Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-03, 11:11   #1
mad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 5

Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?


Witam, bardzo proszę tych rodziców, którzy już zmienili foteliki 0+ na większe, w jakich fotelikach i jak długo jeździły Wasze niemowlaczki. i ogólnie o Waszych uwagach o tychże fotelikach.
Będę wdzięczna za każdy post, pozdrawiam
mad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 12:02   #2
kasia1361
Zadomowienie
 
Avatar kasia1361
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 641
GG do kasia1361 Send a message via Skype™ to kasia1361
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Moje dzieci woziłam w tych fotelikach do około 10 miesiaca.
Do pierwszego synka miałam fotelik deltim grillo ibyłam bardzo zadowolona.
A do drugiego kupiliśmy coneco i zadna rewelacja.
__________________
Igorek&Kacperek

https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=2422

Kacperek
27.05.2004r,
34 tc,2650 i 51 cm

Igorek
04.07.2006r
39 tc,3520 i 57 cm

Martynka
31.05.2011r
38 tc,3600 i 53 cm

kasia1361 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 14:13   #3
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Fifi jeździł w pierwszym do 7 miesiąca.
Duży jest i szybko wyrósł
teraz też mam Maxi cosi - bardzo polecam.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 21:13   #4
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Mój synek jakieś 8-9 miesięcy.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 19:30   #5
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

do 8-mego miesiąca kiedy to córcia zaczęła sztywniej siedziec....teraz wazy 13 kg i nie wyobrazam sobie ze mogełaby jeszcze sie zmiescic w taki fotelik (ma prawie dwa latka)
__________________
przepraszam za niedoskonałość....,
gdybym była doskonała zanudziłabym Cię na śmierć....



16.10.2009-start
79,8-> 78,2 ->76,8 ........do 55





KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 21:03   #6
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Niecałe 7 miesięcy, właśnie kupiliśmy nowy bo dostaje małpiego rozumu jak usiłujemy ją tam wciskać. Mierzy 74cm, waży 7 kg.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 21:37   #7
moniolla
Raczkowanie
 
Avatar moniolla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 410
GG do moniolla
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

ok 10 m-ca zamienilismy kołyske 0-13 na fotelik ramatti venus 9-18.była zima i gdyby nie kombinezon to jeszcze by pojeździł -ale pasy były juz za krótkie...mały od razu zaczał lepiej znosic dłuższe podróże bo raz że przodem a dwa że w pionie.fajny fotelik -moge polecić.teraz mamy juz graco junior z odpinanym poddupnikiem i tez sobie chwale
__________________
Marcin styczeń 2004
moniolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-16, 10:24   #8
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

7,5 m-ca
0-13kg mielismy Bobiway Implasta
a kolejny Maxi Cosi Priori
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 13:19   #9
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

[1=1d36bece409c03b7a589597 7e3eaa07c69f6d3f6_6423717 1b1711;5799430]7,5 m-ca
0-13kg mielismy Bobiway Implasta
a kolejny Maxi Cosi Priori[/quote]
Ela a jak oceniasz wspomniany przez Ciebie fotelik Bobiway Implasta- właśnie zastanawiam się nad jego kupnem.
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 21:16   #10
lachkasia
Zadomowienie
 
Avatar lachkasia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 156
GG do lachkasia Send a message via Skype™ to lachkasia
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Mój mały jeżdził w 0+ do 7 miesiąca, gdyby było lato, pewnie pojeżdziłby dłużej
Mieliśmy Graco AutoBaby
lachkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 22:24   #11
watka
Rozeznanie
 
Avatar watka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 925
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

A moja mała, długa i szczupła, jeździ w Maxi Cosi Cabrio juz rok i 3 tyg. chociaż jest w zimowym kombinezonie, i jeszcze pojeździ z miesiąc-dwa, aż ją młodszy braciszek wygryzie.

