Problem z wyborem sali - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-08, 08:51   #1
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw

Problem z wyborem sali


Witajcie. Proszę Was serdecznie o pomoc.
Mamy problem z wyborem sali. Na 99% spodobala nam się sala w hotelu w okolicach Krakowa. Jedeynym minusem (nie wiem czy mały czy dużym) jest to, iż sala do tańczenia jest osobno z salą konsumpcyjną. Z jednej sali widać drugą, ale są przedzielone takim jakby szerokim korytarzem długości ok. 2-3 metrów. I tak się zastanawiamy, bo wszystko jest ok tylko jak to wygląda organizacyjnie. Np pierwszy taniec czy też oczepiny. Wszyscy z sali jadalnej przechodzą do tanecznej? Czy też skoro widać jedną salę z drugiej to z drugiej sali na nas patrzą?
Jakie są Wasze obserwacje?
Ja nigdy nie byłam na weselu w dwóch salach i dlatego nie wiem za bardzo co robić i jakby to miało wyglądać?
A może dać sobie spokój i szukać czegoś z jedną salą?
Dziękuję bardzo za wszelkie podpowiedzi. Ja już tyle sal naoglądałam, już mam mętlik w głowie, a ta spodobała nam się odrazu. Tylko ten jeden mały minus
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 09:46   #2
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Problem z wyborem sali

Sa plusy mi minusy. Plus taki ze cieszej bedzie na sali na ktorej siedza i rozmawiaja a minus taki ze nie kazdemu moze chcec sie wstac i obserwowac jakas zabawe. Mysle sobie ze jezeli Wam sie tam podoba to jest najwazniejsze
nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 18:22   #3
asikkk
Raczkowanie
 
Avatar asikkk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 298
Dot.: Problem z wyborem sali

ja bym szuykala innej, bo u mnie bedzie kilka osob w starszym wieku, ktore w ogole nie beda tanczyc, a jedna osoba to w ogole bedzie miala problem zeby wstac od stolu, wiec nie sadze zeby czuly sie dobrze non stop siedzac przy stole i tylko wyginajac szyje jak zyrafa zeby cokolwiek zobaczyc...ale to moj puknt widzenia pozdrawiam
asikkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 09:13   #4
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Problem z wyborem sali

Ja uważam że osobne sale to duży plus. I sama zresztą taką mam.

Byłam na kilku weselach gdzie na jednej ogromnie dużej sali była i konsumpcja i tańce i zupełnie mi się to nie podobało.
Po pierwsze, na takiej sali jest za głośno i goście, którzy akurat nie mieli ochoty na tańce tylko na rozmowe musieli się nawzajem przekrzykiwać - halas niesamowity. Nie każdy w danym momencie ma ochote na tance i słuchanie muzki ktora mu nie odpowiada, a na takiej sali jest jakby zmuszony. Zwłaszcza babcie i starsze ciocie narzekają że za głośno.
Druga sprawa to taka że od tańców i hołubcow na parkiecie strasznie się kurzy, a potem ten kurz spod butów osiada na wędlinach i ciastach...... wrrrrr okropność
Uważam, ze sala taneczna powinna być osobna, choć w bliskim sąsiedztwie sali konsumpcyjnej. Takie jest moje zdanie.

Myślę że odległość 2-3 metrów nie jest ogromnym dystansem i starsi dadzą sobie rade żeby na chwile podejść na sale taneczną, poza tym zawsze można tam dostawić dla nich jakieś krzesła.
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 14:14   #5
JuliAnna*
Raczkowanie
 
Avatar JuliAnna*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 53
GG do JuliAnna*
Dot.: Problem z wyborem sali

A co to dokładnie za miejsce, może widziałam. chętnie doradzę...
JuliAnna* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 17:04   #6
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Problem z wyborem sali

Hejka. Hotel Tyniecki na ul. Tynieckiej 160.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 18:55   #7
marzka82
Rozeznanie
 
Avatar marzka82
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 502
Dot.: Problem z wyborem sali

Cytat:
Napisane przez Kattie7 Pokaż wiadomość
Druga sprawa to taka że od tańców i hołubcow na parkiecie strasznie się kurzy, a potem ten kurz spod butów osiada na wędlinach i ciastach...... wrrrrr okropność
:conf used:
To w jakich lokalach Ty bywałas?
Ja osobiście nigdy nie zauważyłam, żeby na normalnej sali kiedykolwiek się kurzyło. Owszem, kiedyś byłam na weselu w remizie, gdzie była drewniana, uginająca się, stara, nie wysprzątana podłoga... ale nie wydaje mi się, żeby w restauracji, czy lokalu przeznaczonym do takich celów ktoś pozwoli sobie na to żeby się kurzyło. To nie te czasy, walka o klienta...

