Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-01, 16:10   #391
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez malpiq Pokaż wiadomość
A tak w ogóle, to chciałam się przywitać, bo jakoś mi głupio się tak wcinać, a naturalna pielęgnacja to mój nowy bzik, nie chciałabym, żeby mnie coś ominęło .
Witaj i zapraszamy do chwalenia się naturalnymi kosmetykami

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Ingredients (for Bumble & Bumble Surf Spray): Water (Aqua), Magnesium Sulfate, Macrocystic Pyrifera Extract (Kelp), Algae Extract (Algae), Isoceteth 20, Potassium Sorbate, Propylene Glycol, Citric Acid, DMDM Hydantoin, Fragrance (Parfum)
Nie wiem co mam zrobic kupic czy odpuscic?? Zadnym innym kosmetykiem do tej pory nie uzyskalam takiego efektu
Ujdzie ale DMDM daje po oczach, ja bym kupiła, gdyby było naprawdę super.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 16:14   #392
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Matko!!! Jest straszny wiatr i pada - deszcz z radem wielkości duzych wisni!!! Normalnie sie boję, że mi szyby w oknach popękają!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 16:16   #393
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Dzisiaj myłam włosy szamponem AO nawilżający, zwiekszający objetość. Mam kłopot z ich szamponami........ prawie się nie pienią i przez to nie wiem, czy dobrze umyłam włosy....... Po spłukaniu wiem czy sa dobrze oczyszczone, ale w trakcie mycia nie potraie tego twierdzić, a ponieważ szampon sie nie pieni to nie wiem czy rozprowadziłam go wszędzie....
Na moich się pienią, ale niestety są przy tym dosć tępe i mam wrażenie takiego tarcia wlosów, co nie jest chyba zbyt dobre dla nich. Myją wg mnie bardzo dobrze, olej bezproblemowo zmywają, ale i tak uważam, ze szału z nimi nie ma. Są jakieś dziwne.

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Matko!!! Jest straszny wiatr i pada - deszcz z radem wielkości duzych wisni!!! Normalnie sie boję, że mi szyby w oknach popękają!
U na sduchota nie z tej ziemi od wczoraj, istne tropiki, ale teraz wiaterek zawiał, póki co ,deszczu ani widu ani słychu, dalej gorąc.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 16:26   #394
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Matko!!! Jest straszny wiatr i pada - deszcz z radem wielkości duzych wisni!!! Normalnie sie boję, że mi szyby w oknach popękają!
nie boj sie o okna - 2 lata temu byl u nas grad wielkosci pilek golfowych. okna w domach przetrwaly, za to samochody wszystkie strzaskane - szyby do wymiany (moja przednia byla podziurawiona 20 razy, miejscami na wylot ) - a w lesie obok odkryli wtedy nawet takie kule o srednicy 18 cm pare jeleni leglo...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 16:31   #395
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
nie boj sie o okna - 2 lata temu byl u nas grad wielkosci pilek golfowych. okna w domach przetrwaly, za to samochody wszystkie strzaskane - szyby do wymiany (moja przednia byla podziurawiona 20 razy, miejscami na wylot ) - a w lesie obok odkryli wtedy nawet takie kule o srednicy 18 cm pare jeleni leglo...
daj spokój..... masakra!
U nas juz po wszystkim - okna całe!

Nasmarowałam sobie girki samoopalaczem wiecie - że niby sie opalałam w weekend
I nadal uważam, że peeling do ciała ikove to mój ideał cudny jest! Mam nadzieję, że jeszcze będzie dostepny.........
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 16:37   #396
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Dziewczyny, a co sądzicie o tym pudrze przeciwsłonecznym ?http://www.bareescentuals.com/bareMi...efault,pd.html

Powiem Wam, że mój filtr JMO ugotował się Wypadł z plecaka na siedzenie w samochodzie. Niestety w tych temperaturach dokonał żywota.

