Zaręczyny:-( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-01, 13:44   #1
KaMcIa21041991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 4
Unhappy

Zaręczyny:-(


Drogie Kobietki. Mam problem który dotyczy obiecanych zaręczyn. Z moim lubym jesteśmy razem 3 lata, w sierpniu zaczęliśmy remont "wspólnego" gniazdka które już jest prawie gotowe, oczywiście temat ślubu poruszaliśmy a raczej ja poruszałam. To sam dotyczy zaręczyn, dawałam mu już tyle razy do zrozumienia że bardzo bym chciała że naprawdę by mnie to uszczęśliwiło, ale on obiecuje a nic w tym kierunku nie robi. Zaczęliśmy się przez to częściej kłócić, czepiam się o byle co b już mam dość tego czekania. Wcześniej mówił że jeśli przyznają mu kredyt to wtedy i nic, zaczniemy remonty i nic, trzecia rocznica i nic, teraz twierdzi że jak się wprowadzimy do nowego domku to wtedy ale zawiódł mnie już tyle razy. Często zdarza mi się przez to płakać bo może jakiś problem tkwi we mnie? Dodam że jest starszy ode mnie o 8 lat i już niedużo do 30 mu zostało.
KaMcIa21041991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 14:28   #2
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Zaręczyny:-(

hmmm dość ciężka sprawa, ja wiem, że może to troszkę zabrzmi śmiesznie, ale facet musi dojrzeć do takiej decyzji. A może on obawia się ślubu? Rozmawiałaś z nim na ten temat, może daj mu czas, przede wszystkim nie narzucaj mu, bo w tym momencie bardzo go naciskasz i to wygląda jakby "musiał" ci się oświadczyć. A to chyba nie na tym polega, chyba wolisz, żeby to nie było wymuszone?? Spróbuj na razie odpuścić troszkę to może akurat Cię zaskoczy
Ja jak najbardziej Cię rozumiem, każda z nas lubi mieć takie poczucie stabilności.
Mimo wszystko ciężko mi cokolwiek powiedzieć bo tak na prawdę to nic o Was nie wiem. A jak ogólnie na co dzień się dogadujecie?
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 15:04   #3
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Zaręczyny:-(

Naprawdę w tak młodym wieku śpieszy Ci się do ślubu? Może pomieszkajcie najpierw trochę. Może Twój TŻ obawia się, że w tym wieku najdzie Cię ochota by się jeszcze wyszaleć i to go powstrzymuje?
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 15:19   #4
happy2gether
Wtajemniczenie
 
Avatar happy2gether
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 849
Dot.: Zaręczyny:-(

A ja tak sobie myślę, że skoro tak często mu o tym mówisz, to on po prostu nie ma kiedy się wykazać i zrobić Ci niespodzianki. Z drugiej strony może jest tak, że po prostu chce poczekać aż będziesz starsza.
Mieszkanie kupiliście wspólnie?
happy2gether jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 16:08   #5
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Zaręczyny:-(

Nie naciskaj tak na niego, żeby kiedyś (celowo lub niechcący) nie powiedział Ci w kłótni, że wcale nie chciał zaręczyn i ślubu a zrobił to bo go do tego zmusiłaś. Czemu AŻ tak Ci na tym zależy? Jesteś jeszcze bardzo młoda, jak macie spędzić razem życie to tak będzie, ze ślubem za chwilę lub później, ważne, żebyście OBOJE byli na to gotowi i tego chcieli.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 19:03   #6
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Zaręczyny:-(

