Osoby piszące normalnym językiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-18, 21:32   #1
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776

Osoby piszące normalnym językiem


Nie wiem, czy mój wątek ma sens, ale z zamiarem założenia go nosiłam się od dawna i zaryzykuję.
Nie mam zamiaru zgromadzić tutaj osób o konkretnych zainteresowaniach (moim domem jest forum perfumowe), jedynym kryterium ma być sposób wypowiedzi- właśnie, wypowiedzi a nie połowy strony emotioników od kilku- nastu osób.
Może najlepiej, jeśli napiszę, co mi przeszkadza (poza powyższym):
-picie z dziubków
-kółko wzajemnej adoracji, brak serdeczności dla nowych osób
-język za wszelką cenę dowcipny, pełen spieszczeń i skrótów dla wtajemniczonych
To chyba na razie wystarczy...zobaczymy, co (i czy) się będzie działo. Może to strzał kulą w płot, ja wiem?
Nie wiem, czy powinnam napisać coś o sobie, eee, lepiej później to zrobię.
Czy jestem odosobniona, czy ktoś myśli podobnie?
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 22:03   #2
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy mój wątek ma sens, ale z zamiarem założenia go nosiłam się od dawna i zaryzykuję.
Nie mam zamiaru zgromadzić tutaj osób o konkretnych zainteresowaniach (moim domem jest forum perfumowe), jedynym kryterium ma być sposób wypowiedzi- właśnie, wypowiedzi a nie połowy strony emotioników od kilku- nastu osób.
Może najlepiej, jeśli napiszę, co mi przeszkadza (poza powyższym):
-picie z dziubków
-kółko wzajemnej adoracji, brak serdeczności dla nowych osób
-język za wszelką cenę dowcipny, pełen spieszczeń i skrótów dla wtajemniczonych
To chyba na razie wystarczy...zobaczymy, co (i czy) się będzie działo. Może to strzał kulą w płot, ja wiem?
Nie wiem, czy powinnam napisać coś o sobie, eee, lepiej później to zrobię.
Czy jestem odosobniona, czy ktoś myśli podobnie?
ciekawy dosc wątek....
Tak juz jest, jesli w jakims wątku siedzi grono stałych osob, to wiadomo- maja swoje skróty itd. Tworzą sie przyjaznie...i osobom z boku moze sie jedynie wydawac, ze to zamknieta grupa wzajemnej adoracji, ale zapewniam w większosci to tylko pozory...!
I..moze nie brak serdecznosci, ale brak ufnosci dla osob nowych- a to juz zalezy od wątku... Doskonale wiemy, ze trole lubia zabawe...i nikt nie lubi, jak sie go wkręca.

Autorko, wlasnie sie z inną wizażanką zastanawiamy...co to znaczy "picie z dziubków" (jesli juz piszemy normalnym językiem, to jesli chodzi o taki dziobek o którym myślę, to nie pisze się to przez " Ó" ??)
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood

Edytowane przez roux666
Czas edycji: 2009-11-18 o 22:04
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 22:09   #3
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

Ale przecież na każdym wątku społecznościowym prędzej czy później wytworzy się coś, co przez osoby nieudzielające się tam będzie postrzegane jako kółeczko wzajemnej adoracji Tutaj, jeżeli wątek się przyjmie, również.

Nie rozumiem chyba za bardzo co Cię tak drażni. Zostałaś niemiło potraktowana, jak się chciałaś do jakiegoś wątku dołączyć?

Bo rozumiem, że wzajemne słodzenie sobie, i opowiadanie co u nich w domeczku w taki śliczniutki dzioneczek może być denerwujące
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 23:12   #4
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

Hm a co masz na myśli pisząc,że denerwuje cię picie z dziubków??
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 23:42   #5
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość

Autorko, wlasnie sie z inną wizażanką zastanawiamy...co to znaczy "picie z dziubków" (jesli juz piszemy normalnym językiem, to jesli chodzi o taki dziobek o którym myślę, to nie pisze się to przez " Ó" ??)
No i od razu wpadka! Aż sprawdziłam w Atlasie ptaków, już nie zastanawiajcie się, nie miałam na myśli żadnych subiektywnych DZIUBKÓW, ale jedynie poprawnych dziÓbków.
Kurczę.

