Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-01, 10:11   #2251
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Bardoz jestem ciekawa Hauschkowych opinii , szczegolnie, ze dzis dostalam katalog Hauschki z opisem wszystkich produktow, wlasnie siedziala i sie slinilam
Ja ze swojej strony mogę polecić maskę rewitalizującą.Ładnie rozjaśnia buziaka,nawilża.
Krem z pigwy już mi się kończy,parę dni i się pożegnamy.Myślę,że wrócę do niego.Chociaż mógł by być bardziej treściwy,bo używam go codziennie rano i dzisiaj zauważyłam,że minimalnie mam przesuszoną skórę na czoleUważam,że on idelany na cieplejsze dni,choć na początku stosowania wydawało mi się,że wrecz przeciwnie-nadaję się świetnie na chłodniejsze dni.
Ten lekki z płatów z róży powinien być pod względem nawilżania/odżywiania ciut lepszy i nie wiem czy się nie skusić i go nie otworzyć
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Informacja od Pat&Rub:
W MARCU aromatyczne, pachnące energetyzującą cytryną kosmetyki do ciała z rewitalizującej linii ŻURAWINA-CYTRYNA -15%, tylko na www.patandrub.pl

I jeszcze jedna marcowa niespodzianka Przy zakupie ekoAMPUŁKI- SERUM z kwasem hialuronowym dodajemy celulozowe MASECZKI w TABLETCE - te, które Kinga pokazywała w pierwszym filmiku o pielęgnacji cery, zapraszamy


Dzień dobry wszystkim
Łeeee szkoda,że na linię do włosów.Tęsknie za maską do włosów i po marcowym zakazie sobie ją kupię
Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
dziewczyny piekne zakupy

ja zuzywam, nie kupuje dostałąm od kolezanki serum z vit. C JMO
Fajno
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 10:22   #2252
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Anula, a powiedz mi jaką Ty właściwie masz cerę? Normalna, sucha, mieszana, tłusta? Na mnie mgiełka do twarzy jeszcze sporo poczeka, mam za dużo pootwieranych rzeczy i nie zużyłabym jej od teraz w pół roku.
starą?
Nie, no żartuję wcale nie starą!
Ja ma cerę mieszaną i ostrą nadwrażliwość na świecenie się paszczy
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja ze swojej strony mogę polecić maskę rewitalizującą.Ładnie rozjaśnia buziaka,nawilża.
Krem z pigwy już mi się kończy,parę dni i się pożegnamy.Myślę,że wrócę do niego.Chociaż mógł by być bardziej treściwy,bo używam go codziennie rano i dzisiaj zauważyłam,że minimalnie mam przesuszoną skórę na czoleUważam,że on idelany na cieplejsze dni,choć na początku stosowania wydawało mi się,że wrecz przeciwnie-nadaję się świetnie na chłodniejsze dni.
Ten lekki z płatów z róży powinien być pod względem nawilżania/odżywiania ciut lepszy i nie wiem czy się nie skusić i go nie otworzyć

Łeeee szkoda,że na linię do włosów.Tęsknie za maską do włosów i po marcowym zakazie sobie ją kupię

Fajno
Ten lekki ma Młoda i stale zapominam go jej podebrac , nawet jeszcze go nie testowałam kartkę sobie przykleje na lustrze w łazience.........
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 10:23   #2253
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
włoski masz piękne! Bardzo mi sie podobają

ja szampony alterry tez nie najlepiej wspominam i dokładnie z tego samego względu byłam uprzedzona do szamponów alverde ale na szczęście mądre głowy przemówiły mi do rozumu
Dziękuję Kochana

Co do szamponów Alterry, to mi również nie przypasowały Korzystnie cenowo wyglądają te Alverde, tylko mają podobne składy do Alterry i boję się tego alkoholu wysoko w składzie

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Izus, witamy
Tematem wstępu, włosy masz przepiękne Zakupy takoż
Jak przebrniesz przez wszystkie części wątku, dostaniesz medal

Bardzo jestem ciekawa Twojej opinii o oleju z orzechów laskowych i śliwkowym, bo się na nie od jakiegoś czasu czaję