Kolejny chyba kupię z GreenPeople.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-07-01 o 16:42
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 16:46   #397
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość


Kupiłam gąbeczkę. Dzięki Eluś za info, że jest w Rossie. Fajniutka jest.
Mam nadzieję, że po dłuższym używaniu będziesz równie zadowolona co teraz Aguś Nawet mój Krecik mówi, ze jest milusia


Aniu a może dojdzie ten wcześniejszy iherb.. mam nadzieję, że jeszcze będziesz się cieszyć paczuszką.
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-01, 16:48   #398
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że po dłuższym używaniu będziesz równie zadowolona co teraz Aguś Nawet mój Krecik mówi, ze jest milusia


Aniu a może dojdzie ten wcześniejszy iherb.. mam nadzieję, że jeszcze będziesz się cieszyć paczuszką.
chciałabym, chciała.......... ale wiesz, że mam ostatnio pecha do paczek
Jak mi jeszcze ta dzisiaj zamówiona na iherb nie dojdzie to nigdy więcej tam nie zamówię.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 16:59   #399
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
No to dobrze trafiłaś witamy

oj dobrze by było, gdyby doszła, bo fajne rzeczy tam były no i szkoda tych trzydziestu kilku $...... do mnie do tej pory 10 dni szły paczki z iherb. No nic, jak dojdzie to będzie
Wzięłam miniaturki na przetestowanie: hugo naturals szampon lawneda+tea tree i odzywka wanilia+pomarańcza, andalou szampon słonecznikowo-cytrynowy nie znam tych firm, ciekawa jestem bardzo!

Dzisiaj myłam włosy szamponem AO nawilżający, zwiekszający objetość. Mam kłopot z ich szamponami........ prawie się nie pienią i przez to nie wiem, czy dobrze umyłam włosy....... Po spłukaniu wiem czy sa dobrze oczyszczone, ale w trakcie mycia nie potraie tego twierdzić, a ponieważ szampon sie nie pieni to nie wiem czy rozprowadziłam go wszędzie....
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
chciałabym, chciała.......... ale wiesz, że mam ostatnio pecha do paczek
Jak mi jeszcze ta dzisiaj zamówiona na iherb nie dojdzie to nigdy więcej tam nie zamówię.
koniecznie daj znac jak sprawuj sie odzywka wanilia pomarancza tez sie na nia czaje
dojdzie dojdzie ta paczka wczesniej czy pozniej, czytalam na watku iherbowym, ze dziewczynom paczki po 3 miesiacach przychodzily takze cierpliwosci

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Witaj i zapraszamy do chwalenia się naturalnymi kosmetykami



Ujdzie ale DMDM daje po oczach, ja bym kupiła, gdyby było naprawdę super.
malpiq Witamy nowa kolezanke
Moze masz i racje potestuje jeszcze ze 2 dni ten spray i wtedy podejme ostateczna decyzje W sumie te substancje szkodliwe chyba przez wlos nie dostaja sie do krwiobiegu?? Swoja droga nie rozumiem czemu oni musza dodawac te swinstwa jakby nie mogli zrobic normalnego zdrowego kosmetyku

Edytowane przez effa_j
Czas edycji: 2012-07-01 o 17:02
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 17:21   #400
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez malpiq Pokaż wiadomość
A tak w ogóle, to chciałam się przywitać, bo jakoś mi głupio się tak wcinać, a naturalna pielęgnacja to mój nowy bzik, nie chciałabym, żeby mnie coś ominęło .
Witam! I pamiętam, że już jakieś 2 posty ostatnio tu pisałaś.

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Matko!!! Jest straszny wiatr i pada - deszcz z radem wielkości duzych wisni!!! Normalnie sie boję, że mi szyby w oknach popękają!
A tutaj ciągle skwar... Aż mi niedobrze z tego upału. Ciągle piję wodę, ale zaraz znowu suszy.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 17:45   #401
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
nie boj sie o okna - 2 lata temu byl u nas grad wielkosci pilek golfowych. okna w domach przetrwaly, za to samochody wszystkie strzaskane - szyby do wymiany (moja przednia byla podziurawiona 20 razy, miejscami na wylot ) - a w lesie obok odkryli wtedy nawet takie kule o srednicy 18 cm pare jeleni leglo...
Matko, prawie jak klęska żywiołowa

