Brak miesiaczki i inne dolegliwosci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-24, 07:48   #1
martalllke
Przyczajenie
 
Avatar martalllke
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9

Brak miesiaczki i inne dolegliwosci


Witam.
Mam pewien problem, i pozwole se go dokladnie opisac.
Miesiac temu mialam miesiaczke 20 lutego i trwalo to do 3 dni(3dzien to juz byla koncowka).
Wspolzylam w dni plodne bez zabezpieczen jednak stosunkiem przerywanym.
Obecnie powinnam miec miesiaczke rowniez 20 max 22 marca, jednak nie pojawila sie.
Od okolo tygodnia jestem strasznie senna moglabym spac cale dnie gdzie wczesniej to byloby do niepomyslenia , w dniu miesiaczki przewidywanej mialam delikatnie zaplamiona bielizne na brazowo lekko czerwono jednak bylo to jednarozowo. W tamtym dniu meczyly mnie wzdecia nastepnego dnia bol w jajnikach tak jakby klucie. A potem bole jak przy miesiaczce.
Miewam mdlosci w godzinach 8-10.
Zastanawiam sie czy jest mozliwosc bym byla w ciazy. Nie bola mnie piersi (co tez jest dziwne bo przrd okresem zawsze bolaly) wiec niewiem czy mgslec jakos o ciazy bo czytalam ze piersi zazwyczaj sa drugim symptopem mowiacym o mozliwosconciazy zaraz po braku miesiaczki .
Planuje zrobic test ale pod koniec tego tygodnia, bo teraz moze byc za szybko.
Czy co kolwiek z tegi co napisalam moze byc podstawa do myslenia o ciazy. ?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
martalllke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 08:29   #2
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Brak miesiaczki i inne dolegliwosci

stosunek przerywany to żaden sposób na nie zajście w ciążę. okresu nie dostałaś,masz objawy ciąży... zrób test.
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 08:53   #3
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Brak miesiaczki i inne dolegliwosci

Cytat:
Napisane przez martalllke Pokaż wiadomość
Witam.
Mam pewien problem, i pozwole se go dokladnie opisac.
Miesiac temu mialam miesiaczke 20 lutego i trwalo to do 3 dni(3dzien to juz byla koncowka).
Wspolzylam w dni plodne bez zabezpieczen jednak stosunkiem przerywanym.
Obecnie powinnam miec miesiaczke rowniez 20 max 22 marca, jednak nie pojawila sie.
Od okolo tygodnia jestem strasznie senna moglabym spac cale dnie gdzie wczesniej to byloby do niepomyslenia , w dniu miesiaczki przewidywanej mialam delikatnie zaplamiona bielizne na brazowo lekko czerwono jednak bylo to jednarozowo. W tamtym dniu meczyly mnie wzdecia nastepnego dnia bol w jajnikach tak jakby klucie. A potem bole jak przy miesiaczce.
Miewam mdlosci w godzinach 8-10.
Zastanawiam sie czy jest mozliwosc bym byla w ciazy. Nie bola mnie piersi (co tez jest dziwne bo przrd okresem zawsze bolaly) wiec niewiem czy mgslec jakos o ciazy bo czytalam ze piersi zazwyczaj sa drugim symptopem mowiacym o mozliwosconciazy zaraz po braku miesiaczki .
Planuje zrobic test ale pod koniec tego tygodnia, bo teraz moze byc za szybko.
Czy co kolwiek z tegi co napisalam moze byc podstawa do myslenia o ciazy. ?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
W zasadzie wszystko co napisałaś może być podstawą do sądzenia, że jesteś w ciąży. Nie wiem skąd wiesz, że miałaś dni płodne, jeśli obliczasz na podstawie kalendarzyka internetowego to od razu możesz te odliczenia odrzucić, są niewiarygodne. Tak czy inaczej nie zabezpieczałaś się co daje jak największą podstawę do zajścia w ciążę, stosunek przerywany to żadne zabezpieczenie. Masz objawy, które mogą świadczyć o ciąży. Jeśli stosunek niezabezpieczony był niedawno lekkie plamienie mogło świadczyć o implantacji zarodka. Jeśli minęło 10 dni od stosunku możesz zrobić betę, będziesz miała pewność.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 09:50   #4
martalllke
Przyczajenie
 
Avatar martalllke
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9
Dot.: Brak miesiaczki i inne dolegliwosci

Nie stosuje kalendarzyka internetowego.

A czy te bole jajnikow i ciagniecie brzucha tez moze mowic mi o ciazy? Czy to ma cos wspolnego.
Na bete niestety nie moge pojsc ze wzgledow finansowych dlatego zrobie domowy test tylko fhhba jeszcze poczekam z nim.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
martalllke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 11:03   #5
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Brak miesiaczki i inne dolegliwosci

Cytat:
Napisane przez martalllke Pokaż wiadomość
Nie stosuje kalendarzyka internetowego.

