Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-13, 23:07   #2611
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jak na początku przygody z kwasami uważałam, że inwestowanie w gotowce jest bez sensu, tak teraz skłaniam się do tego, żeby się na nie przerzucić i na wiosnę raczej sobie dam spokój z półproduktami.
Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
To bierz jak fajna, masz moje błogosławieństwo
Na same półprodukty też się zamykać nie można. Ja np. używam toniki z Ziaji, bo po przetestowaniu wielu hydrolatów nie widzę różnicy w cerze, więc ekonomicznie wygrywa Ziaja
Do tego trzeba dojrzeć Na początku chyba każda z nas przechodziła zachłyśnięcie biochemią, półproduktami, eksperymentami, a z czasem okazuje się, że nie wszystko jest takie super i cichaczem wraca się do sklepowych gotowców, zostawiając sobie tylko kilka mazidłowych pewniaków.

Za Bielendę jednak podziękuję, trochę za późno na nią w tym sezonie
Pomijając już, że z jakieś przyczyny tak mało jest gotowców z SA do stosowania w domu, a na Waszym przykładzie widać, że kwas salicylowy działa bardzo dobrze na zaskórniki, dziwi mnie czemu pomimo tego, że na rynku są produkty profesjonalne z tym kwasem tak stosunkowo niewiele gabinetów ma je w swojej ofercie?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 09:03   #2612
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
To bierz jak fajna, masz moje błogosławieństwo
Na same półprodukty też się zamykać nie można. Ja np. używam toniki z Ziaji, bo po przetestowaniu wielu hydrolatów nie widzę różnicy w cerze, więc ekonomicznie wygrywa Ziaja
Ja kupiłam wiosną tak z głupia frant tonik różany Ziai i byłam naprawdę mile zaskoczona. Hydrolaty w zasadzie nic u mnie nie robiły.
Myślę, że w dużej mierze chodzi tu o efekt psychiczny, poczucie że stosuje się jakąś inną, lepszą pielęgnację, samo to sprawia przyjemność.

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Do tego trzeba dojrzeć Na początku chyba każda z nas przechodziła zachłyśnięcie biochemią, półproduktami, eksperymentami, a z czasem okazuje się, że nie wszystko jest takie super i cichaczem wraca się do sklepowych gotowców, zostawiając sobie tylko kilka mazidłowych pewniaków.
Jak sobie tak patrzę na oferty gotowców, to dochodzę do wniosku, że nie dość, że sam preparat do peelingu chcę profesjonalny, to jeszcze chyba dokupię neutralizator. Bielenda ma w tym katalogu całkiem sensowne cenowo produkty
http://bielendaprofessional.pl/wp-co..._2015_MAIL.pdf
Tylko nie wiem, czy akurat na wiosnę, chociaż piszą, że zabiegi wykonuje się jesienią i wiosną chroniąc się przed słońcem w trakcie i do 2 tygodni po zakończeniu kuracji.

Myślałam jeszcze o kwasie pirogronowym Clareny, bo ma zmniejszać łojotok i działać na zaskórniki. Przy nim trzeba się chronić przed UV do 2 tygodni po. To znaczy ja i tak pewnie będę się filtrować, ale wolę nie ryzykować z kwasami, które jednak bezwzględnie wymagają najwyższego filtra i unikania słońca jak salicyl.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-02-14 o 09:04
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 12:02   #2613
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

U mnie akurat stosowanie półproduktów ma sens, bo w przypadku większości gotowców to jeśli mi nie zapchają porów, to podrażnią skórę, albo i jedno i drugie (dotyczy to tylko twarzy). Zdarzało się, że podrażniały mnie też dermokosmetyki, np. Cetaphil