U nas wciąż susza Ja to się nawet dobrze czuję przy takiej pogodzie, bo jestem niskociśnieniowiec, co nie zmienia faktu, że nic mi się nie chce i po 30 minutach w skwarze czuję się jak po podróży przez Saharę

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
I nadal uważam, że peeling do ciała ikove to mój ideał cudny jest! Mam nadzieję, że jeszcze będzie dostepny.........
Ja też go uwielbiam i nie żałuje zakupu, tym bardziej w mega promo, szkoda jednak, bo jest mało wydajny w moim przypadku. Została mi reszteczka i trzymam ją, żeby się cieszyć nim jak najdłużej

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Powiem Wam, że mój filtr JMO ugotował się Wypadł z plecaka na siedzenie w samochodzie. Niestety w tych temperaturach dokonał żywota.
Ojej, straszna szkoda

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że po dłuższym używaniu będziesz równie zadowolona co teraz Aguś Nawet mój Krecik mówi, ze jest milusia
Kusicie coraz bardziej

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Moze masz i racje potestuje jeszcze ze 2 dni ten spray i wtedy podejme ostateczna decyzje W sumie te substancje szkodliwe chyba przez wlos nie dostaja sie do krwiobiegu?? Swoja droga nie rozumiem czemu oni musza dodawac te swinstwa jakby nie mogli zrobic normalnego zdrowego kosmetyku
Właśnie dla takiego szybkiego i spektakularnego efektu
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-01, 18:54   #402
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
...
mnie po etiaxilu bolały węzły chłonne i musiałam odstawić,a to jedyny antyperspirant, który daje u mnie efekty. Teraz uzywam Hauschki i się zastanawiam czy ona nie jest jakaś oszukana, bo chroni mnie lepiej niż nie jeden nienaturalny antyperspirant...
fajnie, że Ci Hauschka pasuje
a mogę niedyskretnie zapytać z czym masz największy problem - z nieprzyjemnym zapachem czy nadpotliwością?

ja niestety używam ziaja bloker, tylko on pomaga na moją okropną nadpotliwość (wydzielam dużo "wody", która jest na szczęście bezzapachowa)
zastanawiałam się nad deo Hauschki lub Madara...ale mam poważne obawy, że one nic nie pomogą...

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
...
Dzisiaj myłam włosy szamponem AO nawilżający, zwiekszający objetość. Mam kłopot z ich szamponami........ prawie się nie pienią i przez to nie wiem, czy dobrze umyłam włosy....... Po spłukaniu wiem czy sa dobrze oczyszczone, ale w trakcie mycia nie potraie tego twierdzić, a ponieważ szampon sie nie pieni to nie wiem czy rozprowadziłam go wszędzie....
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Na moich się pienią, ale niestety są przy tym dosć tępe i mam wrażenie takiego tarcia wlosów, co nie jest chyba zbyt dobre dla nich. Myją wg mnie bardzo dobrze, olej bezproblemowo zmywają, ale i tak uważam, ze szału z nimi nie ma. Są jakieś dziwne.
mam szampon AO nawilżający z różą i wiciokrzewem - u mnie się sprawdza
pieni się najlepiej ze wszystkich posiadanych przeze mnie szamponów ze słabymi detergentami
używam go dwukrotnie: na pierwsze mycie wylewam na dłoń ok połowę porcji potrzebnej do umycia włosów i wmasowuje tylko w skórę głowy, po tej akcji szampon nic a nic się nie pieni
następnie spłukuję i nalewam na dłoń normalną porcję szamponu - przy drugim razie szampon daje mi tak obfitą pianę, że spokojnie można nią umyć skórę głowy i całe włosy na długości

niestety szampon tworzy takiego kołtuna na głowie, że nie odważyłam się wyjść spod prysznica bez nałożenia odżywki (mimo iż staram się stosować metodę poleconą przez Anulkę - mycie głowy palcami a nie całą dłonią)
w połączeniu z odżywką AO zwiększającą objętość oraz tt nie mam już żadnych problemów z rozczesywaniem

