Biolander - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-27, 08:24   #61
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Biolander?

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Odcienie brązu (czyli to co chooomiki lubią najbardziej) uzyskasz mieszając hennę z amlą (która nieweluje czerwień w hennie) i z ewentualnie indygo, które przyciemnia całość. Zaraz zagrzebię w fotach to ci wrzucę moje ostatnie hennowanie.


EDIT:
Znalazłam - pierwsze to mieszanka henny, indygo i amli:
Wrzucam jeszcze fote z aparatem, zrobioną przed hennowaniem, żebyś mogła zobaczyć z jakiego koloru i odrostów siwych wychodziłam

Piękny kolor Muszę o tym więcej poczytać. A ile trzymałaś tą mieszankę na głowie? Podobno trzyma się od 30min do kilku godzin nawet. Myślę,,że z 30-40 min wystarczy żeby uzyskać jakis jaśniejszy odcień brązu.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 13:38   #62
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Biolander?

Opowiedzcie cos wiecej o tych mydełkach
Testowalyscie moze mydełko kadzidłowe? Pacznie opium, czy zywica?
http://www.biolander.com/index.php?m...roducts_id=911

Jak sie uzywa tych mydeł? Jak wyglada przechowywanie, w trakcie okresu uzytkowania ?
Nie pamietam kiedy ostatni raz mydło w kostce mialam w reku... odkad pamietam uzywam tych w płynie....
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 13:43   #63
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Biolander?

Psycha mam te mydełka libańskie-i są boskie
Co prawda nie miała kadzidła-ale mydła z tej serii pachną obłędnie
Do tego mają taka jedwabista konsystencje i tworzą gęstą kremowa emulsje
Nie mają nic wspólnego z popularnymi mydłami na runku-te są z prawdziwej oliwy, miodu i ziół
Tradycyjnie robione
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 13:53   #64
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Biolander?

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Piękny kolor Muszę o tym więcej poczytać. A ile trzymałaś tą mieszankę na głowie? Podobno trzyma się od 30min do kilku godzin nawet. Myślę,,że z 30-40 min wystarczy żeby uzyskać jakis jaśniejszy odcień brązu.
A dziekować Deborah za miłe słowo Trzymałam 2h a to z tego powodu, że indygo (którego w tej mieszance była przewaga - dlatego wyszedł taki ciemny kolor), przestaje działaś po ok 90 min. Odcień brązu regulujesz nie czasem (tym można regulowac nasycenie koloru), a odpowiednią mieszanką składników.

psycha kadzidlowego akurat nie miałam, ale miałam Róże i Piżmo, oraz Pizmo Arabskie z tych kulkowych No uzywa sie ich normalnie... jak mydła Ja to którego akurat nie używalam - wypakowałam z kartonika i wrzuciłam do szafy - świetnie aromatyzuje ciuchy A to którym się myłam lezało pod prysznicem jak każde inne mydło - nic mu sie nie działo, no i roznosiło zapach po łazience. Oba te mydła mialy mocną nutę kadzidłową - taka kościelną (nie wiem czy to opium czy zywica?) ale wzbogaconą różą w jednym przypadku a w drugim piżmem.

Absolutny odlot miałam przy tym mydle:

http://www.biolander.com/index.php?m...roducts_id=869

dostalam takiego świra na punkcie ambry po tym mydle, że przewaliłam cały net w poszukiwaniu wszystkiego co pachnie ambrą Kupilam sobie marokańskie kosteczki ambrowe i ostatnio esencję ambrowa, ale jeszcze nie doleciała. Kosteczki mam poupychane we wszystkich możliwych miejscach (w szafie, szafkach, szufladach, w posicieli)...jeszcze mi tylko ambrowych perfum barkuje. Jakby ktoś coś słyszał o ambrze proszę o cynk.

EDIT: tak sobie zagrzebałam w sklepie jak juz tam weszłam i mam pytanie - miala któraś z was może filtry te ich naturalne?:
http://www.biolander.com/index.php?m...f40432caacbec4

tak się nad nimi zastanawiam, po Laverze mam niemiłe wspomnienia, ale Hauschka był spoko tylko faktor niski. Ciekawa jestem jak te wypadaja..
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 14:35   #65
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Biolander?