Buziaki dla córci
Dziękuję

Zamierzam przeczytać sobie wątki, ale to tak na spokojnie po trochę, bo strasznie dużo tego, a córeczka mi na dużo nie pozwala Na razie moje przeglądanie polega na używaniu wyszukiwarki i szukaniu najbardziej potrzebnych informacji

Co do olejów, to ten z orzechów laskowych jeszcze stoi zamknięty, a śliwkowy stosuję na końcówki po myciu, nałożyłam go też na twarz i dobrze się spisał, jest bardzo lekki, dlatego też dodałam go do kremu, który sobie zrobiłam na dzień i bardzo ładnie się wchłania

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
izus, witaj nie wiem czy mnie pamiętasz, ale pisałam kiedyś na wątku olejowym
Witam
Pamiętam, pamiętam, nawet ostatnio się zastanawiałam gdzie się podziewasz
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 10:25   #2254
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

A ja po ciężkim początku z mgiełką muszę powiedzieć, że jestem z niej całkiem zadowolona. Klei się strasznie, co mi nie przeszkadza w nocy, gorzej w ciągu dnia. Nie zapomnę zdziwionej miny mojego TŻa, kiedy po tym, jak się przytuliliśmy, moje czoło mlasnęło odlepiając się od jego policzka. Jednak wybaczam jej tą lepkość, bo nawilża naprawdę nieźle. Nie jestem pewna czy to bardziej zasługa samej mgiełki czy odpowiedniego złuszczania (pewnie obu tych rzeczy), ale nareszcie pozbyłam się przesuszenia. Pierwszy raz od dawna spoglądając w lustro nie widzę popękanej, łuszczącej się skóry między brwiami, na nosie i obok niego. A nie mógł sobie z tym poradzić stosowany 2 razy dziennie krem czy olej.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 10:27   #2255
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Witam
Pamiętam, pamiętam, nawet ostatnio się zastanawiałam gdzie się podziewasz
miałam trochę zawirowań i jakoś przestałam nadążać za Wami, a później powstał nowy wątek i całkiem odpadałam.. ale o włosy nadal dbam!

po masce Anti-Age na całą noc i umyciu szamponem figowym Alterry mam włosy mocno 'ach, ach' nie obciążyła, ale mocno nawilżyła, zmiękczyła włosy, ładnie się ułozyły, nie elektryzują się
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 10:44   #2256
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Dziękuję Kochana

Co do szamponów Alterry, to mi również nie przypasowały Korzystnie cenowo wyglądają te Alverde, tylko mają podobne składy do Alterry i boję się tego alkoholu wysoko w składzie

Dziewczyny chwalą, ja sie podzielę opinią za kilka dni jak do mnie dojdą
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 10:57   #2257
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Miało być o dr.Hauschka, będzie o Alverde do włosów Chyba miałam/mam ich większość produktów do włosów.

Seria winogrono-awokado. (opisana też na blogu) Najbardziej odżywiająca i nawilżająca. Włosy ładnie błyszczą. Szampon dobrze myje, choć z "ciężkimi" olejami typu rycyna miał kłopot. Nie plącze włosów, ładnie nawilża. Maska najlepsza ze wszystkich. Odżywia, nawilża... "ach ach" Serum myślę, że dobre ale nie jestem w tej dziedzinie ekspertem. O tego tupu kosmetykach zapominam.

Seria aloes-hibiskus. Dobra ale już nie robiła tego efektu "wow". Nawilża i odżywia trochę gorzej od powyższej serii. Myślę, że osoby z bardziej przetłuszczającymi się włosami będą zadowolone. Szampon ładnie myje, nie plącze włosów. Ma ten sam problem z "ciężkimi" olejami. Maska nawilża, ułatwia rozczesywanie. Psikadełko próbowałam raz jeden jedyny bez rewelacji.

