Problemy z twarzą, mężczyzna prosi o pomoc :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-13, 13:20   #1
tomisco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 101

Problemy z twarzą, mężczyzna prosi o pomoc :)


Witajcie drogie Panie

Piszę w sumie z śmiesznym może problemem, ale akurat tutaj mogę liczyć na zadowalające mnie odpowiedzi

Otóż jak wiadomo, przyszła wiosna, wyszło słoneczko, w związku z tym to, czego w zimę tak nie widać, staje się teraz widoczne. Otóż moja twarz po kilku godzinach od wstania, umycia się po prostu zaczyna się świecić. Określiłbym to tłustą cerą, w dodatku z skłonnościami do wysuszania.

Prosiłbym was o poradę - czy są jakieś skuteczne kremy, żele itp, aby uporać się z tym problemem? nie chciałbym też wydawać majątku na ten cel, zbytnio mi to nie przeszkadza, jednak lepsze samopoczucie miałbym gdyby ten problem nie istniał

Ps. w zeszłym roku od czasu do czasu używałem chusteczek matujących, ale ani to poręczne, ani działające na długo

Z góry wielkie dzięki za porady
tomisco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 19:50   #2
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Problemy z twarzą, mężczyzna prosi o pomoc :)

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/kategoria.php?kat=94
tu masz recenzje kremów dla mężczyzn.

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/kategoria.php?kat=87
a tu ogólnie- kosmetyki dla mężczyzn.

poprzeglądaj trochę opisy produktów i recenzje, może wybierzesz coś dla siebie. ja nie podam Ci konkretnego dobrego produktu, bo się na tych kosmetykach nie znam, ale pewnie zaraz jakaś dobra dusza Ci pomoże.

aha, no i chciałam polecić te bibułki matujące, ale widzę, że nie byłeś z nich zadowolony. ale nie rezygnuj z nich, w połączeniu z kremem mogą się okazać lepsze.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 08:17   #3
tomisco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 101
Dot.: Problemy z twarzą, mężczyzna prosi o pomoc :)

a mam takie pytanie - czy kosmetyki przeznaczone dla kobiet wchodzą także w grę? Bo niestety tych męskich jest bardzo mały wybór, podejrzewam, że nie będą tak 'dopieszczone' jak te damskie?
tomisco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 08:52   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Problemy z twarzą, mężczyzna prosi o pomoc :)

kosmetyki męskie od damskich często różnią się jedynie zapachem, więc- tak, damskie też wchodzą w grę.

co do matowienia- niezły jet tonik nivea young- matuje, nie wysusza, bo jest bez alkoholu i nie kosztuje wiele.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 08:59   #5
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Problemy z twarzą, mężczyzna prosi o pomoc :)

moj tato cale zycie podbiera kremy mamie i ma sie dobrze , wiec smialo mozna uzywac
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 10:19   #6
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Problemy z twarzą, mężczyzna prosi o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez tomisco Pokaż wiadomość
Witajcie drogie Panie

Piszę w sumie z śmiesznym może problemem, ale akurat tutaj mogę liczyć na zadowalające mnie odpowiedzi

Otóż jak wiadomo, przyszła wiosna, wyszło słoneczko, w związku z tym to, czego w zimę tak nie widać, staje się teraz widoczne. Otóż moja twarz po kilku godzinach od wstania, umycia się po prostu zaczyna się świecić. Określiłbym to tłustą cerą, w dodatku z skłonnościami do wysuszania.

Prosiłbym was o poradę - czy są jakieś skuteczne kremy, żele itp, aby uporać się z tym problemem? nie chciałbym też wydawać majątku na ten cel, zbytnio mi to nie przeszkadza, jednak lepsze samopoczucie miałbym gdyby ten problem nie istniał

Ps. w zeszłym roku od czasu do czasu używałem chusteczek matujących, ale ani to poręczne, ani działające na długo

Z góry wielkie dzięki za porady
zatem przejzyj KWC w poszukiwaniu kremow matujacych jesli chodzi o zele, to polecam zel Lirene do cery tlustej (bodajze) takie granatowe opakowanie ma. Moj chlopak go uzywa a tez ma tlusta cere i jest zadowolony. Poza tym na KWC ma b.dobre opinie.
Jeśli chodzi o nawilzanie mozesz kupic krem z Ziaji Calma HLC albo biolipidowy (tylko do stos.na noc przy cerach tlustych) albo nawilzajacy (do stos. na dzien) - to juz sobie wybierzesz co ci bedzie wygodniej.