Dziekuje wam bardzo za odpowiedzi i wspaniale propozycje. Zamowilam juz wczoraj mydełko alep laurie 70% i alep z olejem nigelle, w tym czarnym opakowaniu
Wrzucilam na wishliste jeszcze pieprz i ambre .. mam nadzieje ze nie pachnie jak pijany ruski Parum d'Empire Klimat Ambre Sultan SL by mi bardzo odpowiadal
O kadzidło zapytam bezposrednio u sprzedawcy. Kusi mnie tez olej z opuncji figowej...

Macie moze jeszcze porownanie alep 5%, 25%, 40% do alep 70% ?
Powaznie mozna tym myc włosy?
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 16:33   #66
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Biolander?

Psycho Alep 70% Premium jest moim numerem 1!
Jest robione metoda na zimno a zamiast sody jest roslina solniskowa salicornia
Wyobraź sobie ze jedynymi składnikami tego prawdziwego mydła są:dziewicza oliwa z oliwek, olej laurowy i salicornia ..nic więcej!
Spójrz na skład jakiegokolwiek mydła w sklepie, drogerii, markecieTablica mendelejwa i do tego brak mydła w mydleTo Alep Premium moze jest drozsze i mniejsze-ale ja swoje mam juz rok i sie nie konczyA używam codziennie-idealne do mycia twarzy!Przekonałam sie do niego na tyle, że od dobrego roku nie znalazłam lepszego preparatu do oczyszczania skory twarzy i do tego niealergizującegoUżywam tylko mydełko i parę kropli oleju na noc i moja cera w końcu wygląda dobrzePięknieje w oczach
Włosy mozna myć jak najbardziej-to taka kuracja nawet przeciw wypadaniu włosów Tylko ważne-koniecznie trzeba potem spłukać włosy zakwaszona wodą z octem lub sokiem z cytryny

Ja mam i pieprze i ambrę z libańskich mydełek-oba pachną genialnie..pieprz trochę jak pieprz +ociupinka un bois de vanille Lutensa - zapach naprawdę niesamowity, nietuzinkowy..

Co do oleju figowego..jest moja recenzja maceratu figowegoJuż sobie wyobrażam jakie właściwości musi mieć czysty olej figowy-i tez mam na niego chrapkę-poproszę na urodzinki!!Naturalny lifting w tydzień
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 17:55   #67
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Biolander?

Uuuu.... woda z octem, sok z cytryny, nic dobrego dla ciemnych wlosow farbowanych henna. Kupilam to mydlo wlasnie do mycia twarzy, jako ze krecone olejki do mycia twarzy srednio sobie radza z makijazem..nie wiem moze olej slonecznikowy mam felerny... do tego ten brzydki zapach ktorego nawet olejkiem eterycznym ciezko slumic.
Zobaczymy czy sie sprawdzi...
Nie moge sie juz doczekac
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-28, 18:17   #68
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Biolander?

ja mam hennowane i nic złego sie nie dziejeDajesz odrobinkę tylko dla zakwaszenia wody-możesz kwas mlekowy również
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 19:17   #69
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Biolander?

EDIT: tak sobie zagrzebałam w sklepie jak juz tam weszłam i mam pytanie - miala któraś z was może filtry te ich naturalne?:
http://www.biolander.com/index.php?m...f40432caacbec4

tak się nad nimi zastanawiam, po Laverze mam niemiłe wspomnienia, ale Hauschka był spoko tylko faktor niski. Ciekawa jestem jak te wypadaja..[/quote]

Chooomik a czemu byłaś niezadowolona z filtrów Lavery?
Też jestem ciekawa tego filtra,chciałabym żeby zrobili jakiś naturalny do cery tłustej.
Jeśli chodzi o mydła perfumowane z Biolandera to chciałabym powiedzieć,że one mają bardzo intensywny zapach.Rozchodzi się po całej łazience.Dla mnie do mycia się był wręcz migrenogenny (różane z płatkami) i zużyłam całe do rąk.

Poczytałam sobie o oleju z opuncji-ciekawe czy byłby dobry do tłustej cery?
(dlaczego jest taki drogi??te mazidłowe olejki są taniutkie przecież;wiem,że nie z opuncji ale jednak różnica ogromna).

