mlodzi ludzie-samobojstwo przez powieszenie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-07, 16:47   #31
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: mlodzi ludzie-samobojstwo przez powieszenie

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jednak więcej w tym tchórzostwa niż odwagi.
Wiadomo, że potrzebna jest odwaga, żeby to zrobić, ale tchórzostwo, bo łykasz tabletki, zasypiasz i nie obchodzi Cię ten problem, z którym nie umiałaś sobie poradzić.
moim zdaniem to "tchórz" to najdurniejsze określenie jakiegoś ludzkiego zachowania jakie w dziejach wymyślono - po prostu to jest tak dziecinne i żałosne określenie, że po prostu w głowie mi się samej nie mieści żeby nim określać jakiegokolwiek człowieka z jakiegokolwiek powodu

a już nazywanie tchórzem, na fali społecznej wręcz mody na używanie tego określania w stosunku do samobójców jest nie dość, że przykre to jeszcze krótkowzroczne

takie samo mam zdanie o tym bzdetnym tekście : umrzec jest prosto, życie wymaga odwagi... bez jaj ale powiecie to samo o kimś kto świadomie wchodzi do płonącego budynku kogoś ratować dobrze wiedząc, że jest ogromna szansa, że sam nie przetrwa - dla mnie to takie samo samobójstwo bo kiedy człowiek wychodzi śmierci na przeciw świadom, że nie przetrwa to czym innym to jest niż własna decyzją o własnej śmierci ? Co tutaj też jest "prosto" umrzeć ? Bo temu tekstowi nikt nie dał licencji na samobójstwa.



---
a co do pomysłow
nie potrzeba internetu do tego
co to za sztuka związać węzeł który utrzyma wagę człowieka ?! no baz jaj ale jak ktoś węzła który wytrzyma obciążenie 50-70kg to dopiero dla mnie dziwne - zdolnosci nie trzeba ani zadnych specyficznych metod wiązania do tego

dalej - tabletki, tez internetu nie trzeba - wystarczy zrobić mieszankę leków o co ciekawszych skutkach ubocznych opisanych na każdej ulotce i już zwłaszcza, że pewnie w każdym domu znajdą się mocne leki na nadciśnienie np.

geniuszem też nie trzeba być żeby np. zamknąć sie w grażu i właczyć silnik samochodu

żeby podciąć żyły internetu też nie trzeba
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 18:13   #32
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: mlodzi ludzie-samobojstwo przez powieszenie

Gdyby określenie tchórz rzeczywiście było takie bez sensu i żałosne, to zwyczajnie by nie funkcjonowało. W końcu są tacy ludzie i takie zachowania, które można określić mianem tchórza / tchórzostwa.

I tak, moim zdaniem życie wymaga odwagi, i mogę to powiedzieć z całą pewnością. Mam na myśli życie, które nie jest tak proste, jak życie większości osób.

Cóż, szczerze mówiąc ja w obliczu problemów, przez jakie przechodzę, mogłabym się dawno powiesić, wierzcie mi. Nie zamierzam się tutaj rozwodzić na temat tychże problemów, ale nie są one pokroju - ojejku, złamał mi się tipsik.
Ale tego nie zrobiłam i nie zrobię, bo to nie jest żadne rozwiązanie. I dlatego mówię, że dla mnie to tchórzostwo - łykam tabletki, idę spać. Wiadomo, ze decyzja jest ostateczna, ale chodzi o sam fakt. Dużo więcej odwagi wymaga stawienie czoła temu problemowi, który był na tyle poważny, że ktoś zdecydował się na samobójstwo.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 18:37   #33
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: mlodzi ludzie-samobojstwo przez powieszenie

Mysle, ze jak ktos chce sie zabic, to i bez internetu sobie poradzi. W koncu samobojstwa istnialy na dlugo przed wynalezieniem komputerow

A i tak wiekszosc osob odwiedzajacych te strony tak sobie tylko rozmysla nad taka mozliwoscia i fantazjuje.

Jeszcze jedna rzecz- moim zdaniem czlowiek w glebokiej depresji jak tak umeczony i tak bezsilny, ze nawet nie ma sily sie zabic. To predzej jakis ogromny zal i zlosc do tego pcha.

Ale jeszcze zyje, wiec nie jestem w stanie stwierdzic jakiej sily trzeba, zeby odebrac sobie zycie.
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:06.