w moim przypadku szampon ten nie zmywa olejów, raz zaryzykowałam - dwukrotne mycie plus odżywka, po lekkim podszuszeniu moim oczom ukazały się obślizgłe strąki na głowie
ze zmywaniem oleju radzę sobie w ten sposób, że skórę głowy myję słabymi detergentami a włosy na długości szamponem z als...nic mądrzejszego nie udało mi się do tej pory wykombinować
(po kontakcie z als moja skóra okropnie swędzi i pojawia się łupież)
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 19:04   #403
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
mam szampon AO nawilżający z różą i wiciokrzewem - u mnie się sprawdza
pieni się najlepiej ze wszystkich posiadanych przeze mnie szamponów ze słabymi detergentami
używam go dwukrotnie: na pierwsze mycie wylewam na dłoń ok połowę porcji potrzebnej do umycia włosów i wmasowuje tylko w skórę głowy, po tej akcji szampon nic a nic się nie pieni
następnie spłukuję i nalewam na dłoń normalną porcję szamponu - przy drugim razie szampon daje mi tak obfitą pianę, że spokojnie można nią umyć skórę głowy i całe włosy na długości

niestety szampon tworzy takiego kołtuna na głowie, że nie odważyłam się wyjść spod prysznica bez nałożenia odżywki (mimo iż staram się stosować metodę poleconą przez Anulkę - mycie głowy palcami a nie całą dłonią)
w połączeniu z odżywką AO zwiększającą objętość oraz tt nie mam już żadnych problemów z rozczesywaniem

w moim przypadku szampon ten nie zmywa olejów, raz zaryzykowałam - dwukrotne mycie plus odżywka, po lekkim podszuszeniu moim oczom ukazały się obślizgłe strąki na głowie
ze zmywaniem oleju radzę sobie w ten sposób, że skórę głowy myję słabymi detergentami a włosy na długości szamponem z als...nic mądrzejszego nie udało mi się do tej pory wykombinować
(po kontakcie z als moja skóra okropnie swędzi i pojawia się łupież)
Nie są to złe szampony, ale tak jak Anula pisała, trudne w obsłudze Mam tak samo jak Ty, też tworzy mi kołtun. a co do oleju, to jakiego używasz? Przyznam, że z Sesą AO nie ma żadnych problemów


A do nas właśnie chmury ciemne zajrzały, z daleka słychac burzę, ale przez to jest jeszcze bardziej parno i gorąco, powietrze jest jak... wata Czekam na wiatr, bo się chyba uduszę.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 19:16   #404
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie są to złe szampony, ale tak jak Anula pisała, trudne w obsłudze Mam tak samo jak Ty, też tworzy mi kołtun. a co do oleju, to jakiego używasz? Przyznam, że z Sesą AO nie ma żadnych problemów


A do nas właśnie chmury ciemne zajrzały, z daleka słychac burzę, ale przez to jest jeszcze bardziej parno i gorąco, powietrze jest jak... wata Czekam na wiatr, bo się chyba uduszę.
do tej pory głównie khadi, sesa jest już w drodze...leci z indii , zamówiłam też kilka "ciężkich", bogatych w omegi olejów...będę testować
wyczytałam gdzieś, że jak olej nie jest dobrze dobrany do potrzeb włosów to właśnie pojawiają się trudności ze zmywaniem
bo olej zamiast w nie wsiąkać, oblepia je z wierzchu i nie chce się zmyć...no w każdym razie coś w tym stylu
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 19:18   #405
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
mam szampon AO nawilżający z różą i wiciokrzewem - u mnie się sprawdza
pieni się najlepiej ze wszystkich posiadanych przeze mnie szamponów ze słabymi detergentami
używam go dwukrotnie: na pierwsze mycie wylewam na dłoń ok połowę porcji potrzebnej do umycia włosów i wmasowuje tylko w skórę głowy, po tej akcji szampon nic a nic się nie pieni
następnie spłukuję i nalewam na dłoń normalną porcję szamponu - przy drugim razie szampon daje mi tak obfitą pianę, że spokojnie można nią umyć skórę głowy i całe włosy na długości

