FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-12, 17:21   #4651
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Cytat:
Napisane przez sreberko4 Pokaż wiadomość
Witaj Madziu

Odpowiem na twoje pytania, jeśli coś powiem źle to pewnie mnie ktoś poprawi
1.Ser i porcja owoców dziennie to produkty przykazane do jedzenia codziennie oprócz proto czwartku z tym że ser żółty jemy bodajże w jednym posiłku
2. Tak produkty z fazy drugiej nadal są dozwolone na trójce co do skrobii kuku to nie zastanawiałam sie nad tym bo jej po prostu nie używam, na trójce nie jest mi juz potrzebna
3. Uczta to jeden cały posiłek+deser, z tym że bez dokładek pozostałe posiłki z ciągu dnia normalna trójeczka. Nie robimy uczty dwa dni pod rząd, i nie ucztujemy cały dzień( powiedziała co wiedziała).

No i Madziu trójeczka jest bardzo fajna u mnie dzisiaj 53,7kg, ale niestety dopadł mnie jakiś przeraźliwy kryzys nie dam rady zacząć jeść tak jak powinnamodrzuca mnie podejrzewam ze mogę być w ciąży, ale na razie cichutko

Myślałam, żeby zacząć od poniedziałku, ale chyba poczekam aż @ przyjdzie i sobie pójdzie, bo w czasie jej trwania i przed nią mam straaaszne wahania nastroju, popadam ze skrajności w skrajność dosłownie co niekiedy wiąże się też z wieczną ochotą na jedzenie (na szczęście zazwyczaj wystarczają produkty dozwolone), więc przejście w tym czasie na III mogłoby być niebezpieczne
I sprawdź koniecznie swoje podejrzenia

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Mam jeszcze pytanie odnośnie pieczywa
Z jakiej mąki mogę je piec ? Z razowej ?
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.


Edytowane przez magda_lena40
Czas edycji: 2011-09-12 o 17:31
magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 15:14   #4652
nati_brunetka
Raczkowanie
 
Avatar nati_brunetka
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 68
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Witam ponownie!
Ten wątek chyba umiera!!

Witam magda_lena40, mam nadzieję, że niedługo do nas dołączysz.

Nie bylo mnie długo, zwaliło mi się troszkę obowiązków na raz i nie miałam czasu na internet. Zajrzałam chyba ze dwa razy na wizaz ale nie pofatygowałam się by odpisać.
Dukan na dwa tygodnie byl zawieszony, ehh maskra, śniadania dukanowe ale pozniej "wolnośc Tomku w swoim domku"...., nawet proto czwartek ominełam dwa razy, waga niby w miejscu ale brzuch znow sie zaookragla... Od poniedziałku zabieram się za siebie. Myślę nad wprowadzeniem kilku dni proteinowych pod rząd, tylko zastanawiam się czy to nie zaburzy stabilizacji...???:confus ed:


Cytat:
Napisane przez Emila3000 Pokaż wiadomość
a drozdzowki kupne to same tluszcze trans, od ktorych tylko Ci cellulit wroci, po za tym bezwartosciowa biala mąka, jakies obrzydliwe ulepszacze, splulchniacze i Bog wie co, bo w cukierniach wszystko sie robi w z gotowych mieszanek, napewno nie pomoze Ci to utrwalac dobrych nawykow zywienowych po diecie, ktore trzeba zachowac do konca zycia, zeby waga byla stabilna - niestety cudow nie ma (no to Cie za tą drożdzowke objechalam )
hehe Emila3000 troszkę pojechałaś mi z tymi drozdzowkami, ale nie zgodzę się z tobą. Cellulit pojawił się u mnie bardzo wcześniej przy wadze jeszcze piórkowej, po dukanie wcale tez nie zniknął, zmniejszył się ale dalej jest. Wieloletnie wcieranie kremow, żeli itp a mimo to szału nie ma:/. Więc kolejna drożdżówka mnie nie zabije.

