Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-11, 15:42   #1
trzecia3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 236

Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?


Witam!
Więc zacznę od początku, moje paznokcie przez ok.10 lat były obgryzane z krótkimi przerwami. Teraz są bardzo osłabione, a ja nadal walczę z tym ,,nałogiem". Od dzisiaj zaczynam kuracje paznokciową.
Nie obgryzam ich, moczę w oleju, nacieram kremami i co mi jeszcze do głowy przyjdzie.
Dziewczyny proszę przyłączcie się do mnie bo sama chyba nie dam rady zregenerować paznokci. Zasady są proste, codziennie piszemy co zrobiłyśmy dla naszych paznokci, jak o nie zadbalyśmy.
To kto się przyłączy???
trzecia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 13:17   #2
citr0nka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 7
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

też miałam problem z osłabionymi paznokciami! bardzo mi pomógł nail tek II (niestety to dość duży wydatek), używałam również kremik sally hansen do skórek i paznokci, codziennie piję skrzyp polny, a teraz kilka dni temu zaczęłam używać odżywki inglot gro max (podobno przyspiesza wzrost paznokci) ale póki co nie wiem czy działa. osobiście nie polecam tych różnych suplementów diety -mnie nic nie pomogły, maczania w olejku rycynowym też nie (gdzieś wyczytałam,że pomaga -ale na mnie niestety nie działa), a moczenia w oliwie nie próbowałam. według mnie trzeba wzmacniać paznokcie od zewnątrz i od wewnątrz. gdzieś czytałam że jedzenie galaretki też dobrze wpływa! chyba każdy musi znaleźć coś dla siebie po prostu
życzę Ci powodzenia w kuracji i trzymam kciuki za efekty!
citr0nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 16:11   #3
trzecia3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 236
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

Wielkie dzięki
Mi wydaje się, że podstawa to zdrowe odzywianie, ale wiadomo środowisko też swoje robi ja dzisiaj oliwa i silica no i kremik do rąk
A ten krem do skórek i paznokci co tak właściwie robił?
Poprawiał wygląd skórek?Miał jakiś wpływ na paznokcie?
trzecia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 11:10   #4
citr0nka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 7
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

dużo osób właśnie mówi o zdrowym odżywianiu, ale w dzisiejszych czasach trudno jest zdrowo się odżywiać. myślę, że wpływ na to mają również jakieś czynniki genetyczne. ten kremik 'uzdrawia' skórki, sprawia że są bardziej miękkie i odżywione,a to (podobno) ma również wpływ na paznokcie. pisz jak tam efekty. ciekawi mnie czy ta silica i olej działają!
citr0nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 12:29   #5
Mika_015
Przyczajenie
 
Avatar Mika_015
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

Ja również miałam podobny problem ;-/ Niestety paznokcie są bardzo delikatne i aby były zdrowe i ładnie wyglądały trzeba o nie dbać. Aby moje paznokcie wyglądały zdrowo(jak już wspomniały inne osoby) dbam o nie od zewnątrz i wewnątrz . Od zewnątrz: kupuję odżywki z witaminami(nie muszą być drogie np. wibo Kompleks regenerujący kupisz go w rossmanie za 6,50 lub JOKO bomba witaminowa) ale to nie wszystko. Codziennie moczę pazurki w żelatynie spożywczej ok.10 minut, oraz smaruje często ręce kremem do rąk. Natomiast aby dbać o nie od wewnątrz, to staram się jeść dużo owoców i warzyw. Jem też dużo galaretek (gdyż żelatyna wpływa bardzo pozytywnie na paznokcie) i wcale nie narzekam. Wszystkie te czynności sprawiają, że moje paznokcie wyglądają na zdrowe i zadbane. Z resztą nie wszystko działa na każdego... Na pewno nie biorę żadnych tabletek gdyż uważam że one nic nie dają
Mika_015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 13:02   #6
Sandra86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 434
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

Mogę się przyłączyć. Dodatkowa mobilizacja do dbania o paznokcie zawsze się przyda. Też obgryzałam, z nerwów. Czy obowiązują tylko te zasady, które wymieniłaś w pierwszym poście, czy jest ich więcej?
__________________
Aby kobieta była szczęśliwa, nie może zmieniać mężczyzn, tak jak się zmienia koszule.
http://www.kameja.pl
Sandra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 14:36   #7
trzecia3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 236
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

