Perfumy sygnowane przez gwiazdy - artykul z Daily Mail - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-18, 14:35   #1
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa

Perfumy sygnowane przez gwiazdy - artykul z Daily Mail


Czytalam w Daily Mail dosc ciekawy artykul na temat perfum sygnowanych nazwiskiem gwiazd lub gwiazdek typu Jennifer Lopez, Kylie Minogue, Celine Dion, Christina Aguilera, Kate Moss czy Sarah Jessica Parker. Artykul nie jest moze szczegolnie odkrywczy, ale zacytuje kilka faktow:
- w grudniu Anglicy wydaja na perfumy 320 milionow funtow (srednia cena perfum w stylu Armani czy Lancome to 30 funtow za 30ml)
- w grudniu jedna tylko siec drogerii Superdrug sprzedaje codziennie wiecej niz 5000 butelek perfum sygnowanych nazwiskiem gwiazd
- sklad perfum to w 80% alkohol a w 20% skladniki zapachowe; w przypadku perfum gwiazd cena skladnikow zapachowych w przeliczeniu na jeden flakonik to tylko...20 pensow! (kajzerka czy bulka z sezamem w moim najblizszym sklepie kosztuje 30 pensow)
-skladniki zapachowe w perfumach gwiazd sa robione z najtanszych i syntentycznych skladnikow dzieki czemu sa stosunkowo tanie w porownaniu do perfum renomowanych marek
-cena wyprodukowania zapachu + flakonika +kartonika stanowi tylko 3% ich ceny sklepowej, reszta to oczywiscie dystrybucja, marze oraz przede wszystkim reklama.
- o ile perfumy renomowanych firm sa skomponowane z 3 nut (glowa, serce, baza) i dzieki temu pachnia dlugo i roznorodnie, to perfumy gwiazd maja jedynie nute glowy przez co pachna bardzo krotko i plasko
Nastepnie artykul przedstawia ocene 8 perfum pod wzgledem kompozycji zapachowej oraz wygladu flakonu. Najwyzej oceniono Deseo Jennifer Lopez, podkreslajac ze mimo ze to tani zapach, to ma w sobie cos ciekawego. Reszta zapachow zostala oceniona jako srednie (m.in Kylie Minogue, Kate Moss, Celine Dion, Jade Goody). Jako tragiczne zas :Luscious Pink- Mariah Carey , Christina Aguilera -Inspire.
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 21:06   #2
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Perfumy sygnowane przez gwiazdy - artykul z Daily Mail

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
Czytalam w Daily Mail dosc ciekawy artykul na temat perfum sygnowanych nazwiskiem gwiazd lub gwiazdek typu Jennifer Lopez, Kylie Minogue, Celine Dion, Christina Aguilera, Kate Moss czy Sarah Jessica Parker. Artykul nie jest moze szczegolnie odkrywczy, ale zacytuje kilka faktow:
- w grudniu Anglicy wydaja na perfumy 320 milionow funtow (srednia cena perfum w stylu Armani czy Lancome to 30 funtow za 30ml)
- w grudniu jedna tylko siec drogerii Superdrug sprzedaje codziennie wiecej niz 5000 butelek perfum sygnowanych nazwiskiem gwiazd
- sklad perfum to w 80% alkohol a w 20% skladniki zapachowe; w przypadku perfum gwiazd cena skladnikow zapachowych w przeliczeniu na jeden flakonik to tylko...20 pensow! (kajzerka czy bulka z sezamem w moim najblizszym sklepie kosztuje 30 pensow)
-skladniki zapachowe w perfumach gwiazd sa robione z najtanszych i syntentycznych skladnikow dzieki czemu sa stosunkowo tanie w porownaniu do perfum renomowanych marek
-cena wyprodukowania zapachu + flakonika +kartonika stanowi tylko 3% ich ceny sklepowej, reszta to oczywiscie dystrybucja, marze oraz przede wszystkim reklama.
- o ile perfumy renomowanych firm sa skomponowane z 3 nut (glowa, serce, baza) i dzieki temu pachnia dlugo i roznorodnie, to perfumy gwiazd maja jedynie nute glowy przez co pachna bardzo krotko i plasko
Nastepnie artykul przedstawia ocene 8 perfum pod wzgledem kompozycji zapachowej oraz wygladu flakonu. Najwyzej oceniono Deseo Jennifer Lopez, podkreslajac ze mimo ze to tani zapach, to ma w sobie cos ciekawego. Reszta zapachow zostala oceniona jako srednie (m.in Kylie Minogue, Kate Moss, Celine Dion, Jade Goody). Jako tragiczne zas :Luscious Pink- Mariah Carey , Christina Aguilera -Inspire.
No że Inspire to tragedia to ja się nie dziwię, do różnych bubli się przywykło ale w przypadku tych perfum a szczególnie wyjątkowej urody flakonika to ja się szczerze dziwiłam że Debehams wpuścił to na półki. Obecnie zestaw kosztuje w Ripp Of Ireland (w obecnej sytuacji ekonomicznej, być może wkrótce RIP Ireland, OT ) 24 euro i obstawiam że bedzie do nabycia za 11 euro on sales. Nie żebym zamierzała
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 21:31   #3
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Perfumy sygnowane przez gwiazdy - artykul z Daily Mail