---------- Dopisano o 00:42 ---------- Poprzedni post napisano o 00:26 ----------

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Ale przecież na każdym wątku społecznościowym prędzej czy później wytworzy się coś, co przez osoby nieudzielające się tam będzie postrzegane jako kółeczko wzajemnej adoracji Tutaj, jeżeli wątek się przyjmie, również.

Nie rozumiem chyba za bardzo co Cię tak drażni. Zostałaś niemiło potraktowana, jak się chciałaś do jakiegoś wątku dołączyć?
Może i masz rację, celowo przesadziłam z określeniem swojego stanowiska, żeby wyraźniej było widać, o co chodzi.
Absolutnie nie mogę powiedzieć, żebym została gdziekolwiek niemile potraktowana, może, co najwyżej nie tak, jak traktuje się inne uczestniczki (słaby odzew na posty).
Liczę się z tym, że moje zdanie będzie krytykowane.
Liczę jednak i na to również, że znajdzie się ktoś, kto myśli podobnie.
Żeby było jasne, nie czuję się skrzywdzona, źle potraktowana itd.
Powinnam dodać, że zależy mi na poznawaniu osób nie tylko z mojego kręgu zainteresowań.
Ciekawa byłam, co z tego wyniknie.
Najdotkliwsze w kółku adoracji jest dla mnie to, że właściwie wystarcza, żeby tylko pokazać lub lub i wszystkim jest fajnie. Wszystkim? Mnie nie.
Nudy, panie.
Oczywiście, na wątku, plotkowym szczególnie, jest się dla przyjemności, ja jednak szukam osób, które wypowiedź traktują, ja wiem jak to określić? Starannie.
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 06:29   #6
mtynai
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 754
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

Cytat:
Napisane przez madmuazelle Pokaż wiadomość
Hm a co masz na myśli pisząc,że denerwuje cię picie z dziubków??
no właśnie (?)
co oznacza "picie z dzióbków"? jak już ktoś dobrze zauważył, język którym piszesz nie jest jednak zrozumiały dla wszystkich.

poza tym uważam, że emotikony są po to, by ich używać. Na forum ciężko wyrazić odpowiednio emocje i czasami nasza wypowiedź może być źle zinterpretowana, a emotikony pozwalają na to, żeby poniekąd wyrazić swoje emocje i odczucia.
__________________
No matter how great the talent or efforts, some things just take time.
You can't produce a baby in one month by making nine women pregnant.

Warren Buffet
mtynai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 09:29   #7
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
No i od razu wpadka! Aż sprawdziłam w Atlasie ptaków, już nie zastanawiajcie się, nie miałam na myśli żadnych subiektywnych DZIUBKÓW, ale jedynie poprawnych dziÓbków.
Kurczę.
A nie "kurcze"?
Nadal nie wiemy o co Ci chodzi z tymi dzióbkami.
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-19, 10:11   #8
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Nadal nie wiemy o co Ci chodzi z tymi dzióbkami.
Z tego, co zrozumiałam to o poprawność ortograficzną.

A co do tematu wątku to tak:
-osoby, które siedzą tu już nawet po kilka lat znają się nawzajem, kojarzą swoje nicki i takie tam, rozmawiają ze sobą, odnosza się do siebie, dla mnie to normalne.
-pieszczenie się (misiaczki pysiaczki te sprawy) i przesładzanie w każdym możliwym zdaniu tez uważam za zbędne
-jeżeli chodzi o humor to sądzę, że jest on potrzebny, bo forum byłoby sztywne

