Znalazłam krem z niegroźnym składem. Znacie go? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-17, 09:07   #1
Oklahoma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19

Znalazłam krem z niegroźnym składem. Znacie go?


Ava, Krem z wyciągiem z pomidora

Lekki krem z ekstraktem z owoców pomidora o dużej ilości likopenu, witamin A, C, B oraz innych składników mineralnych. Zawarty w ekstrakcie likopen bardzo skutecznie wyłapuje wolne rodniki, przeciwdziała procesom starzenia się skóry, chroni ją przed zanieczyszczeniem środowiska i szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Krem z wyciągiem z pomidora wygładza i odżywia skórę twarzy, szyi i dekoltu, zdecydowanie podnosi poziom jej nawilżenia, ujednolica koloryt. Poprawia jej jędrność. Sprawia, że skóra staje się jędrna i elastyczna. Krem przeznaczony jest dla każdej cery, szczególnie zaś wrażliwej. Polecany w naturalnej kuracji odmładzającej.

Skład: Aqua, Isodecyl Neopentanoate, Prunus Armenica, Solanum Lycopersicum, Rosmarinus officinalis, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Soybean Oil, Glycerin, Coco-caprylate/Caprate, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Olive Oil, Olive Oil (Olea Europea),Olivee Oil Unsaponifiables, Xathan Gum, Carbomer, Triethanoloamine, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Perfume

Cena: ok. 11 zł / 50 ml
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 9168.jpg (16,4 KB, 20 załadowań)
Oklahoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 10:04   #2
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Znalazłam krem z niegroźnym składem. Znacie go?

Mnie także zaintrygował ten pomidor, niegroźny skład i nieznana firma. Krem glądałam go w sklepie i zdaje się, że skład z KWC jest już nieaktualny.
Nie jestem w stanie odtworzyć nowego składu, ale tym, co mnie skutecznie zniechęciło do Avy był isopropyl myristate.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 10:09   #3
Oklahoma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19
Dot.: Znalazłam krem z niegroźnym składem. Znacie go?

JEszcze zaintrygował mnie ten.

Ava, Krem ogórkowy wybielający

Lekki, nawilżający krem przeznaczony do każdej cery, nawet najbardziej wrażliwej. Zawiera bogate w substancje aktywne wyciągi wybielające skórę i zmniejszający przebarwienia (plamki, blizny, piegi): - z ogórka o działaniu tonizującym, - z morwy bogatej w rutynę i witaminę C wyłapującą wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry oraz stymulującą metabolizm komórkowy. Krem Ogórkowy AVA nawilża i wygładza skórę twarzy, szyi i dekoltu. Poprawia jej elastyczność i napięcie, rozjaśnia przebarwienia. Pozostawia aksamitną, delikatną, prawie matową skórę. Polecany zarówno na noc jak i na dzień pod makijaż.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 9170.jpg (14,4 KB, 6 załadowań)
Oklahoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 10:11   #4
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Znalazłam krem z niegroźnym składem. Znacie go?

Pamiętam, że ten ogórkowy polecano na stronie Różańskiego.

Edit:

Laboratorium Kosmetyczne AVA produkuje krem ogórkowy przeciw piegom, wzbogacony w wyciąg z morwy (Mulberry, Extract of mulberry) - pojemniki plastikowe w kartonikach, po 50 ml.
Krem ma barwę białą z lekim odcieniem kremowoszarym, konsystencję lekką, zapach przyjemny. Zawiera wodę, stearynian glicerylu, ceteareth 20 i 12, alkohol cetearylowy, palmitynian cetylu (Cetyl Palmitate), parafinę płynną, glicerynę, glikol propylenowy, wyciąg z ogórka, glikol butylenowy (Butylene Glycol), wyciąg z morwy, mirystynian izopropylu (Isopropyl Myristate), dimetikon, trójetanolaminę, karbomer, metylparaben, propylparaben, DMDM Hydantoin, fenoksyetanol, zapach, EDTA.
Krem ogórkowy AVA jest łatwy do rozprowadzenia, szybko ulega wchłonięciu w skórę. Wyciąg z ogórka i morwy to naturalne inhibitory tyrozynanzy, dzięki czemu działają wybielająco na skórę. Krem wykazuje też wpływ nawilżający, pojędrniający i przeciwwysiękowy. Rozmiękcza naskórek i blizny. Skóra podrażniona może odczuwać pieczenie z uwagi na obecność fenoksyetanolu i hydantoiny w kremie. Poza tym krem nie wykazywał działań ubocznych podczas naszych testów i korzystnie wpływał na skórę z plamami.

http://www.luskiewnik.gower.pl/informacje_kwiecien.html

Wersja pomidorowa jest pewnie zbliżona do tej, tyle, że zamiast ogórka występuje pomidor. Nic specjalnego.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 13:00   #5
Oklahoma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19
Dot.: Znalazłam krem z niegroźnym składem. Znacie go?