Seria do włosów brązowych. U mnie kiepsko się spisała i sobie leży w koszyczku nieużywana. Szampon plącze włosy, choć dobrze myje i znów problem z "ciężkimi" olejami. Odżywka taka sobie. Seria ma jak dla mnie okropny zapach, ale mojej mamie się podoba. Do tego NIE pogłębi koloru, tak stwierdziły dziewczyny na wątku włosowym po analizie składu. Wycofywana.

Kuracja nabłyszczająca. Bardzo fajna maska, bardzo podobna do serii winogrono-awokado. Nawilża, odzywia i nabłyszcza włosy "ach ach"

Lakier do włosów. Ojej użyty dwa razy. Znów produkt nieużywany. Nawet radzi sobie z fryzurą nie sklejając włosów.

do ciała i dla dzieci będzie... kiedyś

edit. Podsumowując, moim zdaniem Alverde ma fajne kosmetyki i w przystępnej cenie. Po przetestowaniu jednak odżywek JMO mój zachwyt Alverde osłabł. Jeśli miałabym cokolwiek do włosów od nich kupić, kupiłabym szampon i kuracje/maski z dwóch serii winogrono-awokado i tej nabłyszczającej (nie pamiętam roślinek w nazwie)

edit 2: Olej z brukułu jednak nie dla mnie. Ostatnie zachwyty należą się jednak odżywce cytrusowej JMO. Dzisiaj znów miałam noc z brokułem i włosy mam znów sztywne i trochę suche. Cyknęłam nawet zdjęcie, żeby zobaczyć efekt ewentualnego wymywania Khadi i widać, że końcówki są nie takie jak powinny Wracam grzecznie do migdałka
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-03-01 o 11:53
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-01, 11:17   #2258
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

dzień dobry w ten pochmurny początek marca! czym dziś kusicie?
margoltka jak alverde jest gorsze od JMO to czuję się rozczarowana, bo na mnie JMO nie robi wrażenia. odżywka z rozmarynem i miętą jest tak lekka i mało odżywcza. fajnie, że nie obciąża włosów, no ale też nic nie robi mam nadzieję, że u mnie będzie odwrotnie, nie mam burżujskich włosów, najbardziej lubują się w alterze więc alverde też może im przypasi?
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 11:24   #2259
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
dzień dobry w ten pochmurny początek marca! czym dziś kusicie?
margoltka jak alverde jest gorsze od JMO to czuję się rozczarowana, bo na mnie JMO nie robi wrażenia. odżywka z rozmarynem i miętą jest tak lekka i mało odżywcza. fajnie, że nie obciąża włosów, no ale też nic nie robi mam nadzieję, że u mnie będzie odwrotnie, nie mam burżujskich włosów, najbardziej lubują się w alterze więc alverde też może im przypasi?
Agusia mam podobne odczucia, ale nasze włoski od dawna lubią to samo alverde mi pasowało, używałam w wakacje w chorwacji baardzo się polubiliśmy a jak wiesz, ja też kocham alterrowe odżywki
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 11:31   #2260
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
dzień dobry w ten pochmurny początek marca! czym dziś kusicie?
margoltka jak alverde jest gorsze od JMO to czuję się rozczarowana, bo na mnie JMO nie robi wrażenia. odżywka z rozmarynem i miętą jest tak lekka i mało odżywcza. fajnie, że nie obciąża włosów, no ale też nic nie robi mam nadzieję, że u mnie będzie odwrotnie, nie mam burżujskich włosów, najbardziej lubują się w alterze więc alverde też może im przypasi?