Generalnie nie popadajmy ze skrajności w skrajność.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 10:44   #9
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
A nie "kurcze"?
Nadal nie wiemy o co Ci chodzi z tymi dzióbkami.
Poprawna forma to "kurczę"- jedno kurczę, tak, jak jedno cielę. W tym wypadku mamy do czynienia z przypadkiem o nazwie wołacz- O KURCZĘ!
"Picie z dzióbków" a w formie rozwiniętej "spijanie nektaru z dzióbków" jest przenośnią i oznacza kadzenie sobie (mam wytłumaczyć?), cukrzenie- mówienie słodkich słówek (nie dosłownie) i wdzięczenie się- znów piszę z przesadą, bo widzę, że posługuję się najwyraźniej niezrozumiałym językiem.
Emotikony- wiem, do czego służą i są często przydatne, ale, jak ze wszystkim- co za dużo, to niezdrowo. Mnie wstawianie emotikonów zamiast wypowiedzi się nie podoba.
Zdanie na temat kółek adoracji nie jest takie znów odosobnione- szczególnie wychodzi ta sprawa na spotkaniach w "realu"- poznałam wiele bardzo ciekawych i sympatycznych osób, które nie udzielają się na wizażu właśnie z powodów wymienionych przeze mnie. Takie osoby nie napiszą, że chciałyby być traktowane cieplej niż to się stało. Nie napiszą nic więcej.
Jeszcze ważna sprawa. Dlaczego determinującym zachowanie osób z danej grupy ma być tylko przynależność do niej? Czy już nie istnieje ciekawość, co jest w drugim, świeżo poznanym człowieku? Nawet, jeśli ryzykuje się spotkanie z trollem, to ta obawa może zamknąć drzwi przed nosem (przenośnia) komuś fajnemu.
Ja wielokrotnie byłam w grupach, bardzo zżytych, które nową osobę witały z otwartymi ramionami.

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
A co do tematu wątku to tak:
-osoby, które siedzą tu już nawet po kilka lat znają się nawzajem, kojarzą swoje nicki i takie tam, rozmawiają ze sobą, odnosza się do siebie, dla mnie to normalne.
-pieszczenie się (misiaczki pysiaczki te sprawy) i przesładzanie w każdym możliwym zdaniu tez uważam za zbędne
-jeżeli chodzi o humor to sądzę, że jest on potrzebny, bo forum byłoby sztywne

Generalnie nie popadajmy ze skrajności w skrajność.
Nie wiem, do czego odnosi się twoja wypowiedź?
Czy moje stanowisko jest skrajne?
Co miałaś na myśli pisząc o poczuciu humoru?

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Jeszcze bardzo ważna kwestia- nie założyłam tego wątku, by dyskutować z osobami mającymi przeciwne zdanie. U podłoża wielu pytań do mnie (nie mówię, że koniecznie wszystkich) tkwi niezgoda na mój punkt widzenia.
I tak samo ja mam do niego prawo, jak i moi przeciwnicy do swojego zdania.
Najbardziej zależało mi na tym, by przekonać się, czy są osoby, które myślą podobnie do mnie, niekoniecznie w całej rozciągłości, ale czują, o co mi chodzi.
Tak, nie bez powodu używam słowa "czują"- bo kwestii, które dotyczą wrażliwości, wyczucia nie da się prosto wytłumaczyć.
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 11:39   #10
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

a ja wszystko rozumiem
no może poza trollami, też jestem nieufna w stosunku do innych, bo troll nie tylko się bawi ale kłamie i oszukuję, może nawet zranić.
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 12:06   #11
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

Cytat:
Napisane przez evela28 Pokaż wiadomość
a ja wszystko rozumiem
no może poza trollami, też jestem nieufna w stosunku do innych, bo troll nie tylko się bawi ale kłamie i oszukuję, może nawet zranić.
Dziękuję, już byłam bliska zwątpienia. Bardzo się cieszę!
A z trollem nie wiem, jak to jest mieć do czynienia- na szczęście, jak widzę.
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-19, 12:15   #12
famka89
Zadomowienie
 
Avatar famka89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: zdolnyśląsk
Wiadomości: 1 041
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
"Picie z dzióbków" a w formie rozwiniętej "spijanie nektaru z dzióbków" jest przenośnią i oznacza kadzenie sobie (mam wytłumaczyć?), cukrzenie- mówienie słodkich słówek (nie dosłownie) i wdzięczenie się- znów piszę z przesadą, bo widzę, że posługuję się najwyraźniej niezrozumiałym językiem.
Pierwszy raz w życiu o tym słyszę

Możliwe ,iż masz rację pisząc to wszystko - ja nie czuję się odtrącona mimo ,że jestem "nowa". I nie mam do nikogo żalu ,że przywita się ze znajomą na forum lub zboczą czasem lekko z tematu

Wszystko dla ludzi , a jeśli ktoś obrusza się z tego powodu to przyczyna wydaję mi się leżeć gdzieś indziej - nie na forum - lecz w samej osobie.
famka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 13:08   #13
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

Nie sądziłam, że to picie/spijanie z dzióbków wywoła tyle wątpliwości To jest chyba dość powszechne sformułowanie...