No ale jak widzę to opinia o tym ogórkowym ze strony różańskiego jest całkiem całkiem

Nikt nie stosował osobiście tego kremu?
Oklahoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 14:55   #6
Oklahoma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19
Dot.: Znalazłam krem z niegroźnym składem. Znacie go?

Nikt nie zna tego kremu ogórkowego z własnego doświadczenia?
Oklahoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 15:01   #7
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Znalazłam krem z niegroźnym składem. Znacie go?

Mnie też zaintrygował ten ogórkowy
Ale u siebie go nei widziałam tak szczerze powiedziawszy....
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-17, 15:04   #8
Oklahoma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19
Dot.: Znalazłam krem z niegroźnym składem. Znacie go?

Ciekawe czy poradziłby sobie z sinoróżowymi plamkami po trądziku.
Oklahoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 15:36   #9
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Znalazłam krem z niegroźnym składem. Znacie go?

Moja mama kupila karotenowy krem z tej serii. I to był niewypał. Dostała od niego uczulenia. Ja też spróbowałam go kilka razy i mnie wysypało.
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 16:10   #10
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Znalazłam krem z niegroźnym składem. Znacie go?

Cytat:
Napisane przez Oklahoma
Skład: Aqua, Isodecyl Neopentanoate, Prunus Armenica, Solanum Lycopersicum, Rosmarinus officinalis, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Soybean Oil, Glycerin, Coco-caprylate/Caprate, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Olive Oil, Olive Oil (Olea Europea),Olivee Oil Unsaponifiables, Xathan Gum, Carbomer, Triethanoloamine, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Perfume

Cena: ok. 11 zł / 50 ml
Mnie Isodecyl Neopentanoate zapycha, ale wiadomo, że każdego zapycha co innego - więc nie chcę nikogo zniechęcać.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 17:09   #11
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: Znalazłam krem z niegroźnym składem. Znacie go?

Ja miałam ten z pomidorem,troche odżywił,wygładził buzie i co najważniejsze nie zapychał mi porów.
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-18, 13:07   #12
Oklahoma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19
Dot.: Znalazłam krem z niegroźnym składem. Znacie go?

Może jednak ktoś miał ten ogórkowy?

Widziałam go w Rossmanie w promocji za chyba 6,99zł
Oklahoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-18, 14:48   #13
cattarina
Rozeznanie
 
Avatar cattarina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 502
Dot.: Znalazłam krem z niegroźnym składem. Znacie go?

Ja go mam, ale używam jeszcze za krótko aby stwierdzić czy ma właściwości wybielające. Wierzę że ma

Narazie zauważyłam tyle:
-tani (rossmannowska promocja- 6,99zł )
- ładnie pachnie (choć zapach jest dość mocny, jak perfumy i długo wyczuwalny, może trochę duszący, ale dla mnie o.k.)
- dobrze nawilża!
- jest lekki i dobrze się wchłania
- nie matuje, ale producent wcale tego nie obiecuje ( i dobrze, bo ostatnio mam przesuszoną twarz przez te kremy matujące, w związku z czym jeszcze bardziej mi sie przetłuszcza)

Narazie tyle. Po dłuższym czasie stosowania napiszę, czy wybiela (oby!).
cattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 06:28   #14
syyyylwia
Raczkowanie
 
Avatar syyyylwia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 414
Dot.: Znalazłam krem z niegroźnym składem. Znacie go?

Ja mam krem z pomidora, jednak dla mnie nie nadaje się on do twarzy, bo jest bardzo perfumowany, przez co podraznia. Ale poniewaz zapaszek tego kremu jest bardzo przyjemny, więc uzywam go jak perfum w kremie do ciała.
Mam również krem tej firmy z zieloną herbata i on tez jest dość mocno perfomowany, co pozwala mi przypuszczać, ze z innymi kremami tej firmy jest podobnie.
syyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 14:34   #15
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Znalazłam krem z niegroźnym składem. Znacie go?

Podnoszę, bo znalazłam pudełko po kremie z pomidora (sam krem wywaliłam, bo tak mnie po nim wysypało, że poezja - i to nawet na szyi) - po przeanalizowaniu nowego składu już wiem, dlaczego.
Oto skład: Aqua, Prunus Armenica, Solanum Lycopersicum, Rosmarinus Officinalis, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetyl Palmitate, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Isopropyl Myristate, Carbomer, Triethanolamine, Methylparaben, Propylparaben, DMDM Hydantoin, Phenoxyethanol, EDTA, Perfume.
Zwłaszcza ten drugi składnik baaaardzo często zapycha niestety. A perfumowany jest też mocno, fakt.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:41.