Edytowane przez Gajowniczka
Czas edycji: 2008-03-28 o 19:44
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 22:19   #70
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Biolander?

Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
Chooomik a czemu byłaś niezadowolona z filtrów Lavery?
Też jestem ciekawa tego filtra,chciałabym żeby zrobili jakiś naturalny do cery tłustej.
Jeśli chodzi o mydła perfumowane z Biolandera to chciałabym powiedzieć,że one mają bardzo intensywny zapach.Rozchodzi się po całej łazience.Dla mnie do mycia się był wręcz migrenogenny (różane z płatkami) i zużyłam całe do rąk.

Poczytałam sobie o oleju z opuncji-ciekawe czy byłby dobry do tłustej cery?
(dlaczego jest taki drogi??te mazidłowe olejki są taniutkie przecież;wiem,że nie z opuncji ale jednak różnica ogromna).
Wiesz co? tak jak mnie nic z natury mnie nie zapycha (no ok - olej kokosowy, ale to i tak mało jak na ilośc rzeczy która mi sie przewaliła przez twarz ), tak filtr z Lavery mnie zapchał Bardzo byłam zawiedziona i koniec końców jade na Avence no bo co robić? I tak myślę nad tymi...
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 23:57   #71
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Biolander?

Ja też bardzo lubie produkty z Biolandera - moim hitem jest czarne mydło + rękawica do peelingu Kessa - super złuszcza naskórek co jest szczegolnie przydatne ponieważ regularnie nakładam samoopalacz
Miałam też mydełka Alep - premium jest fajne do ciała , a te zwykłe Alep mam ustawione przy umywalkach do mycia rąk Różane w kulce jak dla mnie za intensywnie pachnie ale złużyłam jakos do końca
Lubie bardzo pomarańczowe - ładnie pachnie
Codziennie na dekolt stosuje też olej Nigelle - super - nie zapych porów a skóra jest super nawilżona i taka lśniąca
Co do szamponów to stosuje aktualnie Alep z glinką i z 7 olejami - na zmiane ale ja jednak nakładam pożniej odzywke lub maske a na końcóweczki serum - bo mam długie , delikatne włosy i mam wrazenie ze jednak sam szampon to troche za mało dla nich - rozczesuja sie niby ok. ale sa jakies takie dziwne w dotyku - po odzywce sa super gładkie i proste
Czy wy równiez nakładacie odzywki czy stosujecie minimalizm i stawiacie na sam szampon? na poczatku myslalam zeby nakładac odzywke bez silikonów - np Urtekram ale jednak bez silikonów włosy mi sie szybciej niszcza na końcach i musze szybciej podcinac - tak mi sie przynajmniej wydaje - albo sobie tak wmawiam

Mam też tonik Hammamelis Bio - jest niby do suchej skóry ale ja mam wrazenie ze moją troche przesusza a mam raczej normalną - troche ściąga - niby fajny ale rewelacji nie zauważyłam i chyba sie juz nie skusze na niego ponownie
Kusza mnie te hawajskie cuda do ust - chociaz narazie męcze Nuxe balsam odżywczy - super regeneruje usta jest potwornie wydajny
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-01, 00:07   #72
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Biolander?

Ja po Alepii w końcu nie muszę nakładać odżywki
stawiam na zdrowy minimalizm
Dla mnie ten tonik oczarowy jest idealny-cudownie nawilża - -lepiej niż różany o dziwo
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 09:57   #73
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Biolander?

O kurcze to dziwne - moze ja trafiłam na jakis dziwny egzemplarz tego oczaru - mo bardzo intensywnie sciąga skóre i jak nie nałoze szybko kremu to mam sie łuszczy - a normalnie mi sie to nigdy nie zdaża
A co do szamponów Alep - to słyszałam o zakwaszaniu po nich wody do płukania- czy to konieczne bo przyznam ze nie chce mi sie tego robic i nie mam na to czasu
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 10:09   #74
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Biolander?

Niekoniecznie
Jeśli umyłabyś np Alep w kostce to wtedy trzeba-ale to sa szampony do włosów -maja inne ph i nie trzeba zakwaszać-ja po tych szamponach mam właśnie włosy jakby je zakwasiła-lśniące, pełne energi
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 19:26   #75
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Biolander?