Ja też rozumiem o co chodzi autorce.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 13:11   #14
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

napiszę co mnie trochę drażni - wyśmiewanie się z problemów innych wizażanek. często jest tak, że jak już ktoś zacznie, to wtedy leci już lawinowo. tysiąc pięćset postów mniej więcej tej samej szyderczej treści. na początku może się wydawać to nawet zabawne, ale wiadomo - co za dużo to nie zdrowo, poza tym często problem który dla innych może wydawać się śmieszny, akurat na daną chwilę, dla danej osoby jest problemem nie do rozwiązania...
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 13:15   #15
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

Luuuzik, wiem wlasciwie o co Ci chodzi,
i pod tym, ze ludzie sobie słodzą, kwiatuszki wysyłają na dzien dobry (rozumiem jesli chodzi o jakas okazje) i caluja sie non stop to mi sie słabo robi.

i taaak Kofana Autorko...wszystko stało sie jasne buź i milusiego dnia!!

heh, sorry.
Ja bym w tym wątku zwróciła uwage tez na poprawnosc pisowni, zasady ortograficzne i takie tam utrudniające czytanie pierdółki. oo albo co mnie wkurza, ze niektore wizażanki maja w swoich wypowiedziach taaką czcionę niewyrazna, na dodatek pochylona i podkreslona i rozowym kolorem. Przyznam sie- takie posty omijam szerokim łukiem i nie czytam
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 14:07   #16
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

Cytat:
Napisane przez famka89 Pokaż wiadomość
Pierwszy raz w życiu o tym słyszę

Możliwe ,iż masz rację pisząc to wszystko - ja nie czuję się odtrącona mimo ,że jestem "nowa". I nie mam do nikogo żalu ,że przywita się ze znajomą na forum lub zboczą czasem lekko z tematu

Wszystko dla ludzi , a jeśli ktoś obrusza się z tego powodu to przyczyna wydaję mi się leżeć gdzieś indziej - nie na forum - lecz w samej osobie.
Chciałam założyć wątek OTWARTY dla nowych osób, tak samo, jak i dla reszty.
To, że, jak napisałaś "się obruszam" nie znaczy, że mam do kogoś żal- nie odpowiada mi to, parafrazując twoje słowa- NIE WSZYSTKO MUSI WSZYSTKIM PASOWAĆ i nie znaczy to, że ci "inni" mają problem.
Chciałam, żeby gdzieś było inaczej- i tu, mam nadzieję, będzie.
Choć na razie naprawdę niepotrzebnie tracę energię na tłumaczenia, zamiast przywitać osoby zrozumiane.

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość

i taaak Kofana Autorko...wszystko stało sie jasne buź i milusiego dnia!!
O to to!
Witam Szanowną Panią.

Masz rację, trzeba zadbać o czytelność, o błędach ort. wolę nie mówić po plamie, jaką dałam...

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
napiszę co mnie trochę drażni - wyśmiewanie się z problemów innych wizażanek. często jest tak, że jak już ktoś zacznie, to wtedy leci już lawinowo. tysiąc pięćset postów mniej więcej tej samej szyderczej treści. na początku może się wydawać to nawet zabawne, ale wiadomo - co za dużo to nie zdrowo, poza tym często problem który dla innych może wydawać się śmieszny, akurat na daną chwilę, dla danej osoby jest problemem nie do rozwiązania...
Na szczęście ja się z tym nie spotkałam, ale moje forum (perfumy) jest specyficzne- tam problemy są głównie zapachowe...
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 14:11   #17
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Na szczęście ja się z tym nie spotkałam, ale moje forum (perfumy) jest specyficzne- tam problemy są głównie zapachowe...
takie sytuacje zdarzają się m.in. na forum Intymnie...
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 14:14   #18
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Nie sądziłam, że to picie/spijanie z dzióbków wywoła tyle wątpliwości To jest chyba dość powszechne sformułowanie...