niestety szampon tworzy takiego kołtuna na głowie, że nie odważyłam się wyjść spod prysznica bez nałożenia odżywki (mimo iż staram się stosować metodę poleconą przez Anulkę - mycie głowy palcami a nie całą dłonią)
w połączeniu z odżywką AO zwiększającą objętość oraz tt nie mam już żadnych problemów z rozczesywaniem

w moim przypadku szampon ten nie zmywa olejów, raz zaryzykowałam - dwukrotne mycie plus odżywka, po lekkim podszuszeniu moim oczom ukazały się obślizgłe strąki na głowie
ze zmywaniem oleju radzę sobie w ten sposób, że skórę głowy myję słabymi detergentami a włosy na długości szamponem z als...nic mądrzejszego nie udało mi się do tej pory wykombinować
(po kontakcie z als moja skóra okropnie swędzi i pojawia się łupież)
Ja też szampony ao rozcieńczam z wodą. Ale nawet przy drugim myciu pieni się bardzo słabo (ja zawsze myję szamponem dwukrotnie).
One naprawde dobrze oczyszczaja, tylko kurcze takie inne....... i pewnie przez to takie kołtuny mamy - bo ja tez mam ten sam problem jak uważam i nie myje dłonią to jest trochę lepiej, ale kołtun i tak jest. Widocznie taki nasz urok
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 19:20   #406
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
mówi się o tym, że antyperspiranty mogą powodować raka piersi, więc jakoś muszą oddziaływać (chodziło chyba o to, że mogą przenikać i oddziaływać jak żeńskie hormony). Nawet Crystal jest sprzedawany np w sklepach medycznych i polecany po wykryciu jakiś guzków i profilaktycznie
Ja nie wiem, czy jest takie proste przełożenie, ale na 100% antyperspiranty powodują zatykanie gruczołów, które powoduje problemy z cyrkulacją i odprowadzaniem szkodliwych substancji a w dalszej konsekwencji jakieś zatory w układzie limfatycznym (to akurat wiem z przygotowań do testu gimnazjalnego co może skutkować zmianami, niestety

Cytat:
Napisane przez malpiq Pokaż wiadomość
Wow, interesujący film.
A USG piersi warto zrobić po jakimś czasie od zakończenia karmienia. Lepiej dmuchać na zimne.

A tak w ogóle, to chciałam się przywitać, bo jakoś mi głupio się tak wcinać, a naturalna pielęgnacja to mój nowy bzik, nie chciałabym, żeby mnie coś ominęło .
Witamy
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 19:31   #407
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, czy jest takie proste przełożenie, ale na 100% antyperspiranty powodują zatykanie gruczołów, które powoduje problemy z cyrkulacją i odprowadzaniem szkodliwych substancji a w dalszej konsekwencji jakieś zatory w układzie limfatycznym (to akurat wiem z przygotowań do testu gimnazjalnego co może skutkować zmianami, niestety
Gdzieś ostatnio czytałam, że to jednak nieprawda, bo ogólnie gruczoły potowe mamy na całym ciele, a pod pachami i w miejscach intymnych takie innego rodzaju, które różnią się tylko tym, że uaktywniają się w okresie dojrzewania. Stąd dzieci się nie pocą pod pachami, a przecież wszystko u nich działa ok.

edit.
Znalazłam - te gruczoły pod pachami i w miejscach intymnych to gruczoły apokrynowe, a ekrynowe są prawie wszędzie (poza kilkoma wyjątkami).

edit 2.
No i przegalopowałam ze stwierdzeniem "różnią się tylko tym", bo różnic jest więcej (np. apokrynowe wydzielają pot o właściwościach specyficznych dla każdej osoby i aktywują się pod wpływem emocji), ale udział w termoregulacji oba rodzaje maja taki sam. Rzekomo.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-07-01 o 19:46
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 19:39   #408
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
I tak wybieram się do gina z nieco inną sprawą, więc zobaczymy, co powie. Może zleci badanie. A mammografię to chyba robią tylko kobietom po 40-tce zdaję mi się, czy nie? Możliwe, że w każdym wieku, ale młodszym pewnie nie refundują
nie refunduja to raz a po drugie dla mlodszych kobiet glownie USG bo wszelkie zmiany sa lepiej widoczne. mammografia dla tluszczowych piersi czyli takich ok. menopauzy
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 19:54   #409
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

swoją drogą to arcyciekawe jak różnie nasze ciała reagują na te same produkty...wszystko trzeba sprawdzić na sobie

