Krem przeciwstarzeniowy czy przeciwtrądzikowy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-19, 17:30   #1
Merry2014
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 293

Krem przeciwstarzeniowy czy przeciwtrądzikowy?


Lubię kupować na zapas, szczególnie jak są promocje.
Mam cerę tłustą, lubi mi wyskoczyć tu i ówdzie.
Postanowiłam sobie zobaczyć na skład kremów.
Jeden z nich ma w składzie SLS, drugi paraffinum liquidum.
Jak wyczytałam one mogą zatykać pory i sprzyjać trądzikowi.
Jakie jeszcze składniki szkodzą skórze, szczególnie trądzikowej?
Mam 28 lat, chciałabym stosować krem przeciwstarzeniowy, ale one są gęste i zatykają mi pory.
Kupuję kremy do cery trądzikowej, no bo mam ten trądzik i nie chce zniknąć. Jak tylko przesadzę z nabiałem albo słodyczami albo przetworzonymi to od razy wyskakują. Albo jak się spocę, albo jak mnie słońce za bardzo złapie.
Są kremy jednocześnie do cery trądzikowej i przeciw starzeniu?
Merry2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-19, 21:46   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Krem przeciwstarzeniowy czy przeciwtrądzikowy?

Cytat:
Napisane przez Merry2014 Pokaż wiadomość
Lubię kupować na zapas, szczególnie jak są promocje.
Mam cerę tłustą, lubi mi wyskoczyć tu i ówdzie.
Postanowiłam sobie zobaczyć na skład kremów.
Jeden z nich ma w składzie SLS, drugi paraffinum liquidum.
Jak wyczytałam one mogą zatykać pory i sprzyjać trądzikowi.
Co to za krem, co ma SLS? To jest raczej bardzo nieprawdopodobne, bo jest to składnik używany raz że dość rzadko, a dwa że w produktach myjących, bo jest to detergent.



Cytat:
Napisane przez Merry2014 Pokaż wiadomość
Jakie jeszcze składniki szkodzą skórze, szczególnie trądzikowej?
Mam 28 lat, chciałabym stosować krem przeciwstarzeniowy, ale one są gęste i zatykają mi pory.
Różne, bo to sprawa bardzo indywidualna. Mnie na przykład zapycha jedynie Isopropyl Myristate. Parafinę za to bardzo lubię w produktach myjących, są zresztą zdania, że wręcz pomaga ona na tym etapie pielęgnacji w oczyszczaniu porów.
Skoro masz cerę tłustą (o ile ją prawidłowo oceniasz, bo cera tłusta to nie jest taka, którą trzeba raz na dzień przypudrować, a wiele osób ma skłonność do wyolbrzymiania stopnia przetłuszczania swojej skóry), to raczej nie będą Ci służyć bogate formuły, a być może w ogóle żadne kremy. Dla takich osób są lżejsze formy kosmetyków np sera, emulsje, lotiony, żelowe tonery, ampułki.

Cytat:
Napisane przez Merry2014 Pokaż wiadomość
Kupuję kremy do cery trądzikowej, no bo mam ten trądzik i nie chce zniknąć. Jak tylko przesadzę z nabiałem albo słodyczami albo przetworzonymi to od razy wyskakują. Albo jak się spocę, albo jak mnie słońce za bardzo złapie.
Są kremy jednocześnie do cery trądzikowej i przeciw starzeniu?
Generalnie najbardziej skuteczne substancje aktywne przeciwtrądzikowe są jednocześnie najbardziej aktywnymi substancjami anti-age. Mam na myśli kwasy, retinoidy czy też choćby niacynamid, fermenty. Problemem w przypadku tłustej cery jest formuła kosmetyku i tutaj rzeczywiście spora część produktów anti-age odpadnie przez ich bogatą postać. Pozostają kosmetyki niekremowe, a tych jest coraz więcej na rynku.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-05-19 o 21:47
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-21, 20:44   #3
Merry2014
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 293
Dot.: Krem przeciwstarzeniowy czy przeciwtrądzikowy?

Czyli wybierać produkty o lżejszej konsystencji i mniej bogatym składzie. Mam niestety naprawdę tłustą cerę. Właśnie kremy z parffinum liquidum mnie zapychany i były gęste i miały długą listę składników.
Merry2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-22, 05:18   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Krem przeciwstarzeniowy czy przeciwtrądzikowy?

Cytat:
Napisane przez Merry2014 Pokaż wiadomość
Czyli wybierać produkty o lżejszej konsystencji i mniej bogatym składzie. Mam niestety naprawdę tłustą cerę. Właśnie kremy z parffinum liquidum mnie zapychany i były gęste i miały długą listę składników.
Długa lista składników akurat nie jest niczym złym, chodzi o to, jakie to są składniki. Jeśli na początku zaraz po wodzie stoi z 5 emolientów, to nie ma szans, że to będzie lekki produkt.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-29, 14:27   #5
elimagia
Przyczajenie
 
Avatar elimagia
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 24
Dot.: Krem przeciwstarzeniowy czy przeciwtrądzikowy?

Cytat:
Napisane przez Merry2014 Pokaż wiadomość
Są kremy jednocześnie do cery trądzikowej i przeciw starzeniu?
szukałam ostatnio czegos takiego bo chociaz nie mam teraz specjalnie prolemow z tradzikiem to zawsze miałam do niego skłonności (parę lat temu kuracja izotekiem itp) a pojawiają się już u mnie niestety pierwsze zmarszczki, chciałam to polaczyc w pielegnacji tak zeby dzialac na oba problemy. kiedys uzywalam takiego nawilzajacego kremu Yoskine przy izoteku wlasnie, b.dobrze go wspominam a teraz trafilam na ich stronie na nowa serie: http://www.yoskine.com/pl/catalog/li...o-sei-intense/ i mysle ze TO BEDZIE TO na probe kupilam serum ale uzywam go bardzo krotko chociaz juz teraz moge powiedziec ze pory sa zwezone, czekam co bedzie dalej
elimagia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-29 14:27:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:16.