Cytat:
Napisane przez KaMcIa21041991 Pokaż wiadomość
Dodam że jest starszy ode mnie o 8 lat i już niedużo do 30 mu zostało.
Czyli skoro jeszcze nie ma 30-stu lat, a jest od Ciebie 8 lat starszy, to znaczy, że Ty masz max. 21 lat, a podejrzewam że mniej. I co, już Ci się spieszy do ślubu, już masz takie parcie na zaręczyny, że aż płaczesz przez to? Ja mam 21 lat, jestem ze swoim TŻ-tem dłużej i o zaręczynach i ślubie nie myślę. Mam tak wiele rzeczy na głowie i tak wiele planów, że ślub spokojnie może jeszcze długo poczekać. Zajmij się dziewczyno czymś zamiast ględzić facetowi o zaręczynach. Może on sam widzi, że nie jesteś jeszcze dostatecznie na to dojrzała i dlatego jeszcze się nie oświadczył. Wcale mu się nie dziwię, bo dla mnie dziewczyna, która płacze, bo jeszcze pierścionka nie dostała, byłaby kiepskim materiałem na żonę.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 19:26   #7
kasia_kuku
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_kuku
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7 900
Dot.: Zaręczyny:-(

Cytat:
Napisane przez KaMcIa21041991 Pokaż wiadomość
Drogie Kobietki. Mam problem który dotyczy obiecanych zaręczyn. Z moim lubym jesteśmy razem 3 lata, w sierpniu zaczęliśmy remont "wspólnego" gniazdka które już jest prawie gotowe, oczywiście temat ślubu poruszaliśmy a raczej ja poruszałam. To sam dotyczy zaręczyn, dawałam mu już tyle razy do zrozumienia że bardzo bym chciała że naprawdę by mnie to uszczęśliwiło, ale on obiecuje a nic w tym kierunku nie robi. Zaczęliśmy się przez to częściej kłócić, czepiam się o byle co b już mam dość tego czekania. Wcześniej mówił że jeśli przyznają mu kredyt to wtedy i nic, zaczniemy remonty i nic, trzecia rocznica i nic, teraz twierdzi że jak się wprowadzimy do nowego domku to wtedy ale zawiódł mnie już tyle razy. Często zdarza mi się przez to płakać bo może jakiś problem tkwi we mnie? Dodam że jest starszy ode mnie o 8 lat i już niedużo do 30 mu zostało.
Nieważne ile ma lat i ile jest starszy od Ciebie. Jeśli nie jest gotowy, to tego nie zrobi. Ja pierścionek dostałam po 5.5 roku ( we wrześniu), choć mnie zapewniał że chce, że będzie ślub w 2012 roku. Powiem Ci z doświadczenia: Walnij mu w prost, czy ma zamiar czy nie, bo będziesz się łudzić jak ja dwa lata. Może to zrobi w świeta/urodziny/rocznice a może nie. Szczerość najważniejsza i czyste relacje. Po za tym 3 lata to nie jest długo, często dziewczyny i po 7-10 lat czekają. Tak jak mówię- szczera rozmowa, inaczej w depresję się wpędzisz, jak ja.
__________________
Nasze życie określają szanse.









Dbam o siebie,
Myślę o sobie.

kasia_kuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-01, 19:30   #8
lipus89
Rozeznanie
 
Avatar lipus89
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Wiadomości: 973
Dot.: Zaręczyny:-(

Jestem z M 5 i pół roku. Naciskałam, chyba ze 2 lata temu i Tż mówił że przyjdzie czas :P
potem się zamknęłam, rok temu dostałam pierścień a 2 miesiące temu był ślub
mam 22 lata, i wcale się nie czuje za młoda

po prostu, cierpliwość popłaca ...
__________________






lipus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 19:31   #9
kasia_kuku
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_kuku
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7 900
Dot.: Zaręczyny:-(

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
Nie naciskaj tak na niego, żeby kiedyś (celowo lub niechcący) nie powiedział Ci w kłótni, że wcale nie chciał zaręczyn i ślubu a zrobił to bo go do tego zmusiłaś. Czemu AŻ tak Ci na tym zależy? Jesteś jeszcze bardzo młoda, jak macie spędzić razem życie to tak będzie, ze ślubem za chwilę lub później, ważne, żebyście OBOJE byli na to gotowi i tego chcieli.
Masz rację, żeby nie naciskała, ale jak będzie to dusić w sobie to będzie jeszcze gorzej. Nie możesz mówić, co jej tak zależy, bo to indywidualna sprawa i wiek nie jest wyznacznikiem. Po za tym, pozwoliłam zajrzeć sobie do Twoich suwaczków i dostałaś pierścionek po 2 latach a teraz jesteście małżeństwem, a autorka po 3 latach nie jest narzeczoną. Zapewne nie zaznałaś uczucia tego pragnienia usłyszenia TYCH słów...
__________________
Nasze życie określają szanse.









