Pytanie o staż cz.II - Strona 171 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-18, 20:44   #5101
vonka7
Raczkowanie
 
Avatar vonka7
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 499
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Aha, czyli wyjścia nie ma, jak pisałaś, więc pewnie Cię wykreślą...
Chyba, że załatwisz czasowy meldunek, wtedy będziesz mogła się zarejestrować w urzędzie, gdzie będziesz mieszkać, o ile w ogóle będzie Ci status osoby bezrobotnej potrzebny
Jakby mnie nie wykreslili to sama bym sie pewnie wyrejstrowala bardzo Ci dziekuje za info
vonka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 17:26   #5102
Katrinaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z laptopa
Wiadomości: 130
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Dziewczyny dzisiaj dzwonila do mnie kobiet w sprawie praktyk bezpłatnych (w ofercie byly 2-3 m-ce) w dziale rekrutacji (fajnie!) i nie wiem co robic bo ogolnie czekam na staz z UP (a wiem ze staz musze zaczac przed 25 r.z czyli w polowie pazdziernika) i nie wiem co robic czy zgodzic sie na te praktyki cyz nie ;/
wszystko jest takie niepewne bo nie mam pewnosci ze dostane staz i nie mam pewnosci ze mnei zatrudnia po tych praktykach.. ale jutro rano mam ta rozmowe w sprawie praktyk.. co byście zrobiły na moim miejscu?
Katrinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-24, 17:30   #5103
Orage
Rozeznanie
 
Avatar Orage
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 647
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Czy dostanę staż jeżeli pracowałam na umowie zlecenie przez 3 i pół miesiąca?
Przejrzałam wątek i znalazłam info, że tak, bo dyskwalifikowało by mnie to gdybym przepracowała 6 miesięcy. Chciałabym się jednak upewnić czy coś sie nie zmieniło (post, w którym była odpowiedź na podobne pytanie pochodził z 2010 lub 2011 roku).
__________________
Ubrania, kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post43182638
Orage jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-24, 18:21   #5104
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Orage Pokaż wiadomość
Czy dostanę staż jeżeli pracowałam na umowie zlecenie przez 3 i pół miesiąca?
Przejrzałam wątek i znalazłam info, że tak, bo dyskwalifikowało by mnie to gdybym przepracowała 6 miesięcy. Chciałabym się jednak upewnić czy coś sie nie zmieniło (post, w którym była odpowiedź na podobne pytanie pochodził z 2010 lub 2011 roku).
Niekoniecznie.
Wszystko jest zależne od funduszów, czy akurat Twój PUP posiada środki na taki rodzaj formy wsparcia. I staż dostają także osoby, które już pracowały wcześniej przez kilka lat, a teraz znalazły się w trudnej sytuacji zawodowej na rynku. PUPy tworzą specjalne programy dla osób np. w wieku powyżej 50r.ż. Nadmieniam, że wszystko zależy od kryteriów, jakimi się kieruje Twój urząd w przydzielaniu stażów zawodowych. Zadzwoń, zapytaj, będzie jasne
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-25, 10:20   #5105
Katrinaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z laptopa
Wiadomości: 130
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Mam kolejne pytanie.
Dzisiaj bylam na spotkaniu z pracodawca w sprawie stażu.. razem ze mna bylo jeszcze 5-6 osob. Chodzi o to, ze nei chce w tym miejscu odbywac stazu miejsce i budynek PRL a z tego co mowili tam to bym niczego sie tam nie nauczyła. Co robic? zadzwonic dzis i jutro do pracodawcy tego i powiedziec zeby wybrali kogos innego bo ja jestem niezdecydowana ;/ czy jak sami zadzwonia w pon. powiedziec ze nie chce..eh
Nie zrozumcie mnie źle, ale mam inna alternatywe pracy.. chozby na um. zlec.
Katrinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-25, 15:56   #5106
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Katrinaa Pokaż wiadomość
Mam kolejne pytanie.
Dzisiaj bylam na spotkaniu z pracodawca w sprawie stażu.. razem ze mna bylo jeszcze 5-6 osob. Chodzi o to, ze nei chce w tym miejscu odbywac stazu miejsce i budynek PRL a z tego co mowili tam to bym niczego sie tam nie nauczyła. Co robic? zadzwonic dzis i jutro do pracodawcy tego i powiedziec zeby wybrali kogos innego bo ja jestem niezdecydowana ;/ czy jak sami zadzwonia w pon. powiedziec ze nie chce..eh
Nie zrozumcie mnie źle, ale mam inna alternatywe pracy.. chozby na um. zlec.
Nie została jeszcze podjęta decyzja, czy zostałaś wybrana, bo wcale mogą Cię pod uwagę nie brać. Na takie spotkania chodzi sporo osób, więc nie przejmowałabym się tym.
Skoro masz możliwość pracy na um.zleceniu, to po co starasz się o staż?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-25, 16:53   #5107
Katrinaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z laptopa
Wiadomości: 130
Dot.: Pytanie o staż cz.II