Ja również widzę plusy i minusy osobnych sal. Tych ostatnich jest zdecydowanie więcej. Z własnych obserwacji wiem, że starsi goście właśnie chcę być na sali gdzie się tańczy. Mogą wtedy popatrzeć sobie na innych, jak się bawią, na parę młodą itd. Dla nich to taka rozrywka.
Jeżeli chodzi o hałas... no nie przesadzajmy, na weselach nie jest aż tak głośno, żeby nie dało się rozmawiać!! Przecież to nie o to chodzi! Poza tym zawsze starsze osoby można posadzić nieco dalej, nie przy samym głośniku

Decyzja oczywiście należy do Was. Jeżeli jest to rzeczywiście krótki, szeroki korytarzyk to czemu nie. Tylko czy z pewnej odległości (przecież stoły nie będą stały pod tym korytarzem) rzeczywiście będzie widać co będzie się działo na drugiej sali?
Ja jestem jednak za jedną salą, ale to Wam ma się podobać więc wybierzcie taką, która Wam najbardziej odpowiada.

Pozdrawiam
__________________
...................\!/
...............( @ @ )
..........oOO-(_)-OOo
...Nie jedź szybciej, niż twój anioł stróż umie latać...
marzka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-11, 07:44   #8
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Problem z wyborem sali

Cytat:
Napisane przez marzka82 Pokaż wiadomość
:conf used:
To w jakich lokalach Ty bywałas?
Ja osobiście nigdy nie zauważyłam, żeby na normalnej sali kiedykolwiek się kurzyło. Owszem, kiedyś byłam na weselu w remizie, gdzie była drewniana, uginająca się, stara, nie wysprzątana podłoga... ale nie wydaje mi się, żeby w restauracji, czy lokalu przeznaczonym do takich celów ktoś pozwoli sobie na to żeby się kurzyło. To nie te czasy, walka o klienta...
ale to nie o to chodzi że lecą tumany kurzu i to widoczne tumany kurzu... nieee...
na posprzatanej podłodze tez szybko osiada kurz, tym bardziej przy dużej ilości osób które zawsze coś naniosą w ciągu kilku godzin. Potem przy tańczeniu i zabawie to świństwo nie leży sobie spokojnie na parkiecie tylko wzbija się w powietrze i fruwa po całej sali
(heh, no tumanów kurzu na weselu jeszcze nie widziałam )

Cytat:
Napisane przez marzka82 Pokaż wiadomość
Ja również widzę plusy i minusy osobnych sal. Tych ostatnich jest zdecydowanie więcej. Z własnych obserwacji wiem, że starsi goście właśnie chcę być na sali gdzie się tańczy. Mogą wtedy popatrzeć sobie na innych, jak się bawią, na parę młodą itd. Dla nich to taka rozrywka.
My mamy osobne sale, a dla gości którym nie będzie się chciało iśc do sali tanecznej żeby sobie pooglądac tańczących mamy dwa telebimy na ścianie w sali konsupcyjnej i podląd z podsłuchem z sali tanecznej /ach, ta technika multimedialna /

Edytowane przez Taverney
Czas edycji: 2008-12-11 o 16:51 Powód: post pod postem
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 11:14   #9
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Problem z wyborem sali

Kattie7, czy nie masz przypadkiem wesele w hotelu Kontrast?
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 11:53   #10
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Problem z wyborem sali

Cytat:
Napisane przez Iwa_iw Pokaż wiadomość
Kattie7, czy nie masz przypadkiem wesele w hotelu Kontrast?
Dokładnie tak

a znasz? byłaś?
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 12:54   #11
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Problem z wyborem sali

Nie, nie znam, ale dzwoniłam tam i właśnie Pani odpowiedzialna za organizację wesel opowiadała mi o tych telebimach
My zdecydowaliśmy się na hotel tyniecki.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-11, 11:36   #12
FORINA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
Dot.: Problem z wyborem sali

Witam,
mamy zarezerwowana sale w hotelu tynieckim, chcialabym sie dowiedziec jakie sa Wasze doswiadczenia i czy mamy zwrocic na cos szczegolna uwage,bo klamka juz zapadla i tam bedziemy miec weseleA informacji na temat tego hotelu jest dosyc skromnie!
FORINA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:39.