A jakie masz włosy?
ja mam proste, długie i delikatne - lubią sie plątać i mam wrazenie ze jednak silikonowe szampony i odzywki lepiej im służa - kilka dni uzywałam samego szamponu Alep i nie nakładałam juz nic potem ale jednak końce szybciej sie niszczyły, plątały itd. jednak silikon chyba troche powleka włosy i tym samym je ochrania przed urazami mechanicznymi
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 19:30   #76
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Biolander?

oj..uważaj na silikony..to błędne koło..lepiej zainwestować w dobre serum olejowe i nalkladac odrobinę na końcówki - -ja mam długie za łopatki, delikatne ale grube, lekko sie falują.
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 23:40   #77
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Biolander?

KENZO, a może spróbuj jakiegoś wywaru z ziół? Ja myję włosy szamponem z olejem Agar a potem płuczę wywarem z pokrzywy.Potem wydają się bardziej puszyste i na pewno są dłużej świeże.Żadna odżywka tak nie działała
Chociaż może jak masz delikatne włosy to rzeczywiście olej lepszy.Albo maslo karite np.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 10:11   #78
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Biolander?

Moze bede myła szamponem Alepi a potem tylko na same końce serum Intercosmo - zeby niepotrzebnie nie nakładać na cała długość silikonu
A co do płukanek z ziół to też juz przerabiałam - ale jednak ciezko potem było mi rozczesać włosy W sumie to mam zdrowe bo nie farbuje, nie modeluje bo są proste wiec schną same, generalnie potrzebuja tylko nawilzania - wiadomo jak to długie włosy lubia sie plątać a jak zastosuje porządna maske lub odzywke to sa gładkie i super sie rozczesują.
Oleje też juz przerabiałam - ale potem włosy szybko mi sie przetłuszczają, albo mam problem ze zmyciem itd. wiec jakos odpusciłam ...
To co mówicie ze sam szampon Alep jest dobry dla włosów i naprawde nie trzeba odżywki?
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 10:19   #79
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Biolander?

Kenzo..może źle oleje stosowałaś?bierze się tylko 1-2 kroplenie wszystkie oleje nadają się do włosów do olejowania po myciu. Jak włosy sa lekko wilgotne wystarczą 1-2 krople nie wiecej roztarte w dłoniach i wgniecione we włosy, albo wglaskane.Jak znasz Biosilk Farouka to podobny a nawt lepszy efekt daje nektar K pour Karite-skoro o Biolanderze mowa. Nie masz tam grama silikonów-nabłyszcza, odżywia, regeneruje i nie obciąża włosów-wystarczy 1-2 krople
Silikony obklejają włosy i żeby sie ich pozbyć musisz stosować agresywne szampony ale jak je zmyjesz to włos wygląda okropnie i znów nakładasz silikony-bledne kolo..oleje działają po prostu nie tylko upiększającą..ale regenerującą i jak umyjesz włosy to włos dalej będzie ładnie wyglądał
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-02, 12:11   #80
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Biolander?

Jakie malutkie to mydełko...a jak slicznie pachnie
Mydełko z nigella pachnie pospolicie, ale ma fajny kolor - czane
Ciekawi mnie jeszcze to kokosowe mydło z gamy ayurweda... mialyscie moze?
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 12:49   #81
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Biolander?

Psycho ja nie miałam kokosowego z ajurwedy..
A które tak ślicznie pachnie? Kadzidło, Ambra czy Pieprz?
Ja jestem ciekawa Kadzidła..
Wiesz może mydełka małe..ale jakie wydajne..jak spojrzysz w skład to nie ma tam nic sztucznego, żadnych wypełniaczy i mydło się mydli a nie wymadla..wystarczy odrobina..i jak energicznie potrzesz ręką o ręke..cud miód..gęsta aksamitna emulsja..jeszcze nie miałam takiego mydła
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 13:31   #82
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Biolander?