Agucha 79 zastanawiałaś się czemu są osoby które nie lubią trójki...
W moim przypadku jest to brak samodyscypliny!!! Za dużo można na tej trojce a ja się coraz bardziej rozbestwiam. Ale mimo braku samodyscypliny jestem z siebie dumna ze tak daleko zabrnęłam. Dlatego nie poddam się i od poniedziałku zaczynam walkę z brzuchem
__________________
Dukanka od 02.04.11
Wzrost 171 cm, na starcie 72.5 kg
I faza - 5 dni - 3 kg
II faza - 108 dni - 9 kg
III faza - ok 120 dni - ok 2.5
Stabilizacja zaburzona waga waha się pomiędzy 57-61.5kg, zależy od proteinowych czwartków, weekendów, PMS itp
nati_brunetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 16:05   #4653
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Witam,
Ja też na początku nie lubiłam III. Czułam się bardzo zagubiona. Jak wrzucona na głęboką wodę bez koła ratunkowego. Wiedziałam czego i ile powinnam jeść, ale bałam się zacząć. Bałam się rozsmakować na nowo. Naturę miałam taką, że jak otworzyłam czekoladę to nie umiałam skończyć na jednym kawałku. A tu 2 plasterki sera, garść owoców, 2 kromki chleba... Czułam się tak, jakby mi ktoś coś dawał i zaraz chciał odebrać. Wolałam nawet nie wąchać, żeby nie popłynąć. No ale dzięki byciu tu na wątku, trzymałam się za mordę. Dobrze poszła dwójeczka, nie wypadało mi się załamać na trójeczce. Za wiele miałam do stracenia a właściwie do zyskania w dupsku na przykład.
Poruszane już bylo kilkakrotnie, ale dobrze co jakiś czas przypomnieć.
Dziewczyny radziły sobie na III według schematu :
poniedziałek → zwykły

wtorek → skrobiowy
środa → uczta
czwartek → P
piątek → zwykły
sobota → skrobiowy
niedziela → uczta
zwykły dzień → PW+ porcja chleba + porcja owoców + porcja sera żółtego
Już takie coś dawało pewne poczucie stabilizacji, konsekwencji w dietkowaniu, a stabilności potrzeba bardzo.
A ja miałam swoją metodę. Wymyśliłam sobie tabelkę i ogarnąć fazę III pomagało rozpisywanie posiłków w tabelce. I tak tydzień za tygodniem, kartka za kartką odliczałam po 10 dni na każdy utracony kilogram i jakoś leciało. No i ważenie, a ważę się i zapisuję wagę do dzisiaj codziennie Po prostu odhaczałam, co już wyczerpałam z dozwolonych posiłków, dań i sprawdzałam co jeszcze mi do zjedzenia zostało. W ten sposób nie zapominałam o porcji żółtego sera, o chlebie, oporcji owocu czy ile posiłków skrobiowych już zaliczyłam.
A tabelka wyglądała tak:

Bardzo mi pomogła przejść przez III fazę........


---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość

Myślałam, żeby zacząć od poniedziałku, ale chyba poczekam aż @ przyjdzie i sobie pójdzie, bo w czasie jej trwania i przed nią mam straaaszne wahania nastroju, popadam ze skrajności w skrajność dosłownie co niekiedy wiąże się też z wieczną ochotą na jedzenie (na szczęście zazwyczaj wystarczają produkty dozwolone), więc przejście w tym czasie na III mogłoby być niebezpieczne
I sprawdź koniecznie swoje podejrzenia

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Mam jeszcze pytanie odnośnie pieczywa
Z jakiej mąki mogę je piec ? Z razowej ?
Pieczywko ze wszelkich możliwych mąk pełnoziarnistych. ja mieszałam wszystkie, jakie miałam pod ręką. Fajnie dosypać otrąb extra i dodać siemienia lnianego, słonecznika, dyni...Jeśli nie chleb, to bułki, które łatwo poporcjować tak, by akurat na dzień wystarczyły. Na moim blogu super sprawdzony przepis na pajdeczki, które wagowo idealnie pasują do wymagań III fazy, są na twarogu i można do nich dodawać wszelkich zdrowych śmieci, tak żeby jak najwięcej błonnika i witamin w siebie wpakować.
Aaa właśnie, w sklepach pojawiła się mąka do wypieku chleba, która ma w sobie mieszankę mąk różnych. Samą mąkę, nie jest to jakaś gotowa mieszanka z cukrem i drożdżami w środku. Jeszcze z niej nie piekłam, ale wygląda bardzo przyzwoicie. No i parametry w tabelce super. Zakwas już nastawiony, za dwa trzy dni chlebuś będzie....
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 14:49   #4654
moniq99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 34
Smile Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Jakby Ktoś miał ochotę to piszę bloga i wrzucam przepisy właśnie dotyczące tej diety. Mój chłopak już chudnie www.slodkieslone.pl
moniq99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 07:01   #4655
Lorenai
Raczkowanie
 