Ale Bielenda wydaje się być w porządku Moja mama ma trochę kosmetyków, np. Mezo Serum (z kwasem migdałowym i laktobionowym), które lubię Kosmetyki tej firmy mają całkiem fajne składy, zwłaszcza sera, zarówno te profesjonalne jak i ogólnie dostępne.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 21:04   #2614
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja kupiłam wiosną tak z głupia frant tonik różany Ziai i byłam naprawdę mile zaskoczona. Hydrolaty w zasadzie nic u mnie nie robiły.
Myślę, że w dużej mierze chodzi tu o efekt psychiczny, poczucie że stosuje się jakąś inną, lepszą pielęgnację, samo to sprawia przyjemność.
To też właśnie o tym mówię, mając za przykład wlaśnie wspomniany przez Ciebie tonik różany Dla mnie z drugiej strony hydrolaty to produkt trochę "luksusowy" i gdyby i tak jakoś specjalnie na mnie działał, to szkoda mi marnować go na waciku.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 09:11   #2615
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To 40% to jest stężenie łączne kwasów? Profesjonalnej Bielendy nie miałam, ale zerkam z ciekawością, bo "drogeryjna" mnie raczej rozczarowuje. Ciekawi mnie też to drugie serum, z kwasem szikimowym. Powoli trzeba poczynić jakieś plany na słoneczne dni, więc o Bielendzie pomyślę. Coś musi mi tego niewdzięcznego salicyla zastąpić.
Na to wygląda, ale nie piszą ile czego jest, a do tego się wszystko sprowadza. Trochę strach.

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Co jest nie tak z drogeryjną?
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 09:50   #2616
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
To też właśnie o tym mówię, mając za przykład wlaśnie wspomniany przez Ciebie tonik różany Dla mnie z drugiej strony hydrolaty to produkt trochę "luksusowy" i gdyby i tak jakoś specjalnie na mnie działał, to szkoda mi marnować go na waciku.
Może to być produkt luksusowy, w niemieckich eko-drogeriach niektóre marki sprzedają 100 ml toniku po 20 euro a w składzie jedynie hydrolat i konserwant

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Na to wygląda, ale nie piszą ile czego jest, a do tego się wszystko sprowadza. Trochę strach.

No właśnie strach Ładnie to wszystko opisują tylko tej jednej ważnej informacji nie podali.

Wiecie co, naprawdę zaczyna mi brakować wątku o kwasowych produktach profesjonalnych, ale używanych w domu I nie mam na myśli Effaclarów itp, bo to jest nawet dla mnie słabizna.


Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Co jest nie tak z drogeryjną?
Szumne obietnice, a działanie bardzo mizerne, ot takie zwykłe sera na co dzień.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 11:02   #2617
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Czy wy też odnosicie takie wrazenie,ze kwas salicylowy dziala slabo na przebarwienia?Stosuje w toniku 2 % juz kilka miesiecy ,nie sa one jakos bardzo glebokie,ale bardzo slabo schodza.Wczesniej,przy innych kwasach,bylo to duzo szybsze.Na plus ,trzeba wspomniec,ze wszystkie zaskorniki poznikaly dzieki salicylowi.
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-15, 11:06   #2618
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Czy wy też odnosicie takie wrazenie,ze kwas salicylowy dziala slabo na przebarwienia?Stosuje w toniku 2 % juz kilka miesiecy ,nie sa one jakos bardzo glebokie,ale bardzo slabo schodza.Wczesniej,przy innych kwasach,bylo to duzo szybsze.Na plus ,trzeba wspomniec,ze wszystkie zaskorniki poznikaly dzieki salicylowi.
No bo to jest jego główne działanie, na tym polu sprawdza się najlepiej
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 11:33   #2619
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Czy wy też odnosicie takie wrazenie,ze kwas salicylowy dziala slabo na przebarwienia?Stosuje w toniku 2 % juz kilka miesiecy ,nie sa one jakos bardzo glebokie,ale bardzo slabo schodza.Wczesniej,przy innych kwasach,bylo to duzo szybsze.Na plus ,trzeba wspomniec,ze wszystkie zaskorniki poznikaly dzieki salicylowi.
na zaskórniki jest dobry, na przebarwienia to lepszy glikolowy lub jakis PHA; sa tez specjalistyczne kwasy walczące z przebarwieniami ale u mnie niewiele zrobiły (miałam tonik depigmentacyjny z zsk)
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 12:00   #2620
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