pozdrawiam
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 12:29   #7
myyszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 14
GG do myyszka
Dot.: Problemy z twarzą, mężczyzna prosi o pomoc :)

dobry jest krem Siarkowa Moc jest matujacy duzo osob sie nim zachwyca mi tez bardzo on odpowiada jest w aptekach a ja kupilam w relau za ok 15 zl
myyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-17, 19:01   #8
erika19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 121
Dot.: Problemy z twarzą, mężczyzna prosi o pomoc :)

sądze ze przede wszystkim powinnas ją nawilżać, bo byc może masz suchą cerę która podrażniona wydziela nadmiar sebum, a nawet jeśli jest tłusta to gdy ją odpowiednio nawilżysz bedzie w lepszej kondycji, także przez jakis czas nie wysuszaj jej tylko nawilzaj ( maseczki nawilzające kremy) i zobaczysz czy bedzie lepiej
erika19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 12:23   #9
tomisco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 101
Dot.: Problemy z twarzą, mężczyzna prosi o pomoc :)

no tak, zapomniałem napisać dokładnie, skóra jest właśnie wysuszona, a w dodatku tłusta

macie może jakieś sprawdzone środki? bo nie chcę próbować po kolei byle czego, na KWC jest dużo środków o podobnych opiniach
tomisco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 13:00   #10
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Problemy z twarzą, mężczyzna prosi o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez myyszka Pokaż wiadomość
dobry jest krem Siarkowa Moc jest matujacy duzo osob sie nim zachwyca mi tez bardzo on odpowiada jest w aptekach a ja kupilam w relau za ok 15 zl
Cytat:
Napisane przez tomisco Pokaż wiadomość
no tak, zapomniałem napisać dokładnie, skóra jest właśnie wysuszona, a w dodatku tłusta
Skoro masz zdolną do przesuszenia cerę, to absolutnie nie polecam kremów matujących zaufaj mi, bo mam taką samą cerę. A siarkową moc szczególnie odradzam. Pomijając kwestię że stosowany dłużej potwornie wysusza, to jeszcze zawiera rakotwórczy poliakrylamid. Dodatkowo składnik ten kumuluje się w organizmie.
Z żeli możesz wypróbować Lirene nawilżająco-kojący (nie zawiera SLS). W ogóle radzę przestawić się na kojące kosmetyki. Z nawilżaczy dobry jest Humektan - dostępny w aptekach (niestety nie wszystkich), nie zapycha a jest bardzo chwalony:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10334
A jeśli Cię stać (cena odstrasza), to polecam kosmetyki apteczne z wodą termalną Avene lub La Roche Posay.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 15:31   #11
assia1709
Raczkowanie
 
Avatar assia1709
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 182
Dot.: Problemy z twarzą, mężczyzna prosi o pomoc :)

Mógłbyś spróbować kosmetyków z lini AATherapy Intensywne Nawilżanie (krem ok. 20zł), są one przeznaczone do cery wrażliwej ale uważam, że są delikatne i skuteczne i nie będziesz ryzykował żadnym podrażnieniem. Na nadmierne przetłuszczanie skóry bardzo pomógł mi krem Vichy SkinSet (ok. 40zł) i tonik GetOut (ok. 10zł) ale są to kosmetyki do cery trądzikowej, a o trądziku nic nie piszesz, więc chyba nie będą dla Ciebie odpowiednie.
assia1709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-19, 08:42   #12
tomisco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 101
Dot.: Problemy z twarzą, mężczyzna prosi o pomoc :)

znajoma poleciła mi właśnie z tej ostatniej firmy:

La Roche Posay EFFACLAR MAT - NAWILŻAJĄCY KREM MATUJĄCY

jej zdaniem skuteczny, ale nie chciałbym wydawać 50 zł, jeśli to ma nie działać? Czy któraś z wizażystek ma jakieś doświadczenia z tym kremem?

tomisco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 11:44   #13
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Problemy z twarzą, mężczyzna prosi o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez tomisco Pokaż wiadomość
znajoma poleciła mi właśnie z tej ostatniej firmy:

La Roche Posay EFFACLAR MAT - NAWILŻAJĄCY KREM MATUJĄCY

jej zdaniem skuteczny, ale nie chciałbym wydawać 50 zł, jeśli to ma nie działać? Czy któraś z wizażystek ma jakieś doświadczenia z tym kremem?

Hmm, ja stosowałam tylko Effaclar K, więc nie doradzę. Ale możesz o tym kremie poczytać tutaj: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8184,effaclar-matt-active-moisturizer-nawilzajacy-krem-matujacy.html
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:47.