Dbam o siebie,
Myślę o sobie.

kasia_kuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 20:58   #10
Authentic
Raczkowanie
 
Avatar Authentic
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: neverland
Wiadomości: 290
Dot.: Zaręczyny:-(

Miałam podobną sytuację. Naciskałam, naciskałam i jeszcze raz NACISKAŁAM... I dochodziło do awantur jakich mało A w chwili, gdy ja odpuściłam on się oświadczył! Stwierdził, że to facet podejmuje takie decyzje, a nie baba i oświadczył się, kiedy on tego chciał, a nie pod naciskiem No a teraz jestem prawdopodobnie w ciąży i w grudniu wychodzę za mąż Opłacało się odpuścić
Authentic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 21:03   #11
AniaD
Raczkowanie
 
Avatar AniaD
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 101
Dot.: Zaręczyny:-(

Potwierdzam- należy ODPUŚCIĆ, NIE WSPOMINAĆ, ZAMILKNĄĆ W TEMACIE ZARĘCZYN, a się nie obejrzysz, a on Cię zaskoczy!!
Mężczyźni nie lubią robić niczego pod presją, dodatkowo, ciągle o tym mówiąc, faktycznie może nie znajdować odpowiedniego momentu.
Tak więc czekaj cierpliwie i ugryź się w język, jeśli znowu będziesz chciala wspomnieć o zaręczynach.

U mnie tak było, a teraz już jesteśmy małżeństwem.
Głowa do góry, dużo się uśmiechaj i pokaż mu, że jesteś z nim szczęśliwa- to podziała jak magnes!
AniaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-01, 21:12   #12
KaMcIa21041991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 4
Dot.: Zaręczyny:-(

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Czyli skoro jeszcze nie ma 30-stu lat, a jest od Ciebie 8 lat starszy, to znaczy, że Ty masz max. 21 lat, a podejrzewam że mniej. I co, już Ci się spieszy do ślubu, już masz takie parcie na zaręczyny, że aż płaczesz przez to? Ja mam 21 lat, jestem ze swoim TŻ-tem dłużej i o zaręczynach i ślubie nie myślę. Mam tak wiele rzeczy na głowie i tak wiele planów, że ślub spokojnie może jeszcze długo poczekać. Zajmij się dziewczyno czymś zamiast ględzić facetowi o zaręczynach. Może on sam widzi, że nie jesteś jeszcze dostatecznie na to dojrzała i dlatego jeszcze się nie oświadczył. Wcale mu się nie dziwię, bo dla mnie dziewczyna, która płacze, bo jeszcze pierścionka nie dostała, byłaby kiepskim materiałem na żonę.
Źle się wyraziłam nie płaczę przez pierścionek, tylko przez to że czasami mi przykro gdy nie dotrzymuje danej mi obietnicy. Ok, Tobie się nie śpieszy ale jak będziesz miała tych planów tak dużo to zanim się obejrzysz a czas zleci. I nie mam parcia przecież zaręczonym też można być długo!
KaMcIa21041991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 23:21   #13
mariaantonowna
Rozeznanie
 
Avatar mariaantonowna
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 527
Dot.: Zaręczyny:-(

Cytat:
Napisane przez Sumi Pokaż wiadomość
Naprawdę w tak młodym wieku śpieszy Ci się do ślubu? Może pomieszkajcie najpierw trochę. Może Twój TŻ obawia się, że w tym wieku najdzie Cię ochota by się jeszcze wyszaleć i to go powstrzymuje?
i co w tym złego że ma 20 lat ?
Dobrze że dziewczyna jest dojrzała a nie w wieku 30 lat mieć wsiu bzdziu w głowie a wyszaleć i byc przeoraną przez stado facetów i używanie sobie zycia chyba nie jest takie dobre ale niestety prawie każdy jest dzis ograniczonym dzieckiem wieku 26 lat bojącym się odpowiedzialnego życia
mariaantonowna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 00:35   #14
willy91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7
Dot.: Zaręczyny:-(