Jakos mnie te wszystkie informacje nie dziwia, bo czego sie mozna spodziewac za takie ceny. Poza tym nazwiska gwiazdek na flakonikach niekoniecznie zachecaja do kupna, jak dla mnie wiekszosc jest raczej szmirowata i tak tez kojarza mi sie ich "zapaszki" Zdarzylo mi sie jednak kupic cos z J.Lo i Britney - akurat byly trwale i calkiem ciekawe, przynajmniej J.Lo, a konkretnie Glow. Jedyny zreszta zapach, ktory bylabym sklonna ponownie kupic. Kupujac perfumy zawsze kieruje sie swoim nosem, a ten czesto przestaje wyczuwac perfumy Kylie juz po 10 minutach. Musze szukac zapachu, wwachiwac sie w skore albo ciuchy, zeby cos tam poczuc.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 21:58   #4
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Perfumy sygnowane przez gwiazdy - artykul z Daily Mail

Nie jestem znawcą,ale zawsze w "tych" perfumach coś mnie odrzucało. Jak ktoś podkreślił wyżej, może ich "szmirowatość". Nigdy mnie nie zachęcały. Testowałam
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 22:03   #5
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Perfumy sygnowane przez gwiazdy - artykul z Daily Mail

Ja sie przyznaje, ze mimo mojego "wielkiego nosa" chcialam niedawno nabyc Seductive elixir panny Cambpell. Podoba mi sie, slowo daje, tylko flakon nieciekawy i dodatkowo przeczytalam dzis w Gali, ze owa modelka prowadza sie teraz z jakims ruskim bogaczem Vladkiem i razem sieja postrach wszedzie gdzie sie pojawia, bo bija ludzi Stwierdzilam, ze nie bede jej juz kasy nabijac, takze moj nos przegral z moja zlosliwoscia i jakze polska zawiscia
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 22:10   #6
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Perfumy sygnowane przez gwiazdy - artykul z Daily Mail

ze wszystkich gwiazdowych jakie testowałam, a było ich kilka ( britney brzydze się nawet do ręki wziąć) to Covet SJP wydał mi się ciekawy, i jego nowa wersja- ta fioletowa
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 22:16   #7
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Perfumy sygnowane przez gwiazdy - artykul z Daily Mail

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
( britney brzydze się nawet do ręki wziąć)
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-22, 22:23   #8
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Perfumy sygnowane przez gwiazdy - artykul z Daily Mail

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
chodzi o to że niektórych zapachów nawet nie mam ochoty poznać, nic na to nie poradzę
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 22:26   #9
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Perfumy sygnowane przez gwiazdy - artykul z Daily Mail