dopóki stosowałam zamiennie z innymi odzywkami było ok. Ale odkąd zaczęłam uzywac wyłącznie jej to siara straszna.....
Do tej pory najbardziej odpowiadała mi odżywka alepii (chyba juz jej nie ma), odżywki AO.
Lubię tez yesika, dr.organic, alterrę.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 11:40   #2261
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
dzień dobry w ten pochmurny początek marca! czym dziś kusicie?
margoltka jak alverde jest gorsze od JMO to czuję się rozczarowana, bo na mnie JMO nie robi wrażenia. odżywka z rozmarynem i miętą jest tak lekka i mało odżywcza. fajnie, że nie obciąża włosów, no ale też nic nie robi mam nadzieję, że u mnie będzie odwrotnie, nie mam burżujskich włosów, najbardziej lubują się w alterze więc alverde też może im przypasi?
Wiesz to tylko moje spostrzeżenia. Nie biorę, że tak powiem, odpowiedzialności za to jak te produkty zadziałają na Was Myślę, że kosmetyki to bardzo indywidualna sprawa. Przykładowo Yes to Carrots (szampon, odzywka, maska) tak zachwalany u mnie wypada średnio/dobrze. Nie są złe ale na kolana mnie nie powaliły. Chyba najbardziej przeszkadza mi zapach Alterra była okropna, natomiast Alverde to bardzo przyzwoite kosmetyki. Tak jak napisałam seria winogrono-awokado i nabłyszczająca należą do moich ulubieńców.

edit: nabłyszczająca to kwiat cytryny-morela Z nowości pojawił się olejek do włosów i seria z amarantem.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-03-01 o 11:45
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-01, 12:02   #2262
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Fiolko teoria od lekarza endokrynologa (prywatnie własnej matki) oraz znajomej Pani dermatolog, a także przetestowana na własnym futrze
Poprawna przy założeniu, że nie ma się genetycznie słabych albo jasnych włosów - z genami jeszcze nikt nie wygrał.
Jeżeli będę miała trochę czasu i uda mi się oderwać mamę od jej grantu, to spróbuję pomolestować o literaturę fachowa w temacie i podrzucę
Z własnego doświadczenia - włoski golone na łydkach są dużo grubsze i ciemniejsze niż na udach, po depilacji depilatorem odrastają jaśniejsze i cieńsze, po ogoleniu znowu robią się grube i ciemne.
Wydaje mi się, że włosy na łydkach są zawsze grubsze niż na udach. Zarówno u osób golących włosy jak i u tych niegolących.

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Jestem naturalną brunektą i mam grube, mocne futro, zastanawiam się, czy w przypadku nóg to działa tak, że po ogoleniu się wzmacniają (pomysł 1, po obserwacji na rekach tak właśnie było), czy po depilacji osłabiają (pomysła 2) - wtedy włoski "golone" odrastałyby takie, jakie mam normalnie, a "depilowane" osłabione.
Z tym bym się zgodziła, włosy ogolone odrastają takie jakie ma się normalnie, a depilowane mogą odrastać słabsze ( u mnie to akurat nie działa)
Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość

W przypadku włosów na głowie, nie tyle podcinanie wzmacnia, co po prostu poprawia wygląd - usuwamy najstarszą, a wiec i najbardziej zniszczoną cześć włosa i to co zostaje jest silne i w mirę nowe, a więc wygląda ładniej
Z ciekawostek "wieku szkolnego" moje koleżanki na fali teorii, że podcinanie wzmacnia, podcinały sobie rzęsy, żeby były dłuższe... w przypadku rzęs teoria zdecydowanie nie działa i wygląda się po eksperymencie idiotycznie
tutaj tez się zgadzam, dokładnie to samo napisałam włos wygląda lepiej bo odcięło się zniszczoną końcówkę ale włos jest nadal tym samym włos nie stał się grubszy ani silniejszy.

Gdyby Ci się udało namówić mamę, to ja bardzo chętnie poczytam na ten temat.
Żeby nie zaśmiecać wątku to poproszę o info na plotkowym

Co do mgiełki phenome to ja już się przywiązałam do wieczornego rytuału spryskiwania twarzy i delikatnego wklepywania mgiełki, jestem z niej bardzo zadowolona. dobrze nawilża i ładnie pachnie