Kobieta to takie skomplikowane stworzenie, które czasami pięknie planuje sobie pewne rzeczy i potem jest nieco rozczarowana tym, że facet nie sprostał danemu wyobrażeniu To się tyczy drobnych spraw jak i tych wielkiej wagi. Dlatego też rozumiem Twój smutek. Myślę jednak, że warto wziąć kilka głębszych oddechów i odpuścić mu nim zacznie panikować. Z drugiej strony podziwiam Cię, bo mimo, że jestem Twoją mniej więcej rówieśniczką, mój Luby jest starszy o 6lat i coraz częściej pojawia się temat wspólnej przyszłości, to nie wyobrażam sobie, żeby mi się teraz oświadczył. Wiem, że to ten jedyny, że to z Nim chcę spędzić każdy kolejny dzień i jedyne czego się boję to to, że braknie nam życia, by się sobą nacieszyć... A jednak czuję przerażenie, gdy On wspomina, że zbliża się do takiego wieku, gdzie zaczyna myśleć o ślubie, o nas jako rodzinie i chciałby dziecko przed 30. Ja na to nie jestem gotowa- owszem z Nim, ale nie na obecnym etapie życia. Na szczęście nie nalega tylko 'informuje', liczy się z moimi uczuciami i używa magicznych słów 'tylko gdy oboje będziemy gotowi'. Gdyby zaczął naciskać tak jak Ty na swojego z tym ślubem to pewnie wpadłabym w panikę i nie ręczę za siebie Wszystko w swoim czasie. Uszyska do góry
willy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 07:45   #15
niulka_1985
Zadomowienie
 
Avatar niulka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 1 978
Dot.: Zaręczyny:-(

Zdaję sobie sprawę z tego, że Ty byś bardzo pragnęła zaręczyn - ze mną było tak samo, tylko że ja ani słowem mojemu TŻ o tym nie wspominałam, czekałam aż on też będzie tego chciał. Jesteśmy razem 4,5 roku, ja mam 26 lat - on 27; w ubiegłą sobotę zaręczyliśmy się oficjalnie - z pierścionkiem itp. Ślub planujemy na czerwiec 2014.
Także życzę Ci dużo cierpliwości, na pewno się opłaci!
Pozdrawiam
P.s. Wspólne mieszknie myślę, że przyspieszy sprawę. My niestety zamieszkamy razem dopiero po ślubie
niulka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 07:53   #16
KaMcIa21041991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 4
Dot.: Zaręczyny:-(

Dziekuje Wam bardzo za odpowiedzi. Przestane mowic o zareczynach i zostawiam to na jego glowie zobaczymy co bedzie dalej.
KaMcIa21041991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 11:10   #17
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Zaręczyny:-(

Cytat:
Napisane przez KaMcIa21041991 Pokaż wiadomość
Tobie się nie śpieszy ale jak będziesz miała tych planów tak dużo to zanim się obejrzysz a czas zleci.
Ale na co mi czas zleci? Kiedy Twoim zdaniem będzie za późno na ślub? Bo moim zdaniem nigdy.

Cytat:
Napisane przez mariaantonowna Pokaż wiadomość
Dobrze że dziewczyna jest dojrzała a nie w wieku 30 lat mieć wsiu bzdziu w głowie a wyszaleć i byc przeoraną przez stado facetów i używanie sobie zycia chyba nie jest takie dobre ale niestety prawie każdy jest dzis ograniczonym dzieckiem wieku 26 lat bojącym się odpowiedzialnego życia
Dojrzała?