Ojej, a propos tego komentarza dot. Britney to mi sie przypomnialo, ze kiedys w akcie desperacji kliknelam na Heiress panny Hilton. Tej to z kolei ja sie brzydze Ale szukalam wowczas wisienek i kisielu w perfumach, a to cos bylo idealne. Teraz lezy sobie w szufladzie, zuzylam moze 5 ml, ale warto bylo
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 03:54   #10
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Perfumy sygnowane przez gwiazdy - artykul z Daily Mail

A ja raczej nie mam oporów przed testowaniem perfum sygnowanych przez "gwiazdy". Fakt, że większość tych zapachów jest tandetna i niczym nie zaskakuje, ale są też perełki. Ja odkryłam dla siebie m.in. "pazurka" Naomi Campbell oraz C. Crawford Feminine. Ciekawy jest też Signature Beckham. Niestety nigdy nie miałam okazji testować zapachów J.Lopez, a bardzo bym chciała(muszę to nadrobić przy okazji).

Co do tego, że są robione z tanich składników-niestety jak już napisałam w większości to czuć.
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 13:44   #11
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Perfumy sygnowane przez gwiazdy - artykul z Daily Mail

Znalazlam cos ciekawego w grudniowych "Wysokich Obcasach" , fragment:

"Aktorka Keira Knightley, mimo że zarabia krocie na kontrakcie z firmą Chanel, dla której reklamuje Coco Mademoiselle, w rzeczywistości pachnie perfumami DelRae. Ta marka to pomysł Delrae Roth, byłej dyrektor kreatywnej firmy Esprit. Z udziałem Michaela Roudnitska, nosa Eau d'Hermes, stworzyli oni cztery zapachy zainspirowane miastem San Francisco. Jeden z nich - Bois de Paradis (100 ml - 500 zł) - został okrzyknięty przez prestiżowy brytyjski dziennik 'The Times' jednym z najdoskonalszych zapachów ostatniej dekady. Poprzedniczka Keiry Kate Moss w 2003 roku, w czasie gdy była związana kontraktem z Chanel, przyznała się, że na co dzień używa perfum Creed, mimo że niedawno wylansowała swoje własne perfumy Kate (Coty). Z kolei David Beckham, który również firmuje swoim nazwiskiem zapachy Coty, zdradza, że prywatnie też używa zapachu marki Creed. Ten słynny dom perfumeryjny został założony przez Jamesa Henry'ego Creeda w 1760 roku w Londynie. Markę przez prawie 250 lat prowadzili kolejni przedstawiciele rodziny. Ostatni z nich - Oliver Creed - osobiście dobiera najczystsze esencje: różane z Turcji, Bułgarii czy Maroka, jaśminu i irysa z Florencji, tuberozy z Indii czy fiołków z Parmy. Następna ma być jego córka. Podobno zapachów Creeda używają jeszcze: Robert Redford, Julia Roberts, Pierce Brosnan, George Clooney, Richard Gere, Robbie Williams i Kevin Costner.

Druga pod względem popularności wśród gwiazd jest marka Roberta Pigueta. Do używania jej zapachów przyznają się: Madonna, Iman, Kim Basinger, Sofia Coppola."


Kupujac ich marnej jakosci psikadla nabijamy im tylko zer na kontach, zeby biedaczyska mialy na kolejne kolekcje niszowcow
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-23, 13:58   #12
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Perfumy sygnowane przez gwiazdy - artykul z Daily Mail

Cytat:
Napisane przez Małgosia791 Pokaż wiadomość
A ja raczej nie mam oporów przed testowaniem perfum sygnowanych przez "gwiazdy". Fakt, że większość tych zapachów jest tandetna i niczym nie zaskakuje, ale są też perełki. Ja odkryłam dla siebie m.in. "pazurka" Naomi Campbell oraz C. Crawford Feminine. Ciekawy jest też Signature Beckham. Niestety nigdy nie miałam okazji testować zapachów J.Lopez, a bardzo bym chciała(muszę to nadrobić przy okazji).

Co do tego, że są robione z tanich składników-niestety jak już napisałam w większości to czuć.
Też mam ochotę na "pazura" trochę mnie odstrasza jego pazurowaty wygląd właśnie, miałam też ochotę spróbować "oriental summer" Celine Dion, ale nigdzie go nie widzę- pewnie wycofany...


Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Znalazlam cos ciekawego w grudniowych "Wysokich Obcasach" , fragment:

"Aktorka Keira Knightley, mimo że zarabia krocie na kontrakcie z firmą Chanel, dla której reklamuje Coco Mademoiselle, w rzeczywistości pachnie perfumami DelRae. Ta marka to pomysł Delrae Roth, byłej dyrektor kreatywnej firmy Esprit. Z udziałem Michaela Roudnitska, nosa Eau d'Hermes, stworzyli oni cztery zapachy zainspirowane miastem San Francisco. Jeden z nich - Bois de Paradis (100 ml - 500 zł) - został okrzyknięty przez prestiżowy brytyjski dziennik 'The Times' jednym z najdoskonalszych zapachów ostatniej dekady. Poprzedniczka Keiry Kate Moss w 2003 roku, w czasie gdy była związana kontraktem z Chanel, przyznała się, że na co dzień używa perfum Creed, mimo że niedawno wylansowała swoje własne perfumy Kate (Coty). Z kolei David Beckham, który również firmuje swoim nazwiskiem zapachy Coty, zdradza, że prywatnie też używa zapachu marki Creed. Ten słynny dom perfumeryjny został założony przez Jamesa Henry'ego Creeda w 1760 roku w Londynie. Markę przez prawie 250 lat prowadzili kolejni przedstawiciele rodziny. Ostatni z nich - Oliver Creed - osobiście dobiera najczystsze esencje: różane z Turcji, Bułgarii czy Maroka, jaśminu i irysa z Florencji, tuberozy z Indii czy fiołków z Parmy. Następna ma być jego córka. Podobno zapachów Creeda używają jeszcze: Robert Redford, Julia Roberts, Pierce Brosnan, George Clooney, Richard Gere, Robbie Williams i Kevin Costner.

Druga pod względem popularności wśród gwiazd jest marka Roberta Pigueta. Do używania jej zapachów przyznają się: Madonna, Iman, Kim Basinger, Sofia Coppola."


Kupujac ich marnej jakosci psikadla nabijamy im tylko zer na kontach, zeby biedaczyska mialy na kolejne kolekcje niszowcow





ja chyba jednak przetestuję najnowszą Kate, bo miałam ochotę, a potem pzreczytałam ,że nie warto i sięzniechęciłam, za może nie warto.
Ciekawy ten artykuł, podobno ostatnio wszystkie gwiazdy namiętnie używająteż Molekuł
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 15:12   #13
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Perfumy sygnowane przez gwiazdy - artykul z Daily Mail

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
Też mam ochotę na "pazura" trochę mnie odstrasza jego pazurowaty wygląd właśnie, miałam też ochotę spróbować "oriental summer" Celine Dion, ale nigdzie go nie widzę- pewnie wycofany...


[/color]


Oriental Summer to nie perfumy Celine DionTo wysokopółkowiec, kiedyś miałam, świetny zapach.Poszukaj w KWC, ale jest już niedostępny w perfumeriach. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ummer-edt.html
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 16:27   #14
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Perfumy sygnowane przez gwiazdy - artykul z Daily Mail

Cytat:
Napisane przez Małgosia791 Pokaż wiadomość
Oriental Summer to nie perfumy Celine DionTo wysokopółkowiec, kiedyś miałam, świetny zapach.Poszukaj w KWC, ale jest już niedostępny w perfumeriach. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ummer-edt.html
Serio? no to ja nic nie wiem, więc jaka to marka jest?
A alejka mówi że Celine Dion
właśnie coś mi intuicja mówi że świetny zapach to by był...

miałaś racje! marka- Celine. A ja tyle czasu w nieświadomości żyłam...no tak a teraz ich już nie ma nigdzie- zaczynam przypuszczać ,że to typowe dla mnie...