Anulka a Ty dajesz radę zmyć olej szamponami AO?

lecę ogladać finał...i czekam na deszcz jak na zbawienie...
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-01, 20:19   #410
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
swoją drogą to arcyciekawe jak różnie nasze ciała reagują na te same produkty...wszystko trzeba sprawdzić na sobie

Anulka a Ty dajesz radę zmyć olej szamponami AO?

lecę ogladać finał...i czekam na deszcz jak na zbawienie...
Ja nawet nie próbowałam zmywac oleju szamponem ao
I chyba nie podejmę próby mam obsesje na tym punckie i chyba bym sie zamordowała szorując tłusty łeb szamponem ao
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 20:49   #411
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
do tej pory głównie khadi, sesa jest już w drodze...leci z indii , zamówiłam też kilka "ciężkich", bogatych w omegi olejów...będę testować
wyczytałam gdzieś, że jak olej nie jest dobrze dobrany do potrzeb włosów to właśnie pojawiają się trudności ze zmywaniem
bo olej zamiast w nie wsiąkać, oblepia je z wierzchu i nie chce się zmyć...no w każdym razie coś w tym stylu
Ja też mam z Indii olejki Trzeba cierpliwie czekać na przesyłkę, bo długo moż eiść, ale do mnie w końcu doszła po 3 tygodniach.

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, czy jest takie proste przełożenie, ale na 100% antyperspiranty powodują zatykanie gruczołów, które powoduje problemy z cyrkulacją i odprowadzaniem szkodliwych substancji a w dalszej konsekwencji jakieś zatory w układzie limfatycznym (to akurat wiem z przygotowań do testu gimnazjalnego co może skutkować zmianami, niestety


Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
nie refunduja to raz a po drugie dla mlodszych kobiet glownie USG bo wszelkie zmiany sa lepiej widoczne. mammografia dla tluszczowych piersi czyli takich ok. menopauzy


Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
lecę ogladać finał...i czekam na deszcz jak na zbawienie...
U nas juz po burzy, ale się przyjemnie po deszczu zrobiło
Ja tez kibicuję, oczywiście tym, którzy przegrywają
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 20:57   #412
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Też kupiłam gąbkę i jest super naprawdę super miękka, delikatna Niestety krem do mycia Alterry mnie wysusza, więc nie mam do czego gąbeczki używać, bo do mycia używam tych pianek Gai
Robię zamówienie na P&R, muszę kupić micel do rannego mycia. Woda coraz bardziej mnie wysusza, tylko jak myję tym olejem to wygląda znośnie, nie ściąga.

Edit: Czy do toniku aox trzeba używać filtrów?
Witam. Jestem tu nowa. Od jakiegoś czasu interesuje się pielęgnacją naturalną no i postanowiłam się dołączyć
Droga Kretko z tego co widzę jest już po promocji na pielęgnacje twarzy PAT&RUB, ale mogę Ci podać kod ze zniżką 15%. Jeśli jesteś zainteresowana to pisz na priv.
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 21:30   #413
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Gdzieś ostatnio czytałam, że to jednak nieprawda, bo ogólnie gruczoły potowe mamy na całym ciele, a pod pachami i w miejscach intymnych takie innego rodzaju, które różnią się tylko tym, że uaktywniają się w okresie dojrzewania. Stąd dzieci się nie pocą pod pachami, a przecież wszystko u nich działa ok.

edit.
Znalazłam - te gruczoły pod pachami i w miejscach intymnych to gruczoły apokrynowe, a ekrynowe są prawie wszędzie (poza kilkoma wyjątkami).