Zasady wymienione w pierwszym poście są właściwie tylko moje każdy może sobie ustalić co innego, ale zasada obowiązkowa to DUŻO OPTYMIZMU. Fajnie, że ktoś się do mnie przyłączył. MAm nadzieję, że razem uda nam się wyhodować długie i piękne szpony
A co do silicy to brałam ją już ubiegłym roku od października do stycznia i faktycznie stan paznokci znacznie się poprawił, ale potem jakoś tak wyszło, że znów zaczęłam obgryzać i po jakimś czasie wszystko wróciło do ,,normy"
Ja dzisiaj:
-moczenie w oliwie,
-kilka razy smarowanie kremem do rąk,
-silica
Trzymajcie za mnie kciuki
trzecia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-15, 17:47   #8
trzecia3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 236
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

Dzisiaj wszystko to co wczoraj+ srebrna odżywka SH
Używał jej ktoś kiedyś jak działa i po jakim czasie?
trzecia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 07:38   #9
hexxa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ślask
Wiadomości: 85
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

To ja sie przylacze..
Moze mnie to zmotywuje, bo czesto jka wracam z pracy ,to tak bardzo mi sie nie chce... ze hej! ))
Do tej p[ory , w ramach dbania o paznokcie , chodzilam do komsmetyczki co 2-3 tygodnie, traktowalam raz na tydzien paznokcie olejkiem rycynowym , używałam kremu do rak.. i to tyle..
teraz
u dermatologa zaopatrzylam sie w recepte na robiony krem(co prawda z przeznaczeniem na paznokcie u nog ,ale do rak tez uzywam) 10 urea , wit A i E -swietnie nadaje sie na ochrone skorek ,przed malowaniem n/w odzywka ,bo sie wchlania bardzo wolno
Zakupilam 8 w 1 z eveline
Scinam je krotko, nie grzebie pod spodem(mam krotka rozowa plytke-obgryzanie)jak mi cos nalezie pod spod piore recznie(najwiekszy problem ze smarem samochodowym).
Nie obcinam i nie obgryzam skorek!!!
Nie ruszam sie z domu bez kremu do rak ,i tym razem nie jest to krem ochronny cytrynowy za 1.5 tylko z Zaiji-anno d oro, nie natluszcza rak,a ja w pracy nie moge sobie pozwolic na tluste łapy,i niestety jakis malo wydajny przy smarrowaniu po 6-7 razy w ciagu 8 miu godzin
__________________
Prezentuje raczej nietypowe poglady na zycie . Z gory przepraszam jezeli kogokolwiek przypadkiem zranie. Zadnego ciekawego cytatu nie potrafie sobie w chwili obecnej przypomniec bo czytam tylko i wylacznie brukowce i to z wielkim trudem
hexxa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 08:23   #10
Sandra86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 434
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

Łykam skrzypovitę. Smaruje dłonie kremem. No i będę podejmować kolejne kroki.
__________________
Aby kobieta była szczęśliwa, nie może zmieniać mężczyzn, tak jak się zmienia koszule.
http://www.kameja.pl
Sandra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 09:44   #11
citr0nka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 7
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

Cytat:
Napisane przez trzecia3 Pokaż wiadomość
Dzisiaj wszystko to co wczoraj+ srebrna odżywka SH
Używał jej ktoś kiedyś jak działa i po jakim czasie?
Ja używałam, kupiłam na allegro. niestety mi nic nie pomogła, no ale wiadomo, że każda płytka jest inna i co innego na nią działa! Ogólnie szczerze nie polecam kupować na allegro odżywek itp -jest bardzo dużo podróbek i jeśli się na tym nie znamy to nie rozpoznamy.
Ja codziennie piję skrzyp, smaruję odżywką inglot gro max, wieczorem smaruje skórki kremem SH i oczywiście krem do rąk dobrze nawilżający praktycznie po każdym myciu rąk!
citr0nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-16, 11:20   #12
Sandra86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 434
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

Jak wyglądają te zabiegi z olejkiem rycynowym?
__________________
Aby kobieta była szczęśliwa, nie może zmieniać mężczyzn, tak jak się zmienia koszule.
http://www.kameja.pl
Sandra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 15:14   #13
trzecia3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 236
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

