Plaga kleszczy - jak sie chronic?? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-02, 21:23   #61
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Plaga kleszczy - jak sie chronic??

ja znalazłam u siebie w przychodni jakiś pakiet od razu 3dawek, cena za podanie całości 290zł-co myślicie? z tego co czytam, to tryb skrócony też można wybrać
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 07:25   #62
waleriana83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 36
Dot.: Plaga kleszczy - jak sie chronic??

Cytat:
Napisane przez Kolorowa_Kredka87 Pokaż wiadomość
ja znalazłam u siebie w przychodni jakiś pakiet od razu 3dawek, cena za podanie całości 290zł-co myślicie? z tego co czytam, to tryb skrócony też można wybrać
ale to zaraz, jak byś je miała przyjąć? wszystkie od razu, jedna po drugiej? tryb przyspieszony jest tak samo skuteczny jak ten bardziej tradycyjny, ale przerwy miedzy dawkami są obowiązkowe. w zasadzie tradycyjnym trybem juz nie mozesz iść, z tego co mi mowil lekarz to on zaczyna się w zimę, a wiadomo, w zimię nikt nie o kleszczach nie myśli
waleriana83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 13:16   #63
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Plaga kleszczy - jak sie chronic??

Cytat:
Napisane przez waleriana83 Pokaż wiadomość
Osobiscie uważam że i jedna i druga choroba jest straszna. Borelioze można jednak leczyć, a KZM niestety nie, nie ma na nią lekarstwa. Ergo wole się zaszczepić na ten badziew
ale jest problem z diagnostyką boreliozy. tak czy siak - znam kilka osób z boreliozą ale z kzm nie.

Cytat:
Napisane przez waleriana83 Pokaż wiadomość
ale to zaraz, jak byś je miała przyjąć? wszystkie od razu, jedna po drugiej? tryb przyspieszony jest tak samo skuteczny jak ten bardziej tradycyjny, ale przerwy miedzy dawkami są obowiązkowe. w zasadzie tradycyjnym trybem juz nie mozesz iść, z tego co mi mowil lekarz to on zaczyna się w zimę, a wiadomo, w zimię nikt nie o kleszczach nie myśli
nie wierzę, że serio zapytałaś o podanie wszystkich szczepionek na raz.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 14:36   #64
waleriana83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 36
Dot.: Plaga kleszczy - jak sie chronic??

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ale jest problem z diagnostyką boreliozy. tak czy siak - znam kilka osób z boreliozą ale z kzm nie.


nie wierzę, że serio zapytałaś o podanie wszystkich szczepionek na raz.
Problem z diagnostyką boreliozy jest faktycznie wciąż spory, to też choroba która występuje częściej niż KZM. Nikogo nie mam zamiaru namawiać, ja po wielu rozterkach zaszczepiłam - konsekwencje KZM dla dzieci mogą być groźne, a nie chcę liczyć na to że akurat moje dziecko nie zostanie ugryzione przez zarażającego kleszcza.

I tak, żartowałam, spokojnie.
waleriana83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-05, 16:57   #65
grapelollipop
Raczkowanie
 
Avatar grapelollipop
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa/Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Plaga kleszczy - jak sie chronic??

Cytat:
Napisane przez Kolorowa_Kredka87 Pokaż wiadomość
ja znalazłam u siebie w przychodni jakiś pakiet od razu 3dawek, cena za podanie całości 290zł-co myślicie? z tego co czytam, to tryb skrócony też można wybrać
myślę, że skoro tak jak ktoś wyżej pisał - trzeba te szczepionki przechowywać w odpowiednich warunkach etc. to chyba najlepsza opcja, sama pomyślałam, że dobrze byłoby to ogarnąć w tym tygodniu, ale w sumie nawet nie wiem od czego zacząć, gdzie popytać. Chyba skoro i tak i tak się płaci to lepiej celować prywatnie, sprawniej i z milszą obsługą
grapelollipop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 15:40   #66
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Plaga kleszczy - jak sie chronic??

Cytat:
Napisane przez waleriana83 Pokaż wiadomość
Problem z diagnostyką boreliozy jest faktycznie wciąż spory, to też choroba która występuje częściej niż KZM. Nikogo nie mam zamiaru namawiać, ja po wielu rozterkach zaszczepiłam - konsekwencje KZM dla dzieci mogą być groźne, a nie chcę liczyć na to że akurat moje dziecko nie zostanie ugryzione przez zarażającego kleszcza.

I tak, żartowałam, spokojnie.
no dziewczyny już zaczynała mi szczęka opadać jak czytałam jeden post po drugim
ze względu na wyżej wspomniane konsekwencje uważam że szczepić się powinno, żeby nikogo nie urazić mówiąc - TRZEBA kleszcze to dosyć śliski temat przy takim ich oblężeniu, przez całe życie nie złapałam ani jednego, i sceptycznie podchodziłam do tematu szczepień, a w maju aż 3 wyciagałam sobie samej
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 13:12   #67
waleriana83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 36
Dot.: Plaga kleszczy - jak sie chronic??

Cytat:
Napisane przez grapelollipop Pokaż wiadomość
myślę, że skoro tak jak ktoś wyżej pisał - trzeba te szczepionki przechowywać w odpowiednich warunkach etc. to chyba najlepsza opcja, sama pomyślałam, że dobrze byłoby to ogarnąć w tym tygodniu, ale w sumie nawet nie wiem od czego zacząć, gdzie popytać. Chyba skoro i tak i tak się płaci to lepiej celować prywatnie, sprawniej i z milszą obsługą
ja akurat mam zaufaną przychodnię z zaufanym lekarzem, wiec od razu wiedziałam gdzie iść Podzwoń po najbliższych placówkach zdrowia i popytaj. Jak będziesz musiała sama kupić szczepionkę, to tez lepiej sprawdz wcześniej, czy mają w aptece.