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość

Seria winogrono-awokado. (opisana też na blogu) Najbardziej odżywiająca i nawilżająca. Włosy ładnie błyszczą. Szampon dobrze myje, choć z "ciężkimi" olejami typu rycyna miał kłopot. Nie plącze włosów, ładnie nawilża. Maska najlepsza ze wszystkich. Odżywia, nawilża... "ach ach" Serum myślę, że dobre ale nie jestem w tej dziedzinie ekspertem. O tego tupu kosmetykach zapominam.
Czy maska to jest taka typowa maska że trzeba ją zostawić na dłużej, czy wystarczy nałożyć na kilka minut?
Właśnie muszę zaopatrzyć w nową odżywkę i Twoja recenzja ukierunkowała mnie na alverde
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 12:05   #2263
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Wiesz to tylko moje spostrzeżenia. Nie biorę, że tak powiem, odpowiedzialności za to jak te produkty zadziałają na Was Myślę, że kosmetyki to bardzo indywidualna sprawa. Przykładowo Yes to Carrots (szampon, odzywka, maska) tak zachwalany u mnie wypada średnio/dobrze. Nie są złe ale na kolana mnie nie powaliły. Chyba najbardziej przeszkadza mi zapach Alterra była okropna, natomiast Alverde to bardzo przyzwoite kosmetyki. Tak jak napisałam seria winogrono-awokado i nabłyszczająca należą do moich ulubieńców.

edit: nabłyszczająca to kwiat cytryny-morela Z nowości pojawił się olejek do włosów i seria z amarantem.
nie wiem czy powinnam nie lubić swoich włosów czy JMO, bo ta odżywka coś w sobie ma, w ogóle nie obciąża, włosy są po niej lekkie i puszyste. Aż żal, że nie jest dla mnie...
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 12:06   #2264
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość

Czy maska to jest taka typowa maska że trzeba ją zostawić na dłużej, czy wystarczy nałożyć na kilka minut?
Właśnie muszę zaopatrzyć w nową odżywkę i Twoja recenzja ukierunkowała mnie na alverde
Alverde zaleca tylko 3min. Ja często zostawiałam na dłużej
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 12:22   #2265
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

sms od phenome:

podwojona przyjemność z phenome!
2 w cenie 1. Skomponuj parę i zapłać za tańszy!
Do wyczerpania zapasów.
Szczegóły w sklepach.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 12:26   #2266
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Jeeezu ile postów mam do nadrobienia.
Dziewczyny uzupełniłam pierwszy post, zaraz uzupełnię pierwszy post III części, prosiłabym aby ktoś uzupełnił (Sicilia?) pozostałe dwie części.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 12:28   #2267
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
sms od phenome:

podwojona przyjemność z phenome!
2 w cenie 1. Skomponuj parę i zapłać za tańszy!
Do wyczerpania zapasów.
Szczegóły w sklepach.
Oni ostatnio przeginają. Dajcie znać, jak poznacie jakieś szczegóły...
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 12:41   #2268
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Dziewczyny jeśli któraś jest chętna na serum Alverde oraz olej brokułowy (chyba Anakazar go chciała), chętnie oddam w dobre ręce. Mamie nie moge dać, bo niewiadomo co z tym zrobi. Nie chciałabym żeby używała serum jako krem pod oczy

Zmieniłam również ava, bo się wstydzę Zdjęcie nie różowe choć nieostre jest w albumie i już
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-03-01 o 12:57
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 12:42   #2269
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Klolcia jak już Ci pan prześle listę to udostępnisz prawda (bo już pewnie automatycznie Ci wyśle)?
wiecie nie to żebym miała coś kupić, bo marzec jest, ale dobrze wiedzieć czego sobie nie kupię
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-01, 12:48   #2270
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Dziewczyny jeśli któraś jest chętna na serum Alverde oraz olej brokułowy (chyba Anakazar go chciała), chętnie oddam w dobre ręce. Mamie nie moge dać, bo niewiadomo co z tym zrobi. Nie chciałabym żeby używała serum jako krem pod oczy

Zmieniłam również ava, bo się wstydzę Zdjęcie choć nieostre jest w albumie i już
szkoda - bardzo mi sie podobał avek!
A co to za serum? do włosów? bo wiesz......
Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
Klolcia jak już Ci pan prześle listę to udostępnisz prawda (bo już pewnie automatycznie Ci wyśle)?
wiecie nie to żebym miała coś kupić, bo marzec jest, ale dobrze wiedzieć czego sobie nie kupię
Lubisz sprawiac sobie ból........?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 12:54   #2271
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Co do szamponów Alterry, to mi również nie przypasowały Korzystnie cenowo wyglądają te Alverde, tylko mają podobne składy do Alterry i boję się tego alkoholu wysoko w składzie
Na pewno warto się skusić na pare rzeczy z Alverde np balsam witaminowy do ciała, a odżywka i szampon przy okazji