No dziewczyny to jest nas więcej razem musi się nam udać
O! JA też jestem ciekawa tego zabiegu olejkiem rycynowym czy ty w nim moczysz paznokcie czy smarujesz je?Napisz koniecznie.
JA dzisiaj:
Krem do rąk
na noc maść z wit.A(dopiero mam zamiar0
druga warstwa srebrnej odżywki SH
No i muszę się wam pochwalić moje pazurki już odrobinę odrosły.
W przyszłym tygodniu mam zamiar iść do kosmetyczki.
trzecia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 13:46   #14
trzecia3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 236
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

A stosowała któraś z was manicure japoński?
Ponoć wzmacnia paznokcie, ale nie jestem pewna czy faktycznie działa
dzisiaj
kolejna warstwa SH
krem do rąk
trzecia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 14:33   #15
Sandra86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 434
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

Po obieraniu orzechów włoskich z łupin, nie ze skorupki, zrobiły mi się czarne paznokcie. Musiałam je maksymalnie obciąć. Brud znajdujący pod paznokciem był niestety nie do usunięcia.
__________________
Aby kobieta była szczęśliwa, nie może zmieniać mężczyzn, tak jak się zmienia koszule.
http://www.kameja.pl
Sandra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 17:00   #16
trzecia3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 236
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

Może to nawet i lepiej. Dużo osób uważa że podczas regeneracji paznokci powinno się je obcinać na krótko żeby nie narażać ich na jakieś uszkodzenia mechaniczne.
trzecia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 11:59   #17
trzecia3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 236
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

Odżywka SH już mi prawie zgęstniała, więc rozglądam się za czymś innym może, któraś z was poleci mi coś do wzmocnienia moich słabiudkich pazurków?
trzecia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 11:23   #18
citr0nka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 7
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

Jeśli chodzi o olejek rycynowy to szczerze mówiąc robiłam to dawno więc średnio pamiętam ale chyba wcierałam codziennie wieczorem.
Co do odżywek to, jak już wcześniej pisałam, polecam nail tek II ale niestety jest drogi i bardzo trudno dostępny w Polsce. teraz używam inglot gro max i też póki co jestem zadowolona. Poza tym SH złota podobno też jest dobra -koleżanka używała i była zadowolona, a teraz używa też SH z nowości złote serum i mówi że jest super tylko mało wydajne! Kiedyś pamiętam używałam również odżywki AVON różowej (przyspieszająca wzrost) i też byłam zadowolona.
Zastanawiałam się czy iść na japoński manic. czytałam że jest super i wzmacnia bardzo paznokcie, ale nie wiem czy to nie będzie tak że jak robisz to wzmacnia a jak przestaniesz robić to paznokcie znacznie sie osłabią. Często tak jest z niektórymi odżywkami -dopóki stosujesz to jest OK a jak przestaniesz to tragedia.
citr0nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 13:37   #19
Sandra86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 434
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

Co znaczy odżywka SH ? Jaka to firma?
__________________
Aby kobieta była szczęśliwa, nie może zmieniać mężczyzn, tak jak się zmienia koszule.
http://www.kameja.pl
Sandra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-20, 16:21   #20
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

Cytat:
Napisane przez Sandra86 Pokaż wiadomość
Co znaczy odżywka SH ? Jaka to firma?
Sally Hansen Ma przeróżne odżywki. Ja stosowałam trzy: jedna z nich to totalny niewypał, nawet nie pamiętam jej nazwy, ale dwie pozostałe (Complete Care 4in1 i złota odżywka) to moje "pewniaki" i hity na słabe paznokcie CC 4in1 stosuję obecnie (to już moja druga duża buteleczka) i jestem baaardzo zadowolona
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 17:01   #21
juliette_92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

hej dziewczyny! chętnie się przyłączam moja pielęgacja paznokci;
- krem do rąk
-odżywki do paznokci (Sally Hansen TRIPLE strong,Rimmel Nail RESCUE, sh Hard as WRAPS)
-BIOTYNA w tab.
-drozdze w tab
-picie drozdzy,pokrzywy,skrzypu,
-odzywka keratynowa GAL
-balsam do paznokci HERBA STUDIO
-CAPIVIT A+E (wcieranie w plytke i lykanie rowniez)
-codziennie na noc olejek rycynowy
-WSZELKIE prace domowe i ogrodowe wykonuje w rekawiczkach
chyba wszystkie moje mazidełka wspomniałam... powiem Wam,ze rowniez obgryzalam paznokcie odkad pamietam i od jakichs 3 miesiecy jak zaczelam o nie dbac to musze przyznac,ze wyraznie sie wzmocnily! ;D w ciagu tego czasu tylko 1 paznokciec mi sie troszke ulamal polecam moja terapie kazdej z Was WARTO WALCZYC O SWOJE PAZURKI !