Ja też rozumiem o co chodzi autorce.
Witaj, Lexie. Właśnie podczytałam twój blog- napiszę więcej, w swoim czasie...o ile ciągłość wątku uda się zachować, bo karkołomne to zadanie.
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 14:17   #19
graffka
Zadomowienie
 
Avatar graffka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Germany
Wiadomości: 1 732
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

zaciekawił mnie tytuł ale tak naprawdę nie wiem o czym jest wątek Autorka porusza problem "odrzucenia" nowych, słodzenia sobie wzajemnie i ortografii ale co w związku z tym?Chętnie przyłączę się do dyskusji tylko nie wiem na jaki temat
Mnie też denerwuje jak ktoś pisze w taki sposób ale takie osoby chcą się pewnie wyróżnić z tłumu więc nie widze w tym nic złego (w tym wyróżnieniu) ale bez przesady oczywiście. Co do ortografii jestem na to cięta oczywiście pomijam dyslekcję, dysortografię i inne dolegliwości. Pozdrawiam autorkę wątku i życzę zrozumienia.
PS.Będę tu zaglądała chyba spodobał mi się wątek o niczym
__________________
Wymiana książek
Wymiana kosmetyków
Wymiana ciuchów

Kochać i być kochanym to jakby z dwóch stron grzało nas słońce
graffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-19, 14:32   #20
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
takie sytuacje zdarzają się m.in. na forum Intymnie...
To bardzo przykre, Milutku, moderator powinien zadziałać.
A jednak i ja pamiętam, kiedy ktoś powiedział, że denerwują go i nie rozumie ludzi z nadwagą, którzy nic z tym nie potrafią zrobić, tylko ciągle zaczynają "od jutra". Łatwo oceniać "z zewnątrz" (dodam, że nie mam problemów z wagą, nawet mogłabym ważyć trochę więcej).

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Cytat:
Napisane przez graffka Pokaż wiadomość
zaciekawił mnie tytuł ale tak naprawdę nie wiem o czym jest wątek Autorka porusza problem "odrzucenia" nowych, słodzenia sobie wzajemnie i ortografii ale co w związku z tym?Chętnie przyłączę się do dyskusji tylko nie wiem na jaki temat
Mnie też denerwuje jak ktoś pisze w taki sposób ale takie osoby chcą się pewnie wyróżnić z tłumu więc nie widze w tym nic złego (w tym wyróżnieniu) ale bez przesady oczywiście. Co do ortografii jestem na to cięta oczywiście pomijam dyslekcję, dysortografię i inne dolegliwości. Pozdrawiam autorkę wątku i życzę zrozumienia.
PS.Będę tu zaglądała chyba spodobał mi się wątek o niczym
Na razie chyba musi być o niczym, bo poruszam temat porozumiewania się i pewnych zachowań. Dyskusja już była, na temat tego mniej więcej, że nie ma problemu tam, gdzie go widzę.
Przyszło mi coś do głowy- nie wiem, czy to tylko moje odczucie- te same osoby, które piszą "frymuśnie", na PW przechodzą na normalny język, poza tym to nie pojedyncze osoby chcą się wyróżnić, ale CAŁY wątek jest taki (prawie), wyróżniają się ci, którzy- jak pisałam w tytule- posługują się normalnymi (bez stylizacji i udziwnień) wyrażeniami.
A ploteczki o wszystkim to jest wątek o czymś?
Czyż nie szlachetniejsza jest sztuka pisania abstrakcyjnego (nawiązanie do malarstwa)- jeśli założyć, że zostanie tak, jak jest.
Zaglądaj często, Graffko, bo nie wiadomo, jak długo...
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 15:23   #21
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
-picie z dziubków
-kółko wzajemnej adoracji, brak serdeczności dla nowych osób
-język za wszelką cenę dowcipny, pełen spieszczeń i skrótów dla wtajemniczonych
Moja wypowiedź odnosiła się do całego postu a najbardziej do tego co wyżej.