No wlasnie odkad dołaczylam pha i kwas azelainowy to zaczęło je ruszać trochę.Bo wogóle zmyliły mnie niektóre komentarze na stronach,ze salicyl to dobry i na przebarwienia i na zapchane pory.Szkoda,ze tyle czasu na niego zmarnowałam,zależało mi głównie na eliminacji przebarwień,bo pory to mam czyste i po acne dermie .
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 12:17   #2621
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
No wlasnie odkad dołaczylam pha i kwas azelainowy to zaczęło je ruszać trochę.Bo wogóle zmyliły mnie niektóre komentarze na stronach,ze salicyl to dobry i na przebarwienia i na zapchane pory.Szkoda,ze tyle czasu na niego zmarnowałam,zależało mi głównie na eliminacji przebarwień,bo pory to mam czyste i po acne dermie .
a jak stosujesz te kwasy? ja salicylowy jeszcze mam ale nie bardzo sie znim polubiłam, z mlekowym tez nie ale glikolowy jest ok; Twoich nie mam ale mam przebarwienia, piegi juz mało widoczne i juz wiem, ze wole kwasy mniej szczypiące.
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-15, 14:28   #2622
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Hydrolaty w zasadzie nic u mnie nie robiły.
Myślę, że w dużej mierze chodzi tu o efekt psychiczny, poczucie że stosuje się jakąś inną, lepszą pielęgnację, samo to sprawia przyjemność.
Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Dla mnie z drugiej strony hydrolaty to produkt trochę "luksusowy" i gdyby i tak jakoś specjalnie na mnie działał, to szkoda mi marnować go na waciku.
A myślałam, że tylko u mnie hydrolaty szału nie robią i że jestem taka skąpa, że żal mi je wylewać na wacik
Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Czy wy też odnosicie takie wrazenie,ze kwas salicylowy dziala slabo na przebarwienia?Stosuje w toniku 2 % juz kilka miesiecy ,nie sa one jakos bardzo glebokie,ale bardzo slabo schodza.Wczesniej,przy innych kwasach,bylo to duzo szybsze.Na plus ,trzeba wspomniec,ze wszystkie zaskorniki poznikaly dzieki salicylowi.
Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
zmyliły mnie niektóre komentarze na stronach,ze salicyl to dobry i na przebarwienia i na zapchane pory.Szkoda,ze tyle czasu na niego zmarnowałam,zależało mi głównie na eliminacji przebarwień,bo pory to mam czyste i po acne dermie .
Nie liczyłabym na to, że 2% kwasu salicylowego jest w stanie usunąć przebarwienia, nawet stosowany długotrwale, więc jak dla mnie sam tonik w tym przypadku do strata czasu. Sama zaczęłam stosować SA, właśnie ze względu na to, że polecany jest jako broń na zaskórniki i przebarwienia, tyle że w wysokich stężeniach, żeby skóra mocno się łuszczyła i 'przebudowywała'. Mam kilka przebarwień pozapalnych i jedno "zwykłe", które mi w ogóle nie przeszkadza, ale przypalałam je przy okazji trochę mocniej kwasem, żeby zobaczyć czy uda się je zlikwidować. Po 3 miesiącach mogę jednak stwierdzić, że ani nie drgnęło. Być może to za krótki czas, ale jeśli głównym problemem są przebarwienia to jednak warto poszukać innego kwasu

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Na to wygląda, ale nie piszą ile czego jest, a do tego się wszystko sprowadza. Trochę strach.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No właśnie strach Ładnie to wszystko opisują tylko tej jednej ważnej informacji nie podali.
Może kosmetyczkom takie informacje nie są potrzebne do szczęścia? Warto napisać maila do firmy i zapytać o pełny skład, albo chociaż zawartość procentową kwasów