A czy te bole jajnikow i ciagniecie brzucha tez moze mowic mi o ciazy? Czy to ma cos wspolnego.
Na bete niestety nie moge pojsc ze wzgledow finansowych dlatego zrobie domowy test tylko fhhba jeszcze poczekam z nim.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
jeśli jesteś w ciąży to akurat beta to najmniejszy wydatek
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 11:17   #6
martalllke
Przyczajenie
 
Avatar martalllke
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9
Dot.: Brak miesiaczki i inne dolegliwosci

Mowa o tescie a nie o tym jakie wydatki tycza sie ciazy. Na obecna chwile wole kupic test domowy.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
martalllke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 11:22   #7
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Brak miesiaczki i inne dolegliwosci

Poczekaj co najmniej 14 dni od stosunku i zrób test, skoro chcesz apteczny . Objawy o których mówisz mogą być objawami ciąży, ale nie muszą. Zrobisz test, będziesz miała pewność.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-24, 11:28   #8
martalllke
Przyczajenie
 
Avatar martalllke
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9
Dot.: Brak miesiaczki i inne dolegliwosci

Tyle ze tyle dni od stosunku napewno minelo a od ew. Plamienia implantacyjnego 4 dni.


Dziekuje. Test zrobie jesli do czwartku nic sie nie zmieni

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
martalllke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 11:33   #9
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Brak miesiaczki i inne dolegliwosci

Jeśli od stosunku minęło więcej niż 14 dni możesz spokojnie zrobić test już teraz, tym bardziej że jesteś po terminie spodziewanej miesiączki.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 14:23   #10
NikaMo1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4
Dot.: Brak miesiaczki i inne dolegliwosci

AWitam: Mam 20lat. Moje cykle sa nieregularne od jakiegos roku. Pierwszego dnia okresu prawie zawsze wymiotowalam, bolal mnie brzuch i piersi ktore wyraznie nabrzmiewaly.. Krwawienie trwalo zazwyczaj 5-7dni. Od lipca zapisuje pierwszy i ostatni dzien krwawienia ktore trwa 5 lub 6 dni, cykle trwaja od 22.do nawet 44dni. W styczniu 27 okres trwal tylko 4 dni w lutym sie nie pojawil a w marcu 11 i 12 plamilam bardzo skapo jasnobrazowa wydzielina. Te plamienia byly poprzedzone jednym dniem (9 marzec) bolem brzucha, ktory dnia nastepnego ustal a podolewaly mnie same sutki(10.marzec). Dnia 11 marca pojawilo sie jasnobrazowe plamienie przy ktorym wystarczylaby mi wkladka jedna na caly dzien. 12 marca plamienia juz nie bylo ale na wkladce zobaczylam malutkie kawaleczki jakby blony sluzowej w kolorze brazowym. Bylo jej bardzo malo i wiecej sie juz nie pokazala. Dwa dni pozniej znow jeden dzien bolaly mnie sutki ale wszystko minelo. Uprawiam z moim chlopakiem stosunek przerywany ktory w lutym mial miejsce 13lutego 15 i 16lutego i pozniej juz z soboty na niedziele kazdego tygodnia. Wykonaalam dwa testy 14 i 16 marca- obydwa negatywne. Od czasu tego plamienia moj brzuch jest 'nadety' jestem tez bardziej senna i jak nigdy rano wstaje bardzo glodna..czesto po zjedzeniu wiekszego posilku robi mi sie niedobrze ale szybko mija. Czy mimo wszystko jest mozliwosc zebym byla w ciazy? Czy te plamienia mogly byc po prostu miesiaczka?
NikaMo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 16:28   #11
martalllke
Przyczajenie
 
Avatar martalllke
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9
Dot.: Brak miesiaczki i inne dolegliwosci