Avatar Lorenai
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 198
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Hej dziewczyny! Coś widzę, że ten wątek zamiera. Od piątku wchodzę na III fazę i mam nadzieję, że ktoś tu zagląda, bo mam pytanko. Jadę pod namiot na 3 dni, nie w głuszę na szczęście (niestety). Zupełnie nie wiem, czym się żywić w sensie śniadaniowo - kolacyjnym. Wezmę turystyczną lodówkę, ale nie wiem, ile chłodzące wkłady wytrzymają. Zabiorę wiejskie serki, drobiową wędlinę w kawałku, chlebek z II fazy. Jajek chyba nie będę miała jak usmażyć. W sobotę skrobia, w niedzielę uczta, myślę, że wpadnie jakiś szaszłyk drobiowy w sobotę, a w niedzielę normalny obiad w knajpce. Pozdrawiam was wszystkie, jeśli jest jakiś inny wątek na ten temat, to proszę przekierujcie mnie.
__________________

Lorenai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 21:47   #4656
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Hey, pisz na wątku czwartej fazy, tam jest nas garstka ale podpowiemy i w razie czego pomożemy, o tu :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=461332



ten wątek coś podpadł ale na czwóreczce się dobrze trzymamy więc wpadaj
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 21:19   #4657
fasolinno
Rozeznanie
 
Avatar fasolinno
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 923
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

pusto tu strasznie - no szkoda
__________________
było 71..... - zmierzałam do 62 osiągnęłam 60 a teraz bywa różnie ...
jestem stworzona do bycia szczupłą
walczę dalej ...
fasolinno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-03, 17:52   #4658
moniak85
w krainie snu i marzeń
 
Avatar moniak85
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 10 225
GG do moniak85
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

oj dziewczyny porzuciłyście wątek? szkoda...
__________________
http://kulkaowszystkim.blogspot.com/
Brushegg - jajo do mycia pędzli!
Instagram
moniak85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 11:16   #4659
fasolinno
Rozeznanie
 
Avatar fasolinno
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 923
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

ja bym popisała .........
jest tam ktoś ????????????????? na III f ?
__________________
było 71..... - zmierzałam do 62 osiągnęłam 60 a teraz bywa różnie ...
jestem stworzona do bycia szczupłą
walczę dalej ...
fasolinno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 13:45   #4660
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

www.dukan.blox.pl zaprasza
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 17:00   #4661
Krysiais
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Ja się właśnie zastanawiam, żeby wziąć udział w tej akcji, ktoś się już zgłosił? http://kobieta.interia.pl/raport-pok...bie,nId,634037
Krysiais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-26, 17:09   #4662
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Cześć
Jestem pewna, że jakbym przekopała ten wątek, znalazłabym odpowiedź na moje pytania... A może i nie. 31 sierpnia ponownie zaczęłam tę dietę. Kilka lat temu również schudłam i udało mi się zachować wagę, jednak po zmianie pracy na czysto fizyczną i wymagającą ogromnego wysiłku musiałam porzucić "zdrowe żywienie". Ważyłam 53 kg, a rzeczy do przesuwania 50, więc trzeba było trochę "przypakować". Właściwie mam 2 pytania... Z której fazy mogę przejść na etap stabilizacji? Stosuję cykl 3/3. Dzisiaj wypada mi 3 dzień protein i zastanawiam się, czy mogę od jutra wejść już na stabilizację, czy muszę jeszcze zaliczyć warzywa? Mam książkę, która aktualnie jest obiegu... Pytanie nr 2: i wcześniej, i teraz osiągnęłam wagę nieco wyższą, niż planowałam. Poprzednio miałam 53 kg, ale chciałam mniej i mimo przeciągnięcia faz 1 i 2 o miesiąc, nie spadł mi nawet gram. Obecnie mam 62 kg, chciałam mieć 60... Waga od ponad 2 tygodni stoi (co 2 dzień intensywnie ćwiczę, więc może to jest powodem? 50 minut naprzemiennych brzuszków i przysiadów. Efekty są niesamowite. Po raz 1 w życiu nie mam oponki na brzuchu, czego nie udało mi się nigdy osiągnąć żadną dietą. Tą także). Podczas obecnego odchudzania miałam już 2 tygodnie przestoju w spadku kilogramów i zastanawiam się, czy nie zeszłam już do takiego wagi, że niższej nie osiągnę... Od poprzedniego odchudzania wiele się zmieniło: przez prace fizyczną rozrosły mi się bary, ciało przebudowało, do tego, choć to jest niemożliwe, urosłam 3 cm... No więc ostateczny cel też jest inny, niż poprzednio. Nabiał i warzywa już mi bokami wychodzą... Marzę o owocach i innych dopuszczalnych rzeczach... Gdzieś mi się obiło o oczy, że na 3 etap powinno się przechodzić z fazy proteinowej, ale jak pisałam, moja książka jest w obiegu, więc nie mogę tego zweryfikować.
Ostatecznie zrzuciłam 11 kg, zamiast wymarzonych 13...
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 19:45   #4663
bede_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 287
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Niepokojące jest, że cicho tu bardzo - można by przypuszczać, że niewiele Dukanek dociera do III fazy.
__________________
Dukan 2011 minus 10 kg
19.03.2012 powrót na Dukana
do 10.12 minus 19 kg
.
od 10.12 utrwalanie ( faza III )
bede_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 22:10   #4664
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Cytat:
Napisane przez bede_ Pokaż wiadomość
Niepokojące jest, że cicho tu bardzo - można by przypuszczać, że niewiele Dukanek dociera do III fazy.
Dociera, dociera..ale że tu tak pusto, to albo zostają z koleżankami na wątku II fazowym, albo przeskakują do nas...IV fazowiczek
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 08:01   #4665
bede_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 287
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Cytat:
Napisane przez LyraBea Pokaż wiadomość
Dociera, dociera..ale że tu tak pusto, to albo zostają z koleżankami na wątku II fazowym, albo przeskakują do nas...IV fazowiczek
na II też sporadycznie odzywają się dziewczyny. Może to z powodu świąt