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wiecie co, naprawdę zaczyna mi brakować wątku o kwasowych produktach profesjonalnych, ale używanych w domu I nie mam na myśli Effaclarów itp, bo to jest nawet dla mnie słabizna.
No to mamy pomysł na nowy wątek Też uważam, że coś takiego przydałoby się tutaj na Biochemii, szczególnie, że nakładanie niektórych profesjonalnych kwasów to żadna filozofia i spokojnie można by było wykonywać je w domu.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-02-15 o 14:32
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 14:29   #2623
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
a jak stosujesz te kwasy? ja salicylowy jeszcze mam ale nie bardzo sie znim polubiłam, z mlekowym tez nie ale glikolowy jest ok; Twoich nie mam ale mam przebarwienia, piegi juz mało widoczne i juz wiem, ze wole kwasy mniej szczypiące.
Najczęściej w systemie : kwas azelainowy (skinoren w kremie) co noc,a na dzień pod filtr salicyl na zmiane z tonikiem pha.Jednak ,gdy skóra jest troche wysuszona lub lekko ściągnięta,salicyl stosuje rzadziej.Staram się jednak co noc nakładac skinoren,bo on jest jednak najlepszy na przebarwienia a zalezy mi na szybszym efekcie.
Gdy skończę obecną tubkę skinorenu,którą mam juz na wykonczeniu,zmieniam go na Hascoderm lipożel,który kupiłam 2 dni temu
Również po skończeniu toniku bha ,odstawiam salicyla i nie wracam do niego.W jego miejsce zamierzam stosowac Glamid lub może coś z glikolem?

Masz rację zapaałko,ja równiez stosowalam salicyla plus/minus 3 miesiące ,tylko,jak już mówiłam w stężeniu 2 % i wiekszość przebarwień nie drgneła nic a nic.A nie były to jakieś glębokie.
Byłam w szoku,ze wszystko to tak stoi w miejscu,zwłaszcza,ze wczesniej stosowałam tretinoine i wszystko znikało mi ekspresowo ,a tu taka niespodzianka.

Edytowane przez Margo123
Czas edycji: 2015-02-15 o 14:32
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 17:36   #2624
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Najczęściej w systemie : kwas azelainowy (skinoren w kremie) co noc,a na dzień pod filtr salicyl na zmiane z tonikiem pha.Jednak ,gdy skóra jest troche wysuszona lub lekko ściągnięta,salicyl stosuje rzadziej.Staram się jednak co noc nakładac skinoren,bo on jest jednak najlepszy na przebarwienia a zalezy mi na szybszym efekcie.
Gdy skończę obecną tubkę skinorenu,którą mam juz na wykonczeniu,zmieniam go na Hascoderm lipożel,który kupiłam 2 dni temu
Również po skończeniu toniku bha ,odstawiam salicyla i nie wracam do niego.W jego miejsce zamierzam stosowac Glamid lub może coś z glikolem?

Masz rację zapaałko,ja równiez stosowalam salicyla plus/minus 3 miesiące ,tylko,jak już mówiłam w stężeniu 2 % i wiekszość przebarwień nie drgneła nic a nic.A nie były to jakieś glębokie.
Byłam w szoku,ze wszystko to tak stoi w miejscu,zwłaszcza,ze wczesniej stosowałam tretinoine i wszystko znikało mi ekspresowo ,a tu taka niespodzianka.
dzięki za odpowiedź
ja właczyłam własnie raz dziennie acne-derm (azaleinowy kwas), do tego w ciągu dnia raz-2 razy dziennie tonik z kwasem mlekowym i glikolowym na miejsca z plamami a czasami kwas salicylowy na strefe T raz dziennie i na plamy też; obserwuje skórę i jak tylko cos nie tak to przerwę; chce definitywnie rozprawić sie z przebarwieniami;
mam tonik PHA ale czeka na swoja kolej; skóry nie mam wysuszonej, na zmianę stosuje hydraphase rich lub kwas hialuronowy+ekstrakt z jabłka+krem dowolny lub olejek i mieszam na dłoni i na twarz;
na zwężenie porów mogę polecić ekstrakt z truskawki-zauważalnie zwęża pory.
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 18:25   #2625
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Może kosmetyczkom takie informacje nie są potrzebne do szczęścia? Warto napisać maila do firmy i zapytać o pełny skład, albo chociaż zawartość procentową kwasów
Przypuszczam, że po prostu są to informacje niedostępne dla zwykłych zjadaczy chleba. Kosmetyczki mają pewnie jakieś szkolenia itp.