---------- Dopisano o 18:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

AHA,zapomnialabym; uwielbiam jesc galaretki ktore takze pomagaja w zapuszczaniu i moczyc pazurki w zelatynie POMAGA!
juliette_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 18:43   #22
trzecia3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 236
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

Ja pakiet podstawowy dzisiaj
Moczenie w oliwie krem odzywka
Jak pijesz te drożdże jak często i w czym je rozpuszczasz no i co to daję nigdy tego nie próbowałam?
trzecia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 19:00   #23
danix
Raczkowanie
 
Avatar danix
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 242
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

To i ja się przyłącze

od 5 dni używam odżywki herome (podobno bardzo pomaga)
od miesiąca dbam o pazury - olej rycynowy, maść z wit. A, czasami mocze w oliwie z oliwek, od tygodnia biorę witaminy dla kobiet w ciąży (zostały po porodzie)
no i staram się używać rękawiczek do prac domowych

póki co efekty marne, ale czekam cierpliwie

Paznokcie mam z natury miekkie i cienkie jak papierek, 5/10 paznokci rozdwojone.
__________________


danix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 07:42   #24
juliette_92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

jesli to bylo pytanie do mnie to po prostu zalewam drozdze piekarskie wrzatkiem i pije po ostygnieciu. szczerze? smakuje ohydnie! ;D ALE da sie wypic,a nawet do tego smaku przyzwyczic. w koncu czego sie nie robi dla pieknych paznokci i wlosow( tak nie wypadaja) polecam,bo skuteczne! ;p
juliette_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 08:05   #25
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

Cytat:
Napisane przez juliette_92 Pokaż wiadomość
jesli to bylo pytanie do mnie to po prostu zalewam drozdze piekarskie wrzatkiem i pije po ostygnieciu. szczerze? smakuje ohydnie! ;D ALE da sie wypic,a nawet do tego smaku przyzwyczic. w koncu czego sie nie robi dla pieknych paznokci i wlosow( tak nie wypadaja) polecam,bo skuteczne! ;p
A nie lepiej kupić sobie naturalne drożdże w tabletkach?
Ja biorę od kilku dni i jestem po ogromnym wrażeniem tego, jak podziałały na moją cerę. Szok! na szczęście - ten pozytywny
Na paznokciach zmian nie zauważyłam (na razie), jednak, tak czy siak, bardziej stawiam na odżywkę, jeżeli o paznokcie chodzi
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 09:31   #26
citr0nka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 7
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

szczerze mówiąc mam wątpliwości czy stostowanie różnych suplementów i tabletek na raz jest właściwe, ale skoro pomaga...
ja też wszystkie prace w których jest styczność z jakimikolwiek chemikaliami wykonuje w rękawiczkach.
citr0nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 12:38   #27
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

Cytat:
Napisane przez citr0nka Pokaż wiadomość
szczerze mówiąc mam wątpliwości czy stostowanie różnych suplementów i tabletek na raz jest właściwe, ale skoro pomaga...
ja też wszystkie prace w których jest styczność z jakimikolwiek chemikaliami wykonuje w rękawiczkach.
Ja obecnie biorę tylko DroVit, czyli drożdże browarnicze, w których skład wchodzą witaminy z grupy B i magnez, czyli wszystko to, czego aktualnie mi potrzeba.
Ale rzeczywiście, kiedy zobaczyłam listę kilka postów wyżej trochę mnie przytkało Poważnie bałabym się przedawkowania niektórych witamin itd, które jest tak samo szkodliwe jak niedobór, albo i gorsze...
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 14:05   #28
trzecia3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 236
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

Ile gram tych drożdży się wodą zalewa ?
trzecia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 07:41   #29
danix
Raczkowanie
 
Avatar danix
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 242
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

Wczoraj przed snem :
herome 1 warstwa
maść z wit. A

Paznokcie znowu się rozdwoiły powoli przestaje juz w cokolwiek wierzyć
__________________


danix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 14:08   #30
trzecia3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 236
Dot.: Kuracja wzmacniająca- kto się przyłączy?

Ta odżywka herome jest dostępna w zwykłych sklepach czy na allegro trzeba zamawiać?
trzecia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:14.