Edit: rzeczywiście na IV ruch to będę podczytywać a jak coś mądrego przyjdzie mi do głowy - zrodzonego z własnych doświadczeń - to odezwę się
__________________
Dukan 2011 minus 10 kg
19.03.2012 powrót na Dukana
do 10.12 minus 19 kg
.
od 10.12 utrwalanie ( faza III )

Edytowane przez bede_
Czas edycji: 2012-12-28 o 08:07
bede_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 13:46   #4666
eliza17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Cool Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Witam
Mam pytanie , czy ktos z was przedluzal faze 3 ? Za niedlugo przechodze do fazy 4 ale troche sie boje ze poplyne sobie i przytyje. Odpowiadalby mi tryb zywieniowy jak w fazie 3 tzn . 2 razy w tygodniu produkty skrobiowe i 2 razy w tygodniu uczty . Wtedy mam caly tydzien z gory zaplanowany i sie wszystkiego trzymam po prostu czuje sie na tej fazie pewnie .
Co o tym myslicie ? Moze miec zly wplyw na diete przedluzenie tej fazy i trzymanie sie jej mozna powiedziec do konca? wystarczy mi takie jedzenie i nie rozkladanie rzeczy zakazanych ze np 2 razy w tygodniu batonik tylko wszystko na ucztach

Z gory dziekuje za odpowiedz
eliza17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 14:07   #4667
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

Cytat:
Napisane przez eliza17 Pokaż wiadomość
Witam
Mam pytanie , czy ktos z was przedluzal faze 3 ? Za niedlugo przechodze do fazy 4 ale troche sie boje ze poplyne sobie i przytyje. Odpowiadalby mi tryb zywieniowy jak w fazie 3 tzn . 2 razy w tygodniu produkty skrobiowe i 2 razy w tygodniu uczty . Wtedy mam caly tydzien z gory zaplanowany i sie wszystkiego trzymam po prostu czuje sie na tej fazie pewnie .
Co o tym myslicie ? Moze miec zly wplyw na diete przedluzenie tej fazy i trzymanie sie jej mozna powiedziec do konca? wystarczy mi takie jedzenie i nie rozkladanie rzeczy zakazanych ze np 2 razy w tygodniu batonik tylko wszystko na ucztach

Z gory dziekuje za odpowiedz
Moim zdaniem III faza jest na tyle zbliżona do normalnego, zdrowego odżywiania, że jak komuś się podoba to nie ma nic złego w trzymaniu się tych zasad

W razie pytań czy wątpliwości pewnie chętnie pomogą Ci dziewczyny na wątku IV fazy, bo na tym tutaj od dawna nikt już nie pisze https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=677732
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 10:53   #4668
eliza17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Smile Dot.: FAZA III diety proteinowey dr Pierre'a Dukana

ok juz napisalam na IV dziekuje bardzo za odpowiedz
Pozdrawiam
eliza17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-03 11:53:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:41.