Chcielibyśmy ją dalej wozić tyłem do kierunku jazdy -
http://fotelik.info/212.html
i dlatego chcieliśmy kupić Bebe Confort Iseos Safe Side 0-18 kg i używac go na początku tyłem jak niemowlęcego, ale sprzedawcy okropnie zniechęcają :-( A główny argument jest taki, że jak dziecko wreszcie zacznie jeździć "do przodu" to przestanie wymagać intensywnego zabawiania, a na tym głównie zależy rodzicom...
__________________
Mój kotek - psotek - huncwotek: MARIANKA
A tu Wiewiórek plumpa sobie w brzuszku

Edytowane przez watka
Czas edycji: 2007-11-22 o 22:45
watka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-01, 11:10   #12
fledgling
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29
GG do fledgling
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Moja córcia w foteliku 0+ jeździła ok.8 miesięcy, później przestała się do niego mieścić i kupiliśmy Deltim Mały Podróżnik (9-36 kg).Ona w ogóle lubi jeździć autem, a w foteliku jakoś nie protestuje.Choć w tym 0+ pod koniec bywały problemy.
fledgling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 22:10   #13
schatzsi
Wtajemniczenie
 
Avatar schatzsi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 481
GG do schatzsi
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Mój synek jeździł w foteliku Mutsy Prima Play(0 13 kg) do 9 miesiąca,ale dlatego tak długo, że było lato,w kombinezonie by już tam się nie zmieścił .Z tego fotelika byłam bardzo zadowolona,ponieważ rozkłada się on całkiem na płasko (u mnie to było przydatne,bo kilka razy jechaliśmy z nim w dłuższą 10 godz podróz) Zresztą na początku,jeździł nie tylko w długie trasy na leżąco.Teraz się przesiadł do Maxi Cosi Tobi.
schatzsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 16:15   #14
kasia8120
Raczkowanie
 
Avatar kasia8120
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 39
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

mój mały jeździł do 8 miesiąca w foteliku(0-13kg)teraz ma ten następny rozmiar z regulacją 3-stopniową oparcia
kasia8120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 09:38   #15
kesita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 147
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Mój synek wczoraj skończył 5 m-cy i od kilku dni jeździ już w foteliku 9-18 kg. W tym nosidełku już mu się nie podobało, cały czas na lężąco, tyłem do kierunku jazdy, dużo płaczu. Waży ponad 7 kg a ubranka ma na 74 cm. Nóżki już mu się ledwo mieściły w tym pierwszym foteliku. Teraz jest bardziej zadowolony, nie siedzi jeszcze w nim prosto, bo ten fotelik jest taki zaokrąglony.
kesita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 16:28   #16
ines25
Rozeznanie
 
Avatar ines25
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 794
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Moja córcia mimo ze wcale nie była taka maleńka jezdzila w foteliku 0-13 (Maxi Cosi Cabrio) do 14 miesiąca. Miesciła sie w nim swobodnie i główka w ogóle nie wystawała a mała uwielbiała ten fotelik. Po kilku minutach jazdy zasypiała w nim i spała po kilka godzin... Jestem przeciwnna zbyt szybkiej zmianie fotelika na wiekszy. Przeciez tu chodzi o bezpieczenstwo dziecka! Teraz mamy Maxi Cosi Tobi. Jest super ale córeczce juz tak dobrze sie w nim nie spi. Jednak pozycja jest mniej lezaca i czasem główka troszke opada... No i ma juz ponad 2 latka wiec i mniej snu potrzebuje
__________________


ines25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 15:13   #17
monipolka
Raczkowanie
 
Avatar monipolka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Mój synek jexdził w foteliku 0-13kg do 7 m-ca, zmienilismy na większy, bo w zimowym kombinezonie było już ciasno.
monipolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 22:30   #18
muszkaowocowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szkoła/Dom
Wiadomości: 157
GG do muszkaowocowka
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

wydaje mi sie ze dzieci w fotelikach powinny jezdzic do 6 roku zycia takie sa przepisy ale nie jestem pewna ; ) przynajmniej jak ja bylam mala to sie meczylam bo mialam 6 lat a policjanci raz zwrocili uwage ze nie siedzialam w foteliku ^^
muszkaowocowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 12:28   #19
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

a ja mam pytanie do tych ktorzy maj foteliki 0+ z baza?
czy sa one wygodniejsze od tych bez bazy?
zaznaczam ze moje dziecko bedzie czesto jezdziło, moze niezbyt długie trasy ale jakos przeraza mnie wizja wkładania dziecka do fotelika i wyjmowania po kilka razy dziennie?
tak sobie pomyslałąm ze z bazy wypne całe nosidełko i spokojnie malucha uwolnie w domu...
jak ktos ma podone doswiadczenia prosze o opinie i rady...
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-16, 18:52   #20
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