Znalazłam jeszcze tonik z 5% salicyla Forever Young (125 ml/ok. 50 zł) i peelingi do użytku domowego (10%, 15%, 20%). Nie wiem co to za firma.
http://www.forever-young.pl/20-kwas-...30ml-167-p.asp
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 18:59   #2626
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ponieważ skończył mi się już salicyl na PEGu to wczoraj zaszalałam i zrobiłam partyjkę na czystym spirycie w stężeniu 20%. Oczywiście lekkie zbielenie było, ale nie jakieś spektakularne, na początku piekło mocno, musiałam się powachlować, ale po minucie już przestało. Kwas trzymałam ponad 10 minut, nawet może i 15ście, potem zmyłam wodą i mydłem dla neutralizacji. Nakładałam takim szerokim patyczkiem kosmetycznym, w niektórych miejscach po dwie-trzy warstwy. I niestety jestem rozczarowana, zaskórniki nawet się nie ruszyły na nosie, wylinki też nie będzie (nie widać napiętej skóry) i w zasadzie żadnych efektów poza podrażnieniem moich naczynek spirytem. Kurcze, szczerze mówiąc to salicyl na pegu pomimo okrutnego rozpuszczania (w spirytusie rozpuścił się bezproblemowo) jest naprawdę dużo skuteczniejszy. Chyba jednak powrócę do mojego PEGu.

Edytowane przez astraroth
Czas edycji: 2015-02-15 o 19:01
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 19:08   #2627
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Przypuszczam, że po prostu są to informacje niedostępne dla zwykłych zjadaczy chleba. Kosmetyczki mają pewnie jakieś szkolenia itp.

Znalazłam jeszcze tonik z 5% salicyla Forever Young (125 ml/ok. 50 zł) i peelingi do użytku domowego (10%, 15%, 20%). Nie wiem co to za firma.
http://www.forever-young.pl/20-kwas-...30ml-167-p.asp
Nad tym tonikiem myślałam tak samo jak nad Plus Skin Anstringent 10% BHA Glymed, ale teraz muszę czekać do następnej jesieni.

Jak na razie kusi mnie kwas pirogronowy 25% Clareny, no ale to już jest regularny peeling a nie wiem, czy mam na takie coś ochotę, zwłaszcza że ten kwas penetruje do skóry właściwej.

Poza tym pozostaje mi tylko kwas laktobionowy np zestaw 15% z ZSK, Bionic Serum 10% Neostraty albo serum 15% Arkany.

Ewentualnie jeszcze mlekowy, bo z nim miałam krótki kontakt.

Migdał i glikolowy u mnie odpadają, już je znam i wiem, czego się po nich spodziewać (czyli nie za wiele jak na moje obecne wymagania).

Jeszcze z mieszanych gotowców spodobał mi się peeling Charmine Rose 12%, który ma
• kwas laktobionowy 8%
• glukonolakton 5%
• kwas mlekowy 2%
• kwas salicylowy 2%
Nie wygląda groźnie, piszą, że to preparat całoroczny. Cena jeszcze do zniesienia, 105 zł za 200 ml.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-02-15 o 19:09
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 19:18   #2628
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Przypuszczam, że po prostu są to informacje niedostępne dla zwykłych zjadaczy chleba. Kosmetyczki mają pewnie jakieś szkolenia itp.
Masz rację odnośnie szkoleń (chociaż myślę, że skupiają się bardziej na tym dla kogo jest przeznaczony i jak poprawnie go wykonać, a nie analizie składu ), ale wydaje mi się, że skoro produkty są dostępne w tak wielu sklepach internetowych i nie wymaga się potwierdzenia posiadania dyplomu do ich oglądnięcia czy kupienia to po co te tajemnice ze składem? Może któraś zdecyduje się napisać do producenta, w razie braku odpowiedzi mogłabym podjechać do hurtowni kosmetycznej i podpytać czy mają ten produkt i sprawdzić skład