Cytat:
Napisane przez KaMcIa21041991 Pokaż wiadomość
Zaczęliśmy się przez to częściej kłócić, czepiam się o byle co (...) Często zdarza mi się przez to płakać
Tak się zachowuje dojrzała osoba? I dziwi mnie Twoje myślenie - jest albo dojrzała dziewczyna marząca o ślubie albo puszczalska? Nie ma nic pomiędzy?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 11:13   #18
shirmus
Rozeznanie
 
Avatar shirmus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 567
Dot.: Zaręczyny:-(

Wiesz rożnie to w życiu bywa mój narzeczony był z poprzednia dziewczyną 6 lat i się rozstali. Mi oświadczył się po 16 dniach od maja 2010 mieszkamy razem i do ślubu tez mu się nie śpieszyło... bo ma ważniejsze sprawy jak organizacja wesela, postawiłam sprawę jasno że albo sie w końcu określi albo odchodzę nie mam czasu na zabawę w kotka i myszkę lata lecą a ja nie mam zamiaru być matką w wieku 30 lat a żona też bym chciała pobyć a nie od razu w pieluchy. Najważniejsza jest rozmowa powiedz mu co czujesz co ci przeszkadza i zapytaj się ile czasu potrzeba mu na podjęcie decyzji jeżeli się określi to daj mu wtedy spokój na ten czas, i miej nadzieję że dotrzyma słowa, a jeżeli nie to chyba nie jest wart zachodu bo jest niesłowny i jeszcze nie raz Cie zawiedzie.
shirmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 20:38   #19
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Zaręczyny:-(

Cytat:
Napisane przez kasia_kuku Pokaż wiadomość
Masz rację, żeby nie naciskała, ale jak będzie to dusić w sobie to będzie jeszcze gorzej. Nie możesz mówić, co jej tak zależy, bo to indywidualna sprawa i wiek nie jest wyznacznikiem. Po za tym, pozwoliłam zajrzeć sobie do Twoich suwaczków i dostałaś pierścionek po 2 latach a teraz jesteście małżeństwem, a autorka po 3 latach nie jest narzeczoną. Zapewne nie zaznałaś uczucia tego pragnienia usłyszenia TYCH słów...
Zajrzałaś do moich suwaczków, ale wiesz, w pewnym wieku ludzie nie muszą chodzić za rączkę 5 czy 10 lat, żeby się zaręczyć. Oboje jesteśmy sporo starsi od autorki postu i dużo bliżej nam do 30 niż 20. I przynajmniej dla mnie czymś innym jest chodzenie ze sobą 2 lata mając lat 20 a czymś innym jest bycie razem 2 lata mając lat prawie 30. O naciskaniu pisałam bo mi kiedyś też bardzo zależało, bardzo szybko byłam pewna nas i naszego związku, ale ciągłe mówienie o zaręczynach tylko odstraszało TŻ. Dlatego pod tym względem wiem, co piszę ;>
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-02, 21:04   #20
KaMcIa21041991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 4
Dot.: Zaręczyny:-(

no i co w związku z tym że mam 20 lat? To znaczy, że jeszcze o pierścionku i ślubie nie mogę marzyć? Jest jakiś wyznacznik tego kiedy ma to nastąpić?20- letnia znaczy niedojrzała? i jaka jest różnica bycie ze sobą dwa lata w wieku 20 lat a w wieku 30? Niektórzy wcześniej poznają swoje połówki niż przed 30.

invisible_01
Ciesz się że Ty jesteś tak bardzo dojrzała, nie liczy się to ile jest się razem. Każdy ma inne plany i sprecyzowane w innej kolejności. Nie ma żadnych wyznaczników powtarzam po raz kolejny. I przeczytaj moje sprostowanie odnośnie pierścionka
KaMcIa21041991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 13:35   #21
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Zaręczyny:-(

Cytat:
Napisane przez KaMcIa21041991 Pokaż wiadomość
Każdy ma inne plany i sprecyzowane w innej kolejności.
I tu trafiłaś w sedno. Problem tylko w tym, że dla Twojego faceta ta kolejność nie jest taka sama, jak u Ciebie. Ja sądzę, że jak facet chce się oświadczyć, to to zrobi. A jak nie chce, to każda wymówka jest dobra.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 13:45   #22
kasia_kuku
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_kuku
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7 900
Dot.: Zaręczyny:-(

