokaż wiadomość
jaka mialas wade wzroku?
Miałam -2.5 i astygmatyzm 1 na jednym oku, -2.75 i astygmatyzm 0.25 na drugim, przy czym na tym drugim raz widziałam lepiej z cylindrem a raz bez, a różnica była marginalna.
Stary 2018-05-15, 12:57   #2121
tenebra
Zakorzenienie

Cytat:

wszystko jest super.
Ale niedowidzenie jak rozumiem zostało? Nie musisz nadal nosić okularów przez to?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

tenebra jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-28, 19:38   #2122
kreolkaa
Rozeznanie

Cytat:
W czwartek miałam zabieg

Dziękuję za odpowiedź.

Jestem już po zabiegu. Podałam zgodnie z prawdą brane hormony tarczycowe, a Hashi i niedoczynność podałam jako choroby. Zostałam zapytana o to, od ilu lat choruję, jaki mam poziom hormonów, pokazałam ostatnie wyniki i zakwalifikowano mnie mimo tego.

Na razie jestem bardzo zadowolona, już w dzień zabiegu (Lentivu) nie miałam praktycznie żadnych dolegliwości, żadnego bólu. Przez pierwsze kilka godzin miałam lekką mgłę, ale sam obraz dosyć wyraźny, po zdjęciu soczewek opatrunkowych kolejnego dnia na kontroli było jeszcze lepiej Jedynym minusem, który do tej pory zauważam jest lekki efekt halo, który jednak z każdym dniem zdaje się zanikać. Czuję się na tyle dobrze, że od piątku wieczorem prowadzę samochód (po kontroli i zgodzie od lekarza), a dzisiaj pierwszy raz pomalowałam rzęsy

Wow super to ja się w takim razie też szykuję chcę zrobić zabieg jesienią. Oczywiście nie zakładam, że mogłabym zataić tak istotną kwestię jak choroba przewlekła, więc mam nadzieję, że mnie zakwalifikują pomimo hashi. W której klinice robiłaś zabieg? Ja chciałabym w Optegrze..

Rozumiem, że wyniki tarczycowe masz w normie? Nie kazali Ci badać przeciwciał? Ja TSH i wolne hormony mam ostatnio w normie, ale przeciwciała wysokie jak to przy hashiomoto
Stary 2018-05-31, 10:44   #2123
white.apple
Raczkowanie

Cytat:
Wow super to ja się w takim razie też szykuję chcę zrobić zabieg jesienią. Oczywiście nie zakładam, że mogłabym zataić tak istotną kwestię jak choroba przewlekła, więc mam nadzieję, że mnie zakwalifikują pomimo hashi. W której klinice robiłaś zabieg? Ja chciałabym w Optegrze..

Rozumiem, że wyniki tarczycowe masz w normie? Nie kazali Ci badać przeciwciał? Ja TSH i wolne hormony mam ostatnio w normie, ale przeciwciała wysokie jak to przy hashiomoto
Kreolka, też byłam w Optegrze, w Poznaniu u dr Czarnoty, bo zależało mi żeby robić właśnie u niej. Wpisałam w choroby niedoczynność tarczycy wywołana przez Hashimoto i podałam uczciwie jakie leki biorę. Pytali, czy jestem pod stałą kontrolą endo i jakie mam wyniki. Powiedziałam zgodnie z prawdą, że TSH i hormony w normie, a przeciwciała bywają podwyższone i nie było to przeciwwskazaniem. Też najpierw myślałam o jesieni, ale skusiła mnie promocja i chęć żeby mieć to już za sobą Początkowo myślałam o Femtolasiku w Oftalmice w Bydgoszczy, ale jak przeczytałam o Lentivu to praktycznie od razu wiedziałam, że to chcę jeśli tylko będę się kwalifikować
Stary 2018-06-02, 08:34   #2124
kreolkaa
Rozeznanie

Cytat:
Kreolka, też byłam w Optegrze, w Poznaniu u dr Czarnoty, bo zależało mi żeby robić właśnie u niej. Wpisałam w choroby niedoczynność tarczycy wywołana przez Hashimoto i podałam uczciwie jakie leki biorę. Pytali, czy jestem pod stałą kontrolą endo i jakie mam wyniki. Powiedziałam zgodnie z prawdą, że TSH i hormony w normie, a przeciwciała bywają podwyższone i nie było to przeciwwskazaniem. Też najpierw myślałam o jesieni, ale skusiła mnie promocja i chęć żeby mieć to już za sobą Początkowo myślałam o Femtolasiku w Oftalmice w Bydgoszczy, ale jak przeczytałam o Lentivu to praktycznie od razu wiedziałam, że to chcę jeśli tylko będę się kwalifikować
U mnie w mieście Optegra dopiero się otwiera mam nadzieję, że będą mieli dobrych lekarzy i jakieś promocje na start. Jeśli mnie nie przekonają to pojadę do Blikpolu, jednak wolałabym zrobić na miejscu, żeby mieć bliżej na wizyty kontrolne