---------- Dopisano o 20:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Kurcze, szczerze mówiąc to salicyl na pegu pomimo okrutnego rozpuszczania (w spirytusie rozpuścił się bezproblemowo) jest naprawdę dużo skuteczniejszy. Chyba jednak powrócę do mojego PEGu.
Najlepiej salicyl rozpuszczać w pegu na metodę z herbatą Kwas wsypać do pojemnika z PEGiem i włożyć do ciepłej kąpieli wodnej i udać się na herbatkę Po tym czasie kwas sam się rozpuści, nie trzeba nic mieszać ani się stresować
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 19:24   #2629
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Nie wiedziałam, że Farmona też w kwasach siedzi Jak tak patrzę, to całkiem sensowne rzeczy mają, nawet połączenie TCA z salicylem i szikimowy z fitowym.
Podoba mi się ta maska regenerująca po kwasach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-15, 19:31   #2630
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam, że Farmona też w kwasach siedzi Jak tak patrzę, to całkiem sensowne rzeczy mają, nawet połączenie TCA z salicylem i szikimowy z fitowym.
Podoba mi się ta maska regenerująca po kwasach.
fajna ta pozycja z kwasem szikimowym; a te peelingi znasz http://kosmostolog.blogspot.com/2014...-skory_29.html
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 19:39   #2631
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
fajna ta pozycja z kwasem szikimowym; a te peelingi znasz http://kosmostolog.blogspot.com/2014...-skory_29.html

Mam w planach Re-Liftin z laktobionowym
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 19:47   #2632
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam w planach Re-Liftin z laktobionowym
ja jeszcze nie miałam żadnego a kusi ten na przebarwienia; kwasy u mnie to tonik z mlekowym i glikolem stosowany raz, dwa razy dziennie w miarę potrzeb; czekam na te nowe kwasy ale pewnie na jesień to zostawię; jeszcze aha mnie ciekawią , z ecospa zamówię kiedyś; z salicyla rezygnuje, mam trochę jako tonik i zużyję;
fajnie, ze mamy to miejsce i możemy sie wymieniać informacjami;
przeczytałam dzis ze modna bedzie cera z piegami i podkład, którego nie widac i który niewiele zakrywa..pocieszające
aha ten kwas szikimowy i fitowy to pewnie będa piec i szczypać

