co to za krosty?:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-30, 18:07   #1
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie
 
Avatar samotna w sieciiiiiii
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 224

co to za krosty?:(


Mam problem z trądzikiem, a od niedawna zaczęły mi się pojawiać na policzkach natekie czerwone krosty, znaczy to własciwie wygląda jak czerwona plamka ale jak to dotknę to czuję taką gulę pod spodem. Niektóre już mam ho ho i nie chcę zniknąć. Próbowałam już to traktować maściom ichtiolową i nic
Dzisiaj próbowałam coś takiego wycisnąć ale tylko zrobił sie bardziej czerwony, tak jakby krwią podszedł.
Jak mam sie tego pozbyć? Proszę o radę.
samotna w sieciiiiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 18:37   #2
SailorMoon
Zadomowienie
 
Avatar SailorMoon
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 1 779
Dot.: co to za krosty?:(

Przykro mi, ale chyba zadna z wizazanek nie jest w stanie Ci pomoc w sposob telepatyczny, bez obejrzenia krost, a niestety na podstawie samego opisu, nie mozna poradzic Ci nic, procz wycieczki do dermatologa. Ostatnia rzecza, ktora powinnas robic, jest proba wyciskania tych krost, na pewno w niczym Ci nie pomoze, a mozesz narobic sobie wiecej szkod. Lekarz na pewno poradzi Ci cos zarowno na tradzik, jak i na ta nowa dolegliwosc.
__________________
62-60-54
SailorMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 09:21   #3
6cf34e7e8f39cee75534fdb852be8187cc381168_600e0a0280783
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 848
Dot.: co to za krosty?:(

Opis krosty pasuje do mojej. Też nic się z nią nie da zrobić. Traktowałam ją spiytusem salicylowym i maścią cynkową i nic. Mam ją od maja, ale widzę, że sama powolutku znika, ale mimo wszystko chętnie podłączę się do pytania.
6cf34e7e8f39cee75534fdb852be8187cc381168_600e0a0280783 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 01:42   #4
majomagn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: co to za krosty?:(

krosta czerwona i z gulą to prawie na pewno stan zapalny. wizyta u dermatologa pewnie się przyda, ale miejscowy produkt przeciwzapalny nie zaszkodzi. polecam Spot Therapy DCL www.dclpielegnacja.pl stosuje się bardzo małą ilość dokładnie na krostkę, dwa razy dziennie, po umyciu skóry i nałożeniu zwykłego kremu. działa przeciwzapalnie (nie jest to lek - ma w sobie wyciągi roślinne - wierzbownicę) i lekko złuszczająco. przez 2-3 dni może się minimalnie łuszczyć naskórek, ale to szybko mija, trzeba tylko pamiętać o kremie z filtrem na dzień.
majomagn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:13.