edit 2.
No i przegalopowałam ze stwierdzeniem "różnią się tylko tym", bo różnic jest więcej (np. apokrynowe wydzielają pot o właściwościach specyficznych dla każdej osoby i aktywują się pod wpływem emocji), ale udział w termoregulacji oba rodzaje maja taki sam. Rzekomo.
hmm... no i co z tego wynika? ja tak sobie mysle - poki daje rade z hauschka to bede go stosowac. sprobuje jeszcze tego intensive z alvy, ktos chwalil ryzyko jakies jest, blokowanie gruczolow sie odbywa, skoro "wody" mniej ucieka, no i gdzie ona potem sie gromadzi?
ja zauwazylam, ze po paru dniach stosowania naturalnego deo wydzielanie potu sie zmniejszylo. bo pierwszy dzien przestawiania sie to troche ciezki byl no i kolejna zaleta natury: ciuchy pod pachami sie tak nie niszcza jak po tych rexonach itp!!! (po rexonie mialam takie "zlepy" glownie na szwach pod pachami - mimo prania w dobrych proszkach, w roznych temp.)

---------- Dopisano o 22:30 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Witam. Jestem tu nowa. Od jakiegoś czasu interesuje się pielęgnacją naturalną no i postanowiłam się dołączyć
Droga Kretko z tego co widzę jest już po promocji na pielęgnacje twarzy PAT&RUB, ale mogę Ci podać kod ze zniżką 15%. Jeśli jesteś zainteresowana to pisz na priv.
witamy pochwal sie, co masz w swoich zbiorach!!!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 21:32   #414
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
hmm... no i co z tego wynika? ja tak sobie mysle - poki daje rade z hauschka to bede go stosowac. sprobuje jeszcze tego intensive z alvy, ktos chwalil ryzyko jakies jest, blokowanie gruczolow sie odbywa, skoro "wody" mniej ucieka, no i gdzie ona potem sie gromadzi?
ja zauwazylam, ze po paru dniach stosowania naturalnego deo wydzielanie potu sie zmniejszylo. bo pierwszy dzien przestawiania sie to troche ciezki byl no i kolejna zaleta natury: ciuchy pod pachami sie tak nie niszcza jak po tych rexonach itp!!! (po rexonie mialam takie "zlepy" glownie na szwach pod pachami - mimo prania w dobrych proszkach, w roznych temp.)
To wynika, że "woda" ucieka inną drogą, bo pachy to zaledwie kilka procent powierzchni ciała.

"– Stosowanie antyperspirantów ma niewielki wpływ na procesy termoregulacji organizmu, ponieważ są one aplikowane na niewielkie powierzchnie ciała, rzędu kilku procent. Dodatkowo, w okolicach stosowania antyperspirantów (doły pachowe, stopy) proces odparowania wody z potu, tak ważny w procesie schładzania organizmu, jest z natury ograniczony z powodu przylegania fałdów skóry (pachy) lub przylegania skóry do podeszwy obuwia (stopy). Wyrównawczy wzrost pocenia może wystąpić w innych okolicach ciała – uspokaja dr Barbara Latocha-Walencka."

Poza tym naturalne dezodoranty, które skutecznie ograniczają pocenie, dają ten sam efekt dla naszej termoregulacji (bo przecież też się wtedy mniej pocimy). ALE naturalne deo nie zawierają potencjalnie rakotwórczych soli glinu. I w tym są lepsze.

edit.
Aha, mam nadzieję, że nie zrozumiałyście tego tak, że bronię drogeryjnych deo. Absolutnie nie. Chodzi o to, że wypowiedź Małgosi dotyczyła wszelkich produktów hamujących pocenie, bo one zatykają ujścia gruczołów potowych - tak samo drogeryjne, jak i naturalne (choć w mniejszym stopniu).

"Antyperspiranty zmniejszają wydzielanie potu poprzez blokadę kanalików potowych. W aptekach dostępne są też preparaty zawierające sole glinu, które łącząc się z potem wytwarzają czop zatykający przewody potowe. Podobne właściwości (oczywiście o wiele słabsze) wykazują rośliny bogate w garbniki, np. szałwia, tymianek, rozmaryn, kora dębu."

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-07-01 o 21:43
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 21:35   #415
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
To wynika, że "woda" ucieka inną drogą, bo pachy to zaledwie kilka procent powierzchni ciała.