Cytat:
Napisane przez Kolorowa_Kredka87 Pokaż wiadomość
no dziewczyny już zaczynała mi szczęka opadać jak czytałam jeden post po drugim
ze względu na wyżej wspomniane konsekwencje uważam że szczepić się powinno, żeby nikogo nie urazić mówiąc - TRZEBA kleszcze to dosyć śliski temat przy takim ich oblężeniu, przez całe życie nie złapałam ani jednego, i sceptycznie podchodziłam do tematu szczepień, a w maju aż 3 wyciagałam sobie samej
Ja też zawsze myślałam że to przesadzone straszenie tymi kleszczami, ale w tym roku te potwory przechodza same siebie ciężko było wyciągać samej sobie kleszcza? ja bym pewnie nie dała rady
waleriana83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-15, 11:56   #68
grapelollipop
Raczkowanie
 
Avatar grapelollipop
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa/Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Plaga kleszczy - jak sie chronic??

Ja już po pierwszej dawce wpisałam w google i najbliżej wyskoczył mi lux med na osiedlu, cena tak jak ktoś wyżej pisał skoro tryb przyspieszony jest tak samo skuteczny to i na taki się zdecydowałam.
Gdybym zobaczyła kleszcza na sobie to chyba bym zemdlała, nie ma mowy żebym sama go wyciągała :O
grapelollipop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 13:30   #69
WiolkaKlaman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 39
Dot.: Plaga kleszczy - jak sie chronic??

Szczepionki i owszem- jako obrona przed odkleszczowym zapaleniem mózgu, jednak nie uchronią przed samym wejściem komara na nasze ciało :/ Najważniejsze- zawsze się sprawdzać po powrocie ze spaceru no i niestety jest tak jak z komarami, ze niektóre osoby są bardziej narażone, a inne mniej.
WiolkaKlaman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 13:32   #70
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Plaga kleszczy - jak sie chronic??

Cytat:
Napisane przez grapelollipop Pokaż wiadomość
Ja już po pierwszej dawce wpisałam w google i najbliżej wyskoczył mi lux med na osiedlu, cena tak jak ktoś wyżej pisał skoro tryb przyspieszony jest tak samo skuteczny to i na taki się zdecydowałam.
Gdybym zobaczyła kleszcza na sobie to chyba bym zemdlała, nie ma mowy żebym sama go wyciągała :O
Taa ja tak samo xd
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 21:23   #71
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Plaga kleszczy - jak sie chronic??

generalnie jestem wprawiona, bo zwierzakom ciągle wyciągam, no ale na sobie to fakt-nie było to nic miłego i przyjemnego. wiadomo, że nie uchronimy się szczepieniami przed tym, że kleszcz się w nas wpije, ale mi chodzi bardziej o konsekwencje ukąszeń
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-17, 14:39   #72
waleriana83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 36
Dot.: Plaga kleszczy - jak sie chronic??

Można próbować odstraszać kleszcza jakimiś środkami. Moj lekarz tez mówił że zapach potu mega mega przyciaga kleszcze więc warto zainwestwać w dobry antyperspirant. Uwaznie się oglądac po powrocie do domu, to fakt. Ale tak naprawdę nic nie da w 100 proc. gwarancji odstarszenia kleszcza, wiec dobrze że chociaż ta szczepionka jest.
waleriana83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-18, 08:41   #73
grapelollipop
Raczkowanie
 
Avatar grapelollipop
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa/Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Plaga kleszczy - jak sie chronic??

Nie no jasne, byłam kiedyś na oddziale zakaźnym i widziałam jak się męczą ludzie zapaleniem mózgu... W sumie nie wiem czemu wtedy się z tym nie ogarnęłam i nie poszłam zaszczepić, człowiek mądrzeje z wiekiem chyba nawet zwierzakowi bym nie dała rady, nadwrażliwiec ze mnie!
grapelollipop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 14:28   #74
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Plaga kleszczy - jak sie chronic??

Cytat:
Napisane przez WiolkaKlaman Pokaż wiadomość
Szczepionki i owszem- jako obrona przed odkleszczowym zapaleniem mózgu, jednak nie uchronią przed samym wejściem komara na nasze ciało :/ Najważniejsze- zawsze się sprawdzać po powrocie ze spaceru no i niestety jest tak jak z komarami, ze niektóre osoby są bardziej narażone, a inne mniej.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 15:49   #75
waleriana83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 36
Dot.: Plaga kleszczy - jak sie chronic??

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
kleszcze, komary - obydwa na K, mogą się pomylić
waleriana83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 20:35   #76
anna_wawa
Rozeznanie
 
Avatar anna_wawa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 537
GG do anna_wawa
Dot.: Plaga kleszczy - jak sie chronic??

Nawet najlepsze środki przeciw kleszczom w tym roku niestety nie działają na sto procent. Trzeba unikać traw i krzaków jak ognia, to się może nic nie złapie.
anna_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-22, 13:14   #77
waleriana83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 36
Dot.: Plaga kleszczy - jak sie chronic??

Cytat:
Napisane przez anna_wawa Pokaż wiadomość
Nawet najlepsze środki przeciw kleszczom w tym roku niestety nie działają na sto procent. Trzeba unikać traw i krzaków jak ognia, to się może nic nie złapie.
Byłoby super, ale kleszcze niestety mogą być także w ogródku, a żeby uniknąć traw to trzeba siedzieć w domu non stop Środki na odstraszanie kleszczy faktycznie nie działają w 100 proc., ale szczepionka przeciwko KZM podobno już tak. Oby
waleriana83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-22 14:14:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:58.