Cytat:
Napisane przez NikaMo1 Pokaż wiadomość
AWitam: Mam 20lat. Moje cykle sa nieregularne od jakiegos roku. Pierwszego dnia okresu prawie zawsze wymiotowalam, bolal mnie brzuch i piersi ktore wyraznie nabrzmiewaly.. Krwawienie trwalo zazwyczaj 5-7dni. Od lipca zapisuje pierwszy i ostatni dzien krwawienia ktore trwa 5 lub 6 dni, cykle trwaja od 22.do nawet 44dni. W styczniu 27 okres trwal tylko 4 dni w lutym sie nie pojawil a w marcu 11 i 12 plamilam bardzo skapo jasnobrazowa wydzielina. Te plamienia byly poprzedzone jednym dniem (9 marzec) bolem brzucha, ktory dnia nastepnego ustal a podolewaly mnie same sutki(10.marzec). Dnia 11 marca pojawilo sie jasnobrazowe plamienie przy ktorym wystarczylaby mi wkladka jedna na caly dzien. 12 marca plamienia juz nie bylo ale na wkladce zobaczylam malutkie kawaleczki jakby blony sluzowej w kolorze brazowym. Bylo jej bardzo malo i wiecej sie juz nie pokazala. Dwa dni pozniej znow jeden dzien bolaly mnie sutki ale wszystko minelo. Uprawiam z moim chlopakiem stosunek przerywany ktory w lutym mial miejsce 13lutego 15 i 16lutego i pozniej juz z soboty na niedziele kazdego tygodnia. Wykonaalam dwa testy 14 i 16 marca- obydwa negatywne. Od czasu tego plamienia moj brzuch jest 'nadety' jestem tez bardziej senna i jak nigdy rano wstaje bardzo glodna..czesto po zjedzeniu wiekszego posilku robi mi sie niedobrze ale szybko mija. Czy mimo wszystko jest mozliwosc zebym byla w ciazy? Czy te plamienia mogly byc po prostu miesiaczka?
Wykonaj bete bedziesz miec pewny wynik.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
martalllke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-24, 21:50   #12
julaa82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 47
Dot.: Brak miesiaczki i inne dolegliwosci

Na przyszłość pamiętaj, że stosunek przerywany nie jest skuteczną formą antykoncepcji, gdyż w preejakulacie również znajdują się plemniki, zdolne do zapłodnienia!
julaa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 23:03   #13
NikaMo1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4
Dot.: Brak miesiaczki i inne dolegliwosci

Cytat:
Napisane przez julaa82 Pokaż wiadomość
Na przyszłość pamiętaj, że stosunek przerywany nie jest skuteczną formą antykoncepcji, gdyż w preejakulacie również znajdują się plemniki, zdolne do zapłodnienia!

Dzieki dziewczyny za odpowiedz. Tak wiem ze nie jest to skuteczna forma antykoncepcji i oboje zdajemy sobie z tego sprawe. Moj post moze zabrzmial jakbym sie czegos obawiala ale wcale tak nie jest i ciaza w niczym by mi nie przeszkodzila pytam bardziej z ciekawosci niz ze strachu przed dzieckiem.

Co do preejakulatu zdania ponoc sa podzielone i duza grupa lekarzy twierdzi ze nawet jezeli znajduja sie w nim jakies plemniki to sa one niezdolne do zaplodnienia. Czy to prawda? Wiem ze zdarzaja sie pewnie takie ciaze ale wydaje mi sie ze to raczej duzo zalezy od mezczyzny.
NikaMo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 07:16   #14
martalllke
Przyczajenie
 
Avatar martalllke
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9
Dot.: Brak miesiaczki i inne dolegliwosci

5 dzien spoznienia. Nadal mam co jakis czas bol albo brzucha albo samego jajnika. Mam cicha nadzieje..
Jutro rano zrobie test.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
martalllke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 09:31   #15
mala_mii667
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 40
Dot.: Brak miesiaczki i inne dolegliwosci

Cytat:
Napisane przez martalllke Pokaż wiadomość
5 dzien spoznienia. Nadal mam co jakis czas bol albo brzucha albo samego jajnika. Mam cicha nadzieje..
Jutro rano zrobie test.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
daj znać ;-)
mala_mii667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 05:46   #16
martalllke
Przyczajenie
 
Avatar martalllke
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9
Dot.: Brak miesiaczki i inne dolegliwosci

Niestety wczoraj wieczorem nie wytrzymalam i zrobilam i negatywny. Jednak dzien 7 brak miesiaczki.

Opoznienoe przez stres w gre nie wchodzi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
martalllke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 09:15   #17
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Brak miesiaczki i inne dolegliwosci

Cytat:
Napisane przez martalllke Pokaż wiadomość
Niestety wczoraj wieczorem nie wytrzymalam i zrobilam i negatywny. Jednak dzien 7 brak miesiaczki.

Opoznienoe przez stres w gre nie wchodzi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jesteś po terminie miesiączki, test powinien być wiarygodny. Chyba że do stosunku doszło na tyle późno, że test by go jeszcze nie wykrył.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 09:08   #18
martalllke
Przyczajenie
 
Avatar martalllke
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9
Dot.: Brak miesiaczki i inne dolegliwosci

W dalszym ciagy brak miesiaczki. A tak jak mowilam planowo miala byc 19. Na wizyte u ginekologa nie moge se pozwolic bo musiala bym isc jedynie prywatnie a u mnie w miescie koszt to 100 zl.
Niestety do normalnej przychodni isc nie moge bo niemam ubezpieczenia i jesten traktiwana jako osoba z zagranicy bo tam mieszkalam a do polski dopiero wrocilam i jesten od kilku miesiecy.
Niemam stresow zadnych wiec niewiem skad to

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

Moze po prostu w kwietniu powtorze test

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
martalllke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-29 10:08:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:44.