Cytat:
Napisane przez Narnijkar Pokaż wiadomość
Psycho ja nie miałam kokosowego z ajurwedy..
A które tak ślicznie pachnie? Kadzidło, Ambra czy Pieprz?
Ja jestem ciekawa Kadzidła..
Wiesz może mydełka małe..ale jakie wydajne..jak spojrzysz w skład to nie ma tam nic sztucznego, żadnych wypełniaczy i mydło się mydli a nie wymadla..wystarczy odrobina..i jak energicznie potrzesz ręką o ręke..cud miód..gęsta aksamitna emulsja..jeszcze nie miałam takiego mydła
Narazie zmowilam tylko te 2...reszta nadal w koszyku.. czekam na to kokosowe
Mydełko z nigella... pieni sie na czarno
Jedyna rzecz, do ktorej musze sie przyzwyczaic to zmywanie mydła z twarzy wodą. Rece "hamują"...ciezko sie zmywa. Skora jest po umyciu dosc mocno sciagnieta, ale za to tluste serum antyoksydancyjne z Q10 o wiele lepiej sie wchłania, wlasciwie do matu

Szkoda ze nie mają mydelniczek w ofercie

Znalazlam jeszcze inne mydełka z olejem laurowym - Aleppo, skład jak mydeł Alep. Nie ma ich w biolanderze... ale moze ktos testowal?
Sorki za OT, ale ciekawa jestem wklejam fotki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 519_5.jpg (183,6 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 518_0.jpg (51,5 KB, 19 załadowań)

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2008-04-02 o 16:15
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 16:03   #83
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Biolander?

Ja wkładam buzię pod kran
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 18:06   #84
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Biolander?

Narnijkaj nektar Karite tez miałam i oddałam siostrze po dwukrotnym użyciu- za pierwszym razem nałożyłam na umyte szamponem Alepii wilgotne włosy - mniej wiecej taka dość spora krople- nie wiem czy to ma byc kropla - bo kazdy to inaczej rozumie - ja mniej wiecej wylałam na dłoń krople wielkoci 1cm i wtarłam w końce, nie wiem czy to duzo czy mało ale w kazdym razie po wysuszeniu włosy wygladały na potwornie tłuste i wogole beznadziejne - wiec napewno przedobrzyłam, potem drugim razem nałozyłam przed myciem włosów - ale nie widziałam zadnego rezultatu - wiec oddałam siostrze i tak skończyła sie moja przygoda z nektarem. Jesli chodzi o olejki do włosów to nie umiem chyba ich stosowac- bo wydaje mi sie ze jak dam krople wielkoci mniej wiecej główki od zapałki to efektu nie bedzie a jak daje za duzo to włosy sa tłuste
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 18:07   #85
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Biolander?

Psycho są te mydła w Biolanderze Alep czy Aleppo to to samo - tylko kartoniki mają inne. Moim faworytem jest Alepia 70% Premium-a te na zdjęciu to te klasyczne kostki Alep 5%, 25% itd. Duzo jest producentów mydeł Alep ale ja sie najbardziej przekonałam do Alepii z Syrii - firmy z tradycjami i tradycyjnym sposobem wyrobu mydła.

Ja z tych libańskich mydełek mam karotke i pięknie pieni sie na pomarańczowoAle po umyciu nie jest się pomarańczowym

Kenzo-1cm to baardzo dużo!!! Wystarczy mała kroplek roztarta w dłoniach i dłonie nie mogą być tłuste od olejku - skóra ma byc sucha tylko ma sie lekko błyszczeć i włosy trzeba jakis czas po prostu głaskać takimi dłońmi. Popracuj jeszcze a będziesz bardzo zadowolona Jak dasz wielkości główki od zapałki to efekt będzie jak najbardziej własnie taka ilość - 1 kropla - tego sie nie stosuje jak np normalna odżwyke bez spłukiwania tylko jak serum.

Jak poprawnie nakłada serum , olejki..wszystko o olejowaniu tutaj:
http://laboratoriumurody.pl/forum/ol...ght=olejowanie
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 18:28   #86
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Biolander?

Aha dzieki wielkie - ja zawsze dawałam mniej wiecej tyle olejku ile daje profesjonalnego serum do końcówek - czyli sporo bo serum mi nie obciąza i nie przetłuszcza nadmiernie włosów - jakos fajnie sie wchłania w przeciwieństwie do olejków
Musze wypróbować tą metode
Czyli co - ty myjesz tylko szmaponem Alepii i potem olejek na końce - bez odzywki?
Ja dzis kupiłam sobie naturalny szampon Urtekramu pokrzywowy bo od jakiegos czasu nęka mnie swędząca skóra głowy i jakos szampon Alep mi nie pomaga w tej kwestii niestety - ale to moze przez to ze potem nakładam odzywke i przy spłukiwaniu moze dostaje sie troche na skóre głowy i to mnie podrażnia
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 18:42   #87
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Biolander?