My do ok 13 m-ca ale tylko i wyłącznie ze wzgędów bezpieczeństwa-fotelik jest usytuowany tyłem do kierunku jazdy-co jest dużo bezpieczniejsze od "przodniego montowania", w przypadku fotlików montowanych przodem do kierunku jazdy bo przy ostrzejszym hamowaniu dziecko mimo, najlepszego na świecie fotelika może uszkodzoc sobie kręgi szyjne, wiec nie ma co sie spieszyć. Teraz jexdzi w maxi Cosi Tobi-polecam.
Aha po drugie zbyt małe dziecko-jak jktoś tu napisał 7 m-cy nie powinno jeździć pod żadnym pozorem w foteliku 9-18-ma jeszcze zbyt słaby kręgosłup-a przy siedeniu kręgosłup jest najbardziej obciążony-no chyba, ze jedzie 5 km do babci. Ale naprawdę nie ma co się spieszyc-przetestowalismy wczesniej foteliki 9-18 kg. (pzyczalismy na próbe) jeździliśmy na ogól do dziadków 60km w jedna stronę i obserwowalismy jak zachowuje sie nasza córka-dopiero jak już nogi sie jej nie miściły przesadziliśmy ja do Maxi Cosi.
Pozdrawiam i proszę o rozsądek przy zmianie fotelika
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 09:58   #21
misielek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Brzozowa kraina
Wiadomości: 5
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

A moja dzidzia właśnie skończyła 5 miesięcy, waży 7,5 kg. Miałam fotelik z Romera od 0-13 kg i mała już się w nim nie mieści.Właśnie zamówłam następny.Teraz był to szczególny problem, bo muszę małej nakładać kurteczke.Amelka byłą strasznie ściśnięta i wyła przez cały czas jak jechaliśmy samochodem.Nie mam pojęcia jak w tym foteliku ma się zmieścić dziecko które waży 13 kg
misielek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 14:25   #22
Cestia
Zakorzenienie
 
Avatar Cestia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 052
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Cytat:
Napisane przez ebena Pokaż wiadomość
My do ok 13 m-ca ale tylko i wyłącznie ze wzgędów bezpieczeństwa-fotelik jest usytuowany tyłem do kierunku jazdy-co jest dużo bezpieczniejsze od "przodniego montowania", w przypadku fotlików montowanych przodem do kierunku jazdy bo przy ostrzejszym hamowaniu dziecko mimo, najlepszego na świecie fotelika może uszkodzoc sobie kręgi szyjne, wiec nie ma co sie spieszyć. Teraz jexdzi w maxi Cosi Tobi-polecam.
Aha po drugie zbyt małe dziecko-jak jktoś tu napisał 7 m-cy nie powinno jeździć pod żadnym pozorem w foteliku 9-18-ma jeszcze zbyt słaby kręgosłup-a przy siedeniu kręgosłup jest najbardziej obciążony-no chyba, ze jedzie 5 km do babci. Ale naprawdę nie ma co się spieszyc-przetestowalismy wczesniej foteliki 9-18 kg. (pzyczalismy na próbe) jeździliśmy na ogól do dziadków 60km w jedna stronę i obserwowalismy jak zachowuje sie nasza córka-dopiero jak już nogi sie jej nie miściły przesadziliśmy ja do Maxi Cosi.
Pozdrawiam i proszę o rozsądek przy zmianie fotelika
Wszystko się zgadza Tylko, że z tego co pamiętam Twoja Mati jest drobniutka (na blogu coś mi się o oczy obiło, że niedawno dyszki dobiła), a moja mimo że ma dopiero 4,5 miesiąca waży już na pewno dobrze ponad 7 jak nie 8 Wyrasta z ubranek na 68cm i ledwo się mieści w foteliku 0-13 Kupiliśmy już fajny 9-18 ale jeszcze (właśnie ze względu na to co piszesz) wciskamy ją do tego małego. Coś mi się wydaje, że za jakiś miesiąc już się to nie uda... i co wtedy?

TŻ pytał ortopedę o tą jazdę przodem do kierunku jazdy... ortopeda stwierdził, że może już tak jeździć pod warunkiem, że fotelik da się rozłożyć na trochę bardziej leżąco... ten co mamy się da, ale ja i tak nie wiem co z tym fantem zrobić.
__________________
Nikoniara
...całym sercem
...Wish
Cestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 19:29   #23
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Cytat:
Napisane przez Cestia Pokaż wiadomość
Wszystko się zgadza Tylko, że z tego co pamiętam Twoja Mati jest drobniutka (na blogu coś mi się o oczy obiło, że niedawno dyszki dobiła), a moja mimo że ma dopiero 4,5 miesiąca waży już na pewno dobrze ponad 7 jak nie 8 Wyrasta z ubranek na 68cm i ledwo się mieści w foteliku 0-13 Kupiliśmy już fajny 9-18 ale jeszcze (właśnie ze względu na to co piszesz) wciskamy ją do tego małego. Coś mi się wydaje, że za jakiś miesiąc już się to nie uda... i co wtedy?