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Nie zapomnę zdziwionej miny mojego TŻa, kiedy po tym, jak się przytuliliśmy, moje czoło mlasnęło odlepiając się od jego policzka. Jednak wybaczam jej tą lepkość, bo nawilża naprawdę nieźle. Nie jestem pewna czy to bardziej zasługa samej mgiełki czy odpowiedniego złuszczania (pewnie obu tych rzeczy), ale nareszcie pozbyłam się przesuszenia. Pierwszy raz od dawna spoglądając w lustro nie widzę popękanej, łuszczącej się skóry między brwiami, na nosie i obok niego. A nie mógł sobie z tym poradzić stosowany 2 razy dziennie krem czy olej.


Być moze Twoja cera potrzebowała dogłębnego nawilżenia, jakie daje aloes. Oleje natłuszczają, mniej nawilżają.

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Seria winogrono-awokado. (opisana też na blogu) Najbardziej odżywiająca i nawilżająca. Włosy ładnie błyszczą. Szampon dobrze myje, choć z "ciężkimi" olejami typu rycyna miał kłopot. Nie plącze włosów, ładnie nawilża. Maska najlepsza ze wszystkich. Odżywia, nawilża... "ach ach" Serum myślę, że dobre ale nie jestem w tej dziedzinie ekspertem. O tego tupu kosmetykach zapominam.

Seria aloes-hibiskus. Dobra ale już nie robiła tego efektu "wow". Nawilża i odżywia trochę gorzej od powyższej serii. Myślę, że osoby z bardziej przetłuszczającymi się włosami będą zadowolone. Szampon ładnie myje, nie plącze włosów. Ma ten sam problem z "ciężkimi" olejami. Maska nawilża, ułatwia rozczesywanie. Psikadełko próbowałam raz jeden jedyny bez rewelacji.

Kuracja nabłyszczająca. Bardzo fajna maska, bardzo podobna do serii winogrono-awokado. Nawilża, odzywia i nabłyszcza włosy "ach ach"
Mam te kosmetyki, nie mogę sie doczekać testów, ale do serii z hibiskusem przez ostatnie parę godzin pałam coraz większą sympatią. Chodzę i nie moge wyjść z podziwu. W ogóle nie czesałam dzis szczotką włosów. Rozczesują mi się w palcach, czego juz dawno nie zaznałam.

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że włosy na łydkach są zawsze grubsze niż na udach. Zarówno u osób golących włosy jak i u tych niegolących.


Z tym bym się zgodziła, włosy ogolone odrastają takie jakie ma się normalnie, a depilowane mogą odrastać słabsze ( u mnie to akurat nie działa)


tutaj tez się zgadzam, dokładnie to samo napisałam
włos wygląda lepiej bo odcięło się zniszczoną końcówkę ale włos jest nadal tym samym włos nie stał się grubszy ani silniejszy.

Czy maska to jest taka typowa maska że trzeba ją zostawić na dłużej, czy wystarczy nałożyć na kilka minut?
Właśnie muszę zaopatrzyć w nową odżywkę i Twoja recenzja ukierunkowała mnie na alverde
Fiolko, ale nie można tak generalizować, naprawdę. Każdy ma trochę racji, ale tylko trochę. Niech się cieszą niektóre z Was, że nie są obdarzone hojnie włosami na ciele przez naturę. Uwierz, że gdybyś była włochatą brunetką, zupełnie inne zdanie byś miała na ten temat

Ja nałożyłam na 2 minutki tą z hibiskusa, ale mogłam potrzymać jeszcze z minutkę

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
sms od phenome:

podwojona przyjemność z phenome!
2 w cenie 1. Skomponuj parę i zapłać za tańszy!
Do wyczerpania zapasów.
Szczegóły w sklepach.


Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Jeeezu ile postów mam do nadrobienia.
Dziewczyny uzupełniłam pierwszy post, zaraz uzupełnię pierwszy post III części, prosiłabym aby ktoś uzupełnił (Sicilia?) pozostałe dwie części.
Dziękuję Wachlarzyku

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
Klolcia jak już Ci pan prześle listę to udostępnisz prawda (bo już pewnie automatycznie Ci wyśle)?
wiecie nie to żebym miała coś kupić, bo marzec jest, ale dobrze wiedzieć czego sobie nie kupię
Podpisuję się pod tymi słowami ręcami i nogami
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 12:55   #2272
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
szkoda - bardzo mi sie podobał avek!
A co to za serum? do włosów? bo wiesz......
Tak to serum do włosów z serii regeneracyjnej.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-03-01 o 12:56
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 12:56   #2273
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
Klolcia jak już Ci pan prześle listę to udostępnisz prawda (bo już pewnie automatycznie Ci wyśle)?
wiecie nie to żebym miała coś kupić, bo marzec jest, ale dobrze wiedzieć czego sobie nie kupię
Mogę wysłać do niego zapytanie, ale do mnie nie wysłali nawet sms-a
Ja na pewno nie planuję żadnych zakupów z Phenome
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 13:01   #2274
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Tak to serum do włosów z serii regeneracyjnej.
to może ja na pw pójdę
edit: serum jest na zniszczone końcówki, wiec nie dla mnie. można sie zgłaszac do Margoltki
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-03-01 o 13:14
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 13:17   #2275
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
miałam trochę zawirowań i jakoś przestałam nadążać za Wami, a później powstał nowy wątek i całkiem odpadałam.. ale o włosy nadal dbam!
Najważniejsze, że nadal dbasz
Ja nie mogę nadążyć za Wami Staram się nadrabiać zaległości, a tu ciągle coś nowego

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Dziewczyny chwalą, ja sie podzielę opinią za kilka dni jak do mnie dojdą
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Na pewno warto się skusić na pare rzeczy z Alverde np balsam witaminowy do ciała, a odżywka i szampon przy okazji

Fiolko, ale nie można tak generalizować, naprawdę. Każdy ma trochę racji, ale tylko trochę. Niech się cieszą niektóre z Was, że nie są obdarzone hojnie włosami na ciele przez naturę. Uwierz, że gdybyś była włochatą brunetką, zupełnie inne zdanie byś miała na ten temat
Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi
Chyba się skuszę na coś z Alverde Może właśnie na coś do ciałka i szampon
Powiedzcie mi tylko czy gdzieś stacjonarnie dostanę ich produkty, czy to nie możliwe?

Korah ja też niestety należę do tych ciemnowłosych na całym ciele Jakoś przywykłam do tego. Na rękach mi tak nie przeszkadzają, nie jest źle, ale najgorzej jest z nogami Jak chodzi o twarz, to tylko depiluję raz na pół roku pejsiki i jest ok
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 13:20   #2276
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Alverde zaleca tylko 3min. Ja często zostawiałam na dłużej
tego mi trzeba właśnie
muszę pobuszować na all

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Fiolko, ale nie można tak generalizować, naprawdę. Każdy ma trochę racji, ale tylko trochę. Niech się cieszą niektóre z Was, że nie są obdarzone hojnie włosami na ciele przez naturę. Uwierz, że gdybyś była włochatą brunetką, zupełnie inne zdanie byś miała na ten temat
ale ja jestem włochatą brunetką, pisałam o tym w którymś z poprzednich postów...używam i maszynki i depilatora, kiedyś woskowania i miałam też zabiegi laserem. Także trochę swoich doświadczeń też mam.