Mam jeszcze jedno pytanie do osób, które nosiły soczewki przed zabiegiem - jak długo przed trzeba je zdjąć? Czy przed badaniami kwalifikacyjnymi też przez jakiś czas trzeba nosić okulary?

Edytowane przez kreolkaa
Czas edycji: 2018-06-03 o 16:06
Stary 2018-06-02, 19:25   #2125
Friese
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Ale niedowidzenie jak rozumiem zostało? Nie musisz nadal nosić okularów przez to?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
tak, niedowidzenie zostało takie samo jak pred operacją.

a nie uzywam tego oka, bo mam te 40% niedowidzenia wiec i tak srednio mi sie przydaje to oko do życia :P

okulistka polecala mi zakładać okulary tylko do auta, ze zwiekszy mi kąt widzenia i poprawi jakosc, wiec skoro mam -2 na tym oku z niedowidzeniem to mam szkła na nie i jest ciuteńke lepiej, ale nie ma duzej roznciy bez i z szklami
Stary 2018-06-07, 10:57   #2126
white.apple
Raczkowanie

Cytat:
Mam jeszcze jedno pytanie do osób, które nosiły soczewki przed zabiegiem - jak długo przed trzeba je zdjąć? Czy przed badaniami kwalifikacyjnymi też przez jakiś czas trzeba nosić okulary?
Ja nosiłam, i to latami codziennie. Jak zdecydowałam się na operację, ustaliłam terminy i odstawiłam ponad miesiąc przed, bo bałam się, że jakby cokolwiek poszło nie tak to będę sobie do końca życia wyrzucać, że to może przez zniekształcenie oka przy badaniach przez soczewki. Zużyłam więc ostatnie soczewki i odstawiłam jak nałogowiec do zera

A dla osób normalniejszych niż ja zalecenia przy Lentivu są takie, żeby miękkie soczewki zdjąć co najmniej tydzień przed, zarówno przed badaniami jak i korekcją. Chodzi o to, że soczewki powodują zniekształcenie rogówki i oczy potrzebują czasu żeby przybrać swój naturalny kształt. Ja bym nie ryzykowała
Stary 2018-06-08, 17:08   #2127
kmff
Przyczajenie

Również radziłbym nie ryzykować. Osobiście bardzo nie lubiłem okularów, więc nigdy ich nie nosiłem (bo myślałem, że mi nie pasują itp.). I stąd też u mnie ponad 15 lat z soczewkami.

Ale tutaj trzeba było nosić okulary, więc na około miesiąc przed badaniem zacząłem je nosić - i okazało się, że nie jest aż tak źle (i ponoć całkiem fajnie mi pasowały ). Zabieg miałem dzień po badaniu, więc tak naprawdę okulary nosiłem tylko około miesiąca. Wolałem mieć pewność, że na pewno oczy odpoczną od soczewek i będą 'normalne', już nie pamiętające szkieł kontaktowych.
kmff jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 19:28   #2128
kreolkaa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kmff Pokaż wiadomość
Również radziłbym nie ryzykować. Osobiście bardzo nie lubiłem okularów, więc nigdy ich nie nosiłem (bo myślałem, że mi nie pasują itp.). I stąd też u mnie ponad 15 lat z soczewkami.

Ale tutaj trzeba było nosić okulary, więc na około miesiąc przed badaniem zacząłem je nosić - i okazało się, że nie jest aż tak źle (i ponoć całkiem fajnie mi pasowały ). Zabieg miałem dzień po badaniu, więc tak naprawdę okulary nosiłem tylko około miesiąca. Wolałem mieć pewność, że na pewno oczy odpoczną od soczewek i będą 'normalne', już nie pamiętające szkieł kontaktowych.
Ja noszę soczewki od 17 lat, miałam rok przerwy, kiedy nosiłam je tylko w trybie weekendowym. Nie będę ryzykować, ciekawa byłam aktualnych zaleceń - jeszcze kilka lat temu trzeba było soczewki odstawiać pół roku przed zabiegiem
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości