Endermologia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-11, 13:10   #1
Isabelle_1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1

Endermologia


Witam

chciałam zapytać o skutecznośc endermologii? Czy rzeczywiście wyszczupla i redukuje nierówności skóry? Chciałam poznać opinie kogoś, kto już tego próbował, albo ma o tym pojęcie, zanim wydam masę pieniędzy.
Będę wdzięczna za wszystki opinie.
Pozdrawiam,
Isabelle
Isabelle_1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 13:31   #2
kajaka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: Endermologia

Zdecydowanie jest skuteczna. Masaż dociera do głębokich warstw skóry, ale jest przyjemny i przez okres poddawania się serii zabiegów (najlepiej 10-14 zabiegów), przy rozsądnej diecie (nie odchudzającej ale na pewno zdrowej - czyli bez McDonalds'ów czy zapiekanek i piciu dużej ilości wody na pewno widać efekty. Fajne jest to, ze zmiany zauważa się już po 6-8 zabiegu - ciało zmienia kształt, staje się jędrne a skóra dobrze ukrwiona. Naprawdę super sprawa. Ja mogę polecić Turówkę w Wieliczce - fajna obsługa i dobre ceny na pakiety.
kajaka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 15:46   #3
plotkara75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2
Dot.: Endermologia

Witam, Kajaka13 czy możesz powiedzieć coś więcej na temat tego miejsca, które polecasz. Nie znam i nie słyszłam o takim SPA, jakie różnice cenowe? Ja wolałabym w Krakowie, ale jeśli dają dobre ceny to jest się nad czym zastanowić.
plotkara75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 16:18   #4
kajaka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: Endermologia

Cześć, Pakiet 14 zabiegów + kostium to ok. 1200 PLN, więc taniej niż w Krakowie.
Do tego maszyna nowiutka, więc efekty też szybsze i pewniejsze. ja jestem bardzo zadowolona. Jeśli chodzi o dojazd, to zależy, gdzie w Krakowie mieszkasz, ale z okolic Kurdwanowa, Prokocimia, Bieżanowa czy oczywiście Wieliczki dojedziesz szybciej, niż do centrum. Powodzenia!!
kajaka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 10:02   #5
plotkara75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2
Dot.: Endermologia

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam!
plotkara75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 12:36   #6
Mizerykordia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 17
Dot.: Endermologia

Cześć, dziewczyny Kajaka13, czy mogłabyś w skrócie opisać, jak wyglądają te zabiegi, co się czuje? Jak często je miałaś? Takie wiadomości z pierwszej ręki zawsze lepsze. Przedtem badał Cię lekarz? A ten kostium- czy wlezie w niego ktoś, kto ma naprawdę duuuuużo zbędnych kg?
Oczywiście, nie zamierzam odchudzać się endermologią, ale chcę jakoś wspomagać ruch, dietę i domową pielęgnację. I muszę szczególnie zadbać o skórę, zwłaszcza, że osiągnęłam "wiek Chrystusowy"
Mizerykordia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 09:00   #7
kajaka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: Endermologia

Mizerykordia, ja też osiągnęłam wiek Chrystusowy i czas się ratować)
Nie badał mnie wcześniej lekarz, w profesjonalnym gabinecie pytają cię przed rozpoczęciem zabiegów, ale większych przeciwwskazań nie ma...
W kostium na pewno wejdziesz, są różne rozmiary i jest baaardzo elastyczny.
Endermologia jest super pomysłem na rozpoczęcie "dbania" o siebie - regularne zabiegi motywują do diety, ruchu, a do tego szybko widać efekty.
Pozdrawiam i powodzenia!
kajaka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-26, 15:35   #8
Mizerykordia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 17
Dot.: Endermologia

Kajaka, dziękuję pięknie Będę szukać tego profesjonalnego
Mizerykordia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 13:37   #9
Unsurpassed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
Dot.: Endermologia

Witaj! Z profesjonalną endermologią trzeba uważać – metoda jest zupełnie bezpieczna ale warto sprawdzić czy gabinet do którego się wybierasz ma oryginalną aparaturę. Endermologia to opatentowana metoda i warto sprawdzić, czy na pewno fundujesz sobie to, za co płacisz. Wtedy efekty są murowane!
__________________
Pozdrawiam
- Unsurpassed -
Unsurpassed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 15:12   #10
joliesse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1
Dot.: Endermologia

Jeśli pytacie o gabinety oferujące endermologię w centrum Krakowa to ja polecam Ambra Day Spa na Placu Szczepańskim. Mają tam sprawdzoną technologię – Endermologie LPG od razu z lipomasażem – więc efekty są jeszcze lepsze
Ja szczególnie polecam p. Anetę.
__________________

joliesse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 22:02   #11
kasandra2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Endermologia

Mam bardzo dobre doświadczenie jeśli chodzi o zabieg endermologii.
Ciało straciło na objętośći ( co czuć wkładając garderobe ),stało się bardziej jędrne i nie ma wreszcie tej okropnej ,,pomarańczy'' na udach.
Ja zrobiłam 20 zabiegów.
Chodze na zabiegi podtrzymujace efekt - raz na miesiąc.
kasandra2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-22, 17:11   #12
kudelka125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13
Dot.: Endermologia

Cytat:
Napisane przez Isabelle_1981 Pokaż wiadomość
Witam

chciałam zapytać o skutecznośc endermologii? Czy rzeczywiście wyszczupla i redukuje nierówności skóry? Chciałam poznać opinie kogoś, kto już tego próbował, albo ma o tym pojęcie, zanim wydam masę pieniędzy.
Będę wdzięczna za wszystki opinie.
Pozdrawiam,
Isabelle
witam! chciałam Wam powiedzieć, że ja jestem bardzo zadowolona z endermologii, realistycznie do tego na początku podchodziłam i wiedziałam,że sama maszyna nic nie da, ale stwierdziłam że muszę tego spróbować. Rozejżałam się po krakowskich salonach popytałam znajomych i dowiedziałam się o Dermique i o Pani Sylwi.. No więc poszłam żeby sprawdzić jak to tam wygląda. Salon jes piękny i zajmują się kosmetyką twarzy ciała stylizacją paznokci ostrzykiwaiami i laseroterapia.. więc do wyboru i do koloru... Okazało się wogóle, że mają teraz promocję na endermologię i 10 zabiegów kosztuje 990 a 15 1440 więc całkiem całkiem kostium gratis, w niektórych salonach jeszcze na kostiumach zarabiają i co najważniejsze! Masaż trwa 45min, a nie 35.. Na początku nie widziałam efektu, ale wiedziałam że od razu nie zobacze oszałamiajhących rezultatów. Po 10 fajnie ale, że była taka cena wzięłam 15 zabiegów i chyba wykpię jeszcze serię, bo dla mnie przyjscie na zabieg to odcięcie się od codziennej gonitwy, miłe pogaduchy z fizykoterapeutką i przede wszystkim relaks! Polecam naprawde ten zabieg efekt jest super, ale widoczny troche pozniej i trzeba regularności. ja połączyłam serię z delikatną dietą i faktycznie zgubiłam pare kilogramó
Pozdrowienia!!
kudelka125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 15:47   #13
figiela
Przyczajenie
 
Avatar figiela
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Send a message via Skype™ to figiela
Dot.: Endermologia

A czy któraś z was miała zabiegi w Warszawie i może podsumować wizyty? (miejsce, ceny, czas trwania, poziom zadowolenia)
figiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 22:53   #14
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Endermologia

ja jestem po endermologii-zero efektow, pieniadze w bloto i tylko zlosc-mimo iz byla przeprowadzona w renomowanym gabinecie
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 13:02   #15
kleooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6
Dot.: Endermologia

Pracuję na endermologie 5 lat, efekty są zawsze, albo chodziłas do salonu który nie miał pojeęia o masażu endermologie, albo nie stosowałas się do zaleceń.
Prowadziłysmy nawet "badania" -endermologie w 100% wysmukla sylwetkę, jesli chodzi o cellulit to juz dłuższa droga ,ale to najlepsza, nieinwazyjna metoda.
Polecam
Zapraszam do siebie
kleooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 19:18   #16
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: Endermologia

Cytat:
Napisane przez kleooo Pokaż wiadomość
Pracuję na endermologie 5 lat, efekty są zawsze, albo chodziłas do salonu który nie miał pojeęia o masażu endermologie, albo nie stosowałas się do zaleceń.
Prowadziłysmy nawet "badania" -endermologie w 100% wysmukla sylwetkę, jesli chodzi o cellulit to juz dłuższa droga ,ale to najlepsza, nieinwazyjna metoda.
Polecam
Zapraszam do siebie
Tak przy okazji czy są te badania gdzieś do wglądu?

Są mniej lub bardziej efektywne metody, zależy to od wielu czynników. A o tym że dany zabieg jest skuteczny w 100 % nie słyszałem nawet z ust przedstawicieli firm na kongresach medycznych.

powodzenia
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 21:13   #17
Iowa80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12
Dot.: Endermologia

Mi endermologia bardzo pomogła w walce z cellulitem. Zgadzam się z kleooo, że jest to najmniej inwazyjna metoda. Salon kosmetyczny w którym wykonałam zabieg (Afrodyta) miałam od razu liftmassage przeciwko starzeniu się delikatnej skóry i jestem jak na razie bardzo zadowolona, ale wiadomo sporo to wszystko kosztuje…ale z drugiej strony na dobre kremy przeciwzmarszczkowe wydałabym podobną sumę, a efektów nie da się porównać.
Pozdrawiam i gratuluję ciekawego forum!

Edytowane przez Iowa80
Czas edycji: 2009-06-19 o 19:55
Iowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 22:25   #18
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: Endermologia

Ja polecam gabinet Der-Med, osobiście byłam we Wrocławiu, ale mają też gabinet w Katowicach. Najlepsze efekty oczywiście można uzyskać w połączeniu z diętą i ćwiczeniami, sam masaż może nie wystarczyc chociaż oczywiście wpomaga on odchudzanie
gabisun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 19:34   #19
kobietka27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: <Berlin
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Endermologia

hej.przed chwila sie tu zarejestrowalam...to forum to kopalnia genialnych pomyslow..i adresow...
stad moje pytanko..czy ktos moze mi popdowiedziec gdzie w szczecinie moglabym skorzystac z Profesjonalnego zabiegu Endermoligii ??
bylabym szalenie wdzieczna za wszelka pomoc...
pozdro..Gabi
__________________
Swiat powstal na skutek bledu,dlatego nie boj sie bladzic
kobietka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-22, 22:39   #20
ElizaDaphneKrakow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: Endermologia

Witajcie. Wykonuję zabiegi Endermologii od ponad roku. Wszystkie do tej pory obsłużone Panie były zadowolone. Oczywiście efekty są lepsze lub gorsze, w zależności od indywidualnych predyspozycji, diety, trybu życia itd., ale z dokonywanych przez nas pomiarów i ważenia wynika, że pozytywne efekty są zawsze.
Najważniejsza jak zwykle jest profilaktyka i całościowe podejście do problemu.

Pozdrawiam, Eliza
ElizaDaphneKrakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 09:17   #21
miodzia
Raczkowanie
 
Avatar miodzia
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 56
Dot.: Endermologia

Ja dzisiaj idę na pierwszy zabieg
Wieczorem zdam relacje jak było
miodzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 20:38   #22
Iowa80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12
Dot.: Endermologia

Cytat:
Napisane przez miodzia Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj idę na pierwszy zabieg
Wieczorem zdam relacje jak było
cześć Miodzia!
Jak tam pierwszy zabieg? Bolało? Mnie trochę tak, ale później już o wiele mniej. Tak jak moje poprzedniczki pisały: Endermologia bardzo dobrze motywuje do lepszej i świadomej diety, ruchu i picia dużo wody niegazowanej. W końcu jak zauważyłam efekty to się bardzo zmobilizowałam – moja uda i biodra na reszcie przypominają kobiece kształtyJ
Powodzenia!
Iowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 08:55   #23
miodzia
Raczkowanie
 
Avatar miodzia
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 56
Dot.: Endermologia

Zgadzam się.. trochę zaskoczyłam się "niemiłym bólem", ale z czasem ciało się przyzwyczaiło Jestem bardzo zadowolona.. Choć jestem dopiero po 1 zabiegu (który miałam w poniedziałek) to dzisiaj po 4 dniach diety (i bardzo małej ilości ćwiczeń) jest mnie o 1kg mniej

A teraz.. lecę już na 2 zabieg
__________________
Początek diety - 1.06
Zaczynam od 59kg


5 dzień bez słodyczy/ od 1.06
miodzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 15:31   #24
Malunaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 15
Dot.: Endermologia

Mi jeszcze zostały dwa zabiegi endermologii... postanowiłam, że do drugiej połowy lipca poprawię swój brzuch i uda. efekty już widać i również się zgadzam, że poprawia się mobilizacja sportowa i jedzeniowa. w ogóle fajnie, że mamy taki szeroki dostęp do zabiegów medycyny estetycznej w Warszawie. bez użycia skalpela możemy sobie poprawiać ciało, a tym samym samopoczucie

zaczynam się zastanawiać nad lipolizą. chciałabym pozbyć się trochę tłuszczu z okolic brzucha, a zwłaszcza dolnej partii. ogolnie jestem szczupła, ale genetycznie mam spory cellulit i mimo wielu ćwiczeń mój brzuch nie jest najlepszy. po endermologii bardzo poprawiły mi się uda.

dowiedziałam się, że po lipolizie już po 3 tyg jest od dwóch do czterech cm mniej w obwodzie i skóra jest znacznie jędrniejsza... no nic na razie zakończę endermologię i zobaczymy.

wytrwałości z tymi słodyczami

Edytowane przez Malunaz
Czas edycji: 2009-06-30 o 15:36
Malunaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 16:17   #25
Iowa80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12
Dot.: Endermologia

hehe, Miodzia, tak myślałam. Mnie na początku też bolało, ale to tylko dowód, że mają dobry sprzęt i że jest co rozmasowywać W salonie, w którym wykonałam zabieg (Afrodyta) zrobili mi od razu liftmassage przeciwko starzeniu się delikatnej skóry. Lekarze powiedzieli mi, że endermologię należy powtarzać, więc pewnie za jakieś pół roku znowu ich odwiedzę, bo zależy mi bardzo na utrzymaniu efektów, a na razie jest naprawdę nieźle. Muszę jeszcze trochę zrzucić.
Też prawie nie jem słodyczy, ale ciągnie mnie czasami do czekolady…i czasem ulegam bo to w końcu dobra dawka energii
Iowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 08:16   #26
Sylwia100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3
Dot.: Endermologia

Hej.
Jestem już po 3 zabiegu, niestety na razie żadnych efektów nie widzę.Zabieg w sumie przyjemny, szczegolnie po pracy.
Zobaczymy jak to bęzie na półmetku.
Pozdrawiam
Sylwia100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 20:14   #27
Iowa80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12
Dot.: Endermologia

Cytat:
Napisane przez Sylwia100 Pokaż wiadomość
Hej.
Jestem już po 3 zabiegu, niestety na razie żadnych efektów nie widzę.Zabieg w sumie przyjemny, szczegolnie po pracy.
Zobaczymy jak to bęzie na półmetku.
Pozdrawiam
Jak rozmawiałam z lekarzami i specjalistami od medycyny estetycznej to mi powiedzieli, że endermologia zależy bardzo od cech osobniczych organizmu i od tryby życia jaki prowadzimy w trakci ei po zabiegu. jeśli wykonujesz zabieg w dobrym salonie urody to powinnaś widzieć już efekty, zwłaszcza po 3 zabiegach...jeśli Cię nic nie bolało to może mają trochę kiepski sprzęt, bo ja dość mocno czułam i moja znajoma też...
Iowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 16:20   #28
ewultra
Raczkowanie
 
Avatar ewultra
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 40
Dot.: Endermologia

Endermologia jest skuteczna, widoczną poprawę stanu skóry widziałam po trzech zabiegach, po pięciu już znacznie zmniejszył się cellulit. Zabiegi trwały około 40 minut. Rzeczywiście dużo zależy od indywidualnych cech budowy i nawyków żywieniowych. Na pewno trzeba pić dużo wody niegazowanej. Generalnie polecam ten zabieg wszystkim dziewczynom, którym cellulit nie pozwala zmrużyć powiek. Zwracajcie też uwagę na miejsce w którym poddajecie się zabiegowi. Wybierajcie sprawdzone i cieszące się dobrą opinią kliniki zdrowia i urody. Polecam SPA & Wellness Villa Park w Ciechocinku.

Edytowane przez ewultra
Czas edycji: 2009-06-16 o 16:21
ewultra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 17:37   #29
Sylwia100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3
Dot.: Endermologia

Cytat:
Napisane przez Iowa80 Pokaż wiadomość
Jak rozmawiałam z lekarzami i specjalistami od medycyny estetycznej to mi powiedzieli, że endermologia zależy bardzo od cech osobniczych organizmu i od tryby życia jaki prowadzimy w trakci ei po zabiegu. jeśli wykonujesz zabieg w dobrym salonie urody to powinnaś widzieć już efekty, zwłaszcza po 3 zabiegach...jeśli Cię nic nie bolało to może mają trochę kiepski sprzęt, bo ja dość mocno czułam i moja znajoma też...
ok. Dzięki Może poproszę aby zwiększyli "wibracje". Po zabiegu widzę, że skóra jest bardziej jędrna, ale cellulit mam dość uparty)
Sylwia100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 21:47   #30
wajo16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: Endermologia

Witam wszystkich


Mieszkam w Kielcach i własnie jestem po 4 zabiegu. Zapłaciłam 1050 zl za 1o zabieg plus 11 gratis plus kostium ,zabiegi 60 minut. Pierwsze 3 zabigi były przyjemne ,relaksujace i program prawie max czyli 5 dziś przezyłam szok . Bardzo mnie bolało juz przy programie 2.5 , byłam zaskoczona nie wiem jaka jest przyczyna. Osoba która robiła tez wyczuwałą wieksze zasysanie i nie potrafila odp, czemu tak sie dzieje. Efekty na razie nie widać. Ograniczylam jedznie ,pije duzo wody,cwicze 3 razy w tygodniu na Cardio. Jestm trochę zawiedziona. Dodaje mam 158 wzrostu waga 54kg celulit taki sobie, jest ale nie tragedia...wiec dalej czekam na efekty
wajo16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-27 17:34:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:31.