TŻ pytał ortopedę o tą jazdę przodem do kierunku jazdy... ortopeda stwierdził, że może już tak jeździć pod warunkiem, że fotelik da się rozłożyć na trochę bardziej leżąco... ten co mamy się da, ale ja i tak nie wiem co z tym fantem zrobić.
Może i drobna ale jej 9-13 miesięcy to by ł ciepły okres więc faktycznie kurtki nie miała ubranej a w dodatku mielismy bardzo obszerny fotelik (bebe comfort ) starszego typu-który dostalismy po kuzynie, więc nie było problemu. No okresu zimy nie przewidziałam w moim poście.
Ale naprawde uważajcie pod tym względem na swoje pociechy. Po tym co zobaczyłam co się dzieje z głową mojego dziecka przy hamowanie (niezbyt ostrym) to stałam się bardzo ostrożna pod tym względem.
No a te foteliki (9-18) tak naprawdę to nie rozkładaja sie niewiadomo jak.
A jeszcze jedno mi się przypomniało. Mimo, że Matylda jest drobna to w tym nowym juz (9-18) tez w kurtce jej ciasno-wiec postanowilismy,ze bedzie jeździc bez kurtki na dłuższych trasach
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 19:44   #24
karoska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: K-K
Wiadomości: 79
GG do karoska
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Karol za dwa tygodnie skończy 9 miesięcy i od jakiegoś miesiąca jeździmy w foteliku 9-18. Niestety w ten mniejszy się już nie mieści, a patrząc na ten nowy sądzę że też na długo nie posłuży
karoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 08:50   #25
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Cytat:
Napisane przez Cestia Pokaż wiadomość
Wszystko się zgadza Tylko, że z tego co pamiętam Twoja Mati jest drobniutka (na blogu coś mi się o oczy obiło, że niedawno dyszki dobiła), a moja mimo że ma dopiero 4,5 miesiąca waży już na pewno dobrze ponad 7 jak nie 8 Wyrasta z ubranek na 68cm i ledwo się mieści w foteliku 0-13 Kupiliśmy już fajny 9-18 ale jeszcze (właśnie ze względu na to co piszesz) wciskamy ją do tego małego. Coś mi się wydaje, że za jakiś miesiąc już się to nie uda... i co wtedy?

TŻ pytał ortopedę o tą jazdę przodem do kierunku jazdy... ortopeda stwierdził, że może już tak jeździć pod warunkiem, że fotelik da się rozłożyć na trochę bardziej leżąco... ten co mamy się da, ale ja i tak nie wiem co z tym fantem zrobić.
no właśnie...
moja mała ma 7,5 miesiąca waży już 9 kg i głowę ma na równo z fotelikiem... lada moment możne nastąpić moment w którym główka zacznie jej wystawać....
zastanawiam sie nad fotelikiem.
to prawda o czym pisze ebena najlepiej aby dzieciaczek jak najdłużej jeździł tyłem do kierunku jazdy - przekonuje mnie ta główka bo i mi czasem ona poleci do przodu...
ja również moją mała rozbieram do samochodu z kombinezonu - chyba że jest to krótka trasa... bo przymierzaliśmy mała do romera king plus w kombinezonie i też jej było ciasno wiec... argument o ubraniu jest nietrafiony....

no i właśnie chciałam kupić bebe confort ineos neo bo jest montowany również tyłem do kierunku jazdy... ma dodatkowo wkładkę rozkłada się dosyć dosyć - bardziej niż maxi cosi tobi czy romer.... ale nie wiem

no i właśnie mam te trzy typy (chociaż bebe confort wypadł z listy i teraz po przeczytaniu wątku znowu na nią powrócił )
bebe confort ineos neo - bo montowany tyłem, bo jest regulacja szerokości i pochyłu...
romer king plus - za bezpieczeństwo, łatwość montażu, płynną regulacje ochrony główki z szelkami (pasami)
maxi cosi tobi - bezpieczenstwo, wyższy niz dwa poprzednie - dziecko moze wyglądać przez okno (podobno) - ale tu martwia mnie te sprezyny....te szelki - pasy są przez nie bardzo twarde ; tu też jest fajna regulacja wyskości ochroniacza głóki z pasami... i wydaje mi sie szersszy niż romer (ale o tym nie ejstem przekonana)

prosze Was o opinie o tych fotelikach
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 13:52   #26
monipolka
Raczkowanie
 