KENZO:-)nie mogę sie ten Twoj avatar napatrzeć
Tak myje Alepią-ale nie nakładam bezpośrednio szamponu na włosy-tylko "ciapię" odrobinę do pustej butelki, dolewam ciepłej wodyy(tak 1:20)..mocno wstrząsam i wtedy myję. W ten sposób szampon jest baardzo wydajny, pieni sie doskonale i cudnie nawilża. A jak włoski trochę podeschną to wgniatam krople serum-nektar K pour Karite według sposobu z LU(link podałam wyżej) i wtedy sa miękkie, delikatne lekkie, błyszczą sie pięknie i pięknie same układają

A tak na przyszłość - kosmetyków naturalnych w zasadzie stosuje sie mniejsza ilość ze względu na ich naturalny skład i brak zbędnych produktów balastowych
I np. takie serum-ma wypełniacze, polepszacze, utrwalacze, silikony i kilka % substancji czynnej ..a w oleju masz czysta esencję, olej wnika głęboko-regeneruje, nawilża, zamyka łuski, chroni przed łamaniem, gorącem itd. Nic nie broni mu dostępu

Właśnie doleciał do mnie balsam do ust Mama Coco's Pomarańczowy
Kobietki..myślałam, że nie może być już lepszego balsamu niż Rosebud Salve..a jednak..śliczne filigranowe metalowe pudełeczko skrywa arcysmaczne wnętrze..
Czy mogę to zjeść? Juz dawno nie spotakałam tak pięknego połączenia vanilii z pomarańczą i nie jakiejś syntetycznej vanilii..tylko takiej cudnej jak w Un Bois de Vanille Lutensa..Wystarczy odrobinka i ..mniam mniam..Jako, że najpierw patrze na skład - nie można nic zarzucić..to uczta dla oka widzieć takie składniki
Nie wspomnę już, że masło kokosowe wytłaczane jak na Hawajach..a balsam pochodzi ..uwaga..z HONOLULU!!(ja myślałam..że w Honolulu "tylko małpy sie gigla"I zdradzę Wam w tajemnicy...że świetnie sprawdza sie nałożony (ale odrobinka roztarta w dłoniach) na wybrane pasma włosów: utrwala o dziwo, nabłyszcza i sprawia, że wloski sa jedwabiste i pachną...że chce sie je zjeść
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 18:44   #88
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Biolander?

A mi się właśnie skończył dezodorant i pasta do zębów, a do tego marzy mi się coś do mycia o pięknym, różanym zapachu, no i cienie mineralne, bo chyba coś za malo mam błękitów
Dziewczyny, używałyście dezodorantów z Biolandera?Bo past do zębów zdaje się, że teraz nie ma A wydawalo mi się, że kiedyś widziałam w ofercie...
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 18:55   #89
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Biolander?

Ja mam dezodorant - kryształ ten na sznurku - jest skuteczny, w działaniu własciwie identyczny jak kryształ Urtekramu tylko ten drugi ma estetyczne opakowanie i ładnie wyglada na półce

Narnijkaj dziekuje bardzo za stronke LU - zaraz zabieram sie za lekture i moze wreszcie pokocham olejki Moze dzis wyprubuje olej Nigell z Biolandera na włosy bo dotychczas stosowałam go tylko na ciałko
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 19:05   #90
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Biolander?

Charlotta witaj
Jak róże to koniecznie musisz poznać Alepię różaną..jako, że my obie fanki róż wszelakich - to ci sie spodoba i nie będziesz chciała sie myc juz niczym innym Co za róze..takie pierwsze majowe, zroszone....cudne!!! Uwaga-uzależnia!!!

No były pasty..sama nie używałam, ale moja koleżanka namiętnie je używała
Może jeszcze będą?

KENZO - nigella na ciałko?toż to profanacja!!!żartuję!ale nigella dla mnie jest tak cennym olejem, że używam tylko na twarz...wszystko napisałam w recenzji
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:39.