W moim przypadku golenie nie powoduje wzmocnienia włosów, a depilacja nie powoduje ich osłabienia.
Mogę to powiedzieć zwłaszcza po obserwacji włosów na rękach bo czasem zdarza mi się nie depilować ich przez kilka miesięcy i moim zdaniem po goleniu tylko na początku wydaje się że jest ich więcej, jak osiągną swoją długość, rozjaśnią się i końcówki się im osłabią to wyglądają tak jak kiedyś. Po depilatorze tylko na początku wydaje się że jest ich mniej, bo nie rosną równo, niektóre zaczynają odrastać po 2 tyg inne po miesiącu, ale ostatecznie po ok 3 m-cach wyglądają tak jak kiedyś ( na nogach nie jestem w stanie prowadzić takich długoterminowych obserwacji, bo nie wytrzymałabym z takimi włosami).
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 13:23   #2277
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Niemożliwe dostać alverde stacjonarnie, tylko na allegro, chyba że masz blisko do Niemiec lub bodajże Czech, albo znasz kogoś, kto by Ci to przywiózł.

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
ale ja jestem włochatą brunetką, pisałam o tym w którymś z poprzednich postów...używam i maszynki i depilatora, kiedyś woskowania i miałam też zabiegi laserem. Także trochę swoich doświadczeń też mam.

W moim przypadku golenie nie powoduje wzmocnienia włosów, a depilacja nie powoduje ich osłabienia.
Mogę to powiedzieć zwłaszcza po obserwacji włosów na rękach bo czasem zdarza mi się nie depilować ich przez kilka miesięcy i moim zdaniem po goleniu tylko na początku wydaje się że jest ich więcej, jak osiągną swoją długość, rozjaśnią się i końcówki się im osłabią to wyglądają tak jak kiedyś. Po depilatorze tylko na początku wydaje się że jest ich mniej, bo nie rosną równo, niektóre zaczynają odrastać po 2 tyg inne po miesiącu, ale ostatecznie po ok 3 m-cach wyglądają tak jak kiedyś ( na nogach nie jestem w stanie prowadzić takich długoterminowych obserwacji, bo nie wytrzymałabym z takimi włosami).
Co osoba to inne zdanie. A ja niestety po goleniu mam i grubsze i ciemniejsze i dłuższe włoski.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 13:30   #2278
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Część dziewczyny

Ostatnio napaliłam się bardzo na kosmetyki do stylizacji z JMO i nie wiem który wybrać

Doradźcie proszę włosy do ramion cienkie i delikatne raczej :
zastanawiam się czy lepszy shine on czy Bourbone Wanilia &Mandarynka do układania włosów który b.wydajny jest?

a przy okazji pewnie zakupię sobie troszkę próbek ,( boże mąż mnie zamorduje)
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 13:39   #2279
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Niemożliwe dostać alverde stacjonarnie, tylko na allegro, chyba że masz blisko do Niemiec lub bodajże Czech, albo znasz kogoś, kto by Ci to przywiózł.

Co osoba to inne zdanie. A ja niestety po goleniu mam i grubsze i ciemniejsze i dłuższe włoski.
Ja mam po goleniu tak samo

Muszę na spacerku zobaczyć w sklepach z Niemiecką chemią, bo mam ich kilka koło siebie, może mi sprowadzą
No i mój wuja bardzo często jeździ do Niemiec, a własnie wyczytałam, że są tam dostępne w DM, muszę się do niego ładnie uśmiechnąć

I mam takie pytanie, co myślicie o szamponach Sante? Są godne uwagi
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-01, 13:42   #2280
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Ja mam po goleniu tak samo

Muszę na spacerku zobaczyć w sklepach z Niemiecką chemią, bo mam ich kilka koło siebie, może mi sprowadzą
No i mój wuja bardzo często jeździ do Niemiec, a własnie wyczytałam, że są tam dostępne w DM, muszę się do niego ładnie uśmiechnąć

I mam takie pytanie, co myślicie o szamponach Sante? Są godne uwagi
Miałam szampon z Henną (ten zwiększający objętość) i bardzo mi nie podpasował: włosy były po nim klapnięte, obciążył je. mam jeszcze jeden, ale o nim się będę mogla wypowiedzieć za jakieś 1,5tygodnia, bo został w Krakowie
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:26.