Poczucie humoru również, bo nadmieniłaś o tym.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 15:28   #22
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

Cytat:
Napisane przez graffka Pokaż wiadomość
zaciekawił mnie tytuł ale tak naprawdę nie wiem o czym jest wątek Autorka porusza problem "odrzucenia" nowych, słodzenia sobie wzajemnie i ortografii ale co w związku z tym?Chętnie przyłączę się do dyskusji tylko nie wiem na jaki temat
Mnie też denerwuje jak ktoś pisze w taki sposób ale takie osoby chcą się pewnie wyróżnić z tłumu więc nie widze w tym nic złego (w tym wyróżnieniu) ale bez przesady oczywiście. Co do ortografii jestem na to cięta oczywiście pomijam dyslekcję, dysortografię i inne dolegliwości. Pozdrawiam autorkę wątku i życzę zrozumienia.
PS.Będę tu zaglądała chyba spodobał mi się wątek o niczym
Dysleksja .

Przyznam, że też nie wiem o czym ten wątek. Znaczy mam przyjść, powiedzieć, że też tak mam, zostanę przywitana i już?
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 15:34   #23
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Dysleksja .

Właśnie mam wrażenie, że ten wątek zmieni się wkrótce w takie wypominanie błędów osobom które twierdzą, że poprawność w postach jest dla nich najważniejsza.

Autorko, teoretycznie rozumiem Twoje racje, ale tak naprawdę, to po co założyłaś ten wątek? Żeby podyskutować o czymś konkretnym, czy tak po prostu?
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 15:48   #24
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Właśnie mam wrażenie, że ten wątek zmieni się wkrótce w takie wypominanie błędów osobom które twierdzą, że poprawność w postach jest dla nich najważniejsza.
bo błędy dają po oczach, zwłaszcza wtedy, gdy stawia je osoba, która sama pisze o poprawnej pisowni :P
to chyba logiczne.
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 15:50   #25
kumkumkum1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 372
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

Hmmm, ja zrozumiałam, że wątek ma się rozwinąć w kierunku luźnej rozmowy... o wszystkim, lecz bez dużej liczby emotek, bez błędów, ma być życzliwy dla nowych itp? Czyli w jednym wątku mają skupić się ludzie, którzy nie praktykują w/w?

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
Luuuzik, wiem wlasciwie o co Ci chodzi,
i pod tym, ze ludzie sobie słodzą, kwiatuszki wysyłają na dzien dobry (rozumiem jesli chodzi o jakas okazje) i caluja sie non stop to mi sie słabo robi.

heh, sorry.
Ja bym w tym wątku zwróciła uwage tez na poprawnosc pisowni, zasady ortograficzne i takie tam utrudniające czytanie pierdółki. oo albo co mnie wkurza, ze niektore wizażanki maja w swoich wypowiedziach taaką czcionę niewyrazna, na dodatek pochylona i podkreslona i rozowym kolorem. Przyznam sie- takie posty omijam szerokim łukiem i nie czytam
Mnie jeszcze denerwuje pisanie raz litera duża raz mała, takie coś: KuMkUmKuM LaLa JaK FaJnIe HaHa

Co do emotek to ja je popieram, ale powinny być jakieś ograniczenia w ich stosowaniu, np. 1 emotek na 50 wyrazów. Heh

Pozdrawiam
kumkumkum1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 16:03   #26
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość

Przyznam, że też nie wiem o czym ten wątek. Znaczy mam przyjść, powiedzieć, że też tak mam, zostanę przywitana i już?
Ja też nie wiem, o czym ten wątek BĘDZIE, na razie w zupełności mi wystarcza, że "też tak masz" (jeśli to nie było powiedziane z przekąsem) a witam Cię z otwartymi ramionami. Przecież, mam nadzieję, poznamy się lepiej.
Dla mnie to bardzo ważne kryterium "też tak mieć" i "rozumieć, o co chodzi" w tym, co piszę. Naprawdę.