Edytowane przez annajustyna
Czas edycji: 2015-02-15 o 19:49
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 19:53   #2633
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dziewczyny, okropne jesteście Człowiek chory, na jeden dzień Wizaż odpuści i zaraz tyle ciekawych nowości wynajdą, sama nie wiem o czym najpierw czytać Dobrze, że jeszcze żaden mod nas stąd nie pogonił, może faktycznie by ten nowy wątek założyć?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 19:58   #2634
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, okropne jesteście Człowiek chory, na jeden dzień Wizaż odpuści i zaraz tyle ciekawych nowości wynajdą, sama nie wiem o czym najpierw czytać Dobrze, że jeszcze żaden mod nas stąd nie pogonił, może faktycznie by ten nowy wątek założyć?
wątek o naszych zmaganiach z kwasami?
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 20:05   #2635
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
wątek o naszych zmaganiach z kwasami?
Zmagania samoróbkami już są, bardziej jak chimay pisała wcześniej, przydałby się wątek o gotowych produktach z kwasami, zarówno sklepowymi jak i profesjonalnymi, tylko w trochę sensowniejszych stężeniach
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 20:08   #2636
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Zmagania samoróbkami już są, bardziej jak chimay pisała wcześniej, przydałby się wątek o gotowych produktach z kwasami, zarówno sklepowymi jak i profesjonalnymi, tylko w trochę sensowniejszych stężeniach
aha, może być; na pewno będa wpisy; ja raczej tylko poszczególne kwasy bede testować, muszę znaleźć swoje;
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 20:20   #2637
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
aha, może być; na pewno będa wpisy; ja raczej tylko poszczególne kwasy bede testować, muszę znaleźć swoje;
Jak każdy. Nie da się przetestować wszystkiego, tym bardziej w jeden sezon Fajnie gdyby znalazły się osoby, które np. z lęku przed samoróbkami testowały produkty sklepowe i są zadowolone, czasem mam już dość mieszania, podrażnień i łuszczenia, przydałby mi się dobry, gotowy produkt, który da efekty ale bez tych skutków ubocznych Też kusi mnie ten peeling Iwostinu z kwasem glikolowym, zdecydowałam się na niego w 99%, ale zabieram się właśnie za czytanie o produktach, które tu dzisiaj powrzucałyście i pewnie znowu się zamotam i zmienię zdanie
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 20:32   #2638
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Jak każdy. Nie da się przetestować wszystkiego, tym bardziej w jeden sezon Fajnie gdyby znalazły się osoby, które np. z lęku przed samoróbkami testowały produkty sklepowe i są zadowolone, czasem mam już dość mieszania, podrażnień i łuszczenia, przydałby mi się dobry, gotowy produkt, który da efekty ale bez tych skutków ubocznych Też kusi mnie ten peeling Iwostinu z kwasem glikolowym, zdecydowałam się na niego w 99%, ale zabieram się właśnie za czytanie o produktach, które tu dzisiaj powrzucałyście i pewnie znowu się zamotam i zmienię zdanie
kwas glikolowy mam w lodówce, zrobiłam z niego tonik z mlekowym, może 5% tam jest kwasu; ja patrzę na kasę i testuje poszczególne kwasy, jeszcze kilka tylko zostało
ja byłam zadowolona z serum bielendy z 10% kwasem migdałowym; zużyłam 4 butelki jesienia i póżnym latem, fajna rzecz na cały rok ale odkryłam że za tę cene mam o 10ml wiecej jak kupie na zsk a może i taniej; to nie produkt prof ale miły w stosowaniu, na co dzień;
fakt o prof preparatach recenzji to chyba nie ma; zakładajmy wątek i testujmy
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 21:10   #2639
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, okropne jesteście Człowiek chory, na jeden dzień Wizaż odpuści i zaraz tyle ciekawych nowości wynajdą, sama nie wiem o czym najpierw czytać Dobrze, że jeszcze żaden mod nas stąd nie pogonił, może faktycznie by ten nowy wątek założyć?
O ludzie, mam tak samo, od rana tu nie byłam i nie wiem gdzie oczy podziać

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
A myślałam, że tylko u mnie hydrolaty szału nie robią i że jestem taka skąpa, że żal mi je wylewać na wacik
Chyba jesteśmy siostrami

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wiecie co, naprawdę zaczyna mi brakować wątku o kwasowych produktach profesjonalnych, ale używanych w domu I nie mam na myśli Effaclarów itp, bo to jest nawet dla mnie słabizna.
Ciekawostka, jest coś DOBREGO PROFESJONALNEGO do smarowania w domu?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 21:32   #2640
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
przeczytałam dzis ze modna bedzie cera z piegami i podkład, którego nie widac i który niewiele zakrywa..pocieszające
To ja uskuteczniam tę modę od roku


Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
jaha ten kwas szikimowy i fitowy to pewnie będa piec i szczypać
Ten duet nie jest dla mnie, raczej właśnie dla osób z przebarwieniami.

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, okropne jesteście Człowiek chory, na jeden dzień Wizaż odpuści i zaraz tyle ciekawych nowości wynajdą, sama nie wiem o czym najpierw czytać Dobrze, że jeszcze żaden mod nas stąd nie pogonił, może faktycznie by ten nowy wątek założyć?
Jestem za nowym wątkiem Pewnie nie będzie się jakoś wielce prężnie rozwijał, bo jednak większość jedzie na półproduktach, a jak ktoś nawet testuje gotowce, to i tak ginie to gdzieś w czeluściach wątków o samorobnych kwasach.


Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Ciekawostka, jest coś DOBREGO PROFESJONALNEGO do smarowania w domu?
Najpopularniejsze jest na pewno Glyco-A oraz GlycoLique i Le'Maadr (to chyba podróba Glyco-A). Glyco ma nawet swój wątek. Ale przydałoby się trochę więcej informacji o innych produktach tego typu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:31.