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
I tu trafiłaś w sedno. Problem tylko w tym, że dla Twojego faceta ta kolejność nie jest taka sama, jak u Ciebie. Ja sądzę, że jak facet chce się oświadczyć, to to zrobi. A jak nie chce, to każda wymówka jest dobra.
Dlatego ja jestem zdania, że powinni pogadać. Nie w stylu: KIEDY MI SIĘ W KOŃCU OŚWIADCZYSZ ?!, Tylko o tym, jakie mają plany życiowe i priorytety. Powiedz mu, co dla Ciebie najważniejsze, że czujesz, że to poważny związek i czy On chce tego samego. Jeśli powie, że tak, to na pewno to niedługo zrobi i wtedy, droga autorko, powinnaś nie naciskać, jak Ci radziły koleżanki. Ale jak będziesz czekać na to, że On się w końcu domyśli to nie jest dobry pomysł.
__________________
Nasze życie określają szanse.









Dbam o siebie,
Myślę o sobie.

kasia_kuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 19:03   #23
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Zaręczyny:-(

Cytat:
Napisane przez KaMcIa21041991 Pokaż wiadomość
Z moim lubym jesteśmy razem 3 lata, w sierpniu zaczęliśmy remont "wspólnego" gniazdka które już jest prawie gotowe, oczywiście temat ślubu poruszaliśmy a raczej ja poruszałam. To sam dotyczy zaręczyn, dawałam mu już tyle razy do zrozumienia że bardzo bym chciała że naprawdę by mnie to uszczęśliwiło, ale on obiecuje a nic w tym kierunku nie robi. Zaczęliśmy się przez to częściej kłócić, czepiam się o byle co b już mam dość tego czekania. Wcześniej mówił że jeśli przyznają mu kredyt to wtedy i nic, zaczniemy remonty i nic, trzecia rocznica i nic, teraz twierdzi że jak się wprowadzimy do nowego domku to wtedy ale zawiódł mnie już tyle razy. Często zdarza mi się przez to płakać bo może jakiś problem tkwi we mnie?
Dziewczyno, przecież Ty w ogóle nie dajesz mu szansy się wykazać - nawet gdyby chciał Ci zrobić niespodziankę i się oświadczyć, to nie ma jak i kiedy, bo Ty mu tak często o tym przypominasz i marudzisz. Odpuść na jakiś czas, pozwól mu samemu zdecydować. Macie czas przecież, a to, że chłopak chce najpierw zadbać o Waszą przyszłość, dobrze o nim świadczy


Cytat:
Napisane przez mariaantonowna Pokaż wiadomość
i co w tym złego że ma 20 lat ?
Dobrze że dziewczyna jest dojrzała a nie w wieku 30 lat mieć wsiu bzdziu w głowie a wyszaleć i byc przeoraną przez stado facetów i używanie sobie zycia chyba nie jest takie dobre ale niestety prawie każdy jest dzis ograniczonym dzieckiem wieku 26 lat bojącym się odpowiedzialnego życia
Jeśli ktoś nie wychodzi za mąż tuż po dwudziestce, to przecież nie oznacza, że ma w głowie fiu bździu i chce szaleć. A pogrubione - aż przykro czytać, że kobieta pisze coś takiego o innej kobiecie
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 21:23   #24
GRUBSTEIN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 270
Dot.: Zaręczyny:-(

Grrrggghhh :[ Nie cierpię zdesperowanych dziewczątek. Co to ma być, żeby za facetem łazić jak namolny akwizytor i błagać o łaskę płynącą z pierścienia. Przynosicie wstyd naszej płci :[
GRUBSTEIN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 07:31   #25
Kabriela
Zadomowienie
 
Avatar Kabriela
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 449
Dot.: Zaręczyny:-(