"– Stosowanie antyperspirantów ma niewielki wpływ na procesy termoregulacji organizmu, ponieważ są one aplikowane na niewielkie powierzchnie ciała, rzędu kilku procent. Dodatkowo, w okolicach stosowania antyperspirantów (doły pachowe, stopy) proces odparowania wody z potu, tak ważny w procesie schładzania organizmu, jest z natury ograniczony z powodu przylegania fałdów skóry (pachy) lub przylegania skóry do podeszwy obuwia (stopy). Wyrównawczy wzrost pocenia może wystąpić w innych okolicach ciała – uspokaja dr Barbara Latocha-Walencka."
Co nie zmienia faktu, że bolą mnie od nich cycki
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 21:41   #416
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Witam. Jestem tu nowa. Od jakiegoś czasu interesuje się pielęgnacją naturalną no i postanowiłam się dołączyć
.
witamy
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Co nie zmienia faktu, że bolą mnie od nich cycki

sory nie z bolących cycków sie śmieję tylko fajnie Ci to wyszło
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 21:47   #417
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

jeeej, umknął mi nowy wątek, dopiero dobiłam do ostatniej strony.. naprodukowałyście sporo.

jak już jestem, to się podzielę moimi dwoma hitami:
nadal jest to Shine on, już nie wyobrażam sobie mycia włosów bez niego, ogromnie się cieszę, że go kupiłam. Włosy stają się niesamowicie mięsiste, podkreśla refleksy, są meega miękkie, naprawdę jestem zakochana do Oslo go nie zabrałam, bo miałam tylko bagaż podręczny i w ogóle mi się moje włosy po myciu nie podobały
w ogóle, mój ostatni zestaw włosowy, czyli: szampon Volumizing Phenome, odżywka cytrus&neroli JMO i Shine on właśnie, robią z moimi włosami cuda

hit numer 2 to filtr JMO, na który się skusiłam jakieś 2tygodnie temu i od tamtej pory używam codziennie. Na początku lekko się klei i bieli, ale trwa to tylko chwilkę, tyle, ile potrzebuje, żeby się wchłonąć .

A teraz siedzę i szukam prezentu dla siebie, z okazji poprawienia matury. Kuszą mnie te rosyjskie szampony, nawet już wrzuciłam kilka do koszyka (mignęła mi rozmowa o obsesjach: moją zdecydowanie są produkty do włosów), ale później zauważyłam ten nowy sklep o którym Anula pisała i już sama nie wiem...
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 21:48   #418
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Co nie zmienia faktu, że bolą mnie od nich cycki
No i to jest martwiące. Ja odstawiłam prawie całkowicie normalne deo, bo zawierają dużo chemii, pieką mnie pachy, no i boję się tych soli aluminium. Ale pocę się teraz jak świnka.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 21:51   #419
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
hmm... no i co z tego wynika? ja tak sobie mysle - poki daje rade z hauschka to bede go stosowac. sprobuje jeszcze tego intensive z alvy, ktos chwalil ryzyko jakies jest, blokowanie gruczolow sie odbywa, skoro "wody" mniej ucieka, no i gdzie ona potem sie gromadzi?
ja zauwazylam, ze po paru dniach stosowania naturalnego deo wydzielanie potu sie zmniejszylo. bo pierwszy dzien przestawiania sie to troche ciezki byl no i kolejna zaleta natury: ciuchy pod pachami sie tak nie niszcza jak po tych rexonach itp!!! (po rexonie mialam takie "zlepy" glownie na szwach pod pachami - mimo prania w dobrych proszkach, w roznych temp.)
Dokładnie, to wielki plus naturalnych! Wezmę tym razem czysty ałun w sprayu, TAKI. Jak nadal mnie będzie uczulał, to już sama nie wiem

Edit: Używałyście może TEGO lakieru? Warto kupić?
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2012-07-01 o 21:53
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 22:02   #420
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Ale swoją drogą Wam powiem, że ten Garnier jakoś mnie nie przekonuje... Po użyciu Crystala czuję się o wiele świeżej, a działanie przeciwpotne mają u mnie podobne (czyli znikome ). Kupiłabym ten deo Hauschki, ale żal mi takiej kasy na coś, co też może u mnie kiepsko działać.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:35.