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Właśnie mam wrażenie, że ten wątek zmieni się wkrótce w takie wypominanie błędów osobom które twierdzą, że poprawność w postach jest dla nich najważniejsza.
Chyba jednak tak nie będzie, błędy mogą zdarzyć się każdemu (he, he), a poprawienie to nie to samo, co wytykanie.
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 16:05   #27
MaliMariposa
Zakorzenienie
 
Avatar MaliMariposa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nevermind
Wiadomości: 3 173
GG do MaliMariposa
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

mi tam emotki nie przeszkadzają, ale co do przyjmowania nowych osób na pewnym wątku gdzie byłyśmy z wizażankami dośc 'zwiazane; przyjmowalysmy kazdego bardzo chetnie. I tu się okazało że jadna z nas podaje się za kogos innego a tak naprawde byla znajoma jednej z dziewczyn i to wykorzystywala :/ Nie wiem jak inne dziewczyny ale ja teraz nowe osoby traktuje z dystansem :/
MaliMariposa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 16:16   #28
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość

Autorko, teoretycznie rozumiem Twoje racje, ale tak naprawdę, to po co założyłaś ten wątek? Żeby podyskutować o czymś konkretnym, czy tak po prostu?
No cóż, najbardziej chciałam, żeby nie było tu tego, co mi się nie podoba gdzie indziej i co spowodowało, że poza tematycznymi przestałam się udzielać.
Wierzyłam, że nie jestem jedyna.
Temat zazwyczaj rodzi się sam i wynika z codzienności po prostu.
I mam nadzieję, że przyjdzie na to czas.

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------

Cytat:
Napisane przez kumkumkum1986 Pokaż wiadomość
Hmmm, ja zrozumiałam, że wątek ma się rozwinąć w kierunku luźnej rozmowy... o wszystkim, lecz bez dużej liczby emotek, bez błędów, ma być życzliwy dla nowych itp? Czyli w jednym wątku mają skupić się ludzie, którzy nie praktykują w/w?



Mnie jeszcze denerwuje pisanie raz litera duża raz mała, takie coś: KuMkUmKuM LaLa JaK FaJnIe HaHa

Co do emotek to ja je popieram, ale powinny być jakieś ograniczenia w ich stosowaniu, np. 1 emotek na 50 wyrazów. Heh

Pozdrawiam
Tak, tak, trafnie wszystko ujęłaś.

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Moja wypowiedź odnosiła się do całego postu a najbardziej do tego co wyżej.

Poczucie humoru również, bo nadmieniłaś o tym.
Poczucie humoru jest zbawienne (nie ufam osobom, które go nie mają), ale dowcipkowanie za wszelką cenę, robienie z tego nie pisanej reguły z poczuciem humoru nie ma nic wspólnego i MNIE męczy.

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Cytat:
Napisane przez MaliMariposa Pokaż wiadomość
mi tam emotki nie przeszkadzają, ale co do przyjmowania nowych osób na pewnym wątku gdzie byłyśmy z wizażankami dośc 'zwiazane; przyjmowalysmy kazdego bardzo chetnie. I tu się okazało że jadna z nas podaje się za kogos innego a tak naprawde byla znajoma jednej z dziewczyn i to wykorzystywala :/ Nie wiem jak inne dziewczyny ale ja teraz nowe osoby traktuje z dystansem :/
Rozumiem, mimo wszystko wolę być zawiedziona takimi osobami, nawet oszukana, niż nabierać dystansu do nowych, którzy niczemu nie są winni.

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

A mogą czuć się zawiedzeni.
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 16:20   #29
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

Cytat:
Napisane przez MaliMariposa Pokaż wiadomość
mi tam emotki nie przeszkadzają, ale co do przyjmowania nowych osób na pewnym wątku gdzie byłyśmy z wizażankami dośc 'zwiazane; przyjmowalysmy kazdego bardzo chetnie. I tu się okazało że jadna z nas podaje się za kogos innego a tak naprawde byla znajoma jednej z dziewczyn i to wykorzystywala :/ Nie wiem jak inne dziewczyny ale ja teraz nowe osoby traktuje z dystansem :/
o to o toooo
nieraz spotkałam sie juz z taką sytuacją.
I wcale mnie to nie bawi.
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 16:21   #30
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Osoby piszące normalnym językiem

Czyli mamy rozumieć, że ten wątek ma na celu jakieś forumowe "zapoznanie się" z dziewczynami, które również nie lubią nadmiernego słodzenia sobie, "slangów społecznościowych" itp itd?
Temat się pewnie wyklaruje, chociaż początki mogą być trudne
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.