Oj dziewczyny odpuście autorce pierwszego postu, dziewczyna marzy i tak się zamarzyła, że troszkę przesadziła.
Każda z Was po jakiejś części ma rację, tylko nie musi się to odbywać w tak napiętej atmosferze.
Jeżeli chodzi o mężczyzn, to rzeczywiście odpuść ten temat, jeżeli chodzi o zaręczyny, to Oni na serio bardzo biorą to do siebie i nawet nie masz pojęcia czym potrafią się zadręczać, kiedy o tym myślą...
Jeżeli jesteście ze sobą szczęśliwi to nie psuj tego, przyjdzie czas na zaręczyny, jak Ci się nie oświadczy to co przestaniesz Go kochać? Przestaniesz być szczęśliwa?NIE!!!
Spokojnie...na serio w tym temacie naprawdę potrzebna jest cierpliwość, my mamy obcykane życie na kilka lat wcześniej, Mężczyźni myślą z dnia na dzień, a jak planują to strategicznie i bardzo długo im się schodzi, wierz mi, mojemu partnerowi też to trochę zajęło, więc spokojnie....TO ON TU DECYDUJE< BO TO ON KLĘKA PRZED TOBĄ!!!!I nie zamieniaj się rolami...a będzie dobrze.
Trzymam za Ciebie kciuki...
Kabriela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 10:11   #26
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Zaręczyny:-(

Cytat:
Napisane przez KaMcIa21041991 Pokaż wiadomość
no i co w związku z tym że mam 20 lat? To znaczy, że jeszcze o pierścionku i ślubie nie mogę marzyć? Jest jakiś wyznacznik tego kiedy ma to nastąpić?20- letnia znaczy niedojrzała? i jaka jest różnica bycie ze sobą dwa lata w wieku 20 lat a w wieku 30? Niektórzy wcześniej poznają swoje połówki niż przed 30.
Nie ma sensu od razu się denerwować i złościć. Akurat nie napisałam, że jesteś niedojrzała, bo masz 20 lat. Dla mnie różnica w wieku i stażu związku, o którym pisałam wiąże się też z zakończeniem pewnego etapu w życiu, końcem nauki, pracą i całkowitym usamodzielnieniem się. Ale to Wasz związek, Wasza przyszłość i Wasze decyzje, które powinniście ustalić wspólnie. My możemy Ci tylko z naszych doświadczeń napisać jak nasi mężczyźni reagowali na naciski i jak widzimy sytuację i tu każdy ma prawo wyrazić swoją opinię.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 11:38   #27
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Zaręczyny:-(

Cytat:
Napisane przez KaMcIa21041991 Pokaż wiadomość
no i co w związku z tym że mam 20 lat? To znaczy, że jeszcze o pierścionku i ślubie nie mogę marzyć? Jest jakiś wyznacznik tego kiedy ma to nastąpić?20- letnia znaczy niedojrzała? i jaka jest różnica bycie ze sobą dwa lata w wieku 20 lat a w wieku 30? Niektórzy wcześniej poznają swoje połówki niż przed 30.
Nie tu nie chodzi o to ile masz lat tylko jak się zachowujesz. Bo bywają rozsądne, stosunkowo dojrzałe szesnastolatki i bywają 20 letnie rozkapryszone i rozwydrzone małolaty o mentalności gimnazjalistki .

Wcale nie dziwię się twojemu TŻ że nie chce się z Tobą zaręczyć a co dopiero ożenić. Kto chciałby wiązać sobie taki kamień u szyi? A jest nadal z Tobą bo ma nadzieję że dorośniesz i zmądrzejesz.
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 16:03   #28
GRUBSTEIN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 270
Dot.: Zaręczyny:-(

A znacie może historie, w których to ONA oświadcza się jemu dając mu w ten sposób ultimatum???
GRUBSTEIN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 20:31   #29
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Zaręczyny:-(

Cytat:
Napisane przez mariaantonowna Pokaż wiadomość
i co w tym złego że ma 20 lat ?
Dobrze że dziewczyna jest dojrzała a nie w wieku 30 lat mieć wsiu bzdziu w głowie a wyszaleć i byc przeoraną przez stado facetów i używanie sobie zycia chyba nie jest takie dobre ale niestety prawie każdy jest dzis ograniczonym dzieckiem wieku 26 lat bojącym się odpowiedzialnego życia
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 20:54   #30
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: Zaręczyny:-(

Cytat:
Napisane przez GRUBSTEIN Pokaż wiadomość
A znacie może historie, w których to ONA oświadcza się jemu dając mu w ten sposób ultimatum???
Nie znam i sama bym się nie odwazyła, chyba staroświecka jestem
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.