Avatar monipolka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Cytat:
Napisane przez ebena Pokaż wiadomość
My do ok 13 m-ca ale tylko i wyłącznie ze wzgędów bezpieczeństwa-fotelik jest usytuowany tyłem do kierunku jazdy-co jest dużo bezpieczniejsze od "przodniego montowania", w przypadku fotlików montowanych przodem do kierunku jazdy bo przy ostrzejszym hamowaniu dziecko mimo, najlepszego na świecie fotelika może uszkodzoc sobie kręgi szyjne, wiec nie ma co sie spieszyć. Teraz jexdzi w maxi Cosi Tobi-polecam.
Aha po drugie zbyt małe dziecko-jak jktoś tu napisał 7 m-cy nie powinno jeździć pod żadnym pozorem w foteliku 9-18-ma jeszcze zbyt słaby kręgosłup-a przy siedeniu kręgosłup jest najbardziej obciążony-no chyba, ze jedzie 5 km do babci. Ale naprawdę nie ma co się spieszyc-przetestowalismy wczesniej foteliki 9-18 kg. (pzyczalismy na próbe) jeździliśmy na ogól do dziadków 60km w jedna stronę i obserwowalismy jak zachowuje sie nasza córka-dopiero jak już nogi sie jej nie miściły przesadziliśmy ja do Maxi Cosi.
Pozdrawiam i proszę o rozsądek przy zmianie fotelika
Ja napisałam, ze synek "przesiadł się" w większy fotelik jak miał 7 miesiecy- maluszek urodził się w lipcu, 7 miesięcy miał w lutym, wazył 9 kg, do tego kombinezon i w nosidełku nie miescił się, nogi i główka za bardzo wystawały, mimo że fotel z przodu był przesuniety, więc ze względów bezpieczenstwa kupilismy większy, i jeżdził w nim w pozycji półleżącej, wygodnie, bezpiecznie. Od 6ego miesiąca sam pięknie siedział, nie zmuszałam go do niczego, nie podpierałam poduchami- jak to robi wiele mam..... Jestem matka i krzywdy własnemu dziecku nie robie, skonsultowałam to z lekarzem! Bezpieczniej było zmienic fotelik na większy, niz bać się, ze przy jakiejś stłuczce mały połamie nóżki!
Ciekawa jestem kto projektuje te foteliki- jakei dziecko, które wazy 13kg zmieści się w nosidełko?
monipolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 21:22   #27
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Mój synek w nosidle jeździł do 7 m-ca, później w foteliku 0-18 kg (kupiliśmy przed porodem, ale od znajomych dostaliśmy nosidełko. )z tego względu, ze wolał być przodem, mały stabilnie już wtedy siedział, fotelik można szybko rozłożyc do pozycji leżącej). Jeszcze przez jakieś 2 m-ce jeździł zamiennie (jeden fotelik w aucie tz, drugi w moim), potem już tylko ten więkzy.

Teraz waży 11 kg - ale nie wyobrażam go sobie w nosidle. Nie wcisnęłabym go - a poza tym nie chciałby leżeć
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 15:28   #28
martka83
Zadomowienie
 
Avatar martka83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 574
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

8 miesięcy
poprzesiadce do nowego fotelika była zdecydowana poprawa w komforcie jazdy
mały nie płakał tylko z zainteresowaniem rozglądał się wokół
__________________
Marcelek
martka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 15:54   #29
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

chyba tak ok 10 miesiaca,a jakiej firmy fotelik to nie pamietam.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 14:18   #30
agaQ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

przerażona jestem po przeczytaniu waszych wypowiedzi... mój synek za dwa dni kończy trzy miesiące więc nie ma mowy o sztywnym kręgosłupie, samodzielnym siedzeniu itp. a w tej chwili waży 7,5 kg i ma rozmiar 74... Co ja mam zrobić w takiej sytuacji skoro właśnie przestał się mieścić do fotelika 0-13kg???
agaQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-28 21:23:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:08.