Edytowane przez Polly_
Czas edycji: 2008-12-23 o 16:36
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 11:09   #15
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Perfumy sygnowane przez gwiazdy - artykul z Daily Mail

W specjalnym, majowym wydaniu "Wysokich Obcasów" jest spory artykuł o perfumach sygnowanych nazwiskami celebrytów.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 14:15   #16
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Perfumy sygnowane przez gwiazdy - artykul z Daily Mail

Ciekawi mnie czy było gdzieś napisane ile wynosi cena składników zapachowych na jeden flakonik perfum np. Diora czy Chanel, a ile perfum niszowych.
Myślę, że to nic odkrywczego, że gwiazdy używają znacznie droższych perfum, w przeliczeniu na ich zarobki, to one są dla nich są tanie jak borszcz;-)
Ja uwielbiałam wodę Kate, tą klasyczną, jednak już mi się znudziła.
LOVELY SJP faktycznie jest łudząco podobne do Rodrigueza edp, ale faktem jest, że w większość tych zapachów to nic ciekawego.

Przypomiał mi się też artykuł w listopadowym Slajdzie o niszy, w tym o perfumach. Bardzo interesujący.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 17:15   #17
Latiha
Zakorzenienie
 
Avatar Latiha
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 740
"Perfumy gwiazd" - Wasze typy, antytypy, opinie :)

Nie widziałam takiego wątku więc postanowiłam założyć

Co sądzicie o perfumach gwiazd? Wiadomo, że są to perfumy średnioólkowe, wyprodukowane z tańszych składników, rzadko rozwijające się. Ale jednak z drugiej strony można wśród nich znaleźć pewne perełki

Ja miałam przyjemność wąchać baaaaaaardzo wiele z nich i muszę przyznać, że najbardziej podobają mi się perfumy panny Simpson Fancy oraz szczególnie Fancy Love są dla mnie fenomenalne
Nie jestem w stanie nosić prawie nic od Britney (tak się składa, że mam aż 6 jej zapachów) jedynym, które lubię latem są Midnight Fantasy.
Niedawno zakupiłam zapach Rebelle Rihanny, z którym wiązałam duże nadzieje, okazało się jednak, że to nie mój typ... nie mogę sama z sobą wytrzymać po ich użyciu. Ale zapach bardzo oryginalny i specyficzny. Właśnie idą do mnie Reb'l fleur, mam nadzieję, że będą lepsze.
Perfumy Shakiry S są na chwilę obecną najulubieńszymi perfumami mojego TŻ, sama lubię je ale nie aż tak.Używam kiedy wychodzę się z nim spotkać, bo podobno strasznie go relaksują. W kategorii drzewno-miodowej nie mają sobie równych.
Dalej są Aguilera ze swoją By Night, którą używałam bardzo długo, aż ostatecznie puściłam w świat. Bardzo trwały i seksowny zapach.
Naomi Campbell i jej Winter Kiss - to numer 2 mojego TŻ. Mi także bardzo się podoba, trwałość fenomenalna, chyba najlepsza ze wszystkich.
Paris Hilton - zupełnie nie moja bajka, miałam aż 4 flaszki i wszystkie "na jedno kopyto" kwiatkowo-owockowo-słodkie, nietrwałe i wtórne.
Beyonce - miałam 2, Heat oraz Heat Rush, i oba poszły szybko w świat... w ogóle nie zrobiły na mnie wrażenia, kupiłam pod wpływem dobrych recenzji na KWC.
Najgorzej jak dla mnie wypada Kylie Minogue, zapachy "tanie" i bardzo mało trwałe.

A jakie są Wasze typy?
__________________
moja wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1261940


moja fragrantica
http://www.fragrantica.com/member/213446/



Arabistka, w sercu i na papierze


...ماتت قلوب الناس ماتت بنا النخوة
Latiha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 13:22   #18
hubertus22
Przyczajenie
 
Avatar hubertus22
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3
Dot.: Perfumy sygnowane przez gwiazdy - artykul z Daily Mail

Ostatnio dostałem calvin klein night obsession men jest to intensywny męski zapach używam bo to prezent, ale wolę bardziej np. chanel platinum egoiste dobrze pachnie i jest trwały.
__________________
Blog o nowościach w oprogramowaniu komputerowym, projektowanie w płaszczyźnie 2 D autocad lt
hubertus22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:59.