to staz z UP, dzisiaj bylo te 6-7 osob. jutro nie wiaodmo czy ktos bedzie - tak babki mowily dzisiaj. a jesli np do mnie by zadzwonili a ja bym powiedziala ze nie jestem zainteresowana, to jakies konsekwencje sa ze strony UP? prace na um. zlecenie mialabym dopiero od pazdziernika, chccialam staz ale w firmach ktore mnie interesuje ale narazie cisza z ich strony.. a ta um. zlecenie to w razie gdyby mi nie poszlo ze stazem w firmie i dziale ktory mnie interesuje
Katrinaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-25, 18:25   #5108
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Katrinaa Pokaż wiadomość
to staz z UP, dzisiaj bylo te 6-7 osob. jutro nie wiaodmo czy ktos bedzie - tak babki mowily dzisiaj. a jesli np do mnie by zadzwonili a ja bym powiedziala ze nie jestem zainteresowana, to jakies konsekwencje sa ze strony UP? prace na um. zlecenie mialabym dopiero od pazdziernika, chccialam staz ale w firmach ktore mnie interesuje ale narazie cisza z ich strony.. a ta um. zlecenie to w razie gdyby mi nie poszlo ze stazem w firmie i dziale ktory mnie interesuje
Odmówic przyjecia stazu mozna tylko z konkretnych powodow, a na ile sa one wazne, to oceni juz PUP. Jezeli odrzucisz propozycje stazu, to trzeba sie liczyc z tym, ze moga Cie pozbawic statusu osoby bezrobotnej.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-25, 20:25   #5109
Lisica1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 206
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Katrina...a mozesz zrobic tak ze bedziesz pracowac do pazdziernika a potem przerwac staz jesli znajdziesz prace..pokazujesz w UP umowe i juz...
mi powiedzieli ze jak znajde prace to moge przerwac staz i zadnych konsekwencji nie bedzie...bo bedac na stazu dalej jestem bezrobotna i mam prawo szukac sobie pracy..
__________________
Malgosia
Lisica1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-25, 21:31   #5110
Katrinaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z laptopa
Wiadomości: 130
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Odmówic przyjecia stazu mozna tylko z konkretnych powodow, a na ile sa one wazne, to oceni juz PUP. Jezeli odrzucisz propozycje stazu, to trzeba sie liczyc z tym, ze moga Cie pozbawic statusu osoby bezrobotnej.
właśnie o to mi chodzi, ze moga mnie pozbawic statusu przez iles tam dni, dodatkowo zaczelam praktyki bezplatne w firmie, bezplatne fakt ale w ciekawym dziale..
kolezanki mi podpowiedzialy, zeby jutro zadzwonic do tego pracodawcy u ktorego bylam na rozmowie i powiedziec np ze w pon. mam rozmowe o prace i poprosic zeby mnie nie uwzgledniali w wyborze na staz (maja sie odezwac do jednej osoby w pon.) gdyz licze na przyjecie w tej pracy i nie chce robic problemu dla nich.. na rozmowie mowili ze chca pewna osobe ktora naprawde chce tego stazu, bo byl przypadek ze byla osoba ktora rzucial staz po 2 m-cach..

To jest ryzyk fizyk, bo a) moga mnie nie wziac b) moga mnie wziac

Jak myslicie, zadzwonic do nich? Jak zadzwonie to oni nie przekaza tego dla UP.? nie strace w ten sposob statusu bezrob.. ?
Katrinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-25, 21:52   #5111
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Katrinaa Pokaż wiadomość
właśnie o to mi chodzi, ze moga mnie pozbawic statusu przez iles tam dni, dodatkowo zaczelam praktyki bezplatne w firmie, bezplatne fakt ale w ciekawym dziale..
kolezanki mi podpowiedzialy, zeby jutro zadzwonic do tego pracodawcy u ktorego bylam na rozmowie i powiedziec np ze w pon. mam rozmowe o prace i poprosic zeby mnie nie uwzgledniali w wyborze na staz (maja sie odezwac do jednej osoby w pon.) gdyz licze na przyjecie w tej pracy i nie chce robic problemu dla nich.. na rozmowie mowili ze chca pewna osobe ktora naprawde chce tego stazu, bo byl przypadek ze byla osoba ktora rzucial staz po 2 m-cach..

To jest ryzyk fizyk, bo a) moga mnie nie wziac b) moga mnie wziac

Jak myslicie, zadzwonic do nich? Jak zadzwonie to oni nie przekaza tego dla UP.? nie strace w ten sposob statusu bezrob.. ?
Pomysl kolezanek dobry, mozesz ich naturalnie uprzedzic, przynajmniej jakby mieli Cie wybrac, a odrzucilabys oferte, wtedy jestes kryta
Przezorny-ubezpieczony.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-25, 22:02   #5112
Katrinaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z laptopa
Wiadomości: 130
Dot.: Pytanie o staż cz.II

no właśnie... chyba nie powinny składac skargi na mnie do up ze odrzuciłam oferte, przynajmniej tak mi sie wydaje. Juz wymyslam co im jutro przez tel. powiedziec.
Katrinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-26, 12:47   #5113
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Katrinaa Pokaż wiadomość
no właśnie... chyba nie powinny składac skargi na mnie do up ze odrzuciłam oferte, przynajmniej tak mi sie wydaje. Juz wymyslam co im jutro przez tel. powiedziec.
I jak, co załatwiłaś?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-26, 16:08   #5114
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:20.